MAXtv putem satelita

poruka: 96
|
čitano: 124.657
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAXtv putem satelita".
15 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

moraš to još bolje uštimat,tu si pogledaj kolika ti mora biti elevacija i lnb zakrenut

 

Zena zmija sedi za sankom, takne mi pivo zviznem je sakom
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

I onda ce nakon mjesec dana izaci hack za max tv preko satelita i svi sretni i zadovoljni!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 22:20 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita
zeroname kaže...

I onda ce nakon mjesec dana izaci hack za max tv preko satelita i svi sretni i zadovoljni!

nagra 3(kodiranje) nije još hakirana,a i receiver je povezan s telefonom tak da je to neizvedivo {#}

Zena zmija sedi za sankom, takne mi pivo zviznem je sakom
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 22:27 (al zagorec).
15 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
stewan17 kaže...

16E je između Astre na 19.2E i hot birda na 13E

ako imaš dual sustav, onda imaš i poziciju samo ti treba novi LNB

uglavnom podešavanje sa 19.2 na 16 je par centimetara  u desno i skoro mrvicu po vertikali (ali ako samo malo zakreneš antenu budeš dobio 16E onda lako još malo podesiš visinu

 

kaj se tiče polarizacije ona je mislim na 0 stupnjeva, ali nemoj me držati za riječ za to

 

e da...uspio sam pronači satelit...e sad...jačina signala mi je 58.1 i neki od programa mi imaju konstantne smetnje...kolika bi trebala biti minimalna jačina signala da bi sve radilo bez problema?

evo ti kalkulator

 

Nađi si kuću na google mapi, pokazati će ti smjer kuda moraš gledati i napisati postavke za tanjur

meni kaže da mi postavke trebaju biti:

 

elevation: 37,4

Azimuth (true) :180

Azimuth (magn.): 176,8

LNB Skew (?): -0,0

 

sa time možeš bilo koji satelit na nebu ciljati (ako je uopće vidljiv)

13 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

hvala na odgovorima....budem se danas pozabavio time...iako snjeg pada ko lud....al napravit se mora :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

ovako...danas sam ja to sve fino uštimao...signal je odličan...programi rade savršeno...

e sad, ja imam na popisu programa nekih 40-ak kanala na koje kad prebacim piše da nema signala...šta to znači, kako da ja vidim te programe? dali bi trebao stavit još jedan LNB da hvatam još neki satelit i ako da kako da to točno napravim?

15 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

to su programi s drugog satelita,al neisplati ti se stavljat lnb za te kanale jer su sr*nje

Zena zmija sedi za sankom, takne mi pivo zviznem je sakom
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 19:50 (al zagorec).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita
al zagorec kaže...

to su programi s drugog satelita,al neisplati ti se stavljat lnb za te kanale jer su sr*nje

a onda ni neću...samo me zanimalo šta je to....

čudno mi je da nisam uhvatio srpske programe...nalazim se nekih 50-ak km od granice (mislim na DVB-T kanale naravno)...jer koliko sam upoznat oni emitiraju svoje kanale u mpeg4 formatu, a ovo je HD receiver....

13 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

eh, ne da mi vrag mira, moram ja to spojit, da hvatam i tih 40-ak kanala...

kakvu bi ja točno diseqc sklopku trebao kupit i taj nosač za dva lnb-a, jel to isto univerzalno, tj hoče mi radit na mom tanjuru?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
al zagorec kaže...
zeroname kaže...

I onda ce nakon mjesec dana izaci hack za max tv preko satelita i svi sretni i zadovoljni!

nagra 3(kodiranje) nije još hakirana,a i receiver je povezan s telefonom tak da je to neizvedivo {#}

to sto je resiver povezan sa telefonom je zbog toga da se moze posuditi film u max-tv ovoj videoteci i opcenito zbog interakcije sa max-tv izbornikom itd...

da se nagra 3 hakira i izadju emulatori vjerojatno bi bez ikakvih problema mogli gledati max-tv sa satelita.ljepo odkodiram sve kanale na tom satelitu koji su kodirani sa nagra 3 sistemom i opleti.

gledao bi ga isto kao sto sam gledao digi-tv samo ne bi imao max-tv izbornika ,videoteke i slicnih gluposti nego bi bili klasicni sat programi ali ipak max-tv paket

mislim da bi to funkicioniralo,jedinio je pitanje koliko bi cesto t-com izbacivao kljuceve koje bi resiveri spojeni na tel mrezu vjerojatno automatski primali

-=PiS=- CROZOKI
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 0:03 (crozoki).
13 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

A ako vec imam taj satelit moram li svejedno platiti MAXtv antenu??

14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Jel mi može netko dat link na antenu kakva vi trebala biti za max tv, s 2 glave predpostavljamm jer ja imam doma antenu s jedno glavom i kad sve pospojim neradi

15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv putem satelita

2 "glave" (LNB-i) donose mogućnost da pratiš 2 satelita odjednom bez pomicanja antene (bilo ručno, bilo motorom). Nije problem niti u anteni niti u LNBima već u tome što su MaxTV programi kodirani i ne možeš ih gledati. Nisam baš puno gledao kako je kodiran ali je vjerojatno riječ o Viaaccessu ili o Nagravision3 koji još nisu ni blizu probijanja zbog dužine ključa.

 

Naravno, postoji CS ali to donosi novi niz problema. Googlaj card sharing

 

EDIT: nagra3. No way dok se ne probije nekako. A to neće biti skoro. A par postova iznad netko pita za LNB skew. Riječ je o kutu pod kojim je LNB "zakrenut" (ima crtica na vrhu koja označava 0 stupnjeva tj. skew 0')

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2011 0:17 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Ja sam nedavno presao na optimu-telefon(100 besplatnih min) i flat internet 2mbits i na bnet total tv-dva prijemnika. To bi po novom trebalo kostati 265kn , 160 optima i 105 bnet , mislim da je to trenutno najpametnja kombinacija koja se moze uzeti. Po starom sam kod t-coma imao telefon,flat internet 4mbits i maxtv na jednom tv za minimalno 450kn mjesecno. Bnet total tv je direktni konkurent maxtv sat-u i vec po popisu programa se vidi da ima bolju ponudu od max-a i usto je jeftiniji. Uz to za bnet total mozete imati fiksnu liniju od bilo kojeg operatera dok t-com po nekom svom izostanku zdrave pameti namece kao uvijet njihove satelitske televizije posjedovanje tel prikljucka i adsl-a upravo kod njih samih ili nista od usluge????? Iako za ovo zadnje kazu da ce biti ukinuto,zivi bili pa vidjeli.

 

 

Optima Telekom 2.048/256 kbps - Bnet Total Tv 2x
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita
Sum_of_all_fears kaže...

2 "glave" (LNB-i) donose mogućnost da pratiš 2 satelita odjednom bez pomicanja antene (bilo ručno, bilo motorom). Nije problem niti u anteni niti u LNBima već u tome što su MaxTV programi kodirani i ne možeš ih gledati. Nisam baš puno gledao kako je kodiran ali je vjerojatno riječ o Viaaccessu ili o Nagravision3 koji još nisu ni blizu probijanja zbog dužine ključa.

 

Naravno, postoji CS ali to donosi novi niz problema. Googlaj card sharing

 

EDIT: nagra3. No way dok se ne probije nekako. A to neće biti skoro. A par postova iznad netko pita za LNB skew. Riječ je o kutu pod kojim je LNB "zakrenut" (ima crtica na vrhu koja označava 0 stupnjeva tj. skew 0')

Mislim da me nisi dobro shvatio, naime ja već imam maxtv prijamnik i sve, samo nisam uzimao antenu od t-com jel traže 550 kn da ju kupim i da mi je oni postave, a ja već doma imam satelitsku antenu, ali ima samo jednu glavu. I sad čitam u onom priručniku da trebam antenu s 2 glave, jedna mora biti na 13, a druga na 16 stupnjeva, što bi značilo da onda ova moja antena nije dobra, već bi trebao drugu nabaviti ili ???

15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv putem satelita
mrog 33 kaže...

Mislim da me nisi dobro shvatio, naime ja već imam maxtv prijamnik i sve, samo nisam uzimao antenu od t-com jel traže 550 kn da ju kupim i da mi je oni postave, a ja već doma imam satelitsku antenu, ali ima samo jednu glavu. I sad čitam u onom priručniku da trebam antenu s 2 glave, jedna mora biti na 13, a druga na 16 stupnjeva, što bi značilo da onda ova moja antena nije dobra, već bi trebao drugu nabaviti ili ???

Sve satelitske antene su u osnovi jednake. Jedina razlika je u veličini tanjura.

 

Za Maxtv ti ne trebaju 2 LNBa - dovoljan ti je samo jedan pošto maxtv ide preko Astre (16 stupnjeva istok) a ovaj drugi LNB na 13 bi gledao na Hotbird gdje ima dosta FTA kanala (oni koji nisu zaključani). Da li imaš "obični" maxtv reciever ili baš ovaj za satelitsku?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Neznam sad točno koji koji imam budem pogledao kad dođem doma, ali predpostavljam da nije obični prijemnik, jer u mom mjestu nije dostupna usluga maxtv preko adsl veze, nego jedino putem satelita. Veliš i s jednim lnb-om bi trebao raditi ako ga postavim prema astri?? Budem probao kablove ponovo pospijiti možda nije dobar kontakt ili nešto pa ću probat

13 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita
mrog 33 kaže...

Neznam sad točno koji koji imam budem pogledao kad dođem doma, ali predpostavljam da nije obični prijemnik, jer u mom mjestu nije dostupna usluga maxtv preko adsl veze, nego jedino putem satelita. Veliš i s jednim lnb-om bi trebao raditi ako ga postavim prema astri?? Budem probao kablove ponovo pospijiti možda nije dobar kontakt ili nešto pa ću probat

Koliko ja znam MAXtv Sat ne ide preko Astre nego preko Eutelsat-a W2 16E

15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv putem satelita
CrossDeath kaže...

Koliko ja znam MAXtv Sat ne ide preko Astre nego preko Eutelsat-a W2 16E

Yep, na eutelsatu je. Malo pomiješao, astra je na 19.2E a ne na 16. {#}

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Znači meni nije obavezno uzeti tu njihovu antenu, već to sve mogu sam napraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Ja imam jedno pitanje, planiram uzeti MAXtv sat, mene zanima za antenu, meni su rekli da ne mora biti njihova antena, ja imam doma jednu antenu koja ima jos na sebi motor, dal netko zna ili probao sa time zezat, dal ce receiver od max tv, raditi sa tim motorom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
MAXtv putem satelita

Imam ja pitanje.

 

Mogu samo upalit prijamnik bez prethodne aktivacije i spojit antenu samo da ju usmjerim prema 16E, i dali će u njemu vidjet jačinu signala. Imam 3 mjeseca promotivno besplatne pakete pa da za ovih par dana neaktiviram bezveze.

 

 

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 0:56 (pinkskin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Mislim da će MAXtv radti preko motora, ali zapamti da su svi kanali od MAXtv-a na Eutelsat 16E. Tako da ako pomakneš antenu sa motorom nećeš moći gledati kanale na 16E

12 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
disano357 kaže...

Ja imam jedno pitanje, planiram uzeti MAXtv sat, mene zanima za antenu, meni su rekli da ne mora biti njihova antena, ja imam doma jednu antenu koja ima jos na sebi motor, dal netko zna ili probao sa time zezat, dal ce receiver od max tv, raditi sa tim motorom?

 radi bez problema ,ja imam motor i maxtv sat,ako želiš gledati drugi satelit pomakneš motor na taj satelit i gledaš npr.astra

kad želiš maxtv vratiš na satelit eutelsat 16 i gledaš

ne moraš uzimati njihov tanjur

11 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Pozz svima, imam problema sa instalacijom SATmaxTV-a.

Imam adsl bez telefona, spojen optikom siemensovim na thompsonov router.

Nasao sam eutelsat i imam dostatnu kolicinu kvalitete i jačine signala.

Prosao sam sve do traženja kanala gdje mi se nakon par sekundi makne prozor sa trazenjem i ne nađe mi niti jedan kanal. Antena je stara sa jednim LMB-om. Aktivacija je prosla.

Gasio sam palio, napravio factory reset (izguglao sa španjolske neke stranice), opet nista. Ako netko ima slican problem i ima ikakvu ideju sto dalje please help

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita
Imam isti problem kao i kolega ima signala i kvalitete sve je u zelenome ali nemože nikako nać programe....??? Imo ko kakav prijedlog što napravit
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MAXtv putem satelita

Jel ima kakvih novosti u vezi snimalice , videoteke i txt-a ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Neki njihov zaposlenik je na Satelitskom forumu najavljivao novi softver (u kojem bi valjda bile te opcije) krajem 1. mjeseca, ali izgleda da ništa od toga zasad. Nekak su spori jer se još koristi onaj soft od pokretanja satelitske verzije.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
MAXtv putem satelita

ok a kad ce doc firm da mogu listat epg kak spada i prebacit u horizontalu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MAXtv putem satelita

evo ja potpisao probno 3 mjeseca, te su mi agenti preporucili da uzmem samoinstalacijski paket bez antene (samo stb). danas doslo, sve spojim, kad ono mi nece nade programe. Zovem t-com te mi oni kazu da treba okrenuti LMD (3 komada), (nez sta je to uopce) pitam ja da mi poslaju tehnicku podrsku te mi kaze da to dode 300kn, ja puknem na mozak, govorim da su mi agenti rekli da ako mi nesto nebude islo da ih zovnem. Oni kazu da sam izabrao samoinstalacijski paket te da se naplacuje tehnicar, ja govorim da se agenti nece lipo provesti vidim li ih i poklopim.

 

Ljudi mozete li mi pomoci kako da to spojim? kako da provjerim imam li sve (mogu poslikat, imam "tanjur", i gore onu spravicu nez koliko ih)? 

 

lp

I Love Milka
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice