Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dinos3 kaže...

Imam peugeot 307 2.0 66kw i mehaničar mi je mijenjao ulje u mjenjaču i desni prednji stabilizator.

I nakon što je došao sa servisa malo sam se provozao i skužio da mi u vožnji nakom nekog vremena krene cviliti kvačilo, znači vozim se 30 sekundi i onda random krene malo cvilit i cim stisnem kvačilo i prebacim u neku drugu brzinu odma prestane i opet random za pola minute, minutu ili dvije minute opet krene cvilit kvačilo i opet promjenim brzinu i opet prestane i opet za koju minutu tako krene cvilit i tako u krug.

Znam da vjerojatno nema nikakve veze to kvacilo s tim što je mijenjao ulje u mjenjaču, ali mi je čudno što mi to prije nije cvilio.

EDIT: 2003god, prešao 185000, nikad mijenjan set kvačila

 Evo update u vezi ovog, nakon nekog vremena cviljenje u svim situacijama je prestalo, eo prešao sam nekih 100-150km i ni u jednom trenu nije zacvililo kvacilo i auto radi skroz normalno u brzini ili dok je u leru ali primijetio sam kad stisnem kvacilo do kraja onda mi se čuje neko struganje i pod nogom se kvacilo osjeti kao da nešto struže od nešto. Vjerojatno je taj druk ležaj otišao? Jel se smije tako voziti neko vrijeme ili da odma mijenjam set kvacila? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imate sada na ali-u i banggood-u dobre popuste na udarne odvijace, ja mislim uzeti klona koji koristi makitine baterije jer vec imam set od makite. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Imate sada na ali-u i banggood-u dobre popuste na udarne odvijace, ja mislim uzeti klona koji koristi makitine baterije jer vec imam set od makite. 

 imas link kakav? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Doci ce za nekih 2 tjedna pa javim kakav je alat, mislim da nema 500Nm nego 300Nm ali sasvim Ok za cijenu.

Uzeo sam ovaj:

https://www.banggood.com/18V-520N_m-Cordless-Brushless-Impact-Wrench-Stepless-Speed-Change-Switch-Adapted-To-18V-Makita-battery-p-1576432.html?rmmds=detail-bottom-alsolike

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 19:34 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Dogodila mi se neobična situacija pri pokušaju kupovine svog prvog auta.Nakon dugo razmišljanja koji auto uzeti iz kompaktne klase za cca 50000 kn odlučio sam se za Golf 6 1.6Tdi dsg,2010g.sa full opremom.Istina prešao je 200000 km ali čovjek je kako kaže uredno održavan i sređivan za njega a prodaje se zbog odlaska u inozemstvo.Uz cijenu od7550 EUR idu i dva seta skupih ali felgi sa skupim gumama.Prodavač je udaljen od ZG vise od 300 km i trenutno je vani do 5.12.ali bi on nakon tog datuma došao poslom u ZG i ja bi tad pogledao auto s mehaničarom.Više dana smo se dopisivali SmS porukama i po svemu auto mi se svidio i odlučih da ga rezerviram.Prošlo je 2 dana i on mi šalje SmS da uplatim 1000 kn kapare jer ga zovu i drugi kupci.Cijelo vrijeme dopisivanja nismo spomenuli cijenu i bio sam spreman dati koliko pise na oglasniku.Odlučih da ga prvi put nazovem da popričamo,uzmem podatke i sl.Pričao je kako je puno uložio i da je sređivao auto za sebe.Regan još desetak mj,kupio ga vani prije tri godine.Kažem greskom cijena je 7750(umjesto 7550) ili može nešto niže.Nešto računa i kaže cijena je fiksna.Rekoh ok ( u tom trenutku nisam shvatio da sam dao vise) uplatiti ću kaparu od 1000 kn.Sutra dan nazovem i kažem da sam zabunom ponudio vise i da je realno da platim koliko pise u oglasniku.Čovjek neće ni da čuje kaže cijena je 7750 EUR.Znam da me sad drži u šaci zbog kapare ali je nelogično umjesto da malo spusti cijenu on traži i vise i to kod dok nisam niti vidio auto.Sad razmišljam da popušim 1000 kn jer ne mogu prijeći preko takve nepravde.Prije je bio spreman da se auto proba i spoji na dijagnostiku a sada samo kratko proba na parkingu.Još me traži i da mu platim bus doma ako kupim auto a on je ionako svojim poslom trebao doći i vratiti se...

 Sta ce ti golf. Ja ti prodam svoj ford focus 1.8 tdci iz 2006 sa 135000 km. Trenutno je na servisu( nova lamela, kosara itd... ukupno navodno 3000 kn ce me kostati). Cijena u oglasniku je 3400 eura. Prodam ga za 3000 eura nakon popravka. Da ti lakse sjedne spusenih 1000 kn na golfića.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 20:26 (Ezio).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Srečom da je to Tojotica, pa jedino možemo prigovarat i lomit živce oko nekoliko ljubičastih matica na motoru.Hm fučkaj ga sad, nabaciš lude matice i eto ti "auta samo za žemske".

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dzabe mu sve kada interijer izgleda kao da je iz 2008-e, a ne 2020.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Dzabe mu sve kada interijer izgleda kao da je iz 2008-e, a ne 2020.

 Dobro si joj rekel, recimo moderan "BMW je ljepši=bolji" pa če za par godina mehaničari veselo trljat masne ruke i punit novčanike.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 20:50 (rambox).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bi rekao da BMW koji je usao u proizvodnju 2003 moderan ali naspram te Toyote tako izgleda. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
rambox kaže...
ivanzu kaže...

Dzabe mu sve kada interijer izgleda kao da je iz 2008-e, a ne 2020.

 Dobro si joj rekel, recimo moderan "BMW je ljepši=bolji" pa če za par godina mehaničari veselo trljat masne ruke i punit novčanike.

 

 

 

 To je 3 generacije star bmw... I to m verzija, je nepouzdana m verzija, ali nije to vozilo za običan puk, to shvaćaš? Naravno da jesi, zašto onda uspoređivaš sa modernim camyriom?

I da, ljepši je exterijer e60-ke za tri koplja.

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Shaka111 kaže...
hahhaajaads kaže...
 Full oprema a nema hidraulicne podizace haube 

 

 Nisam nigdje cuo nista o start stopu, znaci jos uvijek se mora ic u postavke svaki put kad upalis auto i onda ga tamo gasit ? 

 Iskreno zašto bi to bilo tebi bitno? Nije da je alfa romeo pa da ti je hauba stalno dignuta a tak i tak nemaš ti tu kaj burgijat po njemu. Golf 7 je imao hidraulicne ovaj ne a vjerujem da imaju svoje razloge ovi inžinjeri iz fauvea.

 

 Weight reduction ftw

 

Pa što misliš zašto u sedmicu se nisu ugrađivali zadnji zvučnici

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mogao bi i razmisliti o ponudi😀
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

iskustvo sa https://www.kupigume.hr/ . 

 

dosta pregledna stranica, cijene su ja mislim sasvim u redu.

narucio sam 4 zimske gume pred par dana. uredno pise okvirno datum dostave, nekih 2-3 radnih dana. dostava se placa 30 kn, ali ajde nije veliki problem, gls je meni dostavio..

nemam nikakve zamjerke, gume su iz 2019. godine.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je dot guma? 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam uzeo neki dan preko neta u njemackoj 4 gume (2 para x2) i jedan par star 2 tjedna, drugi 4 tjedna, vrh

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cura i ja se počastili, kod nas već mjesec - dva, ali tek sada uhvatio malo vremena da se pohvalim  

Ukratko, uvoz Njemačka, 13K eura, 58 000 km, 1.6 TDI, puno punoo opreme :)

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Reedy kaže...

Cura i ja se počastili, kod nas već mjesec - dva, ali tek sada uhvatio malo vremena da se pohvalim  

Ukratko, uvoz Njemačka, 13K eura, 58 000 km, 1.6 TDI, puno punoo opreme :)

 lajkam, koje je godiste ta trica

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
09jer90 kaže...
Reedy kaže...

Cura i ja se počastili, kod nas već mjesec - dva, ali tek sada uhvatio malo vremena da se pohvalim  

Ukratko, uvoz Njemačka, 13K eura, 58 000 km, 1.6 TDI, puno punoo opreme :)

 lajkam, koje je godiste ta trica

 12 / 2014

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

uzeo i ja nesto novo za black friday.

bmw puristi ce me posrat, tak je to u zivotu :D

odma sam ga obuo i u zimske gume..

 

11/2015, 58k kilometara, 218d, jedino kaj nije nisam uspio dobit jest automatik al prezivjet cu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 14:03 (nixass).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koji je dot guma? 

 iz 2019. godine su, ne znam sada tocno koji tjedan

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo 2 slike potrošnje moga tenka..

znači prva, od doma do starog tu u njem. i nazad, dosta uz i niz brdo, zato su velike varijacije..

druga, u 10.-om mjesecu frenda vozio doma u zg. do britanca u sred noći.. puno semafora ali bez gužve. u oba slučaja je naravno bilo i naglih ubrzavanja itd..

ukupni prosjek trenutno 9.3l .. nije čak ni loše s obzirom da je benzinac sa preko 1,6t i 240ks

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 14:20 (nine).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

uzeo i ja nesto novo za black friday.

bmw puristi ce me posrat, tak je to u zivotu :D

odma sam ga obuo i u zimske gume..

 

11/2015, 58k kilometara, 218d, jedino kaj nije nisam uspio dobit jest automatik al prezivjet cu.

 

Meni vise smeta taj ruzni dizajn nego FWD...

Al ako je tebi lijep i zadovoljan si, to je najbitnije.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije neko čudo dizajna al je najprakticniji od svega kaj BMW ima do serije 4.

1 i 3 nemaju gepek ili imaju jako loš pristup njemu tj neiskoristivost, karavan nije dolazio u obzir, a nisu baš ni oličenje prostora na stražnjoj klupi..

Ovo je taman sveetspot

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imam pitanje. Jeli osoba s hrvatskom vozackom smije voziti auto njemackih tablica po Hrvatskoj? Kakav je zakon po tom pitanju? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ne, osim ako imaš prijavljeno boravište u njemačkoj.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bolje da si uzeo trojku jer ova dvojka je uzas..a dok ides na more ne uzimas pol kuce sa sobom pa ti je 475-575l u 3 series vise nego dovoljno..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

trojka nema 5. vrata, to ga muci.. bmw serija 4 to ima i bas brutalno izgleda ali i kosta

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni dvojka ok izgleda. Fina boja na A3, ja 1.6TDI ne bi uzimao, meni je taj motor trom. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 17:39 (ivanzu).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ne, osim ako imaš prijavljeno boravište u njemačkoj.

 Aha, cak i ako je vlasnik auta s njemackim tablicama otac osobi koja ima hrvatsku vozacku?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ako je dotična osoba sa tobom u autu smiješ, inače ne..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice