Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 543.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...
izvone kaže...

E sad su temp i oc normalni. Sada stavi0 5.0 na 1.350V i u prime small fftu ide do 90c. Probam smanjit jos voltazu,al cini mi se da ce cpu na delid 

 pod ovim kelvinom iz potpisa se hladi ili? nekako mi je to too much ako je taj kelvin u pitanju, jesi provjerio na koji zapravo napon diže pod loadom, da nije neki visok llc i sl? 

Kako je too much za prime s avx-om small fft i to s 1.35V? Kod mene je to oko 100°C...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...
izvone kaže...

E sad su temp i oc normalni. Sada stavi0 5.0 na 1.350V i u prime small fftu ide do 90c. Probam smanjit jos voltazu,al cini mi se da ce cpu na delid 

 pod ovim kelvinom iz potpisa se hladi ili? nekako mi je to too much ako je taj kelvin u pitanju, jesi provjerio na koji zapravo napon diže pod loadom, da nije neki visok llc i sl? 

Kako je too much za prime s avx-om small fft i to s 1.35V? Kod mene je to oko 100°C...

 pa i kod mene bilo sa 8700k na 90°C+ ali ovo sam očekivao malo manje, mid 80°C recimo, 30-40w je sigurno razlike između 8600k i 8700k na 5.0 1.35V

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...
izvone kaže...

E sad su temp i oc normalni. Sada stavi0 5.0 na 1.350V i u prime small fftu ide do 90c. Probam smanjit jos voltazu,al cini mi se da ce cpu na delid 

 pod ovim kelvinom iz potpisa se hladi ili? nekako mi je to too much ako je taj kelvin u pitanju, jesi provjerio na koji zapravo napon diže pod loadom, da nije neki visok llc i sl? 

Kako je too much za prime s avx-om small fft i to s 1.35V? Kod mene je to oko 100°C...

 daj ansha majke ti od kud vadis te temperature, pogledaj si dali ti negdje ne curi sistem, kaj ste zapeli za taj avx i sl kerefeke, eno dreadmore-u skoro krepao cpu radi vaslp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Ansha, daj nafilaj nekog brtvila u taj svoj sistem 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

Nije kelvin,NZXT X72 ,bio je za bf samo 15eur vise od x62 pa san njega uzeo. Koji mi je najbolji stres test i koliko dugo da ga drzim?

 

Evo ja sam na blenderu small fft i ostavim cca 20min do pola sata. Zasad stavim allcore 5.0 s 1.3v fixsed voltage i nakon 20 min mi iskopca jednu jezgru jer pise fatal error,nesto kao da mu je za rounds trebalo 0.4599999 a treba bit ispod 0.4.

Vidim da neki na netu stavljaju voltazu na offset a ne na fixed,plus mjenjaju jos gomilu stvari,ja idem vise ovo osnovno,dok ostalo ne diram jer nisam neki ekspert a i ova asrockova maticna ima gomilu mogucnosti i opcija. Npr ima neke cpu load line colabration levele 1-4. Na 1 je stabilan i vruc,ostale hladniji i nestabilniji haha.

 

Jos nisam ni fanove sve stavio,imam samo na radijator kao ispuh,radije bi kroz radijator radio uvlacenje jer ce iza kompa bit relativno hladan zrak. Radi se o lian-li o11 dynamic. Updateam sada my pc i stavim par slika.

Komp ce bit za gaming. Igram sve po malo,najvise CIV6,WOT,FIFA,FC seriale,tu i tamo BF. Bit ce kasnije tu i tamo par rendera i obrade videa sa drona i gopro u 4k. Pa ovisno o tome nac nesto najstabilnije. Zasad rame nisam dirao,po defaultu su mi kolko sam vidio na 2666 iako su deklarirani 3200.

 

Svaki savijet dobrodosao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

 

Evo ja sam na blenderu small fft i ostavim cca 20min do pola sata. Zasad stavim allcore 5.0 s 1.3v fixsed voltage i nakon 20 min mi iskopca jednu jezgru jer pise fatal error,nesto kao da mu je za rounds trebalo 0.4599999 a treba bit ispod 0.4.

Vidim da neki na netu stavljaju voltazu na offset a ne na fixed,plus mjenjaju jos gomilu stvari,ja idem vise ovo osnovno,dok ostalo ne diram jer nisam neki ekspert a i ova asrockova maticna ima gomilu mogucnosti i opcija. Npr ima neke cpu load line colabration levele 1-4. Na 1 je stabilan i vruc,ostale hladniji i nestabilniji haha.

 

 

 Ako ti otkaze jedna jezgra to obicno znaci da si dosta blizu stabilnog OC-a pa probaj staviti napon na 1.31-1.32v.

 

Koju si plocu na kraju uzeo? Pa da pokusamo ustimati offset ako te zanima, na taj nacin ce ti napon fino varirati ovisno o opterecenju i nece citavo vrijeme biti na tih ~ 1.3v.

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ma za test najbolji linkpak odmah za jedan test od par minuta pokaze jel stabilno jos cekamo i5 8600k 1.5v i 170w
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...

 Ako ti otkaze jedna jezgra to obicno znaci da si dosta blizu stabilnog OC-a pa probaj staviti napon na 1.31-1.32v.

 

Koju si plocu na kraju uzeo? Pa da pokusamo ustimati offset ako te zanima, na taj nacin ce ti napon fino varirati ovisno o opterecenju i nece citavo vrijeme biti na tih ~ 1.3v.

 ASrock Taichi Z390

dreadmoore kaže...
Ma za test najbolji linkpak odmah za jedan test od par minuta pokaze jel stabilno jos cekamo i5 8600k 1.5v i 170w

 Nebi hvala :) Vidio sam da je taj ekstreman cim se za to stjepka zahebava haha

12 godina
suspendiran
offline
Intel i5 Club

izvone sve ispod 5.0 stabilno 24/7 smatramo neuspjehom na toj ploči.

https://www.majorgeeks.com/files/details/intelburntest.html ovo odvrti na high defaultnih 10 krugova i to je znak 100% stabilnosti. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 16:36 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

ni ja ne prihvacam nista ispod 5. Pa makar sve vracal 

 

Evo sada je na small fft stabilan vec 1h na 1.31. Kad stavim 1.30 rusi se jedna jezgra.

Probam intela pa javim.

 

EDIT: Probao intela na 1.310 i sve ok,probat cu i na nize,makar sumnjam kad mi rusi prime. No o tome kasnije ili sutra,sada vise nemam vremena....

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 17:37 (izvone).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

Ništa od overclocka do vikenda,sve sam skurio pa čekam novo  Šalim se naravno. Moram u inozemstvo na par dana pa jedva čekam vikend da mogu dalje prčkat po kompu.

 

Ima jedna stvar što me zanima. Vidim da matična ima 1x 4pin i 1x 8pin power conector. U manualu ne piše koji bi trebao koristiti niti dali smijem oba istovremeno spojit. Napajanje mi ima samo 8pin,4 pin nema nigdje (isto mi blesavo kako napajanje da kabele za grafičku s 2 konektora,a ne single,al ionako mi dolaze cablemod kablovi koji su single (slika2)).

Zanima me čemu 2 power konektora,koji je benefit spojit jedan, drugi ili oba?

 

Postavio mu odma push and pull,dobio 2-4 stupnja bolje temperature. Mislim da ću na kraju ipak ići na delid,pa ćemo stjepko i ja imat zanimaciju za vikend 

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Ništa od overclocka do vikenda,sve sam skurio pa čekam novo  Šalim se naravno. Moram u inozemstvo na par dana pa jedva čekam vikend da mogu dalje prčkat po kompu.

 

Ima jedna stvar što me zanima. Vidim da matična ima 1x 4pin i 1x 8pin power conector. U manualu ne piše koji bi trebao koristiti niti dali smijem oba istovremeno spojit. Napajanje mi ima samo 8pin,4 pin nema nigdje (isto mi blesavo kako napajanje da kabele za grafičku s 2 konektora,a ne single,al ionako mi dolaze cablemod kablovi koji su single (slika2)).

Zanima me čemu 2 power konektora,koji je benefit spojit jedan, drugi ili oba?

 

Postavio mu odma push and pull,dobio 2-4 stupnja bolje temperature. Mislim da ću na kraju ipak ići na delid,pa ćemo stjepko i ja imat zanimaciju za vikend 

 nemojte opet lomiti delid toolove 

14 godina
offline
Intel i5 Club

šparaju na pasti,al zato na ljepilu ne

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Mozes spojiti oba odjednom, ali 8600k ionako ne moze povuci tolko struje. Ne znam sad brojke napamet, ali mislim da je i jednom 9900k dovoljan samo taj 8 pin konektor, a ovaj dodatni je zapravo marketing, gledao davno neki video o tome tak da se ne sjecam detalja... Uglavnom ustekaj ovaj od 8 i to je to.

 

 

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Ništa od overclocka do vikenda

Monitor ti je koma, barem koliko vidim na slici.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 10:19 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...

Monitor ti je koma, barem koliko vidim na slici.

 Mozda je to samo monitor za instalaciju winsa. 

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...

 Mozda je to samo monitor za instalaciju winsa. 

Dobro to mogu shvatiti jer tako radim i sam.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Intel i5 Club

ako nije prodao monitor iz potpisa onda mu je ovo radni za instalaciju 

 

MONITOR: Dell S2716DG (WQHD, 144hz, G-sync)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

Slagano je u firmi,jer doma imam đumbus,tako da je to neki firmin FHD ,tada je bio prvi led monitor haha,mislim da ima 7-8 godina na grbači i bio je samo za ovu namjenu,inače sam ga selio po minerima,uredu,security kamerama i slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Ništa od overclocka do vikenda,sve sam skurio pa čekam novo  Šalim se naravno. Moram u inozemstvo na par dana pa jedva čekam vikend da mogu dalje prčkat po kompu.

 

Ima jedna stvar što me zanima. Vidim da matična ima 1x 4pin i 1x 8pin power conector. U manualu ne piše koji bi trebao koristiti niti dali smijem oba istovremeno spojit. Napajanje mi ima samo 8pin,4 pin nema nigdje (isto mi blesavo kako napajanje da kabele za grafičku s 2 konektora,a ne single,al ionako mi dolaze cablemod kablovi koji su single (slika2)).

Zanima me čemu 2 power konektora,koji je benefit spojit jedan, drugi ili oba?

 To je greška na ploči, možeš ju meni poklonit obzirom da je neispravna.

12 godina
suspendiran
offline
Intel i5 Club

Samo četiri jezgre. i3 se davi na 100%, ali daje isti fps.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 20:12 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

Sa tom grafom treba 720p i low detalji da se vidi usporedba procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Intel i5 Club

kako lijepo prede sa gtx 1070ti na 4.5ghz milina. Samo četiri jezgre.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 14:11 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i5 Club

Yeben CPU , nadam se da ce izac i3 9gen ,jel ima kakvih najava ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

kako lijepo prede sa gtx 1070ti na 4.5ghz milina. Samo četiri jezgre.

 kako bi rekao lav,

još jedan u nizu rayzen sapunatora

6 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

briši

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 23:24 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

intelova repriza svih repriza... taaa-daaaaaaaa

 

intel-na-ces-u-predstavio-6-novih-procesora-9-generacije

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Tko je ugrabio ovu best buy gaming zvijer dok je bio oko 1400kn tome je sjekira stvarno pala u med.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

i5 8400 u mindfactory pao na 1400 kn klik, kod nas takoder pao sa 1800-1900kn na 1600kn klik.

 

Eto nam povratka best buy gaming kralja, sapunanje moze poceti. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 11:30 (war3_tft).
Moj PC  
2 5 hvala 1
13 godina
online
Re: Intel i5 Club

 Samo se ti sapunaj . Ljudima kojima se zaista i igra, imaju best buy cijelo vrijeme u ponudi

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice