BUG tim za autoCAD

poruka: 496
|
čitano: 224.604
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Interesira kako bi izgledala u stvarnosti moja kuca ciju maketu imam u glavi. Znaci pozicionirani zidovi i ostalo, da mogu napravit walktrough kroz kucu.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Onako na prvu puno je to posla. Prvo trebaš sve to izmodelirati. Probaj s Revit-om ili možda bolje AutoCAD Architecture Revit.

 

Nažalost nisam arhitekt i nisam nikada do sada izrađivao 3D model kuće, ovo su više iskustva drugih. Inače znam kolegu arhitekta koji uredno izrađuje projekte u 3D koristeći AutoCAD Architect (prije Architectural).

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUG tim za autoCAD

Znaci trebam 2 alata ? AutoCAD Architecture Revit i AutoCAD Architect ? Uglavnom uopce mi nije zurba pa imam vremena ucit.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
offline
RE: BUG tim za autoCAD
Batista kaže...

Znaci trebam 2 alata ? AutoCAD Architecture Revit i AutoCAD Architect ? Uglavnom uopce mi nije zurba pa imam vremena ucit.

Mislim da u Revitu imaš cijeli paket.

14 godina
offline
RE: BUG tim za autoCAD
Batista kaže...

Interesira kako bi izgledala u stvarnosti moja kuca ciju maketu imam u glavi. Znaci pozicionirani zidovi i ostalo, da mogu napravit walktrough kroz kucu.

 

Nisam radio u njemu, ali sam čuo dobre preporuke za program Arhicad

 

Također, za prvu pomoć... zgodan je, i besplatan, program Google Sketchup, dosta jednostavan za naučiti

http://pdg.web.cern.ch/pdg/particleadventure/frameless/startstandard.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 12:57 (EraserHead).
14 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Ima li ko iskustva s gstar cadom, kineskom kopijom autocada, valja li to išta

http://pdg.web.cern.ch/pdg/particleadventure/frameless/startstandard.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
BUG tim za autoCAD

jel ima neka opcija u autocadu 2011 ili neki plugin za skinut da se može "hodat" ili "letit" i paralelno izvodit druge naredbe. iritirame konstantno zumiranje, pananje i orbitiranje. Znači tražim nešto tipa da sa strelicama kontroliram položaj kamere a s mišem normalno crtam linije, i izvodim ostale naredbe.

http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...

jel ima neka opcija u autocadu 2011 ili neki plugin za skinut da se može "hodat" ili "letit" i paralelno izvodit druge naredbe. iritirame konstantno zumiranje, pananje i orbitiranje. Znači tražim nešto tipa da sa strelicama kontroliram položaj kamere a s mišem normalno crtam linije, i izvodim ostale naredbe.

Najbolje bi bilo nabaviti nešto od ovoga. Kolege koji više vremena rade u 3D-u od mene su oduševljeni/preporođeni nakon kupnje i primjene.

14 godina
protjeran
offline
RE: BUG tim za autoCAD
mario.L_hr kaže...
trackmanijak kaže...

jel ima neka opcija u autocadu 2011 ili neki plugin za skinut da se može "hodat" ili "letit" i paralelno izvodit druge naredbe. iritirame konstantno zumiranje, pananje i orbitiranje. Znači tražim nešto tipa da sa strelicama kontroliram položaj kamere a s mišem normalno crtam linije, i izvodim ostale naredbe.

Najbolje bi bilo nabaviti nešto od ovoga. Kolege koji više vremena rade u 3D-u od mene su oduševljeni/preporođeni nakon kupnje i primjene.

uuuuuuu! sviđa mi se! al malo mi je to skupo...

http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
13 godina
offline
RE: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...
mario.L_hr kaže...
trackmanijak kaže...

uuuuuuu! sviđa mi se! al malo mi je to skupo...

Moguće da se može nabaviti jeftinije izvana (eBay ili slično). Nisam siguran da ćeš bez nekog hardwarea ovakve vrste uspijeti to što smjeraš.

14 godina
protjeran
offline
RE: BUG tim za autoCAD
mario.L_hr kaže...

Moguće da se može nabaviti jeftinije izvana (eBay ili slično). Nisam siguran da ćeš bez nekog hardwarea ovakve vrste uspijeti to što smjeraš.

Gledao sam na eBayu, to je skuplje od MIDI kontrolera, ne isplati mi se zasad. Hvala na pomoći, sjetit ću se tog u buduće.

http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o
14 godina
protjeran
offline
BUG tim za autoCAD

Imam jedan čudan problem. AutoCAD 2011. U model spaceu mi se ne pokazuje linetype, a u layoutu normalno.

 

Radio sam si template sa annotative kotama, ali sumnjam da sam tako nešto sprtljao. Doduše, već neko vrijeme nisam radio u 2D, pa sam možda u međuvremenu nešto smrdao... Ideje?

 

Ovo "isprekidano" u model je zbog silverlajta.

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 16:02 (trackmanijak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
itko?
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
16 godina
offline
BUG tim za autoCAD

probaj promjenit line type scale ( LTSCALE)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
palo mi je na pamet, ali sam odmah odbacio. Sad sam probao i to je bio problem. Ali zašto pobogu je taj scale u layoutu 10 puta manji? Crtice su mi uvijek 10 puta manje u layoutu.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...
palo mi je na pamet, ali sam odmah odbacio. Sad sam probao i to je bio problem. Ali zašto pobogu je taj scale u layoutu 10 puta manji? Crtice su mi uvijek 10 puta manje u layoutu.

Odi u Help i pogledaj varijablu PSLTSCALE (možeš i pod Express-Tools-System Variable Editor).

 

Vodi računa da nemaš forsirani Linetype scale za pojedine elemente. Ako imaš prilagodi ga da bude vidljiv iz Layouta.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
da, prčkao sam po tim varijablama, i msltscale i psltscale i ltscale i za svaki objekt... ugl., i ovako ne koristim layout, a uspio sam u model spaceu sredit (msltscale na nulu), sad ću nacrtat to kaj imam za nacrtat, a poslije ću se prcat s tim kad ću imat vremena. ili ako mi se sve krivo splota.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...
da, prčkao sam po tim varijablama, i msltscale i psltscale i ltscale i za svaki objekt... ugl., i ovako ne koristim layout, a uspio sam u model spaceu sredit (msltscale na nulu), sad ću nacrtat to kaj imam za nacrtat, a poslije ću se prcat s tim kad ću imat vremena. ili ako mi se sve krivo splota.

Globalno ti je prednost koristiti Layoute. Jednom napraviš okvire, prema standardnim veličinama papira, poštelaš page setup i samo ih uvlačiš u vlastiti crtež. Ili možeš kod odabira novog crteža kao template odabrati ovaj poštelani. Uštediš si hrpu vremena poslije.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
Volim učit nove stvari, evo sad sam se navikao na annotation scale, budem i layout čim ulovim vremena. Sad mi je prvo da završim ovaj nacrt koji radim. Jedini mogući problem je taj da ako će mi stari to vjerojatno na poslu plotat, onda moram njega naučit na layout. To će bit muka Isusova.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...
Volim učit nove stvari, evo sad sam se navikao na annotation scale, budem i layout čim ulovim vremena. Sad mi je prvo da završim ovaj nacrt koji radim. Jedini mogući problem je taj da ako će mi stari to vjerojatno na poslu plotat, onda moram njega naučit na layout. To će bit muka Isusova.

Neće ti to biti problem. Lijepo si na računalo instaliraj driver za ploter. Kod plotanje odaberi opciju plot to file. Dobiti ćeš file s ekstenzijom .plt.

 

U Notepadu kreiraš file koji se zove Plot.bat i sadrži ovakav tekst:

 

@echo off
cls

copy *.plt /b \\server\HP Deskjet 1280 soba2
cls

 

Pod boldanim upišeš naziv mrežnog printera (ako je isti mrežni) ili porta na koji je printer spojen. Nakon editiranja datoteku spremiš.

 

Kopiraš sve .plt fileove i Plot.bat na USB stick i daš ocu. Kada dođe u firmu prišteka USB dva brza klika na Plot.bat (pokrene ga) i posao obavljen. Sve će se isprintati upravo onako kako si ti složio.

 

Ako ti se neda zezati sa batch fileom, skini GoPlot Clasic ili GoPlot Plus.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
Hahaha! Uzrokovano ljudskim faktorom i manjkom razumijevanja prilikom verbalne komunikacije: neizvedivo. Možda jednog dana. Za sad, plota se iz model spacea. Poruka ide u arhivu, nek bude, koristan savjet.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
offline
BUG tim za autoCAD

ako neko ima {#} neka mi javi u pp

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

imam i ja jedno pitanje vezano za autocad. kako da izlistam koordinate tocaka (1-50) na neki najlaksi nacin ako se ikako moze?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
BUG tim za autoCAD

Jel mogu nekako napraviti da mi se određeni layer ignorira kod hatchanja?

 

edit: @ juju, sad mi pada na pamet da sa "dist" mjerim od nule ili prve točke, pa pogledam koordinate

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2011 15:41 (trackmanijak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
BUG tim za autoCAD

Radim shemu gradilišta i trebaju mi linije tipa -----x------x-----x za ogradu i ---------(munja)---------(munja)-------- za struju (naravno slika munje). Kako da to postignem? Gledao sam u helpu za custom linetypes al malo ne kužim. {#}

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...

Radim shemu gradilišta i trebaju mi linije tipa -----x------x-----x za ogradu i ---------(munja)---------(munja)-------- za struju (naravno slika munje). Kako da to postignem? Gledao sam u helpu za custom linetypes al malo ne kužim. {#}

Ako se ne snalaziš u helpu, onda ti preostaje pretraživanje baza po netu. Osobno izbjegavam custom linetypes jer kad pošalješ nekom fajl moraš mu poslati i tip linije. Možda ti ovo pomogne za prvi tip.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
mario.L_hr kaže...

Ako se ne snalaziš u helpu, onda ti preostaje pretraživanje baza po netu. Osobno izbjegavam custom linetypes jer kad pošalješ nekom fajl moraš mu poslati i tip linije. Možda ti ovo pomogne za prvi tip.

Za munju ne pomaže, a za ogradu mi iksići ne budu na sredini crte, probao sam sve parametre mijenjati. Trebala bi mi pomoć oko onih shx fajlova, koji se koriste kao shapeovi u crtama. Ne znam kako sejvati taj fajl.

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...
mario.L_hr kaže...

Ako se ne snalaziš u helpu, onda ti preostaje pretraživanje baza po netu. Osobno izbjegavam custom linetypes jer kad pošalješ nekom fajl moraš mu poslati i tip linije. Možda ti ovo pomogne za prvi tip.

Za munju ne pomaže, a za ogradu mi iksići ne budu na sredini crte, probao sam sve parametre mijenjati. Trebala bi mi pomoć oko onih shx fajlova, koji se koriste kao shapeovi u crtama. Ne znam kako sejvati taj fajl.

Koristi notepad. i spremi s ekstenzijom .shx.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: BUG tim za autoCAD
A kako da u notepadu nacrtam munju? 0.o
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
trackmanijak kaže...
A kako da u notepadu nacrtam munju? 0.o

Gledao sam malo po ASCII-ju ali najsličnije što sam našao su strelice. A da promjeniš simbol u kraticu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice