Na Rubu Znanosti

poruka: 187
|
čitano: 92.931
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
vjeko kaže...

.. i ti stvarno misliš da ista ta tajna organizacija koja produžuje život ljudima sada odjednom želi pobiti većinu stanovništa izmišljajući neke bolesti, a trebali su samo ne izmišljati lijekove za sve dosadašnje bolesti?

Ne ja, teta u emisiji na rubu znanosti. Samo sam objašnjavo Flokiju iznesenu ideju, jer da naprave cijepivo od kojeg bi umro na mjestu onda objašnjenja nisu potrebna i nema teorije zavjere.. Ne tvrdim ja da netko ima plan ubijati ljude, ali da postoji više nelogičnosti u cijeloj priči - postoji.

16 godina
offline
RE: Na Rubu Znanosti
r420r kaže...
Floki kaže...

Malo je Mišak upao na nezgodan teritorij. Moguće su dva scenarija od ove njegove emisije:

1. prepao sam se,nisam se cijepio i prošao sam dobro jer je cjepivo štetno

2. prepao sam se, nisam se cijepio ,dobio sam svinjsku gripu i od nje otegao

 

Ipak se ja na njegovom mjestu ne bi petljao u ovakve stvari, prepustio bi ova pitanja dr. Iliji Kuzmanu i zdravstvenim vlastima

to su gluposti! za sve one koji ne znaju, gripa svake godine mutira. od (obične) gripe sveke godine umre 500 000 ljudi, a panika se diže oko svinjske gripe koja je do sad ubila 5000 ljudi. i to je kao pandemija. sve super ali to nije pandemija. činjenica je da je netko namjerno napravio ovaj kaos da bi nešto postigao. ja ne znam kad je zadnji put na tv-u, novinama, internetu bila vijest da je netko umro od obične gripe a ova se gripa predstavlja kao nova kuga koja je pobila hrpu ljudi. jedna normala osoba NE MOŽE umrijet od gripe ma kakva ona bila! naravno razni bolesnici, djeca i starije osobe imaju veću vjerojatnost nekih posljedica od zaraze... ali ljudi to je gripa! nešta od čega se oporavlja kuhanim vinom/čajem, mirovanjem i dobrom voljom!

 

jel je netkom možda palo na pamet zašto su ljudi zadnjih 25 godina stalno bolesni? zašto naši stari nisu bili stalno tako bolesni? svi ti ljekovi, cjepljanja i sl. kemija je samo kontraproduktivna i zbog tog su ljudi bolesni.

1. "činjenica je da je netko namjerno napravio ovaj kaos"  Imas dokaza kada ovo tvrdis? Jer ako nemas, onda to nije cinjenica, vec pretpostavka.

2. "jedna normala osoba NE MOŽE umrijet od gripe ma kakva ona bila!" Prvo si naveo da od gripe godisnje umre 500 000 ljudi, a onda kazes da od gripe nitko normalan ne moze umrjet. Cudno, ja za 500 000 ljudi nebi bas rekao da su svi "nenormalni", sto god to tebi znacilo...

3. "ali ljudi to je gripa! nešta od čega se oporavlja kuhanim vinom/čajem, mirovanjem i dobrom voljom!" A zasto onda od nje umre 500 000 ljudi godisnje? Zar umiru samo oni koji nemaju caj i dobru volju? Smjesan si...

4. "jel je netkom možda palo na pamet zašto su ljudi zadnjih 25 godina stalno bolesni?" Jel tebi mozda palo na pamet zasto ljudi danas zive puno dulje nego prije 50 godina? Pogledaj prilozenu sliku, pa onda komentiraj. Dulje zivimo, pa smo i bolesniji.

5. "svi ti ljekovi, cjepljanja i sl. kemija je samo kontraproduktivna i zbog tog su ljudi bolesni." Ako nema ucinka, onda se ti slobodno ubij kad navrsis 30 godina, jer ti ocito duljina zivota nije jako bitna.

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Evo ,sad sam čuo na TV da se ministar zdravstva neće cijepiti, znam da je odziv zdravstvenih radnika na cijepljenje loš. pa što je tim ljudima, ili nek nam daju primjer vlastitim cjepljenjem, ili nek otvoreno kažu gdje je kvaka. ovo nema smisla, ili npr da ja preporučujem

Intel, a doma imam AMD. ista situacija

a teorije zavjere rastu kao lavina,pa pored ovakvog zdravstva i zdravstvenih radnika,nije čudo

da, do jučer se u Zadru cjepilo, slovom i brojem 10 (deset) zdravstvenih radnika, e pa ako je i od njih,previše je, il nek se cjepe il nek prekinu ovu šutnju i javno obznane zašto neće

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2009 16:49 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Milinović da se vakciniše? vidi ga ko od brda odvaljen, jede medveda za doručak, krca orahe zubima, topi led u ruci, straši lava... Smijeh

 

milinović body builder ministar milinović body builder ministar
 

...neće klica na takvoga čoveka

...a ne, ti rešio, sam vodiš svoj rat protiv imperijalističke bande...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2009 17:04 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
(s)izgoreo kaže...

Milinović da se cijepi, pa nema teorije, vidi ga ko od brda odvaljen, jede ličke medvjede za doručak Smijeh

 

 

cijepio se protiv one sezonske javno, a sad mu je spika da nije kronični bolesnik da se cijepi protiv svinjske, za onu je bio valjda kronični,a za ovu sada nije

btw. to mi je omiljeni ministar,još od vremena kad mi je zabranio pušenje u omiljenom kafićuNamigiva

14 godina
offline
RE: Na Rubu Znanosti

 

2. "jedna normala osoba NE MOŽE umrijet od gripe ma kakva ona bila!" Prvo si naveo da od gripe godisnje umre 500 000 ljudi, a onda kazes da od gripe nitko normalan ne moze umrjet. Cudno, ja za 500 000 ljudi nebi bas rekao da su svi "nenormalni", sto god to tebi znacilo...

Mislim da je mislio na komplikacije koje se doađaju od gripe,tipa upala pluća ak sam ja njega dobro shvatio

14 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Jedna od zanimljivijih emisija

Covjek tesko moze povjerovati u ovo sto prica zena, putovanje od Indije do Argentine u jednoj sekundi, i sl...

Trazio sam na netu, zena je knjizevnica, zena diplomata, vjerovatno ne izmislja, ali...

16 godina
protjeran
offline
Na Rubu Znanosti

 

https://www.youtube.com/user/CowboyBebop2012#p/u/15/sb5-7EDtC78

 

H1N1 - Cjepivo protiv sezonske gripe rizik za Svinjariju? - 10 od 12

VRHUNSKI PRIMJER SPIN DOKTORA i propagandnog (pre)oblikovanja.

 

Razmotrimo sto smo vidjeli u ovoj reportazi. Bilo da su rezultati kanadskih istrazivanja potvrdjeni ili ne - u svakom se slucaju cjepivo protiv H1N1 gura u prvi plan - cak i kao jedina opcija za vakcinaciju.

 

U prvom dijelu vidimo da ce s obzirom na kanadska istrazivanja - cijepiti protiv sezonske gripe samo starije i one u starackim domovima (najrizicnije slucajeve), a u drugom dijelu reportaze govore da ce Svinjska gripa doci ranije od sezone uobicajene gripe (kao da su gripe jogurti sa striktnim rokom trajanja!?). A ako se ljudi ne budu cijepili protiv sezonske gripe - tko ce tu na kraju razluciti koliko je ljudi umrlo od sezonske ili od Svinjske gripe (vec je zabiljezeno puno slucajeva u kojima su krivo tumacili zarazu obicnom gripom kao zarazu Svinjskom) - s naglaskom da je broj zrtava obicne gripe jos uvijek daleko, daleko visi od zrtava H1N1.

 

Znaci - u slucaju da su kanadska istrazivanja vjerodostojna - najrizicniji ce cijepljenjem protiv sezonske gripe preuzeti jos veci rizik u pogledu H1N1???

 

Ovaj ''komad'' propagande postaje jos fascinantniji kada malo detaljnije i pomnije istrazite cjepiva i njihovu povijest - te shvatite da su ustvari sva cjepiva ubitacni udari na vas imunosni sustav. Ne moze biti drugacije kad vam ubrizgavaju toliku kolicinu smeca direktno u krvotok. O kakvom se smecu tocno radi mozete pogledati ovdje:

 

 

Znaci, ne bi ni bilo toliko cudno da kanadska istrazivanja ispadnu tocna - odnosno da cjepivo protiv obicne gripe povecava rizik zaraze od Svinjske gripe koja je - po reportazi - ''jedina briga ove sezone i zbog koje moramo stati u red za injekciju''.

Plus - vidimo da i u Kanadi kao i drugim zemljama - planiraju akcije masovnih vakcinacija. 

 

U sljedeca dva nastavka cemo razmotriti opskurni slucaj mikrobiologa Josepha Moshea - kojeg je americka policija uhitila u Los Angelesu i deportirala iz zemlje nakon sto je Moshe nazvao radijsku emisiju tvrdeci da ima dokaze kako Baxter planira pokrenuti pandemiju s bioloskim oruzjem - preko njihovih laboratorija u Ukrajini. Ovo se dogodilo 2 mjeseca prije nego sto je u Ukrajini izbila epidemija nepoznate posasti koja je dosad ubila oko 200-njak ljudi. Bolest se ispocetka identificirala kao H1N1 - ali u medjuvremenu su shvatili kako se ne radi o Svinjskoj gripi nego o nepoznatom patogenu kojeg zasad lijecnici u Ukrajini nazivaju samo kao ''respiratorna bolest''

.

https://www.youtube.com/user/CowboyBebop2012#p/u/15/sb5-7EDtC78

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2009 19:19 (MorciTheCroat).
14 godina
protjeran
offline
Na Rubu Znanosti

Ovo govori sve - KOMBINACIJA HUMORA I ISTINE:

 

Moj forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Na rubu znanosti je ponekad na rubu zdravog razuma, kad bi pozvali više gostiju u emisiju možda bi bilo gledljivije

Previše ponavljaju iste teme, evo jučer baš bilo o NLO-ima u hrvatskoj i nije baš nešto prožvakana tema za plašit malu djecu

Kao vidili su svijetleće kugle na nebu, miljon teorija a na kraju nitko nezna šta je, samo naklapanja za zabavljanje ionako primitivne javnosti koja samo čeka da se nečemu čudi.Nemogu oni stručno i realno o nečemu raspravljat jer 90% gledatelja to nebi shvatilo,a i ja sam možda pogledo previše tih emisija pa mi više nije zanimljivo

15 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
SpaceDeath kaže...

Kao vidili su svijetleće kugle na nebu, miljon teorija a na kraju nitko nezna šta je, samo naklapanja za zabavljanje ionako primitivne javnosti koja samo čeka da se nečemu čudi.Nemogu oni stručno i realno o nečemu raspravljat jer 90% gledatelja to nebi shvatilo,a i ja sam možda pogledo previše tih emisija pa mi više nije zanimljivo

Treba promijeniti nešto.. Evo jedna ideja; postaviti kameru običnu s lećom 'riblje oko' da bulji u nebo. Kameru povezati na komp i software-ski pratiti objekte po nebu i zatim slati podatke kontroleru koji će servo motorima namještati neki slr sa zumom do preksutra i lupati  hires fotke objekta. Naravno programski bi se od podataka prve obične kamere dobivao smjer brzina objekta i po tome podešavao foto aparat, a isto tako po noći bi program razlikovao zvijezde od ev. sličnih svjetlećih objekata. Dobivene fotke streamati na net, a cijeli projekt riješiti jednostavno i u obliku open sourcea staviti na net. I za cca 1 g ili manje kad se po cijelom svijetu nađe dovoljno dobrovoljaca za projekt, vidjet' ćemo tko to nama leta po nebu.. (ako prije na vrata ne zakuca 'man in black')

14 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Vjerovatno postoje neki takvi sustavi za praćenje meteroita,satelita i sl. objekata koji ponekad ulove i pokoji NLO, samo šta je malo toga objave jer im to nije primarna namjena.

Kad bi se skupila dobra ekipa entuzijasta astronoma,inžinjera,programera,ostalih zainteresiranih i da imaju financijskih sredstava mogli bi započet neki takav projekt...ipak je najteže započet.Sad ovisi koliko bi imali materijala za objavljivanje i koliko bi bila zainteresiranost,sve to bi trebalo dobro uklopit-umrežit,ako niš onda bi barem to nekome mogao biti dobar hobi.

U svakom slucaju vrlo zanimljiva i ostvariva ideja.To je jedini način na koji se može doći do konkretnih dokaza
...mozda nas samo promatraju jer smo im preopasni da stupe u kontakt s nama :)

 

NLO-i me baš i ne znanimaju to mi je nekako previše isfurano,više me zanima astronomija samo šta za to treba skupa oprema €€€...i pogodni uvjeti za promatranje kojih ima sve manje i manje.Jedina alternativa je učlanit se u neki astronomski klub kojeg nažalost nema u mojoj blizini.Preostaje mi samo da zvirlam s dalekozorom u nebo i gledam slikice na netu kao i u većini drugih slučajeva :D

Logično je da ima života u svemiru čak i u našem sunčevom sustavu-ako imaju potrebne uvjete za život,nemoraju to bit "mali zeleni" i nlo-i koje viđamo u  SF filmovima, to mogu bit jednostanični organizmi od kojih(kao što znamo) su i na Zemlji kasnije nastala mnogo složenija bića.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 12:04 (SpaceDeath).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti

Takav program već postoji zove se SETI i tamo se koriste trenutačno najmoćniji radio teleskopi koji postoje danas.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
ROADRUNNER kaže...

Takav program već postoji zove se SETI i tamo se koriste trenutačno najmoćniji radio teleskopi koji postoje danas.

"search for extraterestrial inteligence" hvata zvukove iz svemira,i kao što ime kaže traži izvanzemaljsku inteligenciju.

16 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Dobra ova večerašnja emisija Daniel Estulin je jedan od rijetkih kvalifikovanih koji zna šta priča kada govori o Bildenbergu.

14 godina
offline
Na Rubu Znanosti

evo o teorijama zavjere

15 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Sve je živa istina. Ima veze s jednom emisijom "Na Rubu Znanosti" u kojoj je zena govorila o zavjeri i svinjskoj gripi.

Something: http://192.168.1.1 xD Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 1:59 (xZero).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti

sam termin "teorija zavjere" ima loše konotacije i asocira se s nekim čudnim paranoičnim likovima,što onda samo po sebi gubi kredibilitet i smatra se nečim ludim i teško mogučim.

no zapravo to nije uopće tako nemoguće niti neobično i događa se svakodnevno oko nas na "normalnim" a onda i drugim razinama.evo recimo primjer,kad netko planira dobiti posao preko veze a nije kvalificiran za to,onda on planira kako da dođe do toga i pritom onoga koji je kvalificiran u tom procesu oštečuje,samim tim kuje zavjeru da to učini i to je onda teorija zavjere.takvih i sličnih primjera svatko tko malo bolje razmisli može naći u svom životu,pa i o sebi samom.

e sad,kad se to prenese na više strukture kao što su korporacije,onda dobijemo teoriju zavjere,jer ako neka kompanija želi preuzeti drugu ili ako želi dominirati tržištem ili bilo što drugo,ona će se služiti svim sredstvima,često i ne dopuštenim,da to ostvari i raditi će protiv svih drugih ili u kooperaciji s nekim da to postigne.već je to dovoljno da se kaže da je to "teorija zavjere",a ako u jednađbu ubacimo politiku,koja se svakodnevno i to ne samo kod nas gdje to možemo lako vidjeti,koristi u te svrhe,dobijemo "teoriju zavjere" na državnoj razini.da sad ne duljim i ne drobim više o tome,"teorija zavjere" nije ništa drugo do uobičajen i normalan (manje ili više) poslovni potez da bi se stekla premoć ili profit neke vrste,i gdje god ima toga ima i zavjere i to je nepobitno.

15 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

odličan post shimano,na dobrom si tragu..paranoični kakvi jesmo,s nemogućnošću spoznaje smisla vlasitog postojanja,u stanju stalne nesigurnosti..bježimo u topli zagrljaj teorije zavjere jer je tako lakše,komotnije..

15 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

Oprostite, nisam gledao emisiju, bi li me netko ukratko uputio o čemu se radi?

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
protjeran
offline
Na Rubu Znanosti

Ja najviše volim slušat šta govori David Icke koji je bia u par epizoda na rubu znanosti :)

Kralj

 

Ali ovo mi je prije 2 dana reka prijatelj da pogledam i odnosi se na zavjere u kršćanskoj religiji

isus krist i lista osoba sa istim properties-ima, lol

 

Mrzitelj misonarskog seksa
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 10:32 (kiki30o0).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
Smooth Operator kaže...

Oprostite, nisam gledao emisiju, bi li me netko ukratko uputio o čemu se radi?

o skupini "bilderberg" o kojoj govori novinar i bivši kontraobavještavac Danijel Estulin,koji ih sa svojom skupinom godinama prati iztražuje,tema je preopširna da bi sad sve objasnio,ali uglavnom radi se interesnim skupinama (degenericima) koji žele još više novca i moći pa se sastaju kako bi to i strateški ostvarili,zapravo rade ono što i svaki upravni odbor neke tvrtke kad želi sprovesti neku poslovnu strategiju,samo što ovi imaju širi utjecaj i rade to stoljećima.evo ovdje ukratko:http://blog.vecernji.hr/misak/2009/11/25/druzba-bilderberg

14 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
kiki30o0 kaže...

Ja najviše volim slušat šta govori David Icke koji je bia u par epizoda na rubu znanosti :)

Kralj

 

Ali ovo mi je prije 2 dana reka prijatelj da pogledam i odnosi se na zavjere u kršćanskoj religiji

isus krist i lista osoba sa istim properties-ima, lol

 

David Icke govori slićne stvari kao i Danijel Estulin,samo je Icke ubacio reptile u kombinaciju.

16 godina
offline
RE: Na Rubu Znanosti
kiki30o0 kaže...

Ja najviše volim slušat šta govori David Icke koji je bia u par epizoda na rubu znanosti :)

Kralj

 

Ali ovo mi je prije 2 dana reka prijatelj da pogledam i odnosi se na zavjere u kršćanskoj religiji

isus krist i lista osoba sa istim properties-ima, lol

 

Icke je za mene malo previse apstraktan, i mislim da te stvari o reptilima i protjecanjima energije i slicno izmislja, mozda namjerno, da nebi postao previse popularan, a mozda je jednostavno lud...

 

A sto se tice Zeitgeista, 1. dijela, sam autor je kasnije priznao da je vise od pola navoda u njemu netocno, zbog losih podataka koje je autor u tom trenutku imao.

 

p.s. upravo citam seriju knjiga Alternativna historija (proguglajte, lako se pronalaze). Iako je sam stil pisanja jako subjektivan, pazljivim citanjem (i provjeravanjem informacija u drugim izvorima ili samostalnim istrazivanjem) moze se puno toga saznati. Napominjem odmah da knjiga ima dosta gresaka, i da cesto zna navesti na "krivi put" (mozda je to pravi put, ali je u svakom slucaju put koji niste sami izabrali, a po meni je to onda pogresno).

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
offline
Na Rubu Znanosti

u toj se emisiji pojavljuju najveći bolesnici ovog svijeta,stalno neke urote,ne gledam je ,ali ponekad dok surfam internetom bude na televiziji ,a ne da mi se dizati i mijenjati kanal,kad čujem koje ti ljudi nebuloze pričaju,ne znam bili se smijao ili plakao,ti ljudi sami sebi lažu.

14 godina
neaktivan
offline
Na Rubu Znanosti

kako je lijepo biti plitak,nema zamaranja s nićim.

14 godina
offline
Na Rubu Znanosti

Iako ste paranoični, ne znači da vas netko ne promatra

15 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
Diablo86 kaže...

Iako ste paranoični, ne znači da vas netko ne promatra

promatraju te oni kojima robuješ,u čijem si vlasništvu i ti i ja..da ne talasamo previše, da oni mogu biti sigurni..
inače "kuju zavjere"  u golf klubovima, a ne po masonskim ložama...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 14:17 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Na Rubu Znanosti
Diablo86 kaže...

Iako ste paranoični, ne znači da vas netko ne promatra

Ne bi ja bio paranoičan, da me ne promatraju.. Smijeh

16 godina
offline
Na Rubu Znanosti

Zna li netko gdje bi na internetu mogao pronaci danasnju epizodu sa Semirom Osmanagicem, jer me tema jako zanima, a nisam ju bio u mogucnosti pogledati.

Nothing is true, everything is permitted...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice