Koji led tv, 46¨

poruka: 18
|
čitano: 9.675
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji led tv, 46¨

Udaljenost je 4m, dali je 46 ok ?

Do 10000 kn.

Neke stvari mi nisu bitne (da reproducira filmove i drugo što dm odrađuje) pošto na njega spajam sat receiver Dreambox 800hd se.

Dakle naj bitnija je kvaliteta slike a druge điđibaje su manje važne.

Možda nebi bilo loše da je 3d pošto su mi dostupni 3d programi ali nisam siguran da na tv-u 3d ima nekog efekta ?

Hvala na preporuci i savjetima

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨
bego kaže...

Udaljenost je 4m, dali je 46 ok ?

Do 10000 kn.

Neke stvari mi nisu bitne (da reproducira filmove i drugo što dm odrađuje) pošto na njega spajam sat receiver Dreambox 800hd se.

Dakle naj bitnija je kvaliteta slike a druge điđibaje su manje važne.

Možda nebi bilo loše da je 3d pošto su mi dostupni 3d programi ali nisam siguran da na tv-u 3d ima nekog efekta ?

Hvala na preporuci i savjetima

  I da ne zelis sa tim inchima dobijas dide-mide. Uzmi Sony

Sve ostalo je gola voda. Trazi Bravia Engine 3 i noviji. Pogotovo ako hvatas HD kanale

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
offline
Koji led tv, 46¨

I više nitko nema ništa nadodati ? Sony ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji led tv, 46¨
Lazarus Long kaže...
bego kaže...

Udaljenost je 4m, dali je 46 ok ?

Do 10000 kn.

Neke stvari mi nisu bitne (da reproducira filmove i drugo što dm odrađuje) pošto na njega spajam sat receiver Dreambox 800hd se.

Dakle naj bitnija je kvaliteta slike a druge điđibaje su manje važne.

Možda nebi bilo loše da je 3d pošto su mi dostupni 3d programi ali nisam siguran da na tv-u 3d ima nekog efekta ?

Hvala na preporuci i savjetima

  I da ne zelis sa tim inchima dobijas dide-mide. Uzmi Sony

Sve ostalo je gola voda. Trazi Bravia Engine 3 i noviji. Pogotovo ako hvatas HD kanale

Bolje ajde na plazmu (Panasonic)!

Ako je LCD onda prije Samsung,Philips,LG pa onda Sony.

Malo potraži po net-u (forumima vezanim za HDTV)

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨

Plazma trosi uzasno mnogo struje naspram LCD TV (preko 400W) Samsung i Sony imaju iste matrice (S-PVA) odnosno koriste Samsung matrice proizvedene u zajednicko tvornici ili joint venture kompaniji zvana S-LCD

 

Unatoc tome sto Sony i Samsung koriste iste matrice Sony ima bolji engine koji obraduje sliku. Ovo se pogotovo odnosi na akcione scene ili sportske gdje uistinu dolazi do izrazaja Sonyev Bravia Engine 3 (120 Hz) ili kratko zvan Motion Flow koji se stela na Standard, High i Off. Modeli za 2011 imaju 250 Hz engine sto cini pokrete zaista fluidne i ni traga mrljama i zamucivanja kada se pojavi scena sa brzim pokretima.  ovo je osobito izrazeno i vidljivo kada se gleda HD sadrzaj.

Modeli za 2011 imaju Skype, Facebook, Youtube sto je manje bitno za TV i mogu snimati program na USB (sto je mnogo bitno, bar po meni)

Sony koristi Linux u TV-u i ima Renesas engine od 2 x 350 Mhz zaduzen za obradu slike.

 

Uz to, to sto ima Sony nemja Samsung i obratno. Tu mislim na opcije unutar TV-a. Samsung TV-i nisu losi ali su iste ili cak i vise cijene od Sonya kada se uzme Tv sa istim performansama. Nema dzabe ni kod stare....

 

O LG-u i Philipsu nemam sto komentirati zato sto nisam upoznat sa njihovim tehnologijama.

 

Relation to the original topic decreases with every single post
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 12:27 (Lazarus Long).
14 godina
offline
Re: Koji led tv, 46¨

I ja se dvoumim između Samsunga i Sonya. Bio sam neki dan u Arena centru i baš su jedan kraj drugoga Sony i Samsung. U Samsungu je radila neka cura s kojom nisam mogao baš puno popričat ali u Sonyu radi tip koji zna i ima volju za objasniti kao rijetko koji trgovac. Preporučio mi je EX720 ili hx820 ali taj drugi je dosta skuplji samo zbog izgleda tj zaštitnog ekrana što se ne vrijedi toliko love. Ovaj prvi je oko 10000 a drugi 15000 a skoro sve isto osim izgleda. Veli da je 200hz maximum što ljudsko oko može akceptirati a to je to. Daju i neki poklon bon od 500 kn što bi bilo dosta za naočale. Čini mi se da bi Samsung ˝istih˝ karakteristika bio možda i skuplji jedino ako nemaju neku akciju ili u paketu idu naočale i sl. Moram još otići pogledati dok bude radio neki muški koji se bolje razne u te stvari.

14 godina
neaktivan
offline
Koji led tv, 46¨

Plazme FTW, LCDovi nemaju šta tražit iznad 37".

Neaktivan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨
bego kaže...

I ja se dvoumim između Samsunga i Sonya. Bio sam neki dan u Arena centru i baš su jedan kraj drugoga Sony i Samsung. U Samsungu je radila neka cura s kojom nisam mogao baš puno popričat ali u Sonyu radi tip koji zna i ima volju za objasniti kao rijetko koji trgovac. Preporučio mi je EX720 ili hx820 ali taj drugi je dosta skuplji samo zbog izgleda tj zaštitnog ekrana što se ne vrijedi toliko love. Ovaj prvi je oko 10000 a drugi 15000 a skoro sve isto osim izgleda. Veli da je 200hz maximum što ljudsko oko može akceptirati a to je to. Daju i neki poklon bon od 500 kn što bi bilo dosta za naočale. Čini mi se da bi Samsung ˝istih˝ karakteristika bio možda i skuplji jedino ako nemaju neku akciju ili u paketu idu naočale i sl. Moram još otići pogledati dok bude radio neki muški koji se bolje razne u te stvari.

  Je, Samsung istih karakteristika cjenovno nadmasuje Sony. Ja imam EX500 i dans dosao EX720 i da se izrazim jezikom klinaca...slika je ludnica (:

Prodavac je u pravu sto se tice hertza ali donekle, ti herzi se upotrebljavaju pametno prilikom dinamickih scena (tekma u HD-u, visoko kontrastne i brze scene, HD sadrzaj koji je brz itd.)

 

Savjet:

Nemoj trzati na akcije sa naocalama. Ako ti daju onda uzmi 5 godina garancije ili tu svotu iskoristi da kupis Wi-Fi stick

Relation to the original topic decreases with every single post
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨
8ax kaže...

Plazme FTW, LCDovi nemaju šta tražit iznad 37".

  Pa skoro i da nema plazme ispod 40" :)

Inace razumjemo mi tebe da je plazma bolja od LCD-a i da ima sve pozitivne strane svog CRT rodaka ali po meni nepremostiva mana plazme je vrlo visoka potrosnja struje (Panasonic je na jedvite jade spustio ispod 400W ali ne manje od 300) i sto je najbolnije ...ima refleksno staklo i pati od ghostinga (image persistence)

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji led tv, 46¨
Lazarus Long kaže...
8ax kaže...

Plazme FTW, LCDovi nemaju šta tražit iznad 37".

  Pa skoro i da nema plazme ispod 40" :)

Inace razumjemo mi tebe da je plazma bolja od LCD-a i da ima sve pozitivne strane svog CRT rodaka ali po meni nepremostiva mana plazme je vrlo visoka potrosnja struje (Panasonic je na jedvite jade spustio ispod 400W ali ne manje od 300) i sto je najbolnije ...ima refleksno staklo i pati od ghostinga (image persistence)

  Kod mene se ionak ne gleda puno TV (2-3 sata dnevno) pa ne primjećujem, a istina je da staklo smeta, pogotovo jer smo u dnevnu sobu stavili TV u najgoru moguću poziciju, pa ćemo ga na jesen stavit na VESA držač u kut...

Neaktivan.
14 godina
offline
Re: Koji led tv, 46¨
Lazarus Long kaže...

  Je, Samsung istih karakteristika cjenovno nadmasuje Sony. Ja imam EX500 i dans dosao EX720 i da se izrazim jezikom klinaca...slika je ludnica (:

Prodavac je u pravu sto se tice hertza ali donekle, ti herzi se upotrebljavaju pametno prilikom dinamickih scena (tekma u HD-u, visoko kontrastne i brze scene, HD sadrzaj koji je brz itd.)

 

Savjet:

Nemoj trzati na akcije sa naocalama. Ako ti daju onda uzmi 5 godina garancije ili tu svotu iskoristi da kupis Wi-Fi stick

 

Baš mi je drago da ti je stigao taj tv pa imam šansu čuti dojmove iz prve ruke čovjeka koji se razumije u to

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji led tv, 46¨
Lazarus Long kaže...
  Je, Samsung istih karakteristika cjenovno nadmasuje Sony. Ja imam EX500 i dans dosao EX720 i da se izrazim jezikom klinaca...slika je ludnica (:

Prodavac je u pravu sto se tice hertza ali donekle, ti herzi se upotrebljavaju pametno prilikom dinamickih scena (tekma u HD-u, visoko kontrastne i brze scene, HD sadrzaj koji je brz itd.)

 

Savjet:

Nemoj trzati na akcije sa naocalama. Ako ti daju onda uzmi 5 godina garancije ili tu svotu iskoristi da kupis Wi-Fi stick

 a tako dakle...svaki cigo svog konja fali...

Sony je waaaay ispod klase Samsunga, Philipsa pa i LGja.

Mada Philips ima najbolju sliku - a pregledao sam svakakvih TVa.

Za 10 000kn se more ubost vrlo dobar LCD, recimo Philips serije 6 ili 7.

Samsung ima najbolji media player ukomponiran u TV. mislim da je to važna stavka jerbo svi skidanju neke filmove sa neta...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 9:40 (cassini).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨
cassini kaže...

  a tako dakle...svaki cigo svog konja fali...

A koje marke ti imas?

 

 

cassini kaže...

Sony je waaaay ispod klase Samsunga, Philipsa pa i LGja.

  A kako moze Sony biti "waaaay" ispod klase Samsunga kada oba proizvodaca stavljaju PVA (iste) matrice? S-PVA je  jont venture izmedu Samsunga i Sonya

Doduse Sony se ne libi staviti Hitachi ili Sharp matrice. LG i Philips stavljaju iste matrice....

 

Idemo do zakljucka da je proizvodnja LCD panela skupa i da se velike tvrtke udruzuju da bi se troskovi smanjili. Sto ce reci... staticna slika je skoro identicna kod Samsunga i Sonya ili LG-a i Philipsa

Razlike nastaju, kao sto rekoh, kada im se privede HD signal koji je dinamican po sadrzaju, brzo menjanje dinamickih scena ili pokreta stavlja u nebrano grozde unutarnji engine TV-a. Ako se ne snalazi dobro dobijete razmazanu sliku koja vise nalikuje na SD signal nego li HD

 

Od ovih LCD boljki su iskljucene plazme ali vec sam naveo mane te tehnologije

 

Prilikom gledanja analognog signala koji je sam po sebi los ove se razlike ne primjecuju.   Panasonic isto tako ima super TV-e. Bitno je da covjek ne nasedne i kupi dno model iz game proizvodaca dok TV istih karakteristika kod konkurencije je  mozda jeftiniji.

Da rezimiram i da ne tupim vise:

 

Samsung istih karakteristika kao Sony (ili obratno) je iste ili cak i vise cijene. Razlike su da li ce s dobiti Facebook, Skype ili NetFlix na TV-u

Nitko vise ne gleda da li dobija DLNA mogucnosti, da li TV zna reproducirati filmove kodirane razlicito od divx (a Sony zna)....

 

Relation to the original topic decreases with every single post
16 godina
offline
Re: Koji led tv, 46¨

cassini ocito radi u Technomaxu :D

Tamo djelatnici uvijek preporucaju Philipsa, i kunu se da je on od zlata, lol.

Sony nikako nije losiji od Samsunga. Svako ima svojih prednosti. Nisam siguran da je media player najbitniji, meni je sigurno najbitnija kvaliteta slike, al mozda sam ja cudan. A za gledanje raznih formata se ima i PS3 i kucna kina i media playeri, ne sami telkac.

16 godina
neaktivan
offline
Koji led tv, 46¨

opet iste masturbacije.  samo da se dotaknem ovih urnebesa u kojima su VEEEEELIKE razlike.

samsung/sony = zajednicka megatvornica panela

philips/LG = zajednicka megatvornica panela (u istoj rade i one posrate ekrane za ajfon).

 

sitnarije su oko elektronike, procesora, periferije i softvera, te tu nema VEEEEELIKIH odstupanja.

 

googlas, nadjes, odes u trgovinu, upale ti tv, resetiras onaj nabrijani tvornicki kontrast, buljis u nju,ako moze neka ti puste neki tvoj dvd/stick i kupis fucking TV.

 

p.s.

i prestanite ljude ubijat u pojam sa sajtom hd televizija. to kad kupac odluci radit recenzije i cjepidlacit o razlikama 1080p slike,onda neka posjecuje takve sajtove.  tko hoce plazmu,neka kupi panasonic.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨
torrente kaže...

opet iste masturbacije.

  Tako je kolega (:

 

Jos da dodam i to da su danasnji LCD-i skoro izjednceni u kvaliteti prikaza. Svi proizvodaci su ispucali djokere iz rukava i sada cede novac preko "novih" tehnologija nazvanim pompeznim imenima LED, Edge LED ..... koji  ne daju bolju sliku od klasicnih LCD TV-a vec se stvar odnosi na pozadinsko osvetlenje koje je izvedeno sa LED-ovima i odatle njihova debljina.

Jedine razlike daje Intelegent Edge LED pozadinsko osvetlenje (daje plasma crnu boju) sa vrlo malom potrosnjom koja nije za zanemariti. Naime, LCD zna potrositi i preko 100 EUR godisnje sto nije malo (5 godina X 100 EUR.....)

 

 

Svi ganjaju HD-ee, piksele a nitko ne zeli vidjeti da li probija pozadinsko osvetlenje...sve u svemu LCD kupiti kao ti pase.

 

Za "manijake" koji bulje po 100 sati u TV

 

Plasma

FTW

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji led tv, 46¨
torrente kaže...

opet iste masturbacije.  samo da se dotaknem ovih urnebesa u kojima su VEEEEELIKE razlike.

samsung/sony = zajednicka megatvornica panela

philips/LG = zajednicka megatvornica panela (u istoj rade i one posrate ekrane za ajfon).

 

sitnarije su oko elektronike, procesora, periferije i softvera, te tu nema VEEEEELIKIH odstupanja.

 

googlas, nadjes, odes u trgovinu, upale ti tv, resetiras onaj nabrijani tvornicki kontrast, buljis u nju,ako moze neka ti puste neki tvoj dvd/stick i kupis fucking TV.

 

p.s.

i prestanite ljude ubijat u pojam sa sajtom hd televizija. to kad kupac odluci radit recenzije i cjepidlacit o razlikama 1080p slike,onda neka posjecuje takve sajtove.  tko hoce plazmu,neka kupi panasonic.

 LOL!!

 

jako si kontradiktoran!!

 

pa kad je sve to isto, zašto si savjetovao da se kupi Panasonik plazma?? a ne LG, Samsung???

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 18:48 (cassini).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Koji led tv, 46¨
cassini kaže...

 

pa kad je sve to isto, zašto si savjetovao da se kupi Panasonik plazma?? a ne LG, Samsung???

  Zato sto Sony ne proizvodi plazme?  {#}

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice