Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

poruka: 115
|
čitano: 19.766
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Kao prvo, jedno osobno opažanje: ma što u Bugu pisali o tome (i "preporučivali"), Windows Vista (konkretno - Ultimate) je nagora hrpa smeća, poluproizvod neviđen još od OS Windows ME. Sporo se učitava, gasi se beskrajno dugo, bespotrebno zanovijeta UAC-om, jede resurse kao da su badava i košta beskonačno previše ("svaki broj kroz 0 ...") i s vremenom sve učestalije korisnika razveseli "plavim zaslonom". Prije nego što se bacite u nabujalu rijeku, već počupane kose od jada, iskušajte ovo (vrijedi za računala sa SATA priključcima, dkle novijima):

 

1. Pripremite disketni pogon na stolnom ili USB vanjski disketni za prijenosnik.

 

2. Skinite s neta SATA drivere specifične za matičnu ploču u računalu (u pravilu stanu na običan floppy; ponekad imaju oznaku RAID).

 

3. U BIOS-u način rada tvrdog diska obvezno postavite na ATA (ne AHCI ili SATA ili štoveć) i spremite (save & exit).

 

4. Pripremite diskete (najčešće dvije) s programom za održavanje diska. Prema potrebi, i njih skinite s neta (primjerice, SEATOOLS za Seagate, Maxblast za Maxtor itd.).

 

5. U BIOS-u kao pokretački pogon postavite A (disketni) na prvo mjesto. CD/DVD kao drugi, a Hard Disk kao treći.

 

6. "Bootajte" napravu s diskete za održavanje diska i odaberite postupak brisanja svega na disku ("write drive with zeros" - "prepisivanje nulama"; samo formatiranje nije dovoljno - valja obrisati MBR - master boot record = očistiti sve od Viste). Postupak zna prilično potrajati, ovisno o kapacitetu njo računajte s najmanje dva-tri sata. Odite na pivo.

Ovi programi ponekad omogućuju i formatiranje diska ("priprema za operacijski sustav" - odaberite za XP).

 

7. U optički pogon umetnite bootabilnu instalaciju Windows XP SP2. Izvadite disketu prije toga, naravno.

 

8. Kad se pokrene instalacija XP, brzo pritisnite F6 (instaliranje dodatnih pogonskih programa koji nisu uključeni u XP - u ovom slučaju SATA drivera). Umetnite disketu sa SATA driverima u pogon.

 

9. Odaberite formatiranje diska NTFS Full (i to traje, ali kraće).

 

10. Instalacija XP će vas pitati koji driver želite instalirati s pogona A. Ponekad ih se nudi nekoliko na odabir. Iskustvo mi govori da je najbolje odbrati sve, jedan po jedan, pa koje prihvati.

Na prijenosnicima je uobičajeno da računalo prepoznaje vanjski disketni pogon kao Drive A:. Na stolnima ne, pa ga je nužno privremeno spojiti (nek "visi") i omogućiti mu rad u BIOS-u.

 

11. Dovršite instalaciju XP SP2. Promijenite u međuvremenu (pri uobičajenom restartanju) redoslijed bootanja: 1. HDD (0), 2. CD, 3. i dalje - ništa.

 

12. Maknite disketni pogon (odspojite, zaboravite).

 

13. S CD-a dodajte originalne drivere za matičnu, zvuk, grafiku, LAN itd.

 

14. Ponovo u BIOS: ovaj put kao način rada s tvrdim diskom odaberite SATA (iako nema zla da ostane na native ATA).

 

15. Doadjte, prema potrebi, nadogradnju na SP3.

 

16. Obavite sve ostale nužne instalacije i prilagodbe.

 

17. Eto mira u kući (manje-više, ako održavate sustav, defragmentirate i čistite disk od smeća i pazite što instalirate).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2009 12:22 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Isto se ovo moze napisati za XP...kad vam prekipi na Vistu. Meni 64bit Vista radi puno bolje stabilnije i pali i gasi se brzo. A ti ako imas neku kantu od kompa nisi ni trebao prelazit na vistu...mozda na win 98...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

To koje, kada, kako, gdje i kome prekipi te koji ce OS mjenjati

kojim jako ovisi o korisnikovim potrebama i samoj kofiguraciji.

Osobno preskacem Vistu. XP mi je cisto dovoljan i vise nego stabilan,

a bez DirectX-a 10 stvarno mogu =)

 

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Zvekan kaže...

To koje, kada, kako, gdje i kome prekipi te koji ce OS mjenjati

kojim jako ovisi o korisnikovim potrebama i samoj kofiguraciji.

Osobno preskacem Vistu. XP mi je cisto dovoljan i vise nego stabilan,

a bez DirectX-a 10 stvarno mogu =)

 

 Potpis
"In vino veritas" "Quod capita tot sententia"
16 godina
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Ma daj vise vi svi sto ser.. protiv viste. Ma koji xp vise o cemu ti pricas. Sto ces kad nestane podrska za xp, sto ces onda nego se opet vratiti na vistu ili ovu sedmicu kad izade. Meni vista radi i dobro i brzo i stabilno i to na laptopu core 2 duo 1.8 ghz i 2 gb rama pa se ti misli.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

zbog tih razloga sam i prešao na vistu. xp je svaki dan bio sve sporiji, neznam cim je popunio particiju od 20gb bez da ista instaliram na nju, svako malo BSOD,  xp treba reinstalirat svako malo jer nakon nekog vremena ode sve od u ku***. Vista mi vec 1god radi bez problema, bez usporavanja, niti jedan BSOD do sad. pa ti reci sta oces.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Ajar kaže...

jede resurse

 

 

 

 

  mir s tobom...     Ne JEDE ih nego ih KORISTI.
Pa koji će ti vrag npr 4 gige RAM-a koji su danas prosjek, kada ti zjapi neiskorištenih 2gige?... ajd čekam odgovor, baš me zanima. 
16 godina
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Ajar kaže...

Kao prvo, jedno osobno opažanje: ma što u Bugu pisali o tome (i "preporučivali"), Windows Vista (konkretno - Ultimate) je nagora hrpa smeća, poluproizvod neviđen još od OS Windows ME. Sporo se učitava, gasi se beskrajno dugo, bespotrebno zanovijeta UAC-om, jede resurse kao da su badava i košta beskonačno previše ("svaki broj kroz 0 ...") i s vremenom sve učestalije korisnika razveseli "plavim zaslonom". Prije nego što se bacite u nabujalu rijeku, već počupane kose od jada, iskušajte ovo (vrijedi za računala sa SATA priključcima, dkle novijima):

 

Ništa sporije se ne učitava od XP, taj famozni UAC se isključi u tri poteza i od njega ni traga ni glasa. Bluscreen nisam dobio niti jednom u godinu i pol korištenja VISTE za razliku od XP-a! A ti famozni resursi su već smješni. Pa ljudi koliko su kompjuteri imali memorije kada su izašli XP!!!??? Ko je imo 512 DDR je bio kralj, a koliko su koristili!!!!!! Pa danas većina ima 4 gige rama i čemu oni služe nego da se koriste.

 

Treba znat namjestit VISTU, kao i pravilno INSTALIRAT sve drivere. Neko kaže da mu se VISTA dugo diže. A prilikom pokretanja pokreće stvari šta jedenostavno isključi (npr. kada instaliraš nero, automatski pokreće Ahead Nero Driver conflict recognition i Nero Home šta se isključi, onda nakon instalacije u startup ode AdobeReader quick launcher, isto nepotrebno, ako imate QuicTime i to stavlja pod automatsko pokretanje, Daemon Tools.... i još koliko programa kada se instalira automatski ide u StartUp i normalno ako netko nezna šta treba isključit i pusti da mu se svakakve p**darije dižu sa OS-om to traje dok se sve to ne popali!!!.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2009 13:02 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Još jedna od blesavih vista vs xp tema. Dosadno mi je ponavljati se ko papiga.


Pa di vi živite, xp je prošlost. Xp je bio kralj Os-ova ali to je bilo nekad. Sad je došla vista, koja od SP1 (makar i bez njega je radila super) radi savršeno. Radi brzo koliko xp, boota se možda sekundu dulje, a podrška za drivere i programe je sada nadaleko preletila xp. Ako je netko frustriran što mu vista radi loše, onda nek se zapita ima li smeće od kompa i je li vrijeme za nadogradnju, kakve stranice posjećuje i ima li virusa te za što on koristi svoje računalo. Te optužbe da je vista poluproizvod koji ništa ne valja su idiotizmi kojima se ljudi iz dana u dan sve više i više smiju. Ljudi daj ohanite malo i postanite realni i objektivni. Vista je premašila XP u skoro svim poljima, a u onima u kojima nije to će napraviti vrlo brzo jer microsoft više u XP kao takav neće ništa ulagati.

 

Ista stvar će se dogoditi kad se Win7 ustali, xp će biti poznat samo u analima računalne povijesti kao najveći napredak koji se dogodio među os-ima od  onoga sa 3.1 na win 95. Vista će biti "the shit" i svi će nju hvaliti i opet će se pljuvati po Win7 i tako unedogled, to se događa sa svakim novim os-om.

 

Evo za primjer pa xp je bio pošprdan kao najveće smeće poslije win Me zbog svoje nestabilnosti dok nije dobio SP1 koji je bitno promjenio stvari, a tek sa SP2 je postao zbilja brz i stabilan te pokrio većinu sigurnosnih rupa. To što neki ovdje možda nisu dovoljno obrazovani po tom polju ili nemaju ni približno dovoljno iskustva sa time ne znači da moraju pričati gluposti a još manje znači da su baš ONI u pravu. Ljudi za mene je pila bio Norton commander na 486-ici koji je nekad bio pojam za organizaciju datoteka unutar računala i njihovo pokretanje, ali gle danas pola vas nema pojma ni što je to :D, a bilo je kvaliteta. Vrijeme čini svoje, htjeli vi to ili ne...

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Ajar kaže...

Kao prvo, jedno osobno opažanje: ma što u Bugu pisali o tome (i "preporučivali"), Windows Vista (konkretno - Ultimate) je nagora hrpa smeća, poluproizvod neviđen još od OS Windows ME. Sporo se učitava, gasi se beskrajno dugo, bespotrebno zanovijeta UAC-om, jede resurse kao da su badava i košta beskonačno previše ("svaki broj kroz 0 ...") i s vremenom sve učestalije korisnika razveseli "plavim zaslonom". Prije nego što se bacite u nabujalu rijeku, već počupane kose od jada, iskušajte ovo (vrijedi za računala sa SATA priključcima, dkle novijima):

 Ma kako si ti samo bistar (ne).
Poluproizvod???? Jel ti znas da je Windows Vista prvi OS jos od Windowsa 3.0 koji je radjen od nule??? XP je zastarjelo smece koje sa sobom tegli hrpetinu nepotrebnog koda jos od prije skoro 20 godina!!!
UAC je opcija Viste koja povecava sigurnost. Ako hoces sigurnost ostavi ga, ako oces manje gnjavaze iskljuci ga i to je to. To je opcija koju je dobro imati, volio ti to ili ne i to nikako nemoze biti minus Visti kad XP tu opciju uopce nema.
Moje iskustvo je da se Vista x64 Ultimate SP1 boota brze od XP SP2, za gasenje nisam siguran.
Plavi zaslon je obiljezje Windows XPa a ne Viste, ovo je ocit pokusaj trollanja. S Vistom u nekih 8 mjeseci koristenja nisam imo niti jedan BSOD.
I Windows XP je kostao puno prije. Cijena Viste ce past kad izadje sedmica...jednostavan zakon trzista.
Kad je Windows XP tek izaso, ljudi su imali u svom racunalu oko 128-512 MB RAMa. Mozes si zamislit onda kako je bilo kad je XP trazio min 256 MB RAMa. Ljudi su gundjali jednako ko danas s Vistom.
Tu si mozes jedino sam bit kriv sta si si instaliro Vistu a nisi imao dosta radne memorije.

Mislim da sam pobio svaku tvoju tocku i svaki tvoj "argument" (pokusaj trollanja).
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Eto "doktor1" je ubiti pokrio sve sto se moze reci o Visti.... treba ih podesit kak spada i sve radi za 5, a to sto odredjeni korisnici neznaju ili su to "lazzy"

da malo bolje pogledaju neke stvari to je njihov problem... cinjenica je da je Vista daleko robusnija, vremenski trajnija, te stabilnija na racunalu od WinXP-a...

iako je "stabilnost" jako diskutabilan pojam jer striktno ne ovisi o samom OS-u...

XP se polagano gasi imao je svoje pluseve i minuse kao i svaki OS u odnosu na prethodni.... Vjerujem da ce tako biti i sa Vistom/Win7 makar koliko na prvu ruku vidim nema bas nekih prevelikih

razlika prepakovana Vista koja troši nešto manje resursa... no to je marketing a na nama je da vidmo dal nam to treba ili netreba... 

Life suck's and then you die.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2009 13:40 (asasi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
doktor1 kaže...
Ajar kaže...

Kao prvo, jedno osobno opažanje: ma što u Bugu pisali o tome (i "preporučivali"), Windows Vista (konkretno - Ultimate) je nagora hrpa smeća, poluproizvod neviđen još od OS Windows ME. Sporo se učitava, gasi se beskrajno dugo, bespotrebno zanovijeta UAC-om, jede resurse kao da su badava i košta beskonačno previše ("svaki broj kroz 0 ...") i s vremenom sve učestalije korisnika razveseli "plavim zaslonom". Prije nego što se bacite u nabujalu rijeku, već počupane kose od jada, iskušajte ovo (vrijedi za računala sa SATA priključcima, dkle novijima):

 

Ništa sporije se ne učitava od XP, taj famozni UAC se isključi u tri poteza i od njega ni traga ni glasa. Bluscreen nisam dobio niti jednom u godinu i pol korištenja VISTE za razliku od XP-a! A ti famozni resursi su već smješni. Pa ljudi koliko su kompjuteri imali memorije kada su izašli XP!!!??? Ko je imo 512 DDR je bio kralj, a koliko su koristili!!!!!! Pa danas većina ima 4 gige rama i čemu oni služe nego da se koriste.

 

Treba znat namjestit VISTU, kao i pravilno INSTALIRAT sve drivere. Neko kaže da mu se VISTA dugo diže. A prilikom pokretanja pokreće stvari šta jedenostavno isključi (npr. kada instaliraš nero, automatski pokreće Ahead Nero Driver conflict recognition i Nero Home šta se isključi, onda nakon instalacije u startup ode AdobeReader quick launcher, isto nepotrebno, ako imate QuicTime i to stavlja pod automatsko pokretanje, Daemon Tools.... i još koliko programa kada se instalira automatski ide u StartUp i normalno ako netko nezna šta treba isključit i pusti da mu se svakakve p**darije dižu sa OS-om to traje dok se sve to ne popali!!!.

 To i ja kazem, da sam moderator spicio bih mu karton zbog tvrdnje netocnih cinjenica, imam Vistu Ultimate 32-bit i to mi je prva Vista koju sam instaliral prije godinu dana i sve radi kako treba
Audi R8 - born of powerful ideas
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Psiho246 kaže...
Jel ti znas da je Windows Vista prvi OS jos od Windowsa 3.0 koji je radjen od nule???
 
A i vi svašta povjerujete...
15 godina
protjeran
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Vista je zahtjevnija od XP-a, ali mora opet bit malo zahtjevnija jer je prilagođena novijem hardveru, a ne Pentiumu 4. Vrijeme Windowsa XP-a prolazi, i on će za pola godine bit stvar prošlosti.

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

...kupi originalnu Vistu,nabavi jaki hardware,instaliraj...i,uživaj... nemoj srati po visti... XPje smeće prema visti

 

16 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Ajare, pišeš gluposti. Imam vistu ultimate prek godine dana, i nemam nikakvih problema,nikakvih plavih ekrana smrti. Stabilniji OS od XP-a.  Redovito abdejtam zakrpe i imam samo riječi hvale za vistu. Ovo kaj si napisal je hrpa gluposti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Sint1 kaže...

Ma daj vise vi svi sto ser.. protiv viste. Ma koji xp vise o cemu ti pricas. Sto ces kad nestane podrska za xp, sto ces onda nego se opet vratiti na vistu ili ovu sedmicu kad izade. Meni vista radi i dobro i brzo i stabilno i to na laptopu core 2 duo 1.8 ghz i 2 gb rama pa se ti misli.

 u potpunosti se lažem. instalirao pred nekoliko dana vistu i u tih dana me stvarno impresionirala.
xfire: ravingrabbid MSN: fgrabant@hotmail.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

...polako ali sigurno XP ima sve više i više problema i zato postaje prošlost....ali oni koji imaju slabije "mašine" XP je sasvim dovoljan.
Vista i W7 su budućnost ....naravno za novi hardwer...ovaj topic je ja mislim za one koji imaju malo slabije hardweraje i one koji
smatarju XP božanstvom....koristim oba OS-a ...XP mi je na slabijem a Vista na jačem kompu....zato prilagodite sve svojim potrebama!
Ali s novim tehnologijama nema povratka na XP!!

Private
16 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

ja imam vistu x64 sp1 pirata pa radi ko urica: nisam gasio niti jedan servis, niti aero, niti ikakav drugi servis ili dodatak koji po defaultu rade (osim sidebara). dize se brze nego xp i radi stabilnije nego xp... microsoft ce sa sedmicom napraviti jos bolju stvar...

Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

Ova uputa je tek pokušaj da se pomogne. Mišljenje je, pak, posljedica dugodišnjeg profesionalnog rada na računalima, tijekom kojih sam iskušao gotovo sve. Apsolutno stojim iza tvrdnje da je Vista smeće, što je i Microsoft prešutno priznao izdavanjem ogromnog SP i radom na verziji 7 (cit. BUG: "..ono što je Vista trebala biti"). Najpouzdaniji ikad je bio Mac OS 8. Tu negdje su Linux, Unix i Solaris. Od uradaka dinamičnog dvojca Gates & Allen, podnošljivo je bilo raditi na Win 98, NT, 2000 i svakako u XP (poslednjih par godina bez problema - brzo, stabilno, pouzdano). Vistu (32 bit) su mi PRISILNO uvalili s prijenosnikom (Dell) i sretan sam što sam je se riješio, jer sam se više bavio njome nego radom (za koji računalo i služi). Doista je u rangu Me. Ušminkano, beskorisno smeće. No svaki bedak ima svoje veselje, pa tako i ja. Želim na računalu obavljati posao, a ne se baviti propustima i smetnjama u OS. Dodao bih i da sve ovo nije samo moje, već i iskustvo mnogobrojnih korisnika s kojima sam u vezi.

Upamtimo ovo: kvaliteta je ono što kupac želi (i plaća!), a ne što mu se ucjenama i "preporukama" uvaljuje "za njegovo dobro". Uostalom, uskoro će razvoj zbivanja pokazati da imam pravo. Mislim, kad izađe Win 7 s SP 1, 2, 3, 4... (svaki po bar 500 MB). Vista (32 bit) je samo nagovještaj za one koji znaju čitati s razumijevanjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
nadimak888 kaže...

zbog tih razloga sam i prešao na vistu. xp je svaki dan bio sve sporiji, neznam cim je popunio particiju od 20gb bez da ista instaliram na nju, svako malo BSOD,  xp treba reinstalirat svako malo jer nakon nekog vremena ode sve od u ku***. Vista mi vec 1god radi bez problema, bez usporavanja, niti jedan BSOD do sad. pa ti reci sta oces.

 Da imas original xp i sve update-ove to ti se nebi dogadalo,imam xp home install preko pola godine,istina da se pomalo vuku,sasvim ocekivano,sa 768Mb rama jednostavno lete!(govorim o laptopu)
Meni je upravo vista buisness original(!) zadavala muke,nista,ali doslovno nije htjelo radit(catia,autocad,igrice),prelazak na xp je spasio stvar(ovo je stolni pc)
Tema je bezpotrebna,nekome nesto radi nekome ne,vrijeme xp-a polako ali sigurno curi,zato stize sedmicaOsmijehkoja vec u beti radi odlicnoCool
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

nadam se da ce 7ica bit bolja (vise programa, bolji efekti itd.), jer ova sad beta je ista vista.

malo mi je bezveze prelazit s viste na vistu s drugim imenom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2009 15:22 (nadimak888).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
nadimak888 kaže...

nadam se da ce 7ica bit bolja, jer ova sad beta je ista vista.

malo mi je bezveze prelazit s viste na vistu s drugim imenom.

 Ma po cemu je to ista?Viče
Beta(!) puno brze radi od viste,o cemu ti pricas?
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

mislim da dodaju neke nove mogućnosti, neke programe, bolji aero itd.

ja sam zadovoljan brzinom viste tak da me to ne zanima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Ajar kaže...

 

 

1. Pripremite disketni pogon na stolnom ili USB vanjski disketni za prijenosnik.

 

 Imao si me sve do ove prve stavke...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi
Ajar kaže...

...Windows Vista (konkretno - Ultimate) je nagora hrpa smeća...

 Ja sam tu prestao čitati hahahaha
Kublach
15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

XP je opet potvrdio da je bolji od Viste. Mogu neki govoriti što hoće, ali ovaj je za sada najbolji Microsoftov OS. Sad ćemo vidjeti kad izađe kompletni i (nadajmo se) bolji Windows 7. Što se tiče problema, ili ih neki ne znaju rješavati (zato postoji Bug), ili su pehisti pa im se nešto zmrdalo u OS-u.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

ic oke. ima to i svoju filozofsku dimenziju. današnje pojedinačno računalo snagom nadilazi sve čime su ljude slali na mjesec, a koristi se uglavnom za izgled i igru (dok je u dobrovoljnim okvirima). no postoji određen sloj ljudi kojima je računalo alat za obavljanje posla, a ne religija. to objašnjava zbog čega se tehnologija dijeli na onu "za mase" i "profesionalnu". tako je svojedobno (najgora varijanta) VHS bio za mase, a beta (najbolja) još je uvijek u profesionalnoj uporabi. nitko iole ozbiljan u, primjerice, dizajnu ne koristi OS Windows i papazjanije tipa Corel. hardver i softver na tržištu, ma koliko bio raznovrstan i pod utjecajem marketinških "stručnjaka", može poslužiti i svrsi. korisnoj. priznajem, ne vidim se kao taksist u trabantu ili vodoinstalater kojemu stalno pucaju ključevi, brtvila ne drže, a voda curi na sve strane. i vista ima svoje kupce (kao što ima zapravo bilo što, ma kakvo smeće bilo) no teško ih je shvaćati ozbiljno. previše korisnika (profi) poznajem koji su se vratili na xp (dakle, nije ih predugo varala vistina šminka), bit će ipak s razlogom. možda jednostavno nisu toliko površni. da, znam, sve je to (polu)"proizvod" iste tvrtke no ipak samo proizvod, koji se prodaje (i to opako skupo). ne bez razloga je blizu 10.000 amerikanaca kupilo XP (kad je izašao) a da uopće nemaju računalo ili pojma čemu OS služi. korisnici viste imaju računala. ostalo je isto. kao i s Me, vrijeme će pokazati.

 

dodatna napomena: vista je na dellu bila predinstalirana (= legalna, nametnuta silom). plavi zaslon se pojavljivao poslije SVAKOG ažuriranja. SP1 se nikad nije uspio instalirati ("wrong language error"???!!). u xp to svih ovih godina još nisam doživio. oboje se jednom bili "novost". xp je još tu, a vistu će ubrzo pojesti 7. hm?

16 godina
online
RE: Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

To što ti ne da instalirati SP1 je poznata stvar ako je Vista na hrvatskom. Prebaciš privremeno na engleski i SP1 se instalira bez problema.

Dakle to su dva klika mišem.

U prvom postu kao najvažniju stvar navodiš UAC. OK, maknut ga, to su još dva klika mišem (pardon, i restart).

Ako si na Visti imao puno BSOD-ova, onda ćeš ih i na XP-u imati jer ti nešto nije u redu s kompom.

Ili je Vista bila instalirana s neodgovarajućeg image-a.

 

Inače izbjegavam Vista vs XP teme, no kad vidim ovakvu hrpu predrasuda, teško mi je ne reagirati.

Vistu imam više od 2 godine na kompu doma (i cca 1 god na poslu) i NE ZNAM kako BSOD uopće izgleda na Visti.

15 godina
neaktivan
offline
Iz Viste natrag u XP, kad vam prekipi

većina ponavlja za ostalima kako vista ne valja dok su oni koji su isprobali previše navučeni na xp i nakon 5 minuta rada s vistom odustanu od nje. ja od društva jedini imam instaliranu i puno bolja mi je od xp-a. također prijatelj ponavlja za ostalima i govori sve najlošije o visti i directx 10. jedino jedna cura kojoj stariji brat koristi vistu i koja je provela više vremena pred kompom nego bilo tko koga poznajem je super zadovoljna njome ali ne želi instalirati vistu zbog straha da joj je laptop preslab.

xfire: ravingrabbid MSN: fgrabant@hotmail.com
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice