Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

poruka: 218
|
čitano: 33.310
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Solo761 kaže...

 

U kompu koji si kupio prije tri godine imas graficku koja je dosla na trziste 21.2.2008, znaci prije nesto vise od godine i pol? A bome ni taj monitor nije postojao prije 3 godine.

 

Prije nego druge optuzis za flame i preuvelicavanje pogledaj sto sam radis...

Tim gore solo jer sam taj komp nadograđivao... Dakle još je više ukupno došao... Evo ti i račun da se ne čudiš previše.

 

Dobro nije to sada više taj PC per say, ali nije mi se dalo objašnjavati situaciju...

Mijenjan je procesor, grafička, napajanje i matična... Zar nije to puno previše?

 

 

 

Kakav bi sada bio taj PC da nisam kupovao nove stvari?

 

 

Haha! Now I know where you live :), mozda si trebao zasmrljati ime i adresu na toj slici :). Stvarno te odrase za taj ram. Ja sam 3-4 mjeseca prije tebe to svoje kupio u HGsrotu u Dubravi (isto sam tamo stacioniran) i bilo je jeftinije od ovoga.

 

Kakav bi bio danas je dobro pitanje, moj je uglavnom u originalnoj postavi docekao tri i pol godine staza sa solidnim performansama, jedino je graficka pola godine mladja od ostatka bila, ali ce to nadoknaditi jer je i dalje u kompu.

15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
zv'jer2 kaže...

 

U isto vrijeme se ističe kako je PS3 jeftiniji od PC-a, a kada se pogleda koliko košta TV za njega on je često i skuplji.  (zbroji kantu i monitor, zbroji PS3 i TV)

 

 

 

No dobro sada, koliko poznajes ljudi koji nemaju TV u kuci?

 

Po meni je suvisno naglasavati TV kao dio konfiguracije za igranje na konzolama jer jednostavno svi imamo TV

 

btw dobra ti je ova sa politicarima, bas sam se od srca nasmijao Namigiva

 

@Danny

 

Majko mila, koliko si ti dao za taj RAM!!!!!!

Nikako se ne mogu sjetiti da je bila tolika cijena

 

**edit

 

Evo isao sam kopati po svojim racunima. Ja sam 2.2 2007 1GB PC6400 prodavao za 776kn, a ja sam treca ruka i prodaja mi nije primarna djelatnost. Bogami su te fino odrali.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 23:27 (syncmaster245b).
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
syncmaster245b kaže...
zv'jer2 kaže...

 

U isto vrijeme se ističe kako je PS3 jeftiniji od PC-a, a kada se pogleda koliko košta TV za njega on je često i skuplji.  (zbroji kantu i monitor, zbroji PS3 i TV)

 

 

 

No dobro sada, koliko poznajes ljudi koji nemaju TV u kuci?

 

Po meni je suvisno naglasavati TV kao dio konfiguracije za igranje na konzolama jer jednostavno svi imamo TV

 

Koliko ljudi znaš koji imaju full HD televizor sa mogućnošću da dobar dio dana bude raspoloživ za igranje, a ne gledanje televizije??  Još uz to većina gejmera su školarci/studenti, otkud njima novac za takav TV?

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
15 godina
online
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Da nema igara za pc windows nebi propao ali bi se udio njihovih korisnika vjerojatno strahovito smanjio.

Ja bi prvi otišao na linux da nema igri, za sve programe ima neka alternativa, jedino što nekad upalim autocad, ali mislim da bi se on mogao nekako pokrenut i na linuxu - zapravo bi ga vjerojatno i napravili za linux da win nije toliko dominantan.

Da nema igri neznam zašto bi ostao na windowsu - dam 800kn (za najslabije izdanje) i još me virusi maltretiraju.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
zv'jer2 kaže...

Koliko ljudi znaš koji imaju full HD televizor sa mogućnošću da dobar dio dana bude raspoloživ za igranje, a ne gledanje televizije??  Još uz to većina gejmera su školarci/studenti, otkud njima novac za takav TV?

 

Sada zvucis kao da se konzola ne moze spojiti na nikakav televizor osim na Full HD i to minimalno od 50"

 

Ako si skolarac ili student cijena te uopce ne zanima jer ju i ovako netko drugi placa umjesto tebe.

Ako kupujes iz svog dzepa onda bogami ti odlucujes sto ce se raditi s tim TV-om.

 

Dakle gdje je problem? Namigiva

16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
syncmaster245b kaže...
zv'jer2 kaže...

Koliko ljudi znaš koji imaju full HD televizor sa mogućnošću da dobar dio dana bude raspoloživ za igranje, a ne gledanje televizije??  Još uz to većina gejmera su školarci/studenti, otkud njima novac za takav TV?

 

Sada zvucis kao da se konzola ne moze spojiti na nikakav televizor osim na Full HD i to minimalno od 50"

 

Ako si skolarac ili student cijena te uopce ne zanima jer ju i ovako netko drugi placa umjesto tebe.

Ako kupujes iz svog dzepa onda bogami ti odlucujes sto ce se raditi s tim TV-om.

 

Dakle gdje je problem? Namigiva

Mislim da nema nekog smisla igrati se na konzoli nove generacije na običnom televizoru, 720p bi bio neki minimum, a kada smo već kod izjednačavanja uvjeta kako bi usporedili cijenu, danas se monitori sa 1080p rezolucijom nađu i za 3-4 puta manje novce nego televizori.

Da se igra na bilo kojem TV-u onda PS3 nebi imao smisla, svi bi ostali na PS2.

 

Ček, znači svi školarci i studenti imaju bogate roditelje??  I ako jesi samostalan i platio si TV, misliš da ćeš glatko u dnevnoj sobi svaki dan navečer okupirat TV i ženi i djeci onemogućit gledanje televizije?? Smijeh

 

 

P.S. imamo isti monitor  Namigiva

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

A zašto ne bi igrao xbox ili PS3 na monitoru?

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 23:53 (Danny_HR).
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

A zašto ne bi igrao xbox ili PS3 na monitoru?

A zašto onda kao jednu od glavnih prednosti konzola navodite kauč??   I ako se koristi monitor cijena PS3 raste, ne toliko koliko sa kvalitetnim TV-om ali opet nije 2500kn kao što navodite.

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Ne navodim kauč kao prednost jer nikada ne igram na kauču, dapače, igram kao što igram i na PC, za stolom na monitoru.

Gaming konfiguracija bez monitora i periferije u najmanju ruku dođe 4000 kn. Za to kupiš monitor i xbox npr.

Ali opet pričamo o stvarima o kojima tema nije...
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Ti si iznimka što se tiče "kauča", to je jedan od glavnih argumenata konzolaša.

 

Inače.. neću više postat u ovoj temi, jednostavno nema smisla, mislim da raspravljanje o onom o čemu ti želiš da raspravljamo nema smisla, a "off-topic" je nepotreban.

 

Jedino što drži temu na životu je konzola vs. PC rasprava. Što se tiče umiranja windowsa i pc gaminga mislim da su stvari jasne.

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 0:09 (zv'jer2).
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
zv'jer2 kaže...

 

Jedino što drži temu na životu je konzola vs. PC rasprava. Što se tiče umiranja windowsa i pc gaminga mislim da su stvari jasne.

 

Slazem se.

Svi smo rekli sve sto smo mislili i ako nema novih misljenja onda sve dalje je mlacenje mrtvog konja.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
syncmaster245b kaže...
zv'jer2 kaže...

 

Jedino što drži temu na životu je konzola vs. PC rasprava. Što se tiče umiranja windowsa i pc gaminga mislim da su stvari jasne.

 

Slazem se.

Svi smo rekli sve sto smo mislili i ako nema novih misljenja onda sve dalje je mlacenje mrtvog konja.

Ma samo bruse jezik jedan na drugoga, kao da vježbaju za kakvu debatu! (Sad ce netko napisati pa to je i smisao foruma...) bla bla...

14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Tema umrla?

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Oni koji su htjeli dali su svoje mišljenje, ipak većina je bježala na off topic i tako ubila temu.

Šta ćeš, često se takve stvari dešavaju.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

pa zar 6 stranica nije dosta ;)

 

16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
logic kaže...

pa zar 6 stranica nije dosta ;)

 

Bio bi dovoljan jedan pravi post.

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Dugo nisam sudjelovao u novoj temi, a ova je čak i zanimljiva. Ne znam jesam li već nešto ovdje pisao, ali mislim da nisam, pa da krenem (bez čitanja bilo čega osim prvog posta).

 

Danny_HR kaže...

Nadogradnje

Postaje sve teže i teže posjedovati najnoviji i najjači hardver. Uzmite za primjer situaciju da kupite računalo, "creme of the crop" kako ameri kažu, skupo računalo namijenjeno gamingu. Nekoliko mjeseci kasnije kupite zahtjevnu igru i ostanete u čudu kako vaše računalo jedva pokreće tu igru na medium postavkama. Ovo je tužna stvarnost koja je u svijetu no. 1 razlog prelaska na konzole. U krajnjem slučaju i meni je bio jedan od bitnih razloga za kupovinu konzole.

Mislim da ovo nije točno. Kupnja najjačeg računala garantira nekoliko godina ugodnog igranja. Igre koje izlaze godinama uvijek rade dobro na PC-u. Igranje na 1920x1200 i maksimalnim postavkama svih igara nije konzolaško igranje. Konzole su u nižim rezolucijama i dosta smanjenih detalja. Konzole zapravo jesu PC-i u malim kučištima. Zar misliš da je u konzolama neki hardver koji je jači od PC-a? Ne, naravno da nije. - Podešavanje i očekivanja, to je ono što je različito. TV princip rada smanjuje potrebu za visokim rezolucijama i zato se većina igara na konzolama vrtjela u max 800x600, dok je dugo na PC-u standard high-quality igranja 1920x1200.

Danny_HR kaže...
DX 10/DX 11

Uz nadogradnju hardvera, dolazi i nadogradnja OS-a, jer stari dobri XP iako je već prošlost nalazi se na mnogim računalima a isti taj OS ne podržava ništa više od DX9.i

Konzole su zbog toga ograničene. Konzole podržavaju ili OpenGL ili DirectX. Napreduje koliko napreduje, a konzole stoje na mjestu. XBOX 360 se vrti na DX9 i tu i ostaje, kao i igre na njemu. Zato i jest PC predvodnik napretka, cutting edge.

Danny_HR kaže...

Ujednačeno okruženje za deopere

Zašto se developeri često okreću razvoju za konzole i zašto kada rade multiplatform naslove PRVO naprave verziju za konzole? Jednostavno! Zato što im je lakše. Svaka konzola jednog proizvođača je ista (svaki xbox je isti, svaki PS3 je isti, svaki WII je isti) hardversko se okruženje ne mijenja i developerima je lako optimizirati kod, ispolirati engine do savrššenstva i izvuči najbolje od hardvera. Kada razvijaju za PC, moraju se koncentrirati na bilijune mogućih kombinacija što je težak i trajan posao. Konzole su jednostavno prijateljsko okruženje za developera, tu mogu znati točno što će krajnji korisnik dobiti jer će svaki korisnik imati isto kao i oni.

Netočno, barem većinom. Razvoj za konzole je drastično teži zbog ograničenih resursa. Lakše je samo zbog hardvera i optimizacije (vremenski kraće u jednom dijelu), ali iz istih razloga i teže i skuplje. Konzole i njihova razvojna okolina još uvijek su prilično neprijateljsko razvojno okruženje. I skuplje.

Štos je u marketingu i tržištu: konzole se bolje prodaju, veća je publika i zato su sve više fokus u dobrom dijelu naslova.

Danny_HR kaže...
Cijena

Za cca 2500 kuna kupite kompletni sistem, sav softver potreban je u njemu, kontrolere, headset, sve. Kada odem kupiti PC toliko potrošim na grafičku, procesor i kučište. A di su ostale stvari...

 

DRM

Veliki dio igara dolazi sa dragonskim DRM-om, onlajn aktivacijom, limitom na instalaciju i svačim nečim. Konzole ovo nemaju, instalirate igru gdje, kako i kada hoćete. Prodajete ju lako i svima sve radi.

 

Cijena je velika prednost, kao i DRM. Nema maltretiranja, nema ni cheatera. Odlična stvar, samo koliko dugo? Dok se ne dogodi ono što ću spomenuti na kraju?

Danny_HR kaže...
Sve manje PC ekskluziva

U ovom trenutku sve je manje igara koje dolaze samo na PC, zapravo osim MMO žanra rijetke igre ne postoje na konzolama. Gotovo sve igre dolaze simultano ili ranije na konzolama. Spomenuti ću samo primjerice BF koji je nekoć označavao PC gaming. (BF BC - ekskluziva za konzole, BF 1943 - izašao na konzolama godinu dana ranije)  A zanimljivo za ovu temu je da mnogi MMO naslovi rade i primjerice na OS-X sistemu.

 

Sve više ekskluziva za konzole

Sve obrnuto od napisanog gore.

 

Portovi za PC napravljeni poslje izlaska igre

Ovakve igre često završe neslavno jer se desi da je port očajan i da je igra jednostavno pojednostavljena i da ju je lakše igrati na konzoli. Često je takvu igru bolje igrati na konzoli nego na PC. Posljednji primjer COD:MW2.

 

Igre se i rade na PC-u i uvijek su najprije gotove za PC. Štos je u tome da se prije izdaju na konzolama iz čistih marketinških i prodajnih razloga. - COD:MW2 nije lakše igrati na konzoli. Bolje je zbog izostanka cheatera ali praktički su iste, a port je OK. Zapravo nije to port s konzole na PC, već obrnuto: Call of Duty je po svemu PC igra, ali portana na konzole i pojednostavljenog sučelja koje je i na PC verziji jednostavno srezano i poisključivano da bi se postigli neki ciljevi. Jedan od postignutih ciljeva je ubijanje piratstva (skoro pa uspješno) barem u multiplayeru. Sve ostalo su dizajnerske odluke i nemaju veze s platformom, ali je sama igra izgrađena na deset godina starom engineu za PC, u čije vrijeme upotrebljive konzole nisu ni postojale.

Danny_HR kaže...
"Demografski" pomak ka konzolama

Većina ljudi mojih godina i oni mlađi usvijetu okreće se konzolama, sve češće imaju konzolu i neki stariji PC koji im služi za posao/školu/surfanje itd. Većina čak okreće svoju pažnju laptopima jer su praktičniji. Konzole su jednostavno mainstream, i mnogo je više igrača na konzolama, zbog toga je i veći izbor onlajn prijatelja.

 

I sad u samu srž teme...

 

Ovi me trendovi, iako sam ih prihvatio i djelomično sam dio konzolaške zajednice, plaše. Ne želim da PC gaming nestane, ali činjenice gore govore da mu budućnost i nije med i mlijeko. Ukoliko ne dođe do drastičnih promjena, konzole jednostavno preuzimaju gaming.

 

Tu dolazimo do biti moje teme. Znači li to i nestajanje Windowsa iz računala kućnih korisnika? 

Činjenica je da su gameri u pravilu jedini kućni korisnici koji su "vezani" za Windowse. Naravno, najveći profit MS ostvaruje u poslovnom sektoru i to se neće mijenjati. Ali dali nestanak gaminga sa PC-a otvara vrata ostalim OS-ovima.

 

Da napravimo nekakvu podjelu tipova kućnih korisnika na PC

  1. Ljudi koji ne znaju za druge OS-ove
  2. Igrači jer nemaju izbora
  3. Ljudi koji jednostavno preferiraju Win

 

Skupina 1 je najfleksibilnija. Jer za drugo ne znaju jer nije zastupljeno, ali porastom popularnosti ostali OS-ovi bi zasigurno bili bolji izbor, jer ova skupina koristi računalo za osnovne zadatke, a to mogu na svakom OS-u. Njima je apsolutno svejedno koji OS koriste.

Dok god mogu na fejs, majspejs ili pročitati mail i napisati dokument njima je dobro.

Pa zašto onda ne koristiti onaj jeftiniji OS, odnosno besplatni.

 

Skupina 2 ima jasnu budućnost ako pc gaming zbilja nestane. Preći će u skupinu 1 ili 3.

 

Skupina 3 su MS fanboyi, VB developeri ili jednostavno odani korisnici koji su probali drugo ali Win im je draži. Ova skupina će vjerojatno koristiti Win dok god mogu.

 

Kao zaključak se izvodi da u slučaju "smrti" pc gaminga ostali operativni sustavi dobijaju svoju šansu za uzeti veliki dio tržišnog kolača.

 

Vaša mišljenja?

 

Napomena - Ovo su sve kada/ako pretpostavke u cilju komentiranja...

Mislim da nisi u pravu. Ono što se dešava je nešto drugačije. - Konzole jesu jeftine, ali im je zastarjelost hardvera itekakav teret za konkurentnost PC-u, pogotovo sada kada je razvoj sve brži i brži i konzole "izgube" PC već kroz par mjeseci.

Nadalje, troškovi izrade konzola su ogromni i konzole se prodaju drastično ispod cijene s nadom u zaradu na igrama koje se ne mogu piratizirati. Unatoč već godinama istoj praksi, umjesto da ide na bolje i da se stanje popravi, konzolaško tržište se pokazuje apsolutno gubitaškim za proizvođače konzola, a zlatnom kokom tek za pojedine studije/izdavače.

Konzole su također i nedostupne i neupotrebljive za male razvoje studije koji im nemaju pravo ni pristupa, a kamoli razvoja i prodaje, što zbog same politike, to zbog cijena licenci.

 

Druga važna stvar je da konzole postaju PC-i. XBOX je PC, a PS3 će uskoro biti PC, jer je i IBM odustao od razvoja Cell procesora. Grafičke kartice su odavno obične PC grafičke kartice. Konzole su na vrlo dobrom putu da postanu obični brand name PC-i za igranje. Ako Playstation uopće preživi, i to će postati obični brand name PC specifične namjene, kao što je XBOX.

Koliko dugo će prodavanje takvih PC-a ispod cijene biti prihvatljivo, ne bih znao.

 

Igranje će i dalje ostati na Windowsima. Sama činjenica da je OpenGL mrtva platforma za mnoge razvojne studije, da je OpenGL kao jedini cross-platform grafički API spor u razvoju i da je nekim novim razvojnim odlukama odbio ogroman broj developera, uz činjenicu da se hardver dizajnira i proizvodi po DirectX standardima, a da se tek prilagođava OpenGL-u, jednostavno radi o glavi svemu osim Windowsima i Windows baziranim konzolama poput XBOX-a. Pitanje je samo vremena.

 

Napisao sam jedan paragraf teksta o samim Windowsima, ali to je širenje u posve jednu drugu temu i jedan drugi segment koji s igrama nema veze, pa sam ga i obrisao.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 19:08 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
logic kaže...

I jos jedna stvar jedna od tih konzolo dolazi iz microsofta i sigurno oni nece dozvoliti smrtwindows na eracun xboxa a pogotovo na racun playstationa ili wii.

Već jest, Carmack je izjavio da ima takav osjećaj (a čovjek je ipak legenda industrije). Uostalom, stroža je kontrola poslovnih subjekata, lakše je inspekciji uletiti u nečiji ured nego policiji u privatne domove.

 

I ono što je najvažnije, hrpu toga MS može prodati na Xbox Live-u što ne može na PC-u (teme, raznorazne tričarije poput virtualne odjeće i ostalog na što su ljudi spremni bacati pare).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Zivi bili pa vidjeli. A inace taj nesretni desktop umire ima 15 godina. Bila je prica da ce izumrijeti i da ce se prijci na racunar oji je u stvari konzola a sve se vrti an serveru. Nista od toga. Pa onda da ce se vrtiti u browseru pa nist do toga. sad gaming pa cloud svasta se izdesavalo pa nista od toga. Otkako citam dvoraka u bugu desktop odumire. Al nesto ne vidim da je odumro. Sa druge strane industrija grafickih kartica vrti ogromne pare i nema snanse da se svede na 2 ili 3 konzole.

15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
logic kaže...

Zivi bili pa vidjeli. A inace taj nesretni desktop umire ima 15 godina. Bila je prica da ce izumrijeti i da ce se prijci na racunar oji je u stvari konzola a sve se vrti an serveru. Nista od toga. Pa onda da ce se vrtiti u browseru pa nist do toga. sad gaming pa cloud svasta se izdesavalo pa nista od toga. Otkako citam dvoraka u bugu desktop odumire. Al nesto ne vidim da je odumro. Sa druge strane industrija grafickih kartica vrti ogromne pare i nema snanse da se svede na 2 ili 3 konzole.

 

Sve si ti lijepo rekao, ali nije rijec o umiranju desktopa, nego o umiranju windowsa kao kucnog OS-a ukoliko nestanu igre na tim istim windowsima.

 

Inace Naxeem je dao par dobrih argumenata s tehnicke strane zasto Windowsi nece izgubiti igre, medjutim zadnjih godina nazalost vise nije bitno koliko dobro nesto radi, nego koliko se moze novaca izvuci. Korisnost, kvaliteta, inovativnost.... sve je to druga stavka nakon profita tako da za prognoze koje bi imale malo jace uporiste u stvarnosti, treba pricekati kako ce se razvijati situacija u zaustavljanju piratizacije, odnosno da li ce konzola postati 100% pirate free platforma. Ukoliko bi se ovaj zadnji uvjet ispunio sasvim je izvjesno sto bi se dogodilo sa hit naslovima, a vjerovatno i sa slabijim naslovima  na PC-iju.  Samim time vjerujem da bi pritom nestala jedina prava tehnoloska prednost Windowsa u kucnom okruzenju nad ostalim (OSX, Linux ili eventualno netko treci...).

 

Naravno, navike tesko umiru, ali prilikom kupnje racunala, 200 eura je recimo dobar razlog za barem isprobati alternativu. Ukoliko sumnjate u ovu moju posljednju tvrdnju pogledajte to sa drugog aspekta, odnosno razmislite koliko bi clanova ovog foruma pristalo imati instaliran samo alternativan OS na mjesec dana na kucnom racunalu ukoliko bi se to placalo 200 eura? (programeri i zaposleni u IT sektoru se ne broje)

 

 

Naravno da se ova cijela rasprava svodi na "Sto bi bilo kad bi bilo" ali to ne umanjuje njen znacaj, jer je uvijek dobro cuti kako i drugi razmisljaju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Danas kad se kaze desktop i misli se na windse jer je procenat drugih OS-ova jos uvijek zanemariv. Koliko grafickih kartica ima drivere za druge os-ove. Sve je to za winndowse.

15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
logic kaže...

Danas kad se kaze desktop i misli se na windse jer je procenat drugih OS-ova jos uvijek zanemariv. Koliko grafickih kartica ima drivere za druge os-ove. Sve je to za winndowse.

 

Od citava 3 preostala relevantna proizvodjaca grafickih kartica, svi imaju drivere za sve OS-eve.

 

Jucer, danas i sutra kada se kaze desktop misli se na racunalo koje je konstruirano za rad na radnom stolu, vrsta OS-a nema nikakve veze sa terminologijom te vrste.

16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Nije mi se dalo čitati sve postove (preletio sam prvi, i naxeemov), no ukratko - moj odgovor na pitanje je niječan.

 

 

Pretpostavimo li da dolazi smrt PC gaminga (a ne dolazi), Windowsi bi i dalje ostali gdje su i sada:

 

Od većine koja se izjasnila da bi prešla na Linux, možda bi ih svega nekoliko to doista napravilo. Linux-bazirani sustavi su, trenutno, udaljeni od user-friendlynessa koji nudi Windows platforma. Ne samo svojim bitkom, već i količinom dostupnog hardvera i softvera - problem je već što i na raznim verzijama Windowsa ponekad ne radi isti komad hardvera, a što je s potpuno različitim operacijskim sustavima? Nekolicini ne bi smetalo, no to je nekolicina. Windowsi su puno više od DirectXa, pa i ostalih sastavnica sustava: upravo lako dobiva pomoć i puno "dodatnog sadržaja".

 

 

EDIT: isprike na oživljavanju teme ne-pretjerano-konstruktivnim postom, nisam primjetio starost posljednjeg posta.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2010 16:28 (itf4n).
 
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

ma koja smrt pc gaminga o čemu vi govorite svima je jako dobro poznato da su grafike puno bolje na pc

Chuck Norris se ukaza Gospi!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
dr. zlo kaže...

ma koja smrt pc gaminga o čemu vi govorite svima je jako dobro poznato da su grafike puno bolje na pc

 

To je najvažnije, da su u tu "važnost" "tateki i mameki" upućeni bolje, možda bi se i moglo govoriti o propasti PC-a kao gaming mašine...

Ovako, nema propasti PC-a dok sineki ratuju pikselima Radeona i nVidie, u potrazi za što boljom grafikom.

A developeri poštuju volju i želje grafičara, zaboravljajući na smisao riječi gameplay!

 

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

pa ne koriste svi kompjuter da bi igrali igrice,na primjer ja,nisam u životu odigrao pc igricu

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
blackalbum kaže...

pa ne koriste svi kompjuter da bi igrali igrice,na primjer ja,nisam u životu odigrao pc igricu

Tvoja greska, to iskustvo bi trebao svatko tko zivi u ovom stoljecu dozivjeti!;)

...Ali kazem ti jedno bolje se nemoj niti primati sada jer takvi su najopasniji, kad se toga uhvate u toj dobi, zaborave sve ostalo!

14 godina
protjeran
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

ma nebi reko da če windows doživit ikad "smrt" osim ako ga microsoft sam ne ubije...

ubiti mogao bi, da. kada cloud comping ili kako se več zove, stupi na scenu, morat če i windows nešta slično izbacit da bi opstao...

negdje sam pročitao u ovoj temi da u linuxu pod wine rade sve igre... dal je to moguće? ja ne vjerujem... ma di če neki crysis raditi u linuxu.. teško

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ne može. Iz prostog razloga sto se smrt PC gaminga  nece desiti. Jednostavno nece. Mnogi su odusevljeni ovom temom jer je stvorila dosta mjesta za jednu zustru diskusiju i to je u redu, iako je u meni ova tema kada sam procitao naslov izazvala ironicni podsmijeh. Iz naslova se da zakljuciti da je smrt PC gaminga vec pocela, sto je opet POGRESNO. U sustini citava tema je jedan veliki nonsens a evo i zasto.

 

Preveliki je broj ljudi koji pojma nemaju sta je to linux. ( Pobjedu odnosi WIN ) = mnogo para.

Postoji veliki broj igara za koje je modding istih moguc jedino na PC-u. ( pobjedu odnosi WIN ) = mnogo para.

Premalen je broj ljudi koji znaju da se uhvate u kostac sa problemom na linuxu. ( pobjedu odnosi WIN ) = mnogo para.

Linux nema virusa i ne moras ga defragmentirati i instalirati preko 20 programa za ciscenje registryja, temp fileova itd itd. Mislim da se prosjecan gamer nece lak odreci igara radi ovih prednosti linux.a ( pobjedu odnosi WIN ) = mnogo para.

Linux i gaming necu ni spominjati. To dvoje jednostavno ne ide zajedno. ( pobjedu odnosi WIN ) = mnogo para.

Igre se izdaju kako je i receno prvo za konzole radi, naravno PARA.

 

Windows ce uvijek ostati na vrhu

Igre za PC ce se itekako izdavati i dalje.

 

PC gaming nece umrijeti nikada. I to upravo iz slijedeceg razloga. Windows je operativni sistem na kojem ljudi pored igara vrse mnogobrojne operacije, za koje se moze naci zamjena i na linuxu i na drugim operativnim sistemima, ali ulazuci 10x vise vremena ( konverzija videa npr ). Sinoc sam reinstalirao sistem ( win 7 ) i za 2 sata je sve bilo gotovo ( sistem i aplikacije ). Kod linuxa mi treba sigurno 2 ili 3 dana da ga potpuno podesim svim svojim potrebama, iskreno govoreci. Nisam noob niti neki gloopan ali stvari jednostavno tako stoje. Vise od polovine korisnika linuxa isti koriste samo da bi zadovoljili svoj kompleks kompetentnosti i da bi drugima mogli reci da ga koriste iako nikada nisu ni otvorili konzolu. apt-get install.... ne smatram otvaranjem konzole :). Point and click je zakon u danasnjem vremenu kada zivot postaje sve turbulentniji i kada korisnici imaju sve manje vremna da se bakcu sa raznim glupostima. Zasto da ukucavam u konzolu 40 minuta komande da bi nesto "mozda" proradilo kada sve to na WIN-u mogu obaviti za 2 minute.

 

Pogledajmo Android, to je zaista vrhunska platforma. Veeeeeeeoma je bitno da se android ne zakomplicira. Jer je to trziste bitnije od trzista racunara. Telefon ima i onaj ko u zivotu nije koristio racunar.

Znaci moze se povuci neko poredjenje npr. Windows VS. Ostali OS-ovi i Symbian VS. Android. Windows je divan i lijep kao i symbian, dok je linuxu puno trebalo da postane user friendly android je to odmah postao jer je bio svjestan znacaja trzista koje treba da pokrije. Zamislite linux based mobitel na koji i kada dobijete predinstaliran android sami morate podesavati ostale postavke kroz konzolu ili GUI ( no way ). Ionako sam morao poduzeti nadljudske napore kako bih i dosao u posjed svog telefona ( nahvatao dijasporca ljetos koji je dosao iz Washingtona, srece li moje ) jer telefon kao takav i nije bio nesto posebno trazen zbog izgleda  jer nije ni ciljao tu publiku. Telefon koji je u pitanju je G1, Koji je opet potrebno podesavati na pocetku ako niste izvrsili root. Naravno kakav jesam prva st(r)anica mi je bila xda-developers gdje sam dodatno ispolirao svoj telefon, ali nakon prvobitnog podesavanja gmail account-a i moja supruga je koristila isti telefon duuuuuugo vremena bez ijednog pitanja kako ovo, kako ono. Iako vjerujem da podesavanje gmail account-a sama ne bi uspjela proci. Sada je android vec zapakovan u fency kutije i usvojen od drugih proizvodjaca, samsunga i motorole npr, te su mu ubacene funkcije koje privlace mase, kamera ( puno bolja ), izgled i prije svega JEDNOSTAVNOST. Nisam siguran da li se telefon moze koristiti bez podesavanja gmail account-a.

 

Znaci jednostavnost pobjedjuje a windows je ovdje jednostavan, posto ce vecina uvijek koristiti windows PC gaming ne moze propasti.

 

PC je univerzalna naprava koja covjeku omogucava, surfanje, gledanje filmova i konverziju istih u divx i ostale formate, sto je izuzetno tesko na drugoj platformi uciniti. 99% ljudi koristi mobilne telefone od kojih zele da kada ih prikopcaju na kompjuter obave sinhronizaciju, prebace podatke, to ce uvijek biti komplikovano kod LINUX-a.

 

 

 

 

 

 

It's so deep how can you be so shallow
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2010 8:42 (dejson).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Bravo... skoro mi suza iz oka krenula!

I'm going woo woo
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice