GIGABYTE GSmart Rio R1

poruka: 226
|
čitano: 110.211
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

ja sam na tele2, na revoluciji, nasla sam neke postavke, name, pocetna stranica, apn i poxy, a meni u mobitelu ne pise niti pocetna stranica, i pola toga nema od strane tle2 sto bi unjela u mobitel. sluzba za korisnike :D

 

iskreno, ja sam za sad zadovoljna s mobitelom, baterija mi traje jos od sinoc, a puno sam cackala, sad je tocno na 50% :D ne slusam muziku preko mobitela, i nisam isla na interne, ali sam se ubila od trazeci nacina za postaviti internet si bez wlana :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

i uz sve to meni i blic radi dobro, je da malo treba picekati da opkine sliku, mozda malo duze nego na drugim mobitelima (nisam imala druge smartfone pa neznam, a i ovo mi je prvi s blicom), ali sasvim ok slika.

13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

E ne bih znao za Tele2, najbolje ti kontaktirat službu za korisnike, pa nek ti oni kažu podatke, i gotovo za čas.

 

I nemoj ga ažurirat na zadnju verziju, ja sam ga nosio na servis jer mi se sam od sebe resetirao. Onda 2 dana je bio ok, i jučer sam stavio novi update, i preko noći mi se opet ugasio. Tako da se s njihove strane čeka fix.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 14:05 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

i sto se od ovih aplikacija vec postavljenih moze obrisati? sve ili? meni npr ne treba onoliko onih google-a i kako nacvi put negdje...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

ja ga namjerno necu uopce azurirati. nemam internet, a koliko sam skuzila ni nemores bez wifia update skidati. :D uz sve to, pitanje, moze li se tako nesto iskljuciti i dali pomaze to ista inace? ja sam stvarno glupa za one smartfone :D zalosno :D meni je ovo toliko komplicirano.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Možeš obrisati sve što nije sistemska aplikacija, koje su neophodne za rad uređaja. Ako ti baš toliko smetaju, slobodno makneš i google+, streetview, maps, itd..

 

Sam smisao updatea je da bude dobar, odnosno koristan. Recimo ubuduće bi trebali popravit ovo random gašenje mobitela, ubrzat rad mobitela, ubacit neke nove stvari u mobitel. Evo u zadnjem su recimo dodali podršku za hrvatsku tipkovnicu. Makar bi ja radije da su optimizirali uređaj da bolje radi, ali dobro...

 

U meniju imaš System update aplikaciju pa tamo možeš isključit automatsko traženje updatea (mislim da je "never check for updates").


A ako se ikad predomisliš, na njihovoj stranici možeš naći detalje i patch notes.

 

 

P.S. Vidim da si nova na forumu, slobodno sa strane posta stisneš "uredi", nema potrebe za double postom {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

da, vidi se o days, a i rekla sam prije da sam malo informaticki neobrazovana. moj vrhunac je facebook i smartfone sa androidom :D

hahahahahaha

 

istina, sad sam nesto novo naucila. svidja mi se forumic, pa mozda i ostanem. moram vam napisati kako sam ja sredila internet, cim dodjem d svog mobitela napisat cu vam upute. malo je zeznuto, tj ne pise tocno kako treba pa za sve koji su kao i ja :D

 

i usput, koja futrola je ok za taj mobitel? i naljepnice za ekran da se ne izgrebe? ja bi nesto preko ebaya skinula, pa rezala ako triba :/.

 

ja sam si ugasila onj t9, pa mi je tipkovnica sad sasvim ok, al trebalo mi je dosta da skuzim kako ju ugasiti :D

 

 

ima li neka posebna stranica s koje skidate te update, ili sam mobitel pronadje i kaze ti za njih pa ti biras oces neces?

 

13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Na ovoj stranici koju sam linkao možeš preko kompa skinut i onda prebacit u mobitel, ili direktno s mobitela preko System update aplikacije. To su obično veći fileovi, nije kao u windowsima da imaš hrpu manjih updatea, već je to sve u jednom. 

 

A za futrole, to si i ja mislim uzet, ali još nisam tražio, pa ako nađeš, podijeli s nama :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

naravno :D

 

evo za sve koji su na tele2 i neznaju kako unjeti podatke:

 

Name - Tele2 Internet

APN - internet.tele2.hr

Proxy - ne dirate (not set)

Server - http://wap.tele2.hr

MMSC - Tele2 MMS

MMS proxy - 193.012.040.066

MMS port - 8080

 

drugo nista ne dirate. eto, sretno vam, da vam olaksam muke koje sam ja prosla samo zbog drugacijeg glupog imena :/ nije pocetna stranica nego na ovom mobitelu server :D

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Nisam nasla uredi :D al nebitno. mene zanima, jeli itko imao problem sa dolaznim pozivima, tj. meni neki put ne funkcionira ton, tj netko me zove a ja nista ne cujem. a mob nije na utisanom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

eto ja vam preporučujem da si što prije kupite te silikonske maske jer je plastika od ovog mobitela živi šit, meni je ispao sa sa visine od 20-ak centimetara (siguran sam da je i manje) i ekran je pukao, a ostatak plastike se izgrebao kao da sam ga pod vlak bacio

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Meni je zamjerka Riu R1 i GS202 što imaju tihu slušalicu čak i ako je pojačana na maksimum.

Ali zato speakerphone za glazbu rastura glasnoćom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 9:50 (Ziga).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Prije tjedan dana (ponedjeljak prošli) sam kupio navedeni mobitel.. te moram vam reci da se nikad nisam nazivcirao u zivotu toliko! zastajkivanje u radu, stekanje playera, nikakvi launcheri niti optimiziranje nisu pomogli da mobitel dovedem u normalu, pa ni task killer, manager, NIŠTA! Čak se sam gasio po nekoliko puta, a baterija nije ni blizu prazne bila.

 

U srijedu prošlu sam ga donio u Linksa nazad i nadoplatio za GSmart GS202, uzeo sam bijelu verziju.. i ODUŠEVLJEN SAM! 

GS202 je u svakom pogledu stabilniji i bolji uređaj, nema zastajkivanja u radu ni sličnih gluposti, još sam stavio Nova launcher i task killer i mobitel je brutalno brz, sve igre (Temple Run, Temple Run 2 i sl) rade bez problema. Music Player radi odlično i nemam nikakvih zamjerki. Mobitel je vrijedan svake kune, te dodatno moram kameru pohvaliti, snimanje je odlicno, iznad svakog prosjeka, a fotografije su također jako dobre.

 

Jako sam razočaran sa Rio R1, no GS202 je vrijedan svake kune! 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

kolka je razlika u cijeni?

16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
santos kaže...

kolka je razlika u cijeni?

150 Kn

12 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Imali li netko ovaj novi maya m1 i kakav je,dali je bolji od g202 posto ima 1gb rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Mobitel sam kupila prije mjesec dana. Veoma sporo sučelje i prelaženje iz aplikacije u aplikaciju i povratak.

Dosta problema sa primanjem poruka. Ako ga resetiram radi, i opet za par dana ne prima poruke.

Da li ima netko ovakav problem sa porukama - molim savjet prije nošenja u servis?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Evo i ja se odlucio uzet model gs 202 model. Mobitel sam uzeo u evrotrade-u po cijeni od 1299 kn 2 godine garancije. Dosao ukuci upalio tel i ugodno se iznenadio. Telefon radi kao urica.Dvojezgreni procesor (MT6577) @ 1 Ghz stvarno dolazi do izrazaja. Graficka karta PowerVR SHX 531 nisam toliko testirao ako nekog zanima template run radi bez stekanja. Znaci sto se tice sucelja citi ISC 4.0.4 sa nekoliko predinstaliranih appova. Ekran je 4.3 IPS LCD 400 x 800 i sa njim sam se odusevio prikazom boja kao i kutom gledanja takodje i odazivom. Sto se tice odaziva i rada usporedio sam sa prijateljevim SGS 2 (ima ga oko godinu dana) pod prstom nismo osjetili nikakvu razliku.Sledece sto sam radio isprobavao sam wifi i tu se ugodno iznenadio. Uspio sam uhvatiti susjedov signal kroz dva zida i nekih 30 metara dvorista ,ukljucujuci da mu je dvoriste puno stabala jabuke. Njegov ruter je zte ZXV10 W300B. Ja imam sx 768 tcomov i hvatam signal sugdje u kuci i u dvoristu.Znaci cim sam se povezao na internet javio mi je dostupna nova verzija roma i tu sma primjetio da mi je tel ima oznaku 202+ neznam koja je razlika u odnosu na 202. Update se skinu i instalirao za neki 10 min mozda i manje , sve je glatko proslo. v17 verzija je donjela neke ispravke ukljucujući i hr. jezik. Na prvobitnoj verziji nema hr jezika. Ko hoce imat HR jezik mora skinut v17 verziju. Jutros sam instalirao copilot 9 .0.144 za ne rutani tel. I malo se provozao da vidim kako radi. I tu sam se ugodno iznenadio dovela me u cm do odredista. karte su koliko vidim detaljne jel sam isao na selo a to je vukojebina bogu iza nogu. Glasovno vodjenje uredno radilo . Cak me upozravalo kada prelazim doputenu brzinu. Od sad necu morati toliko obracati paznju na ogranicenje brzine.

Baterija 1500 mA je solidno evo juce ga napunio oko 10 sati do sad je na 94 % jedan poziv i jedna poruka.
Kamera zacudujuce dobra i vdeo jos bolji 720p.

Kuciste telfona tvrda plastika , ugodan u ruci i nemas onaj osjecaj da ceti ispasti.

To je to od mene za sada.

Uglavnom svaka preporuka

 
0 0 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Zanima me ima li koji update da je koristan, i koji nije dobar za rio r1. Do sad se jos nikako nisam spajala na wifi i nisam skidala updatove pa sad planiram rijesiti to sutra.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Ni nemoj updateat, meni se počeo gasit sam od sebe kad sam skinuo novi software, tako da sam još na tvorničkom :/

11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

ok, javi ako nesto dobro naleti 

14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

A da proba update napraviti,pa ako ne valja,vratiti na tvorničke postavke? S tim bi vratila mobitel u početno stanje,jel tako? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
turbojc kaže...

A da proba update napraviti,pa ako ne valja,vratiti na tvorničke postavke? S tim bi vratila mobitel u početno stanje,jel tako? 

Ne, factory reset briše sve podatke ali ne i firmware

 

 

14 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

A onda ništa. Thanks for info! 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Ljudi uzeo sam si polovni gs202, pa me zanima dali postoji nadogradnja OS za njega i koji preporucate pošto nepratim baš mobitele...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Koji model imas gs202 ili gs202+. Za ovaj telefon sluzbene verzija je 4.0.4 ICS. Sto se tice nadogradnje negdje sam procitao da nece biti sluzbee nadogradnje na JB. Sto se tice costum romova jos nema nista ili nisam uspio naci. Ovo bi trebalo radit ali nisam provjerio CWM v.5.5.0.4 _ root LEWA.

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Izašao novi update za rio r1,na službenoj gsmart stranici!

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Digital26 kaže...

Koji model imas gs202 ili gs202+. Za ovaj telefon sluzbene verzija je 4.0.4 ICS. Sto se tice nadogradnje negdje sam procitao da nece biti sluzbee nadogradnje na JB. Sto se tice costum romova jos nema nista ili nisam uspio naci. Ovo bi trebalo radit ali nisam provjerio CWM v.5.5.0.4 _ root LEWA.

Sutra mi dolazi pa cu ti znat rec..

14 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

kupio ja danas ovo cudo u nadi da ce biti bolji od onog shita LG L7 kojeg sam dosad imao i u prvih sat vremena mislio sam ga razbit... to ne da laga, vec je potpuno neupotrebljiv!!!!! 360 MB RAMa zauzeto, samo 6 MB slobodno???? Za ubiti se..... Koma, strasno, par puta sam ga resetirao i dosli RAMi k sebi, drzi ih na 90 - 120 MB, al nije to jos bajno. sad radim update pa cemo vidjet kak ce se ponasat, ako mi do sutra ujutro do 10 sati nece valjat i skulirat se vracam ja njega u links i trazim povrat novca....

 

EDIT: da nadodam da sam opalio par slicica, solidno izgledaju, nisu za izlozbu, al posluze kad fotoaparat nije u blizini. Al sto se snimanja videa u HD 720p tice, katastrofa... Vjerojatno zbog RAM-a, slika trza ko luda, nije to ni za snimanje, a kamoli za gledanje...

[LG L7 P700] [Android 4.1.2 Jelly Bean]
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 23:05 (djdino0402).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
djdino0402 kaže...

kupio ja danas ovo cudo u nadi da ce biti bolji od onog shita LG L7 kojeg sam dosad imao i u prvih sat vremena mislio sam ga razbit... to ne da laga, vec je potpuno neupotrebljiv!!!!! 360 MB RAMa zauzeto, samo 6 MB slobodno???? Za ubiti se..... Koma, strasno, par puta sam ga resetirao i dosli RAMi k sebi, drzi ih na 90 - 120 MB, al nije to jos bajno. sad radim update pa cemo vidjet kak ce se ponasat, ako mi do sutra ujutro do 10 sati nece valjat i skulirat se vracam ja njega u links i trazim povrat novca....

Reci mi na osnovi čega bi vratio uređaj i tražio novce ako je uređaj ispravan? Novce ti mogu vratiti samo ako si kupio robu na neviđeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice