Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

poruka: 222
|
čitano: 61.607
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

1 h fizičkog rada u skladištu 20 kn

1 h za programiranje 60 kn + autorska prava

1 film 120 kn

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

 

1 igrica 5 kn

staje se na kraj piratstvu, a poveća zarada

13 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
ATIRade kaže...

1 h fizičkog rada u skladištu 20 kn

1 h za programiranje 60 kn + autorska prava

1 film 120 kn

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

 

1 igrica 5 kn

staje se na kraj piratstvu, a poveća zarada

1 igra 5 kn? jesi ti normalan to je pre pre malo i inaće novac od prodaje tih igara neide programerima nego izdavačkoj kući koja je prije morala platiti te sve programere.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
16 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
ATIRade kaže...

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

Igre, glazba i filmovi spadaju u luksuznu robu, nisu ti neophodne.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

Tu se slažem. To je luksuz kak i alkohol i cigarete, prosto rećeno to sve je ono bez ćega možemo živjet

http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/malistallone/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
zelenbic kaže...

Igre npr. u onim igraonicama a filmovi u dućanima sa elektronikom recimo kad na tvu puštaju neki film u dućanu

Licenca za igraonice je legalno drugacije od tipicne. Ako kupis 5 kopija igre, nemas pravo instalirati ih na 5 razlicitih racunala i naplacivati drugim ljudima satnicu.

Film koji se pusta u ducanu takodjer krsi licencu, jer pise (medju ostalim) da je zabranjeno svako javno reproduciranje.

 

Moze se tu ici u dubinu koliko hoces, ali prakticno gledano, nitko ne gubi novce zbog ducana koji vrti film. Ducan ne prodaje kokice i ne ocekuje da kupci odsjede sat-dva u kaucu i odgledaju film.

Igraonice su sasvim druga prica, upucena inspekcija ih ima legalno pravo zatvoriti.

Like your face - getting forced - to the floor ...
15 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
ATIRade kaže...

1 h fizičkog rada u skladištu 20 kn

1 h za programiranje 60 kn + autorska prava

1 film 120 kn

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

 

1 igrica 5 kn

staje se na kraj piratstvu, a poveća zarada

Programeri i izdavaci su itekako bitna razlika...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
12 godina
neaktivan
offline
Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

Za 5 kn se nije moglo ni kod pirata kupit igra, a pogotovo orginal. To su bajke.

http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/malistallone/
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
zelenbic kaže...

Igre npr. u onim igraonicama a filmovi u dućanima sa elektronikom recimo kad na tvu puštaju neki film u dućanu

To su iznimke. Igre i filmovi nemju profesionalnu primjenu. Sto se filmova tice ako je neki sto ga bas zelim pogledati otici cu u kino (iako sam zbog kokicara izgubio volju i za to). Ako mi je samo za ubiti 2 sata skinut cu ga sa torrenta i pogledati. Jedna od prednosti je i to, a to mi se cesto dogadja, da pogledam dio filma i ako mi je totalno bezvezan ugasim ga. Da sam u kinu najvjerovatnije bi istrpio torturu do kraja. Znaci ili film nema teorije da pogledam u kinu ili kupim DVD ili sam se zahebo i platio gofno. Ovdje stvarno ne vrijedi teorija da sam nekoga ostetio jer svakako od mene ne bi ni kune vidio.

Sto se igara tice, nikad nisam kupio igru (osim Guild Warsa, na preporuku) bez da sam je probao. Piratizam u ovom slucaju omogucava meni da kupim dobru igru, a proizvodjacu dobre igre omogucava da on zaradi moj novac a ne neko ko ne zasluzuje. Danasnji demoi igre, ako ih i ima, sluze za zavaravanje kupca i slicniji su reklami ca Cilit Bang nego na pravi demo kakve smo imali prije 10tak godina. Sve se svodi na marketing i prodaju macka u vreci. Dovoljno je reci da je MW3 potukao sve rekorde po zaradi. Bez obzira na ulozeni novac i marketing ta igra meni kao igracu ne vrijedi 10kn. ako imam MW2 ne vrijedi ni 5. Osim toga piratizam je u ovoj bransi i doveo do pojave gamerske kulture (bas bi ja danas bio gamer da sam morao kupovati sve igre na C64. Onako bi iz Beograda narucio 100 igara na kazeti od Mile Kitica i platio ih mozda danasnjih 50kn). Ako me sijecanje ne vara onda je kvalitetna prazna kazeta bila dosta skuplja od nekog albuma. Mozda je to recept? Izdavanje igre na mediju kojeg se ne isplati kopirati? No ocito izdavaci igara znaju da im je i uz piratizaciju ovako profitabilnije.

 

Jedino bi za glazbu mogao reci da bi vjerovatno kupio neke ploce da nisam u mogucnosti to isto skinuti u FLAC-u. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
BlueMax kaže...
zelenbic kaže...

Piratizam u ovom slucaju omogucava meni da kupim dobru igru, a proizvodjacu dobre igre omogucava da on zaradi moj novac a ne neko ko ne zasluzuje. Danasnji demoi igre, ako ih i ima, sluze za zavaravanje kupca i slicniji su reklami ca Cilit Bang nego na pravi demo kakve smo imali prije 10tak godina.

 

 

+1

http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/malistallone/
12 godina
neaktivan
offline
Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

"Postoji hakerska etika, koja kaže da sve informacije moraju biti slobodne"

 

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Conndor kaže...

"Postoji hakerska etika, koja kaže da sve informacije moraju biti slobodne"

Baš sve?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 19:42 (Random.).
12 godina
protjeran
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Father_Dougal kaže...
Igre, glazba i filmovi spadaju u luksuznu robu, nisu ti neophodne.

Jesu, neophodne su i nisu luksuz.

Postoji nešto što se zove "duševna hrana". Bez umjetnosti bi hodali po gradu poput robota.

 

 

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
zelenbic kaže...
ATIRade kaže...

1 h fizičkog rada u skladištu 20 kn

1 h za programiranje 60 kn + autorska prava

1 film 120 kn

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

 

1 igrica 5 kn

staje se na kraj piratstvu, a poveća zarada

1 igra 5 kn? jesi ti normalan to je pre pre malo i inaće novac od prodaje tih igara neide programerima nego izdavačkoj kući koja je prije morala platiti te sve programere.

 1 igra 350 kn? jesi ti normalan to je pre pre više i inaće novac od prodaje tih igara neide programerima nego izdavačkoj kući koja je prije morala platiti te sve programere.

 

Još samo da nadodam. Jadne izdavačke kuće, nemaju za kruh.

15 godina
neaktivan
offline
Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

Čuo sam za stranicu grabitshare gdje se plati 60 kuna mjesec dana i onda se skidaju filmovi itd. direktno na kompjuter bez torrenta.Sad me zanima jel to legalno ili nije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Random. kaže...
Conndor kaže...

"Postoji hakerska etika, koja kaže da sve informacije moraju biti slobodne"

Baš sve?

Pod sve se misli na informacije vezane za politiku, nauku, multimediu. Da znamo sve o političarima nebi onda imali za koga glasat i razvio bi se novi idealni nivo čovječansta bez politike, sa nekim novim sistemom! Zar ova etika nije idealna? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Conndor kaže...
Random. kaže...
Conndor kaže...

"Postoji hakerska etika, koja kaže da sve informacije moraju biti slobodne"

Baš sve?

Pod sve se misli na informacije vezane za politiku, nauku, multimediu. Da znamo sve o političarima nebi onda imali za koga glasat i razvio bi se novi idealni nivo čovječansta bez politike, sa nekim novim sistemom! Zar ova etika nije idealna?

  Znači  "Postoji hakerska etika, koja kaže da neke informacije moraju biti slobodne".

Hoćemo glasati koje informacije trebaju biti dostupne a koje ne? Ili ćemo to odrediti na neki drugi način?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Father_Dougal kaže...
ATIRade kaže...

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

Igre, glazba i filmovi spadaju u luksuznu robu, nisu ti neophodne.

 Ti si meni tako cool. Sve je luksus, jel tako?

 Istom logikom luksus je i kolač pa mu nije cijena 350 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 20:14 (ATIRade).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
MEGATON kaže...

Čuo sam za stranicu grabitshare gdje se plati 60 kuna mjesec dana i onda se skidaju filmovi itd. direktno na kompjuter bez torrenta.Sad me zanima jel to legalno ili nije.

 Nije legalno, ali oni koriste enkripciju pa nitko ne može otkriti što se skida (bar jamče).

13 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
ATIRade kaže...
zelenbic kaže...
ATIRade kapže...

1 h fizičkog rada u skladištu 20 kn

1 h za programiranje 60 kn + autorska prava

1 film 120 kn

raditi 6 h da bi mogao pogledati 1 film? nećeš proći razbojniče.

 

1 igrica 5 kn

staje se na kraj piratstvu, a poveća zarada

1 igra 5 kn? jesi ti normalan to je pre pre malo i inače novac od prodaje tih igara neide programerima nego izdavačkoj kući koja je prije morala platiti te sve programere.

 1 igra 350 kn? jesi ti normalan to je pre pre više i inaće novac od prodaje tih igara neide programerima nego izdavačkoj kući koja je prije morala platiti te sve programere.

 

Još samo da nadodam. Jadne izdavačke kuće, nemaju za kruh.

1 igra 350 kn već dugo nsaim vidio igricu tako skupu ako je onda je valjda kada tek izađe a ti nemoraš kupiti igricu čim izađe.

Recimi bi li ti htio više novaca?pretpostavljam da bi 

tako i izdavačke kuće žele više novca zaradit za pokretat nove projekte i ljepše živjeti.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Conndor kaže...
Random. kaže...
Conndor kaže...

"Postoji hakerska etika, koja kaže da sve informacije moraju biti slobodne"

Baš sve?

Pod sve se misli na informacije vezane za politiku, nauku, multimediu. Da znamo sve o političarima nebi onda imali za koga glasat i razvio bi se novi idealni nivo čovječansta bez politike, sa nekim novim sistemom! Zar ova etika nije idealna? 

Ta etika je paradoksalna. Imas li kakve informacije o imenima i adresama ljudi koji je promoviraju. Trebas biti svjesan da politika ipak donosi zakone a zakoni su ono sto donekle sprijecava ljude da se ponasaju poput zivotinja, iako to jesu. Zakoni, kakvi su takvi su, osim sto imaju represivnu namjenu imaju i edukativnu da idiotima kojih u nasoj vrsti ne nedostaje ipak ukazu na to sta je dobro a sta nije. Koliko bi Hitlera, Mansona i Paravinja danas setalo ulicama da ne postoje zakoni i drzavno uredjenje. Ako mislis da bi se takve stvari rjesavale tako da narod uzima pravdu u svoje ruke, u velikoj si zabludi. U tom sistemu gledao bi svak sebe i pokusavao nadjacati drugoga. Osim toga kad narod uzima pravdu u svoje ruke to najcesce i nije pravda nego neciji interes i rezultat manipulacije. Politika i drzavno uredjenje danas je (u prosjeku) uzasno lose ali ima 2 velike prednosti. Bolje je od vecine onoga sto je bilo prije a puno bolje od nikakvog. Ti kupis racunalo za 6000 kn a ja kupim pistolj i s njim ti uzmem racunalo, tv, auto i sestru i ko mi sta moze. Za to se zalazes?

Neki novi sistem da, ali bez politike jedini moguc sistem je anarhija. Mozda je anarhija posteniji sistem od ovoga jer uvijek znas na cemu si, ali nikako bolji. A to da ce ljudi u svojim glavama doci na nivo da im nitko ne treba govoriti sta je dobro a sta nije i davati im pravila koja moraju postovati? Mozda za nekih 100 000godina.

16 godina
neaktivan
offline
Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

Ovo je UZROK uhićenja
Optužnicom mu se stavlja na teret da je od 25. veljače 2010. do 24. rujna 2010. na jednoj internetskoj stranici neovlašteno objavio oglas za prodaju bežične USB kartice s posebnom naznakom da je ona najbolja za probijanje WEP i WPA zaštite, s tim da je prilikom prodaje kartica kupcima isporučivao i DVD-R sa snimljenim računalnim programom BACK TRACK i uputama za njegovo korištenje, a taj program isključivo služi za probijanje WEP i WPA zaštite i neovlašteni pristup na tuđe bežične računalne sustave.

 

a OVO samo POSLJEDICA 

 

Isto tako, stavlja mu se na teret da je u neutvrđenom razdoblju zaključno do 3. studenoga 2011., bez odobrenja nositelja autorskih prava, na nekoliko CD-a i DVD-a neovlašteno snimio računalne programe te da je bez odobrenja autora i proizvođača zvučnih i slikovnih snimki i ovlaštenih distributera na više DVD-a neovlašteno snimio filmska djela, stoji na internetskoj stranici državnog odvjetništva.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Budokai kaže...
Ovo je UZROK uhićenja

Optužnicom mu se stavlja na teret da je od 25. veljače 2010. do 24. rujna 2010. na jednoj internetskoj stranici neovlašteno objavio oglas za prodaju bežične USB kartice s posebnom naznakom da je ona najbolja za probijanje WEP i WPA zaštite, s tim da je prilikom prodaje kartica kupcima isporučivao i DVD-R sa snimljenim računalnim programom BACK TRACK i uputama za njegovo korištenje, a taj program isključivo služi za probijanje WEP i WPA zaštite i neovlašteni pristup na tuđe bežične računalne sustave.

 

Strašan Uzrok {#}

 

BackTrack 5 R2 Released! Mar 1st, 2012

 

BackTrack je Linux distribucija naminenjena radu u području IT sigurnosti, prvenstveno za penetracijska testiranja, digitalnu forenziku i istragu.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 21:13 (Verbatim).
12 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Budokai kaže...

Ovo je UZROK uhićenja
Optužnicom mu se stavlja na teret da je od 25. veljače 2010. do 24. rujna 2010. na jednoj internetskoj stranici neovlašteno objavio oglas za prodaju bežične USB kartice s posebnom naznakom da je ona najbolja za probijanje WEP i WPA zaštite, s tim da je prilikom prodaje kartica kupcima isporučivao i DVD-R sa snimljenim računalnim programom BACK TRACK i uputama za njegovo korištenje, a taj program isključivo služi za probijanje WEP i WPA zaštite i neovlašteni pristup na tuđe bežične računalne sustave.

 

a OVO samo POSLJEDICA 

 

Isto tako, stavlja mu se na teret da je u neutvrđenom razdoblju zaključno do 3. studenoga 2011., bez odobrenja nositelja autorskih prava, na nekoliko CD-a i DVD-a neovlašteno snimio računalne programe te da je bez odobrenja autora i proizvođača zvučnih i slikovnih snimki i ovlaštenih distributera na više DVD-a neovlašteno snimio filmska djela, stoji na internetskoj stranici državnog odvjetništva.

Zbog uzroka mu ne mogu nista a zbog posljedica jedino ako ima loseg odvjetnika.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Budokai kaže...

Ovo je UZROK uhićenja
Optužnicom mu se stavlja na teret da je od 25. veljače 2010. do 24. rujna 2010. na jednoj internetskoj stranici neovlašteno objavio oglas za prodaju bežične USB kartice s posebnom naznakom da je ona najbolja za probijanje WEP i WPA zaštite, s tim da je prilikom prodaje kartica kupcima isporučivao i DVD-R sa snimljenim računalnim programom BACK TRACK i uputama za njegovo korištenje, a taj program isključivo služi za probijanje WEP i WPA zaštite i neovlašteni pristup na tuđe bežične računalne sustave.

  Kako im je uopće palo na pamet ovime ga teretiti. Pa nije čovjek napisao "S ovom karticom ćete nabrže susjedu probiti WEP!". Zna se što je BackTrack i za što se može koristiti - a to je ispitivanje sigurnosti vlastite mreže. Kao da podignu optužnicu protiv tebe zato što si prodavao noževe, a noževima možeš rezati rajčice, salatu, ribu i meso ALI možeš i bosti susjede. Idioti.

15 godina
neaktivan
offline
Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

Znači BackTrack i Wi-Fi kartice su ilegalne u Hrvatskoj?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Skidanje piratskih sadržaja nije krađa

Nešto me zanima, pa recite svoje mišljenje. Ne morate sve čitati samo odgovorite na ovo boldano. Ovo ostalo samo objašnjavam point of view i kaj sve ide uz to.

 

Sada prilikom kupnje cd-a, usb-a, mp3 playera, fotokopirnog papira.. ide neki "simbolični" dio Zampu.

 

Činjenica je da nitko neće kupiti nekakvu igricu (pjesmu, film) ako je može skinuti za đaba s torenta. Npr klinac od 13 godina. Želi igrat starcraft (ili crtat u autocadu, stvarati muziku u qbaseu) al nit starci imaju para, nit on ima neki devizni račun preko kojeg može online kupovati čak i da ima neku svoju lovu. Realno takav klinjo ne bi došao do igrice nikad. Da ne govorim o glazbi i filmovima. Mnogi klinci su sretni što uopće imaju komp i internet. Mene bi stari stero u krasan q da sam ga za svaki album ili film pitao 50 ili 100 kuna. Ali prilikom kupnje prvog PC-a nije bio bed platiti i windowse odmah u paketu.

 

Smatram da je velika većina piratskog sadržaja jednostavno neophodna za normalan razvoj djeteta i čovjeka uostalom, nekakvo znanje opće kulture i širenje horizonata. Bilo bi nepošteno reć, "e mali, jbg, nemaš para, buš gledal Kuma... kad buš imo love. Ili čut ćeš Mozarta, Hendrixa.. (nebitno) kada zaradiš dovoljno za kupiti album". Činjenica je da su mnogi današnji (i budući) intelektualci odrasli na piratluku. Netko je možda igrao neku piratsku igricu sa 15 godina i to ga je potaklo da sam razvija igre. (softver, glazba..) Ja sam odlučio svirati gitaru kada sam prvi put čuo Frusciantea (naravno na piratskom CD-u). Dakle i piratluk ima pozitivne efekte na društvo.

 

Mnogi nisu u prilici nešto platiti, mnogi neće, nekima se jednostavno neda, al da se ne moralizira ajmo to strpat u jedan koš.

 

Smatrate li da bi bilo pošteno da se prilikom kupnje nekakvog hardvera (tastature, radne mem, hard diska, grafičke, zvučne..) plati određeni dio kako bi na taj način platili sve "zaštićeno" što bi se eventualno koristilo za OSOBNE svrhe? Slično i prilikom potpisivanja ugovora sa ISP-om. Da se prilikom plaćanja računa, plati određeni dio za korištenje nekakvog zaštićenog proizvoda u OSOBNE svrhe. (ako netko nešto kupuje na firmu, R1.. nema tog paušala)

 

Dakle, kupim miš i neznam, 5kn ide Zampu ili kome već. Potpišem ugovor s nekim internet providerom i svaki mjesec platim desetak kuna za copyright. Neznam po kojem bi se principu ta lova kasnije dijelila ali vjerojatno postoje neki mehanizmi koji bi to što poštenije raspodijelili. Dijeljenje i prodavanje (zarađivanje) bi i dalje bilo kažnjivo, ali skidanje, posjedovanje i korištenje za OSOBNE potrebe ne bi.

 

U Hrvatskoj se 50% (cca 2 milijuna) ljudi služi netom, ajmo pretpostaviti da na jednu pretplatu idu 4 korisnika, to je cca 60.000.000 kuna godišnje. Do slične brojke dolazimo ako pogledamo godišnju zaradu od komponenti i PC-eva. Dakle to je 120 milijuna kuna. Ovako ugrubo, može bit samo više od toga.

 

Jer da se ne moralizira, niti su pirati zlo, niti su sve te firme anđeli. Ipak i jedni i drugi žive u nekakvoj cirkularnoj simbiozi.

 

Također postoje mnogi nerješivi problemi poput geografske pozicije, jer kao što su mnogi dobro primjetili, nešto je negdje kažnjivo, negdje nije, tako da je i piratluk tu negdje u toj sferi jer je neizvedivo da netko u HR poštuje Američke ili Španjolske zakone. Kada bi se išlo dublje u temu, nailazi se na još milijardu pravnih teza i glupavih teorema.

 

Realno nitko ne može igrat tisuću igrica, pogledati osamsto filmova ili preslušat milijardu mp3-ca, kamoli prodat ili nešto više od toga. Također je sada teško govoriti o nekakvoj realnoj šteti po izdavače i sve te razvojne firme kada je vrlo vjerojatno da bi veoma malo "pirata" (kojih je očigledno jako jako mnogo), koristilo nekakav proizvod (mp3, film, softver) da ga nema za skinut na torentu. Išli bi principom koga nema, bez njega se može.

 

Također postoje istraživanja koja idu u prilog upravo suprotnom argumentu. Da što se određeni proizvod više piratizira, više se i kupuje - odnosno proizvođač (izdavač, autor) ima veću zaradu. Bilo je nedavno u novinama primjer Francuske u kojoj su smanjili piratstvo ali se istovremeno smanjila i prodaja svih tih zaštićenih sadržaja. Pretpostavljam da bi, ukoliko nađu načina da se piratstvo svede na nulu, propale i mnoge firme (bandovi, producenti). Ipak se ne može zanemariti utjecaj "piratluka" na ukupnu zaradu, širenje hypea i reklame, dostupnost informacija koja rezultira educiranijom masom ljudi koja će jednom ipak doći u priliku kupiti neki proizvod.

 

Gledajući top 100 na the pirate bayu, ispada da je to upravo tako. Sve su to redom torenti s nekim proizvodom (audio, video, softver) čiji su proizvođači daleko od propadanja, pače u samom vrhu po zaradi.

 

Neznam jel bi to negativno utjecalo na prodaju, ali iskreno mislim da ne bi. Čak mislim da se ovim potezom ne bi poslala poruka "skidaj kolko oš" ili dozvolio apsolutni piratluk. Jer, tko želi (ili tko ima i želi) će kupiti i ovako i onako i zna se koje će benificije dobiti (podrška, updejti i sve što ide uz kupnju).

Također je nemoguće izmisliti mehanizme provjere i sankcija bez kršenja ljudskih i kojekakvih prava. Ali ovako bi se svi koji se koriste tehnologijom (pc, internet) na neki način odužili zaslužnim ljudima i firmama koje to sve razvijaju. A bome 120 milijuna više tim firmama ne bi škodilo.

 

Možda sam ja tu nešto fulo, pa slobodno poserite. Da ne radim anketu TU - platio bi sa osmjehom na licu, TD - ne bi platio ni da mi plate :)

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Tom69 kaže...

Znači BackTrack i Wi-Fi kartice su ilegalne u Hrvatskoj?

Nisu, ali je ilegalno navodjenje na kaznena djela (ili reklamiranje istih). Ako je to onaj oglas koji sam svojedobno vidio (bilo ih je vise), glasio je ovako:

"xxxx paket, savrsen za razbijanje zasticenih wifi mreza...".

 

No, nije ni bitno, pametno je netko napisao gore, to je samo uzrok (nije bitan cak ni backtrack - ilegalno oglasavanje, prodaja softvera koji nije namjenjen prodaji, koristenje softvera van licence, prodaja "na crno"... sve su to dovoljni argumenti za "uzrok"). Bitna je posljedica, a to je da ce odgovarati za " bez odobrenja nositelja autorskih prava, na nekoliko CD-a i DVD-a neovlašteno snimio računalne programe" i tu mu nikakav odvjetnik nece pomoci, plus problemi oko sive zone koristenja AV materijala.

13 godina
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Random. kaže...

 Kao da podignu optužnicu protiv tebe zato što si prodavao noževe, a noževima možeš rezati rajčice, salatu, ribu i meso ALI možeš i bosti susjede. Idioti.

Da, ali prodavac nozeva za rajcice ih ne reklamira kao "savrseni nozevi za izbosti susjeda".

 

edit - isprike na dualpostu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 21:56 (mcf).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skidanje piratskih sadržaja nije krađa
Deus ex machina kaže...
zelenbic kaže...

Igre npr. u onim igraonicama a filmovi u dućanima sa elektronikom recimo kad na tvu puštaju neki film u dućanu

Licenca za igraonice je legalno drugacije od tipicne. Ako kupis 5 kopija igre, nemas pravo instalirati ih na 5 razlicitih racunala i naplacivati drugim ljudima satnicu.

Ček, znači u igraonicama moraš imati jednu licencu po korisniku (koji ima isključivo svoj vlastiti acc generiran u igraonici)?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice