Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

poruka: 218
|
čitano: 33.337
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Kao prvo, svaka čast na temi. Moram priznati da nisam dugo tako pažljivo čitao neku temu na BUG forumu. Zanimljivo razmišljanje, doista. Ja se oduvijek igram na PC-u, i to iz  razloga što mi je jednostavnije. Kako god bilo,  ne da mi se sada objašnjavati zašto mi je jednostavnije, nego ću samo reći da mislim da igre za PC neće izumrijeti. Možda će se njihov broj samo smanjiti. A stari dobri PC će još dugo vrtiti windowse...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
4ucker kaže...
skank666 kaže...
4ucker kaže...

I ja imam PS3 (slično tebi Danny, ti imaš XBox360)ali moje mišljenje je ovakvo:

Ako PC Gaming izumre ne znači da će Windowsi izumrijeti, nego će se "samo" smanjiti prodaja OSa (ili računala općenito)!

A smrt Windowsima neće biti jer ima onih koji koriste sustav samo za aplikacije i izradu, programiranje itd. tako da to njima ne igra ulogu...

 

 

Toliko od mene...

 

pozz

 

P.S Veeeliki plus konzolama je što imaju "internet" te ga nije potrebno plaćati...

WTF ???????????????????????????????????

kakvu ti to rakiju cuclas?????

Sryy, mislio sam na usluge koje nude, skidanje demoa itd.

opet krivo..ti sad velis da samo konzolama mozes besplatno skidat demo igre....

nisam znao da na kompu se placaju demo igre ja jos nisam platio niti jednu

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Assassin kaže...

Buducnost PC gaminga zapravo vidim samo u igrama kao sto je Braid, World of Goo i slicno, jer su one pre "male" da bi se izdavale za konzole, bar mi se tako cini. A posto su to i jedine igre koje igram, nisam bas nesto tuzan sto ce pravi PC gaming umrjet. A to da ce windowsi umrjet ubrzo, kao i cijeli MS, je po meni dosta logicno, jer su vec predugo najjaci i vrijeme je da dodje nova generacija (kao sto je bilo sa IBM-om kada su dosli MS i Apple).

A sta je to bilo sa IBM-om?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
ivo000 kaže...

Ja sam skupina 1!!!

 

I Windowsi su najgori i nabugovitiji OS-ovi!!!

Jer kad pogledamo Windows XP(s obzirom na cijenu) , taj OS nema gotovo ništa u sebi od programa, A Linux ima i pored toga možeš birati koju ćeš radnu površinu!

 

Htio si reci da nema nista instalirano vec vec moras dodatno skidati.

15 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

dok god je računala bit če i pc gaminga. računala postaju sve jača i igre više neče iči tolko u korak s time, tako da če u budučnosti neče biti tako puno klinaca koja neče moči sve igre igrat na high. usprkos piratizaciji i dalje je to preveliko tržište za proizvođače igrica da bi ga zanemarili.

uostalom ne vjerujem da je develeoperima igru napravljenu za konzolu tako teško prilagoditi računalima i zaraditi dodatne pare.

a što se tiče windowsa, njemu su veča prijetnja ostali OS-ovi poput open source-a nego propast PC gaminga.

al opet, živi bili pa vidjeli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 12:41 (alien).
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
alien kaže...

dok god je računala bit če i pc gaminga. računala postaju sve jača i igre više neče iči tolko u korak s time, tako da če u budučnosti neče biti tako puno klinaca koja neče moči sve igre igrat na high. usprkos piratizaciji i dalje je to preveliko tržište za proizvođače igrica da bi ga zanemarili.

uostalom ne vjerujem da je develeoperima igru napravljenu za konzolu tako teško prilagoditi računalima i zaraditi dodatne pare.

a što se tiče windowsa, njemu su veča prijetnja ostali OS-ovi poput open source-a nego propast PC gaminga.

al opet, živi bili pa vidjeli.

zavisi za koje žarnove...za sportske igre to bas i nije neko trziste ali za fps-ove vec je veliko tak da ak ce pc gaming polako odlazit u propast prvo ce maknut sportske pa racing i tako redom

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
4ucker kaže...
skank666 kaže...
4ucker kaže...

 

P.S Veeeliki plus konzolama je što imaju "internet" te ga nije potrebno plaćati...

WTF ???????????????????????????????????

kakvu ti to rakiju cuclas?????

Sryy, mislio sam na usluge koje nude, skidanje demoa itd.

Pa usluge skidanja demo-a nudi i PC "internet". A koje su te ostale, (ili "itd") usluge?

 

Omašio si ceeeo fudbal sa ovom rečenicom..

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 12:44 (doktor1).
15 godina
online
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Svaka cast na temi. Dao si mi materijala za razmisljanje.

16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

 

He he, "podvojeni" Danny_HR, vlasnik PC-a i konzole... Osmijeh

 

Gledaj to ovako: jesmo li donijeli svoje sendviče na svoja radna mjesta i na mjesto vozača u automobilu? Jesmo li napravili lunch-pakete da ljudi mogu jesti u parku, na poslu, u čekaonici? Ili je gablec ekskluziva za kuhinjski stol i restoran ili volimo pojesti bilo gdje, pa i na plaži, u šumi, pod vinovom lozom u dvorištu?

 

Upamti: tamo dje korisnik nešto radi na računalu (od mobitela do najmoćnijeg PC-a) stići će ga reklama za igru. Uvijek ćemo imati potrebu raditi nešto na radnoj stanici osim igranja, od surfanja i zapisivanja kulinarskih recepata preko raznih piskaranja, prezentacija, priprema za nastavu, obrade slika do programiranja za osobne potrebe i za posao. Tako će radne stanice uvijek postojati, bilo kao terminal za cloud-computing, bilo kao samostalno računalo. A tamo gdje je takav stroj tamo će biti i ponuda za zabavu.

 

Konzole nikada neće biti ekskluziva za igranje kao što ni kuhinjski stol nije jedino mjesto gdje jedemo. Igrat ćemo se i dalje tamo gdje radimo druge stvari. A kada konzole krenu nuditi "druge stvari" (pisanje, prezentacije, obradu grafike, programiranje) tada više nisu konzole, već su osobna računala u današnjem smislu.

 

Mislim da će uvijek postojati konzole za igranje, i uvijek će postojati igre za radne stanice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 13:08 (Faerdhur).
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

Pogledajmo neke činjenice:

 

Nadogradnje

Postaje sve teže i teže posjedovati najnoviji i najjači hardver. Uzmite za primjer situaciju da kupite računalo, "creme of the crop" kako ameri kažu, skupo računalo namijenjeno gamingu. Nekoliko mjeseci kasnije kupite zahtjevnu igru i ostanete u čudu kako vaše računalo jedva pokreće tu igru na medium postavkama. Ovo je tužna stvarnost koja je u svijetu no. 1 razlog prelaska na konzole. U krajnjem slučaju i meni je bio jedan od bitnih razloga za kupovinu konzole.

 

To je cinjenica? Jadan si ako neznas sta cinjenica znaci. Moj PC je prakticki nepromjenjen vec preko godinu dana i igram sve naslove na najvisim postavkama. Nista mi se ne vuce.

Malo razmisli sto znaci "cinjenica".

 

DX 10/DX 11

Uz nadogradnju hardvera, dolazi i nadogradnja OS-a, jer stari dobri XP iako je već prošlost nalazi se na mnogim računalima a isti taj OS ne podržava ništa više od DX9.i

 

Da i? Igrat se svejedno moze na DX9. Osim toga, vecina nas je vec davno presla na sedmicu i ima barem DX10 kartice koje su sad vec stare 4 god.

 

Ujednačeno okruženje za deopere

Zašto se developeri često okreću razvoju za konzole i zašto kada rade multiplatform naslove PRVO naprave verziju za konzole? Jednostavno! Zato što im je lakše. Svaka konzola jednog proizvođača je ista (svaki xbox je isti, svaki PS3 je isti, svaki WII je isti) hardversko se okruženje ne mijenja i developerima je lako optimizirati kod, ispolirati engine do savrššenstva i izvuči najbolje od hardvera. Kada razvijaju za PC, moraju se koncentrirati na bilijune mogućih kombinacija što je težak i trajan posao. Konzole su jednostavno prijateljsko okruženje za developera, tu mogu znati točno što će krajnji korisnik dobiti jer će svaki korisnik imati isto kao i oni.

 

Neistina. I to je po tebi opet cinjenica?

Igre se prvo izdaju za konzole jer je manji broj pirata kod konzolasa. Tako ima se vise isplati. Prvo ju izdaju za konzolu, poberu masne pare. Onda kad vise nemaju pritok para od konzola, izdaju za PC i jos pocuclaju pare od PC gamera.

 

Cijena

Za cca 2500 kuna kupite kompletni sistem, sav softver potreban je u njemu, kontrolere, headset, sve. Kada odem kupiti PC toliko potrošim na grafičku, procesor i kučište. A di su ostale stvari...

 

Koliko kosta PS3?

 

DRM

Veliki dio igara dolazi sa dragonskim DRM-om, onlajn aktivacijom, limitom na instalaciju i svačim nečim. Konzole ovo nemaju, instalirate igru gdje, kako i kada hoćete. Prodajete ju lako i svima sve radi.

 

Istina. Zato postoji crack.

Inace developeri vec neko vrijeme odbijaju koristiti ovakav tip zastite jer odbija kupce. Znaci jedino sta je tu umrlo je DRM zastita a ne PC gaming.

 

Sve manje PC ekskluziva

U ovom trenutku sve je manje igara koje dolaze samo na PC, zapravo osim MMO žanra rijetke igre ne postoje na konzolama. Gotovo sve igre dolaze simultano ili ranije na konzolama. Spomenuti ću samo primjerice BF koji je nekoć označavao PC gaming. (BF BC - ekskluziva za konzole, BF 1943 - izašao na konzolama godinu dana ranije)  A zanimljivo za ovu temu je da mnogi MMO naslovi rade i primjerice na OS-X sistemu.

 

Stavljas konzole u isti kos, pa usporedujes s PCom. Sad uzmi sve te ekskluzive, podjeli ih na Wii, PS3 i XBOX360 ekskluzive, pa ces vidjeti da je stanje sa ekskluzivama podjednako ko i na PCu.

Znaci jedina "cinjenica" ovdje je da iako kupis konzolu, nemozes igrati sve konzolaske ekskluzive. Opet ti dodje na isto imao ti PS3 ili PC.

 

Sve više ekskluziva za konzole

Sve obrnuto od napisanog gore.

 

Procitaj gore.

 

Portovi za PC napravljeni poslje izlaska igre

Ovakve igre često završe neslavno jer se desi da je port očajan i da je igra jednostavno pojednostavljena i da ju je lakše igrati na konzoli. Često je takvu igru bolje igrati na konzoli nego na PC. Posljednji primjer COD:MW2.

 

Ti portovi za PC izlaze kasnije, ali dodju sa daleko boljom grafikom i cesto ekspanzijom misija i slicno.

Moze se rec da su ti bonusi zapravo "ekskluziva" za PC zar ne?

Primjer: Force Unleashed.

 

"Demografski" pomak ka konzolama

Većina ljudi mojih godina i oni mlađi usvijetu okreće se konzolama, sve češće imaju konzolu i neki stariji PC koji im služi za posao/školu/surfanje itd. Većina čak okreće svoju pažnju laptopima jer su praktičniji. Konzole su jednostavno mainstream, i mnogo je više igrača na konzolama, zbog toga je i veći izbor onlajn prijatelja.

 

Cisto nagadanje i spekulacija. Opet di su ti te tvoje cinjenice koje tolko spominjes u pocetku posta?

Sto zapravo ja hocu reci?

Pa da PC gaming nece umrijeti, stoga Windows nece umrijeti.

Ovdje suptilno flameas PC iako pocinjes post ko neko nevinasce.

Zapravo sve sta si napisao je tvoje subjektivno misljenje, a na pocetku si rekao da ces predstaviti cinjenice.

- Psiho246
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Otkada je molim te lakše igrati jedan FPS (MW2 recimo) na konzoli nego na PC-u???

Pa ako se umrežimo na istoj mapi ti na konzoli a ja na PCu u MW2 nema teorije da češ me dobiti sa svojim kontrolerom koji je ruku na srce ipak puno manje precizan od mog gamerskog mišonje Belji se

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Ja se slažem s tezom da "Games for Windows" neće umrijeti(raspasti) kao ni United Federation Planets.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

"Često je takvu igru bolje igrati na konzoli nego na PC. Posljednji primjer COD:MW2."

 

Spominje se u postu da je MW2 igriviji ili bolji na konzoli!?!

 

Probao sam FPS na konzoli i igram ih na PC-u.

I FPS žanr nemože biti bolji/igriviji na konzoli nego na PC-u. I točka, gotovo; nemogu ti gljive pružit osjećaj igre i preciznosti kao glodavac! Ko kaže suprotno, laže! (sumnjam da većina posjeduje glodavce za konzole pa igra s njima FPS igre)

 

EDIT: po čemu je COD: MW2 bolje igrati na konzoli nego na PC-u? Jel to subjektivno ili?

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 14:04 (doktor1).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
online
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Psiho246 kaže...

Sto zapravo ja hocu reci?

Pa da PC gaming nece umrijeti, stoga Windows nece umrijeti.

Ovdje suptilno flameas PC iako pocinjes post ko neko nevinasce.

Zapravo sve sta si napisao je tvoje subjektivno misljenje, a na pocetku si rekao da ces predstaviti cinjenice.

 

Ovdje si ti prilicno nesuptilno zapoceo flame.

Ako nisi primjetio, dosada su svi diskutirali civilizirano bez vrijedjanja. Idemo probati i dalje biti u tom tonu.

 

4,25 sekundi guglanja i pronadjem OVO

 

Izmedju svih tih brojki posebno se istice ova lista koja je interesantna za ovu raspravu:

 

US PC Game Software Sales
1998 - $1.8 billion
1999 - $1.9 billion
2000 - $1.78 billion (84.9 million units)
2001 - $1.75 billion (83.6 million units)
2002 - $1.4 billion (61.5 million units)
2003 - $1.2 billion (52.8 million units)
2004 - $1.1 billion (47 million units)
2005 - $953 million (38 million units)
2006 - $970 million

 

i zatim statistika za konzole:

 

US Console Game Software Sales
2002 - $4.65 billion
2003 - $4.9 billion (149 million units)
2004 - $5.2 billion (160.7 million units)
2005 - $4.7 billion
2006 - $4.8 billion

 

 

 

Dakle PC gaming je u evidentnom padu iako dodatak na dnu liste kaze:

 

The stats are based on retail sales. Online game subscriptions and digital distribution are not included. And that online gaming market is increasing rapidly, especially with PC gamers.

 

No isto tako moramo se sloziti da digitalna distribucija 2005 nije bila toliko razvijena da bi prepolovila retail prodaju u odnosu na 1999

 

 

Nazalost nemam previse vremena sada traziti linkove kojima bi argumentirao, ali cini mi se da je pad prodaje PC igara obrnuto proporcionalan sa penetracijom (he he uvijek se nasmijem kada procitam ovu rijec) broadbanda.

Ako netko ima volje neka proba pronaci svjezije podatke i eventualno na svjetskom nivou, jer mi se cini da bi rezultati isli jos vise u prilog Dannyjevom uvodnom pitanju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 14:23 (syncmaster245b).
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...

Ujednačeno okruženje za deopere

Zašto se developeri često okreću razvoju za konzole i zašto kada rade multiplatform naslove PRVO naprave verziju za konzole? Jednostavno! Zato što im je lakše. Svaka konzola jednog proizvođača je ista (svaki xbox je isti, svaki PS3 je isti, svaki WII je isti) hardversko se okruženje ne mijenja i developerima je lako optimizirati kod, ispolirati engine do savrššenstva i izvuči najbolje od hardvera. Kada razvijaju za PC, moraju se koncentrirati na bilijune mogućih kombinacija što je težak i trajan posao. Konzole su jednostavno prijateljsko okruženje za developera, tu mogu znati točno što će krajnji korisnik dobiti jer će svaki korisnik imati isto kao i oni.

 

Neistina. I to je po tebi opet cinjenica?

Igre se prvo izdaju za konzole jer je manji broj pirata kod konzolasa. Tako ima se vise isplati. Prvo ju izdaju za konzolu, poberu masne pare. Onda kad vise nemaju pritok para od konzola, izdaju za PC i jos pocuclaju pare od PC gamera.

Očito nisi upućen. Pitaj programere.

 

Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...

 

Cijena

Za cca 2500 kuna kupite kompletni sistem, sav softver potreban je u njemu, kontrolere, headset, sve. Kada odem kupiti PC toliko potrošim na grafičku, procesor i kučište. A di su ostale stvari...

 

Koliko kosta PS3?

 

PS3 2125 kn.

 

Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...

DRM

Veliki dio igara dolazi sa dragonskim DRM-om, onlajn aktivacijom, limitom na instalaciju i svačim nečim. Konzole ovo nemaju, instalirate igru gdje, kako i kada hoćete. Prodajete ju lako i svima sve radi.

Istina. Zato postoji crack.

Inace developeri vec neko vrijeme odbijaju koristiti ovakav tip zastite jer odbija kupce. Znaci jedino sta je tu umrlo je DRM zastita a ne PC gaming.

Ne izbjegavaju jer ga igre masovno imaju.

 

Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...
"Demografski" pomak ka konzolama

Većina ljudi mojih godina i oni mlađi usvijetu okreće se konzolama, sve češće imaju konzolu i neki stariji PC koji im služi za posao/školu/surfanje itd. Većina čak okreće svoju pažnju laptopima jer su praktičniji. Konzole su jednostavno mainstream, i mnogo je više igrača na konzolama, zbog toga je i veći izbor onlajn prijatelja.

 

Cisto nagadanje i spekulacija. Opet di su ti te tvoje cinjenice koje tolko spominjes u pocetku posta?

Brojevi govore ne ja. Statistika dragi moj.

 

doktor1 kaže...

"Često je takvu igru bolje igrati na konzoli nego na PC. Posljednji primjer COD:MW2."

 

Spominje se u postu da je MW2 igriviji ili bolji na konzoli!?!

 

Probao sam FPS na konzoli i igram ih na PC-u.

I FPS žanr nemože biti bolji/igriviji na konzoli nego na PC-u. I točka, gotovo; nemogu ti gljive pružit osjećaj igre i preciznosti kao glodavac! Ko kaže suprotno, laže! (sumnjam da većina posjeduje glodavce za konzole pa igra s njima FPS igre)

 

EDIT: po čemu je COD: MW2 bolje igrati na konzoli nego na PC-u? Jel to subjektivno ili?


Nemojmo ovu temu pretvoriti flame war platformi jer to nije cilj. Osoba sa minimalno inteligencije će uvidjeti cilj teme i to shvatiti...

 

Kolega Psiho nije shvatio.

 

Što se tiče toga po čemu je bolje, ne nije subjektivno nego brojke govore stari.

Samo 3% igrača igra COD na PC, ostaalih 97% je na konzolama. Mislim da je to dovoljan razlog za moju rečenicu.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

OK ako zanemarimo konzole vs. PC raspravu, još uvijek tvrdim da gaming na PC-u ne bude krepao. Nikada.

Prije će se dogoditi nekakva konvergencija PC-a i konzola u multinamjenske multimedialne uređaje pa će se onda igrati na svemu Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Dado_ZG78 kaže...

OK ako zanemarimo konzole vs. PC raspravu, još uvijek tvrdim da gaming na PC-u ne bude krepao. Nikada.

Prije će se dogoditi nekakva konvergencija PC-a i konzola u multinamjenske multimedialne uređaje pa će se onda igrati na svemu Namigiva

ah nebude krepao ali ce se smanjit samo ce entuzijasti radit za pc ko cryteck makar je i on presao na konzole

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Hvala Dado na razumijevanju.

Čak ni oštro ne tvrdim ni da će PC gaming umrijeti, iako mi se čini izvjesno, već kao što sam napisao na kraju prvog posta postavljam ako/kada hipotezu.

Glavno je pitanje bi li Windowsi na običnim kućnim računalima nestali/drastično smanjili udio.

 

hrvatskafarkasevec kaže...

ah nebude krepao ali ce se smanjit samo ce entuzijasti radit za pc ko cryteck makar je i on presao na konzole


Crytek je rekao da im se ne isplati raditi PC ekskluzive niti najmanje. - samo opaska.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 14:34 (Danny_HR).
16 godina
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Danny_HR STRIKES AGAIN!

Comfortably Numb/// D.A.V.E. THE DRUMMER @ BOOGALOO 4.12.2009. meine fav DJ!!........ P.L.U.R.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...
doktor1 kaže...

"Često je takvu igru bolje igrati na konzoli nego na PC. Posljednji primjer COD:MW2."

 

Spominje se u postu da je MW2 igriviji ili bolji na konzoli!?!

 

Probao sam FPS na konzoli i igram ih na PC-u.

I FPS žanr nemože biti bolji/igriviji na konzoli nego na PC-u. I točka, gotovo; nemogu ti gljive pružit osjećaj igre i preciznosti kao glodavac! Ko kaže suprotno, laže! (sumnjam da većina posjeduje glodavce za konzole pa igra s njima FPS igre)

 

EDIT: po čemu je COD: MW2 bolje igrati na konzoli nego na PC-u? Jel to subjektivno ili?

Što se tiče toga po čemu je bolje, ne nije subjektivno nego brojke govore stari.

Samo 3% igrača igra COD na PC, ostaalih 97% je na konzolama. Mislim da je to dovoljan razlog za moju rečenicu.

Tih 3% je vjerovatno izbačeno na temelju prodajnih rezultata. Ne želim niti mislit i računat koliko je ljudi na svijetu skinulo MW2 sa torrenta i odigralo singleplayer.

A ako tebi postoci prodaje govore da je FPS bolji, (jer si napisao da je takvu igru bolje igrati na konzoli) na konzoli nego na PC-u. Nula bodova, "stari"!

 

A možda ljudi na PC-u jednostavno ne igraju MW2 jer je konzolaško smeće?!

 

Dosta o ratu konzole i PC-a, ali ova tema automatski i izaziva rat između tih platformi Namigiva

 

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 14:46 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
zv'jer2 kaže...

Danny_HR STRIKES AGAIN!

Može li Danny_HR biti novi Dvorak?! Da li će dobiti svoju stranicu u novom BUG-u?! Jeli ovo trenutak kad svijet će prihvatiti pingvina(Linux) i PlayStation?! Stay tuned for more!

 

 

@Danny:Malo zezanja...

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
online
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Iako ne vjerujem da ce u kucnom racunalstvu trend masovne deinstalacije windowsa i instalacija linuxa ili bacanja PC u smece i kupovanje Macova tako brzo zazivjeti, posve je izvjesno da je tendencija prema izjednacavanju udjela.Pocelo je zahvaljujuci samom Microsoftu.

 

Naime do pojave Viste, Linux je bio posve marginaliziran u smislu da gotovo svaki 50 (ili je broj cak i veci)  korisnik je uopce cuo za pojam Linux.

Naravno, omjer instaliranih OS-va se nije znacajno promijenio niti nakon podbacaja Viste, ali poanta je da je Linux kao ime postao poznat siroj publici. S druge strane, Apple je Vistin negativan publicitet prilicno dobro iskoristio sto se vidi u statistickim podacima  i znacajnom rastu prodaje Appleovih proizvoda zadnjih par godina koje se skoro pa poklapaju sa Vistinim izlaskom.

 

Poanta je slijedeca,da je jedina stvar u kojima Windowsi jos uvijek prednjace u odnosu na druge OS-ove i platforme jesu igre. S obzirom da se igre ne igraju na poslu (ili barem ne bi trebale) nije tesko shvatiti logiku kojom se Danny poveo i postavio sasvim valjano pitanje na kojeg nema preciznog i jednostavnog odgovora.

 

Zato  i je pitanje na forumu da raspravljamo o njemu.

16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
doktor1 kaže...

A ako tebi postoci prodaje govore da je FPS bolji, (jer si napisao da je takvu igru bolje igrati na konzoli) na konzoli nego na PC-u. Nula bodova, "stari"!

LOL....  erm...Da!

Zar postoji drugo mjerilo?

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Danny_HR kaže...

Hvala Dado na razumijevanju.

Čak ni oštro ne tvrdim ni da će PC gaming umrijeti, iako mi se čini izvjesno, već kao što sam napisao na kraju prvog posta postavljam ako/kada hipotezu.

Glavno je pitanje bi li Windowsi na običnim kućnim računalima nestali/drastično smanjili udio.

 

hrvatskafarkasevec kaže...

ah nebude krepao ali ce se smanjit samo ce entuzijasti radit za pc ko cryteck makar je i on presao na konzole


Crytek je rekao da im se ne isplati raditi PC ekskluzive niti najmanje. - samo opaska.

Nije li Crytek objavio da ce Crysis 2 biti PC ekskluziva, a da ce tek neki njihov sljedeci projekt biti i za konzole?

 

Inace Danny, kad ces podkrijepit svoj prosli post sa cinjenicama, onda cu ti na njega odgovorit.

 

O smrti gamingu na PCu se govori jos od PSXa.

Vidi cuda, jos nije mrtav!

Niti nece.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
syncmaster245b kaže...

 

i zatim statistika za konzole:

 

US Console Game Software Sales
2002 - $4.65 billion
2003 - $4.9 billion (149 million units)
2004 - $5.2 billion (160.7 million units)
2005 - $4.7 billion
2006 - $4.8 billion

 

 

Po ovome se vidi da je gaming na konzolama isto u evidentnom padu.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Da se i na konzolama može s iszom lakoćom kao na PC-u igrati piratski, vidili bi brojke.

Pad prodaje igara na PC-u se vrlo lako objasni većim brojem korisnika broadband interneta, i lakom pristupu piratskom softveru, bez posljedica.

 

Dok je kod konzola drugačija stvar, xbox morate modirati, ne možete koristiti Live onda, a da i ne pričamo o PS3 kojeg još nisu ni uspjeli modirati.

 

Ono, što je Danny (krivo) povezao je Pc kao workstation i PC kao igraća platforma. Iako statistike govore da se igre prodaju, bubam sad, 10x bolje na konzolama, uvjeren sam da je omjer PC: konzole=10:1, dakle na jednu konzolu ide 10 PC-a, ako ne i puno više.

 

Što se tiče developera, opet za izradu neke igre se služe isključivo   PC-jem, a što je tek s developerima koji razvijaju aplikacije.

 

A, samim time,ako uzmemo u obzir da je 80% osobnih računala (opet bubam,ali mislim da nisam puno fulao) pogonjeno Windowsima kao OS-om, dolazimo do zaključka da zasigurno neće izumrijeti, barem ne ako se ne dogodi nešto jako drastično.   Jednostavno, lobiji su prejaki, i uvijek će se neka firma odlučiti za Winse ispred Linuxa.

 

 

A, ipak, na kućne korisnike je najlakše utjecat. Tako će prvi OS za koji čuju uvijek biti neki komercijalni, u 90% slučajeva Winsi, a ruku na srce, većina njih i ne zna za drugo.

A oni što se igraju na PC-u su previše hardcore da bi prešli na konzole, a MS će takve uvijek ciljati.

 

Tu, u računicu treba ubaciti i rekordnu prodaju Win7, unatoč svima dostupnim torrentima, kaoi činjenicu da je Microsoft vlasnik i xboxa, te da zasigurno neće žrtvovati svoju zlatnu koku zbog igara. Jednostavno, puno se veći novci okreću na OEM i raznim drugim distribucijama Winsa nego na konzolama.

 

Na kraju krajeva, uvijek MS može ubaciti Windowse kao OS na xbox, pa smo opet na početku.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...

Hvala Dado na razumijevanju.

Čak ni oštro ne tvrdim ni da će PC gaming umrijeti, iako mi se čini izvjesno, već kao što sam napisao na kraju prvog posta postavljam ako/kada hipotezu.

Glavno je pitanje bi li Windowsi na običnim kućnim računalima nestali/drastično smanjili udio.

 

hrvatskafarkasevec kaže...

ah nebude krepao ali ce se smanjit samo ce entuzijasti radit za pc ko cryteck makar je i on presao na konzole


Crytek je rekao da im se ne isplati raditi PC ekskluzive niti najmanje. - samo opaska.

Nije li Crytek objavio da ce Crysis 2 biti PC ekskluziva, a da ce tek neki njihov sljedeci projekt biti i za konzole?

 

Inace Danny, kad ces podkrijepit svoj prosli post sa cinjenicama, onda cu ti na njega odgovorit.

 

O smrti gamingu na PCu se govori jos od PSXa.

Vidi cuda, jos nije mrtav!

Niti nece.

vidim da nisi u toku

ce biti za konzole

evo jos jedan i u ovome spomene lik da ce bit fizika ista na ps3 i kompu

 

"Anti-depressants; controlling tools of YOUR system...
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 15:00 (hrvatskafarkasevec).
16 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo
Psiho246 kaže...

Nije li Crytek objavio da ce Crysis 2 biti PC ekskluziva, a da ce tek neki njihov sljedeci projekt biti i za konzole?

 

Ne, nije.

 

Psiho246 kaže...

Inace Danny, kad ces podkrijepit svoj prosli post sa cinjenicama, onda cu ti na njega odgovorit.

 

O smrti gamingu na PCu se govori jos od PSXa.

Vidi cuda, jos nije mrtav!

Niti nece.

Vidiš, za razliku od tebe, neki su shvatili bit i sudjeluju u raspravi, ti si došao, počeo se razbacivati neistinitim informacijama i glupostima koje si ili izmislio ili načuo ili pretpostavljaš da je tako.

 

Ja sam s druge strane naveo činjenice kojima u prilog idu brojke i statistike te razni tekstovi na internetu.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
offline
RE: Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windo

Ne!

 

Edukacija korisnika bi značila potencijalno smrt Windowsa.

 

Ovo pitanje mi je u rangu - Može li dovoljno široka dobavljivost računalnih komponenata značiti smrt gotovih konfiguracija?

Nama na ovom forumu je nepojmljivo da netko kupuje računalo HgSpot Extreme 3000 + poklon pisač i FIFA ´98, ali jednom prosječnom korisniku računala to je super ponuda. Isto tako zamisli sitvaciju gdje klinac žica tatu bauštelca iz Njemačke računalo. Hoće li on otići u Protis / Diskont24 / ADM / MagazinRS ili tako neku trgovinu? Ne, otići će u TechnoMax (da se može hvaliti po selu da je on kupio komp u TechnoMaxu, a ne Konzumu kak njegov sused) i uzet prvi kojeg vidi u ciljanom cijenovnom rangu.

 

Isto tako i Windowsi... Velikoj većini ljudi Linux je potpuno nepoznanica i čak imaju odbojnost prema njemu... A da ne kažem da sam se susretao s ljudima koji su me žicali da na Appleu pregazim OSX s XPom.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
Može li "smrt" PC gaminga značiti "smrt" Windowsa?

Extra tema. Namigiva

Nisam bas siguran da ce PC gaming propasti, bar ne u skorije vrijeme. Ali kada bi se takvo nesto dogodilo vjerujem da bi veci broj ljudi Windows zamijenio nekim besplatnim OS. Posto je ipak vecina ta koja racunare koristi iskljucivo za kucanje nekakvog dokumenta ili surfanje po internetu. Sto mogu da odrade na bilo kojem OS-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice