Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

poruka: 218
|
čitano: 33.335
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Psiho246 kaže...

Inace Danny, kad ces podkrijepit svoj prosli post sa cinjenicama, onda cu ti na njega odgovorit.

 

O smrti gamingu na PCu se govori jos od PSXa.

Vidi cuda, jos nije mrtav!

Niti nece.

Vidiš, za razliku od tebe, neki su shvatili bit i sudjeluju u raspravi, ti si došao, počeo se razbacivati neistinitim informacijama i glupostima koje si ili izmislio ili načuo ili pretpostavljaš da je tako.

 

Ja sam s druge strane naveo činjenice kojima u prilog idu brojke i statistike te razni tekstovi na internetu.

Nisi naveo niti jednu cinjenicu, osim da PS kosta tolko i tolko negdje u Americi.

Za razliku od tebe, ja radim sa cinjenicama a ne predpostavkama.

Ne razumijem kako mozes moje postove proglasti glupostima, neistinitim informacijama i predpostavkama, kada su tvoji upravo to.

Zar si slijep?

Jedina moja neistina je bila ovo u vezi Cryteka.

Medjutim ja ju nisam naveo kao cinjenicu, vec upravo to predpostavku.

Procitaj svoj uvodni post ponovno.

Pocinjes tako da naglasis da ces navesti cinjenice a nisi naveo ni jednu?

 

Dobro zar sam na planetu majmuna?

- Psiho246
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Prešo si na smrt windowsa, a već sa smrti gaminga si u zabludi.  (ovo je moje subjektivno mišljenje, nemoj mi sa "brojkama" uletavat kao s argumentima zbog kojih bi ga ja trebao promijeniti)

 

Naveo si cijenu PS3 2500kn, i ništa više.  Koliko košta TV prikladan gamingu na novoj konzoli??  Koliko koštaju igre??

 

P.S.  Jedna od stvari na koje si zaboravio je i kompetitivno/pro igranje. Tu je PC bog i batina, ni drugo ni treće ne postoji.

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:09 (zv'jer2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Svaka od onih činjenica koje sam naveo stoji.

Al apsolutno svaka.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...
Psiho246 kaže...

Inace Danny, kad ces podkrijepit svoj prosli post sa cinjenicama, onda cu ti na njega odgovorit.

 

O smrti gamingu na PCu se govori jos od PSXa.

Vidi cuda, jos nije mrtav!

Niti nece.

Vidiš, za razliku od tebe, neki su shvatili bit i sudjeluju u raspravi, ti si došao, počeo se razbacivati neistinitim informacijama i glupostima koje si ili izmislio ili načuo ili pretpostavljaš da je tako.

 

Ja sam s druge strane naveo činjenice kojima u prilog idu brojke i statistike te razni tekstovi na internetu.

Nisi naveo niti jednu cinjenicu, osim da PS kosta tolko i tolko negdje u Americi.

Za razliku od tebe, ja radim sa cinjenicama a ne predpostavkama.

Ne razumijem kako mozes moje postove proglasti glupostima, neistinitim informacijama i predpostavkama, kada su tvoji upravo to.

Zar si slijep?

Jedina moja neistina je bila ovo u vezi Cryteka.

Medjutim ja ju nisam naveo kao cinjenicu, vec upravo to predpostavku.

Procitaj svoj uvodni post ponovno.

Pocinjes tako da naglasis da ces navesti cinjenice a nisi naveo ni jednu?

 

Dobro zar sam na planetu majmuna?

a lol tebi je dosadno u zivotu i sad da ti on da sve te stranice i dokaze ti bi rekao da su to gluposti i da to nisu pravi dokazi,daj ti dokaze koji govore suprotno

 

 

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Pričate o "smrti" windowsa kod kućnih korisnika kao zbog "smrti" igra na PC... Jeste vi sigurni da je konzola ta koja neće izumrijet? Obično ono što se specijalizira samo za jednu stvar na kraju odumre, jer ga pregazi mogućnost imanja sveg i svačeg u jednom, kao što je trenutno PC sad. Jedino što može izbacit PC iz upotrebe je upravo ovo što sam maločas spomenuo, imanje sveg i svačeg u jednom, znači kao tv, satelitska, upravljanje čitavom kućom, svim aparatima u njoj, nešto kao kuća budućnosti i naravno mogućnost igranja (hologramsko?) na takvom uređaju za sve i svašta. Možda vam ovo zvuči kao ZF ali kako sve napreduje i kojom brzinom nebi me čudilo da sve to vidimo u skoroj budućnosti, pa možda i AI koji bi svime time upravljao...Kad gledam na to sve i malo razmišljam o tome, baš i nevidim konzole na stolu "kućnog korisnika" kao samostalne uređaje a ni njihovu potrebu u takvom okruženju, a vi? :)

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Iron Man kaže...

  Posto je ipak vecina ta koja racunare koristi iskljucivo za kucanje nekakvog dokumenta ili surfanje po internetu. Sto mogu da odrade na bilo kojem OS-u.

  Dobro, svi to navodite.

Pa zašto se ti (koji PC koriste samo za tipkanje) ne prebace odmah na linux ili neki drugi free OS?

Zašto bi čekali da prvo izumre igranje na PC-u pa da se tek onda prebace, kad to isto mogu i sada?

Njima nema nikakve razlike prebacili se oni sada ili kasnije, a opet su svi oni na Windowsima.

Misli, kad ih velika većina korisiti PC samo za pisanje, zašto ih je onda još veća većina na Windowsima, kad se mogu prebaciti na neki free OS?

Razlog?

 

 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
15 godina
online
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Psiho246 kaže...
syncmaster245b kaže...

 

i zatim statistika za konzole:

 

US Console Game Software Sales
2002 - $4.65 billion
2003 - $4.9 billion (149 million units)
2004 - $5.2 billion (160.7 million units)
2005 - $4.7 billion
2006 - $4.8 billion

 

 

Po ovome se vidi da je gaming na konzolama isto u evidentnom padu.

 

Sve ovisi kako gledas. Za konzole ja bih to nazvao manjom fluktuacijom, dok kod PC-ja govorimo o padu prihoda od gotovo 50%.

 

No onda opet, razglabamo o starim podatcima i bilo kakvo suvislo komentiranje ipak moramo pronaci nesto svjezije. U IT industriji dosta toga dogodi za 3 godine.

15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Vakaka kaže...

Pričate o "smrti" windowsa kod kućnih korisnika kao zbog "smrti" igra na PC... Jeste vi sigurni da je konzola ta koja neće izumrijet? Obično ono što se specijalizira samo za jednu stvar na kraju odumre, jer ga pregazi mogućnost imanja sveg i svačeg u jednom, kao što je trenutno PC sad. Jedino što može izbacit PC iz upotrebe je upravo ovo što sam maločas spomenuo, imanje sveg i svačeg u jednom, znači kao tv, satelitska, upravljanje čitavom kućom, svim aparatima u njoj, nešto kao kuća budućnosti i naravno mogućnost igranja (hologramsko?) na takvom uređaju za sve i svašta. Možda vam ovo zvuči kao ZF ali kako sve napreduje i kojom brzinom nebi me čudilo da sve to vidimo u skoroj budućnosti, pa možda i AI koji bi svime time upravljao...Kad gledam na to sve i malo razmišljam o tome, baš i nevidim konzole na stolu "kućnog korisnika" kao samostalne uređaje a ni njihovu potrebu u takvom okruženju, a vi? :)

gle konzola nije samo za igre ja na ps3 imam oko 40gb filmova i glazbe ja sam sada na kompu jedino zbog foruma jer browzer od ps3 nije bas na ti sa ovim forumom.ali bit ce kad ce doc firefox

puno bolji media player od bilo kojeg kompa

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:19 (hrvatskafarkasevec).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Svaka od onih činjenica koje sam naveo stoji.

Al apsolutno svaka.

HINT: da bi nešto bilo činjenica moraš to potkrijepiti dokazima.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Hint, kao član ovog foruma vjerujem da čitaš novosti. Ne samo ovdje nego i na drugim sajtovima, posljednjih mjeseci si mogao pročitati sve i svašta vezano za ovo.

A jedino što nisi mogao čitati je ono za jednostavnost developmenta za konzole. To pitaj bilo koga tko radi taj ili sličan posao.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
hrvatskafarkasevec kaže...

gle konzola nije samo za igre ja na ps3 imam oko 40gb filmova i glazbe ja sam sada na kompu jedino zbog foruma jer browzer od ps3 nije bas na ti sa ovim forumom.ali bit ce kad ce doc firefox

puno bolji media player od bilo kojeg kompa

To je i ono što je izvlači, ja na kompu imam 1TB filmova i glazbe, i nemam razloga bit na konzoli jer je PC odličan za ovaj forum i za sve moje potrebe kako poslovne tako i zabavne, a media player ako mi nije jedan dobar skinem drugi ako nije ni taj skinem treći ako nije ni taj skinem....14515161841 itd.  :)

Za dom - vjera, ljubav i domovina
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Svaka od onih činjenica koje sam naveo stoji.

Al apsolutno svaka.

Ne stoji nekoliko njih..

 

Kada kupiš "cream of the crop" računalo, SVE će letit najmanje 2 godine, a ne da nebuš mogo pokrenut nove igre za par mjeseci ni na medium.

 

Ovo s novim OS-om i "starim, dobrim" XP-om ni nije baš jasno.. Kakve veze DX ima s kvalitetnim gamingom?? Kaj konzole imaju bolju grafiku od DX9??  Jel grafika uopće toliko bitna??

 

Možda se ne sviđa svima što SVI dobe isto kao što dobe na konzolama, možda netko hoće dat 20000kn za novi komp i uživati i guštati u tome što ima jači komp. Po tvom bi bilo bolje da cijeli svijet vozi Daciu Logan jer ona vozi isto ko npr. BMW M3.

 

Sa DRM-om, online aktivacijom itd. ne razumijem što hoćeš reći, kao da uspoređuješ piratske igre za PC sa originalnima za konzolu. Ako kupuješ originalne igre za PC iskustvo s instalacijom će biti potpuno isto kao i na konzoli.

 

Da..  sve je više ekskluziva..  možda 1 od 20 je kvalitetna igra pa nas za to prosto rečeno zaboli XY.

 

Portovi su pojednostavljeni za PC pa su zato zanimljiviji za igranje na konzolama..  Sada si sam rekao da su igre za PC kompleksnije i traže više iskustva, inteligencije, razmišljanja.  Samim time PC ima garantirano tržište "zrelijih" igrača. Time je automatski i kompetetivan gaming rezerviran za PC kao što sam rekao i u prijašnjem postu.

 

U "činjenice" o OS-ovima ne želim ni ulazit jer smatram ideju o smrti Windowsa u bliskoj budućnosti SMIJEŠNOM.

 

 

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

 

U prošlosti sam bio strogi protivnik teze da PC gaming lagano umire. Ali kako vrijeme prolazi nalazim se u situaciji da sam i sam kupio konzolu i sve više vidim činjenice koje govore u prilog baš toj tezi. Ne želim da se takvo nešto desi, jer na kraju krajeva PC gamer sam veliki dio svog života i sve moje najdraže igre igrao sam na PC i dobar dio njih bile su ekskluzive, k vragu pa i prve "gaming korake" napravio sam na PC-u.

Da, PC gaming polako pada u drugi plan (ma da smatram da je već u drugom planu) i da, lagano umire.

Hi-hi-hi-hi-hi! Dragi prijatelju, ne znam koliko si star, ali vjeruj mi, takva razmišljanja nemaju toliko veze sa samim gamingom koliko sa godinama. Istih 'problema' imam i sam. Tempus fugit!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Hint, kao član ovog foruma vjerujem da čitaš novosti. Ne samo ovdje nego i na drugim sajtovima, posljednjih mjeseci si mogao pročitati sve i svašta vezano za ovo.

A jedino što nisi mogao čitati je ono za jednostavnost developmenta za konzole. To pitaj bilo koga tko radi taj ili sličan posao.

Nažalost, ne pratim toliko vijesti zn svijeta konzola, pa nisam previše upoznat s brojkama i grafikonima, i ne znam čime sve.

Nigdje nisam rekao da tvoje tvrdnje nisu istinite, ali kad si se već potrudio i napisao onoliki uvodu temu, mogao si i malo statistike ubacit.

Ako ništa, bar da zadovoljiš gospodina Psihoa Namigiva  .

 

Nažalost, moram priznati da ne znam niti jednog dev ili nekog tko se bavi ičim sličnim, tako da opet ostajem neupućen.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
15 godina
online
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
FlyBoy kaže...

  Dobro, svi to navodite.

Pa zašto se ti (koji PC koriste samo za tipkanje) ne prebace odmah na linux ili neki drugi free OS?

Zašto bi čekali da prvo izumre igranje na PC-u pa da se tek onda prebace, kad to isto mogu i sada?

Njima nema nikakve razlike prebacili se oni sada ili kasnije, a opet su svi oni na Windowsima.

Misli, kad ih velika većina korisiti PC samo za pisanje, zašto ih je onda još veća većina na Windowsima, kad se mogu prebaciti na neki free OS?

Razlog?

 

 

Jedna rijec?

 

Inercija

 

Covjek ima na poslu windowse, sa njima radi i nije voljan ponovo uciti. Ne bi vjerovao, ali postoje ljudi koji kompjuter smatraju nuznim zlom i uopce ne interesira sto on moze sa Linuxom, Macom ili tko zna s cime napraviti. Jednostavno ne da mu se maltretirati necim novi sto ga uopce niti ne zanima

 

Jednom kada se kontrola licenciranja postrozi ili se pronadje dovoljno pouzdan sistem za kontrolu piratstva, odnosno kada svakom tom kucnom korisniku izbor OS-a bude znacio razliku i do trecine ukupne svote potrebne za nabavu racunala, onda ce  se stvari prilicno promijeniti.

 

S druge strane, kako godine odmicu, prosjecan igrac ima vec preko 30 godina, odnosno covjek koji zivi od svoga rada (dakle nije na materinoj spizi) i ako izbacimo piratstvo iz jednadzbe, igranje na konzolama je apsolutno jeftinije i PC po tom pitanju uopce ne moze parirati.

16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Assassin kaže...

Ma znam, ali nevjerujem da ce takve igre ikada izumrjeti na PC-u.

@Danny_HR Ako MS uskoro ne napravi nesto na podrucju Cloud Computinga, gotov je. Isto su tako i za IBM mislili da ce biti vjecan...

 

Bemti, pa kad je IBM bankrotirao? Pratim BUG Online svaki dan, ne kužim kako su takvu vijest propustili objaviti...

15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
FlyBoy kaže...
Danny_HR kaže...
Hint, kao član ovog foruma vjerujem da čitaš novosti. Ne samo ovdje nego i na drugim sajtovima, posljednjih mjeseci si mogao pročitati sve i svašta vezano za ovo.

A jedino što nisi mogao čitati je ono za jednostavnost developmenta za konzole. To pitaj bilo koga tko radi taj ili sličan posao.

Nažalost, ne pratim toliko vijesti zn svijeta konzola, pa nisam previše upoznat s brojkama i grafikonima, i ne znam čime sve.

Nigdje nisam rekao da tvoje tvrdnje nisu istinite, ali kad si se već potrudio i napisao onoliki uvodu temu, mogao si i malo statistike ubacit.

Ako ništa, bar da zadovoljiš gospodina Psihoa Namigiva  .

 

Nažalost, moram priznati da ne znam niti jednog dev ili nekog tko se bavi ičim sličnim, tako da opet ostajem neupućen.

ma netreba ti nikakav dev na konzolama imas jedan cpu,jedan gpu i jedan ram a ne na pc-u imas od ati-a 20grafa pa od nvidie 20grafa onda amd 20 procesora i intel 20 procesora i treba igra normalno radit na svim kombinacijama na na konzoli postoji samo jedna kombinacija

i dal ti se cini da bi za konzole mozda bilo lakse napravit...

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
hrvatskafarkasevec kaže...

ma netreba ti nikakav dev na konzolama imas jedan cpu,jedan gpu i jedan ram a ne na pc-u imas od ati-a 20grafa pa od nvidie 20grafa onda amd 20 procesora i intel 20 procesora i treba igra normalno radit na svim kombinacijama na na konzoli postoji samo jedna kombinacija

i dal ti se cini da bi za konzole mozda bilo lakse napravit...

Jesi ti ikada razvio ijednu aplikaciju?

Pa ne kodira se u asembleru, pobogu!

Every hole is a goal!
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Na žalost opet sam se uvjerio da sa ekipom na našim forumima teško možeš raspravljati.

Uopće poanta teme nije usporedba konzola i PC-a, ljudi to i dalje ne kuže.

Za PC vs Konzole rat posjetite jednu drugu temu koju sam otvorio.

 

Poanta je raspraviti bi li nestanak igara na PC platformi uzrokovao pad zastupljenosti ili nestanak Windowsa na računalima kućnih korisnika. Uostalom naslov je jasan da jasniji ne može biti.

 

Sve mi se čini da ekipa površno pročita temu i nađe se prozvana odgovarati a ne shvaćaju bit.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:38 (Danny_HR).
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Danny, koji vodu kupuješ (ili sok ili neko drugo piće)?

Every hole is a goal!
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

Na žalost opet sam se uvjerio da sa ekipom na našim forumima teško možeš raspravljati.

Uopće poanta teme nije usporedba konzola i PC-a, ljudi to i dalje ne kuže.

Za PC vs Konzole rat posjetite jednu drugu temu koju sam otvorio.

 

Poanta je raspraviti bi li nestanak igara na PC platformi uzrokovao pad zastupljenosti ili nestanak Windowsa na računalima kućnih korisnika. Uostalom naslov je jasan da jasniji ne može biti.

 

Sve mi se čini da ekipa površno pročita temu i nađe se prozvana odgovarati a ne shvaćaju bit.

Hmmm pa 70% tvog prvog post-a je usmjereno prema propasti PC gaminga koji (po tebi) ne samo da propada nego je i zaslužan za opstanak Microsoft Windows OS-a kod kućnih korisnika..

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Bukva kaže...

Danny, koji vodu kupuješ (ili sok ili neko drugo piće)?

 

Smijeh Smijeh Smijeh

 

Ma, lik samo ima entuzijazma i strasti, nije loša tema, treba pogoditi raspravu, ali s takvom temom dolaze i rizici od šljama, normalno.

 

 

16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

Na žalost opet sam se uvjerio da sa ekipom na našim forumima teško možeš raspravljati.

Uopće poanta teme nije usporedba konzola i PC-a, ljudi to i dalje ne kuže.

Za PC vs Konzole rat posjetite jednu drugu temu koju sam otvorio.

 

Poanta je raspraviti bi li nestanak igara na PC platformi uzrokovao pad zastupljenosti ili nestanak Windowsa na računalima kućnih korisnika. Uostalom naslov je jasan da jasniji ne može biti.

 

Sve mi se čini da ekipa površno pročita temu i nađe se prozvana odgovarati a ne shvaćaju bit.

Krivnja je samo u tebi i nacinu na koji si pokrenuo temu.

Nisi stvorio kvalitetno ozracje za kvalitetnu raspravu i to je tvoja greska.

Trebao si podkrijepiti svoje tvrdnje dokazima, ovako se cijeli tvoj post temelji na osobnom subjektivnom misljenju i samim time si pozvao sve koji imaju suprotno misljenje da te kritiziraju umjesto da diskutiraju.

 

Jednostavno nemoze diskusija biti normalna ako je uvodni post krajnje subjektivan, i to nisi mogao ocekivati. 

Zato ti i jesam napisao par postove prije da pocinjes flame.

 

Poanta vise zbog toga nije jasna svima.

Zapravo koja je poanta?

Ti hoces diskutirati o necemu "sto bi bilo kad bi bilo".

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:46 (Psiho246).
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Bukva kaže...

Danny, koji vodu kupuješ (ili sok ili neko drugo piće)?


Na znam zašto, ali jako me interesira razlog tvog pitanja iako naoko neobično u najmanju ruku pa odgovaram. :)

 

Voda - Jana

Sok - Vindija Juice

Pivo - Tubor Green

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
zv'jer2 kaže...
Danny_HR kaže...

Na žalost opet sam se uvjerio da sa ekipom na našim forumima teško možeš raspravljati.

Uopće poanta teme nije usporedba konzola i PC-a, ljudi to i dalje ne kuže.

Za PC vs Konzole rat posjetite jednu drugu temu koju sam otvorio.

 

Poanta je raspraviti bi li nestanak igara na PC platformi uzrokovao pad zastupljenosti ili nestanak Windowsa na računalima kućnih korisnika. Uostalom naslov je jasan da jasniji ne može biti.

 

Sve mi se čini da ekipa površno pročita temu i nađe se prozvana odgovarati a ne shvaćaju bit.

Hmmm pa 70% tvog prvog post-a je usmjereno prema propasti PC gaminga koji (po tebi) ne samo da propada nego je i zaslužan za opstanak Microsoft Windows OS-a kod kućnih korisnika..

pa pc gaming propada al nije rekao da ce propasti,a vecini sluzi windows za igranje

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
syncmaster245b kaže...

Jedna rijec?

 

Inercija

 

Covjek ima na poslu windowse, sa njima radi i nije voljan ponovo uciti. Ne bi vjerovao, ali postoje ljudi koji kompjuter smatraju nuznim zlom i uopce ne interesira sto on moze sa Linuxom, Macom ili tko zna s cime napraviti. Jednostavno ne da mu se maltretirati necim novi sto ga uopce niti ne zanima

 

1. Jednom kada se kontrola licenciranja postrozi ili se pronadje dovoljno pouzdan sistem za kontrolu piratstva, odnosno kada svakom tom kucnom korisniku izbor OS-a bude znacio razliku i do trecine ukupne svote potrebne za nabavu racunala, onda ce  se stvari prilicno promijeniti.

 

2. S druge strane, kako godine odmicu, prosjecan igrac ima vec preko 30 godina, odnosno covjek koji zivi od svoga rada (dakle nije na materinoj spizi) i ako izbacimo piratstvo iz jednadzbe, igranje na konzolama je apsolutno jeftinije i PC po tom pitanju uopce ne moze parirati.

 

Pa bože pomozi, koliko traje ta inercija. Besplatne alternative Windowsima su dostupne već preko desetljeća, a da ne govorimo o tome koliko su manje opcije piratiziranja bile prije 10-15 godina, pa su još uvijek takvi na Winsima. Stvarno neka velika inercija.

 

1. Sumnjam da će to biti u tako skoroj budućnosti, sve dok god nema posljedica na krajnje korisnike.

 

2. S ovim se nikako ne slažem. Uzmimo za primjer COD4 koji redovno špilam, u 90% slučajeva sam najstariji na serveru, ili kad igramo mix, pa pola igrača djeca kojoj još ni glas nije mutirao, a ja sam tek u 19. godini života, a siguran sam da je ista situacija i na konzolama, većinom su to djeca kojima roditelji/djedovi/bake kupuju konzole. Čast iznimkama. Tome ide u prilog da su igre na PC-u intelektualno zahtjevniji, izazovnije nego na konzolama. 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
FlyBoy kaže...

S ovim se nikako ne slažem. Uzmimo za primjer COD4 koji redovno špilam, u 90% slučajeva sam najstariji na serveru, ili kad igramo mix, pa pola igrača djeca kojoj još ni glas nije mutirao, a ja sam tek u 19. godini života, a siguran sam da je ista situacija i na konzolama, većinom su to djeca kojima roditelji/djedovi/bake kupuju konzole. Čast iznimkama. Tome ide u prilog da su igre na PC-u intelektualno zahtjevniji, izazovnije nego na konzolama. 

Igraš COD, šta očekuješ?

Ne slažeš se jer ne znaš.

 

In the United States, the average video game player is 35 and has been playing video games for 12 years.[2] In the UK, the average video game player is over 23 years old, has played video games for over 10 years, and spends around 12.6 hours a week playing video games.[3] However, the term "video gamer" is composed of many other subgroups of gamers:

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:53 (Danny_HR).
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
Bukva kaže...

Danny, koji vodu kupuješ (ili sok ili neko drugo piće)?

 

 

Voda - Jana

Zašto ne piješ Studenu?

Every hole is a goal!
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Nema razloga....

Stvarno nem. Janu sam prvu uzeo sa police u dućanu i tako nastavio.
Kad nema Jane uzmem koja mi je prva pod rukom.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Danny_HR, kažeš da se tu ljudi prepiru oko konzole vs PC, a pitanje je šta će se dogodit Windowsima?!

Ti si u svim svojim "činjenicama" iz prvog posta uspoređuješ gaming PC-a i konzole i veličaš potonji.

I onda kada netko nešto kaže šta misli o igrama i njihovom izumiranju na PC-u (ne vjeruje u izumiranje i hvali PC igre), želiš da se priča o izumiranju Windowsa, a ne usporedbi igara na te dvije platforme. Nula bodova.

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:59 (doktor1).
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice