Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.186.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Corsair m65 pro rgb ili corsair scimitar rgb....nemogu se odlucit kojeg da uzmem da upotpunim periferiju strafe rgb mx red i void headset....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Koliko vidim ovaj prvi ima bolji senzor, postoji i scimitar rgb PRO koji ima taj isti senzor.

Mislim da ti na kraju ovisi kakve igre igras i da li ti je potrebno 217 tipki na ovom scimitaru.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Point-X kaže...

Nije miš ali je blisko, može preporuka podloge za g400s?

 Postoji tema; http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/izbor-dobre-podloge-misa/164493.aspx

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

I ja sam razmislajo o m65 pro..scimitar mi bolje lezi u ruci..m65 nisam probao...makar i scimitar nema los zenzor....scimitar je mmo i moba ali brijem da se moze koristit i za druge igre

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 19:10 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ipak sam uzeo scimitar

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 18:58 (Zhnu).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

ne vidim koji senzor ima, a u komentarima pise da nema nigdje drivera za skinut

 

preskoci to i kupi nesto provjereno

 

a ako ti se svida taj dizajn, onda ti preporucujem https://www.gskill.com/en/product/ripjaws-mx780---rgb-laser-gaming-mouse

 

 

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Preporuka za novi miš u rangu Logitech G700s, obavezno mora biti wireless. Trenutno imam G700s i opet mi se događa double click, već sam ga reklamirao logitecu i dobio novi,ali isto sranje se događa.

wot: maxonuniversal
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
MaxonUniversal kaže...

Preporuka za novi miš u rangu Logitech G700s, obavezno mora biti wireless. Trenutno imam G700s i opet mi se događa double click, već sam ga reklamirao logitecu i dobio novi,ali isto sranje se događa.

Roccat Leadr ili Logitech G900

 

 

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
MaxonUniversal kaže...

Preporuka za novi miš u rangu Logitech G700s, obavezno mora biti wireless. Trenutno imam G700s i opet mi se događa double click, već sam ga reklamirao logitecu i dobio novi,ali isto sranje se događa.

 G403/G703?

CARPE DIEM
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ipak ću se odlučiti za G703 jer mi je cjenovno privlačniji.

wot: maxonuniversal
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Koji Logitech, osim G700, ima najviše tipki (a da nije onaj kojem je svih 9 sa strane, mislim da je G600)?

G900? G602?

 

MaxonUniversal , meni rade glavne tipke, al mi je otišlo naginjanje kotačića. Daš mi svoj, pa da napravim jednog? 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nedavno sam kupio miš Maxline ML-G5 koji ima sve ukupno 9 tipki, pet su onih standardnih, dvije su za namještanje DPI-a. E sad miš ima još 2 tipke prva služi kao left click a druga me vrača na desktop..

U igrama te dvije tipke nemogu bindat, nesluže ničemu. Nikakve drivere ni software nisam našao na netu za taj miš. Zna li tko način da te dvije tipke nekako oslobodim da jednostavno budu tipka 6 i 7?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Hajder kaže...

Nedavno sam kupio miš Maxline ML-G5 koji ima sve ukupno 9 tipki, pet su onih standardnih, dvije su za namještanje DPI-a. E sad miš ima još 2 tipke prva služi kao left click a druga me vrača na desktop..

U igrama te dvije tipke nemogu bindat, nesluže ničemu. Nikakve drivere ni software nisam našao na netu za taj miš. Zna li tko način da te dvije tipke nekako oslobodim da jednostavno budu tipka 6 i 7?

 Najbolje je preko drivera. Sva druga rješenja po nekad ne rade.

 

Evo, 4 napopularnija:

https://www.raymond.cc/blog/changing-and-customizing-your-mouse-buttons-actions/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Neke od tih programa sam isprobao prije nego sam posta, jednostavno ih ne prepoznaje kao tipka 6 i 7. Naprimjer u x-mouse button control prvu tipku mi prepoznaje kao left click a druga me vrati na desktop.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Hajder kaže...

Neke od tih programa sam isprobao prije nego sam posta, jednostavno ih ne prepoznaje kao tipka 6 i 7. Naprimjer u x-mouse button control prvu tipku mi prepoznaje kao left click a druga me vrati na desktop.

 Koliko je koštao miš?

 

Ja sam se jednom s takvim mišem opekao i od onda PRVO pogledam na netu kak izgledaju driveri od miša i tek onda kupim.

Makar, više ni to ne trebam, sad samo kupujem Logitech. Sve oprema mi je od njih, pa dijele isti softver...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 17:36 (CyberDemonVZ).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Izgleda da sam se opekao i ja.

6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Mozete predlozit neki miš (laserski ili optički, uopće neznam koja je razlika ) u hgspota mora biti bežični (bluetooth ili s onim malim adapteron) , netriba biti za gaming itd... samo da mogu koristit na laptopu (linux)
Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav, htio bih nabaviti neki gaming mis do cirka 500-550 kn max za igre tipa CS GO, Overwatch, Heroes of The Storm i RB6 Siege. Bitno mi je da mis ima barem na ljevoj strani bocne tipke dodatne, sta se ostatka dodatnih tipki tice nemora/ ok ako ima. Trenutno se dvoumim izmedju LOGITECH G402 Hyperion Fury (349 kn), LOGITECH G502 Proteus Spectrum RGB (569 kn- iznad budjeta al mogao bih se valjda rastegnut jos toliko), Asus Strix Claw Dark edition (399 kn) i ROCCAT Kova Pure Performance (447 kn). E sad neznam sto da odaberem od ovoga, vazno mi je da mis i kvalitetan i udoban jer koristim i palm i claw grip. Hvala Vam unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sarenn kaže...

Pozdrav, htio bih nabaviti neki gaming mis do cirka 500-550 kn max za igre tipa CS GO, Overwatch, Heroes of The Storm i RB6 Siege. Bitno mi je da mis ima barem na ljevoj strani bocne tipke dodatne, sta se ostatka dodatnih tipki tice nemora/ ok ako ima. Trenutno se dvoumim izmedju LOGITECH G402 Hyperion Fury (349 kn), LOGITECH G502 Proteus Spectrum RGB (569 kn- iznad budjeta al mogao bih se valjda rastegnut jos toliko), Asus Strix Claw Dark edition (399 kn) i ROCCAT Kova Pure Performance (447 kn). E sad neznam sto da odaberem od ovoga, vazno mi je da mis i kvalitetan i udoban jer koristim i palm i claw grip. Hvala Vam unaprijed 

 Nisam imao ni jedan, al mi se čini da je 502 bio najviše puta preporučen.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Mr.ddevil kaže...
Mozete predlozit neki miš (laserski ili optički, uopće neznam koja je razlika ) u hgspota mora biti bežični (bluetooth ili s onim malim adapteron) , netriba biti za gaming itd... samo da mogu koristit na laptopu (linux)

 Pa ako nije za gaming, kupi najjeftiniji koji ima bežičnu vezu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

I meni al kazem neznam sto je bolje od navedenih :/ Trazim od ovih (ili ako itko zna koji drugi u tom cjenovnom rangu pa da preporuci) da budu "best bang for buck" kako se kaze. Hvala ipak na odgovoru :)

14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ako netko kupuje bežični miš, i treba biti odličan i za gaming, preporučujem Logitech G403 wireless. Imam ga odnedavno i miš je perfektan. Baterija navodno traje 33 sata sa ugašenim svjetlosnim efektima (nisam testirao). Po noći ga svakih nekoliko dana spojim na komp da se puni, po danu je uvijek wireless. Kad ga se upali ili spoji na kabel, kotačić zasvijetli u zelenu, žutu ili crvenu boju, ovisno koliko baterije još ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sarenn kaže...

Pozdrav, htio bih nabaviti neki gaming mis do cirka 500-550 kn max za igre tipa CS GO, Overwatch, Heroes of The Storm i RB6 Siege. Bitno mi je da mis ima barem na ljevoj strani bocne tipke dodatne, sta se ostatka dodatnih tipki tice nemora/ ok ako ima. Trenutno se dvoumim izmedju LOGITECH G402 Hyperion Fury (349 kn), LOGITECH G502 Proteus Spectrum RGB (569 kn- iznad budjeta al mogao bih se valjda rastegnut jos toliko), Asus Strix Claw Dark edition (399 kn) i ROCCAT Kova Pure Performance (447 kn). E sad neznam sto da odaberem od ovoga, vazno mi je da mis i kvalitetan i udoban jer koristim i palm i claw grip. Hvala Vam unaprijed 

 Kova ili G402, probaj koji ti bolje lezi u ruci i toga kupi

 

ove druge nisam koristio

6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...
Mr.ddevil kaže...
Mozete predlozit neki miš (laserski ili optički, uopće neznam koja je razlika ) u hgspota mora biti bežični (bluetooth ili s onim malim adapteron) , netriba biti za gaming itd... samo da mogu koristit na laptopu (linux)

 Pa ako nije za gaming, kupi najjeftiniji koji ima bežičnu vezu.

 Želin neki da lipo leži u ruci, samo neznan jel bolje bluetooth ili preko adaptera ?

Trust nobody, become the best !
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
X3M kaže...
Sarenn kaže...

Pozdrav, htio bih nabaviti neki gaming mis do cirka 500-550 kn max za igre tipa CS GO, Overwatch, Heroes of The Storm i RB6 Siege. Bitno mi je da mis ima barem na ljevoj strani bocne tipke dodatne, sta se ostatka dodatnih tipki tice nemora/ ok ako ima. Trenutno se dvoumim izmedju LOGITECH G402 Hyperion Fury (349 kn), LOGITECH G502 Proteus Spectrum RGB (569 kn- iznad budjeta al mogao bih se valjda rastegnut jos toliko), Asus Strix Claw Dark edition (399 kn) i ROCCAT Kova Pure Performance (447 kn). E sad neznam sto da odaberem od ovoga, vazno mi je da mis i kvalitetan i udoban jer koristim i palm i claw grip. Hvala Vam unaprijed 

 Kova ili G402, probaj koji ti bolje lezi u ruci i toga kupi

 

ove druge nisam koristio

 Hvala. Mislim da cu valjda ici sa G402, nazalost isprobati ih nemogu jer nisam blizu vecih gradova gdje se nude tako da doslovno sto kupim kupujem "blind".Svejedno hvala na pomoci :)

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sarenn kaže...

Pozdrav, htio bih nabaviti neki gaming mis do cirka 500-550 kn max za igre tipa CS GO, Overwatch, Heroes of The Storm i RB6 Siege. Bitno mi je da mis ima barem na ljevoj strani bocne tipke dodatne, sta se ostatka dodatnih tipki tice nemora/ ok ako ima. Trenutno se dvoumim izmedju LOGITECH G402 Hyperion Fury (349 kn), LOGITECH G502 Proteus Spectrum RGB (569 kn- iznad budjeta al mogao bih se valjda rastegnut jos toliko), Asus Strix Claw Dark edition (399 kn) i ROCCAT Kova Pure Performance (447 kn). E sad neznam sto da odaberem od ovoga, vazno mi je da mis i kvalitetan i udoban jer koristim i palm i claw grip. Hvala Vam unaprijed 

Od jučer sam na G502 Proteus Spectrum, kojeg sam uzeo za zamjenu jer mi je MX780 krepo pod garancijom, (nije radila klik tipka na kotačiću)

 Miša držim sa claw gripom te mi mogućnost podešavanja stražnjeg djela koju ima MX780 nije bila od prevelike važnosti.

Desne bočne tipke na G502 odlične, a isto bi rekaao za sve tipke!

Prije G502 sam imao Sharkoon Fireglider, Coolermaster Storm Inferno te spomenuti MX780 te je G502 kvalitetom izrade iznad svih!

A kotačić je negdje tri klase bolji od ijednog od gore spomenutih.

Softver također; Sharkoonovog se ni ne sjećam, ali znam da je bio sirovina, Inferno je imao dobar softver koliko se sjećam dok je MX780 imao jako loš te tu Logitech rastura! Dozvoljava da editiramo apsolutno sve tipke šta je odlična stvar, (osim tipke za promjenu ponašanja kotačića)...

 Ima i G502 Proteus Core koji ima plavi obrub te nema RGB, (informacija ukoliko želiš uskladit sa ostalom periferijom!); ili je to stariji mode, nisam siguran...

 Treba uzet u obzir da G502 ima braided cable dok G402 ima rubber cable!

Također miš dolazi sa mnogo utega, a ja koji volim težak miš to samo pozdravljam!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 15:03 (doktor1).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
doktor1 kaže...
Sarenn kaže...

Pozdrav, htio bih nabaviti neki gaming mis do cirka 500-550 kn max za igre tipa CS GO, Overwatch, Heroes of The Storm i RB6 Siege. Bitno mi je da mis ima barem na ljevoj strani bocne tipke dodatne, sta se ostatka dodatnih tipki tice nemora/ ok ako ima. Trenutno se dvoumim izmedju LOGITECH G402 Hyperion Fury (349 kn), LOGITECH G502 Proteus Spectrum RGB (569 kn- iznad budjeta al mogao bih se valjda rastegnut jos toliko), Asus Strix Claw Dark edition (399 kn) i ROCCAT Kova Pure Performance (447 kn). E sad neznam sto da odaberem od ovoga, vazno mi je da mis i kvalitetan i udoban jer koristim i palm i claw grip. Hvala Vam unaprijed 

Od jučer sam na G502 Proteus Spectrum, kojeg sam uzeo za zamjenu jer mi je MX780 krepo pod garancijom, (nije radila klik tipka na kotačiću)

 Miša držim sa claw gripom te mi mogućnost podešavanja stražnjeg djela koju ima MX780 nije bila od prevelike važnosti.

Desne bočne tipke na G502 odlične, a isto bi rekaao za sve tipke!

Prije G502 sam imao Sharkoon Fireglider, Coolermaster Storm Inferno te spomenuti MX780 te je G502 kvalitetom izrade iznad svih!

A kotačić je negdje tri klase bolji od ijednog od gore spomenutih.

Softver također; Sharkoonovog se ni ne sjećam, ali znam da je bio sirovina, Inferno je imao dobar softver koliko se sjećam dok je MX780 imao jako loš te tu Logitech rastura! Dozvoljava da editiramo apsolutno sve tipke šta je odlična stvar, (osim tipke za promjenu ponašanja kotačića)...

 Ima i G502 Proteus Core koji ima plavi obrub te nema RGB, (informacija ukoliko želiš uskladit sa ostalom periferijom!); ili je to stariji mode, nisam siguran...

 Treba uzet u obzir da G502 ima braided cable dok G402 ima rubber cable!

Također miš dolazi sa mnogo utega, a ja koji volim težak miš to samo pozdravljam!

 

 Hvala na odgovoru i review-u :) Svidja mi se i 502 al mi se cini pomalo "clunky", nadam se da sam u krivu ? Ovaj Coolermaster je dosta slican po izgledu mojem trenutnom Modecom Volcanu, pa ako je i ovaj G502 tako slican onda bi mi trebao odgovarati. Kazem nemogu nazalost nigdje isprobati bez poprilicno dalekog puta do vecih informatickih ducana, tako da sam prisiljen kupit online. Kakva je udobnost odprilike nakon par sati gaminga ?  Za kvalitetu znam, imam njihove G430 slusalice, software i kvaliteta je vrh stvarno :D RGB mi je ok ako ga ima jer mi tipkovnica (Steelseries APEX 350) omogucava sve boje (hvala i na toj informaciji) :)

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sarenn kaže...

 

 Hvala na odgovoru i review-u :) Svidja mi se i 502 al mi se cini pomalo "clunky", nadam se da sam u krivu ? Ovaj Coolermaster je dosta slican po izgledu mojem trenutnom Modecom Volcanu, pa ako je i ovaj G502 tako slican onda bi mi trebao odgovarati. 

 Coolermaster je nešto veći i mesnatiji od G502, ali Logitechu su tipke pristupačnije, barem meni...

Modecom Volcan je čista kopija G502 samo nešto manji - BUG članak

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 22:15 (doktor1).
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Treba mi preporuka za miš do 200kn. Ne brijem na periferiju tako da mi stvarno nisu bitne marke i slicno, također mi ne treba neki sa milijon tipaka i divljim DPIjem. Naj normalniji miš da je malo teži i da nije MS Industrial (jer zadnja 2 od njih isti problem - ode lijevi klik, tj. gubi kontakt lijevi klik)

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice