Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.641
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
@marijanooo
Ma samo poslušaj i naruči globalnu verziju.
Preveliku su zavrzlamu napravili sa imenima tih modela.
Gledaj da ima dvostruku zadnju kameru i da je globalna verzija.
To je to.
;-)

 Naručio sam sinoć ovaj primjerak: https://www.honorbuy.com/1389-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-blue.html

 

Recite mi samo, šta se tiče rootanja, isto je kao na svim Xiaomi mobitelima? Zatrazit kod od Xiaomija da se unlocka bootloader i onda pomocu onog njihovog programa?

 

Također, da li je bolje staviti global ROM ili EU ROM? Da li se uopće može rootati ako je global ROM na njemu?

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koliko vidim gledajuci videe,RN5 ne podrzava ofisli Quick Charging,ali ako spojis QC punjac,izbaci obavijest i puni zaista brzo.

Jel moguce ostecenje baterije od toga posto sluzbeno ne podrzava,ali ipak ako prikljucis QC punjac,puni brzo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne podržava službeno jer bi morali platiti licencu što ne žele...

 

Puni s čim god hoćeš, punjenje baterije kontrolira sam mobitel i nema problema sa QC.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel zna netko gdje se može kupiti originalna maskica koja se dobije sa mobitelom? Ona transparentna koja je u ravnini s ekranom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kolegi koji ima problema s drainom - probaj isprazniti do kraja na 0% I kad se ugasi spoji punjač do 100%. Neki reportiraju da im je to pomoglo.

Ja nisam imao takvih problema, a dva puta sam ažurirao mobitel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako netko ima volje, vremena, znatiželje...

Android P semi-GSI

http://telegra.ph/How-to-Flash-P--PR1-GSI-08-06

 

Čitam po komentarima na redditu da super radi. Ja ću zasad pričekati još malo, da se skupi nešto više komentara

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
TKBW5T1U
geekmaxi 15€ popusta na Redmi Note 5, isprobano, radi...
xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 20:00 (rebelsy).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav, evo i ja gledam ovaj mob preko Aliexpressa, prošla sam 10-15 stranica teme i čini mi se da imate dosta pozitivna iskustva :)

Nisam nikada naručivala preko te stranice, vidim da ispada dosta jeftino pa me zanima jel ima još kakvih dodatnih troškova i hoće li mi naplatiti carinu?! 

 

Thanx...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
jayella kaže...

Pozdrav, evo i ja gledam ovaj mob preko Aliexpressa, prošla sam 10-15 stranica teme i čini mi se da imate dosta pozitivna iskustva :)

Nisam nikada naručivala preko te stranice, vidim da ispada dosta jeftino pa me zanima jel ima još kakvih dodatnih troškova i hoće li mi naplatiti carinu?! 

 

Thanx...

 Naruci bolje preko geekmaxija, dode ti za 1-3 radna dana, imas garanciju 2 godine u eu, ispadne te skoro isto (imas gore kod za 15€ popusta), carine i toga sigurno nema jer salju iz eu ...

 

Ja sam bas maloprije narucio, ispalo me nesto manje od 1500 kn.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 22:05 (rebelsy).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
jayella kaže...

Pozdrav, evo i ja gledam ovaj mob preko Aliexpressa, prošla sam 10-15 stranica teme i čini mi se da imate dosta pozitivna iskustva :)

Nisam nikada naručivala preko te stranice, vidim da ispada dosta jeftino pa me zanima jel ima još kakvih dodatnih troškova i hoće li mi naplatiti carinu?! 

 

Thanx...

 

 

Ako odaberes DHL slanje nebi trebali.

Prepakiraju ga negdje u EU pa ispadne kao da je poslan iz neke zemlje clanice EU.

 

Onaj kod vise ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 22:06 (ocean77).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ahaa, hvala... Na Aliexpress mi djeluje jeftinije cak, ili se varam?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 22:11 (jayella).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
jayella kaže...

Ahaa, hvala... Na Aliexpress mi djeluje jeftinije cak, ili se varam?

DHL dostava ti je dodatnih 26$

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 22:12 (rebelsy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
rebelsy kaže...
jayella kaže...

Ahaa, hvala... Na Aliexpress mi djeluje jeftinije cak, ili se varam?

DHL dostava ti je dodatnih 26$

 I s tim ispada jeftinije... Ako prepakiraju u EU onda super, ali budem još pogledala da sam sigurna :/

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni je večeras zaštekala tipka (volume down)  vidio sam da je kao pritisnuta a  nije izašla van. Power buton i volume + su bile oke. Morao sam skidati poklopac tj nije bas jednostavno jer treba pomalo upregnuti snagu i pritom paziti da ga se ne strga, evo kako to izgleda

izvadio poklopac pa ga malo testirao bez poklopca tipke su oke tj oke fukcionira tj svi jednako na pritisak i samo malo izravnao na poklopcu tipke i vratio nazad i sada radi.  Ako se netko nađe u toj situaciji da zna kako se treba snači :)

 

inače mobitel je neupotrebliv kada je volume down zaglavjen, power tipka neda da se mob iskluči ili resertira jer misli da želim snimiti ekran. I stalno se na ekranu pojavljivala notifikacija za smanjenje zvuka.

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Kolegi koji ima problema s drainom - probaj isprazniti do kraja na 0% I kad se ugasi spoji punjač do 100%. Neki reportiraju da im je to pomoglo.

Ja nisam imao takvih problema, a dva puta sam ažurirao mobitel.

 hvala, ipak sam išao na tvornički reset i sad je baterija OK. :)

 

ono da mi preko noći padne sa 42 na 2% je zbilja bila nebuloza

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Šta mislite,hoće li se kamera poboljšavati budućim nadogradnjama ?
Konkretno,da uvedu 4K u sami tvornički kamera app i malo poboljšaju noćne slike,ali za tu lovu stvarno previše tražiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Šta mislite,hoće li se kamera poboljšavati budućim nadogradnjama ?
Konkretno,da uvedu 4K u sami tvornički kamera app i malo poboljšaju noćne slike,ali za tu lovu stvarno previše tražiti

 Nece, ali svejedno imas gcam..

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Šta mislite,hoće li se kamera poboljšavati budućim nadogradnjama ?
Konkretno,da uvedu 4K u sami tvornički kamera app i malo poboljšaju noćne slike,ali za tu lovu stvarno previše tražiti

 

 

Ako ti je kamera bitna dodaj jos 200-300 Kn i kupi Mi A2.

Ima jako dobru kameru i vrhunski 4K video pogotovo ako se koristi Open Camera app sa ukljucenom stabilizacijom.

Usput dobijes cisti Android umjesto MIUI-a i ljepse kuciste iz jednog dijela, a ne tri dijela kao na Redmi Note 5.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima netko vremena i volje napraviti upute za flash custom romova.
Upute koje su na xda su kontradiktorne i s obzirom na anti-rollback politiku bojem se da ne zbrikam mob.
Miui nije loš, ali u odnosu na prijašnje mobitele pun je nekakvih ograničenja, razbacane su postavke bez veze, ne uspijevam nikako podesiti da sinkronizacija radi na ispod 20% baterije... i najbitnije je da koliko sam skužio nema više mogućnosti da se miui roota.
Koji custom rom bi preporučili tj. na kojem sve radi kako treba?
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam mislio rootat i staviti custom rom, ali da bi bilo sto od toga radio, trebas otkljucat bootloader, a samim time se brise user data, pa me je to odvuklo od svega

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mr.ddevil kaže...

Ja sam mislio rootat i staviti custom rom, ali da bi bilo sto od toga radio, trebas otkljucat bootloader, a samim time se brise user data, pa me je to odvuklo od svega

 Koliko vidim, više ne treba tražiti i čekati dopuštenje od Xiaomi-ja za unlockanje bootloadera?

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da, ne trebaš čekati, ali taman sam sve dotjerao u funkciju, backup, sve podatke, i onda pročitam da će mi se izbrisati user data, jednostavno sam samo odustao

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

kak sad ne treba cekat? ja probao preko onog njihovog unlock toola i 2 tjedna moram cekat

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo slika, došao sam do toga, dalje ne planiram zbog user data

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

a nece ti se zbrisat jer nis jer ce ti pisat prvo da trebas cekat 72h pa onda nakon toga jos 290h znaci cca 2 tjedna.. pokusavao to prosli tjedan a sad sam si namjestio mob.. napravi mi cloud kopiju i sve ce ti se vratit, cak i raspored ikona.. minimalno twekanja imas nakon restoranja

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jučer kupio 4/64 Note 5.

Zasad zadovoljan.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
zoharbizo kaže...

Jučer kupio 4/64 Note 5.

Zasad zadovoljan.

 Meni isto danas stigao moj, dostojna zamjena Redmiju 3.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Izgleda da smo svi danas dobili uređaj, odličan je! Nakon 4 godine xiaomia mi3 malo mi dojadio miui pa bi stavio i ja android P , samo što ima previše info pa ak netko zna neka stavi neki guide 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam prešao sa Samsunga S3 Neo na ovaj i prezadovoljan sam.

 

Već sam se skoro i navikao na MIUI al sad sam si stavio NOVA launcher sa dark temom i nesmeta mi ostalo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Ima netko vremena i volje napraviti upute za flash custom romova.
Upute koje su na xda su kontradiktorne i s obzirom na anti-rollback politiku bojem se da ne zbrikam mob.
Miui nije loš, ali u odnosu na prijašnje mobitele pun je nekakvih ograničenja, razbacane su postavke bez veze, ne uspijevam nikako podesiti da sinkronizacija radi na ispod 20% baterije... i najbitnije je da koliko sam skužio nema više mogućnosti da se miui roota.
Koji custom rom bi preporučili tj. na kojem sve radi kako treba?

 Za antirollback nemam pojma, prije toga sam otišao s MIUI-ja, ima na XDA neka "mega antirollback tema" di ljudi pišu samo o tome.

 

Ja ti koristim Pixel Experience i sve u svemu zadovoljan sam. Stabilan je, gotovo bug free (najveći "bug! je da dupli pritisak tipke za zaključavanje nekad zna biti preosjetljiv pa slučajno otvorim kameru, desi mi se u pravilu dok je mobitel u maskici pa nemam tolki osjećaj za pritisak tipke). 

Osim njega još imaš službeni LineageOS, Resurrection remix i AOSiP.

Nisam probao nijedan od njih, ali vuče me da probam AOSiP. On je baziran na AOSP-u, ovi ostali (nisam siguran za RR) su bazirani na LOS-u, a nekim ljudima na LOS-u Wifi troši bateriju u standby-u (cirka 1%/h). Meni je jednom tako potrošio, nadalje se stabilizirao i tokom noći "popije" oko 2%.

 

Ovo ti je taj AOSiP. Dok se LOS ne ispolira do kraja, mislim da bi to bilo najisplativije staviti.

 

I da...inače je XDA zadnjih godina pun dečurlije kaj opće ne kuži poantu xda i nema pol posto poštovanja prema developerima, a ta situacija je još više izraženija u ovim Xiaomi temama gdje se u pravilu javljaju indijci s nekim poluengleskim i pišu gluposti. U pravilu i oni najviše namataju o nekim nepostojećim problemima...

 

Btw: ak baš imaš volje možeš probati i onaj Android P GSI koji sam neki dan linkao. Jedino ti GCam ne ide na njega (točnije ide, ali ne možeš uči u postavke gcam-a jer se app onda force close-a).

Ja budem pričekal prvo neki rom na Android P-u.

Mr.ddevil kaže...

Ja sam mislio rootat i staviti custom rom, ali da bi bilo sto od toga radio, trebas otkljucat bootloader, a samim time se brise user data, pa me je to odvuklo od svega

 A koliko ti treba da ponovno istaliraš sve appove s play store (otiđes u library pod my apps, pokllikaš sve appove i to je to)? Shanje je jedino kaj moraš opet pisati lozinke za wifi, izgubiš sms poruke i tak neke. Ali to nije problem, i jednom kad si rootan backupiraš i to.

marijanooo kaže...

 Koliko vidim, više ne treba tražiti i čekati dopuštenje od Xiaomi-ja za unlockanje bootloadera?

Ma to "traženje dopuštenja"...xiaomijevo izmišljanje tople vode. Ja sam se samo prijavio sa svojim Mi računom i dodao mobitel nam taj svoj račun, odmah mi je nakon toga napisao da imam "dozvolu" za otključavanje.

Čeka se 360h nakon prvog pokušaja otključavanja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice