R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 245.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
R9 290/X club

takoder imam r9 290 i igram na FHD-u, ne planiram mijenjat grafu do izlaska vege, s tim da vjerovatno idem na 4k ili 3440x1440 144hz, vidjet cu jos, ali uglavnom za sada i za ovu rezu je ok, vrtim 60 fps-a vise manje u naslovima koje igram i za to je odlicna, mislim da ti se ne isplati zezati sa vodenim na toj grafi, a kaj se tice novih naslova, mislim da ih moze vrtit na oko 60 fps-a, makar malo smanjis detalje i to je to, jedino ak te svrbi novcanik pa uzmes 1070 i na toj rezi vrtis sve na ultra, toliko od mene, lp :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
R9 290/X club

Frend ima 290X referentnu i 1440 ekran i nije baš bajno, mora dosta smanjivat detalje. To je odlicna kartica za FHD, kada budeš išao na 1440 ovisno kada to bude, kupi neku karticu u rangu kao što je sad 1070. Ako bi sada prelazio preporucam 1070, ja imam taj kombo i baš sam zadovoljan mogu sve nafrljit i vecinu igara gurati na 75Hz.

A cpu cooler na grafu ne preporucam iz puno razloga, nemas bracket morao bi improvizirati, ako bi kartica bila u normalnom polozaju dakle cpu cooler da visi za dole to nije nikako dobro i mozda naj bitnije, neces imati nikakvo hlađenje za ram i vrm. Bolje onda nabaviti vodeno

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Pozz ekipa, imam jedno pitanje i dilemu. Naime imam xfx r9 290, i u zadnje vrime sam primjetio da mi gpu clock zna varirati u igrama. znaci njoj je stock clock 947 mhz a zna pasti na 930, 920... pa se vrati, znaci nije zakucan konstantno. sad dali je to problem za servis ili? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club
Duh_ratnika kaže...

Pozz ekipa, imam jedno pitanje i dilemu. Naime imam xfx r9 290, i u zadnje vrime sam primjetio da mi gpu clock zna varirati u igrama. znaci njoj je stock clock 947 mhz a zna pasti na 930, 920... pa se vrati, znaci nije zakucan konstantno. sad dali je to problem za servis ili? hvala

 Normalno je to

neda mi se
10 godina
offline
R9 290/X club

Meni je moja Tri-X istu stvar radila... umjesto da bude cijelo vrijeme max, clock je padal... 
I onda sam joj digo Power na +20% i od onda je na max kad bude i nema FPS dropova ni niceg.

http://valid.x86.fr/14peml
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
zagi988 kaže...

Meni je moja Tri-X istu stvar radila... umjesto da bude cijelo vrijeme max, clock je padal... 
I onda sam joj digo Power na +20% i od onda je na max kad bude i nema FPS dropova ni niceg.

 da al dizanje powera je zaobilazenje problema,  nije rijesenje. sad dali je to za servis ili ne?

10 godina
offline
Re: R9 290/X club
Duh_ratnika kaže...
zagi988 kaže...

Meni je moja Tri-X istu stvar radila... umjesto da bude cijelo vrijeme max, clock je padal... 
I onda sam joj digo Power na +20% i od onda je na max kad bude i nema FPS dropova ni niceg.

 da al dizanje powera je zaobilazenje problema,  nije rijesenje. sad dali je to za servis ili ne?

 Ma kakav servis ??? Rekoh ti da je to najnormalnije

neda mi se
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
Duh_ratnika kaže...
zagi988 kaže...

Meni je moja Tri-X istu stvar radila... umjesto da bude cijelo vrijeme max, clock je padal... 
I onda sam joj digo Power na +20% i od onda je na max kad bude i nema FPS dropova ni niceg.

 da al dizanje powera je zaobilazenje problema,  nije rijesenje. sad dali je to za servis ili ne?

 Kakav je to problem, to može samo da znači da je napon u bios nedovoljan za clockove pa podizanje power limita GPU dobija potreban napon za stabilan rad tj. možeš to riješiti i bez podizanja power limita tako da dodaš preko software napona još GPU +10 ili +20mV.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
odjavljen
offline
Re: R9 290/X club
mirzet1976 kaže...
Duh_ratnika kaže...

 Kakav je to problem, to može samo da znači da je napon u bios nedovoljan za clockove pa podizanje power limita GPU dobija potreban napon za stabilan rad tj. možeš to riješiti i bez podizanja power limita tako da dodaš preko software napona još GPU +10 ili +20mV.

 

Ne, logika je obrnuta, pomaže dizanje power limita ili blago spuštanje napona core-a. Veći core napon znači veće temperature i potrošnju, i ranije paljenje power limita.

 

Dakle za održavanje clocka vrijedi:

 

1. povećati power limit do kraja

2. poboljšati hlađenje

3. ako treba malo smanjti core napon

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=175&jumpto=1959989&sort=asc&view=flat
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

ok ekipa, hvala vam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 290/X club

Ja imam čudan problemčić, kada upalim afterburner grafa više neće dići taktove, jednostavno iako bi trebala biti u load-u na 1000mhz ona idla na 300mhz, ali čim ugasim afterburner radni u svemu na 1000mhz i sve je ok.

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Pozdrav ljudi, 

može preporuka najboljeg drivera za R9 290 crossfire?

 

 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

Uzeo ja tako jos jednu R9 290 Tri-X... samo ta stoji na riseru van kucista i mine-a, skupa s ovom u kucistu. :D
Vidjet cemo kakav ce profit bit :) Jedino je na njoj krepan jedan ventilator, otiso je PWM controller na njemu pa sam za 30$ narucio sva tri nova s ebaya.

http://valid.x86.fr/14peml
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club

Mineanje sa 290?

Jaka je za mine, ali vuce za poludit i vruca je. Ali ako ti to nije bed onda ce bit super, pogotovo ako si ju za nisku cijenu nabavio.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
zagi988 kaže...

Uzeo ja tako jos jednu R9 290 Tri-X... samo ta stoji na riseru van kucista i mine-a, skupa s ovom u kucistu. :D
Vidjet cemo kakav ce profit bit :) Jedino je na njoj krepan jedan ventilator, otiso je PWM controller na njemu pa sam za 30$ narucio sva tri nova s ebaya.

 Hajde napiši koliki imaš hashrate sa te dvije 290 i na kojem naponu je te koji su core/mem clockovi.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
offline
R9 290/X club

Evo tu se vidi sve oko temperatura i clocka i toga...

A na ovom linku mi je miner: https://ethermine.org/miners/1883D83474647624f2CFCfc84844ad2AFd91d919

 

Jedna je u kucistu kak je bila i dosad (GPU1, toplija) a druga je preko risera na vanjskoj strani kucista (doslovce namontiran riser na dva L profila i zbusena rupa u stranici da povucem kabel napajanja van tak da mi nimalo topline nejde od nje u kuciste).
Ta prva, moja orginalna je naravno iza filtera za prašinu i sve, makar se malo grije bolje joj je tak.

A to kaj su vruće, to mi pase jer imam garsonjeru sa sobom spavaćom a u središtu dnevnog je komp koji još uvijek uredno grije cijeli stan. ^^

http://valid.x86.fr/14peml
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 21:27 (zagi988).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice