[Tutorial]Kako naci drivere za svoj PC.

poruka: 6
|
čitano: 24.136
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Kako naci drivere za svoj PC.

Evo pošto sam vidio da dosta ljudi nezna nać drivere za svoj PC odlucio sam napisat ovaj jednostavan tutorijal.

 

Windows XP:

 

Tu cete trebati malo vise driver-a nego na windows 7-ci.

Prvo skinite ovaj program:DOWNLOAD (Program je TRIAL ali za sta ce vam trebat dosta vam je.)

Kada ga instalirate pokrenite ga.(Slika 1)

Izaberite Matična Ploča pa opet klik na Matična Ploča sada desni klik na naziv matične ploče/kopiraj.(Slika 2)

Sada otvorite svoj internet preglednik i paste-ajte vas naziv matične ploče.(P.S ali izbriste ono Naziv matične ploče  ispred) (Slika 3.)

Tu cete sad moci skinuti drivere za vas PC.(Slika 4.)(Slika 5). Ovo oznaceno zutom bojom su vazniji driveri-ali preporucam skinuti sve jel zavisi od maticne)

Sada driveri za grafičku karticu:

Upisite u run dxdiag ako vas nesto pita stisnite yes.

Sad izaberite Display

Tu pod name pise ime vase graficke.

Sada odite na google zavisi od (ATI ili NVIDIA) odite na stranicu i izaberite model vas graficke kartice i skinite drivere.

I gotovi ste.

Jedno malo uopzorenje za pocetnike:Ukoliko idete reinstallat OS ovo napravite na vasem sadasnjem osu (Samo u slucaju da idete instalirat XP jel ce Windows 7 sam instalirat drivere za internet ali pripazite ako se bezicno spajate jel u nekim slucajevima windows 7 ne prepozanje bezicni stick pa ih skinite prije.)

 

Windows 7:

Tu ja osobno instaliravam samo drivere za zvuk i graficku jel vecinu toga 7-ica sama instalira,a to cete moci sve skinuti ako procitate ovo iznad

 

 

Ovo sam radio na losijem PC-u jel Laptopa vise nemam sada kada kupim novi PC napravit cu i video tutorijal.

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Slika 3 Slika 3
Slika 4 Slika 4
Slika 5 Slika 5
Slika 6 Slika 6
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 23:29 (Skizzy).
 
3 0 hvala 5
9 godina
neaktivan
offline
[Tutorial]Kako naci programe za svoj PC.

Imam jedno pitanje jel postoji neki program koji skenira komp i onda mi pokaze koje mogu igrati  igre.Hvala

MAjdandzic
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 21:47 (Bloodmen).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: [Tutorial]Kako naci programe za svoj PC.
Bloodmen kaže...

Imam jedno pitanje jel postoji neki program koji skenira komp i onda mi pokaze koje mogu igrati  igre.Hvala

Nikad cuo, ali nije losa ideja za nekog programera {#}

9 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial]Kako naci programe za svoj PC.

Hvala.Dali znas neku stranicu di mogu skinuti drivere za win xp.Trazio sam svuda nmg nigdje naci za graficku.To mij je od sestre. Ako mozesda li bi mi mogao naci.Ati Randeom 9550 Hvala{#}

MAjdandzic
10 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial]Kako naci programe za svoj PC.
Bloodmen kaže...

Imam jedno pitanje jel postoji neki program koji skenira komp i onda mi pokaze koje mogu igrati  igre.Hvala

 

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

 

Nije bas ono 100% tacan ali odradi svoj posao valjano :)

kiki
15 godina
offline
Re: [Tutorial]Kako naci programe za svoj PC.
Bloodmen kaže...

Imam jedno pitanje jel postoji neki program koji skenira komp i onda mi pokaze koje mogu igrati  igre.Hvala

- to bi bio bilo koji benchmark.. ali sintetika je varljiva.

- obrnuto, svaka igra ima na svojim www str. sve podatke dovoljno je ukucati naziv igre + requirements i imaš točno minimum-optimum/recommended.. važan je minimum npr ako je directx-11 tad je snaga ostatka sporedna, VGA mora biti 11, količina RAMa, OS/Win.. itd.

- kao i iskustvo s drugim sličnim igrama (pogotovo na istom engineu), + podešavanja rezolucije, textura, AA... da bi i slabiji HW mogao zadovoljavajuće vrtiti.

... posotoje takve stranice/programi ali zbog gornjih razloga nisu posebno korisni, može se reći beskorisni.

 

Bloodmen kaže...

Hvala.Dali znas neku stranicu di mogu skinuti drivere za win xp.Trazio sam svuda nmg nigdje naci za graficku.To mij je od sestre. Ako mozesda li bi mi mogao naci.Ati Randeom 9550 Hvala{#}

- svakako bi trebao koristiti noviji OS, npr 7-8 ili linux distru (internet, sve ostalo povezano). Malo je stvari koje se još mogu na XPu ili je pitanje do kad.

- problem s driverima je jednak, imaš na AMDovim str ali moraš tražiti 'stare'.. posljednji CCC je 9.3 za takve VGA. Imat ćeš dosta problema s novijim aplikacijama i igrama (internet je multimedija, npr flash-YT..).

- bolje je potražiti na str. proizvođača VGA (npr Saphire, Asus, MSI...) ali možda su već napustili support, možda samo treba malo dublje pretražiti njihove str. (kao i AMDove). Google sve zna, naziv/oznaka + driver + win.ver. i 90% dobiješ driver, ALI! ne idi na str. koje nemaju veze s VGA jer uglavnom ti uvaljuju neki bloatware (i malware). To vidiš po početnom dijelu izgooglanog linka www.'nešto'.. klikaj AMD/ATI ili proizvođačev.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice