Telekom Austria kupio Amis Telekom

poruka: 6
|
čitano: 5.731
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Telekom Austria kupio Amis Telekom

Kao što sam naslov kaže, postignut je dogovor i Amis Telekom od danas pripada Telekom Austriji. U Sloveniji Amisom će upravljati Si.Mobil, a u Hrvatskoj Vipnet.

Što će dogoditi s vjerojatnom najboljem ISP-om u Hrvatskoj, vidjeti ćemo u narednim mjesecima.

 

http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/telekom-austria-potvrdio-kupili-smo-amis-u-hrvatskoj-i-sloveniji

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Telekom Austria kupio Amis Telekom
Marko :D kaže...

Kao što sam naslov kaže, postignut je dogovor i Amis Telekom od danas pripada Telekom Austriji. U Sloveniji Amisom će upravljati Si.Mobil, a u Hrvatskoj Vipnet.

Što će dogoditi s vjerojatnom najboljem ISP-om u Hrvatskoj, vidjeti ćemo u narednim mjesecima.

 

http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/telekom-austria-potvrdio-kupili-smo-amis-u-hrvatskoj-i-sloveniji

 Hm, krasno... vec vidim scenarije poskupljenja...

13 godina
offline
Telekom Austria kupio Amis Telekom

Nije isključeno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 15:38 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Telekom Austria kupio Amis Telekom

Odluka HAKOM-a

 

Pogledajte Odluku koju je HAKOM objavio na svojoj stranici.

Udjeli operatera na temelju kojih je donešena odluka su ostavljeni prazni "(..)%". Što to znači da nisu znali koliki su udjeli ili što? 

Amis je lokalni pružatelj usluge tako da se trebalo gledati na udjele gdje Amis pruža uslugu, a ne na cijelom teritoriju R. Hrvatske. 

Vip je kupio Amis samo kako bi spriječio širenje optike koju je Amis započeo, a koja je radila konkurenciju Bnetu. 

Od kad je VIP kupio Bnet, Bnet se prestao širiti. Bnet i Amis su bili jedine kompanije koje su ulagale u proširenje infrastrukture. T-com je ogovorio s optikom tek kada su ova dva operatera počeli nuditi istu.

VIP i T-Com su duopolisti koji se samo prividno bore za tržište.

U Odluci HAKOM-a je navedeno kako Iskon i T-com imaju udio tržišta preko 90% u određenim segmentima poslovanja, a pitanje je kako je onda njima dopušteno spajanje.

Amis je bio još jedina šansa za dobivanje kvalitetne usluge, a sad je i to otpalo. 

Prije par mjeseci, Amis je krenuo s uvođenjem optike u naselja s kućama i na svojoj stranici je nave Dubec kao naselje u koje uvode optiku, sada toga više nema te su odustali od toga.

VIP čeka sudbina T-com, ljudi će stvoriti otpor prema njima kao što imaju prema T-comu.

Ja sam u VIPu bio 14 godina, i imam 3 linije kod njih, a zbog ovakvog pokušaja narušavanja tržišne utakmice sutra idem otkazati pretplate. 

Nadležne agencije dopuštaju ovakvo poslovanje, a ne bi smjeli.

 

Na VIPovoj stranici piše "Naš način poslovanja je odraz vrijednosti koje živimo" iako mislim da je trebalo pisati "Naš način poslovanja je odraz vrijednosti u kojoj živimo". Ovo govori o nama i vrijednosti u kojoj mi živimo.

 

0 Odluka je ispravna.
2 Odluka je sumnjiva.
10 Odluka je loša.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Telekom Austria kupio Amis Telekom

Već odavno se zna da je HAKOM najgora i najkorumpiranija vladina agencija. To je zapravo agencija kroz koju vladaju T-Com i Vip, a mi, porezni obveznici, je plaćamo za štetu koju nanosi svima nama. Sramota.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Telekom Austria kupio Amis Telekom
Odluka je i sumnjiva i loša u isto vrijeme.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice