Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 719.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
lav1000 kaže...

ma ne moraš se zajebavati sa custom biosom osim ako ne želiš ukloniti ono automatsko throttlanje svakih 5°C viša temp. da daje 12-13Mhz niži takt.

Sve to sasvim fino odradi MSI AB.

 Bas zbog toga se flesa custom bios. Taj drop od 12-13MHz i uzrokuje najvece nestabilnosti. Ali zavisi i kakva grafa te potrefi, mozda nece throttlati. Takodjer custom biosom se iskljuci i gpu boost sto rezultira dodatnom stabilnoscu. Postoji jos stvari koje donosi custim bios. Sa stock biosom mozes izvuci odlican OC uz stock napon. 

11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Koliko ja shvaćam overclocking, prvo dižeš takt, pa kad više ne ide stabilno, dižeš voltažu. Voltažu možeš dizati dok ne dođeš do termalnog limita.

Nek me netko ispravi ako griješim.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
DeniZg kaže...

Koliko ja shvaćam overclocking, prvo dižeš takt, pa kad više ne ide stabilno, dižeš voltažu. Voltažu možeš dizati dok ne dođeš do termalnog limita.

Nek me netko ispravi ako griješim.

 Tako je.Samo nije mi se sinoc kasno bas dalo testirat lagano sve nego sam nasao od jednog lika na forumu gdje je stavio svoje vrijednosti pa sam samo prekopirao njegove.Temp. su ok bile kao i ostalo,samo samo onda jos voltazu spustio kod sebe da vidim oce bit stabilno.Posle kad dodjem kuci vratit cu voltazu normalno pa cu oprobavat.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
online
Gtx 9xx Club

Evo sad sam oprobavao i nezz dokle mogu ici s ovim.

Stavio sam slike pa daj nek neko baci pogled.Igrao sam witchera 3 sve na ultra s ovim i nisam imao porobleme,pa sad nezz da idem jos dalje.

Sliku mi samo okrene,ali nadam se da vidite,na mobu sam.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 23:31 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Mislim da je to super OC na jezgru, a memoriju možeš na svim Maxwellima dići na +1000.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club

Na koju menoriju tocno mislis?A nebih dirao voltazu ako ne treba,a i ovo samo eksperimentiram sa oc da vidim koliko mogu dobit.

Ako je ovo po tebi odlicno,da ostavim ili da probam jos malo,a voltazu ne dirat?

temp mi idje do 70 u igri,a fan sam stavio na automatski da ladi.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Pa memory clock si digao za 555, ali može to i više. Međutim neće memory clock raditi neku veliku razliku.

Sa core clockom +200 i temperaturama do 70c mislim da trebsaš biti zadovoljan.

Napravi neki bench pa javi razliku između OC i stock clocka.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club

Pa i nisam nesto dobio (ili je to ipak nesto)sa stock postavkama fps av:42.5 score:1072,a sa oc fps av:49.4 score:1246.

Koristio sam onaj Ungine heaven benc. Sve postavke ultra 8x AA,rezz mi je malo jaca od full hd vec sam spominjao.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
hrka11 kaže...

Pa i nisam nesto dobio (ili je to ipak nesto)sa stock postavkama fps av:42.5 score:1072,a sa oc fps av:49.4 score:1246.

Koristio sam onaj Ungine heaven benc. Sve postavke ultra 8x AA,rezz mi je malo jaca od full hd vec sam spominjao.

 16% si dobio, tebi je to malo? lol! daj pogledaj u gpu-z na koliko mhz ti je bio core speed tokom testa?( ono sto pise u testu gore desno nije tocno)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club

Nije tocno jer sam na core clock imao +210,a na slici je 200.Ako na to mislis.

Ne znam je li malo zato vas i pitam ovde. ;)

 

Probat cu jos malo gore bez diranja voltaze.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 1:39 (hrka11).
12 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Moja G1 se baš neda klokati kak spada  (a ima ASIC quality 78.9%), iznad ovog ne ide (slika dole), čak i uz force constant voltage, u Witcheru 3 mi se uvijek ruši.

 

Nego, da pitam, imam F10 bios i želim flashati na F13 preko Nvflash. Jel mogu ja flashat samo DP bios (jer je on navodno za HDMI port) preko HDMI kabla, a ne onaj DD bios ? Nemam uopće DVI port na monitoru niti takav kabel, a u flash instruction.pdf mi veli da moram koristit DVI kabel...Vidim da si ti Almin94 radio update bios-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 13:50 (AngryBird).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club

Upravo se tamo na drugom forumu dopisivam s likom vezano za bios,dali da to uopce radim jer grafa je dobra i bez ikakvog diranja na stock postavkama.

Ne znam koliko steti grafi ta promjena biosa?

 

Zasto si toliko voltazu podigao?Ja je nisam ni dirnio,a imam skoro duplo vise vrijednosti od tebe.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
hrka11 kaže...

Zasto si toliko voltazu podigao?Ja je nisam ni dirnio,a imam skoro duplo vise vrijednosti od tebe.

 

Testirao sam kolko ide tj. ne ide. :) Meni bez mijenjanja voltaže, na stock voltaži clock ne ide iznad +92/93, više od toga i dobijem obojani ekran tj. crash tak da sam vratio sve na staro. Sve je to do čipa, ti očito imaš puno bolji.

11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

HDMI radi i sa DD i DP biosom. Spremi trenutni bios pa ga otvori sa MBT i vidi jel DP ili DD, tako ćeš znat koji trebaš flashat. Flashat možeš koristeći hdmi, tako sam ja flashao i nije bilo problema.

 

10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
AngryBird kaže...

Testirao sam kolko ide tj. ne ide. :) Meni bez mijenjanja voltaže, na stock voltaži clock ne ide iznad +92/93, više od toga i dobijem obojani ekran tj. crash tak da sam vratio sve na staro. Sve je to do čipa, ti očito imaš puno bolji.

 A iskreno ni ne kuzim se bas u ovo,raspitivao sam se tek toliko da vidim sta mogu dobiti s njom.Ovo je i sada odlicna grafa i bez ikakvog klokiranja tako da necu nista ni raditi.Moze mi ostsati ovako jer nisam voltazu ni dirao.

Vidis i sam da sam iznad napisao za ovaj score "samo",a ispada da je to odlicno.Tako mi je i za procesor sa malim pomakom voltaze digao sam ga na 4.5 frekvenciju,da temperature ne idu preko 65-70.

Ocito sam potrefio na dobre primjerke cipova.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
AngryBird kaže...

Moja G1 se baš neda klokati kak spada  (a ima ASIC quality 78.9%), iznad ovog ne ide (slika dole), čak i uz force constant voltage, u Witcheru 3 mi se uvijek ruši.

 

Nego, da pitam, imam F10 bios i želim flashati na F13 preko Nvflash. Jel mogu ja flashat samo DP bios (jer je on navodno za HDMI port) preko HDMI kabla, a ne onaj DD bios ? Nemam uopće DVI port na monitoru niti takav kabel, a u flash instruction.pdf mi veli da moram koristit DVI kabel...Vidim da si ti Almin94 radio update bios-a.

 

 

 Imas dobar ASIC Quality, a ovo je jako los overclock rezultat. 

hrka11 kaže...

Upravo se tamo na drugom forumu dopisivam s likom vezano za bios,dali da to uopce radim jer grafa je dobra i bez ikakvog diranja na stock postavkama.

Ne znam koliko steti grafi ta promjena biosa?

 

Zasto si toliko voltazu podigao?Ja je nisam ni dirnio,a imam skoro duplo vise vrijednosti od tebe.

 Pa vidi, kazes adminu threada na overclock.net da ti podesi bios za overclock. Uz to mu napomenes da zadrzi stock napon tvoje graficke, a "stetnije" je vama koji dizete napon na stock biosu i dobijete losije rezultate overclocka u odnosu na mene koji imam custom bios uz stock voltage. :)

10 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
Almin94 kaže...
hrka11 kaže...

Upravo se tamo na drugom forumu dopisivam s likom vezano za bios,dali da to uopce radim jer grafa je dobra i bez ikakvog diranja na stock postavkama.

Ne znam koliko steti grafi ta promjena biosa?

 

Zasto si toliko voltazu podigao?Ja je nisam ni dirnio,a imam skoro duplo vise vrijednosti od tebe.

 Pa vidi, kazes adminu threada na overclock.net da ti podesi bios za overclock. Uz to mu napomenes da zadrzi stock napon tvoje graficke, a "stetnije" je vama koji dizete napon na stock biosu i dobijete losije rezultate overclocka u odnosu na mene koji imam custom bios uz stock voltage. :)

Znam,znam...dop sam se s tim likom i odlucio sam na kraju da ipak nista necu dirat...dobro je meni i ovo...ako bas zatreba nekad,onda cu to radit,do tada je sve 5.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
AngryBird kaže...
hrka11 kaže...

Zasto si toliko voltazu podigao?Ja je nisam ni dirnio,a imam skoro duplo vise vrijednosti od tebe.

 

Testirao sam kolko ide tj. ne ide. :) Meni bez mijenjanja voltaže, na stock voltaži clock ne ide iznad +92/93, više od toga i dobijem obojani ekran tj. crash tak da sam vratio sve na staro. Sve je to do čipa, ti očito imaš puno bolji.

 jesi probao bez da diras memoriju? meni na zadnjoj g1 jedva ide 200mhz...kod tebe vidim da je na 300?!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 23:28 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
AngryBird kaže...
hrka11 kaže...

Zasto si toliko voltazu podigao?Ja je nisam ni dirnio,a imam skoro duplo vise vrijednosti od tebe.

 

Testirao sam kolko ide tj. ne ide. :) Meni bez mijenjanja voltaže, na stock voltaži clock ne ide iznad +92/93, više od toga i dobijem obojani ekran tj. crash tak da sam vratio sve na staro. Sve je to do čipa, ti očito imaš puno bolji.

 jesi probao bez da diras memoriju? meni na zadnjoj g1 jedva ide 200mhz...kod tebe vidim da je na 300?!

 vidiš nisam, budem se još malo igrao, al ne vjerujem, ne sluša me prokletnica 

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

pozdrav bećari

Zna li itko iz prve ruke koliko struje troše dvije 980 Ti u SLIu. Imam jednu te se je otvorila prilika za kupnjom još jedne. Ili je pametnije prodat ovu trenutnu i preć na 1080 ti?

Bok, ja sam sharyn
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Jedna je uvjek pametniji izbor, sli/cfx podrska je sve manja a 2x980ti trose prek 500w.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

jesi probao bez da diras memoriju? meni na zadnjoj g1 jedva ide 200mhz...kod tebe vidim da je na 300?!

 vidiš nisam, budem se još malo igrao, al ne vjerujem, ne sluša me prokletnica 

 i kakvi su rezultati?

moja je sličan slučaj, čip +150, memorija +200 i mV +20, jutros tokom halanja bf3 mp mi sesrušili drajveri, uglavnom kad je na def postavkama gpu je na 1418, mV na 1212 i kad dođe do 70 stupnjeva mV padne 1192 i klok čipa na 1404, ove postavke su mi bile na probu samo i ustanovio sam da nije baš bogzna kaj, nebi drajveri pukli da je mV bio na cca 30-35, al neda mmi ju se silit tolko, a imam provjeren profil koji radi mV na  +13, čip na +82, mem na 95, e sad zakaj takve zakaj nije čip na +100 i isto tako mema, razlog nije da bi se rušalo nego eto oku ugodnije kad čip dođe do 70 mV padne na 1212 i isto tako frekva na 1500mHz, a memorija je taman 3600, onak okruglo sve, a nebi puno dobil da je sve na 100, tij cca 12 mHz niš ne znači.

e da da ne zaboravim 79,1%

dal bi mi se isplatio stavit taj modani bios, dal pri ovim profilu Vm+12, gpu +82 i mem 95 išta štetim kartici (pretpostavljam da ne jer 1212 napon je za nju defoltni, samo kaj na mojoj pada)

 

edit_ memorija je hynx (što je i razlog kršenja bit če)

 

edit_2 još mi jedna stvar nije jasna kod tog maxwella, u AB i Evge oc toolom ima da odrdiš priorite, to bi trebalo značit da ako prođe taj zadan rezultat počne trotat, e ja uvijek stavim da mi prioritet bude temp i uvijek stavim nekih 85 stupnjeva, a zakaj počne onda trotat voltažu več na 70? (blesavo zar ne?)

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 14:23 (mrakky).
9 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
blackdevil kaže...

pozdrav bećari

Zna li itko iz prve ruke koliko struje troše dvije 980 Ti u SLIu. Imam jednu te se je otvorila prilika za kupnjom još jedne. Ili je pametnije prodat ovu trenutnu i preć na 1080 ti?

 Na 650W niti stock,niti 750 nije ziher ako naklokaš i proc i grafe...ja sam na jednoj i naklokanom procu uspio zblesirat Corsair RM 650W  a bilo je u planu probati dvije ...850w nadalje bi trebalo bit ok.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
blackdevil kaže...

pozdrav bećari

Zna li itko iz prve ruke koliko struje troše dvije 980 Ti u SLIu. Imam jednu te se je otvorila prilika za kupnjom još jedne. Ili je pametnije prodat ovu trenutnu i preć na 1080 ti?

 rjesi se kartice dok mozes i odi na jednu 1080ti 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 8:49 (=xfact=).
9 godina
offline
Gtx 9xx Club

Zna li netko od vas modificirati bios? Želio bih imati 0db mod jer grafulja idla na 1500 rpm što mi je ipak malo pre bučno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Nakon sto sam ubacio GTX 960 u komp i zaigrao BF3,nakon par minuta mi se desila,drugi put tek nakon cijelog dana!

Kako rijesit ovo?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Imaš sve po koracima...sljedi ih i nemaš ciglu na kraju priče 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Volegradele probaj staviti refresh monitora na 59hz
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Pošto izlaze sada neki novi naslovi koje planiram odigrati, htio bih izvući jos malo juicea iz grafulje.

 

Imam gigu 970 g1 gaming. Vidio sam da je dosta popularno stavljati custom biose, na overclocku je popuplarna tema oko toga.

 

Uglavnom postao sam tamo no izgleda da modderi vise ne prate,odnosno ne modificiraju biose.

 

Zanima me dal netko ovdje to radi,ili ima istu grafu kao ja pa da podijeli svoj bios?

 

Imam samsung memoriju a trenutni bios je 84.04.31.00.B7

 

Moze i na PP, hvala unaprijed

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice