Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 572.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Nece biti 10% jaca celih. Ne verujem.

Classified model mozda i ekstremnije verzije.

Znate da Nvidia ima uvek neka resenja posle referentnih koja mnogo vise odudaraju nego AMDova nereferentna. 

Videcemo sta ce biti i koja ce biti ROG. Prvo je Izmedju Nvidia serija GTX4xx-HD5xxx bila je Matrix HD 5870, pre toga Nvidia.

Posle je u u borbi izmedju GTX 5xx-HD 6xxx bila GTX580 Matrix, sada cemo videti HD 7970 Matrix ili Nvidia Kepler GTX6xx.

Sada je na redu AMD da bude bolji kao sto nije nemoguce ali tesko.

 

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:31 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

nisu me razocarali jos od famozne 8800gt serije pa vjerujem da nece niti ova.. podrska im je fantasticna (driveri za svaku pohvalu) doduse i 7970 je odlicna kartica.. vidjet cemo..  gtx560ti mi je dokazala da se netreba potrosit 4000 kn za grafu da bi se igralo na hd rezoluciji.. (ali sa driverima se stvarno trude za razliku od amda..)

xfact
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:35 (=xfact=).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Pa mene nervira to seckanje kod AMDa koje sam osetio na svim karticama jos ova moja sada ima i najmanje a to nema veze sa padom FPSa.

Videcu bas da ne prodajem ovu moju sada da cisto probam kada budem imao Intel CPU da li je to do procesora ili do Radeona. Recimo komsija ima 6950 i kod njega postoji to vise nego na mojoj.

6970 je imala uzasan microstutering u Mafia 2 me je izludela dok ova nema ni 10% microstutteringa od 6970. Ali kada sam igrao sa GTX580 to je drugaciji utisak totalno lepsi. 

I zato hocu sada eVGA Nvidia da probam ponovo zato sto GTX580 koji sam ja imao je imala ubrljanu teksturu i problema sa edge i nisam mogao da joj ukljucim AA nikako.

Kao da nije reagovao i imala je Blur nezamisliv. Jednom reciju pokvaren chip, nije mogao lepo da prihvati drivere iz nekog razloga. Na kraju sam posle 6 meseci cimanja ostao sa svim parama u dzepu sto sam dao za karte obe vratio, vratili mi pare i seo otvorio kutiju sa 5870 i koristim je do sada. E sada hocu da uzmem Nvidia ponovo i da vidim kako radi Radeon na IB.

Neko prica da kada predje sa Nvidia na AMD, ja ne znam uvek sam AMD imao da primeti lepsu sliku na Radeonima. Jel to tacno???

U principu sam shvatio koliko je glupo praviti posle godinu ipo dana upgrade sa ovako jakim kartama. To je bukvalno bacanje para za gaming na mom monitoru a drugacije mi nepada napamet da se igram. Ovo mi je dosta.

 

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 12:57 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
=xfact= kaže...

nisu me razocarali jos od famozne 8800gt serije pa vjerujem da nece niti ova.. podrska im je fantasticna (driveri za svaku pohvalu) doduse i 7970 je odlicna kartica.. vidjet cemo..  gtx560ti mi je dokazala da se netreba potrosit 4000 kn za grafu da bi se igralo na hd rezoluciji.. (ali sa driverima se stvarno trude za razliku od amda..)

Ja sam zbog Nvidiine superiorne podrske odustao od HD 7970, jednom sam pojeo govno sa HD 5970, ne vise. Strpljivo cekam Keplera.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 13:08 (Leopard_st).
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Sta je falilo 5970??? Imao si problema ili sta???

Sada citam kao neko uporedjenje i mrzim kada u startu vidis kada zele da prikazu nesto bolje.

Benchmark XFX 7970 BE vs GTX580 vs 6970 (Sve klokovane).

Pazi dali su najbolji primer 7970 za koji se zna da se klokuje kao djavo a za ove ko zna koje su dali, tek jednu GTX580 od 3GB referentnu.

Sta nisu stavili ako je tako GTX580 Lightening ili GTX580 Classified da nju naspricaju do daske i to je GTX580, samo nereferentni kao i ovaj XFX 7970.

I neki 6970 ne znam ni koji je najbolji ali trebali su bolji. Nego namerno zele da prikazu koliko dominira. Ovi su po 2300 poena a on je 2800 recimo ili tako.

Lightening bi bio bar 2500 klokovan a mozda i vise a Classified veoma blizu. Ali onda to ne bi prikazalo dominaciju HD 7970. Navedi XFX 7970 BE vs GTX580 taj i taj vs 6970 taj i taj.

Kada se kaze benchmark GTX580 to je sirok pojam. Nije to Cayman 6970 sa 2 modela. Nego ima svasta bukvalno skorovi variraju po 30% i vise gore.

 

A tako ce i kada kepler izadje raditi za njih isto, sta je marketing.

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 13:27 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Sta je falilo 5970??? Imao si problema ili sta???

Sada citam kao neko uporedjenje i mrzim kada u startu vidis kada zele da prikazu nesto bolje.

Benchmark XFX 7970 BE vs GTX580 vs 6970 (Sve klokovane).

Pazi dali su najbolji primer 7970 za koji se zna da se klokuje kao djavo a za ove ko zna koje su dali, tek jednu GTX580 od 3GB referentnu.

Sta nisu stavili ako je tako GTX580 Lightening ili GTX580 Classified da nju naspricaju do daske i to je GTX580, samo nereferentni kao i ovaj XFX 7970.

I neki 6970 ne znam ni koji je najbolji ali trebali su bolji. Nego namerno zele da prikazu koliko dominira. Ovi su po 2300 poena a on je 2800 recimo ili tako.

Lightening bi bio bar 2500 klokovan a mozda i vise a Classified veoma blizu. Ali onda to ne bi prikazalo dominaciju HD 7970.

Kada se kaze benchmark GTX580 to je sirok pojam. Nije to Cayman 6970 sa 2 modela. Nego ima svasta bukvalno skorovi variraju po 30% i vise gore.

Uu sa HD 5970 sam imao vrecu problema, prvo sam morao bios flashat jer se kartica rusila u idle modu, onda u Crysis 1 nebo pozeleni, trava ljubicasta, svaka druga igra CFX ne radi, ma drama zesca, jedva je 3 mjeseca drzo.

13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Trebao si da reklamiras. Ona je djavolski skupa bila preko 650e ja mislim a donosila je poboljsanje tadasnje ludilo.

Evo mene 5870 sluzi ekstra da je ne ureknem.

A sada koju imas???

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 13:31 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Trebao si da reklamiras. Ona je djavolski skupa bila preko 650e ja mislim a donosila je poboljsanje tadasnje ludilo.

Evo mene 5870 sluzi ekstra da je ne ureknem.

A sada koju imas???

Ja je platio oko 1315KM (5000 kuna). Imao sam GeForce GTX 570 SLI, pa prodao sad cekam Keplera.

15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 10:57 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

Bit ce brzi od HD 7950, samo je pitanje hoce li od HD 7970.

15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Leopard_st kaže...
dery kaže...

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

Bit ce brzi od HD 7950, samo je pitanje hoce li od HD 7970.

Bude li poput gtx580,very nice.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
14 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

ako to kod nas bude 2500kn,to je sigurno sljedeća kartica u mom PC-u.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
antimadridista kaže...
dery kaže...

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

ako to kod nas bude 2500kn,to je sigurno sljedeća kartica u mom PC-u.

Ako takva cijena fakt bude, ja cu imat novac za dvije. Yupi

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 11:19 (Leopard_st).
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
antimadridista kaže...
dery kaže...

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

ako to kod nas bude 2500kn,to je sigurno sljedeća kartica u mom PC-u.

To je srednji rang i ne može cijena bit nenormalna,po meni i to je puno za vrh srednjeg ranga.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
14 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...
antimadridista kaže...
dery kaže...

Gtx660 cijena 300$/300ojra,kod nas oko 2500kn gpu koji konkurira hd7950/70 i gtx580 pa da vidimo koliko će onda amd/nvidia cjenit svoje perjanice.Do izlaska ovog gpu-a uspjet će ih podvaljivat po tekućoj cijeni.

ako to kod nas bude 2500kn,to je sigurno sljedeća kartica u mom PC-u.

To je srednji rang i ne može cijena bit nenormalna,po meni i to je puno za vrh srednjeg ranga.

da,ali kad pogledaš kako moćna kartice za te pare,onda je stvarno povoljno (ako cijena bude takva na kraju). Jer recimo svi znamo koliko je jedna HD6950 i danas jaka kartica,a nagađa se da će HD 7850 biti sličnih perfomansi kao ona. A ako ova kartica bude slična po perfomansama kao HD7950 kako se nagađa,što bi trebalo biti dosta bolje od HD6950 i HD7850,onda je to best-buy kartica na tržištu sigurno.

Još kad vidim koliko je AMD pretjerao sa cijenama u ovoj seriji,dođe mi zlo. Nadam se da će sniziti kad dođe konkurencija iz Nvidije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 11:24 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
antimadridista kaže...
dery kaže...

da,ali kad pogledaš kako moćna kartice za te pare,onda je stvarno povoljno (ako cijena bude takva na kraju). Jer recimo svi znamo koliko je jedna HD6950 i danas jaka kartica,a nagađa se da će HD 7850 biti sličnih perfomansi kao ona. A ako ova kartica bude slična po perfomansama kao HD7950 kako se nagađa,što bi trebalo biti dosta bolje od HD6950 i HD7850,onda je to best-buy kartica na tržištu sigurno.

Još kad vidim koliko je AMD pretjerao sa cijenama u ovoj seriji,dođe mi zlo. Nadam se da će sniziti kad dođe konkurencija iz Nvidije.

Tako to ide,sjeti se startne cijene gtx460 što je pregazija cijenom i performansama gtx285 te ga poslao u vječna lovišta. Ne, nije to povoljna cijena za karticu srednje klase.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 12:26 (dery).
16 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
antimadridista kaže...

da,ali kad pogledaš kako moćna kartice za te pare,onda je stvarno povoljno (ako cijena bude takva na kraju).

 Kako moćna? Gdje si u isprobao u radu? ajmo mi govoriti hop dok skačemo, a ove fore "u rangu je ovog i onog"

sam super iskusio prije par mjeseci kada je jednako bombastičan na papiru bio onaj nesretni bulldozer.

Ok, vjerujem da su dobro ispolirali arhitekturu na gtx5xx i da je to prelazak na niži proizvodni proces, ali

bio je niži i sa bulldozerom, pa ćorak. Masivni su to gpu-ovi, gomila stvari može poći po zlu, kao što

se vidjelo sa termi gtx480.

14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Dakle dajte mi jedan dobar razlog zašto bi kartica jednakih performansi bila 250$ jeftinja od konkurenta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...

Dakle dajte mi jedan dobar razlog zašto bi kartica jednakih performansi bila 250$ jeftinja od konkurenta.

Zato sto kasne, i posto im je ovo "midrange" chip cijena proizvodnje sigurno nije velika.

13 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Zivite u zabludi.Onaj tko bude imao konacni proizvod imat ce vise cijene.Tako uvijek ide.

BTW Pomeli smo francuze.{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Leopard_st kaže...

Zato sto kasne

GF100 je također obilato kasnio pa su mu nabili cijenu.

 

Leopard_st kaže...

Zato sto kasne, i posto im je ovo "midrange" chip cijena proizvodnje sigurno nije velika.

Tim bolje za njih, sa višom cijenom chipa imali bi veći profit. E sad pošto su performanse navodno u rangu 7970 znači da ih ništa ne koči da postave cijenu $500. Prodaja sigurno nebi bila greda. Obzirom da se ne znaju ni specifikacije GTX670/680 a kamoli kad će stići, GTX660 je high end kartica.

 

Ja imam dvije teorije:

-glasina je lažna, to neće biti početna cijena

-GTX660 je sporija od HD7950

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...
Leopard_st kaže...

Zato sto kasne

GF100 je također obilato kasnio pa su mu nabili cijenu.

 

Leopard_st kaže...

Zato sto kasne, i posto im je ovo "midrange" chip cijena proizvodnje sigurno nije velika.

Tim bolje za njih, sa višom cijenom chipa imali bi veći profit. E sad pošto su performanse navodno u rangu 7970 znači da ih ništa ne koči da postave cijenu $500. Prodaja sigurno nebi bila greda. Obzirom da se ne znaju ni specifikacije GTX670/680 a kamoli kad će stići, GTX660 je high end kartica.

 

Ja imam dvije teorije:

-glasina je lažna, to neće biti početna cijena

-GTX660 je sporija od HD7950

Ko zna sta se kuha u Nvidi. Također imam teoriju da nece sada da nabiju cijenu, zato sto imaju GK 112 koji je zapravno high-end chip. Ali ko zna i meni ta cijena od 299USD djeluje preoptimisticno.

15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Koliko bi po vama trebala bit cijena za mid range,možda 4000 kn,ma dajte.300$ je previše i amerima za mid range.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 14:46 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...

Koliko bi po vama trebala bit cijena za mid range,možda 4000 kn,ma dajte.300$ je previše i amerima za mid range.

To kad izađe neće bit mid range nego high end.

15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Šta su onda gtx670/680,ultra mada faka end.Šta je tu čudno da naredni mid range bude jači od trenutnog hi end-a.Ništa čudno ako je fermi star dvi godine.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 15:05 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...

Šta su onda gtx670/680,ultra mada faka end.

Zasad nisu ništa.

 

Vidi, kada GTX660 izađe to je najbrža nvidia kartica u tom trenutku, znači nema bolje od nje, ona je high end. Kada izađu jače od nje onda će bit mid range, dotad je high end i cijena bi trebala biti u skladu s time.

12 godina
protjeran
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Uffff ja samo čekam da izađe gtx 680/690.To če biti mrcina i to kakva.Ajmee{#}

Gaming is my drug.The more i take it the more i am addicted
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...
dery kaže...

Šta su onda gtx670/680,ultra mada faka end.

Zasad nisu ništa.

 

Vidi, kada GTX660 izađe to je najbrža nvidia kartica u tom trenutku, znači nema bolje od nje, ona je high end. Kada izađu jače od nje onda će bit mid range, dotad je high end i cijena bi trebala biti u skladu s time.

neče jer prvo izlazi gtx680

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
13 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Nvidia izgleda baš nije oduševljena sa novim Radeonima 7970. Kažu da su se pripremali za

puno jaču karticu i samim time su svoje nove kartice napravili prema tim očekivanjima, što je

na kraju ispalo puno više nego je Radeon donio sa svojim karticama. Sada tvrde da će sa

lakoćom nadmašiti Radeon 7000 seriju. Živi bili pa vidjeli.

 

http://www.guru3d.com/news/nvidia-we-expected-more-from-the-radeon-hd-7900-series/

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Dad0 kaže...

Nvidia izgleda baš nije oduševljena sa novim Radeonima 7970. Kažu da su se pripremali za

puno jaču karticu i samim time su svoje nove kartice napravili prema tim očekivanjima, što je

na kraju ispalo puno više nego je Radeon donio sa svojim karticama. Sada tvrde da će sa

lakoćom nadmašiti Radeon 7000 seriju. Živi bili pa vidjeli.

 

http://www.guru3d.com/news/nvidia-we-expected-more-from-the-radeon-hd-7900-series/

potpuno se slažem sa tim jer je amd tek sada nakon dvije godine pretekao fermija za samo 15%,to je ništa,tako da je normalno očekivati nešto dosta jače od nvidie

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 15:19 (dery).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice