Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.632
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ipak se vraćam na S7.

Note ide na prodaju.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Ja sam mislio rootat i staviti custom rom, ali da bi bilo sto od toga radio, trebas otkljucat bootloader, a samim time se brise user data, pa me je to odvuklo od svega

 A koliko ti treba da ponovno istaliraš sve appove s play store (otiđes u library pod my apps, pokllikaš sve appove i to je to)? Shanje je jedino kaj moraš opet pisati lozinke za wifi, izgubiš sms poruke i tak neke. Ali to nije problem, i jednom kad si rootan backupiraš i to.

 Prijavit se na svaki navedeni app, prije toga napraviti backup poruka na svim appovima, spremiti sve dokumente i istrazivacke radove, uz to sve sam kratak s vremenom i trenutno na GO u Španjolskoj, a kada se vratim u Rvacku, cijeli deveti mjesec sam osuđen na 7mbps i stvarno nemam volje i živaca za to, a i koje to opcije dobijem otključavanjem bootloadera i rootanjem, što ti koristiš s rootom inteligentniji čovječe ?

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mr.ddevil kaže...
speedy56 kaže...
Mr.ddevil kaže...

Ja sam mislio rootat i staviti custom rom, ali da bi bilo sto od toga radio, trebas otkljucat bootloader, a samim time se brise user data, pa me je to odvuklo od svega

 A koliko ti treba da ponovno istaliraš sve appove s play store (otiđes u library pod my apps, pokllikaš sve appove i to je to)? Shanje je jedino kaj moraš opet pisati lozinke za wifi, izgubiš sms poruke i tak neke. Ali to nije problem, i jednom kad si rootan backupiraš i to.

 Prijavit se na svaki navedeni app, prije toga napraviti backup poruka na svim appovima, spremiti sve dokumente i istrazivacke radove, uz to sve sam kratak s vremenom i trenutno na GO u Španjolskoj, a kada se vratim u Rvacku, cijeli deveti mjesec sam osuđen na 7mbps i stvarno nemam volje i živaca za to, a i koje to opcije dobijem otključavanjem bootloadera i rootanjem, što ti koristiš s rootom inteligentniji čovječe ?

Prijava na većini appova ide bez frke s google Smart lockom, a i bez njega, to je posao od nekoliko sekundi.

Backup poruka neki appovi rade i sami (wapp npr, fb je u cloudu, instagram isto, viber ne koristim, ali ima i on valjda neki automatski). Ne znam sad kojih još appova ima, ali ne vjerujem da im je backup puno kompliicraniji nego na wappu.

Dokumente ovak i onak s malo organizacije imaš u nekim svojim mapama vjerojatno (barem ja) koje samo prebaciš na komp, kasnije vratiš na mob - isto ne vidim neki problem.

....a evo i za kaj sve moja "megainteligencija" koristi root:

Magisk (viper4android, adblocker, app ops, doze za gps, plus još neke gluposti koje nisu tolko bitne)

Xposed (gravity box, amplify, android P-ify)

+ greenify, L speed, my android tools, SD Maid, Swipe navigation (mislim da radi i bez roota, ali s rootom ima puuno više mogućnosti)

+ gcam (najlakše mi je omogućiti camera2api dodavanjem 1 linije u build.propu

 

Al jbg i ja koji ga isto kompliciram kaj se malo poigram i dobim bolju kameru, bolji zvuk, maknem si reklame iz appova i chromea, riješim se smeća koje appovi ostavljaju za sobom, produžim trajanje baterije, maknem "analytics" smeće koje google skuplja šakom i kapom, stavim si neke praktične stvari (gravitiy box, swipe navigation) koje olakšaju korištenje mobitela...

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koji custom rom instalirati?

0 Lineage OS
0 Pixel experiance
0 Resurrection remix
3 AOSiP
1 Liquid remix
0 Lineaqe extended
0 Mokee OS
0 Ostali...koji?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stavi si AOSiP + nano gapps (zbog face unlocka)

Ja sam se sad baš na njega prebacio, mislim da radi nešto "oštrije" (brže) nego PE, plus k tome, ima većinustvari ugrađeno tak da mu Xposed nisam ni stavljao, i imaš i nekih ok stvari kao na MIUI (npr potez s 3 prsta za screenshot)

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nikako da dobijem 100 % upute kako se prebaciti na custom rom zbog anti-rollback zaštite (moja je na anti-4).

1. Znam da treba iz fastboota bootati u twrp recovery i od tamo ga instalirati.
2. Nakon toga bi po večini uputa trebao staviti neki miui rom - taj dio mi je sumnijiv i mislim da vodi brickanju mobitela.

3. Onda ide:
- instalacija custom roma

- instalacija gappsa
- instaacija magiska

4. Na kraju reboot i ako je sve ok custom rom je gore.

 

Neki na xda spominju da sa ovim romom i mobo ide najbolje deep kernel. E sad kako to staviti i kako se vratiti na neki drugi kernel u slučaju promjene  custom roma ili vraćanja na miui nemam pojma.
            

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

kad flashas drugi rom automatski se flasha i njegov kernel.. dalje je je na tebi jel zelis posebno flashati taj koji ide s romom ili neki svoj 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zaboravio sam na brisanje podataka kod instalacije custom roma.

Koji korak po redu bi to bio i što sve treba očistiti?

 

Mogu li preskočiti korak 2. iz svojeg prijašnjeg posta i odmah ići na instalaciju custom roma?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 14:38 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Stavi si AOSiP + nano gapps (zbog face unlocka)

Ja sam se sad baš na njega prebacio, mislim da radi nešto "oštrije" (brže) nego PE, plus k tome, ima većinustvari ugrađeno tak da mu Xposed nisam ni stavljao, i imaš i nekih ok stvari kao na MIUI (npr potez s 3 prsta za screenshot)

Ovaj gapps je ok:

open_gapps-arm64-8.1-nano-20180811

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...

Zaboravio sam na brisanje podataka kod instalacije custom roma.

Koji korak po redu bi to bio i što sve treba očistiti?

 

Mogu li preskočiti korak 2. iz svojeg prijašnjeg posta i odmah ići na instalaciju custom roma?

 ma gle ja ako prelazim s miui na neki drugi aosp based custom rom onda wipe cache, dalvik cache, system i data.. znaci sve osim internal storage.. onda instaliram rom, gapps i reboot i to je to

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kakva je situacija kod tebe sa anti-roolbackom tj. koji anti imaš?

 

Onad bi instalacija išla ovako: (pitanje samo što sa točkom 2.)

1. Iz fastboota bootati u twrp recovery i od tamo ga instalirati.
2. Nakon toga bi po večini uputa trebao staviti neki miui rom - taj dio mi je sumnijiv i mislim da vodi brickanju mobitela.

3. Brisanje podataka (wipe cache, dalvik cache, system i data)

4. Onda ide:
- instalacija custom roma

- instalacija gappsa
- instaacija magiska

5. Na kraju reboot i ako je sve ok custom rom je gore

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 14:55 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...

Ovaj gapps je ok:

open_gapps-arm64-8.1-nano-20180811

Da, to je to. Ja sam si danas stavio taj zip i sve uredno radi.

 

 

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nemam sd karticu pa twrp,rom, gapps i magisk moram u miuiu prebaciti na telefon.

Kad stavim wipe cache, dalvik cache, system i data brišem i ovo ili to ostaje na internoj memoriji ?
Akpo ih briše kako uopće instalirati to sve?

 

Procedura za instalaciju custom roma bi nakraju bila ova?

 

1. Prebaciti sve fajlove na mobitel (twrp, rom, gapps, magisk).

2. Iz fastboota bootati u twrp recovery i od tamo ga instalirati.

3. Brisanje podataka (wipe cache, dalvik cache, system i data)

4. Onda ide:
- instalacija custom roma

- instalacija gappsa
- instaacija magiska

5. Na kraju reboot i ako je sve ok custom rom je gore

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 15:23 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne brise se tebi interna memorija na kojoj je rom nego data particije na kojoj su aplikacije i ta sranja.. napravi po tim koracima koje si opisao i bit ce dobro, ako ti pise u uputama na xda da bi trebao firmware stavit onda skines i njega pa ga flashas prije flashanja roma.. ako ne pise nista vezano za firmware znaci da ne trebas dirat nista oko toga

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uspješno sve instalirano po onim mojim koracima.

 

Molim samo pomoć oko gcama - koji staviti kako podesiti.


Treba i od kud instalirati xposed, gravitybox...i još ponešto

 

Što treba tj. preporuča se skinuti u magisku?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 16:32 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Aosip si stavio? 

 

Ovaj gcam se meni pokazao cist solidan

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.1.apk

 

Xposed skidas iz Magiska (ona download sekcija).

Ako bas nemas neke xposed module bez kojih ne možeš, preporucam ti da to preskočiš, posebno s obzirom na to da aosip ima dosta opcija vec sam po sebi (ja npr opce nemam potrebu za gravityboxom na ovom romu).

 

U magisku si jos obavezno stavi port miui kamere (onaj s mi a2), unified host adblock i viper4android.

S tim je to to onda :) 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ako stavim gcam trebam onda ovaj port kamere sa Mi2?
Ako idem na gcam gdje podesiti opciju camera2api ili kako se več zove? Mislim da sam to vidio u postavkama, a po forumima sam vidio da nešto treba ručno editirati.

Ne nalazim opciju da promjenim navigacijske gumbe na dnu. Ima gdje to (mislim da je neko zrcaljenje u igri)?
Visim da tih vipera ima nekoliko pa me zanima kojeg staviti?
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 18:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam stavio onu FX verziju vipera, iako bi i ostale trebale raditi. 

Stavi si port miui kamere, gcam ti generalno daje bolje slike, ali ima par bugova (portrait mode i hdr na prednjoj kameri ne rade u losem osvjetljenju i ne može snimati 4k). Na miui kameri sve funkcionira. Ja 99% koristim gcam, miui kamera je za ovih 1% kad gcam zastuca. Probaj usporediti slike gcama i miui-a, vidjet ćes da gcam u globalu daje puno bolje slike.

 

 

Camera2api - postavke - system - advanced (kak god su vec preveli). Ovaj rom ima tu opciju i funkcionira (inače se camera2api moze omogućiti dodavanjem 1 linije teksta u build.propu - to je to kaj si procital na forumu)

 

Navbar - postavke - owlsNest - navigation - tu imas opcije za podesavanje navbara

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ovaj gcam mi se stalno ruši...moram iskopati neki drugi ili treba negdje nešto u postavkama promjeniti?

U odnosu na miui ovo mi je puno bolje i stvari su logičnije posložene.
Može se dosta toga podesiti što u miuiu nije slučaj, a root ne trebam ni posebno naglašavati.
Stavio sam nova launcher pa ako ima ko preporuku kakve teme i ikona nek napiše.
Trenutno imam problem sa double tap to lock funkcijom na nova launcheru. Imam screen off and lock app podešen u nova launcheru da na dvostruki dodir gasi ekran i to radi ok. Problem je što fingerprint ne otključava mob jer ga je zaključao administrator (screen off mora imati ovlasti da gasi ekran).
Možda treba neki drugi screen lock?
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 23:09 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako si omogućio camera2api, rebootao mobitel, gcam bi trebao raditi ok, bilo koja verzija. Ja se ne sjecam da me neka bas zezala.

 

Imas to u postavkama Nove - skrollas skroz do kraja i otvoris one napredne postavke, tamo odaberes zaključavanje pomoću roota. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Treba možda deinstalirati ili zamrznuti stock kameru koja je instalirana s romom?

Na žalost u Nova launcheru ne vidim tu postavku?
Trenutno sam to riješio sa opcijom double tap to status bar...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 10:07 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

ako se rusi cim otvoris onda nisi omogucio api 2, provjeri preko ovoga https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Isključio sam u postavkama camer2api pa ponovno uključio i restartao mob i sad gcam radi

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sredio sam i double tap to lock u Nova launcheru...
Trebam još neku temu sa ok ikonama i nek ikone za navbar..

Koliko vidim puno se po forumima spominje substratum...
Ako netko zna malo više o tome nek napiše.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 14:57 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni je Quantum dots paket ikona ok

Za navbar ne znam jer ga ne koristim.

Ako te zanima baškastomizacija pogledaj si malo Substratum, jednostavan je app i sve je objašnjeno u njemu. Ja sam si ovu temu npr ubacio

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uspješno instalirao i ja aosip rom, ali stalno dobivam google play services keeps stopping poruku kad pokusavam pokrenuti neku aplikaciju, flashao sam preko twrp nano gapps koje ste i vi stavili ali nije se nikakva promjena dogodila i ne mogu otvorit playstore nikako stalno nešto učitava. Trenutno nemam magisk gore, instalirao ga prije nego sam stavio custom rom gore

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 18:34 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kod mene sve radi kako treba.
Instalacija po moji koracima napisanim par postova prije.

@speedy56
Kako podesiti gcam za najbolje slike.
Osobno mi i smeta što na dugi pritisak gumba radi uzastopne slike, a nigdje ne vidim opciju da se dugim pritiskom fokusira.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav

 

gledam vecina korisnika skida gcam, vrijedi ili ne vrijedi ? Ako da, gdje i kako skinut ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Čini se da je kod mene problem u gaapsima, sad napravio cisti install roma i flashao opet gaaps i kad pokrenem play trgovinu dobim tekst:provjera informacija... i nece ic dalje. ima tko kakvu ideju?

Mogu li ikako bez tog gaapsa instalirati trgovinu play i ovo što mi je potrebno?

EDIT: instalirao točnu verziju kao i kolega ali još uvijek se ruši google play neprekidno

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 21:11 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Probaj ako nisi open_gapps-arm64-8.1-nano-20180811.zip
Ja sam toga stavio i sve je ok.

Poštuj redosljed instalacije.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 21:44 (tintin).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice