Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.344
|
čitano: 14.152.540
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, i ja iščekujem BF. A ovo su već neke akcijske cijene.

 

proširili smo stan na nekih 4-5 m od trosjeda i dobio sam zeleno svjetlo za kupnju tv-a. Mora biti 165 dijagonala, do 1000evra plus minus par kuna.

 

Svaku veče gledamo neki film, seriju, a obično vikendom ja zaručim na plejki. 

 

moj neki izbor:

 

LG uj634v - 6200kn ima odlične recenzije, ips, backlight led, odličan odziv za moju plejku, cijena više nego odlična ali je tv po meni predebeo, skupa sa okvirom i ne znam kolka je razlika           naspram modela uk6400plc kojem je cijena 7100kn

 

LG 65SK8100 - 7800kn recenzje i nisu nešto najbolje al ne znam kolko je bolji ili lošiji od gore modela,  (sumnjam da je lošiji) osim što je edge led 

 

Samsung UE65NU8002 - 7600kn jedna recenzija kaže da je odličan, druga da je isprana crna, jedino di su se složili da je odličan gamerski tv. A kolko je lošiji od gornja dva ne znam...

 

Ta tri su mi uži izbor, dali sam odabrao loša tri do 8000kn? na koji bi suzili izbor?

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marq23 kaže...

Pozdrav, i ja iščekujem BF. A ovo su već neke akcijske cijene.

 

proširili smo stan na nekih 4-5 m od trosjeda i dobio sam zeleno svjetlo za kupnju tv-a. Mora biti 165 dijagonala, do 1000evra plus minus par kuna.

 

Svaku veče gledamo neki film, seriju, a obično vikendom ja zaručim na plejki. 

 

moj neki izbor:

 

LG uj634v - 6200kn ima odlične recenzije, ips, backlight led, odličan odziv za moju plejku, cijena više nego odlična ali je tv po meni predebeo, skupa sa okvirom i ne znam kolka je razlika           naspram modela uk6400plc kojem je cijena 7100kn

 

LG 65SK8100 - 7800kn recenzje i nisu nešto najbolje al ne znam kolko je bolji ili lošiji od gore modela,  (sumnjam da je lošiji) osim što je edge led 

 

Samsung UE65NU8002 - 7600kn jedna recenzija kaže da je odličan, druga da je isprana crna, jedino di su se složili da je odličan gamerski tv. A kolko je lošiji od gornja dva ne znam...

 

Ta tri su mi uži izbor, dali sam odabrao loša tri do 8000kn? na koji bi suzili izbor?

 

Hvala unaprijed.

 LG 65SK8100 je bolji, puno, od UJ634V. Ima 100Hz (200Hz), edge-backlight (zato je tanji), Nanocell filter za bolje boje, Wide color gamut, panel nije isti, Alpha7 CPU, Magic remote... Jedino ne znam koje su ti to cijene, LG 65SK8100 najjeftiniji vidim Protis 9.447,00 kn:

 

https://www.protis.hr/products/details/lg-uhd-tv-65sk8100pla/135331?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Evo ti i 2017 i 2018 tablice da usporediš:

 

2017

http://webos-forums.ru/download/file.php?id=5927&mode=view/LG-TV-Lineup-Chart-2017.jpg

 

2018

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 19:00 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi sony 55xf9 u HN 8800kn a ja bio jucer i kaze mi lik nema sanse da taj model padne ispod 10tk

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Kad smo već kod cijena vani je 55B8 već bio dostupan za 1095€što znači da će gotovo sigurno za nadolazeći BF cijena pasti ispod 1000€što je za novi 55 4K OLED izvrsno.

 

Da ne pričamo kako ostale cijene kotiraju, OLED 65E8 je trenutačno jeftiniji u MM i Saturnu (2222€) od najjeftinijeg 65B8 kod nas

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

https://www.saturn.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

 

 Daj mi reci pošto se nisam bavio uopće time, da ja sad hoću uzeti iz inozemstva recimo B8/C8, koje dućane bi trebao gledati (platio bi jednokratno keš)? Dostava bi bila super, ali ako dobijem pravih tvorničkih 5g. recimo, sjest ću u auto do Austrije.

 

Dodatno me zanima da li ti strani dućani rade RMA po principu da naruče dostavu meni doma kojoj predam uređaj i sl., ili opet vozi u AT. I naravno da se ne prave glupi i ostale budalaštine tipa ExtremeDigital i slično, već lijepo kao recimo Amazon (koji mi prvi pada napamet).

 

Ako takovo što postoji, naravno

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 19:13 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas opciju saturn.at ili mediamarkt.at pa do Graza npr.Caka je sta su cijene malo vece nego na .de. Takoder imas gamingoase.de gdje je postarina oko 100eur, cijene su tako-tako zavisi sto trazis.

 

Sto se amazona tice, ne salju tv-e prema nama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 19:22 (perkoxcar).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Ljudi sony 55xf9 u HN 8800kn a ja bio jucer i kaze mi lik nema sanse da taj model padne ispod 10tk

Ja sam taj sony 55xf9 naručio iz SD za 8549.10kn s kodom za popust >>> SbqfaFyU <<<

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

OLED 55 inča za 800 eura, samo ga treba dopremit.

Nema smisla više plaćati.  HD sasvim dovoljno.

Vrhunska slika. Još sam kupio soundbar LG SJ5 za 200 eura. 

Savršeno se uklopio. Plaćati dakle više od 800 eura za TV pa dobiti

nekakve LED, QLed i slično je zapravo loša kupnja.

 

Na black friday mora još 100 eura niže, ako ne i 150.

Može se kupiti vrhunsko za relativno sitan novac

 

Kakav je to oled sa panelom 50hz?

I believe Wi can Fi...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovaj 65sk8100 od 7899kn je u poslovnici Mobilmedia u Dubrovniku,naravno izložbeni,već par mjeseci je tamo.
Prema riječima prodavača i njihovog web shopa,novi nije dobavljiv. Zašto ne znam,nisu rekli,ali ja sam odustao od njega,a bio sam lijepo zagrizao,čak je jedno vrijeme bio 7100kn...
Molio bih kolegu poviše ako ima link od ove povoljne nu8000,65-ice,da ga postavi,osim ako nije pogriješio pa zamijenio za 55''..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A tvoje mišljenje između Samsunga 8002 i Lg 8100?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
marq23 kaže...

Pozdrav, i ja iščekujem BF. A ovo su već neke akcijske cijene.

 

proširili smo stan na nekih 4-5 m od trosjeda i dobio sam zeleno svjetlo za kupnju tv-a. Mora biti 165 dijagonala, do 1000evra plus minus par kuna.

 

Svaku veče gledamo neki film, seriju, a obično vikendom ja zaručim na plejki. 

 

moj neki izbor:

 

LG uj634v - 6200kn ima odlične recenzije, ips, backlight led, odličan odziv za moju plejku, cijena više nego odlična ali je tv po meni predebeo, skupa sa okvirom i ne znam kolka je razlika           naspram modela uk6400plc kojem je cijena 7100kn

 

LG 65SK8100 - 7800kn recenzje i nisu nešto najbolje al ne znam kolko je bolji ili lošiji od gore modela,  (sumnjam da je lošiji) osim što je edge led 

 

Samsung UE65NU8002 - 7600kn jedna recenzija kaže da je odličan, druga da je isprana crna, jedino di su se složili da je odličan gamerski tv. A kolko je lošiji od gornja dva ne znam...

 

Ta tri su mi uži izbor, dali sam odabrao loša tri do 8000kn? na koji bi suzili izbor?

 

Hvala unaprijed.

 LG 65SK8100 je bolji, puno, od UJ634V. Ima 100Hz (200Hz), edge-backlight (zato je tanji), Nanocell filter za bolje boje, Wide color gamut, panel nije isti, Alpha7 CPU, Magic remote... Jedino ne znam koje su ti to cijene, LG 65SK8100 najjeftiniji vidim Protis 9.447,00 kn:

 

https://www.protis.hr/products/details/lg-uhd-tv-65sk8100pla/135331?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Evo ti i 2017 i 2018 tablice da usporediš:

 

2017

http://webos-forums.ru/download/file.php?id=5927&mode=view/LG-TV-Lineup-Chart-2017.jpg

 

2018

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

 

 

A tvoje mišljenje između Samsunga 8002 i Lg 8100?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam za taj popust na newsletter, ja gledam za sebe najnizu cijenu na rate i naravno 5g garancije

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Dr.House kaže...

Da, garancija je jedna bitna stavka kod kupovine novog TV-a a vidim da ih danas dosta nudi 5. godina jamstva (2 god standardnog, tvorničkog jamstva + 3 god gratis produljenog jamstva).   

Mislim da ni jedan brand ne nudi tvorničko jamstvo 5 godina bez obzira radi li se o televizoru od 1000 kn ili 100000 kn. Jamstva u EU su minimalno 24 mjeseci i to je propisano pa vrijedi i kod nas a proizvođač sigurno neće ići iznad tog roka ako nema svoj glavni interes odnosno samo što veći profit. A onda u nekom deal-u s ovim osiguravateljima nudi se to tzv. produljeno jamstvo pa onda fino zvuči 5 godina:)

 

Bilo bi ok kad bi barem za ove high end tv, znači OLED i ostali koji su iznad 10K sam brand odmah dao TVORNIČKO JAMSTVO 5 god ali tu smo gdje smo, valjda se više ravnaju po nekom zapadnom standardu gdje je normalno svakih 2 god iskeširati 2-3K eura za novi tv..

 

 

Spominjao si pevec i 55XF9005, po ovome što je dostupno izgleda da kod njih Sony tv nemaju to produljeno jamstvo barem ne ovaj dolje na linku 55XF7596, možda je s XF9005 drukčije?

 

https://pevec.hr/sony-kd55xf7596baep-led-tv-314034.html

 

 

 

Ne mogu višestruko citirati pa samo kratko da odgovorim Mad Ant-u ... slažem se, nisam ni mislio da je nešto tih dodatnih 3. godine  produljenog jamstva ali nitko ne nudi više pa što bi se reklo "uzmi ili ostavi".

 

@ Flagship,

na stranicama Peveca nema ali u prospektima su odnedavno počeli davati ovih famoznih 2+3 tako da će i ovaj moj nadam se bit pokriven time a vidio sam da lijepe naljepnice na Sony TV-e sa porukom od 5. godine jamstva, no sutra ću biti pametniji.

5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
kućaposo kaže...

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

OLED 55 inča za 800 eura, samo ga treba dopremit.

Nema smisla više plaćati.  HD sasvim dovoljno.

Vrhunska slika. Još sam kupio soundbar LG SJ5 za 200 eura. 

Savršeno se uklopio. Plaćati dakle više od 800 eura za TV pa dobiti

nekakve LED, QLed i slično je zapravo loša kupnja.

 

Na black friday mora još 100 eura niže, ako ne i 150.

Može se kupiti vrhunsko za relativno sitan novac

 

Kakav je to oled sa panelom 50hz?

 

Striko ili se praviš blento ili samo trolaš ili ?

https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7

 

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marq23 kaže...

 

A tvoje mišljenje između Samsunga 8002 i Lg 8100?

 Samsung je VA panel, a LG IPS, pa sad zavisi što ti treba - dobre crne u mraku i lošiji kut gledanja (VA) ili bolji kut gledanja, dobar po danu, sivije crne po mraku (IPS). I jedan i drugi su dobri televizori, sve zavisi za koliko para.

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pun sam pitanja ali što ću. :)

Može li netko dati preporuku za ovaj soundbar, odnosno ima li smisla uzimati ga ili ne a u planu mi je Sony HT-SF150? Ne trebam ništa prejako samo da popunim malo zvuk jer 20W na TV-u mi se čini nekako slabo a sa ovim bih popunio i dobio sve što mi treba. Soundbar Sony HT-SF150

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...
Striko2009 kaže...
kućaposo kaže...

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

OLED 55 inča za 800 eura, samo ga treba dopremit.

Nema smisla više plaćati.  HD sasvim dovoljno.

Vrhunska slika. Još sam kupio soundbar LG SJ5 za 200 eura. 

Savršeno se uklopio. Plaćati dakle više od 800 eura za TV pa dobiti

nekakve LED, QLed i slično je zapravo loša kupnja.

 

Na black friday mora još 100 eura niže, ako ne i 150.

Može se kupiti vrhunsko za relativno sitan novac

 

Kakav je to oled sa panelom 50hz?

 

Striko ili se praviš blento ili samo trolaš ili ?

https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7

 

 Nit sam blento niti trolam, hvala na pitanju.

Otvorio sam tvoj link i vidio 3 ponude od kojih na 2 pise 

 


LG 55EG9A7V 139 cm 55 Zoll Fernseher,50 Hz OLED Smart-TV EEK A

 

Nisam isao gledati detalje na displayspecs nego me zanima kako oni tako pisu u ponudi sa prilicno primaljivom cijenom... 

Ljudski je sumnjati zar ne?

 

 

I believe Wi can Fi...
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

svaka čast, dakle 120 Hz

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I jedan i drugi su oko 8000kn. Zato me i kolje. Problem je što znam da ima panela VA koji su bolji i svjetliji od IPS-a. Bolje HDR osvjetljenje. Mislim da sam čitao da na LG-u nije baš neki local dimming. Zato sam u nedoumici. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Recimo ova druga je ponuda za rabljeno za 840€, prvi je outlet...

Pretpostavljam da niti jedna ponuda nije za novi (neda mi se sve proucavat)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja ne znam za bolji TV za 800 eura, a ima mnoštvo

lošijih za te ili čak dvostruke, pa moguće i trostruke novce

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma sve ok. Kazem, mene jedino zagolicalo kakav je to oled sa 50hz... ;)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Pun sam pitanja ali što ću. :)

Može li netko dati preporuku za ovaj soundbar, odnosno ima li smisla uzimati ga ili ne a u planu mi je Sony HT-SF150? Ne trebam ništa prejako samo da popunim malo zvuk jer 20W na TV-u mi se čini nekako slabo a sa ovim bih popunio i dobio sve što mi treba. Soundbar Sony HT-SF150

 Nisam siguran jel ovo išta osjetno jače od samog TV-a. Ja sam se recimo iznenadio sa, isto 20W, zvučnicima na UK6950, glasni i imaju basa. Možda ipak malo jači model sa bar malim subom?

 

Baš sam sinoć malo gledao soundbarove i jedino zbog čega bi razmišljao o jednom je Dolby Atmos, a takovi koštaju 5000kn nagore... nda...

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

model je od 2016.

 

http://hdtelevizija.com/2016/04/12/recenzija-lg-55eg910v-najbolji-moderni-full-hd-televizor/

 

ja sam ga kupio za 1.000 eura prije manje od godinu dana

kod nas ga je imala SD, MALL, I Ekupi, više nema.

 

Bilo ga je u Austriji do nedavno. Vjerojatno bi se dalo pronaći...

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovo je recenzija prethodnika

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marq23 kaže...

I jedan i drugi su oko 8000kn. Zato me i kolje. Problem je što znam da ima panela VA koji su bolji i svjetliji od IPS-a. Bolje HDR osvjetljenje. Mislim da sam čitao da na LG-u nije baš neki local dimming. Zato sam u nedoumici. 

 Nijedan edge-local dimming nije sreća, iako se to da ublažiti postavkama (tipa maknuti ga sa default high na low). Da mi treba IPS, ja bih radije uzeo manji 55SK8500 (cca 8000kn) koji ipak ima FALD, tako da čak i kada dođe do bleeda svjetla, nije onako debilno po cijeloj vertikali.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 20:10 (Mad Ant).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
marq23 kaže...

 

A tvoje mišljenje između Samsunga 8002 i Lg 8100?

 Samsung je VA panel, a LG IPS, pa sad zavisi što ti treba - dobre crne u mraku i lošiji kut gledanja (VA) ili bolji kut gledanja, dobar po danu, sivije crne po mraku (IPS). I jedan i drugi su dobri televizori, sve zavisi za koliko para.

 I jedan i drugi su oko 8000kn. Zato me i kolje. Problem je što znam da ima panela VA koji su bolji i svjetliji od IPS-a. Bolje HDR osvjetljenje. Mislim da sam čitao da na LG-u nije baš neki local dimming. Zato sam u nedoumici. 

5 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Pun sam pitanja ali što ću. :)

Može li netko dati preporuku za ovaj soundbar, odnosno ima li smisla uzimati ga ili ne a u planu mi je Sony HT-SF150? Ne trebam ništa prejako samo da popunim malo zvuk jer 20W na TV-u mi se čini nekako slabo a sa ovim bih popunio i dobio sve što mi treba. Soundbar Sony HT-SF150

 Imam ga ispred Lg telveizora. 

Bez problema se spaja na bluetooth, HDMi ARc, optički.

Bass je solidan i točno popuni prazninu jer su meni ti harman Kardon zvučnici plitki, bez basa..

Jedini je problem, bar meni, što je taj soundbar tek 57 cm širine (lažu u spec. da su dimenzije 900 x 64 x 88 mm) pa nemaš doživljaj sterea.

 

Nisam htio kupiti s vanjskim subom jer mi je to za tv nepotrebno.

Kad hoću slušati glazbu ionako slušam preko Hi Fi komponenti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 20:13 (Anđeo bez falinge).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Dr.House kaže...

Pun sam pitanja ali što ću. :)

Može li netko dati preporuku za ovaj soundbar, odnosno ima li smisla uzimati ga ili ne a u planu mi je Sony HT-SF150? Ne trebam ništa prejako samo da popunim malo zvuk jer 20W na TV-u mi se čini nekako slabo a sa ovim bih popunio i dobio sve što mi treba. Soundbar Sony HT-SF150

 Nisam siguran jel ovo išta osjetno jače od samog TV-a. Ja sam se recimo iznenadio sa, isto 20W, zvučnicima na UK6950, glasni i imaju basa. Možda ipak malo jači model sa bar malim subom?

 

Baš sam sinoć malo gledao soundbarove i jedino zbog čega bi razmišljao o jednom je Dolby Atmos, a takovi koštaju 5000kn nagore... nda...

 

Ne bih "jače" što bi u prijevodu značilo i "skuplje".

Ovaj soundbar ima 120W pa ne vjerujem da nije jači od zvučnika koje ima televizor 2x10W ali pošto ga nemam ne mogu niti tvrditi. Ako ga netko ima neka da preporuku jer sutra bih ga možda isto naručio zajedno sa telkom, naravno ako se isplati uzet.

 

Imam liniju i nije problem spojit ju i tako slušat ali iz iskustva znam da sam tako spojeno sa TV-om slušao nekoliko puta i nekako mi je to sve preglasno, zato tražim nešto ovako da kad god palim TV da imam i nešto dodatno zvuka a ovaj ide direktno prema tebi a ima i bočno izlaze koliko vidim pa vjerujem da ima efekta, više nego zvučnici od televizora.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice