ZTE Blade III

poruka: 1.642
|
čitano: 697.641
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Sudeći prema tome što si napisao mobitel ti se ne želi bootati. Ako ti se isto događa i nakon što si ga resetirao, onda je vjerojatno došlo do nekog buga u softveru. Probaj ući u recovery mod (držiš tipku za uključivanje i volume +) te tamo odabereš clear cache (trebale bi biti dva izbora, obriši i jedno i drugo) ako ni to ne pomogne, onda ponovi postupak ali odabereši factory reset, ali onda izgubiš sve podatke. Nadam se da ti bude nekaj od ovog pomoglo.

 

P.S. imaš stock ROM ili custom?  

Posjetite Svijet Androida
10 godina
offline
ZTE Blade III

Evo instalirao 4.4.4,zasad radi sve osim radijo,ima nesto sitni bugova.

 

-ponekad se neda wifi ukljuciti.reboot pomaze.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2014 12:57 (Spacecraft).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Radio sam migraciju na kitkat  ali sam napravio jednu glupost. Napravio sam  backup s tvorničkom aplikacijom arhiviranje i povrat misleći da ću moći vratiti poruke nakon nadogradnje jel će biti i ta aplikacija. Kako je sada nema na mobitelu da li netko zna kakav način da vratim bar poruke jel povijest poziva mi i nije toliko bitna. Hvala na pažnji 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Bean kaže...

Radio sam migraciju na kitkat  ali sam napravio jednu glupost. Napravio sam  backup s tvorničkom aplikacijom arhiviranje i povrat misleći da ću moći vratiti poruke nakon nadogradnje jel će biti i ta aplikacija. Kako je sada nema na mobitelu da li netko zna kakav način da vratim bar poruke jel povijest poziva mi i nije toliko bitna. Hvala na pažnji 

Istu grešku sam napravio, uspio sam samo imenik izvući iz backupa, i to je sve.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
13 godina
offline
ZTE Blade III

Probat sa nekom data recovary aplikacijom, pretpostavljam da ima neka baš za Android. Vjerojatno bi se dalo vratiti nešto, ali ne znam na koji način su poruke spremljene i bude li išta od toga.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZTE Blade III s Kitkatom

Vidim da je tema pomalo mrtva pa se neću raspisivati s puno detalja i stavljati slike Antutua i sl., ali nekako mi se čini da informacije o tome kako Kitkat radi na Bladeu 3 nisu potpune.

 

Za razliku od jednog od prethodnih postera, ja nisam primijetio ama baš nikakve bugove, Wi-Fi radi perfektno, nikakvi problemi s uspostavljanjem ni održavanjem

veze. RADIO radi i sada je puno bolji od prethodnog, tj. ima memorijska mjesta i RDS (ili kako se to već zove?)

 

Sustav ima puno dobrih fora, npr. isključivanje ekrana s lock screena dvostrukim tapom po ekranu, isključivanje pozadinskih aplikacija jednim klikom

(umjesto uklanjanje svake pojedinačno) i općenito je puno, puno rafiniraniji, elegantniji i napredniji. Tu je i ugrađeni overclock (na 1152 Mhz radi bez greške).

Automatsko podešavanje svjetline ekrana je neusporedivo bolje i može se fino podesiti baš kako vam odgovara. Ali tu je možda mali bug: ponekad kao da se

malo zblesira pa mu treba dulje da reagira.

 

Memorija: na stocku se uglavnom gušila na oko 40-50 Mb, sada je praktički uvijek na 170, čak ide i do 210. Pogotovo ako se potrudite zatvoriti pozadinske

aplikacije, što sada nije problem budući da postoji dedicated gumb za to.

 

Antutu s ovim sustavom daje 5300, na stocku je bilo oko 3700 što je ogroman porast.

 

Rekao bih da je čak i kamera (najbolnija točka ovog mobitela) bolja, nekako su fotke definitivno manje isprane, ali i dalje je potrebno dobro osvjetljenje.

Tu je i nova opcija, odnosno slaganje panorame pomicanjem mobitela.

 

A sad ono najvažnije: enormni porast performansi i fluidnosti. Dakle mobitel na Ciyanogenovom 4.4.4 radi perfektno. Kretanje po homescreenovima

je uz apsolutno 0 laga, galerija se otvara i lista trenutačno, kao i ladica aplikacija, općenito sve liste poput file browsera ili popisa albuma u aplikacijama za glazbu,

rade igre koje prije nisu radile.

 

OBAVEZNO staviti drugi launcher (preporučujem Apex, neki vole Novu) jer tek tada sučelje postane istinski brzo i responzivno.

 

Od igara i softvera koje mi radi apsolutno bez ikakve greške i potpuno fluidno, a prije to nije bio slučaj:

 

Sygic (najbolji GPS) - sada potpuno fluidan, prije je gušio mob do resetiranja

Subway Surfers

Anomaly Korea - prije potpuno neigrivo, sada savršeno

Raging Thunder 1 i 2

Manuganu 1 i 2

Swordigo

F18 Carrier Landing

Bard's Tale

Winds of Steel

Jet Car Stunts

Hungry Shark

Pocket RPG

Temple Run 2

Granny Smith

Gravity Project

GTA Vice City - radi odlično ako mu se smanji rezolucija i ostale postavke. Prije je bio potpuno neupotrebljiv.

 

 

Dakle, ako netko još uvijek ima ovaj mobitel i želi mu udahnuti novi život, obavezno staviti 4.4.4. Po mom iskustvu sada

je inicijalni dojam kao da u ruci imate mobitel na razini Xperie M (po responzivnosti i skrolanju zaslona), naravno da M ima više

nego dupli Antutu.

 

Uglavnom, mobitel je sa sustavom 4.4.4 nešto sasvim drugo, bolje do neprepoznatljivosti u odnosu na stock.

 

Što se tiče vas koji ste izgubili sms-ove, ja ih bez greške uspijevam vratiti iz Titaniumovog backupa. Dakle ako imate

nandroid, tj. kompletnu presliku prethodnog stanja, napravite backup Titaniumom, a onda vratite sms-ove i kontakte

isto preko njega. Samo negdje u postavkama uključite onu opciju koja omogućuje vraćanje ovih sistemskih stvari između

različitih ROM-ova, inače dolazi do greške.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 17:53 (Yo Momma).
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Ja bih te zamolio ako možeš tj ako ti nije problem da malo pobliže opišeš postupak vračanja jel i s ovim prebacivanjem sam se napatio i na kraju još dvoje ljudi gnjavio. Napravio sam backup dok je mobitel bio u recovery prije instalacije androida 4.4.4.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 22:22 (Bean).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Bean kaže...

Ja bih te zamolio ako možeš tj ako ti nije problem da malo pobliže opišeš postupak vračanja jel i s ovim prebacivanjem sam se napatio i na kraju još dvoje ljudi gnjavio. Napravio sam backup dok je mobitel bio u recovery prije instalacije androida 4.4.4.

 

Možeš li potvrditi da si napravio nandroid, tj. kompletan image (poput onoga što radi Acronis na kompu recimo)? Znači ne stock recovery jer on to ne podržava, nego custom recovery kao što je Clockwork mode? Pretpostavljam da si stavio custom recovery i u njemu napravio backup ako si već išao na 4.4.4. Sorry, da se ne raspisujem uzalud:)

9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...

 

Možeš li potvrditi da si napravio nandroid, tj. kompletan image (poput onoga što radi Acronis na kompu recimo)? Znači ne stock recovery jer on to ne podržava, nego custom recovery kao što je Clockwork mode? Pretpostavljam da si stavio custom recovery i u njemu napravio backup ako si već išao na 4.4.4. Sorry, da se ne raspisujem uzalud:)

Kada smo uspjeli instalirati novi clockwork  (jer prvi koji sam instalirao nije podržavao 4.4.4 izbacivao mi je status 7 instalation aborted) naprivio sam onda backup prije same instalacije. Sad ako sam dobro napravio još jednom te zamoljavam za postupak. Jedino te molim da ako ti nije problem čim više pojednostaviš upute. Zamisli kad da pišeš upute za jednu vrlo sisatu plavušu . Hvala  

10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Bean kaže...
Yo Momma kaže...

 

Možeš li potvrditi da si napravio nandroid, tj. kompletan image (poput onoga što radi Acronis na kompu recimo)? Znači ne stock recovery jer on to ne podržava, nego custom recovery kao što je Clockwork mode? Pretpostavljam da si stavio custom recovery i u njemu napravio backup ako si već išao na 4.4.4. Sorry, da se ne raspisujem uzalud:)

Kada smo uspjeli instalirati novi clockwork  (jer prvi koji sam instalirao nije podržavao 4.4.4 izbacivao mi je status 7 instalation aborted) naprivio sam onda backup prije same instalacije. Sad ako sam dobro napravio još jednom te zamoljavam za postupak. Jedino te molim da ako ti nije problem čim više pojednostaviš upute. Zamisli kad da pišeš upute za jednu vrlo sisatu plavušu . Hvala  

 

Znam, imao sam istu priču i istu grešku sa starim Clockworkom, i ja sam ga morao apdejtati. Odlično da si napravio backup prije instalacije, onda nemaš brige.

Dakle ovako.

 

Napravi si sad fino još jedan backup trenutnog stanja (ako si njime zadovoljan) jer je po meni jednostavnije flashati nand nego ponovo instalirati 4.4.4 i Google services (pretpostavljam da si i njih si instalirao).

 

Onda rebootaj u recovery i vrati onaj prethodni backup koji si mudro napravio prije instalacije Kitkata.

 

Kad to napraviš, instaliraj si Titanium Backup. Ja imam punu verziju, ali mislim da bi ti za ovu svrhu trebala uredno raditi i besplatna. Ta je aplikacija za svakoga tko mulja s rom-ovima jednostavno must have, pogotovo kad skužiš kako funkcioniraju filtri u njemu i općenito kako zapravo radi.

 

Titanium inače nije savršen za bekapiranje sistemskih stvari nego zapravo za korisničke aplikacije (i stanje u njima tipa level do kojeg si došao u Angry Birdsima), ali ja sam vratio sms-ove već dvaput pa ćeš onda i ti.

 

Znaj sljedeće: ako u Titaniumu napraviš beckup apsolutno svega, uključujući i sistemske postavke i ako to sve skupa pokušaš vratiti na drugom ROM-u, nastat će totalni kaos. Dosta toga ti neće raditi kako treba i izgubit ćeš osnovne prednosti zbog kojeg i stavljaš novi rom: performanse će se pogoršati jer ćeš opet imati hrpu smeća u memoriji kao i na stocku.

 

E sad, moram priznati da se ne sjećam koja je točno od sljedećih stavki ono što ti treba, zato u Titaniumu backupiraj sve što ima veze sa sms-om (stvarno ne znam zašto ja imam tri i koje su točno razlike između njih, možda ti nećeš imati):

Phone/Messaging SMS/MMS/APN  - to je cijeli naziv jedne pojedinačne stavke

Messaging 4.4.4-SMS/MMS PREFS

Messages (SMS & MMS)  - mislim da je ovo najvažnije zapravo.

 

Sljedeće što radiš je vraćanje onog "novog" nanda koji sam ti rekao da napraviš (ili instalacija Kitkata i Google servisa, što je kompliciranije i nepotrebno).

Logično je da će ti sad opet trebati Titanium pa instaliraj i njega.

 

Nakon toga otvori Titanium i uključi opciju Preferences/Migrate system data, koja služi upravo onome što ti radiš: selidba sistemskih podataka između različitih

ROM-ova.

 

Sad ti samo preostaje da napraviše restore prethodnih stavki, ali nemoj odjedanput sve. Idi redoslijedom za koji mislim da je najvjerojatniji:

Messages (SMS & MMS) - 90% da je to to. Otvori sms aplikaciju i vidi jesu li ti poruke tu. Ako nisu onda

Messaging 4.4.4-SMS/MMS PREFS. Ako nije ni to onda onu treću.

 

Javi kako je prošlo.

 

 

 

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Hvala na uputama. budem ovih dana to išao riješiti. Imam slijedečih par dana nekih obveza ali svakako se javim što sam uspio. Hvala još jednom

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III s Kitkatom
Yo Momma kaže...

Vidim da je tema pomalo mrtva pa se neću raspisivati s puno detalja i stavljati slike Antutua i sl., ali nekako mi se čini da informacije o tome kako Kitkat radi na Bladeu 3 nisu potpune.

 

Memorija: na stocku se uglavnom gušila na oko 40-50 Mb, sada je praktički uvijek na 170, čak ide i do 210. Pogotovo ako se potrudite zatvoriti pozadinske

aplikacije, što sada nije problem budući da postoji dedicated gumb za to.

 

Antutu s ovim sustavom daje 5300, na stocku je bilo oko 3700 što je ogroman porast.

Rekao bih da je čak i kamera (najbolnija točka ovog mobitela) bolja, nekako su fotke definitivno manje isprane, ali i dalje je potrebno dobro osvjetljenje.

Tu je i nova opcija, odnosno slaganje panorame pomicanjem mobitela.

 

A sad ono najvažnije: enormni porast performansi i fluidnosti. Dakle mobitel na Ciyanogenovom 4.4.4 radi perfektno. Kretanje po homescreenovima

je uz apsolutno 0 laga, galerija se otvara i lista trenutačno, kao i ladica aplikacija, općenito sve liste poput file browsera ili popisa albuma u aplikacijama za glazbu,

rade igre koje prije nisu radile.

 

OBAVEZNO staviti drugi launcher (preporučujem Apex, neki vole Novu) jer tek tada sučelje postane istinski brzo i responzivno.

Od igara i softvera koje mi radi apsolutno bez ikakve greške i potpuno fluidno, a prije to nije bio slučaj:

 

...

Dakle, ako netko još uvijek ima ovaj mobitel i želi mu udahnuti novi život, obavezno staviti 4.4.4. Po mom iskustvu sada

je inicijalni dojam kao da u ruci imate mobitel na razini Xperie M (po responzivnosti i skrolanju zaslona), naravno da M ima više

nego dupli Antutu.

 

Uglavnom, mobitel je sa sustavom 4.4.4 nešto sasvim drugo, bolje do neprepoznatljivosti u odnosu na stock.

 

Odličan opis, upravo isto iskustvo imam s navedenim mobitelom i Androidom (CM) 4.4.3. Nevjerojatno je koliko mobitel zapravo dobro radi s obzirom na smiješno slabašan hardver (jedna CortexA5 jezgra,  Adreno 200 GPU).

 

Ovi što se žale najčešće su ostali na Androidu 4.0 ICS, pa hrpa aplikacija nije prilagođena softverski i nastaju problemi, da ne kažem koliko je KitKat prilagođeniji za uređaje s malo mamorije, čak i kao što je čak i 512 MB na ovom modelu.

 

Palac gore za post!

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
kroompeer-847- kaže...

Može li mi netko pomoći? Naime, imam vrlo iritantan problem kod reproduciranja glazbe. Potpuno nasumično se dogodi da pjesme "pucketaju", odnosno prekinu se na sekundu, a to mi se događa i kod stock playera i playera s Google Playa.

Kabal od slušalica ima tipku koja je prilično osjetljiva, pa uz blagi dodir s majicom napravi pauzu ili prebaci pjesmu, takav je slučaj bio kod mene.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
betmen kaže...

Za vas koji ste na CM 11, na koliko MHz držite procesor?

Meni je 320/1113 (ne ide više), a zanimljivo da i uz taj mali overclock baterija svejedno izdrži 48+ sati.


Isto tako, jeste probali mijenjati 'CPU governor' u postavkama procesora?

245/1152. Radi uredno i na 1,19 GHz, dok na 1,2 GHz već blokira i traži reset.

 

Governor stavi ondemand, pa će po potrebi dizati i spuštati takt, najbolje za uštedu baterije.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
drexcya kaže...
betmen kaže...

Za vas koji ste na CM 11, na koliko MHz držite procesor?

Meni je 320/1113 (ne ide više), a zanimljivo da i uz taj mali overclock baterija svejedno izdrži 48+ sati.


Isto tako, jeste probali mijenjati 'CPU governor' u postavkama procesora?

245/1152. Radi uredno i na 1,19 GHz, dok na 1,2 GHz već blokira i traži reset.

 

Governor stavi ondemand, pa će po potrebi dizati i spuštati takt, najbolje za uštedu baterije.

 

Meni na 1,19 isto radi, ali tijekom "standardne" upotrebe kada mi u biti ni ne treba.

Ali ako pokrenem igru tipa Subway Surfers mogu se kladiti da će se resetirati prije nego što ću ja izgubiti život:)

Tako da je za one koji se igraju 1152 vjerojatno najsigurniji odabir.

 

Inače, oni koji tvrde da se ne primijeti razlika između 1008 i 1152 Mhz su oni koji ne igraju igre. Ali tih 150 Mhz u igrama

se zbilja osjeti.

 

Što se tiče governora, za performanse je daleko bolji Interactive (konzervativnije diže i spušta frekvenciju, tako da je

trenutna frekvencija uvijek bliža onome što korisnik u danom trenutku treba), a učinak na bateriju je praktički zanemariv.

Barem ga ja nisam primijetio.

 

U memory managementu uključite Allow purging of assets pa će na raspolaganju biti još više memorije.

 

Malo off topic, istina je da ovaj mob ima slabe performanse i specifikacije u odnosu na zvijeri koje su danas na tržištu.

Ali onaj tko prati kompjutere od početka zna da su 1 Ghz procesora i 512 Mb memorije zapravo respektabilne performanse

i da mogu puno toga napraviti, ako se od njih ne traži nemoguće, što uvijek čine stock sustavi: ajde ti čudesna spravo radi 60

procesa u pozadini paralelno koji korisniku uopće nisu potrebni. I čini to sve s jednom jezgrom.

Pa prije 10 godina imali smo kompjutere slabijih specifikacija. Ja inače za multimediju koristim HP iPAQ 214, koji ima procesor

od 624 Mhz i 128 Mb memorije(!!!), rezoluciju ekrana VGA 640x480. Ali spravica ima 64 GB prostora za pohranu mojih filmića

tako da mogu s njim na put oko svijeta i neće mi nedostajati sadržaja. Za divixe koji ionako imaju standardno manju rezoluciju

od spomenute više nego dovoljno.

Poanta: iako se filmovi vrte bez trzanja i sve radi uredno, ukupan dojam kad nakon njega primim Blade 3 u ruku je kao da sam

za pultom Enterprisea.

 

Tako da je sve to relativno. Treba znati cijeniti ono što se ima {#}

 

E da, jel može netko tko ima CM 4.4.4 javit radi li mu Showbox?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 10:45 (Yo Momma).
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...

 

Malo off topic, istina je da ovaj mob ima slabe performanse i specifikacije u odnosu na zvijeri koje su danas na tržištu.

Ali onaj tko prati kompjutere od početka zna da su 1 Ghz procesora i 512 Mb memorije zapravo respektabilne performanse

i da mogu puno toga napraviti, ako se od njih ne traži nemoguće, što uvijek čine stock sustavi: ajde ti čudesna spravo radi 60

procesa u pozadini paralelno koji korisniku uopće nisu potrebni. I čini to sve s jednom jezgrom.

Pa prije 10 godina imali smo kompjutere slabijih specifikacija. Ja inače za multimediju koristim HP iPAQ 214, koji ima procesor

od 624 Mhz i 128 Mb memorije(!!!), rezoluciju ekrana VGA 640x480. Ali spravica ima 64 GB prostora za pohranu mojih filmića

tako da mogu s njim na put oko svijeta i neće mi nedostajati sadržaja. Za divixe koji ionako imaju standardno manju rezoluciju

od spomenute više nego dovoljno.

Poanta: iako se filmovi vrte bez trzanja i sve radi uredno, ukupan dojam kad nakon njega primim Blade 3 u ruku je kao da sam

za pultom Enterprisea.

Baš sam sličnu usporedbu radio u jednom članku oko OC-a ovog mobitela, pa se prisjetio kako sam nekad uredno koristio Celerona na 300 MHz, kasnije od 400 MHz i još mu podigao takt za 50 MHz. 400 i 450 MHz, tada se definitivno osjetila razlika. Današnje "sprave" su čudo tehnologije, ali programiranje ih ne prati, već se razbacuju resursima - od tud i spor rad, trzanje i sl. stvari. Ne kažem da bi trebali pisati appse u assembleru ali više pažnje bi bilo lijepo, posebno oko upravljanja memorijom.

 

Dobra paralela su Playstation 3 i Xbox, na početku su imali grafiku sličnu prethodnicima (kao i sada PS4 i novi Xbox), a onda pogledaš njihove zadnje naslove i čudiš se razlici, jer izgledaju kao da su napravljene za pet puta jači hardver... Konzole gube svoj "vijek trajanja" i tek onda se izvlači potpuni maksimum kvalitetnim programiranjem, kako bi igraći naslovi ostali konkurenti.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...

Što se tiče governora, za performanse je daleko bolji Interactive (konzervativnije diže i spušta frekvenciju, tako da je

trenutna frekvencija uvijek bliža onome što korisnik u danom trenutku treba), a učinak na bateriju je praktički zanemariv.

Barem ga ja nisam primijetio.

Koji interactive, kod mene ima "Interactive" i "InteractiveX"?

 

Za još brži rad, može se uključiti i “16-bit Transparency”. Također, Nova Launcher dosta ubrza mobitel odnosno sučelje radi fluidnije.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
drexcya kaže...
Yo Momma kaže...

Što se tiče governora, za performanse je daleko bolji Interactive (konzervativnije diže i spušta frekvenciju, tako da je

trenutna frekvencija uvijek bliža onome što korisnik u danom trenutku treba), a učinak na bateriju je praktički zanemariv.

Barem ga ja nisam primijetio.

Koji interactive, kod mene ima "Interactive" i "InteractiveX"?

 

Za još brži rad, može se uključiti i “16-bit Transparency”. Također, Nova Launcher dosta ubrza mobitel odnosno sučelje radi fluidnije.


Ja koristim obični interactive. InteractiveX se bazira na njemu i malo više možda štedi bateriju. Što radi 16-bit transparency? Uključiti ili isključiti, jer se radi o nekakvoj prozirnosti kaj ne? Drugi launcher obavezno, ali ja sam Novu otpisao po kratkom postupku davno i prešao na Apex koji je po mnogima i po meni bolji, iako se na ovom forumu svi lijepe za Novu kao da je nekakav sveti gral:) Osobno nisam mogao podnijeti činjenicu da tada kad sam je ja isprobavao nije home tipka centrirala i dock, nego samo glavni homescreen. Također se aplikacije u draweru nisu dale poredati nikako nego po abecedi, što mi je najbeskorisnija opcija.

 

Još malo digresije: sjetio sam se vremena kad smo za masne pare (veće nego koliko je koštao Blade) kupovali hardverski dodatak za Amigu koji je bio veći i teži od današnjih mobitela, a služio je samo tome da memoriji od 512 Kb doda još toliko i poveća je na ukupnih i čitavih 1 Mb. (jedan megabajt, da da, 512 puta manje od onoga što danas ima obični telefon najnižeg cjenovnog ranga).

 

Tako da me užasno zabavlja čitati kako ljudi danas kukaju da giga procesora nije dosta, da pola gige ram-a ne valja i tako dalje. Istina na tržištu su zvijeri, ali ima jedna granica specifikacija koja uz custom rom kad se počiste smeća više nego dovoljna za apsolutno sve osim najnovijih igara. Ljudi ne shvaćaju da su i flagshipovi proporcionalno još natrpaniji smećem i da svoje pravo lice pokazuju tek kad se modaju. Što reći kad ljudima od 2 Gb memorije ostane 300 mb?

Kamera će na Bladeu uvijek biti smeće i tu spasa nema, ali što se ostalog tiče izvlačenje maksimuma iz ovog (vrlo relativnog) mene veseli.

16 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...

Tako da me užasno zabavlja čitati kako ljudi danas kukaju da giga procesora nije dosta, da pola gige ram-a ne valja i tako dalje. Istina na tržištu su zvijeri, ali ima jedna granica specifikacija koja uz custom rom kad se počiste smeća više nego dovoljna za apsolutno sve osim najnovijih igara. Ljudi ne shvaćaju da su i flagshipovi proporcionalno još natrpaniji smećem i da svoje pravo lice pokazuju tek kad se modaju. Što reći kad ljudima od 2 Gb memorije ostane 300 mb?

Kamera će na Bladeu uvijek biti smeće i tu spasa nema, ali što se ostalog tiče izvlačenje maksimuma iz ovog (vrlo relativnog) mene veseli.

Da, al ne vrtiš na Bladeu AmigaOS. Kamo sreće da su ga modali za mobitele, umjesto da izmišljaju Android, jer je linux kao, super, ovoono.
Nije problem u OSu, naravno, OSu je dovoljan 1 GHz proc i 512 MB memorije, problem su sve ostale aplikacije. Da se vrte aplikacije od prije tri-četiri godine, ovo bi bio super mobitel. No na žalost, vrte se današnje aplikacije. 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Father_Dougal kaže...
Yo Momma kaže...

Tako da me užasno zabavlja čitati kako ljudi danas kukaju da giga procesora nije dosta, da pola gige ram-a ne valja i tako dalje. Istina na tržištu su zvijeri, ali ima jedna granica specifikacija koja uz custom rom kad se počiste smeća više nego dovoljna za apsolutno sve osim najnovijih igara. Ljudi ne shvaćaju da su i flagshipovi proporcionalno još natrpaniji smećem i da svoje pravo lice pokazuju tek kad se modaju. Što reći kad ljudima od 2 Gb memorije ostane 300 mb?

Kamera će na Bladeu uvijek biti smeće i tu spasa nema, ali što se ostalog tiče izvlačenje maksimuma iz ovog (vrlo relativnog) mene veseli.

Da, al ne vrtiš na Bladeu AmigaOS. Kamo sreće da su ga modali za mobitele, umjesto da izmišljaju Android, jer je linux kao, super, ovoono.
Nije problem u OSu, naravno, OSu je dovoljan 1 GHz proc i 512 MB memorije, problem su sve ostale aplikacije. Da se vrte aplikacije od prije tri-četiri godine, ovo bi bio super mobitel. No na žalost, vrte se današnje aplikacije. 

 

Nisam baš siguran ni da je stvar u današnjim aplikacijama izvan igara:)

Aplikacije su trivijalne, recimo meni sada Sygic kao jedna dosta zahtjevna aplikacija s

3D prikazom terena radi apsolutno savršeno glatko. Ne znam koja bi aplikacija koja nije namijenjena igranju

mogla biti zahtjevnija od njega. Pretpostavljam da je veći problem u multitaskingu

(iako je pitanje koliko nekom baš treba da mu se u pozadini vrti i Skype, i Face, i Viber, i WhatsApp i what's not).

Pogotovo taj problem pogoršavaju proizvođačka sučelja s gomilom nepotrebnih stvari. Ali tome hvala bogu ima lijeka:)

12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...


1. Što radi 16-bit transparency? Uključiti ili isključiti, jer se radi o nekakvoj prozirnosti kaj ne?

 

2. Drugi launcher obavezno, ali ja sam Novu otpisao po kratkom postupku davno i prešao na Apex koji je po mnogima i po meni bolji, iako se na ovom forumu svi lijepe za Novu kao da je nekakav sveti gral:) Osobno nisam mogao podnijeti činjenicu da tada kad sam je ja isprobavao nije home tipka centrirala i dock, nego samo glavni homescreen. Također se aplikacije u draweru nisu dale poredati nikako nego po abecedi, što mi je najbeskorisnija opcija.

 

3. Tako da me užasno zabavlja čitati kako ljudi danas kukaju da giga procesora nije dosta, da pola gige ram-a ne valja i tako dalje.

1. Iskreno, ne znam, ali sam pročitao na nekom forumu da se uključivanjem te opcije performanse poboljšavaju (nije u pitanju transparentni notifikacijski bar).

 

2. To su stvari subjektivne prirode, Nova i Apex, oba će obaviti stvar kad je bolja fluidnost u pitanju, a ostalo je stvar osobnog izbora. Osobno, počeo sam s Novom, tako da je postala stvar navike s vremenom, a nisam se previše igrao oko drugih laucnhera. Koristio Apex neko vrijeme, pa znam i za njega da je dobar.

 

3. Također. Baš sam uploadao

gdje se lijepo vidi prilično solidan rad mobitela, s obzirom na specifikacije (postoje uređaji tri puta skuplji, a rade lošije, osobno sam se u to uvjerio više puta). Čak je i zastarjeli Adreno 200 čip dovoljan za igranje većine prosječnih igara, evo isto jedan vlastiti primjer kad je 3D grafika u pitanju.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
13 godina
offline
ZTE Blade III

Svakome njegovo, ionako nisu tu ne znam kolike razlike. Isprobao sam Novu taman negdje kad sam prešao prvi put na Custom ROM i odmah si uzeo Prime verziju i od onda je koristim. Nemam nikakvu namjeru isprobavati nešto drugo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Hexfire kaže...

Svakome njegovo, ionako nisu tu ne znam kolike razlike. Isprobao sam Novu taman negdje kad sam prešao prvi put na Custom ROM i odmah si uzeo Prime verziju i od onda je koristim. Nemam nikakvu namjeru isprobavati nešto drugo.

 

A ne smeta ti to što home tipka ne centrira i dock nego samo gornji dio home screena? Ili je to riješeno u novijim verzijama?

 

@draxcya  Pogledao sam si video s Race Illegalom, pa to radi mrak. Znamo da je Adreno 200 dno dna relativno u odnosu na ostalo što je na tržištu, ali kao što vidimo još uvijek super obavlja posao ako se povremeno želiš poigrati. Race Illegal ja ne uspijevam instalirati. Mislim uspijem, ali onda ne mogu odabrati nijedan auto u besplatnoj verziji. Mislim kako si besplatna kad ne mogu ni probnu vožnju s jugićem obaviti pas ****?

 

Kad smo kod casual gaminga, svima bih preporučio da si instaliraju Manuganu 1 i 2, osim ako baš ne mrzite platformere. Super zabavno, lijepo i radi savršeno. I besplatno je:)

 

Ljudi, radi li vama Showbox na CM 4.4.4?

13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...
Hexfire kaže...

Svakome njegovo, ionako nisu tu ne znam kolike razlike. Isprobao sam Novu taman negdje kad sam prešao prvi put na Custom ROM i odmah si uzeo Prime verziju i od onda je koristim. Nemam nikakvu namjeru isprobavati nešto drugo.

 

A ne smeta ti to što home tipka ne centrira i dock nego samo gornji dio home screena? Ili je to riješeno u novijim verzijama?

Nisam siguran na što misliš, ali pošto mi je dock po defaultu sakriven recimo da mi ne smeta.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Yo Momma kaže...
Hexfire kaže...

Svakome njegovo, ionako nisu tu ne znam kolike razlike. Isprobao sam Novu taman negdje kad sam prešao prvi put na Custom ROM i odmah si uzeo Prime verziju i od onda je koristim. Nemam nikakvu namjeru isprobavati nešto drugo.

 

A ne smeta ti to što home tipka ne centrira i dock nego samo gornji dio home screena? Ili je to riješeno u novijim verzijama?

 

@draxcya  Pogledao sam si video s Race Illegalom, pa to radi mrak. Znamo da je Adreno 200 dno dna relativno u odnosu na ostalo što je na tržištu, ali kao što vidimo još uvijek super obavlja posao ako se povremeno želiš poigrati. Race Illegal ja ne uspijevam instalirati. Mislim uspijem, ali onda ne mogu odabrati nijedan auto u besplatnoj verziji. Mislim kako si besplatna kad ne mogu ni probnu vožnju s jugićem obaviti pas ****?

 

Kad smo kod casual gaminga, svima bih preporučio da si instaliraju Manuganu 1 i 2, osim ako baš ne mrzite platformere. Super zabavno, lijepo i radi savršeno. I besplatno je:)

 

Ljudi, radi li vama Showbox na CM 4.4.4?

Što se igre tiče, nemam je trenutno instaliranu, ali tada si imao par staza i par auta na izbor, vjerojatno su mijenjali nešto. Inače, na tom prethistorijskom GPU čipu igrao sam čak i FPS

, radila je ok uz prethodno čišćenje memorije, ali samo prvih par nivoa, kasniji su valjda napreedniji pa počinje štekati.

 

Trenutno imam instaliranu samo Traffic Racer, zarazna, besplatna igra, sa stvarnim autima, u 3D-u iako je ptičja perspektiva. Racing Moto također zanimljiva, na sličan princip, zatim klasici Angry Birds, Temple Run (dvojka radi bez štucanja uz prethodno čišćenje memorije), super zarazna Air Control Lite, Unicorn Dash, Cut the Rope, Jetpack Joyride...

 

To su neke koje isprobano rade na ovom mobitelu.

 

Showbox nisam probao.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
9 godina
offline
ZTE Blade III

Pozdrav svima na forumu,prijavio sam se zbog toga sto pratim ovu temu vec duze vremena i zato sto imam zte III mob.,vrlo korisnih stvari sam vidjeo od par osoba koje stvarno se vidi znaju mnogo o mobilnoj telefoniji ,volio bi da neko od vas u kratkim opisima ovde da nam pomogne a sigurno nisam jedini da nam opisu korak po korak kako se ovaj telefon rotuje i kako novi rom ubaviti i rekoveri postupak ,mislim da nas puno ne zna kako se ovaj postupak tacno radi , ja sam evo moj zte III rotovao i cak sam jedan novi rom ubacio jelly a kad sam ga kupio bila ja aurora unutra,sad kad hocu da Kitkat ubacim ne uspijeva mi nikako izbacuje mi uvijek abotret proces,citam razne forume i zelim da telefon naucim da radim sa njim ali sam ovde zapeo i vjerujem da nisam jedini ,eto ako se ko nadze da bi htjeo da nam pomogne sa ovim postupcima volio bi da i dalje ucim sto se ovoga tice , mogu reci da me mnogo interesuje ....

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

na web stranici   ovdje često prisutnog drexcia (ivan-galgoci.from.hr) imaš upute za rootanje zte bladeIII vrlo lijepo opisane  i garantirano funkcioniraju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 10:57 (hoz).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: ZTE Blade III
hoz kaže...

na web stranici   ovdje često prisutnog drexcia (ivan-galgoci.linkovi.hr) imaš upute za rootanje zte bladeIII vrlo lijepo opisane  i garantirano funkcioniraju.

Hvala prvo na reakciji ,rootanje sam savlado i citam redovno Ivana ,problem mi je kako ubaciti Kitkat rom jer mi izbacuje na tel. da je proces abortet . e sad gdje grijesim tu sam malo konfuzan{#} sto bi se reklo pratim sve upute al mi ne uspijeva?

14 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Ako ti se neda yebat s time, jedan frajer je izdao tool za root, par minuta posla.

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 13:18 (Tommy_123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
zte3 kaže...
hoz kaže...

na web stranici   ovdje često prisutnog drexcia (ivan-galgoci.linkovi.hr) imaš upute za rootanje zte bladeIII vrlo lijepo opisane  i garantirano funkcioniraju.

Hvala prvo na reakciji ,rootanje sam savlado i citam redovno Ivana ,problem mi je kako ubaciti Kitkat rom jer mi izbacuje na tel. da je proces abortet . e sad gdje grijesim tu sam malo konfuzan{#} sto bi se reklo pratim sve upute al mi ne uspijeva?

Stvar je u tome što imaš instaliranu stariju verziju CWM-a, a za novije verzije KitKata treba novija, stoga ti izbacuje Error. Imaš na mojim stranicam opisan postupak za instalaciju novog CWM-a.

 

Btw, nedavno je iskusni kolega završio sa potpuno Stock Blade III modelom, i čitavu stvar je odradio upravo na taj način, prvo rootao mobitel s nekom aplikacijom (Kingo Android root), iako nije bitno koja je, sve dok obavi posao. Zatim po tom postupku u memoriju putem terminala na mobitelu kratko i brzo (ali i oprezno) upisati novi CWM, a zatim staviš ROM koji želiš, uključujući 4.4.4 Kitkat CM.

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice