Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.957
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
brkan83 kaže...
WackyZG kaže...
brkan83 kaže...

Dali netko zna kako ponovno pokrenuti da mi se windows 8.1 ponovno instalira na laptop marka asus, ima u sebi win 8.1, da se onako inicijalno pokrene i instalira kao kada sam ga kupio, jer nemogu prici postavkama da napravim reinstal iz njega.

Poprati upute na ovoj stranici.

 Nevrijedi jer nemogu otvoriti postavke a s time ni oporavak, probao sam upisati i isto kada izbaci prozor se odmah zatvori

 Onda odi na Restart, ali prije nego klineš na njega, stisni i drži Shift tipku. Otvoriti će ti se opcije vraćanja na System restore, Advanced options i sl. Potraži tamo Reset PC i pusti da odradi. (napomena, moguće je da će trajati malu vječnost, frenidici na Asusovom laptopu je trebalo dobrih 5 sati da napravi reset).

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
brkan83 kaže...

Dali netko zna kako ponovno pokrenuti da mi se windows 8.1 ponovno instalira na laptop marka asus, ima u sebi win 8.1, da se onako inicijalno pokrene i instalira kao kada sam ga kupio, jer nemogu prici postavkama da napravim reinstal iz njega.

- prvo pravilo, RTFM, tamo piše koja tipka je za npr ulaz u BIOS ili pokretanje recoverya (ako ga imaš na HDDu, to je uobičajen način za predinstaliran win). npr tipka F8-9-10... ili posebna tipka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
mrakky kaže...
intelduo1 kaže...

Pozdrav, u jednom velikom hrvatskom maloprodajnom dućanu IT opremom kupio sam WIndows 8.1 softver koji je došao na DVD-u. Naknadno sam skužio da je riječ o OEM licenci, koja tehnički ne dopušta hardversku nadogradnju (nije legalno), a osobito ne matične ploče. Također se OEM licenca ne bi smjela prodavati odvojeno, a meni je bila prodana, što nisam znao.

 

Hoću li imati problema s budućim nadogradnjama kompa (sve komponente) i je li to legalno učiniti? Trebam li u tome slučaju otići u trgovinu tražiti povrat novca? Još želim naglasiti da uopće u prodaji nemaju retail licencu.

 su ti napmenuli da je oem, ako ne probaj ih nazvat i reč da nisi znao i da nisu napomenu još nabroj da je to zabranjeno prodavat i da želiš mjenjat ploču, možda prođe, nemaš kaj za izgubit.

- nije zabranjeno prodavati OEM licence (tj trebalo je biti .. nekad, ali..). Postoji zapravo dva OEMa, pravi predinstaliran od proizvođača i trgovački, za trgovački može ga se dokupiti odvojeno od PCja ako je kupnja unutar 30 dana (po MSovim uvijetima, ali i to je 'sporedno'.. jer MS ne može tražiti račun PCja.. dovoljno je reči, kupio sam jučer..)

- OEM licenca je vezana uz hardware (MBO), sve ostalo se može nadograđivati. Problemi se rješavaju pozivom MS hr. Retail licenca dozvoljava promjenu HWa. Obje verzije vrijede samo jedna licenca u jedno vrijeme, duplić automatski bana licencu.

 

.. prodaja OEMa u maloprodaji je zapravo 'naš' izum, do prije par godina na zapadu to nisu znali, jer trgovci nisu ni nudili u prodaji... ali imali su retail 3pack .. koji je još jeftiniji nego OEM za 3 licence. MS je prije par godina (cca oko izlaska w7) regulirao i OEM kao normalnu maloprodajnu licencu. Formalno, MS nema ništa s tom ver. sve je na 'proizvođaču' koji btw, mora biti sys.builder i 'prihvaća' uvijete EULAe.. klasični bla-bla koji ništa pravnog ne znači, tj dovoljno je osporiti ga.

 

Tako da od žalbe trgovcu nema koristi, povrata nema zbog licence-aktivacije, kupac mora znati što kupuje... kao i dizel-super.. bilo što. Neznanje nije opravdanje.

 Hvala na odgovoru, meni je bitno samo da nisam u izravnom kršenju zakona jer komp koristim za komercijalnu upotrebu. Nemam firmu, već ja kao fizička osoba radim.

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
intelduo1 kaže...
..

 Hvala na odgovoru, meni je bitno samo da nisam u izravnom kršenju zakona jer komp koristim za komercijalnu upotrebu. Nemam firmu, već ja kao fizička osoba radim.

 -tip licence nema s tim veze (kao OEM), za OS ni Home-Pro nije bitno (dozvoljeno je). Za sav ostali soft kao MSO mora biti odgovarajuća licenca npr ne smije biti home&student.. (i to piše, tj nije za komercijalnu upotrebu).

-sve što je na imenu firme (i osoba može biti ..) ako je kupljeno s ''pdvjom'' .. tad je poslovno i mora biti R1, kućni korisnik ne mora imati nikakav račun nit mu može doći inspektor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

2TB disk, na njemu su igre i multimedija. Pošto je sporedni disk, preživio je win 7, 8 i 8.1.

Napraviti "ručnu" defragmentaciju ili pustiti Windowse da rade svoje?

I ako da, sa čime?

 

Hvala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
CyberDemonVZ kaže...

..

Napraviti "ručnu" defragmentaciju ili pustiti Windowse da rade svoje?

I ako da, sa čime?

..

 probaj tipkati u search..

btw, defaultno je uključena automatika, možda je već odrađeno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
CyberDemonVZ kaže...

..

Napraviti "ručnu" defragmentaciju ili pustiti Windowse da rade svoje?

I ako da, sa čime?

..

 probaj tipkati u search..

btw, defaultno je uključena automatika, možda je već odrađeno.

 Hvala.

Al u Windowsima ne vidim kako su razbacani fajlovi, strukturu diska.. ko nekad na Win XP i 7 :D

I da, piše 0% fragmented. Vjerovat ću mu

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Ostavio komp u sleep izasao van u medjuvremenu je nestali struje, dodjem doma upalim komp nema pokazivaca misa.
Restartam komp, ugasim pa ponivo upalim nista ne pomaze.
Napravio sfc scannow i nista...

Ima netko neku ideju?

Takodjer mi je ista stvar na drugoj particiji gdje se nalazi Win 10
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Kako da maknem ono update and restart, da samo bude Restart ??? Nervira me to jer ne zelim čekati da se nadogradnje instaliraju

 

 

I još me zanima, neznam dali to mogu. Evo komp je podešen u biosu da ako dodje do prekida struje da se svejedno upali opet. No ako dodje do višestrukog prekida, evo ja sam dvaput pritiskao tipku za gašenje i onda se javi recovery screen. 

U biti ne želim da se to pojavluje jer mi je iznimno bitno da se odma ulogira u windowse bez prekida  radi jedne aplikacije koja upravlja hranilicom na farmi. 

 

Recovery dobivam i ako pritiscem F2 pri paljenju, samo ne zelim da se pojavljuje automatski :D 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 0:56 (Markić7).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Markić7 kaže...

Kako da maknem ono update and restart, da samo bude Restart ??? Nervira me to jer ne zelim čekati da se nadogradnje instaliraju

 

 

I još me zanima, neznam dali to mogu. Evo komp je podešen u biosu da ako dodje do prekida struje da se svejedno upali opet. No ako dodje do višestrukog prekida, evo ja sam dvaput pritiskao tipku za gašenje i onda se javi recovery screen. 

U biti ne želim da se to pojavluje jer mi je iznimno bitno da se odma ulogira u windowse bez prekida  radi jedne aplikacije koja upravlja hranilicom na farmi. 

 

Recovery dobivam i ako pritiscem F2 pri paljenju, samo ne zelim da se pojavljuje automatski :D 

 

 

ad a) ugasi automatski update?

 

ad b) dvaput (ili bilo koliko puta) pritiskanje tipke za gašenje nije isto što i prekid struje

16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...
Ostavio komp u sleep izasao van u medjuvremenu je nestali struje, dodjem doma upalim komp nema pokazivaca misa.
Restartam komp, ugasim pa ponivo upalim nista ne pomaze.
Napravio sfc scannow i nista...

Ima netko neku ideju?

Takodjer mi je ista stvar na drugoj particiji gdje se nalazi Win 10

 

Uspio rijesit tako da sam upalio Guest acc, logirao se u njega i onda se vratio u svoj i pokazivac misa je bio na desktopu.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Imam OEM licencu, key sam kupio za 20$ prije godinu dana negdje, ugl. laptop mi je bio na servisu, zamjenjena je maticna ploca, sa Win product key-em je sve u redu.

 

Jel to dokaz da sve stima il se vjerojatno smrdalo nesto?

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Jel je ovo neki fake ili?

https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html

30$ windows 8.1 samo neznam jel je OEM ili Retail

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Fr0st kaže...

Jel je ovo neki fake ili?

https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html

30$ windows 8.1 samo neznam jel je OEM ili Retail

Bilo je razgovora o tome.  Ključ radi i možeš aktivirati.

Ali ako ćeš imati probleme s BSA, neće ti proći.

 

Uglavnom, ja bi kupio :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Fr0st kaže...

Jel je ovo neki fake ili?

https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html

30$ windows 8.1 samo neznam jel je OEM ili Retail

  •  imaš ovdje po 25$ , i na stranici piše da su retail licence , a i lik je pouzdan ....

jedno pitanje za eksperte , sorry malo je izvan teme

dobio sam od frenda win 8 licencu sa dreamsparka , da li upgradeom na 8.1 kroz store dobijem punokrvni 8.1 , ima li neke razlike u odnosu na pravi  8.1 da li kao takav ima pravo na win 10 ?

hvala unaprijed

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
error_666 kaže...
  •  imaš ovdje po 25$ , i na stranici piše da su retail licence , a i lik je pouzdan ....

jedno pitanje za eksperte , sorry malo je izvan teme

dobio sam od frenda win 8 licencu sa dreamsparka , da li upgradeom na 8.1 kroz store dobijem punokrvni 8.1 , ima li neke razlike u odnosu na pravi  8.1 da li kao takav ima pravo na win 10 ?

hvala unaprijed

Mislim da ti key sa 8-ice radi na 8.1 bez problema, bar koliko se sjećam sam ja uspio tako napravit. Uvijek clean install radim, sa upgrade-om uvijek problemi neki.

 

Također dreamspark (MSDNAA prek faksa) ključeve koristim.

Fortune favours the brave
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ako rade ključevi 8 na 8.1 , još bolje .... mislio sam da se mora raditi upgrade kroz store . Hvala najljepša za info

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 19:56 (error_666).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
error_666 kaže...

Ako rade ključevi 8 na 8.1 , još bolje .... mislio sam da se mora raditi upgrade kroz store . Hvala najljepša za info

 Naravno da ključevi rade. Sve je to isti OS.

 

Skini Media creation tool, pokreni i napravi iso, te tako izbjegni upgrade.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 20:27 (kizo2703).
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Kupio sam retail ključ za 8.1 Pro, a trenutno koristim 8.1 Pro aktiviran dobro znanim KMS metodama pa me interesuje postoji li provjeren, bezbolan način da VL pretvorim u retail (i samim tim uspješno odradim aktivaciju s ključem kojeg sam nabavio), a bez reinstalacije kompletnog sistema i bez da mi Microsoft blokira ključ?

 

Šta radi opcija "Change product key"?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 21:32 (escobar_).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Mozes objasnit sta je BSA ako nije frka :)

12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Fr0st kaže...

Mozes objasnit sta je BSA ako nije frka :)

 Zločesti stričeki koji ganjaju nedužne pirate :)

http://ww2.bsa.org/country.aspx?sc_lang=hr-HR

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Mijenja aktivacijski kljuc
Samobor je lepa varoš
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

@ kizo , a može i neko drugi odgovorit nije bitno :)

 

znači odaberem željenu verziju , napravim bootabilni USB i na kraju aktiviram ključem od W8 ,i to je to ? Nikakvih caka nema ?

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 18:48 (error_666).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
error_666 kaže...

@ kizo , a može i neko drugi odgovorit nije bitno :)

 

znači odaberem željenu verziju , napravim bootabilni USB i na kraju aktiviram ključem od W8 ,i to je to ? Nikakvih caka nema ?

hvala

 Moj savjet je da napraviš iso, od kojeg onda možeš napraviti i usb i dvd, a ako ga spremiš na sigurno, sigurno ga nećeš morati downloadati svaki put kad ćeš raditi reinstall.

Ali dobro, tvoja guzica (tj, PC), tvoj problem.

 

Da, upravo tako, nikakvih caka nema.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 21:07 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Skontao sam to naknadno i tako sam i napravio na kraju  ....Hvala još jednom

9 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

pozz svima, ne znam da li je dobro da ovo pitanje tu smjestim ali s obzirom da se desava na win 8.1 pro pa ajde. 

imam CD/DVD ROM u kompu, i radio je noramlno do jucer. 

u devices manageru je mali znak pokraj njega, takodjer i prokaj deamtool-evog ocitavaca. pomoc ? 

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...

Probaj desni klik na npr. fizičku optiku, odaberi "uninstall", potvrdi ako zatraži potvrdu, restartaj PC i probaj onda.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

Probaj desni klik na npr. fizičku optiku, odaberi "uninstall", potvrdi ako zatraži potvrdu, restartaj PC i probaj onda.

 probao opet isto

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...

 probao opet isto

Da li si nešto mijenjao (instalirao, brisao, podešavao) prije je problem nastupio?

ps. ovakve stvari se ne događaju same od sebe.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 16:03 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

-deinstaliraj DT (nepotrebno smeće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice