Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

poruka: 469
|
čitano: 56.589
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen".
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@louis pluto

Pa taj tvoj pristavi tupan bas i nebu neki pokolj napravio ako tati ukrade pistoljcek, a razinu stete koju i napravi tim pistoljcekom moze postici i sjekirom, a plinskom bocom moze srusiti zgradu.... A ja bas o tim pistoljcekima govorim cija je jedina efilasna namjena krajnja samoobrana. Pa negovorim ja da u moniju i lovcu treba prodavati uzije i heklere i stingere...


@zechina

Evo vidis, ti kazes da je propagiranje kulture oruzja opasno, sto znaci da propagiras stav da mislis kako je samo tvoj stav ispravan a da su svi ostali u krivu. Ne kosi li se to malo sa temeljima demokracije ?? Kaj nebi tu nekakva nacionalna anketa ili referendum bila pravednija jer ce pokazati stav onih kojima je to bitno ( oni kojima je svejedno nebi niti izasli na referendum ) ?

Stvarno nemislis da je dobro pri nekakvom kampiranju u divljini i sl imati oruzje u grupi ? Nikad nisi dozivio da te napadne neka klosarija na parkingu ili ulicici ? Nilad nisi vidio majmuna kako izlazi sa pajserom iz svog auta jer si mu se usudio potrubiti dok on zakrcuje promet i razgovara sa kompom iz auta u suprotnom traku ?

Zalutaj uz granicu u "krivo" selo gdje je npr puno njih nastradalo od "tvoje" vojske u proslom ratu pa se cohaj kad te okruže...


Pa mene je tip pogodio bocom u ledja jer me njegova treba zicala vatre , ( a ja ih nikad dotad vidio, u nekom bircuzu ), pobjegao sam u toalet, zamnom je uslo par budaletina od kojih sam jedino uspio vidjeti da prvi drži nekakvi nožić, a jedan preko drugoga u tom uskom hodniku su bjezali unatrag nakon kaj sam izvadio kebu ( cak ju nisam morao niti repetirati niti pucati uzrak...)...

Mislim, super ako si kroz svoj dosadasnji zivot prosao tako da te bas nigdje nije zadesila nevolja...ja nisam bio te srece...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 16:00 (bunker).
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@louis pluto

Pa taj tvoj pristavi tupan bas i nebu neki pokolj napravio ako tati ukrade pistoljcek, a razinu stete koju i napravi tim pistoljcekom moze postici i sjekirom, a plinskom bocom moze srusiti zgradu.... A ja bas o tim pistoljcekima govorim cija je jedina efilasna namjena krajnja samoobrana. Pa negovorim ja da u moniju i lovcu treba prodavati uzije i heklere i stingere...

 zar to već nismo apsolvirali? užasno mi je dosadno razmišljati o tehnikalijama, zašto ne proučiš ranije moje odgovore pa odgovoriš na njih, ne želim se ponavljati i vrtiti u krug...

 

ne ukrade tati pištoljček, nego kupi kalaša kod lokalnog kvartovskog dilera...

ne ruši zgrade već ima naci ili kakvu drugu debilnu agendu i ubija ljude kalašem jer je tako najjednostavnije, kod tehnički kompliciranijih ideja, priprema etc. odustaje ili biva uhvaćen jer je debil...

takvi rade najviše štete i to su oni koji su aktivni zadnjih nekoliko pokolja....

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Slazem se, no tog debilceka zakon nebu omeo niti bu taj zakon omeo dilere oruzjem...
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...
Slazem se, no tog debilceka zakon nebu omeo niti bu taj zakon omeo dilere oruzjem...

 naravno da bi, kada bi zabranio svo oružje kod civila mogao bi ga i zatražiti nazad a oružje je registrirano pa bi se pitalo gdje je taj i taj komad oružja, tada bi se moglo usredotočiti na dilere i ine, nitko se ne bi predrkavao po ulicama a i oni koji bi dilali pazili bi kome dilaju, to je kratkoročno.... oni koji bi dolazili do oružja su profići, a profi tipovi nisu debili, nemaju agendu i ne čine masovne pokolje...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Louis Pluto kaže...
bunker kaže...

@louis pluto

Pa taj tvoj pristavi tupan bas i nebu neki pokolj napravio ako tati ukrade pistoljcek, a razinu stete koju i napravi tim pistoljcekom moze postici i sjekirom, a plinskom bocom moze srusiti zgradu.... A ja bas o tim pistoljcekima govorim cija je jedina efilasna namjena krajnja samoobrana. Pa negovorim ja da u moniju i lovcu treba prodavati uzije i heklere i stingere...

 zar to već nismo apsolvirali? užasno mi je dosadno razmišljati o tehnikalijama, zašto ne proučiš ranije moje odgovore pa odgovoriš na njih, ne želim se ponavljati i vrtiti u krug...

 

ne ukrade tati pištoljček, nego kupi kalaša kod lokalnog kvartovskog dilera...

ne ruši zgrade već ima naci ili kakvu drugu debilnu agendu i ubija ljude kalašem jer je tako najjednostavnije, kod tehnički kompliciranijih ideja, priprema etc. odustaje ili biva uhvaćen jer je debil...

takvi rade najviše štete i to su oni koji su aktivni zadnjih nekoliko pokolja....

 Rade ti klinci i priručne bombe ali slabo im to radi. Oni u Columbinu su napravili nekoliko, jedna se nije ni aktivirala, druga napravila neku manju štetu ali zato oružje koju su dobili od frendice, a koja ga je kupila u dućanu potpuno legalno sa svim papirima je radilo bez greške i poslalo deset, petnaest maloljetnika pod zemlju bez i jednog ranjenog. 

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
ante_etna kaže...

 Rade ti klinci i priručne bombe ali slabo im to radi. Oni u Columbinu su napravili nekoliko, jedna se nije ni aktivirala, druga napravila neku manju štetu ali zato oružje koju su dobili od frendice, a koja ga je kupila u dućanu potpuno legalno sa svim papirima je radilo bez greške i poslalo deset, petnaest maloljetnika pod zemlju bez i jednog ranjenog. 

 e, to

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Louis ( ili @ante_etna ) mozes li navesti tocan tip ili marku oruzja kojeg je ta frendica legalno kupila u dućanu ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 21:39 (bunker).
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

Louis ( ili @ante_etna ) mozes li navesti tocan tip ili marku oruzja kojeg je ta frendica legalno kupila u dućanu ?

 ček da pogledam u registar oružja američke udruge za oružje i odvodnju pa ću ti reći...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Louis, bumo vodili argumentiranu raspravu ili se bumo nabacivali neprovjerljivim tvrdnjama ??

Ako si tako siguran u koleginu tvrdnju, daj javno objavi izvor da vidimo koju je to jurisnu automatsku pusku ili mitraljez tzv frendica samo tako kupila....
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

Louis, bumo vodili argumentiranu raspravu ili se bumo nabacivali neprovjerljivim tvrdnjama ??

Ako si tako siguran u koleginu tvrdnju, daj javno objavi izvor da vidimo koju je to jurisnu automatsku pusku ili mitraljez tzv frendica samo tako kupila....

 pa pitaj kolegu, što mene pitaš? jel' on to izjavio ili ja... btw. napisao je oružje a ne mitraljez

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 22:03 (Louis Pluto).
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Pa pitao sam obojicu ( vidis da je njegovo ime u zagradi )... Mislio sam da ti tocno znas o cemu on govori kad si potvrdio njegov navod.

Ja nezagovaram liberalizaciju prodaje jurisnih pusaka i visokokapacitetnih brzometnih oruzja. Bas me zanima koje se to oruzje sam tak usput kupi u americi a da tim oruzjem onda mozes pokositi pola stadiona ili škole... Imamo net, jel tako, i njihovi zakoni su javno dostupni, pa kad saznamo na koji dogadjaj je ante mislio, tada bumo valjda saznali o kojem oruzju je rijec, pa cemo vidjeti kaj njihov zakon veli , dal takvo oruzje tzv frendica samo tak kupi usput...

15 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

zanimljiva rasprava, doduse reko bih da je tanka granica izmedu svega toga.

cak mi se cini da vam se misljenje vrlo slabo razlikuje: dopustiti uz strogu kontrolu. Samo sto jedni smatraju da je to moguce u danasnjim uvjetima, drugi ne.

 

sad, ja sam vise za zabranu oruzija; dopustio bih da vjerujem u zdravlje danasnjeg drustva.

 

jedno(retoricko) pitanja za zagovaratelje:

ako ne vjerujete da vlast moze zastiti narod (policija, vojska) zasto vjerujete da su sposobni kontrolirati kome oruzije smije i kod koga je kada, etc.

ako danas kada je dozvoljeno oni ne mogu pratiti gdje se krece, kako ce kada ga bude X puta vise.

 

s druge strane, reko bih da iskusni policajci mogu prepoznati kada neko (relativno normalan, ne psihopat) ima oruzije sa sobom. jednostavno, ljudi su po prirodi pi**e i kada ih zaustavi policija, a oni nesto skrivaju, to se vidi na osobi

profici i psihopati su profici i psihopati, od njih se neces obraniti sa svojim glockom ili cime god.

 

na onaj bunker   komentar kad ti osoba iz auta izleti sa palicom jer si potrubio, etc. bas sam neki dan razmisljao citajuci ovu temu da mi je drago da je oruzije zabranjeno, jer bas u tim situacijama mi je draze da izade za palicom, a ne sa pistoljem.

 

da, situacija di bi ti oruzije moglo zatrebati za obranu se moze dogoditi, ali se moze isto tako dogoditi da neko ko inace ne bi imao oruzije dode do njega jer je lako (lakse) dostpuno.

 

btw. sta se nije neki dan dogodila situacija gdje su policajcima ukrali oruzije iz auta? policajci koji bi trebali biti obuceni paziti na to, ne rade to (koji trebaju proci treninge, background check, ljecnicki, etc.), a kamoli onda kada das obicnom covjeku.

 

osobno (hvala bogu) nisam jos bio u bilo kakom sukobu, moguce da jer sam jos mlad (24), ali moguce da se samo ne krecem na takim mjestima, + a i kad se krecem, ne pretstavljam nikome prijetnju.

 

teroristicke napade necu komentirati, kada ti osoba dode sa prslukom s bombom dzaba tebi hoces ju upucati ili ne ako se raznese

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 23:14 (ShadoW).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

Pa pitao sam obojicu ( vidis da je njegovo ime u zagradi )... Mislio sam da ti tocno znas o cemu on govori kad si potvrdio njegov navod.

Ja nezagovaram liberalizaciju prodaje jurisnih pusaka i visokokapacitetnih brzometnih oruzja. Bas me zanima koje se to oruzje sam tak usput kupi u americi a da tim oruzjem onda mozes pokositi pola stadiona ili škole... Imamo net, jel tako, i njihovi zakoni su javno dostupni, pa kad saznamo na koji dogadjaj je ante mislio, tada bumo valjda saznali o kojem oruzju je rijec, pa cemo vidjeti kaj njihov zakon veli , dal takvo oruzje tzv frendica samo tak kupi usput...

 On November 22, 1998, their friend Robyn Anderson purchased the carbine rifle and the two shotguns for the pair at the Tanner Gun Show, as they were too young to legally purchase the guns themselves. After the attack, she told investigators that she had believed the pair wanted the items for target shooting, and that she had no prior knowledge of their plans

 

Harris and Klebold both held part-time jobs at a local Blackjack Pizza. Through Philip Duran, a coworker, Klebold bought a TEC-9 handgun from Mark Manes for $500 at another gun show on January 23.[10][59] Manes, Manes' girlfriend, and Duran are all in the Rampart Range video.[10][60]

 

The Columbine High School massacre was a school shooting and attempted bombing that occurred on April 20, 1999, at Columbine High School in Columbine, Colorado, United States.[n 1] The perpetrators, twelfth grade (senior) students Eric Harris and Dylan Klebold, murdered 12 students and one teacher. 

 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Columbine_High_School_massacre

 

 

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@ante_etna

Hvala za trud. Sad ti meni probaj pojasniti kako je tzv frendica 1999 samo tako kupila oruzje koje je 1994 zabranjeno ?

Wiki veli i ovo : TEC-9 nije prihvaćen od strane bilo kojih oružanih snaga. Civilni model TEC-9 ubrzo je postao omiljeno oružje kriminalaca zbog zastrašujućeg izgleda, niske cijene i relativne lakoće kojom se izvorni TEC-9 mogao pretvoriti u ilegalne strojnice. Zbog takvog negativnog "imidža" koji je pratio to oružje, TEC-9 je kao i varijanta TEC-DC9 uvršten na listu 19 vatrenih oružja koja su zabranjena u SAD-u 1994. na temelju AWB-a (Federalna zabrana automatskog oružja). Ova zabrana izazvala je prestanak njihove proizvodnje te prisilila Intatec u proizvodnju novog modela imena AB-10.

Kad razrijesimo da li se tec9 mogao 1999 samo tako kupiti, onda ćemo jedno po jedno analizirati ostatak slucaja i navedena oruzja.

@shadow

Pa najcesce su u poznatim napadima koristena oruzja koja su tako i tako zakonom zabranjena. Ak47 ni sad nemres uz nikakvu dozvolu kupiti, a kriminalac ga lako nabavi. I kaj bu tu jos restriktivniji zakon promjenio ? Bas nista, krimos bu i dalje mogal do njega, a citizen niti sad nemre legalno do kalaša.

Glede drajvera sa pajserom: Pa valjda bi se tolko poremećena osoba trebala prepoznati na psiholoskim testiranjima u procesu dok trazi dozvolu, što znači da takav agresivni zivcenjak nebi nikad dobio dozvolu za vatreno oruzje. Ako psiholozi nemogu testiranjima detektirati moguce nasilnike i psihopate, onda neznam kaj reći o njima i tocnosti i pouzdanosti svega kaj su napisali u tisucama knjiga i udzbenika ... Kaj onda opće mogu prepoznati ako nemogu te najteze devijacije...



10 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

 

Ovako za ovo što se provlači kroz komentare, vezano za oružje legalnu dostupnost istoga.

Hm, po meni neka ostane ovako kako jest. O.K., neka se ekipi koja ima duže vremena oružje malo olabave uvjeti da ih se ne kontrolira svako malo i šalje na liječničke preglede.

 

Jedna je stvar kada je netko lovac, radi u službi, rekreativno se bavi streljaštvo i tom slično. A, sasvim je jedna druga stvar kada se eto netko sjetio da bi ona mogao dobiti oružje,

jer eto da se on tobože brani. Od nekakvih nadrealnih situacija. Napad medvjeda, zombiji apokaplisa, kriminalac koji ga oće opljačkati, sukobi u prometu i tome slično. 

Ne, ne bi da takva ekipa dobije oružje legalno. Naime, ljudima su u strahu velike oči, te si briju u glavi da će ima to oružje doći kao nekakav čaroban štapić, gdje će oni nekoga upucati, te otići na spavanje. Kao i nekom US filmu. Međutim, stvarnost vam nije ljudi baš takva. 

 

Imaš oružje, ok dal' si ga spreman upotrijebiti?

Koliko si metak ispucao u metu koja stoji?

Koliko si metaka ispucao u pokretnu metu?

Koliko si psihofizčki zdrav da oružje koristiš doista samo 

u nužnoj obrani?

Dal' bi ti kao pojedinac mogao živjeti sa tim da si nekoga upucao, bez obzira što je taj isti htio od tebe?

Što ćemo sa sudskom praksom? Ne mislite valjda da će upotrijebiti oružje, pa ona poslije nikome ništa?

Što ako se protupravni napad na tebe događa iz dva smjera? Što ako napadači imaju veći kalibar, nego što je tvoj?

.....

 

Po meni neka ljudi zaborave ove US spike što vide u filmovima, te ono što se prenosi medijima. 

Osobno, jako volim western tematiku(stripovi, filmovi, književnost, igre,...), ali ne bih volio da to postane moj realni život.

Neka to ostane samo na razini apstrakcije u svrhu relaksacije.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@ante_etna

Hvala za trud. Sad ti meni probaj pojasniti kako je tzv frendica 1999 samo tako kupila oruzje koje je 1994 zabranjeno ?

Wiki veli i ovo : TEC-9 nije prihvaćen od strane bilo kojih oružanih snaga. Civilni model TEC-9 ubrzo je postao omiljeno oružje kriminalaca zbog zastrašujućeg izgleda, niske cijene i relativne lakoće kojom se izvorni TEC-9 mogao pretvoriti u ilegalne strojnice. Zbog takvog negativnog "imidža" koji je pratio to oružje, TEC-9 je kao i varijanta TEC-DC9 uvršten na listu 19 vatrenih oružja koja su zabranjena u SAD-u 1994. na temelju AWB-a (Federalna zabrana automatskog oružja). Ova zabrana izazvala je prestanak njihove proizvodnje te prisilila Intatec u proizvodnju novog modela imena AB-10.

Kad razrijesimo da li se tec9 mogao 1999 samo tako kupiti, onda ćemo jedno po jedno analizirati ostatak slucaja i navedena oruzja.

 Ne. Od frendice su došli do ovoga:

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hi-Point_Carbine

 

 

 

 

8 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Trebalo bi razdvoiti neki univerzalni i primjenjeni "recept". USA je specifična kategorija za sebe, a ostale zemlje se također trebaju prilagoditi vlastitim okolnostima (uključujući našu).

 

Policijska paranoidno-agresivna logika kreće pd toga da je svatko potencijalni kriminalac, odn. potencijalni sumnjivac.

Realno, kriminalci su uvijek manjina  u (civiliziranom) društvu, a poludjeli mass shooteri / serijski ubojice još rijeđe biljke.

Prihvaćanje pretpostavke da smo 24/7 okruženi prijetnjom, kriminalcima i opasnim ljudima je loše i krivo - osim za ljude kojima to posao nalaže (sigurnosne službe - policija).

Takav stav i dovodi do toga da "svatko treba imati pravo na samoobranu" (što formalno nitko ne spori, ali nažalost ne spori niti "slobodu" da netko iz tko zna kojih ciljeva društvo pretvara u paranoično, "ugroženo").

U društvu u kojem su kriminalci, pa još naoružani drastična manjina, vrlo je lako prepoznati stvarnu prijetnju (> policija lakše odrađuje svoj posao).

S druge strane, u društvu u kojem svatko ima pravo (dapače, promiče se) da naokolo nosi automatsko ili poluautomatsko oružje, nitko se, s pravom, ne može osjećati siguran, taman imao 24/7 kašikare za opasačem, pancirku i zolju na ramenu.

 

Sama potreba za civilnim oružjem, iz bilo kojeg razloga, je supstancijalno kriva. Ne kažem da to treba zabraniti, već da bi socijalne službe koordinirano trebale paralelno provoditi intenzivniju preventivnu kontrolu što je viši stupanj liberalizacije posjedovanja oružja. Da li nam to uopće treba, da li se isplati, sasvim je drugo pitanje.

Činjenično, neki žele živjeti u društvu straha i nasilja, no oni su (i trebali bi biti) manjina.

 

Puno mi je realnije / opravdanije pitanje legalizacije (ne samo dekriminalizacije) tzv lakih droga - makar teško da sam zagovornik, upravo zbog identičnih problema (generalizirano: zlouporabe).

 

@pzkpfw

Osnovna logika akida je da "iskoristi energiju protivnika". U tome je ta vještina komplementarna npr judou. U praksi, to znači da se ženica ili maloljetnik može potencijalno obraniti od bitno jačeg napadača. S druge strane, neke poluge i zahvati su identični jujutsu, ninjutsu i sl. taijutsu i mogu biti vrlo opasni.

Aikido mi je simpatičan jer vrlo teško može biti napadačka vještina (> zlouporaba).

Opet, nisam prakticirao pa ne mogu tvrditi, samo sam prisustvovao zanimljivoj komparativnoj demonstraciji. Ljudi koji se aktivno bave time kažu "sve je to ki" i s tim s mogu složiti.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...
... propagiras stav da mislis kako je samo tvoj stav ispravan a da su svi ostali u krivu. Ne kosi li se to malo sa temeljima demokracije ??

 

1) Stavljaš mi u usta nešto što niti tvrdim niti sam napisao;

2) logički je besmisleno ("propagiram stav da mislim" ... pa još "temelji demokracije" - uvodiš li to delikt prava na mišljenje?);

3) volim ove koji se pozivaju na "sve" ("mi velika većina"). Tko tebi daje pravo da se klasificirašispred svih i predstavljaš (tvoje imaginarne) sve?

 

Mind you, i Hitler je demokratski došao na vlast. ;) Upravo na sličan način - pozivajući se na "ugrožena prava većine".

 

@referendum

Vjerojatno najsofisticiraniji alat za populističko manipuliranje "demokracijom". Ne moram navoditi nakaradne primjere npr Brexita ili religijskih sloboda u Švici (ili domaće živozidaško/obiteljaške primjere); naprosto stavi pitanje "Trebaju li građani plaćati porez?" ("sloboda izbora") i dobit ćeš predvidljivo uspješan rezultat.

https://www.gong.hr/media/uploads/dokumenti/Clanci/GONG_Referendum_pregled_preporuke.pdf

 

bunker kaže...
Nikad nisi dozivio
...
Mislim, super ako si kroz svoj dosadasnji zivot prosao tako da te bas nigdje nije zadesila nevolja...ja nisam bio te srece...

 

Upravo zato što sam neproporcionalno puno puta češće bio od velike većine u nezgodnim situacijama imam stav koji imam. Mogao bih navesti desetke suludih primjera, u pravilu ja goloruk vs netko oboružan - gomila njih "jakih" kad su u krdu. Valjda imam neki hendikep da izgledam inferiorno (ili kao moguća prijetnja?), pa se budale kače na mene.

 

Imam nedavno opasno, neugodno iskustvo - i da, ja sam to (opet) riješio bez oružja - ali sam društveno zakazao, potencijalna otvorena prijetnja i dalje postoji. Offtopic je, ako želiš možemo to otvoriti na drugom topicu. Korisno je i kao primjer da ti osobno oružje ne može pomoći u takvim slučajevima. Bojim se da je i policija zakazala.

 

 

ShadoW kaže...

zanimljiva rasprava, doduse reko bih da je tanka granica izmedu svega toga.

cak mi se cini da vam se misljenje vrlo slabo razlikuje: dopustiti uz strogu kontrolu. Samo sto jedni smatraju da je to moguce u danasnjim uvjetima, drugi ne.

 

sad, ja sam vise za zabranu oruzija; dopustio bih da vjerujem u zdravlje danasnjeg drustva.

 

jedno(retoricko) pitanja za zagovaratelje:

ako ne vjerujete da vlast moze zastiti narod (policija, vojska) zasto vjerujete da su sposobni kontrolirati kome oruzije smije i kod koga je kada, etc.

ako danas kada je dozvoljeno oni ne mogu pratiti gdje se krece, kako ce kada ga bude X puta vise.

 

s druge strane, reko bih da iskusni policajci mogu prepoznati kada neko (relativno normalan, ne psihopat) ima oruzije sa sobom. jednostavno, ljudi su po prirodi pi**e i kada ih zaustavi policija, a oni nesto skrivaju, to se vidi na osobi

profici i psihopati su profici i psihopati, od njih se neces obraniti sa svojim glockom ili cime god.

 

na onaj bunker   komentar kad ti osoba iz auta izleti sa palicom jer si potrubio, etc. bas sam neki dan razmisljao citajuci ovu temu da mi je drago da je oruzije zabranjeno, jer bas u tim situacijama mi je draze da izade za palicom, a ne sa pistoljem.

 

da, situacija di bi ti oruzije moglo zatrebati za obranu se moze dogoditi, ali se moze isto tako dogoditi da neko ko inace ne bi imao oruzije dode do njega jer je lako (lakse) dostpuno.

 

btw. sta se nije neki dan dogodila situacija gdje su policajcima ukrali oruzije iz auta? policajci koji bi trebali biti obuceni paziti na to, ne rade to (koji trebaju proci treninge, background check, ljecnicki, etc.), a kamoli onda kada das obicnom covjeku.

 

osobno (hvala bogu) nisam jos bio u bilo kakom sukobu, moguce da jer sam jos mlad (24), ali moguce da se samo ne krecem na takim mjestima, + a i kad se krecem, ne pretstavljam nikome prijetnju.

 

teroristicke napade necu komentirati, kada ti osoba dode sa prslukom s bombom dzaba tebi hoces ju upucati ili ne ako se raznese

 

Potpisujem čitav komentar.

15 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...


@shadow

Pa najcesce su u poznatim napadima koristena oruzja koja su tako i tako zakonom zabranjena. Ak47 ni sad nemres uz nikakvu dozvolu kupiti, a kriminalac ga lako nabavi. I kaj bu tu jos restriktivniji zakon promjenio ? Bas nista, krimos bu i dalje mogal do njega, a citizen niti sad nemre legalno do kalaša.

Glede drajvera sa pajserom: Pa valjda bi se tolko poremećena osoba trebala prepoznati na psiholoskim testiranjima u procesu dok trazi dozvolu, što znači da takav agresivni zivcenjak nebi nikad dobio dozvolu za vatreno oruzje. Ako psiholozi nemogu testiranjima detektirati moguce nasilnike i psihopate, onda neznam kaj reći o njima i tocnosti i pouzdanosti svega kaj su napisali u tisucama knjiga i udzbenika ... Kaj onda opće mogu prepoznati ako nemogu te najteze devijacije...


 

u tim najcesce poznatim napadima di se lik usece i istrese 3 okvira iz kalasa oko sebe tesko da ce ti tvoj pistoljcic pomoci. je, mozda je neprecizan nakon 3 metka, ali u punom kaficu zar je to uopce bitno kad meci pocnu svuda letjeti

 

po meni ta poremecena osoba koja je granicni slucaj ne bi trebala dobiti ni vozacku dozvolu (za koju isto tako postoje ljecnicki) pa opet se nalazi u tom autu i vozi (i 99% njih ima vazecu vozacku dozvolu)

 

pa ljudi se uplase u prometu svakih malo i izgube kontrolu i smirenost, sta mislis kolika kolicina ljudi ce ostati smirena kad neko pocne resetati iz mitraljeza okolo, ili ako uperi pistolj u njih.

primjeti samo koliko cesto se i na sta trubi po gradu, svi su nerovzni, ljuti, nadr**ni. I onda bi takome drustvu dozvolio oruzje?

 

+ kada se to dogodi vec je kasno imas li ti oruzje ili ne, nismo u filmovima da ces ga ti izvaditi i upucati dok on tebe gleda kako to radis

ako ostanes smiren u takoj situaciji i bez oruzja si superioran bilo kome drugome tko je izgubio kotnrolu

 

kao sto je vec receno: da kada bi stroga kontrola bila realna, ali bojim se da to trenutno nije

+ da je oruzje stvarno potrebno nosio bi ga i MacGyver 

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@shadow

Da, slazem se, no moja premisa se i zasniva na strogoj lijecnicko zakonskoj regulativi i to trajnoj ( npr jednom godisnje ). No kako je kod nas sve aljkavo i površno, svjestan sam mogućnosti da bi do dozvole dosle i osobe koje su potencijalno devijantne.

No tako dodjemo do staljinove logike: Znamo da je u garnizonu netko izdajica, neznamo tko je to, ali pobijmo cjeli garnizon i tako smo sigurno rjesili i izdajicu. Znaci, zbog potencijalnog devijanera koji bi se provukao na pregledima, ajmo svima unaprijed uskratiti neku mogucnost jer smo tako i devijanera sprijecili da dodje do dozvole... Nekako mi se ta logika neuklapa u moj svjetonazor.

Glede filmskih scenarija, naravno da ulicama nehodaju prljavi hariji koji hladnokrvno stepe magnumom tipa i jos pritom drugom rukom ždere sendvić. No niti ti naši devijaneri nisu filmski junaci, najcesce nemaju ili nikakvo ili vrlo malo iskustvo u realnoj uporabi vatrenog oruzja, pucat ce vrlo neprecizno i šarati će ko šlaufom, i vec za par sekundi će doći u poziciju da mjenja okvir. Ako je to npr u nekakvom hodniku trgovackog centra gdje je oko njega u perimetru od 10 metara par desetaka ljudi, dosta je medju tim desecima ljudi da je samo jedan naoruzan, pribran i dotad neozlijedjen, te da kad prestanu rafali izviri iza betonskog stupa ( gdje se dotad krio i za to vrijeme je isukao gloka i repetirao ga ) i krene koracati prema devijaneru te pritom strese 15 kom u njega... Pa i policija itrenirava bas takve taktike: Zakloni se, pripremi oruzje i u pogodnom trenutku probaj neutralizirati napadaca ( govorim o patroli temeljne policije koja će imati peh tada se zateći baš u tom trgovackom centru a ne o specijalcima koji će se radje odluciti za taktiku da ga proba snajperom stepsi iz nekog prikrajka ili sa krova nasuprotne zgrade kroz prozor kroz kojeg vide metu..)

Glede eksplozivnih prsluka: Da, tamo di ga aktivira biće mrtvih. No ajmo se opet vratiti u realnost. Pa nenosi tip u prsluku nuklearnu bombu nego nekakvu kućnu radinost upitne kvalitete i snage. Ako vec to niste vidjeli uzivo, pogledajte yt klipiće koje okače djelatnici zastitarskih americkih i ruskih tvrtki ( i to su čudne biljke, imao sam prilike delati sa njima ) , pa ćete uociti da dosta cesto taj devijaner odrzi neki svoj monolog u trajanju par sekundi, i ako ga netko stepe u tih par sekundi, neće niti doći do eksplozije. No dobro, tu negovorimo o prosjecnom cro knjigovodji koji si je izvadio dozvolu i kupio gloka na master, nego o budalama koji najbolje funkcioniraju u tim kriznim zonama, imaju iza sebe 20 godina takvih iskustava, vrhunski su plaćeni, i njemu je van takvih zona uzasno dosadno bez 100 kg adrenalina svaki dan, a i nikaj drugo nezna delati, nema obitelj, mahom su na granici ludila pa naravno da nemozemo ocekivati da takvi ljudi hodaju nasim trgovackim centrima sa skrivenim heklerom pod jaknom..
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Ma gle, kad će kod nas (hint: nikad) biti ljudi koji pucaju strojnicom po supermarketu, snajperom tamane sugrađane ili pohađaju crkve sa eksplozivnim prslukom, možemo otvoriti raspravu o tome.

Mislim da treba razlikovati ono što je jasno: uzrok i posljedicu.

Ili naravoučenije: poslije j... nema kajanja. Prodaj milijune komada oružja jer si ljude uvjerio da im "baš treba", a onda očekuj da im sad "više ne treba".

8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...
No tako dodjemo do staljinove logike: Znamo da je u garnizonu netko izdajica, neznamo tko je to, ali pobijmo cjeli garnizon i tako smo sigurno rjesili i izdajicu. Znaci, zbog potencijalnog devijanera koji bi se provukao na pregledima, ajmo svima unaprijed uskratiti neku mogucnost jer smo tako i devijanera sprijecili da dodje do dozvole... Nekako mi se ta logika neuklapa u moj svjetonazor. 

 

Ovdje si dijametralno suprotno okrenuo logiku: u stvarnosti, upravo ako dođe do greške, netko će pobiti "čitav garnizon" - a ne da smo time šmrc uskratili da ljudi "zasluženo" hodaju oboružani.

Zato sam gore i naveo usporedbu s lakim drogama: da, netko će si jointom uništiti život pa i izazvati gore stvari (npr sjest urokan za volan) i stoga sam protiv nedovoljno kontrolirane legalizacije. No jointom će vrlo teško pobiti neku obitelj, a jopet je "posjedovanje oružja" legalno a vutra nije!

Ovaj Nađ koji je pobio obitelj Tojagić je koliko znam imao legalno oružje, dilao drogu i još sam bio konzument. I još radio kao taksist. Valjda da je zatražio da pilotira, našao bi dozvolu.

Evo ti još odabranih 20 domaćih mass ubojstava u zadnjih frtalj stoljeća, sve jedno ljepše od drugog, pa da razmislimo još jednom:

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/obiteljski-odnosi-cest-su-motiv-prisjetili-smo-se-najstrasnijih-ubojstava-otkad-je-samostalne-hrvatske-foto-20190802

14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

eh Rvat'ne moje...

 

u Rietbergu je danas Shutzverein Feiertag - što će reći dobri građani Rietberga od 1634. g. imaju streljački savez i svi su danas ponosno stupali (Nijemci vole marširati, ako se još nađe AH... :-)), zajedno s ženama, imali su i postrojavanje i misu (zanimljivo, pretežno katolički grad iako su na sjeveru Njemačke)...pije se pivo, pleh glazba, kobasice... njemačka malograđanska idila...

 

stupaju s drvenim prispodobama pušaka, na vrhu "cijevi" je rupa i umetnuta kita hrastovog lišća...

 

nema manijaka koji pucaju po školama, a kamoli da su članovi saveza ... doduše nisam vidio Ahmeda i Huseina u Vereinu...

 

ali se poštuje red, a ne kao u Rvackom bantustanu, samo pogledajte parkiranje, što "deblji" auto, to veći kreten (čast iznimkama)...

 

naravno ima i tamo prekršitelja, ali u uređenoj državi se prekršitelji kad-tad ulove s prstima u pekmezu i odrapi im se kazna...za razliku od bantustana (ili kako reče Nigerijac - Afrike s strujom)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@zechina

A kako i ti volis izokrenuti pricu ... 😀

Moje spominjanje staljinove metode je imalo ovaj smisao: Ako nam npr statistika pokazuje da na svakih 1000 naoruzanih osoba , 1 od tih osoba ucini incident jednom u 10 godina, onda si ti za sudsku zabranu posjedovanja za svih 1000 osoba jer ces tako sigurno sprijeciti i tog jednog da pocini incident.

Gradjani cine prekrsaje, kaznena djela, nemoralne stvari, i tvoja logika nalaze da bi najbolje bilo sve gradjane odmah strpati u nekakve konc logore pa ces tako mnogo loših stvari unaprijed onemoguciti...

Jelda da nezvuči lijepo takav scenario...a nesto slicno ti zelis zakonskom zabranom posjedovanja oruzja svima koji to zele, pa i onima koji bi imali zakonsko lijecnicke preduvjete, i nikad nebi zlouporabili to oruzje...
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@ante_etna

Ok, takav karabin moze se ruzno zloupotrijebiti:

The Hi Point Carbine has since been designated an assault weapon in the State of Connecticut with the April 4, 2013 signing of Public Act 13-3 [8] It has been similarly designated by the State of New York with the signing of the NY SAFE Act and as of mid-2013, purchase of any of the unaltered carbines has been restricted to law enforcement officers. However, in 2014 a company developed a shield that prevents the shooter from wrapping their hand around the pistol grip, which means that legally the pistol grip is not a pistol grip within the definition of such under the SAFE Act. With the shield fitted, Hi-Point carbines are again legal to own in New York state.[citation needed]...

No moj pojam liberalizacije podrazumijeva samo pistoljceke, a nikakve puske ili oruzja koja lako preradis u mitraljez. Puska nije blisko samoobrambeno oruzje, niti ju mozes prikriveno nosati, a hr zakon i sada nalaze da ti oruzje nesme biti vidljivo dok si u javnosti makar imas dozvolu...
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...
 tvoja logika nalaze da bi najbolje bilo sve gradjane odmah strpati u nekakve konc logore pa ces tako mnogo loših stvari unaprijed onemoguciti...

 

Zašto imaš potrebu stavljati mi riječi u usta?

Gdje sam ja to rekao da sam za zabranu?

Ovo me već zabrinjava, jer smrdi na predumišljaj.

Please, don't.

8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

zanimljivo, pretežno katolički grad iako su na sjeveru Njemačke

 

Nije zanimljivo, jer katolika danas ima više nego, tradicionalno, protestanata u De. Ne zato jer je došlo do "prosvjetljenja", već zato što su protestanti manje zadrti i više ih je odbacilo atavističku religiju no katolika.

Njemačka je izgubila pola milijuna kršćanskih vjernika u zadnjih godinu dana, samo pola nacije se danas deklarira "kršćanima".

https://www.dw.com/en/german-churches-lose-430000-catholic-and-protestant-members-in-2018/a-49649698

 

Naravno da to ima veze s time da je Njemačka uređena država i da, ako si vjernik, moraš legalno i transparentno plaćati crkveni porez, a ne ko u rvatistanu lemuzine itd pisdarije; tamo nema Zlatka Sudaca sa cipelicama od krokodilske kože, popova s bjesnim motorima i bmwima, niti se građani kradu tako da daju novce za obranu kako bi si crkva gradila dvore od oniksa. 

http://arhiva.nacional.hr/clanak/102582/crkveni-luksuz-usred-krize-obijesni-biskupi-grade-palacu-od-oniksa

https://www.vecernji.hr/vijesti/biskupi-su-lagali-novu-palacu-ipak-financiraju-porezni-obveznici-268581

 

Samo već onaj debos od Milinovića nije procesuiran za stotine tisuća kuna maznutih preko "adeze lemuzine" - Fimi medije - "jer je novce poklonio crkvi" (wtf?)  

 

Stric_Jura kaže...

doduše nisam vidio Ahmeda i Huseina u Vereinu...

 

Ovo ti nije trebalo. Bit će da je npr Breivik bio kršten kao Husein? Korade je Ahmed

7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@zechina

Znači, nisi za zabrane. Onda si za kaj ?

😀
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Zechina kaže...
Stric_Jura kaže...

zanimljivo, pretežno katolički grad iako su na sjeveru Njemačke

 

Nije zanimljivo, jer katolika danas ima više nego, tradicionalno, protestanata u De. Ne zato jer je došlo do "prosvjetljenja", već zato što su protestanti manje zadrti i više ih je odbacilo atavističku religiju no katolika.

Njemačka je izgubila pola milijuna kršćanskih vjernika u zadnjih godinu dana, samo pola nacije se danas deklarira "kršćanima".

 

Stric_Jura kaže...

doduše nisam vidio Ahmeda i Huseina u Vereinu...

 

Ovo ti nije trebalo. Bit će da je npr Breivik bio kršten kao Husein? Korade je Ahmed

 uopće nisam to potezao, za Breivika, samo u toj 385 g tradiciji se ne nalazi Turci kao najbrojniji gastarbeiteri, iako ih ima, samo malen broj... bez brige, nisam brojač krvnih zrnaca...

 

a propos pretežnog katolicizma, velim, čudno jer je grad na s. Njemačke, a Bavarska je katolička utvrda Njemačke... iako je i sam Rietberg bio pod vlašću kneza Kaunitza koji je bio kancelar Marije Terezije, pa smo dakle čak bili u istoj državi...

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...
Zechina kaže...
Stric_Jura kaže...

zanimljivo, pretežno katolički grad iako su na sjeveru Njemačke

 

Nije zanimljivo, jer katolika danas ima više nego, tradicionalno, protestanata u De. Ne zato jer je došlo do "prosvjetljenja", već zato što su protestanti manje zadrti i više ih je odbacilo atavističku religiju no katolika.

Njemačka je izgubila pola milijuna kršćanskih vjernika u zadnjih godinu dana, samo pola nacije se danas deklarira "kršćanima".

 

Stric_Jura kaže...

doduše nisam vidio Ahmeda i Huseina u Vereinu...

 

Ovo ti nije trebalo. Bit će da je npr Breivik bio kršten kao Husein? Korade je Ahmed

 uopće nisam to potezao, za Breivika, samo u toj 385 g tradiciji se ne nalazi Turci kao najbrojniji gastarbeiteri, iako ih ima, samo malen broj... bez brige, nisam brojač krvnih zrnaca...

 

a propos pretežnog katolicizma, velim, čudno jer je grad na s. Njemačke, a Bavarska je katolička utvrda Njemačke... iako je i sam Rietberg bio pod vlašću kneza Kaunitza koji je bio kancelar Marije Terezije, pa smo dakle čak bili u istoj državi...

 

Vidiš, nisam znao da smo bili u istoj državi, fora.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice