Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.342
|
čitano: 14.152.259
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Dosta ljudi se kod odabira tv-a ograničava ne neke male dijagonale, tipa 40" a gleda se tv sa 3,5 metra ili više, zbog veličine regala... kao da je taj regal od kamena i nema mrdanja.

Razmislite možda se da uz male stolarske preinake osloboditi prostor, rastaviti regal, razmaknuti.. frend je upravo nešto slično napravio.. jer mu isto nije ginula gore navedena veličina i udaljenost.

Pošto je već i TV program u Full HD-u fakat je poprilično loša investicija kupiti novi tv, a premali.

 

 

nazalost kod mene nije to,

 

dnevni mi ima 9m2 pravilni, gledam telku na 198cm udaljenosti, a nazalost vece od 43" neide iz razloga sto bi prekrio prekidač za svijetlo >.<

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ovom linku sam našao nešto više informacija:
https://www.reddit.com/r/bravia/comments/bu4x9l/oreo_update_66510_broke_dts_video_playback/

 

Evo baš sad isprobavam razne kombinacije:

 

Dolby u običnim i lossless verzijama radi u svim kombinacijama.

DTS obični radi bez problema.

DTS-HD većinom ne radi u niti jednoj kombinaciji osim u jednom filmu.

 

Na prvu mi izgleda da dobro rade samo verzije koje imaju 16-bitni DTS, ove koje imaju 24-bitni ne rade u niti jednoj kombinaciji.

 

Na android 7 verziji je sve uredno radilo, tako da izgleda da je neki bug u 8.0. Hoće li ga fixati nemam pojma.

Za xg moguće da će raditi s obzirom da za razliku od xf ima eARC. Al najbolje ti je otići sa hardom isprobati u dućan za svaki slučaj.

 

Audio info u slikama.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam preporuku TV za kuma(osnovni korisnik), maksimalna širina za TV mu je 112cm. Budžet mu je do 5000kn (manje više) ali nije nužno da se cijeli istroši osim ako nije baš neka velika razlika u kvaliteti slike. Ta širina od 112cm je dovoljna za 49(48.5incha)?

 

Favoriti za sada:

LG nešto od serije 7?koja je npr razlika između 7450 i 7600? i bilo bi lipo da ima magic remote.

Samsung Qled ima li on burning problema? Koliko je slika bolja na qled od običnog led tva?

 

Prijatelj mi ima 70incha LG edge led i local dimming koji na nekin mračnin scenama izgleda sranje,vidi se svjetlosni stupići gore i dole. Oće li to biti manje kod direkt leda?

 

Kupovat će se za crni petak pa i skuplji modeli tipa LG nanocell ulaze u obzir ako narafvno budu na popustu

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 15:45 (Jolckan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa q70 ide tablet. 

E Plus je u kombinaciji sa Samsungom tako da se samo treba regati i to. Je to. 

Odlično

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jolckan kaže...

Trebam preporuku TV za kuma(osnovni korisnik), maksimalna širina za TV mu je 112cm. Budžet mu je do 5000kn (manje više) ali nije nužno da se cijeli istroši osim ako nije baš neka velika razlika u kvaliteti slike. Ta širina od 112cm je dovoljna za 49(48.5incha)?

 

Favoriti za sada:

LG nešto od serije 7?koja je npr razlika između 7450 i 7600? i bilo bi lipo da ima magic remote.

Samsung Qled ima li on burning problema? Koliko je slika bolja na qled od običnog led tva?

 

Prijatelj mi ima 70incha LG edge led i local dimming koji na nekin mračnin scenama izgleda sranje,vidi se svjetlosni stupići gore i dole. Oće li to biti manje kod direkt leda?

 

Razlika između 7450 i 7600 je okvir i postolje. Svi od 7450 nagore imaju Magic remote.

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Samsung QLED nema burn-in problema zbog prirode panela, to je kod OLED-a. QLED znači dodatni filter koji čisti temeljne (RGB) boje od "nepravilnosti" te je marketinško ime Samsunga koje se kod LG-a zove Nano cell filter. Više faktora čini sliku boljom ili lošijom, poput tipa samog panela (mimo filtera), jačine i tipa pozadinskog osvjetljenja, dodatnih peglanja slike (noise reduction, motion interpolation/blur, banding reduction itd.), prostora u kojem gledaš (osvjetljenje)...

 

Edge local dimming je najgori oblik dimminga, pošto Edge TV-i imaju samo nekoliko ledica (uglavnom pri dnu) koje u vertikalnim prugama osvjetljavaju svoj dio ekrana, te gašenjem pokušavamo dobiti bolji kontrast (da maknemo probijanje pozadinskog osvjetljenja kroz panel gdje nema ničega/crni ekran). To je više marketinški da mogu reći da imaju local dimming, ali tih par zona je bezveze te se više vide na IPS panelima. Pravi LD je kod FALD direct LED modela (Full Array Local Dimming), gdje pali/gasi gro ledica koje su postavljene iza ekrana na više mjesta (što više to bolje) te ih zovemo zone (X * Y). Ako te smeta možeš ili staviti Edge LD na "low" ili ga ugasiti potpuno te će onda sve ledice stalno goriti (kod Samsunga se ne može zagasiti potpuno).

 

Kod direct LED-a nema mogućnosti paljenja/gašenja pojedinačnih ledica, tj. local dimminga, samo na Edge i FALD direct LED-u.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 18:15 (Mad Ant).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da ne, 

ja sam isto sinoc uzeo preko webshopa q70 i kad se preuzmu uvjeti sa samsung stranice samo odredeni samsung partneri imaju pravo na tablet, ali opet elipso je na svojim fb stranicama tu promociju reklamira ima par dana ali oni su kao shop opcenito jako losi vodeci ve iskustvima ljudi po forumima, pogotovo dostava preko webshopa. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 16:04 (Tonel).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tonel kaže...

Mislim da ne, 

ja sam isto sinoc uzeo preko webshopa q70 i kad se preuzmu uvjeti sa samsung stranice samo odredeni samsung partneri imaju pravo na tablet, ali opet elipso je na svojim fb stranicama tu promociju reklamira ima par dana ali oni su kao shop opcenito jako losi vodeci ve iskustvima ljudi po forumima, pogotovo dostava preko webshopa. 

 Elipso je e plus, a e plus je partner njihov. Ima na stranicama.

Tako da ću vidjeti šta još od toga, ali svakako se nadam dobit i tab

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Instaliraj VLC player , imam istih problema kod XF7596 i XG8505 ali sa VLC-om zvuk radi dobro.

Za kolegu Griz . Nije mi citiralo pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 16:54 (Mirda 1).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad Ant hvala. A koje su po tebi preporuke za tu cijenu? Može i nešto od Sonya(da li je dobar KD49XG8096BAEP?). Petogodišnju garanciju LG nudi na svojoj stranici,Samsungu i Sonyu to ne nalazim na stranici,ovisi to više o trgovinama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jolckan kaže...

Mad Ant hvala. A koje su po tebi preporuke za tu cijenu? Može i nešto od Sonya(da li je dobar KD49XG8096BAEP?). Petogodišnju garanciju LG nudi na svojoj stranici,Samsungu i Sonyu to ne nalazim na stranici,ovisi to više o trgovinama...

 Zavisi da li treba VA ili IPS panel. Sony 49XG8096 je IPS. LG 50UM7450 je VA.

 

112 cm je tu negdje, zavisi od modela:

 

Sony 49XG8096 (IPS 60Hz, edge LED) - 1101 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/1bde1836

 

LG 50UM7450 (VA 60Hz, direct LED, Magic remote) - 1130 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/3c5c18bf

 

LG 49UM7400 (IPS 60Hz, direct LED, bez Magic remotea) - 1110 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/860d18e2

 

LG 49SM8500 (IPS Nano cell 120Hz, edge LED, Magic remote) - 1096 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/76e018ef

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 18:46 (Mad Ant).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Jolckan kaže...

Mad Ant hvala. A koje su po tebi preporuke za tu cijenu? Može i nešto od Sonya(da li je dobar KD49XG8096BAEP?). Petogodišnju garanciju LG nudi na svojoj stranici,Samsungu i Sonyu to ne nalazim na stranici,ovisi to više o trgovinama...

 Zavisi da li treba VA ili IPS panel. Sony 49XG8096 je IPS. LG 50UM7450 je VA.

 

112 cm je tu negdje, zavisi od modela:

 

Sony 49XG8096 (IPS 60Hz, edge LED) - 1101 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/1bde1836

 

LG 50UM7450 (VA 60Hz, direct LED, Magic remote) - 1130 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/3c5c18bf

 

LG 49UM7400 (IPS 60Hz, direct LED, bez Magic remotea) - 1110 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/860d18e2

 

LG 49SM8500 (IPS Nano cell 120Hz, edge LED, Magic remote) - 1096 mm

https://www.displayspecifications.com/en/model/76e018ef

 

 Suuper, hvala ti!!!

Televiziju će 75% vrimena gledati direktno isprid na kauču a 25% vrimena sa strane iz kuhinje. Već san vidia par VA televizija,nije toliko strašan kut gledanja sa strane. Dati ću mu ja popis pa će on viditi te modele uživo. Još me samo zanima kakvi su oni Samsungovi Qledovi (QE49Q60RATXXH,QE49Q65R ) sa kvalitetom slike,izdvajaju li se puno od onih gore nabrojanih?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 19:11 (Jolckan).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Griz kaže...
Griz kaže...

Ekipa, imate li problema sa DTS-HD-MA na bravia televizorima - konkretno xf9000.

Ne funkcionira niti passthrough niti dekodiranje na televiziji kroz Video app. Zvuk je isprekidan, a nakon nekog vremena potpuno nestane. Identično je i kroz passthrough i na televiziji. Filmovi sa običnim DTS zvukom i DD i DD true hd rade normalno.

Na ovom linku sam našao nešto više informacija:
https://www.reddit.com/r/bravia/comments/bu4x9l/oreo_update_66510_broke_dts_video_playback/

 

Evo baš sad isprobavam razne kombinacije:

 

Dolby u običnim i lossless verzijama radi u svim kombinacijama.

DTS obični radi bez problema.

DTS-HD većinom ne radi u niti jednoj kombinaciji osim u jednom filmu.

 

Na prvu mi izgleda da dobro rade samo verzije koje imaju 16-bitni DTS, ove koje imaju 24-bitni ne rade u niti jednoj kombinaciji.

 

Na android 7 verziji je sve uredno radilo, tako da izgleda da je neki bug u 8.0. Hoće li ga fixati nemam pojma.

Za xg moguće da će raditi s obzirom da za razliku od xf ima eARC. Al najbolje ti je otići sa hardom isprobati u dućan za svaki slučaj.

 

Audio info u slikama.

 

 

 Koji player na telki? S čega puštaš?

 

Meni još MX nije pokrenuo nekaj a da nije išlo...

 

Odvrtil sam sad par demoa sad u DTS HD MA 7.1 THX... zvuk radi uredno...

 

Nemam baš sad ništa 5.1 ili 7.1 u 24 bita.... sve je 16 bita..

 

Ovaj The Shining probam sutra pa ti javim... bemti 50gb ...

 

 

dxdandy kaže...

 

E vidis i mene ovo zanima jer uzimiam xf9005 cim bude na akciji...ako to ne radi onda otpada...onda znaci vjerojatno i na xg95050 da ne radi kako treba.

Jesi probao ne necem drugom pustati isti file. Da mozda nije u samom kodiranju neki problem pa da nigdje ne radi kako treba ?

 

LP !

Ja nisam siguran jel ti uopče kužiš o čemu on priča.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 21:29 (Zver).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jolckan kaže...

 Suuper, hvala ti!!!

Televiziju će 75% vrimena gledati direktno isprid na kauču a 25% vrimena sa strane iz kuhinje. Već san vidia par VA televizija,nije toliko strašan kut gledanja sa strane. Dati ću mu ja popis pa će on viditi te modele uživo. Još me samo zanima kakvi su oni Samsungovi Qledovi (QE49Q60RATXXH,QE49Q65R ) sa kvalitetom slike,izdvajaju li se puno od onih gore nabrojanih?

 Nadam se da si vidio tih par TV-a kod nekog doma, a ne u dućanu, jer nije isto.

 

Q60R/65R se izdvajaju utoliko jer imaju VA panel. To su modeli iz 2019. koji su lošiji od Q6FN (cca 600 nita) iz 2018. jer imaju slabije osvjetljenje (cca 420 nita), ali su ipak malo svjetliji od 50UM7450 (cca 350 nita). Veličine od 49" su nažalost na 60Hz, dok su veći na 120Hz (nativno). Q65R ima srebrno kućište.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled#comparison_2316

 

Q60R

https://www.displayspecifications.com/en/model/2985184e

 

Q65R

https://www.displayspecifications.com/en/model/aa1918a2

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Griz kaže...
Griz kaže...

Ekipa, imate li problema sa DTS-HD-MA na bravia televizorima - konkretno xf9000.

Ne funkcionira niti passthrough niti dekodiranje na televiziji kroz Video app. Zvuk je isprekidan, a nakon nekog vremena potpuno nestane. Identično je i kroz passthrough i na televiziji. Filmovi sa običnim DTS zvukom i DD i DD true hd rade normalno.

Na ovom linku sam našao nešto više informacija:
https://www.reddit.com/r/bravia/comments/bu4x9l/oreo_update_66510_broke_dts_video_playback/

 

Evo baš sad isprobavam razne kombinacije:

 

Dolby u običnim i lossless verzijama radi u svim kombinacijama.

DTS obični radi bez problema.

DTS-HD većinom ne radi u niti jednoj kombinaciji osim u jednom filmu.

 

Na prvu mi izgleda da dobro rade samo verzije koje imaju 16-bitni DTS, ove koje imaju 24-bitni ne rade u niti jednoj kombinaciji.

 

Na android 7 verziji je sve uredno radilo, tako da izgleda da je neki bug u 8.0. Hoće li ga fixati nemam pojma.

Za xg moguće da će raditi s obzirom da za razliku od xf ima eARC. Al najbolje ti je otići sa hardom isprobati u dućan za svaki slučaj.

 

Audio info u slikama.

 

 

 Koji player na telki? S čega puštaš?

 

Meni još MX nije pokrenuo nekaj a da nije išlo...

 

Odvrtil sam sad par demoa sad u DTS HD MA 7.1 THX... zvuk radi uredno...

 

Nemam baš sad ništa 5.1 ili 7.1 u 24 bita.... sve je 16 bita..

 

Ovaj The Shining probam sutra pa ti javim... bemti 50gb ...

 

 

dxdandy kaže...

 

E vidis i mene ovo zanima jer uzimiam xf9005 cim bude na akciji...ako to ne radi onda otpada...onda znaci vjerojatno i na xg95050 da ne radi kako treba.

Jesi probao ne necem drugom pustati isti file. Da mozda nije u samom kodiranju neki problem pa da nigdje ne radi kako treba ?

 

LP !

Ja nisam siguran jel ti uopče kužiš o čemu on priča.

 

Interni app, isprobavao sam još kombinacije sa drugim playerima, ali glavni problem što 3rd party appovi nemaju pristup svim sonyjevim hardverskim video procesorima. U internom app dekodiranje, upscaling, downscaling itd sve ide hardverski, dok je na ostalim appovima ili softverski ili neka akceleracija dekodoranja na procesoru - u prijevodu ne mogu koristit ove njihove x1 chipove, svi algoritmi za obradu slike su od appa, a ne od sonyija. MX nisam isprobavao, ali na kodiju je slika bila debelo lošija nego na internom appu.

 

Btw, provjeri da li ti dolazi dts do pojačala ili obični stereo. Moguće da mx dekodira dts core i salje onda dalje stereo. Javi za 24 i 16bitni kad isprobaš.

 

Ma sve u svemu nisam pretjerano oduševljen televizjiom. Sama slika je fantastična, ali hrpa je ovih nekih sitnica zbog kojih je dojam lošiji. Tipa 4k60fpsa blokira i preko youtube appa i preko chromecasta...

Ovdje inače imate popis svih otvorenih problema sa samom televizijom:

 

https://github.com/CiNcH83/bravia_atv2/issues

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 21:43 (Griz).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Griz kaže...

Interni app, isprobavao sam još kombinacije sa drugim playerima, ali glavni problem što 3rd party appovi nemaju pristup svim sonyjevim hardverskim video procesorima. U internom app dekodiranje, upscaling, downscaling itd sve ide hardverski, dok je na ostalim appovima ili softverski ili neka akceleracija dekodoranja na procesoru - u prijevodu ne mogu koristit ove njihove x1 chipove, svi algoritmi za obradu slike su od appa, a ne od sonyija. MX nisam isprobavao, ali na kodiju je slika bila debelo lošija nego na internom appu.

 

Btw, provjeri da li ti dolazi dts do pojačala ili obični stereo. Moguće da mx dekodira dts core i salje onda dalje stereo. Javi za 24 i 16bitni kad isprobaš.

 

Ma sve u svemu nisam pretjerano oduševljen televizjiom. Sama slika je fantastična, ali hrpa je ovih nekih sitnica zbog kojih je dojam lošiji. Tipa 4k60fpsa blokira i preko youtube appa i preko chromecasta...

Ovdje inače imate popis svih otvorenih problema sa samom televizijom:

 

https://github.com/CiNcH83/bravia_atv2/issues

Očekujete čuda ot tog jadnog androida...ugrađenog u telku..

Btw.. Youtube dela dobro sve dok bitrate ne prelazi 6MB/s jer 6.3MB/s mi je plafon internetske veze..

Imao sam nešto problema s mrežom dok nisam piknul dva nova TP-Link 1gb/d switcha...odma je i 4k s NAS-a prestal štucat..

 

Ajd molim te probaj MX player Pro i eventualno VLC..

I dodaj ovaj codec pack

http://dot23.com/dl/mxplayer/mx_aio.zip

 

I u defaltu porihtaj na MXPlayeru.. HW+ akceleraciju, jer sa HW štuca.

 

Ni ja ova 3 mjeseca... nisam imal baš puno vremena za igru s telkom.. neke mušice sam maknul.. a neke bum tek sad otkril... ima još jedan poslić malo veči uz posao.. pa tam negdje 1.12 bum imal tek vremena..

 

Evo ti i media info fajla

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 22:51 (Zver).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zasto meni Plex app trza na boljim ripovima na LGu a na njegovom Plexu koji je dosao na TVu radi bez greske ? Pitam jer je ovaj standardni ruzniji i kompliciraniji al cita sve FHD materijale dok Plex app iz stora krene trzat svakih XY sekundi ako je visoki bitrate.

TV je spojen kabelom na router a komp je na WiFi  

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav zanima me par stvari pošto se baš ne kužim previše u tv a da sad ne proučavam previše pošto su mi sad kolkviji na faksu ak bi mi pomogli bio bi zahvalan.

1. Isplati li mi se uzimati 40" tv ili da uzmem 32" (to mi je za sobu a udaljenost od tv je cca 1.2m)?

2. Isplati li mi se uzimati 4k za tu veličinu ekrana ili je fullhd dovoljan (koristio bih ga primarno za gledanje filmova (netflix) i ps4 a povremeno i za gledanje utakmica)?

3. Ako imate neki prijedlog koji model uzeti.

Unaprijed hvala

ps. naišao sam na neku akciju na amazonu pa ak nekog zanima https://www.amazon.com/gp/product/B07N4KZ3C9?tag=rtings-tv-g-20&ie=UTF8

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemoj kupovati taj SM9000, ako ga već nisi. Istog sam kupio u Elipsu,49", prije cca mjesec dana. Cijena sa osiguranjem od 5 godina ispala mu je 6290 kn.

Gledao sam ga 2 tjedna ali se nikako nisam mogao naviknuti na sliku. Prije njega na tom mjestu je bio 49q6fn kojeg sam skinuo i odnio na more. Slika na tom Samsungu bila mi je puno bolja od tog LG-a. Crna i kontrast su mi bili puno bolji na Samsungu. Na LG-u zapravo nije ni bilo crne boje. Na kraju tako kažu sve recenzije. I na kraju vratio sam ga u Elipso i doplatio još 6000 i kupio C9. To nema veze sa tim SM 9000. Nije mi žao nijedne kune.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sam u Elipsu kupio Philipsa 55PUS7304 sa IPS matricom za 4500 kn. Odluka je pala baš na ovog iz više razloga:

- 58" sa VA matricom mi je bio prevelik, a i pošto mi je garnitura poprilično dugačka, mučio me i kut gledanja, gdje je kvaliteta boja osjetno padala s kutem (za razliku od IPS-a)

- kvaliteta crne na ovom IPS kod gledanja filmova i tv programa je zadovoljavajuća (vjerojatno radi neko procesiranje sadržaja), ali se recimo vidi da nije crna kad npr "crnog" ekrana prilikom ažuriranja

- tv se može zakrenuti na stalku

- android tv mi je bio važan

- ambilight je plus, fora za vidjeti

- uglavnom će se gledati domaći program, max tv to go, eventualno netflix, ripani filmovi, 10-15 tekmi godišnje, nema PS-a

- samsung 55RU8002, otpao zbog VA matrice, OS-a koji nije android (max tv to go), nepokretnog stalka

 

Neki prvi dojmovi:

- kvaliteta crne mi je zadovoljavajuća prilikom gledanja tv programa i filmova

- kut gledanja je dobar, slika naših programa je ok za gledanje sa cca 3m 

- Netflix 4k filmovi su odlični

- postavljanje je bilo jednostavno

- daljinski nema qwerty tipkovnicu, kao stariji modeli

- od tvorničkih postavki najviše mi se sviđa "prirodni" mod za sliku

- Max TV To Go radi savršeno

 

Ono što sam jutros primijetio, i malo me zabrinulo, su neka probijanja svijetla na ekranu.l ne znam da li se to kod drugih pojavljuje.

Slika će to bolje dočarati :-)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 8:14 (Zero Cool ZG).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U kojem elipsu si bio  i jel imaju 58" islozeni, da li vrte sd programe.  

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja se jučer konačno obnovio, nakon silnog traženja i čekanja akcija pao je LG OLED55B8.

Što reći, bolesnjava od TVa. Kupio sam rabljeni, u odličnom je stanju, vlasnik ga je odlično pazio, nemam riječi.

Dok sam vidio 4k hdr na njemu ostao sam paf. Antenu još nisam spojio, strah me je SD kvalitete i HRT loga :-)
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Supernova, Buzin. Imaju izloženo 43, 50, 55, 58. Na 58 imaju antenu i mogu vrtiti program, ali ih tteba žicati. 55 nema antenu. Mislim da 43 i 50 imaju antenu.
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zero Cool ZG kaže...
Supernova, Buzin. Imaju izloženo 43, 50, 55, 58. Na 58 imaju antenu i mogu vrtiti program, ali ih tteba žicati. 55 nema antenu. Mislim da 43 i 50 imaju antenu.

 

 

Eh ti se antiša javio? Si zato uzeto?  No dobro da ne zajebavam, ono što vidiš na rubovima je apsolutno normalno kod edge lit TVa. Isto sam imao i ja na Samsungu MU6300 (50 inchni).

Nema se tu previše što napraviti, to su takvi modeli. Ne smeta na dnevnom svjetlu niti kad je neka svjetlija scena u pitanju, čak uglavnom niti kad film igra. Ali da, kad vidiš jako tamnu scenu i nalaziš se u mračnoj sobi, lampice svjetle. 

 

Isto mi je i na monitoru, Philips 27 inchni zaobljeni (model 278E). Super je slika ali na crnoj podlogi lampice na rubovima, kao malo božićno drvce.

 

Ništa, slijedeći put direct light, ali to naravno poskupljuje model jer ne možeš ići na one entry level, moraš one srednjeg ranga. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zero Cool ZG kaže...

 

Ono što sam jutros primijetio, i malo me zabrinulo, su neka probijanja svijetla na ekranu.l ne znam da li se to kod drugih pojavljuje.

Slika će to bolje dočarati :-)

 

 

To ti je klasicna boljka svih ips panela od tva do monitora.

Ako imas samo ovako malo bleeda to je i vise nego dobro.

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da li postoji bolji televizor od ovoga TCL u rangu do 2000kn?

 

https://www.tcl.eu/en/products/43-4k-uhd-hdr-tv-with-smart-tv-30

 

koji kod review sam citao samo pohvale, pa mi malo sumnjivo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam 55nu7402 Ali ne mogu naći koliki je brightness tog modela u SD i HDR. 

 

Uzeo bih neki veći od 65 ili više incha i koliko vidim najbolja kupovina je 65q60r.

 

 

Ima li tko navedeni TV i kako ste zadovoljni sa slikom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo jace je pričepljen/zategnut na tom mjestu ili je neka neravnina ili eub na tom mjestu malo zijeva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 9:09 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Zero Cool ZG kaže...
Supernova, Buzin. Imaju izloženo 43, 50, 55, 58. Na 58 imaju antenu i mogu vrtiti program, ali ih tteba žicati. 55 nema antenu. Mislim da 43 i 50 imaju antenu.

 

 

Eh ti se antiša javio? Si zato uzeto?  No dobro da ne zajebavam, ono što vidiš na rubovima je apsolutno normalno kod edge lit TVa. Isto sam imao i ja na Samsungu MU6300 (50 inchni).

Nema se tu previše što napraviti, to su takvi modeli. Ne smeta na dnevnom svjetlu niti kad je neka svjetlija scena u pitanju, čak uglavnom niti kad film igra. Ali da, kad vidiš jako tamnu scenu i nalaziš se u mračnoj sobi, lampice svjetle. 

 

Isto mi je i na monitoru, Philips 27 inchni zaobljeni (model 278E). Super je slika ali na crnoj podlogi lampice na rubovima, kao malo božićno drvce.

 

Ništa, slijedeći put direct light, ali to naravno poskupljuje model jer ne možeš ići na one entry level, moraš one srednjeg ranga. 

 

toxic kaže...
Zero Cool ZG kaže...

 

Ono što sam jutros primijetio, i malo me zabrinulo, su neka probijanja svijetla na ekranu.l ne znam da li se to kod drugih pojavljuje.

Slika će to bolje dočarati :-)

 

 

To ti je klasicna boljka svih ips panela od tva do monitora.

Ako imas samo ovako malo bleeda to je i vise nego dobro.

 

 

Javio se antiša, ali nije bio presudan. 

Zaboravio sam napisati presudna je bila ŽENA, rekla je ja hoću Philipsa 

U tom trenutku sve moje kombinacje i kalkulacije su pale u vodu, nije bitno koji je boji, skuplji, jeftiniji, VA ili IPS ekran, adnroid ili neki drugi OS itd. 

 

Realno ima samo na jednom ili dva mjesta tog bleeda. Ne znam da li se ima smisla nešto žaliti, vračati tv pa uzeti drugi?

Čudi me jer je u igri Direct LED, a ne Edge, a samo po rubu to primijetim. 

 

 

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung UE55RU7172 3039 kn u elipsu, dobra ponuda za uglavnom Netflix, Plex i Playstation 4?

7 da
0 ne
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 9:36 (robogo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
Mickeybennety kaže...

Pozdrav,

 

s ovim popustima u elipsu,

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE43RU7022KXXH/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7500/

 

Koja je bolja od ove dvije?

 

(budući da imam kući i hisense hladnjak i brutalno smo zadovoljni sa njime vjerujem da i telke nisu za bacit)

 

Samo filmovi i sportski tv kanali.

 

Hvala

Pa uzmi jeftiniji Hisense B7100 model, jer ovaj 500kn skuplji realno i nema HDR tehnikalije to je više marketing.

 

7500 serija ima Bluetooth, i očito ljepši dizajn kučišta i postolja.Razliku u kvaliteti slike neš primjetit to sigurno, ipak su to klasični 4K/60hz VA LCD paneli.

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b7500/

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=918&jumpto=6017897&sort=asc&view=flat

 

Kod Samsunga oprez, jer ja nisam siguran kak izgleda njegov daljinski da ne bi i ti doživio šok.Nisam uspio ulovit njegov daljinski, dakle Samsung ljenčine a da vi na službenu stranicu stavite i kak izgleda daljinski upravljač.Jel to previše Samsung panjevi, ili je to vama puno posla dakle Hisense može(i razni drugi proizvođači) a vi ne možete jel.

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/uhdtv-nu7090/UE43NU7022KXXH/

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/samsung-smart-tv-kulturni-sok-/271891.aspx?page=0&jumpto=6016776&sort=asc&view=flat

 Na kraju sam ipak kupio SAMSUNG UE43RU7452 i moram priznati da sam prezadovoljan!

Daljinski je ko od linije sa 5-6 tipki u kriz, ali tako ga je jednostavno koristiti da to nisu istine,

Voice command detektira i najvećeg RUSA u engleskom jeziku i sve bez greške odrađuje.

 

Prezadovoljan za cijenu od 2700 kn televizija je mrak (naravno nisam mjerodavan jer sam imao prije tv iz 2005 :D)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice