Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

poruka: 266
|
čitano: 24.227
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Živahni životi i mnoge smrti Linuxa".
10 godina
protjeran
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
kizo2703 -  LXDE još nisam probal ,ali MATE je fantastičan.
Isprobaj Lubuntu.
MATE je GNOME 2. MATE je nastao iz potreba i želja korisnika, jer su bili nezadovoljni GNOME-om 3. Zahvaljujući FLOSS-u, projekti ne moraju nužno umrijeti ili biti zamrznuti nego im se može udahnuti novi život. MATE također dodaje neke nove mogućnosti u forkove određenih programa koji su dijelom GNOME paketa.
kizo2703 - ASUSice rade sasvim dobro. Jedini problem su VIA-ini zvučni chipovi.
Imam jednu takvu s VIA čipom. Baš nemam sreće. :D
kizo2703 - Gigabyte je još uvijek zakon ,jel faktički sve radi OOB. Ali ,kad radiš Hack ,nećeš kupovat najjeftinije.

Kupovanje skupih ploča iznad 1000 kn je odavno iza mene. Koliko sam samo nepotrebno bacao novaca na ono što kasnije nisam koristio. Sada kupujem samo mATX ploče do 500+/- kn s Intelovim business chipsetom. Više mi nije potrebno od toga.
kizo2703 - kad radiš Hack ,nećeš kupovat najjeftinije.
Da, upravo po uzoru na original. :D
ihush - suse? ... vjerojatano 'pogrešan.' HW. Ali i čuda se dešavaju...
Nije. I drugi su imali problema. Vjerojatno si svjestan da ponekad kvaliteta pojedinih izdanja distribucija može varirati.
ihush - Ubuntu mi je nešto k'o bivša koja me ostavila ili ja nju, ''al ona je kriva''.
Poznato mi je. :D
Glede Apple-a i Maca, dobio sam eMac-a. OS se nije mogao popraviti, pokušao sam. Probao sam sve moguće ISO-e za PPC G4, nijedan nije bio prikladan za eMac-a, instalacija se zamrzne. Zahvaljujući GNU/Linuxu, Lubuntu PPC, eMac je sada upotrebljiv. Think different. :D
P.S. Može i FreeBSD PPC ali GNU/Linux ima bolju HW podršku, primjerice za USB Wi-Fi adapter.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 0:30 (user2013).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
user2013 kaže...
Isprobaj Lubuntu.
MATE je GNOME 2. MATE je nastao iz potreba i želja korisnika, jer su bili nezadovoljni GNOME-om 3.
Imam jednu takvu s VIA čipom. Baš nemam sreće. :D

Kupovanje skupih ploča iznad 1000 kn je odavno iza mene.
Da, upravo po uzoru na original. :D

Nemam više diskova. Sad samo Mint ostaje u igri na USB-u. A Gnome 3 je meni samo proseravanje (ko i Unity).

 

VIA chipovi ni na Sedmici i Osmici ne rade OOB.

 

Ploču (i procesor) kupujem jedamput u 4 ili 5 godina ,pa se onda počastim.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
protjeran
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

kizo2703 -  A Gnome 3 je meni samo proseravanje (ko i Unity).

 

GNOME 3 sada ima ekstenzije kojima po funkcionalnosti postaje blizak starom GNOME-u 2. GNOME razvijatelji su imali razloge razvijati novo sučelje, ali korisnici ga nisu dobro prihvatili, slično kao Aero vs Metro. :D

Unity je nekakav Canonicalov pokušaj unificiranog sučelja za njihove proizvode kojima će biti prepoznatljivi.

 

kizo2703 - VIA chipovi ni na Sedmici i Osmici ne rade OOB.

 

Ne sjećam se. Ali nisam siguran da na 8-ici ne rade OOB.

 

kizo2703 - Ploču (i procesor) kupujem jedamput u 4 ili 5 godina ,pa se onda počastim.

 

Za CPU ima smisla ako se može, ali za ploču ne želim davati više nego što mi treba.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
user2013 kaže...

GNOME 3 sada ima ekstenzije kojima po funkcionalnosti postaje blizak starom GNOME-u 2. GNOME razvijatelji su imali razloge razvijati novo sučelje, ali korisnici ga nisu dobro prihvatili, slično kao Aero vs Metro. :D


Ne sjećam se. Ali nisam siguran da na 8-ici ne rade OOB.

 

Znam da ima ,ali ja više nemam vremena (ni živaca) za njega. Gnome 2/MATE mi je sasvim dovoljan.

 

Ne ,vjeruj mi ,ne radi. Ploča iz ''Moj PC''. Sve se pokrenulo OOB nakon instalacije 8.1 ,osim yebene VIA-e.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
protjeran
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
kizo2703 BTW ,ja sam namjerno ubacil i OS X u igru ,da čujemo i kojeg ''pravovjernog'' Macovca ovdje ,ali nažalost ,ovakve rasprave njih očito ne zanimaju.
A baš sam se nadal još malo vatrenijoj raspravi 
dgigibao. :D
10 godina
protjeran
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

kizo2703 - Ne ,vjeruj mi ,ne radi. Ploča iz ''Moj PC''. Sve se pokrenulo OOB nakon instalacije 8.1 ,osim yebene VIA-e.

 

Moja ploča je P8B75-M, "Win 8.1 Ready".

 

Ima VIA VT1708S čip, ti imaš VIA VT1828S.

Instalirao sam naknadno nove drivere samo radi Audio Decka (zapravo nisam ni znao da će doći u instalaciji s driverom, dobro dođe) i jer me VirtualBox gnjavio s nekim upozorenjem o zvuku mada je radio na virtualnim OS-evima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 0:53 (user2013).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
user2013 kaže...

 

K3B? Odličan program ali kao što sam rekao, ne volim stavljati Qt aplikacije na GTK+ desktop. Npr. VLC je iznimka iako koristi Qt. VLC je najbolji video player koji sam ikada koristio, usput je višeplatformski.

 

 

Ko te tjera da to radis

U linuxu si, izbaci si Qt podrske ako ih ne volis

15 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
user2013 kaže...

Moja ploča je P8B75-M, "Win 8.1 Ready".

 

Ima VIA VT1708S čip, ti imaš VIA VT1828S.

Instalirao sam naknadno nove drivere samo radi Audio Decka (zapravo nisam ni znao da će doći u instalaciji s driverom, dobro dođe) i jer me VirtualBox gnjavio s nekim upozorenjem o zvuku mada je radio na virtualnim OS-evima.

Driveri su isti. Nađi ovdje.

 

Za Linux baš i nema puno izbora.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 1:21 (kizo2703).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
kizo2703 kaže...

 

Za Linux baš i nema puno izbora.

opet si taliban ?

ko te pitao za linux kad ne pricate o njemu, bitno da si ga turnuo i iz srca napomenuo kako nema puno izbora

Normalno da nema, svi driveri ukljucujuci i VIA drivere su kernel driveri pa linux bios drivera za skinuti nema u guglu na nacin kako ti trazis

ali bitno da si ti sretan ugurao u kontekst kako linux nema puno izbora

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
cowboy kaže...
user2013 kaže...

 

K3B? Odličan program ali kao što sam rekao, ne volim stavljati Qt aplikacije na GTK+ desktop. Npr. VLC je iznimka iako koristi Qt. VLC je najbolji video player koji sam ikada koristio, usput je višeplatformski.

 

 

Ko te tjera da to radis

U linuxu si, izbaci si Qt podrske ako ih ne volis

Ti mozes vlc izgraditi sa gtk supportom bez Qt, svaku open source aplikaciju mozes i mozes kombinirati kako hoces da izgledaju i rade

Sve to mozes u source kodovima pa ako budes htio, preporucio bi ti portage jer se to s njim puno jednostavnije radi uz pomoc use flagova

Sve se moze, ja volim fluxbox i compiz, htio bi compiz ali sa fluxbox menu - oboje su wm pa ne moze. Kakav bi ja to bio linux korisnik da se pomirm s tim da ne moze ?

Pa u linuxu sam, mogu i fluxbox menu na compizu sa lxde panelom i i gnome ikonama i gtk na Qt aplikacijama. Mogu kombinaciju kakvu god pozelim

Mogu cak i fluxbox panel, openbox menu i blackbox prozore ako hocu, iako su svo troje windows manageri koji nejdu skupa

Zelim reci da se u linuxu moze sve i ako nadjem nesto sto mi se  ne svidja, necu reci "e u linuxu ne volim to jer je takvo" nego cu naci nacin da ne bude takvo, barem to u linuxu mogu

 

10 godina
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
cowboy kaže...

opet si taliban ?

ko te pitao za linux kad ne pricate o njemu, bitno da si ga turnuo i iz srca napomenuo kako nema puno izbora

Normalno da nema, svi driveri ukljucujuci i VIA drivere su kernel driveri pa linux bios drivera za skinuti nema u guglu na nacin kako ti trazis

ali bitno da si ti sretan ugurao u kontekst kako linux nema puno izbora

 

To ti je površno znanje i vatreno raspravljanje. Slično kao i autor. Rezultat = lupetanje.

Samomrzeći hrvat
10 godina
protjeran
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

cowboy - Ko te tjera da to radis

U linuxu si, izbaci si Qt podrske ako ih ne volis

 

Tjeraju me progami za koje nemam dobru GTK+ alternativu. Srećom, malo je takvih programa koji mi trebaju a da nisu GTK+. 

 

kizo2703 - Driveri su isti. Nađi ovdje.

 

Hvala, ali želio sam reći kako je moja ploča OOB imala podršku za Win 8/8.1, ipak je noviji chipset nego tvoj i ostalo.

Imam sreću da mi na GNU/Linuxu OOB sve radi s mojom konfiguracijom. Jedino još nisam kupio grafičku, čekam novu generaciju Geforce-a (nešto je izašlo)  i Radeona, mada više naginjem Geforce-u iz raznih razloga, koristim integriranu na procesoru. Radeon je oduvijek suxao s podrškom na GNU/Linuxu.

 

P.S. Audio driver na Asusovim stranicama je noviji od onih koje nudi VIA na svojim. Nisam ni očekivao bolje od VIA-e.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 17:55 (user2013).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
Entry Point kaže...

To ti je površno znanje i vatreno raspravljanje. Slično kao i autor. Rezultat = lupetanje.

Opaska je išla na račun VIA-e ,ne Linuxa. Zadnji pošteni driveri su iz 2012. ,za bilo šta.

Izvinjavam se što sam uvrijedio vaše veličanstvo. {#}

user2013 kaže...

Hvala, ali želio sam reći kako je moja ploča OOB imala podršku za Win 8/8.1, ipak je noviji chipset nego tvoj i ostalo.

Vjerojatno je to u pitanju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 14:56 (kizo2703).
14 godina
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

Drago Pimpčugo, stranica 10 se približava :)

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
Colossus7 kaže...

Drago Pimpčugo, stranica 10 se približava :)

 

 

 

 

 -nije još vrijeme, nema ustaša i partizana...

(osim nejasnog 'pointa' a nije entry..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

Al ima Talibana i Mudžahedina :P

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
Colossus7 kaže...

Al ima Talibana i Mudžahedina :P

- Drago (kao viši um, budha..) se ne petlja u vjerske rasprave, on čeka partizane... Jovicu, Prsana... do tad samo mantra 'ram-ram-ram...' i smišlja psine kako bi se zabavljao gledeći s Olimpa dolje. Tko bi posmislio da ga plaćaju za to? (to se inače misli samo za državnike).

Al, nije ni on savršen, naletit će na minu, Prsanovu... ili će mu pingvin doći glave na neki neobičan naćin (mislim na one 007 pingvine iz crtića..). Bar neki pingvin samouboica (s bombom oko struka) alahuagbar!! .. i BUM! (ode Drago..). To bi bila poetska pravda.. jer sve započinje (u prošlom tisućljeću..) kao win killer, renejmano u Drago killer. Ili ostane na tome da se pingvin sam raznese, kao uvijek do sad...

 

Pa di je? Čeka izbore? Drago, Drago...(onako skandirajući, kao za bis..) može i Dragu za pred... za kalfu!.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 17:29 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

Oleg zna šta Drago planira i sve je to dio Olegovog 'master plana' za osvajanje svijeta.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
ihush kaže...

Pa di je? Čeka izbore?

Vozi aviončiće na daljinski. :D

g12356 kaže...

Oleg zna šta Drago planira i sve je to dio Olegovog 'master plana' za osvajanje svijeta.

Imao je i Oleg svojih trolerskih trenutaka glede GNU/Linuxa. :D

13 godina
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
Drago je na GO. Zaflejmao i odjedrio u nepoznato...
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
user2013 kaže...
ihush kaže...

Pa di je? Čeka izbore?

Vozi aviončiće na daljinski. :D

g12356 kaže...

Oleg zna šta Drago planira i sve je to dio Olegovog 'master plana' za osvajanje svijeta.

Imao je i Oleg svojih trolerskih trenutaka glede GNU/Linuxa. :D

Može link?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
g12356 kaže...
..

Može link?

 -ne. To  ti je 'inicijacija', ako želiš biti član pingvinske kaste, bar nauči tražiti teme s Dragom i linuxom ili kompiliraj source...

 (prije cca 7mj.. ključne riječi ''ljubav na prvi (tupi) pogled'' i ''napokon killer koji si ne puca u nogu'' i ''dečko koji (ne)obečava'', tajnu riječ linux neću navesti)

 

evo jednog od bezbroj dijelova, koji možda pomogne u razumijevanju...

-mario, hrvooje, kizo, mbaksa, bluemax.. sve ekipa s ćevapa (još se osjeti luk u argumentima, pogotovo kad nakon 100 str dođe padobranac pa opet...)

 

npr mario odgovara baksi:

Onda te molim da promjeniš naslov u Ubuntu - dečko koji obećava.

 

Unaprijed hvala.

 

@mbaksa: Najčešća preporuka danas ti je Mint (za nekonzervativne) i Debian (za konzervativne) a ihush forsira ArtistX. Barem prema temi tu na forumu. Dosta ljudi p_izdi na Ubuntu. Za stare mašine se koristi neka od Xfce ili LXDE distribucija. Informiranost razbija sve okove i barijere.

 

- evo i konciznijeg rezimea, da ga ja tipkam nebi ni meni bilo jasno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 22:56 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
g12356 kaže...

Može link?

Bilo je to davno. :D

10 godina
neaktivan
offline
Živahni životi i mnoge smrti Linuxa

Komentar koji se ciljano i namjerno odnosi na glasnu manjinu linux zajednice koja se zamara navedenim glupostima (rasprave i prizivanja svakojakih "Marica"), sve s ciljem da se malo zaflejma, ccc... ;)

Parva Diplodocus
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Komentar koji se ciljano i namjerno odnosi na glasnu manjinu linux zajednice koja se zamara navedenim glupostima (rasprave i prizivanja svakojakih "Marica"), sve s ciljem da se malo zaflejma, ccc... ;)

E jbg sad! Čak i ovakav komentar je deplasiran s ovoliko zakašnjenja...  :P

Gledam te!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Živahni životi i mnoge smrti Linuxa
Veliki Brat kaže...
Anonimni_Korisnik_2013 kaže...

Komentar koji se ciljano i namjerno odnosi na glasnu manjinu linux zajednice koja se zamara navedenim glupostima (rasprave i prizivanja svakojakih "Marica"), sve s ciljem da se malo zaflejma, ccc... ;)

E jbg sad! Čak i ovakav komentar je deplasiran s ovoliko zakašnjenja...  :P

Pokušaj oživljavanja ugašenog flame wara?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice