Televizor do 4500kn - 106cm

poruka: 82
|
čitano: 29.234
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

šta preporučate?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Panasonic TX-P42X20E.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

to je hd ready sa mpeg4 tunerom, ako sam dobro shvatio?

 

a koji je model bolji od ovoga pa da je full hd ili to nema nikakve veze?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 16:54 (tomo007).
15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Sa koje udaljenosti gledaš? Ako nije 1,5-2m onda FullHD ti je na tu dijagonalu apsolutno nepotreban, štoviše HDready paneli bolje prikažu SD pogotovo plazme di je rezolucija u 4:3 formatu. FullHD model iznad toga je TX-P42S20E.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

1,5-2m? iskreno nemrem vjerovat da netko sa te blizine uopće gleda tv.

 

tv će biti udaljen cca 4-5m

15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

E pa onda nemaš potriba za FullHD, jedino možda za većim TV-om

 

Inače FullHD materijal na 50'' najviše se treba gledati sa 3m, poželjno 2m, ipak je to ogromna količina detalja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

full hd od 106-108 je optimalan na 3 i sitno metara..

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Imas tri opcije:

- Panasonic tx-p42x20e

- LG 42pj350/42pj550

- Samsung ps42c450

 

Sve su 42'' i rezolucije 1024x768, kao i 100 Hz. Samsung i Panasonic su slicni po kvaliteti slike, Pan malo bolji, ali Samsung ima PiP, dok LG prednjaci dizajnom, recenzije potrazi po netu,

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Nije istina da LG 42PJ350 ima 100Hz već on ima 600Hz....posjedujem navedenu plazmu i zadovoljan sam jako.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
Pudge kaže...

Imas tri opcije:

- Panasonic tx-p42x20e

- LG 42pj350/42pj550

- Samsung ps42c450

 

Sve su 42'' i rezolucije 1024x768, kao i 100 Hz. Samsung i Panasonic su slicni po kvaliteti slike, Pan malo bolji, ali Samsung ima PiP, dok LG prednjaci dizajnom, recenzije potrazi po netu,

Jel Samsung ima 2 DVB-T prijemika? Ako nema onda zaboravi da imaš PiP kada priđemo na digitalu.

 

Inače kvaliteom slike je definitivno Panj #1 i onda iza njega idu Samsung pa LG.

 

spartak17 kaže...

Nije istina da LG 42PJ350 ima 100Hz već on ima 600Hz....posjedujem navedenu plazmu i zadovoljan sam jako.....

da, tvoj TV je 100Hz šta se tiče osvježavanja slike, ovih 600Hz se odluči na skorz nešto drugo i pošto je tvoj TV samo HDready onda je to marketinškii trik jel bi ga i 400Hz sub-field drive zadovoljip odnosno imao bi punu pokretnu rezoluciju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Glupost je ne uzeti fullHD tv ako se sad kupuje i to nov. HD ready nit je SD kakav je sad signal niti je Full HD kakav ce biti. Nit smrdi nit mirise. 

:)
14 godina
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

slažem s s logicom par stotina kuna za full hd nije greda dati,ja imam doma hd ready ali kako nemam nikakav hd player to mi nije nikakav nedostatak

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Ljudi, stvarno mi nije jasno što ste svi ludi za tim FullHD-om ko da imate svi takav TV i to na max 2,5m udaljenosti. Isto tako TV boadcast neće ići u FullHD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Kakve veze ima udaljenost sa rezolucijom? Udaljenost se gleda u odnosu na  dijagonalu i kod CRT-a se racuna 3-5 dijagonala a kod LCD-a oko 2 dijegonale. Kakva mu korist uzimati HD TV kad ce za godinu ili dvije imati FUll HD preko satelita ili kablovske a i skidace filmove sa neta u full HD rezi. Vec sad recimo Total TV ima neke kanale u full hd. Pogotovo mi nije jasno da neko preporucuje TV sa rezom 1024x768 koja nije uopste TV reza i apsolutno nista nije niti ce biti u toj rezi. Uzeces 1366x768 koja je izmedju SD i Full HD. To ti je ni tamo ni ovamo i usred si nicega. Kazes nece skoro full hd u broadcast. Mozda nece ali sta ti je sad ili ce biti u 1366x768? 

:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 8:54 (logic).
15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Očito ti ne pratiš standarde, FullHD je namjenjen isključivo za blu-ray, ta TV broadcast neće biti zato ne pričaj bit će FullHD preko satelita, ima HD preko satelita ali 1080i ili 720p(1280x720). Naravno čak i da je riječ o FullHD-u to HDready televizija urendo downscalira i prikaže, a pošto bi morao biti čudo prirode da sa 3,5m na 42'' vidiš razliku između HDready i FullHD-a vidiš razliku onda za tu udaljenost i tu dijagonalu FullHD apsolutno nema smisao. Inače ova reza 1024x768 je idealna za prikaz SD-a koji je rezolucije uvijek 4:3 kao i ovaj TV, a koji se emitira u 16:9 omjeru što su opet ovi televizori.

Nadam se da ćeš sada izaći sa argumentima, a ne da pišeš napamet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Otkuda ti ideja da je full HD samo za blueray? Pa vec postoje kanali koji emituju u Full HD. Ali i da jest za par stotina kuna dobije fullHD tv. ije to razlika od 1000 EURA pa da razmislja. Ima 1080i preko satelita kazes i sam. 1080i je fullHD reza i ne vidim poentu toga sto ti napisa. HD ready tv uredno prikaze to je tacno ali downscale. ZAsto da degradira sliku ako za parstotina kuna moze imati sliku u fullkvaliteti?. Idealna reza za SD je 720x576 i nijedna druga. Eventualno multiplicirana cijelim brojevima, recimo 2 pa dobijes 1440x1152 pa umjesto jednog pixela imas 4 alita reza nema na TVu. Svako downscale ili upscale degradira sliku. Ako vec degradira bolje da radi upscale na full HD nego da full HD downscale a SD radi upscale pa tako niti jednu sliku ne vidi u pravoj kvaliteti. Saberi sta dobija a sta gubi sa Full HD. Gubi parstotina kn razlike u cijeni i nista vise a dobija mogucnosta da full HD sliku vidi u pravoj kvaliteti a sd signal ionako radi upscaling. A u krajnjem slucaju dobija monitor sa Full HD rezom za komp. Neka radi sta hoce al ne vidim poentu kupovanja 42" tv-a sa HD rezom.

:)
15 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Opet si profulo ceo fudbal! Neće momak imati nikakve koristi od FullHD-a na 42'' osim ako ne gleda sa 1,5-2m i točka. Kolko god tebi bilo teško 'shvatat' to je tako, ljudsko oko jednostavno sa većih udaljensoti nebi skužilo razliku, sve ostalo su priče za malu dicu.

 

Inače najjače su mi tipovi šta kupe FullHD LCD sa 50HZ, a ne shvaćaju da pri pokretima dobiju samo 300 linija rezolčucije, štoviše čak kod 100-200Hz na većini TV-a kod pokreta ide to tek 600 linija, daleko su još LCD-ovi iod urednih 1080. Naspram toga imaš plazme koje bez ikakvih điđi-miđa imaju 900 linija pokretne rezolucije, neka čak i 1080. Naravno HDready plazme daju od svih i pri statici i pri pokretima svih 768 linija.

 

1080i nije FullHD!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 12:40 (Bara).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Ne slazem se sa tobom al necu dalje o tome. Neka kupi sta hoce. Samo jedno pitanje  pri kakvom signalu ti hdready daju svih 768? SD Signal ti daje 25 poluslika bez obzira na tv.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
logic kaže...

Ne slazem se sa tobom al necu dalje o tome. Neka kupi sta hoce. Samo jedno pitanje  pri kakvom signalu ti hdready daju svih 768? SD Signal ti daje 25 poluslika bez obzira na tv.

Pričam sada o pokretnoj rezoluciji, pusti npr. 1080p materijal, HDready plazma i pri pokretu da svu deklariranu rezolucioju panela, LCd naravno ne nmego ako se radi o onome bez 100Hz interpolacije da pišljivih 300 linija. Napomena, ne pričam o osvježivanju slike nego o interpolaciji tako da ne mišaš to.

 

Inače ovo su egzaktne stvari, nema ovdje pričanja napamet i vlastitih mišljenja.

 

EDIT: Zaboravio sam reći kako LCD-ovi bez 100Hz intepolacije ne mogu dati niti punu SD rezoluciju pri pokretima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 12:47 (Bara).
14 godina
neaktivan
offline
Televizor do 4500kn - 106cm

Tako je bara

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
logic kaže...

Evo, logiče, da bude jednom da se mi ne slažemo u mišljenju... ;)

 

Ozbiljno, nema potrebe za FullHD 42" plazmom osim ako namjerava gledati TV sa manje od 2 metra. Barem je takvo moje iskustvo. Na cca 1.80 metara od TV-a ja tek počinjem na svojoj HDReady plazmi viditi pojedinačno piksele, i to samo ako je tekst u pitanju, kod pokretnih slika, tj. kad gledaš film se ne vide dok se ne približiš još malo. Inače ju gledam sa cca 2-2.20 metara.

 

Naravno, ako je razlika u cijeni par sto kuna a kvaliteta panela ista onda bolje ići na FullHD, ali ako je hiljadu-dvije kuna više mislim da se ne isplati, pogotovo ako misli gledati sa 3-3.5 metara sa kojih jedva da možeš razlučit 576 od 720 signala a kamoli išta više.

 

Realno, ako ju misli gledat sa 1.5-2.5 (možda i manje od 2.5) metara neka ide na FullHD, i ja bih da sam mogao, no za veću udaljenost mislim da nema smisla. Naravno, pričamo o 42" TV-u, za veće/manje dijagonale je drugačija računica, to vjerujem da ne moram posebno isticat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 21:10 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Poenta moje price je da je pramala razlika u cijeni, nista ne gubi a u nekim slucajevima dobija. 

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Istina, ali razlika između 42X20 i 42S20 je 1500 kn, koliko ja vidim, iliti S20 je kojih 33% skuplji, po mojoj matematici :)

 

Ja ne bih toliko platio samo zbog razlike u rezoluciji ako će da ga gleda sa više od 3 metra sigurno, a on kaže da će biti 4-5 metara udaljen. Ne znam ostale detalje koliko je jedan bolji od drugog pa u to neću ulazit, ali razliku u rezoluciji sa 4-5 metara nema šanse da primjetiš.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm

Hehehe

Pa ok.

:)
15 godina
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
spartak17 kaže...

Nije istina da LG 42PJ350 ima 100Hz već on ima 600Hz....posjedujem navedenu plazmu i zadovoljan sam jako.....

Šta kažete na tu LG 42PJ350?? Otac mi je rekao da je vidio na akciji za 3k i nešto kuna. Jeli se isplati uzet iako nije fullhd (gledam s jedno 2.5-3m). Molim brzo mišljenja da ne nestane, iako sam poprilično siguran da se isplati ipak želim vašu potvrdu.Smijeh

14 godina
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
Bara kaže...

Sa koje udaljenosti gledaš? Ako nije 1,5-2m onda FullHD ti je na tu dijagonalu apsolutno nepotreban, štoviše HDready paneli bolje prikažu SD pogotovo plazme di je rezolucija u 4:3 formatu. FullHD model iznad toga je TX-P42S20E.

Zanima me dali na TX-P42S20E mogu spojit usb i gledat .mkv filmove

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
RePlaY kaže...

Šta kažete na tu LG 42PJ350?? Otac mi je rekao da je vidio na akciji za 3k i nešto kuna. Jeli se isplati uzet iako nije fullhd (gledam s jedno 2.5-3m). Molim brzo mišljenja da ne nestane, iako sam poprilično siguran da se isplati ipak želim vašu potvrdu.Smijeh

Pročitaj moj komentar gore u vezi HDReady vs FullHD, a na hdtelevizija.com imaš recenziju tog TV-a. Ja mislim da da, za te pare definitivno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 16:49 (Mirko935).
15 godina
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
Mirko935 kaže...
RePlaY kaže...

Šta kažete na tu LG 42PJ350?? Otac mi je rekao da je vidio na akciji za 3k i nešto kuna. Jeli se isplati uzet iako nije fullhd (gledam s jedno 2.5-3m). Molim brzo mišljenja da ne nestane, iako sam poprilično siguran da se isplati ipak želim vašu potvrdu.Smijeh

Pročitaj moj komentar gore u vezi HDReady vs FullHD, a na hdtelevizija.com imaš recenziju tog TV-a. Ja mislim da da, za te pare definitivno.

Znam pročitao sam i tu ste me uvjerili. Samo šta stranice od hdtelevizije trenutno nerade, i to baš sad. Vjerojatno ovo kupujem.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
RePlaY kaže...

Znam pročitao sam i tu ste me uvjerili. Samo šta stranice od hdtelevizije trenutno nerade, i to baš sad. Vjerojatno ovo kupujem.

Jbg, vidim i ja sad da ne rade. Letimično sam pogledao tu recenziju i znam da je dosta pozitivna bila, ali nisam detaljno čitao tako da ti ne mogu više reć, sry. Vjerojatno ju je Bara čitao pa pitaj njega. No kako god, za te novce nema šanse da nađeš bolji TV

15 godina
neaktivan
offline
RE: Televizor do 4500kn - 106cm
RePlaY kaže...

Šta kažete na tu LG 42PJ350?? Otac mi je rekao da je vidio na akciji za 3k i nešto kuna. Jeli se isplati uzet iako nije fullhd (gledam s jedno 2.5-3m). Molim brzo mišljenja da ne nestane, iako sam poprilično siguran da se isplati ipak želim vašu potvrdu.Smijeh

TV je skorz OK al ipak na razini preklanjskog Panasonika PV80, pokušanj naći Panasonic TX-P42C2E koji je skoro isti X20.

 

 

cuspajz kaže...

Zanima me dali na TX-P42S20E mogu spojit usb i gledat .mkv filmove

Ne! Ali za takvo što i ne preporučam gledanje preko USB-a jl uvik iskrsne neki problem, puno bolje uzeti neki samostalni player tipa sada ponajboljeg Popcorna A-200.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice