Program za sortiranje kartica

poruka: 4
|
čitano: 2.173
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Program za sortiranje kartica

Dobar dan,

 

ima li netko za preporučiti program u kojem se može jednostavno složiti kartice s tekstom (naslov i kratki opis) te da se onda one mogu sortirati po grupama ili tražiti abecednim redom ili preko neke tražilice?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za sortiranje kartica

Ako nisam možda bio dovoljno jasan, trebao bih program u kojem mogu napisati razne kartice te ih onda brzo pretraživati, poput librarya, upisom u tražilicu ili abecednim redom ili po grupama.

14 godina
offline
Re: Program za sortiranje kartica
Tonny N kaže...

Ako nisam možda bio dovoljno jasan,

Mnogima vjerojatno nisi ni sada jasan. Trebaš malo detaljizirati. Što-kako-zašto?

 

Dok ne riješiš problema kako želiš, evo savjeta

 

Ako misliš na karticu teksta (tzv. mjerilo za rad prilikom pisanja tekstova u Wordu), meni pada na pamet jednostavna tablica (samo ako nije bitan format teksta i nema slika)

1. U Excelu kreiraš tablicu sa određenim stupcima (grupa, podgrupa, kartica naslov, tekst itd...) Pomoću filtera vrlo brzo sortiraš i filtriraš

2. Ako je u pitanju formatirani tekst tada za svaki naslov kreiraj jedan Word dokument. Indeksiraj ga koristeći Windowse i kada ti treba nešto preko Run/Search polja možeš pronaći što trebaš, tj. određeni pojam

 

12 godina
neaktivan
offline
Program za sortiranje kartica

Da, hvala na savjetima, mislim da bi se to moglo tako izvesti. Da bih bio jasniji navesti ću par primjera. Npr. Htio bih sortirati note, pa da ih mogu brzo pronaći ne samo po abecednom redoslijedu nego i po imenu skladatelja, stilskom razdoblju i sl. Drugi primjer je recimo ideja na koju je došao moj prijatelj igrajući d&D i sl igre. U knjigama za takve igre (koliko sam shvatio) postoje popisi raznih predmeta (oružja, oprema i sl.) . I sad umjesto da svaki put otvara knjigu,bil bi puno praktičnije složiti to u neku vrstu inventorya (kao u igrama) i pretraživati na mobitelu ili tabletu po raznim grupama (npr upisati ime predmeta u tražilicu ili pretraživanje po  grupama, abecedi i sl.). Možda sam sada malo jasniji...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice