Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.492.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Oseka kaže...

Imam laptop od 1gb rama ddr2 667Mhz, imam još jedan prazan utor. Mogu li ja staviti još jednu karticu neke druge marke da je 2gb i 800Mhz?

Ovisi koliko(MHz) BIOS podržava, mislim da možeš te da će najvjerovatnije BIOS downclockati na 667MHz, iako ne garantiram ništa.

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Oseka kaže...

Imam laptop od 1gb rama ddr2 667Mhz, imam još jedan prazan utor. Mogu li ja staviti još jednu karticu neke druge marke da je 2gb i 800Mhz?

Mozes.Nadi memu za laptop i umetni.Stick sa visom radnom frekvom ce spustiti frekvu sa 800 na 667 mhz.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

da zoha

007
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
SIFKO kaže...

da zoha

Kupi onda Z9.Odlican izbor.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zoharbizo kaže...
SIFKO kaže...

da zoha

Kupi onda Z9.Odlican izbor.

Bolji je Bitfenix Shinobi, po kvaliteti klasa iznad, bolji protok zraka, smo je naizgled ''ružnije''.

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Osim sto je nesto bolji i skuplji je 100-tinu i vise kuna od Z9.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
MARKOZD15 kaže...
Oseka kaže...

Imam laptop od 1gb rama ddr2 667Mhz, imam još jedan prazan utor. Mogu li ja staviti još jednu karticu neke druge marke da je 2gb i 800Mhz?

Ovisi koliko(MHz) BIOS podržava, mislim da možeš te da će najvjerovatnije BIOS downclockati na 667MHz, iako ne garantiram ništa.

 mislim da može bios i 800mhz jer sam vidio isti laptop sa vecim preformansama da ima od 800Mhz a isti model.

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

dogovoreno

bok evo ovakosam na vaše pred. sastavio pc

x1 Procesor INTEL Core i5 2500K BOX

  x1 Cooler COOLERMASTER Hyper 612S

ASROCK Z68 EXTREME4 GEN3

  x1 Memorija PC-10666, 8 GB, MUSHKIN SilverLine Stiletto

  x2 Grafička kartica PCI-E Zotac GF GTX 560 Ti (SLi)

  x1 SSD 60.0 GB MUSHKIN Callisto Deluxe

  x1 Tvrdi disk 1500.0 GB, WESTERN DIGITAL Caviar Green

  1     Zalmana Z9
  x1 DVD RW LG GH24NS70

  x1 Napajanje 650W, XFX Core Edition

  x1 Monitor 23" LED DELL U2312HM, 8ms, 300cd/m2, 2000000:1, IPS

007
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 7:59 (SIFKO).
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

A ako bios podrzava samo do 667Mhz moze li onda radi na njemu ram od 800mhz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Oseka kaže...

A ako bios podrzava samo do 667Mhz moze li onda radi na njemu ram od 800mhz?

Pa vec ti je napisano gore. Frekvencija ce mu se snizit na 667MHz i to je to.

Ofc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...
Snake kaže...
Budžet mu je 5000 kn i preferira Intel

izvoli...

 

Da li sa ovom konfom se može igrat battlefield bad company 3 na full hd postavkama
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Snake kaže...
zuper kaže...
Snake kaže...
Budžet mu je 5000 kn i preferira Intel

izvoli...

 

Da li sa ovom konfom se može igrat battlefield bad company 3 na full hd postavkama

Na fullHD postavkama?

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zoharbizo kaže...
dark_jackal kaže...

Trebam pomoć pri odabiru matične.

 

Hvala!

 

 

Konfiguracija  sto sam slozio je u prilogu...

ASUS definitivno ukoliko neces u buducnosti na CF ili SLI.

  Asus P8Z68-V je vrlo dobar izbor za CF/SLi u budućnosti.

'''Čovjek što može živjeti sam je ili zvijer ili Bog.'' Aristotel
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Evo doslo vrijeme za ugradnju. Pa me zanima, mozete li mi preporuciti neku graficku do 2700 kn ? Istina i bog imam 17' inch monitor, ali treba mi za igranje da traje podosta vremena i da mogu uzivati u naslovima tipa bf3,la noire... na high postavkama. Isto tako zanima me dali bih uopce mogao ubosti neku malo suvremeniju graficku s obzirom da je moja maticna vec fosil odavna. Placam iskljucivo kreditnom karticom jer gotovine nemam pa bih isto tako trebao uzeti graficku negdje u Puli jer mi je najbliza. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
WaZZi kaže...

Evo doslo vrijeme za ugradnju. Pa me zanima, mozete li mi preporuciti neku graficku do 2700 kn ? Istina i bog imam 17' inch monitor, ali treba mi za igranje da traje podosta vremena i da mogu uzivati u naslovima tipa bf3,la noire... na high postavkama. Isto tako zanima me dali bih uopce mogao ubosti neku malo suvremeniju graficku s obzirom da je moja maticna vec fosil odavna. Placam iskljucivo kreditnom karticom jer gotovine nemam pa bih isto tako trebao uzeti graficku negdje u Puli jer mi je najbliza. Hvala unaprijed.

treba ti novi monitor. van svake pameti je dati tolko novaca za grafičku, a igrati se na tako malom monitoru

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Caesar et Brutus kaže...
zoharbizo kaže...
dark_jackal kaže...

Trebam pomoć pri odabiru matične.

 

Hvala!

 

 

Konfiguracija  sto sam slozio je u prilogu...

ASUS definitivno ukoliko neces u buducnosti na CF ili SLI.

  Asus P8Z68-V je vrlo dobar izbor za CF/SLi u budućnosti.

Sad tek vidim.X8/X8 je vise nego ok.Nisam gledao ovo V u nazivu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Cijenim tvoje misljenje. I potpuno si u pravu ali vec sam imao u planu uzeti monitor za kakva 2 do 3 mjeseca pa sam htjeo sada uzeti graficku da sam s mirom unaprijed.A uostalom visak fps-a nikome neskodi {#}.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 22:13 (WaZZi).
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

ta se ne isplati pokraj sapphire hd 6950 2 Gb koje se mogu otkljucati u HD 6970

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Koliko ja znam više u prodaji nema kartica koje se mogu otključati
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

ima jedno 100 stranica unatrag ces naci dokaz uglavnom mogu se sapphirke otkljucati

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Dal mi mozete slozit komp za 1000€ 100+/-, samo kuciste ostalo imam.

 

Posto sam u njem i ovdje kupujem komp pa bi molio da mi ga slozite sa ove stranice:

http://www1.hardwareversand.de/home.jsp

ili ako znate neku bolju slobodno predlozite

 

Hvala

 

Bolje proliti malo s Parkinsonom, nego zaboraviti popiti s Alzheimerom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 1:40 (cak_Norris).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
WaZZi kaže...

Evo doslo vrijeme za ugradnju. Pa me zanima, mozete li mi preporuciti neku graficku do 2700 kn ? Istina i bog imam 17' inch monitor, ali treba mi za igranje da traje podosta vremena i da mogu uzivati u naslovima tipa bf3,la noire... na high postavkama. Isto tako zanima me dali bih uopce mogao ubosti neku malo suvremeniju graficku s obzirom da je moja maticna vec fosil odavna. Placam iskljucivo kreditnom karticom jer gotovine nemam pa bih isto tako trebao uzeti graficku negdje u Puli jer mi je najbliza. Hvala unaprijed.

To se isplati jedino ako hoćeš skoro kupovati novi monitor.Nema smisla kupovati takvu grafu za 1280x769/1366x768.

 

Uzmeš neku unlockabilnu HD6950 2 GB,otključaš shadere,digneš na taktove HD6970,i imaš grafu od 2500 kn,a platio si ju manje od 2000

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 9:13 (donator_bubrega).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
MrXleader kaže...

ima jedno 100 stranica unatrag ces naci dokaz uglavnom mogu se sapphirke otkljucati

Klik ;)

cak_Norris kaže...

Dal mi mozete slozit komp za 1000€ 100+/-, samo kuciste ostalo imam.

 

Posto sam u njem i ovdje kupujem komp pa bi molio da mi ga slozite sa ove stranice:

http://www1.hardwareversand.de/home.jsp

ili ako znate neku bolju slobodno predlozite

 

Hvala

 

S periferijom ili bez?

 

Evo s periferijom:

 

 HITACHI DESKSTAR 500GB

 CORSAIR 4 GB,1333 MHz

 XFX HD6950 DUAL FAN 1GB GDDR5

 SAMSUNG DVD-RW

 ASrock Z68 Extreme3 Gen3

 INTEL i5 2500K

 XILENCE 600W,80+

 DELL U23M12H

 LOGITECH G400

 LOGITECH K200

 NOCTUA NH-D14

 

1.035,65 €≈ 7.850 kn ; http://www1.hardwareversand.de/home.jsp

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 11:08 (donator_bubrega).
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
donator_bubrega kaže...

To se isplati jedino ako hoćeš skoro kupovati novi monitor.Nema smisla kupovati takvu grafu za 1280x769/1366x768.

 

Uzmeš neku unlockabilnu HD6950 2 GB,otključaš shadere,digneš na taktove HD6970,i imaš grafu od 2500 kn,a platio si ju manje od 2000

Hmmmm... Oduvijek me zanimalo zasto "nema smisla" uzeti graficku koja je podosta jaka ako imam malen monitor. Isto tako gledam ovu unlockabilnu 6950 ali je trenutno u linksu nema a jedino je links u Puli koliko ja znam. A kad bih je vec i uzeo trebam znati sta mi sve treba da ju unlockam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
WaZZi kaže...
donator_bubrega kaže...

To se isplati jedino ako hoćeš skoro kupovati novi monitor.Nema smisla kupovati takvu grafu za 1280x769/1366x768.

 

Uzmeš neku unlockabilnu HD6950 2 GB,otključaš shadere,digneš na taktove HD6970,i imaš grafu od 2500 kn,a platio si ju manje od 2000

Hmmmm... Oduvijek me zanimalo zasto "nema smisla" uzeti graficku koja je podosta jaka ako imam malen monitor. Isto tako gledam ovu unlockabilnu 6950 ali je trenutno u linksu nema a jedino je links u Puli koliko ja znam. A kad bih je vec i uzeo trebam znati sta mi sve treba da ju unlockam.

Moj prijedlog za te novce kupi grafu i monitor,  evo sasvim dobra grafa i 22 incni monitor ako nemozes preko buđeta (slika 1), ako možeš 100 kuna preko buđeta onda kupi prijedlog sa slike 2. Dostava ti je besplatna po cijeloj RH (ako je naruđba preko 2000 kuna), možeš platit pouzečem...

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
donator_bubrega kaže...
MrXleader kaže...

ima jedno 100 stranica unatrag ces naci dokaz uglavnom mogu se sapphirke otkljucati

Klik ;)

 uf skoro sam i pgodio 100 strana unazad,da mi je znat kak si ti to naso XD

Zeropoint kaže...
WaZZi kaže...
donator_bubrega kaže...

To se isplati jedino ako hoćeš skoro kupovati novi monitor.Nema smisla kupovati takvu grafu za 1280x769/1366x768.

 

Uzmeš neku unlockabilnu HD6950 2 GB,otključaš shadere,digneš na taktove HD6970,i imaš grafu od 2500 kn,a platio si ju manje od 2000

Hmmmm... Oduvijek me zanimalo zasto "nema smisla" uzeti graficku koja je podosta jaka ako imam malen monitor. Isto tako gledam ovu unlockabilnu 6950 ali je trenutno u linksu nema a jedino je links u Puli koliko ja znam. A kad bih je vec i uzeo trebam znati sta mi sve treba da ju unlockam.

Moj prijedlog za te novce kupi grafu i monitor,  evo sasvim dobra grafa i 22 incni monitor ako nemozes preko buđeta (slika 1), ako možeš 100 kuna preko buđeta onda kupi prijedlog sa slike 2. Dostava ti je besplatna po cijeloj RH (ako je naruđba preko 2000 kuna), možeš platit pouzečem...

 ako hoce neka uzme prvo grafu pa kasnije monitor

Xc
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
WaZZi kaže...
donator_bubrega kaže...

To se isplati jedino ako hoćeš skoro kupovati novi monitor.Nema smisla kupovati takvu grafu za 1280x769/1366x768.

 

Uzmeš neku unlockabilnu HD6950 2 GB,otključaš shadere,digneš na taktove HD6970,i imaš grafu od 2500 kn,a platio si ju manje od 2000

Hmmmm... Oduvijek me zanimalo zasto "nema smisla" uzeti graficku koja je podosta jaka ako imam malen monitor. Isto tako gledam ovu unlockabilnu 6950 ali je trenutno u linksu nema a jedino je links u Puli koliko ja znam. A kad bih je vec i uzeo trebam znati sta mi sve treba da ju unlockam.

Naručiš u ADM-a.Besplatna dostava.

 

 

Tu imaš temu o modanju HD6950.Inače vrlo lako je.HD6950 flash sa BIOS-om HD6970,i otključao si dodatnih 128 shadera.Sad samo sa Sapphire TriXX-om digneš na taktove HD6970,memoriju na 880 i GPU na 1375.I to je to,imaš 6970.

 

Boldano:
Nema smisla kupovati grafu od cca 2000 kn za 1366x768.Na toj rezi i 6790 goni sve maxed out.Izuzetak su Metro 2033,Crysis 2 sa DX11 i slične igre. 

 

MrXleader kaže...

 uf skoro sam i pgodio 100 strana unazad,da mi je znat kak si ti to naso XD

Imam arhiviran post =P

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 11:22 (donator_bubrega).
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
WaZZi kaže...
donator_bubrega kaže...

To se isplati jedino ako hoćeš skoro kupovati novi monitor.Nema smisla kupovati takvu grafu za 1280x769/1366x768.

 

Uzmeš neku unlockabilnu HD6950 2 GB,otključaš shadere,digneš na taktove HD6970,i imaš grafu od 2500 kn,a platio si ju manje od 2000

Hmmmm... Oduvijek me zanimalo zasto "nema smisla" uzeti graficku koja je podosta jaka ako imam malen monitor. Isto tako gledam ovu unlockabilnu 6950 ali je trenutno u linksu nema a jedino je links u Puli koliko ja znam. A kad bih je vec i uzeo trebam znati sta mi sve treba da ju unlockam.

  ta grafa nije unlockabilna.

 

nema vise unlockabilnih 6950, i to već 4-6 mjeseci

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Gledaj vako. Narucio bih ja iste sekunde ali ja gotovine nemam, platit pouzecem nemogu. Samo kreditnom mogu jer samo na to starci pristaju. Eh sad posto ja zivim blizu Pule nebi mi bilo ni na kraju pameti ici po graficku u Zagreb, tocnije ADM. Tako da mi pase jedino ovdje (Pula).

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice