Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.225.435
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Evo imas link u ovom postu: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/polaganje-vozackog/74073.aspx?page=55&jumpto=4525753&sort=asc&view=flat Unutra ti je medju ostalim i knjiga iz prve pomoci.

WordPress ❤
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Evo samo da javim, polozio sam bez problema.. Hvala na pomoci :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Danas isa u split u haka i prosa iz prve 112/120 dva kriva odgovora koliko sam uspio vidit
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Pozdrav forumaši !
Htio bih vas samo pitati je li jos na snazi onaj "stari" (ugl od prije) zakon koji kaže da se s 14,5 GOD moze polagati za skuter do 50 kubika i da se s 15,5 GOD moze polagati za motor do 125 kubika...? to Me zanima jer živim na "selu" i tamo nema prometa i svi imaju skuter (od 13,14 GOD ) pa je stari meni htio uzeti neki polovni ali želi da prvo položim .
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Inace imat cu 15 ipo GOD u 11 mjesecu 2015 to jest za manje od mjesec dana
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
#wot#vk.0h kaže...
Pozdrav forumaši !
Htio bih vas samo pitati je li jos na snazi onaj "stari" (ugl od prije) zakon koji kaže da se s 14,5 GOD moze polagati za skuter do 50 kubika i da se s 15,5 GOD moze polagati za motor do 125 kubika...? to Me zanima jer živim na "selu" i tamo nema prometa i svi imaju skuter (od 13,14 GOD ) pa je stari meni htio uzeti neki polovni ali želi da prvo položim .

Ne možeš polagati, možeš početi s autoškolom 6 mjeseci ranije, ali polagati i dobiti vozačku možeš tek sa 15/16

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2015 13:17 (power_user).
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

i ja polozio sve napokon prije 10-tak dana da se pohvalim. Mala trema bila, ugasio mi se jedanput auto(trese se noga na kvacilu), ali sve drugo super odvozio i pustio me.
Popite nesto za opustanje, pivicu ili nesto zestoko, ako ima tko u obitelji neki helex ili slicno, i prolazite sigurno .

Moj PC  
4 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Jako pametan savjet. Nek si popiju. Nek daju instruktoru povoda da ih sruši.
Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

 Popij, popij, pa bi bilo dobro da kroz zaštitnu ogradu sigurno prođeš. Pače, ne bi bilo loše.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 12:55 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Luka123 kaže...

i ja polozio sve napokon prije 10-tak dana da se pohvalim. Mala trema bila, ugasio mi se jedanput auto(trese se noga na kvacilu), ali sve drugo super odvozio i pustio me.
Popite nesto za opustanje, pivicu ili nesto zestoko, ako ima tko u obitelji neki helex ili slicno, i prolazite sigurno .

 Najljepse je uc u auto sa instruktorom pa da smrdis na alkohol :D epic savjet.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Jedan savjet za sve one koji su prvi put pali na propisima a rješavaju preko računala, sjednite na suprotno računalo s vaše strane jer su ista pitanja kao na onom na kojem ste pali ;) To je sistem da nemogu prepisivati jedni od drugih. U prjevodu  

 

1racunalo  2racunalo 3racunalo

1racunalo  2racunalo 3racunalo

 

Suprotna računala mislim da ste skuzili na sto mislim ;)

nisam pio 9 mjeseci, a onda sam se rodio
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Budimo realni, kolike su šanse da je ovo istina?
Pa pitanja ima preko 700!
Optimizam je nedostatak iskustva.
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Koliko sam ja cuo oni imaju bazu od oko 900 pitanja i za svakoga se random sloze pitanja prije ispita.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ostalo mi je još 6h za odvoziti, prvu pomoć sam rjesio i testove iz prve. Sranje mi je što mi se događa da dok vozim izgubim koncentraciju danas, trebao napraviti prestrojavanje ja blokirao nastavio samo pravo napravio sranje .

Ne znam kako ce mi biti u srijedu iduću na polaganju sam bi sebe bacio, poligon voznja unazad i intenzivno kocenje sve dobro napravim, ali da držim koncentraciju na nekom nivou dok vozim mi je nikakva .

Koliko se tolerira na ispitu voznje da falim gledat mrtvi kut ili zaboravim dati pokazivac, ili parkiranje unazad jel imam samo jedan pokusaj ili ? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Polaganje vozačkog

Evo samo da se opet javim, upisao sam vozacki 27.05.2015. odlusao sve sate i prvi ispit propisa mi je bio 14.07.2015. kojeg sam pao (90 bodova haha), zatim drugi 01.08.2015. kojeg sam prosao sa 111/120 bodova. sredinom osmog mjeseca sam saslušao sate prve pomoći al se onda ugurao maturalac pa sam malo pauzirao i onda sam prvu pomoc polozio tek 04.10. , a voznju 06.10.. Danas sam predao zahtjev za vozačkom i dobio onu potvrdu s kojom smijem voziti uz uvijet da imam osobnu sa sobom.
Sto se tice ispita voznje, isao sam prvi i sve sam super napravio, samo sam zajebao na provjerama kod prestrojavanja koje nisam napravio 2 puta na semaforima i zbog toga mi je prigovorio nakon cega sam ih poceo raditi. Kasnije me pustio al me malo propitao teoriju, postavio mi je par krizanja da rjesim te me ispitao kako osigurati auto na uzbrdici/nizbrdici. To sam rasturio, zatim mi je jos malo objasnjavao zasto su te provjere vazne te kako najvise nesreca nastaje upravo radi njih al me na kraju pustio. Znaci provjere, provjere, provjere i samo provjere, gledajte te retrovizore i mrtve kuteve. Sto se tice savjeta o ispitu, tehnicki dio nije tolko bitan, moze ti auto stucat, moze se cak i ugasit par puta na uzbrdicama al je bitno kako vi reagirate, ako pocnete panicarit naravno da ce vas srusit a ako iste sekunde upalite auto on nece ni skuzit da se ugasio. Dok vozite pogledajte cak i po ravnici pogledajte malo retrovizore, to ce on primjetit te gleda na to kao veliki plus. Kod parkiranja u rikverc, ako ste kasno poceli motat, nemojte ulazit do kraja nego se ispravite, malo se dajte naprijed te udite u rikverc kako spada. I samo opusteno, popijte nesto prije, meni je instruktor savjetovo da slobodno liznem jednu, dvije rakijice (iako nisam jer nema potrebe, nisam panicar) prije samo stavite zvaku da vam ispitivac ne izvadi dreger haha. 
Sretno svima!!

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kakve su to gluposti sa pijenjem?
Ako nisi sposoban biti skoncentriran bez alkohola, ne trebaš ni vozit.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ne tolerira se. Doduše, sve ovisi o instruktoru.
Ne vidim zašto bi se uopće toleriralo? Je li objašnjeno što moraš raditi? Jel ti to radiš? Ne radiš? Padaš. Kristalno jasno.
Btw, ne znam znaš li, ali kod komisije nećeš voziti 2h, već 20-ak minuta. pa onda barem to probaj izdržati.


I ovo što je chutac rekao, kakve su to idiotarije s pijenjem? Jeste li vi normalni, slušate li se vi?

Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Broken kaže...

Ostalo mi je još 6h za odvoziti, prvu pomoć sam rjesio i testove iz prve. Sranje mi je što mi se događa da dok vozim izgubim koncentraciju danas, trebao napraviti prestrojavanje ja blokirao nastavio samo pravo napravio sranje .

Ne znam kako ce mi biti u srijedu iduću na polaganju sam bi sebe bacio, poligon voznja unazad i intenzivno kocenje sve dobro napravim, ali da držim koncentraciju na nekom nivou dok vozim mi je nikakva .

Koliko se tolerira na ispitu voznje da falim gledat mrtvi kut ili zaboravim dati pokazivac, ili parkiranje unazad jel imam samo jedan pokusaj ili ? 

Sve je to skroz normalno, nakon nekog vremena kad stekneš malo iskustva vozit ćeš jednako kao i svi drugi. Meni je recimo instruktor jednom rekao da krenem s parkirališta nadesno; ja otišao lijevo. Svako malo bih stao na crveno skroz ispod semafora pa nisam vidio svjetla. I tako... Sigurno ćeš položiti, posve moguće otprve, samo smireno.

 

Greškice, kako koje, kako koji ispitivač... parkiranje unazad bi valjda smio ponoviti, ako je problem samo da ti je auto otišao nakrivo ali si gledao ogledala i sve i stao na vrijeme.

 

14 godina
moderator
offline
Re: Polaganje vozačkog
Broken kaže...

Koliko se tolerira na ispitu voznje da falim gledat mrtvi kut ili zaboravim dati pokazivac, ili parkiranje unazad jel imam samo jedan pokusaj ili ? 

 U principu je to pad.

 

Retrovizori + mrtvi kut + žmigavci + pješaci - obavezno paziti.

Čak će i prestrojavanje preko pune linije prije tolerirati od toga...

 

Kod parkiranja se možeš popravit, to nije problem. Samo mirno i čim shvatiš da neide kako treba poravnati se i pokušati ponovo. Nisu strogi kod parkiranja.

Pa ni profesionalni vozači se nekad ne uparkiraju baš iz prvog pokušaja bez popravljanja...

 

 

Naravno, sve ovisi o ispitivaču koliko će (ili neće) tolerirati, ali ovo je u većini slučajeva točno.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Hvala na savjetima :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Retrovizori, mrtvi kut i žmigavci se po pravilu smiju fulati 2 put, a treći je već pad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ostalo mi je još 4 sata i u srijedu mi je polaganje, jucer sam odvozio bez ikakve greske te instruktor nije imao nekih primjedbi, danas zeznuo sam se kod parkiranja prednjim krajem kasno sam dao zmigavac, iako mi je bio u prvoj brzini činilo mi se da auto ide brze pa sam smotao volanom nisam napravio potrebne provjere . Nadam se da ću još preostale sate odvoziti kako treba i da me nece trema spucati u srijedu i odraditi to kako treba.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav, situacija je ovakva, polozio sam prvu pomoc i propise iz prve bez ikakvih problema. E sad, dobio sam instruktora koji nije nimalo zainteresiran za obavljanje voznje, posto sam isao sa frendom na prvu pomoc i propise zajedno, stavili su nas i na voznju da idemo zajedno(??) i instruktor s nama dvojcom odradi sve u 45 min (svako oko 20min) i upise obojci po sat...Da ne govorim da sam od 12.10 (kada sam polozio teoriju) odvozio do dan danas 3 sata (polovicna), a danas nam se javio da necemo ni sutra vozit nego tek u ponedjeljak. Rođendan mi je za mjesec i koji dan tako da nije bas da imam previse vremena, a on maksimalno razvlaci. Jel tko imao slicna iskustva, oce li se pocet redovitije vozit kasnije ili sta? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 0:37 (dani500).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Žali se u autoškoli i traži da ti zamijene instruktora jer to nije normalno.

Ja sam od prvog sata bio sam u autu,instruktor dođe po mene i odvozim sat te se na kraju sata odvezem kući i gotovo.
Nerijetko je trajalo i duže od 45 minuta no nikada mu nije bio problem.

robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ideš u autoškolu i žališ se. Ako ne poduzimaju ništa, prijetiš sa novinama i televizijom i onda će se sigurno opametiti.

EUNE: Ferritin
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
dani500 kaže...

Pozdrav, situacija je ovakva, polozio sam prvu pomoc i propise iz prve bez ikakvih problema. E sad, dobio sam instruktora koji nije nimalo zainteresiran za obavljanje voznje, posto sam isao sa frendom na prvu pomoc i propise zajedno, stavili su nas i na voznju da idemo zajedno(??) i instruktor s nama dvojcom odradi sve u 45 min (svako oko 20min) i upise obojci po sat...Da ne govorim da smo od 12.10 (kada sam polozio teoriju) odvozio do dan danas 3 sata (polovicna), a danas nam se javio da necemo ni sutra vozit nego tek u ponedjeljak. Rođendan mi je za mjesec i koji dan tako da nije bas da imam previse vremena, a on maksimalno razvlaci. Jel tko imao slicna iskustva, oce li se pocet redovitije vozit kasnije ili sta? 

 Traži zamjenu. Ako te zahebavaju traži nek ti vrate lovu,jer ovim tempom sigurno nećeš proči ispit ni da ideš 10 puta.

 

Moja preporuka je da u slučaju da vidite da vas instruktor zahebava na bilo koji način (ili je samo neugodan prema vama (događa se puno sa osobama nježnijeg spola)) odmah tražite zamjenu. Nikakve izreke tipa "... ti dovoljno znaš ovih 25 sati će biti dovoljno,zapisat ću ostale kao da si vozio" i slično nemojte trpjeti. To su stare fore s kojima oni samo žele zaraditi, a u slučaju da onda padnete - nikome ništ. tih 1000€ (najmanje) je puno love i nemojte se za to dati zahebavati. Ako neće oni ima onih koji će željeti. 

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 23:51 (zerocool12).
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ja sam prva 2 sata isto bio sa još jednom ženskom jer prvi sat ti mora objasniti sve na i oko auta, te kako se vozi. Tako da nam je to zajedno objasnio bez da mora to raditi više puta jer ima puno ljudi.

 

Obično sam vozio po 2sata 3 dana tjedno, ali znalo se desiti da nisam po tjedan i više dana. Jer kod prvih sata me matnuo u sate kad ima najmanje gužve na cesti kako bi se uhodao lagano, kad sam počeo padala je kiša pa me i radi toga par puta odgodio, tek nakon toga svega me bacao kako želi i kad je najveća gužva. Isto tako očito nisi jedini koji polaže pa mora napraviti raspored, a i ovaj moj je išao par puta u Zagreb na nekakve ispite, morao je raditi par dana sa policijom nekakve viježbe, te dane kad su bili ispiti isto tako nisam vozio. Dakle strpi se, nisi jedini koji polaže.

 

Ako misliš da te vara za sate žali se ali bolje da ti te prve sate na poliguno preskoči, pa da odradiš što više na cesti. Tako je isto i meni napravio, odvozio sam sa tom ženskom ta 2 sata na polignu iako treba po pravilu 5, a ostala 3 na cesti ali je napisao kao poligon. Isto tako sam znao voziti po pola sata duže, ali i manje zavisi od gužve i relacije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 0:51 (Jack Sparrow).
16 godina
offline
Polaganje vozačkog

Htio bi vam predstaviti mobilnu aplikaciju na kojoj smo radili jedno duže vrijeme kao tim zadužen za izradu 3d ilustracija(preko 400 različitih ilustracija).

Riječ je o mobilnoj aplikaciji koja služi za učenje prometnih pravila kod polaganja ispita za dobivanje vozačke dozvole.
Aplikacija sadrži veliku količinu pitanja sa mnoštvom ilustracija, te je odličan alata za testiranje znanja prije polaganja ispita ili za samo nadopuniti znanje o prometnim pravilima.

Link za besplatno preuzimanje Android verzije aplikacije:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prolink.autoskola
Pa, ako znate nekoga tko upravo polaže vozački ispit ili samo želite nadopuniti znanje teorije vožnje, svakako preporučujem da barem isprobate aplikaciju.

Te link na malu galeriju sa nekoliko ilustracija koje smo napravili za ovu aplikaciju:
http://dd3d.hr/3d-illustrations-for-mobile-driving-school-app/

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Berko kaže...

Htio bi vam predstaviti mobilnu aplikaciju na kojoj smo radili jedno duže vrijeme kao tim zadužen za izradu 3d ilustracija(preko 400 različitih ilustracija).

Riječ je o mobilnoj aplikaciji koja služi za učenje prometnih pravila kod polaganja ispita za dobivanje vozačke dozvole.
Aplikacija sadrži veliku količinu pitanja sa mnoštvom ilustracija, te je odličan alata za testiranje znanja prije polaganja ispita ili za samo nadopuniti znanje o prometnim pravilima.

Link za besplatno preuzimanje Android verzije aplikacije:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prolink.autoskola
Pa, ako znate nekoga tko upravo polaže vozački ispit ili samo želite nadopuniti znanje teorije vožnje, svakako preporučujem da barem isprobate aplikaciju.

Te link na malu galeriju sa nekoliko ilustracija koje smo napravili za ovu aplikaciju:
http://dd3d.hr/3d-illustrations-for-mobile-driving-school-app/

 Ako je pitanja provjerio nekakav instruktor vožnje, ispitivač, ili ing. cestovnog prometa, onda svakako thumbs up :)

16 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
etcshadow kaže...

 Ako je pitanja provjerio nekakav instruktor vožnje, ispitivač, ili ing. cestovnog prometa, onda svakako thumbs up :)

 Da, sva pitanja su provjerena od par instruktora i napravljena u skladu sa pitanjima koja su na ispitima. Ako naletite na koju grešku, javite da ih mogu zezat 

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice