EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

poruka: 69
|
čitano: 8.853
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

http://www.vidi.hr/Racunala/Novosti/EU-zabranjuje-high-end-graficke-kartice
Glasujem protiv Eu :)

 

p.s.
lagano mi je totalno glupo limitirati karticu prema memorijskom bandwithu!?
evo još linkova http://www.bit-tech.net/news/hardware/2012/10/15/ec-eco-design/1

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 20:29 (overhaul).
Moj PC  
20 0 hvala 14
13 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

WTF

iclock2much
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Kakav idiot moraš biti da doneseš takav zakon to mi stvarno nije jasno !!! Znači da nitko u Europi neće moči kupiti jaču grafu od moje 4 godine stare HD 4850 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
Zonitron kaže...

Znači da nitko u Europi neće moči kupiti jaču grafu od moje 4 godine stare HD 4850 

Ne, to ne znači to.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Dafuq?!

I possess a skill to google.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Su do kraja pukli?!Nemaju drugog posla pa se zamaraju s grafičkim karticama!?!Svaka čast da im je na umu da malo pritisnu developere da počinju iskorištavati SVU snagu grafičkih(možeš misliti) ali......daj molim te!!

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 20:41 (Zizo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

I nagrada za najgluplji potez u godini ide u ruke Europske Unije!

 
17 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
rustweaver kaže...
Zonitron kaže...

Znači da nitko u Europi neće moči kupiti jaču grafu od moje 4 godine stare HD 4850 

Ne, to ne znači to.

Pa koliko sam shvatio piše da niti HD 7770  i HD 7750 ne mogu proči njihove uvjete a slijedeća najjača je negdje u rangu sa mojom

14 godina
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
footballer kaže...

I nagrada za najgluplji potez u godini ide u ruke Europske Unije!

 

Ujedno i dobitnik Nobelove nagrade za mir {#}

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 20:44 (Minoza).
12 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
footballer kaže...

I nagrada za najgluplji potez u godini ide u ruke Europske Unije!

šta reći..pa prije koji dan je EU dobila Nobelovu nagradu za mir...oni su ipak fini ljudi (puj puj) *ovnari obični...

a nebi bilo loše ni ta za najgluplji potez...totalno irelevantno i nebitno za neku političku instituciju...what is next...bandwidth u mobitelima, mikrovalnim pećnicama ili koliko pare ispušta pegla...stvarno wtf...

kupit ću high end, platit porez na nju, trošit ću struje, platit ću račun struje i opet porez = njima dobro = zagađenje od same grafe 0 = njima dobro...šta to nije idealni scenario?

samo krupno, ništa sitniš
16 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

A pa ipak je EU dobila ove godine nobelovu nagradu.
Za mir. Sad su se onda ohrabrili da mijenjaju svijet.

Grafičku po grfičku.
Koliko li samo u svijetu ima korisnika high end grafičkih i koliko njih
iste koristi u full loadu kolliko vremena?
A to je prema klima uređaju, grijalici ili električnom štednjaku, koliko ono potrošnje?

 

Nema nam druge, dok se još dozvoljava, svi dignut nenamjenske kredite
i ispraznit police HD7990 i GTX690.

:P

Moj PC  
20 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
Zonitron kaže...

Pa koliko sam shvatio piše da niti HD 7770  i HD 7750 ne mogu proči njihove uvjete a slijedeća najjača je negdje u rangu sa mojom

Ali isto tako piše i da se tolerira do 320 GB/s, a to je velika brojka, čak i za kartice sa ove tabele.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Ja ovdje foldam proteine i doprinosim razvoju medicine i pronalasku novih lijekova, a oni ovako.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Wh...wha...WHAT?!?!!? Na čemu su oni?!

A da nije slučajno...?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
rustweaver kaže...
Zonitron kaže...

Pa koliko sam shvatio piše da niti HD 7770  i HD 7750 ne mogu proči njihove uvjete a slijedeća najjača je negdje u rangu sa mojom

Ali isto tako piše i da se tolerira do 320 GB/s, a to je velika brojka, čak i za kartice sa ove tabele.

sad je velik prag, neznači da će tako i ostati...ista stvar sa njihovim euro normama za automobile...(tipa sa golfom2 dizel nemoš uć u centar berlina jer previše zagađuje, nevjerovatno ali istinito)..

ma sam prijedlog, stupilo to na snagu ili ne, budemo vidili je totalno tupast, traženje dlake u jajetu..tamo gdje uopće netreba nešto izvlačiti ili tražiti uštede, šta su sad njima krive sve firme i uredi diljem europe koji koriste računala pa oni nemaju dovoljno struje za isporučit..a sve tendencije inače govore da se od notebooka pa desktopa ide na smanjivanje tdp-a i same potrošnje uz neki porast radnih performansi

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 20:51 (oly570).
16 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Najbolje je što mnogi ljudi koriste grafe za humane stvari poput Foldinga.
Dakle, isti ekološki EU regulatori tjeraju ljude da prijeđu na električne automobile.

Koliko kilowatta ima električni auto? Ne kažem da je loše što bi auto bio tiši i nebi
smrdio smog i dizelsku čađu po ulicama
(iako će kamioni i autobusi i lokomotive i radni strojevi
rokat po starom sa zastarjelim čađavim dizlo mašinama), ali koliko Graf. kartica
treba da pokrije jedan automobitl u smislu potrošnje energije?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Mozda i imaju malo pravo. Budimo realni, treba ih potaknut da stede na energiji i smisle novi nacin  za ustedu energije e sad dali je ovaj potez do 320 gb/s dobar ili ne to ne znam jer ne kuzim se u performanse kakve veze ima bandwidth sa tim. Uostalom kao sto je netko spomenuo, treba i kompanije sa klima uredajima malo "špotat" koliko se potrosi energije po ljeti na tome da ne govorim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
oly570 kaže...

sad je velik prag, neznači da će tako i ostati...

fulao si bit mog posta...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
protjeran
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Za promjenu bi i proizvođači trebali malo razmišljati o energetskoj potrošnji i razvoju tehnologije, a ne samo zasipati kupce sa specifikacijama.

 

Ako želimo imati stabilnu energetsku moramo razmišljati o svim segmentima. Za one koji ne znaju, nemamo beskonačno energije na raspolaganju, štoviše, cijeli elektroenergetski sustav europe je vrlo labilan.

Ad astra peronospora
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
Bypass kaže...

Za promjenu bi i proizvođači trebali malo razmišljati o energetskoj potrošnji i razvoju tehnologije, a ne samo zasipati kupce sa specifikacijama.

Wirthov zakon? :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Imamo gotovo (barem za ljudske pojmove) bezgranično energije na raspolaganju, samo je stvar u tome da ju još neznamo konvertirati u električnu mrežu kako spada.
Nego, evo linka na izvor vijesti, na nordic harveru, i pročitajte tamo komentare. Netko tvrdi da je to patka i da je bio taj prijedlog prije x godina, ali je odbačen.

Nisu ni proizvođači grafičkih baš pasivci da se igraju s njima, imaju svoje pravne odjele, pa ako se neki birokrat zainat, vjerujem da imaju protumjere.
http://www.nordichardware.com/news/71-graphics/46718-eu-cripples-future-graphics-cards-exclusive-.html

Mr Hugosson, you realise that the single piece of evidence you linked, the report from directive 2005/32/EC is from 2007, that table about bandwidth buffers is from 2006 and in 2009 the directive was abandoned? Are you expecting us to believe the directive has secretly been re-instated and the EU overnight drew up some new laws to which only you are party? Did you also not realise that AMD is a stakeholder of MEERP and so is actively consulted on any energy directives since 2009? This is poor poor journalism.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 21:00 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
odjavljen
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Ček, ako kupiš grafulju u SAD-u sa ebay-a, šta onda?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
footballer kaže...

Ček, ako kupiš grafulju u SAD-u sa ebay-a, šta onda?

Ništa, jesi li pročitao overhaulov zadnji post? Patka...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

{#}

Bilo je samo pitanje vremena kad ce zeleni-eko-fasisti pocet sa ovakvim glupostima...

Uskoro ocekujte i limitiranje velicine TV-a (veliki televizori trose puno struje), pa i limitiranje vremena za gledanje TV-a (TV program ionako zaglupljuje).

Zatim slijede ogranicenja koristenja stednjaka, pecnice i mikrovalne (kuhanje hrane unistava najbolje sastojke). Pa zatim pegla ( i to trosi), zguzvano je sad IN.

Pa zabrana susilica sa ves (potpuno razbacivanje energije, ves treba susit na suncu, puno prirodnije i izbjegava nepotrebnu pretvorbu energije (sunce/toplina->el. energija->toplina)).

Nebo je granica...

 

Krajnje vrijeme za selidbu van EU.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 21:24 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Ma kakva EU-idemo svi u Bosnu kupovati grafičke kada uđemo u tu pederomasonsku zadrugu.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
Pranja kaže...

Ma kakva EU-idemo svi u Bosnu kupovati grafičke kada uđemo u tu pederomasonsku zadrugu.

 Hehe, najmanji će biti problem ako nam prepreka u opskrbi najjačom karticom od cca 8000 kn bude EU.
Prije će bit da nama u hrvatskoj prepreka bude - novčanik i dopušteni minus na karticama :P

13 godina
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
Nebrinite se neće to zaživit.Vidite da i piše da je vrijeme prilagodbe do 2014.A do tada će se to promijenit vjerovatno
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Bože, u šta mi to na godinu trebamo ući. {#} Njemačka nam je jedina nada (dobro, i Zlovenci, valjda).

 

 

 

 

Sve bi ja to rođo, šmajserom!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!
In the other news, zabranjeni televizori veci od 22 incha te se smije imati samo 1 tv po kucanstvu, velicina frizidera ogranicena name 80x80x60 cm...
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
12 godina
offline
EU zabranjuje High-end Grafičke kartice!

Enciklopedijski primjerak djelovanja lobija na politiku.

Normalan covjek, kada bi zelio smanjiti potrosnju energije hardwarea, ne bi ih ogranicavao memorijskim bandwidthom nego - potrosnjom. Da je donesena odredba kojom se npr. od 1.1.2014. zabranjuje prodaja grafickih kartica vece potrosnje od 100W, osobno bih bio za.

Sad ce poceti nova igra macke i misa kao sto je us slucaju Apple vs microUSB standard. Bit ce zakljucavanja kartica ciji se potencijal otkljucava sa 2 klika, mogucnosti overclocka 5x i slicnih pizdharija. a bit ce i puno dosadnih sudskih parnica.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice