HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 339
|
čitano: 91.545
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
marsovac zemaljski kaže...
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

 Nisi ni svjestan koliko si limitiran.

 Mislim da je ta slika sarkazam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 22:46 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...

pretplatu ukinuti, hrt dati nekom u koncesiju bez ograničenja o zadržavanju broja zaposlenih i od prihoda od koncesije organizirati natječaje za programe koje moramo imati, od obrazovnih, preko kulture do manjinskih i drugo

čisto sumnjam da bi kvaliteta tih programa bila išta lošija

 znači opet kanalizirati neki društveni novac za proizvodnju javnih programa? e jes ti rješenje   a nekretnine i tehniku dati nekom da proizvodi Ljubav je na HRTu 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 22:51 (goddard).
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Nije baš skroz ontopic, ali napisati ću nešto. Ove zime je prava na rukometno prvenstvo dobio još usraniji RTL. Gledam utakmicu, slika mutež kojem ne vidiš dno, komentatori teški retardi, ne znaju ni pričati. Kako imam MaxTV i optiku, sav živčan skužim da i SLO2 prenosi iste utakmice, a znam da oni kao sav civiliziran svijet već dugo emitiraju u HD rezoluciji. Brzo kupim regionalni paket na jedan mjesec, računam gledati ću u HD rezoluciji na SLO2, a komentator je ionako retardiran, pa slušao slovenca ili njega, isto je. I sada ono najžalosnije; SVAKI PUT, kad bi počinjala utakmica, na SLO2 bi idioti iz t-coma blokirali prijenos i napisali "ispričavamo se zbog tehničkih problema koje ćemo riješiti uskoro". Naravno, slika bi se vratila nakon završetka utakmice

 

Hoću reći da je to sve ista banda i mafija...HRT, RTL, Tscum....pitam se samo da li RTL onu sramotu od slike isporučuje i Nijemcima u istoj kvaliteti???

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 23:03 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 23:05 (Jehonan).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
BlackMoon kaže...

 

Hoću reći da je to sve ista banda i mafija...HRT, RTL, Tscum....pitam se samo da li RTL onu sramotu od slike isporučuje i Nijemcima u istoj kvaliteti???

 Pravo u sridu. A nitko ne postavlja pitanje tko je odlučio da sinoćnja tekma na HTV2 bude Bayern-Sevilja, a ne daleko atraktivnija Real - Juventus? Iz kojeg je razloga odlučeno tako nakaradno? Koliko hrvatskih reprezentativaca je igralo u jednoj, a koliko u neprenašanoj tekmi? A odgovor je jednostavan. Ruka ruku mije iliti javno-privatno partnerstvo. Dobitak je privatan, gubitak je javan. Poznato dugi niz godina iz propale juge. I onda se onaj Jeličić i žali bože voditelj (kojem niti imena nisam upamtio) trude od par prilika pokazati da je odabir bio u redu, a na drugoj tekmi sve obrnuto, i golovi i akcije i dvojbene situacije itd. Zaključak? Dok kod otimaju 80kn mjesečno i polažu račune korumpiranim političarima biće nam kako je.

 

A što se RTLa tiče, pa zna se na koji su način došli do nacionalne koncesije. Što se krivo rodi, vremenom se ne popravi.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
10 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
"Macumba kaže...
Iz perspektive "obićnog malog ćovijeka" tako je svejedno da li je kriv HRT, HAKOM, OIV, Vlada ili baba Jaga. Mi smo zapeli u prošlom stoljeću u puno stvari pa tako i u TV tehnologiji."



ali nije iz perspektive HRT-a, a na kojeg se odnosi cijeli clanak. Malo blesavo zapravo sto bug kao tehnoloski casopis ili portal trkelja bezveze kao da je rijec o indexu.
HRT nije spreman u potpunosti prijeci na HD signal, ali je spreman informativu prebaciti u HD. I to zahvaljujuci "jugoslavenu" Radmanu koji je pokrenuo tehnolosku obnovu kompletnog HRT-a sto je ogroman posao buduci da se radi o velikoj firmi. Sto se 4k signala tice, odasiljaci nisu spremni prijeci niti na HD, a kamoli onda 4k. Iznenadujuce da su se odlucili doticne 2020te, ili 2019te (manje vjerojatno) za HEVC, a ne na sada vec zastarjeli MPEG4. 4k televizore posjeduje i puno manji broj gledatelja sto samo po sebi onda nema smisla. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 0:17 (psiho84).
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Jehonan kaže...

Je da!

 

Zato su se meni na vratima danas pojavila dva "partizana"!

 

Da ste vidjeli taj nastup!

 

Ono, nit' dobar dan, nit hvaljen Isus, nit pomoz Bog junače, neg' odmah, "...eee imate'l vi tu kaki televizora, evo mi došli u kontrolu...".

 

 Tako su meni ima dvi godine došli, i lik ka da ga pustin u kuću. Isto dva bila. A ja plaćan uredno i iman TV, al faca da će u kuću. I krene, ja ga pustin namjerno iza vrata jedno metar, tj. nisan ga pustia, nego je sam uša, kad je uša metar, noga u prsa, zavalia se na ogradu izvan vrata, dobro nije pa prid stan niže priko ograde.

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Visak kaže...

Al se raja odala pravedničkom gnjevu.

 

Ne određuje HTV formate emitiranja, niti ih može samostalno birati. HAKOM je najavio prelazak na HEVC 2019. (mada se spominje i 2020.) i ako OIV još nema odašiljče spremne za to HTV nikako ne može emitirati tim kodekom. A bez njega nema UHD HDRa. Osim toga većina kućanstava nema prijemnike koji bi ga mogli primati, a taj signal je vjerojatno i skuplji. Je li bolje (kada bi i postojali odašiljači) da 20% gleda UHD ili da 90% gleda HD?

Tako da uz sve opravdane kritike na račun HTVa, ova odluka je u redu.

Polaziš od pretpostavke da HEVC po defaultu nosi visoku rezoluciju što uopće nije točno.

mi ćemo imati HEVC kodiranje ali SD signala. 

 

Nego, sjetim se ja 2008 godine kad sam pokojnom ocu rekao da ne kupi taj glupi HD LCD tv nego obavezno Full HD jer evo, samo što nije krenuo HD a za par godina će i FULL HD, pa da mu tv ne zastari... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Baš me zanima kako će to ići kod mene. Kupio sam novi stan, još je u izgradnji, urbana vila s 3 stana. Kada se uselim i kad mi dođe inkasator neću ga puštati unutra, baš me zanima hoće li to proći. Imam samo dvoje susjeda, zgrada nema nigdje vidljive antene, tj neće ih biti. Nadam se da će i oni biti pametni pa se pravit grbavi i otpilit HRT, jer stvarno za 80 Kn mjesečno plaćati nešto što uopće ne želim koristiti nije normalno.

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...
Visak kaže...

Al se raja odala pravedničkom gnjevu.

 

Ne određuje HTV formate emitiranja, niti ih može samostalno birati. HAKOM je najavio prelazak na HEVC 2019. (mada se spominje i 2020.) i ako OIV još nema odašiljče spremne za to HTV nikako ne može emitirati tim kodekom. A bez njega nema UHD HDRa. Osim toga većina kućanstava nema prijemnike koji bi ga mogli primati, a taj signal je vjerojatno i skuplji. Je li bolje (kada bi i postojali odašiljači) da 20% gleda UHD ili da 90% gleda HD?

Tako da uz sve opravdane kritike na račun HTVa, ova odluka je u redu.

Polaziš od pretpostavke da HEVC po defaultu nosi visoku rezoluciju što uopće nije točno.

mi ćemo imati HEVC kodiranje ali SD signala. 

 

Nego, sjetim se ja 2008 godine kad sam pokojnom ocu rekao da ne kupi taj glupi HD LCD tv nego obavezno Full HD jer evo, samo što nije krenuo HD a za par godina će i FULL HD, pa da mu tv ne zastari... 

Eh kolega, nekada, prije jedno 15-tak godinica, a onako, možda, a možda bih vam povjerovao. Ono, bar bi imali šansu! Ali danas, sada, ovog trena, ama što bi naše cijenjenje komšije rekle "...ma bre, fulao si ceo fudbal!". Vidi, mi krkani, raja, kako kolega kaže, odali se pravedničkom gnjevu, a ti tu drobiš o kako bi se to u upravljačkom žargonu reklo OPERATIVI! Moš mislit! Ama da se hoće, kompletan sistem se prebaci u FullHD za 1 mjesec! Samo da se hoće! Ovako, gospoda se dogovorila, i deri Miško! Dapače, vidim po nekim postovima da ljudi znaju neke interne stvari te da sva oprema već postoji, što i je ono najtužnije te za svaku osudu, rezignaciju, pravednički gnjev,...! No, išlo bi ovo na jako široko i dugačko tj. granice integrala bi, ma zaboravi...idem ja popit jutarnju kahvu... Hajd', zdravi, rumeni i debeli bili

11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Pa to nije pitanje uopće mjerodavno.Prijenos Bayern - Sevilla je bio zato što je rezultat prve utakmice bio neizvijesniji nego Real - Juventus.Ko se nadao cirkusu kao što se dešava sa nogomentnim rezultatima u zadnje vrijeme.Ali da nešto ne štima na Htv2 to je odavno tako i nema tu pomoći dok se zapošljava po političkim podobnostima.Ima načina za zaobići tv pretplatu pa eto bar im se udužiš za njihov krasni servis i ne plaćaš to :D

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Visak kaže...

Al se raja odala pravedničkom gnjevu.

 

Ne određuje HTV formate emitiranja, niti ih može samostalno birati. HAKOM je najavio prelazak na HEVC 2019. (mada se spominje i 2020.) i ako OIV još nema odašiljče spremne za to HTV nikako ne može emitirati tim kodekom. A bez njega nema UHD HDRa. Osim toga većina kućanstava nema prijemnike koji bi ga mogli primati, a taj signal je vjerojatno i skuplji. Je li bolje (kada bi i postojali odašiljači) da 20% gleda UHD ili da 90% gleda HD?

Tako da uz sve opravdane kritike na račun HTVa, ova odluka je u redu.

 HTV ili HAKOM nebitno. Nisu to privatne firme nego državne/uhljebarske. Najlakše je sjediti u uredu, ne raditi niša osim pisati dopise kojima se prebacuje loptica na drugoga, a plaća iz proračuna u obje navedene državne ustanove uredno sjedne svaki mjesec bez obzira na realizaciju. 

I ne kužim ovo sa 90% HD-a. O kojem HD-u pričamo? Pa HRT ga nema nikad osim kad je svjetsko ili europsko prvenstvo u nogometu ili olimpijada. Što je sa ostalih 99.99% programa?

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 8:14 (Ezio).
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
marsovac zemaljski kaže...
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

 Nisi ni svjestan koliko si limitiran.

 jesam donekle svjestan, skroz vjerojatno ne, jer do nekih limita sam došao, do drugih još ne

ali sam vrlo svjestan limitiranosti tvojeg smisla za humor i šprdanciju 

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

 Nisi ni svjestan koliko si limitiran.

 jesam donekle svjestan, skroz vjerojatno ne, jer do nekih limita sam došao, do drugih još ne

ali sam vrlo svjestan limitiranosti tvojeg smisla za humor i šprdanciju 

Bem ti miša što's opro pod s njim! Što će on sada jadan?! A u mirovinu tek sa 67 godina! Ta nemoj tako!

 

Hajd' ljudi, nemojte se srdit.

 

Lijep je dan, behar je u zraku, a HRT i tako i tako promijeniti nećemo!

 

Cure i dečki imaju uhodani đir, a tko smo mi da se mješamo u to?! Jel tako?!

 

Naše je platit, i to je naš domet, a ova operativa o kojoj smo pričali, ma to je za odlikaše, nije to za nas, tako da , samo polako...kaj ne?!

9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...

mi ćemo imati HEVC kodiranje ali SD signala. 

 Osnovni zahtjev HAKOM-a za televizije koje žele aplicirati za nove licence je da odašilju u HD signalu, a HRT je već potvrdio da će na novoj tehnologiji odašiljati u 1080/50i formatu.

Jehonan kaže...

! Ama da se hoće, kompletan sistem se prebaci u FullHD za 1 mjesec! Samo da se hoće! Ovako, gospoda se dogovorila, i deri Miško! Dapače, vidim po nekim postovima da ljudi znaju neke interne stvari te da sva oprema već postoji, što i je ono najtužnije te za svaku osudu, rezignaciju, pravednički gnjev,...! 

Ezio kaže...

 HTV ili HAKOM nebitno. Nisu to privatne firme nego državne/uhljebarske. Najlakše je sjediti u uredu, ne raditi niša osim pisati dopise kojima se prebacuje loptica na drugoga, a plaća iz proračuna u obje navedene državne ustanove uredno sjedne svaki mjesec bez obzira na realizaciju.

Može, HRT je odavno spreman za Full HD, a i nedavno su nabavili najnovija reportažna kola s HD i 4K slow motion opremom. Samo, ne može HRT doći i reći mi ćemo odašiljati u HD od danas kad za to ne postoje uvjeti odašiljanja. Itekako je bitno HAKOM ili HRT te uopće nije bitno jesu li to državne, privatne ili marsovske tvrtke. HAKOM je kao nadležno tijelo 2011. godine izdao licence za odašiljanje u DVB-T tehnologiji MPEG2 kodiranjem za sve televizije za idućih 10 godina i tu su potpisani ugovori. Ne može sad HRT doći i raditi nešto što je protivno ugovoru. Nema tu nikakvog prebacivanja loptica jer postoji ugovor i sve je jasno definirano i zbog tog ugovora na HD kvalitetu slike ćemo prijeći tek kad krene podjela novih koncesija i testiranje nove opreme.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 10:09 (JozoBozo121).
15 godina
online
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Ajar kaže...

ma ne kužite vi hrt. tamo je bitno da se svatko svakoga boji, svi se uvlače u dupe vladajućima, nitko ne talasa i svi si, u strahu od pitajboga koga ili čega, sami nameću cenzuru. jedno prekrasno staljinističko okruženje u zgradi čiji su hodnici tako postavljeni da se neprijatelj u njima izgubi, a na ulazu samo što nisu mitraljeska gniezda, kako ne bi netko nepozvan ušao. ma divota. i vi bi tu hd? m-da. 

 Tako je to u apsolutno svim državnim službama i agencijama. Svi se boje za svoja radna mjesta i pozicije, pogotovo jer ove na vrhu postavlja politika pa imaju nepredvidivo ponašanje, pa se nikom ne riskira zamjeriti se budaletini koja će otići za cca4 godine. I to stvara močvaru. A močvara upravo odgovara tim budaletinama jer su bez ideje što bi uopće trebali raditi i upravo paše močvara gdje se svi prave da nešto funkcionira ali nitko se ne napreže do mjere da bi se iole oznojio od posla. Na to se još treba dodati da ne postoje stimulacije za dodatni trud, kao niti kazne za izostanak ikakvog truda ("hvala" sindikatima na tome) i dobije se sustav koji se nemože zatalasati ni da u njemu eksplodira bomba.

Napominjem, tako je u SVIM državnim službama i tvrtkama, znam iz prve ruke

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 10:41 (Ges).
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Meni nešto i dalje nije jasno; što spriječava HRT da emitira svoje kanale u HD-u preko svoje usluge HRTi ili IPTVja? Razumijem da trenutno postoje ograničenja u našoj DVB-T MPEG2 mreži, ali stvarno ne vidim razlog zašto ne bi mogli emitirati HD kanale preko interneta ili na IPTVju. I Nova TV i Doma TV imaju u ponudi HD kanale koji se ne emitiraju preko DVB-T-a, ali se emitiraju preko IPTVja.

 

Još da na HRTi dodaju podršku za Chromecast i eto, korisnici koji posjeduju Chromecast ili neki uređaj koji podržava castanje, mogu gledati HD kanale bez problema (uz uvjet da imaju dobru internetsku vezu).

BlackMoon kaže...

I sada ono najžalosnije; SVAKI PUT, kad bi počinjala utakmica, na SLO2 bi idioti iz t-coma blokirali prijenos i napisali "ispričavamo se zbog tehničkih problema koje ćemo riješiti uskoro". Naravno, slika bi se vratila nakon završetka utakmice

 

Hoću reći da je to sve ista banda i mafija...HRT, RTL, Tscum....pitam se samo da li RTL onu sramotu od slike isporučuje i Nijemcima u istoj kvaliteti???

Ako se to događalo baš prije svake utakmice, najvjerovatnie se radilo o namjernom "gašenju" TV kanala ili zacrnjivanju slike jer TV SLO nema prava za emitiranje sadržaja na teritoriju Republike Hrvatske. Isto se događa kod svih operatera i na raznim TV kanalima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 10:43 (Marko :D).
 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
BlackMoon kaže...

kad bi počinjala utakmica, na SLO2 bi idioti iz t-coma blokirali prijenos i napisali "ispričavamo se zbog tehničkih problema koje ćemo riješiti uskoro". Naravno, slika bi se vratila nakon završetka utakmice

 Zato jer su to dužni napraviti zakonom zbog autorskih prava ili bi ih slovenska televizija mogla tužiti i oduzeti im prava na prijenos. Plus, vjerojatno bi ih tužio i onaj tko daje autorska prava na prijenos. To rade svi ISP-ovi koji prenose tuđe kanale kad se prenose sadržaji s nacionalnim autorskim pravima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Nemojmo se čudit, HRT će imati HD emitiranje kad će se pojaviti DVB-T3 standard i kad će svi imati 4k programe. Kojom brzinom napreduje naše društvo mi ćemo u FHD vjestima gledati kako umjesto MIG-ova padaju "moderni" F-16, najnoviji protest protiv Istambulske, postojavanje desnih/lijevih/srednjih i nadalje slušati pitanja "disibijo devesprve"...

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Na hevc se ne prelazi prije hd-a i dvb-t2 standarda
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Nema veceg smeca od hrta, fala Bogu da uopće ne gledam nijedan njihov program.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Thinker kaže...

Nemojmo se čudit, HRT će imati HD emitiranje kad će se pojaviti DVB-T3 standard i kad će svi imati 4k programe. 

psiho84 kaže...
Na hevc se ne prelazi prije hd-a i dvb-t2 standarda

 Testno emitiranje u HD kreće negdje iduće godine, ovisno o time kad HAKOM raspiše natječaj ili se odobri testno odašiljanje. A 2021. se obavezno ukida DVB-T i SD kanali u potpunosti. DVB-T3 ne postoji, a na njemu se niti ne radi. 4K odašiljanje neće tako skoro imati ni puno veće i jače televizijske kuće od HRT-a, osim tu i tamo kojeg testnog kanala.

 

Na HEVC se prelazi u trenutku kad se krene odašiljati DVB-T2 signal. U isto vrijeme će se pustiti DVB-T2, HEVC i HD kanali.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...
Thinker kaže...

Nemojmo se čudit, HRT će imati HD emitiranje kad će se pojaviti DVB-T3 standard i kad će svi imati 4k programe. 

DVB-T3 ne postoji, a na njemu se niti ne radi. 4K odašiljanje neće tako skoro imati ni puno veće i jače televizijske kuće od HRT-a, osim tu i tamo kojeg testnog kanala.

 

Na HEVC se prelazi u trenutku kad se krene odašiljati DVB-T2 signal. U isto vrijeme će se pustiti DVB-T2, HEVC i HD kanali.

 

Ovo za DVB-T3 sam zato i napisao, tek će tada krenut FHD emitiranje u Hrvata 

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...
Ezio kaže...

 HTV ili HAKOM nebitno. Nisu to privatne firme nego državne/uhljebarske. Najlakše je sjediti u uredu, ne raditi niša osim pisati dopise kojima se prebacuje loptica na drugoga, a plaća iz proračuna u obje navedene državne ustanove uredno sjedne svaki mjesec bez obzira na realizaciju.

Može, HRT je odavno spreman za Full HD, a i nedavno su nabavili najnovija reportažna kola s HD i 4K slow motion opremom. Samo, ne može HRT doći i reći mi ćemo odašiljati u HD od danas kad za to ne postoje uvjeti odašiljanja. Itekako je bitno HAKOM ili HRT te uopće nije bitno jesu li to državne, privatne ili marsovske tvrtke. HAKOM je kao nadležno tijelo 2011. godine izdao licence za odašiljanje u DVB-T tehnologiji MPEG2 kodiranjem za sve televizije za idućih 10 godina i tu su potpisani ugovori. Ne može sad HRT doći i raditi nešto što je protivno ugovoru. Nema tu nikakvog prebacivanja loptica jer postoji ugovor i sve je jasno definirano i zbog tog ugovora na HD kvalitetu slike ćemo prijeći tek kad krene podjela novih koncesija i testiranje nove opreme.

 Nisi shvatio poantu. Imaju i francuzi, englezi, nijemci itd. svoje hakome i svoje hrtove... zašto kod njih HD eksperiment ne traje 10 godina?

Kod nas su državna poduzeća jednostavno došlo do tako fantastičnog stupnja razvoja da se većini njihovih zaposlenika posao sastoji u pisanju dopisa. Znam to iz suradnje sa raznoraznim javnopravnim tijelima, agencijama, upravama itd... Koliko su spori u rješavanju jednostavnih stvari, toliko su brzi u nametanju problema i "prebacivanju loptice" drugima. Zato je stanje takvo kakvo je. Znam da postoje ugovori i da se uvijek može reći da je sve u skladu sa ugovorom, pravilnikom i zakonom...ali kao što rekoh na početku imaju i drugi sve to pa ne "eksperimentiraju".

 

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Thinker kaže...

 Ovo za DVB-T3 sam zato i napisao, tek će tada krenut FHD emitiranje u Hrvata 

 Lijepo sam ti napisao kad kreće emitiranje u HD-u, ne vidim čemu si to izbacio. Šalu bi razumio da nema ničega u najavi, ali rokovi se već znaju i skoro sve je već definirano.

Ezio kaže...

 Nisi shvatio poantu. Imaju i francuzi, englezi, nijemci itd. svoje hakome i svoje hrtove... zašto kod njih HD eksperiment ne traje 10 godina?

 

 

Znam da postoje ugovori i da se uvijek može reći da je sve u skladu sa ugovorom, pravilnikom i zakonom...ali kao što rekoh na početku imaju i drugi sve to pa ne "eksperimentiraju".

 Francuzi su odmah prešli na DVB-T i MPEG4 pa su mogli ugurati nekoliko HD programa odmah. Njemci nisu imali niti jedan HD program sve dok prošle ili pretprošle godine nisu prešli na DVB-T2 i HEVC, a englezi nisu također imali HD kanale dok nisu uveli DVB-T2 mux posebno za HD kanale. Mi nemam prostora za vise muxeva, dva su nacionalna, jedan je regionalni, a dva je zakupio EvoTV. Ostala tri su otišla u digitalnu dividendu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...
Ezio kaže...

 Nisi shvatio poantu. Imaju i francuzi, englezi, nijemci itd. svoje hakome i svoje hrtove... zašto kod njih HD eksperiment ne traje 10 godina?

 

 

Znam da postoje ugovori i da se uvijek može reći da je sve u skladu sa ugovorom, pravilnikom i zakonom...ali kao što rekoh na početku imaju i drugi sve to pa ne "eksperimentiraju".

 Francuzi su odmah prešli na DVB-T i MPEG4 pa su mogli ugurati nekoliko HD programa odmah. Njemci nisu imali niti jedan HD program sve dok prošle ili pretprošle godine nisu prešli na DVB-T2 i HEVC, a englezi nisu također imali HD kanale dok nisu uveli DVB-T2 mux posebno za HD kanale. Mi nemam prostora za vise muxeva, dva su nacionalna, jedan je regionalni, a dva je zakupio EvoTV. Ostala tri su otišla u digitalnu dividendu.

 Njemački zdf HD i das erste HD imam u bnetovom hd paketu godinama. Najmanje 5.

Zašto nemamo prostora za više muxeva? Zašto i mi nismo odmah prešli na dvb-t i mpeg4? 

Ne vidim nekog objektivnog razloga za sporost kod nas. Samo loše odluke, birokracija itd...

Pričamo o televiziji koja je tek nedavno počela emitirati u 16:9...

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Zato jer je Sanader bio u pravu kad je rekao da smo u banani. Tražilo se najjeftinije rješenje, a to je bio MPEG2. Više muxeva nemamo jer ih nismo dobili, postojali su pregovori i svaka država je dobila određeni broj muxeva, mi smo dobili 8. 

 

Kabelska je druga stvar, a i u Njemačkoj je druga situacija, tamo izuzetno malo ljudi gleda televiziju putem antene, svi koriste satelitske ili kabelsku gdje je bilo moguće pustiti HD kanale. Mi ovdje pričamo o antenskom prijemu i državi gdje ipak većina koristi ili antenu ili IPTV koji ima malu propusnost tako da bi HD primao vrlo mali broj korisnika, a to bi bio veliki trošak na malo ljudi.

 

I ja bi volio da imamo HD kanale, ali jednostavno situacija je takva da kod nas nije postojao razlog da ih se razvija na način da ih može gledati mali broj korisnika.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 14:42 (JozoBozo121).
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Thinker kaže...
JozoBozo121 kaže...
Thinker kaže...

Nemojmo se čudit, HRT će imati HD emitiranje kad će se pojaviti DVB-T3 standard i kad će svi imati 4k programe. 

DVB-T3 ne postoji, a na njemu se niti ne radi. 4K odašiljanje neće tako skoro imati ni puno veće i jače televizijske kuće od HRT-a, osim tu i tamo kojeg testnog kanala.

 

Na HEVC se prelazi u trenutku kad se krene odašiljati DVB-T2 signal. U isto vrijeme će se pustiti DVB-T2, HEVC i HD kanali.

 

Ovo za DVB-T3 sam zato i napisao, tek će tada krenut FHD emitiranje u Hrvata 

 S njime moraš biti taktičan. On ti neke stvari ne razumije. Pogotovo sarkazam.

16 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
psiho84 kaže...
"Macumba kaže...
Iz perspektive "obićnog malog ćovijeka" tako je svejedno da li je kriv HRT, HAKOM, OIV, Vlada ili baba Jaga. Mi smo zapeli u prošlom stoljeću u puno stvari pa tako i u TV tehnologiji."



ali nije iz perspektive HRT-a, a na kojeg se odnosi cijeli clanak. Malo blesavo zapravo sto bug kao tehnoloski casopis ili portal trkelja bezveze kao da je rijec o indexu.
HRT nije spreman u potpunosti prijeci na HD signal, ali je spreman informativu prebaciti u HD. I to zahvaljujuci "jugoslavenu" Radmanu koji je pokrenuo tehnolosku obnovu kompletnog HRT-a sto je ogroman posao buduci da se radi o velikoj firmi. Sto se 4k signala tice, odasiljaci nisu spremni prijeci niti na HD, a kamoli onda 4k. Iznenadujuce da su se odlucili doticne 2020te, ili 2019te (manje vjerojatno) za HEVC, a ne na sada vec zastarjeli MPEG4. 4k televizore posjeduje i puno manji broj gledatelja sto samo po sebi onda nema smisla. 

Ništa on jadan nije pokrenuo, sve je pitanje trošenja love građana za određenu namjenu. Svaka baba može donjet odluku, dakle ako ima puna bačva love eto pokreni nekaj, ali to kod nas na kraju ispadne nula bodova.Radman ima svoje zasluge da, i da smo normalna država on nikad niti ne bi bio postavljen za šefa HRT-a.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-je-egzekutor-radman-zabranjivao-televizije-u-jugoslaviji/878831.aspx

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 16:31 (rambox).
9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

 Nisi ni svjestan koliko si limitiran.

 jesam donekle svjestan, skroz vjerojatno ne, jer do nekih limita sam došao, do drugih još ne

ali sam vrlo svjestan limitiranosti tvojeg smisla za humor i šprdanciju 

 Previše ljudi to govori u ovoj državi da bih shvatio kao zajebanciju

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice