Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.838
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Isprobao sam sve sheme.

Vratio sam monitor na tvornicke postavke, stavio ga na 60hz, gsync full screen i with windowed mode isti racku..

Jedino vsync on u cpanelu nvidije i gsync on radi kako treba nema scree tearinga niti malo al mi se cini i responzivnije iako bi trebalo biti kontra.... nemam pojma..

 

shebalo me ovo u mozak, da bar ne vidim to sranje ko normalni ljudi

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
XXX kaže...

Brijem da ti gsync/freesync niti ne riješava trganje ekrana 100%, može se vidjeti tu i tamo.

Sync je, dakle tearinga ne bi trebalo biti nikad...

 Meni se na znao pojaviti na freesync monitoru, ponekad. Rijetko ali bilo ga je. Sve je bilo podešeno kako spada, upaljen u driverima i na monitoru i ograničen max fps na 74. Super stvar ali nije radila 100% u svim igrama.

 

Tebi je 100% bez tearinga?

16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ma li kraja Intelovim mukama. Foreshadow propust prijetnja virtualnom mašinama. 

 

The real fix to all these problems, Intel admits, is by replacing today's processors. "These changes begin with our next-generation Intel Xeon Scalable processors (code-namedCascade Lake), as well as new client processors expected to launch later this year."

 

https://www.zdnet.com/article/beyond-spectre-foreshadow-a-new-intel-security-problem/

 

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=l1tf-early-look&num=1

Only real programmers collect their own garbage.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Ovo sa paljenjem v-synca u driverima je meni pomoglo kod jedne igre.

Kolko sam ja shvatio to dode kao neki workaround jer vazno je ne paliti v-sync u igri, ako se ne varam kad je tako namjesteno i fps je otkljucan taj v-sync iz drivera ne locka fps na rr monitora, ovo sta govoris o responzivnosti isto ima smisla jer to na kraju ispada da se v-sync uopce niti ne pali na taj nacin sve dok nije ukljucen in game.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Ovo sa paljenjem v-synca u driverima je meni pomoglo kod jedne igre.

Kolko sam ja shvatio to dode kao neki workaround jer vazno je ne paliti v-sync u igri, ako se ne varam kad je tako namjesteno i fps je otkljucan taj v-sync iz drivera ne locka fps na rr monitora, ovo sta govoris o responzivnosti isto ima smisla jer to na kraju ispada da se v-sync uopce niti ne pali na taj nacin sve dok nije ukljucen in game.

 tak sam i rijesio nema druge sheme uopce, 99.9% se ovo i prije dogadalo no sada sam malo vise obracao paznju jer riktam i monitor i sad je tu novi gpu koji to sve gura do maksimuma i eto..

Uglavnom kako imate nariktan contrast/svjetlinu i boje?

 

Ja sam sada na 50% svijetline 47/47/47 RGB i 50% contrasta gama 2.5

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
war3_tft kaže...
Ovo sa paljenjem v-synca u driverima je meni pomoglo kod jedne igre.

Kolko sam ja shvatio to dode kao neki workaround jer vazno je ne paliti v-sync u igri, ako se ne varam kad je tako namjesteno i fps je otkljucan taj v-sync iz drivera ne locka fps na rr monitora, ovo sta govoris o responzivnosti isto ima smisla jer to na kraju ispada da se v-sync uopce niti ne pali na taj nacin sve dok nije ukljucen in game.

 tak sam i rijesio nema druge sheme uopce, 99.9% se ovo i prije dogadalo no sada sam malo vise obracao paznju jer riktam i monitor i sad je tu novi gpu koji to sve gura do maksimuma i eto..

Uglavnom kako imate nariktan contrast/svjetlinu i boje?

 

Ja sam sada na 50% svijetline 47/47/47 RGB i 50% contrasta gama 2.5

 potrazi si na tftcentral za svoj panel/monitor postavke

 

sto se tice ovog problema sa gsyncom, probaj si staviti monitor na 1Hz ispod, recimo ako ti je na 100Hz stavi 99Hz, ako ti je na 60Hz stavi na 59Hz

 

meni se to javljalo na PG348Q, cini mi se isti panel kao tvoj ovo je rjesilo problem, ne znam zasto ali je rjesilo , medutim nakon nekog vremena ipak sam ga isao reklamirati, jer sam imao i frame skiping, dobio novi na kojem nije bilo toga problema

 

isto tako probaj bez gsynca, stavi fastsync, smanji refresh na recimo 10Hz ispod minimalnog FPS-a kojeg dobijas u nekoj igri, pa vidi da li ti ima i dalje tearinga, ako nema onda ti je sjeban gsync modul i odi reklamirati

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Timo kaže...
toxic kaže...
war3_tft kaže...
Ovo sa paljenjem v-synca u driverima je meni pomoglo kod jedne igre.

Kolko sam ja shvatio to dode kao neki workaround jer vazno je ne paliti v-sync u igri, ako se ne varam kad je tako namjesteno i fps je otkljucan taj v-sync iz drivera ne locka fps na rr monitora, ovo sta govoris o responzivnosti isto ima smisla jer to na kraju ispada da se v-sync uopce niti ne pali na taj nacin sve dok nije ukljucen in game.

 tak sam i rijesio nema druge sheme uopce, 99.9% se ovo i prije dogadalo no sada sam malo vise obracao paznju jer riktam i monitor i sad je tu novi gpu koji to sve gura do maksimuma i eto..

Uglavnom kako imate nariktan contrast/svjetlinu i boje?

 

Ja sam sada na 50% svijetline 47/47/47 RGB i 50% contrasta gama 2.5

 potrazi si na tftcentral za svoj panel/monitor postavke

 

sto se tice ovog problema sa gsyncom, probaj si staviti monitor na 1Hz ispod, recimo ako ti je na 100Hz stavi 99Hz, ako ti je na 60Hz stavi na 59Hz

 

meni se to javljalo na PG348Q, cini mi se isti panel kao tvoj ovo je rjesilo problem, ne znam zasto ali je rjesilo , medutim nakon nekog vremena ipak sam ga isao reklamirati, jer sam imao i frame skiping, dobio novi na kojem nije bilo toga problema

 

isto tako probaj bez gsynca, stavi fastsync, smanji refresh na recimo 10Hz ispod minimalnog FPS-a kojeg dobijas u nekoj igri, pa vidi da li ti ima i dalje tearinga, ako nema onda ti je sjeban gsync modul i odi reklamirati

ma velim kako nema tearinga, nvidia cpanel gsync on, vsync on u igrama je na offf limiterom capam na 98 i to je to..

koliko citam to je jedino pravilno riktanje a bez gsynca onda je najbolje gasit i vsync da nemas nikavih input lagova itd u overwatchu ljudi masovno stavljaju bez ikakvih syncova i stvar sljaka bez obzira na rr monitra.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 

i onda naletim na ovo : https://www.blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/14/

 

Tu vele u cpanelu gsync on, vsync on a u igrama iskljucuj i ostaje mi wtf u glavi?

Pa sta neije fucking gsync tu da smanji input lag i da se ne koristi niti jedan drugi sync u kombinaciji?

 Ne znam da li si procitao cijeli clanak, ali na prvoj stranici pod "G-SYNC & V-SYNC" kaze:

 

"However, with G-SYNC enabled, the “Vertical sync” option in the control panel no longer acts as V-SYNC, and actually dictates whether, one, the G-SYNC module compensates for frametime variances output by the system (which prevents tearing at all times. G-SYNC + V-SYNC “Off”disables this behavior; see G-SYNC 101: Range), and two, whether G-SYNC falls back on fixed refresh rate V-SYNC behavior; if V-SYNC is “On,” G-SYNC will revert to V-SYNC behavior above its range, if V-SYNC is “Off,” G-SYNC will disable above its range, and tearing will begin display wide.

Within its range, G-SYNC is the only syncing method active, no matter the V-SYNC “On” or “Off” setting."

 

Znaci kad se V-sync upali u NV control panelu kako sam ja i mislio to nije ista stvar kao kad on bude upaljen u igri, a sa druge strane imas prednost da tearinga nikad nema. Kao sto se na njegovom testiranju i vidi (stranica 9) input lag je na taj nacin (v-sync on u NV control panelu i -3 FPS od rr monitora u Riva Tuneru) zanemarivo veci na 144hz nego kad je v-sync iskljucen, cak i kad je fps u igri 3 puta i vise veci nego rr monitora v-sync off na tom rr-u nema osjetnih prednosti po pitanju input laga. Smanjivanjem rr monitora input lag raste, ali opet to nije ne znam sta.

 

Po ovome se komotno u NV control panelu v-sync moze ukljuciti kako si ti i napravio.

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Dakle sve stima... koliko vidim njemu se dogadale iste stvari dakle ovako je kod mene u nekim scenama..

 

 

kada je gsync on i vsync on u cpanelu toga nema

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 22:28 (toxic).
9 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Zašto palit vsync u cp pa ga gasit u igri kad ima opcija "use the 3d app settings" 

IIII
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ako je overwatch u pitanju onda imaš problem jer ta igra nema UW podršku, rezolucija nije dobro prikazana pa od tuda i problemi sa trganjem slike.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ZGamer kaže...

Zašto palit vsync u cp pa ga gasit u igri kad ima opcija "use the 3d app settings" 

 Procitaj si onaj clanak iz blur bustersa gore, ako ti se neda citati cijeli procitaj barem dva posta iznad sto sam kopirao od tamo u vezi te problematike...

 

Uglavnom u nekiom igrama zna doci do tearinga kad je u NV control panelu v-sync iskljucen, kada upalis v-sync u NV control panelu, a u isto vrijeme imas upaljen g-sync onda se taj v-sync u NV control panelu ne ponasa kao klasican v-sync u igri, prednost je sto eliminira tearing u svim igrama, a ne zrtvujes input lag kao sa v-syncom kojeg upalis u igri. 

16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Intel najavljuje diskretnu grafiku 2020.

Čak su i twitter račun otvorili

 

https://mobile.twitter.com/IntelGraphics/status/1029792940648878080

 

Only real programmers collect their own garbage.
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Za to se vec zna vise od pola godine a Twitter su mozda tek otvorli uglavnom sretno im valjda ce biti dobra konkurencija zelenom i crvenom timu

AMD AntiBoy
8 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nadam se da će biti dobra konkurencija 

10 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ojj, otkriven novi "Foreshadow" problem koji je najvise pogodio naravno Intel, slicno kao Spectre/Meltdown. Problem je na svima od Skylake na gore (i AMD ali ne toliko). Ne zna se hoce li bit performance hita nakon patcha, ali do tada umene sve ugasito, ne dam ni 1 frame, na kraju ce se Intel/Ryzen iz nivelirat' kroz sve te patcheve

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
D3lBoy kaže...

Ojj, otkriven novi "Foreshadow" problem koji je najvise pogodio naravno Intel, slicno kao Spectre/Meltdown. Problem je na svima od Skylake na gore (i AMD ali ne toliko). Ne zna se hoce li bit performance hita nakon patcha, ali do tada umene sve ugasito, ne dam ni 1 frame, na kraju ce se Intel/Ryzen iz nivelirat' kroz sve te patcheve

 sto vi razbijate glavu glupostima majko mila 

AMD AntiBoy
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Patchevi imaju minimalnog utjecaja na nas desktop korisnike, a prednost je ionako dovoljno velika da se to ne bi izniveliralo niti nakon 76 patcheva.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
Patchevi imaju minimalnog utjecaja na nas desktop korisnike, a prednost je ionako dovoljno velika da se to ne bi izniveliralo niti nakon 76 patcheva.

 kolko cesto imas stutere ? :)

brijem da ti je svugdje gdje mozes imati 144fpsa proc na 100% :)

moram malo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 8:32 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
:)

Bio sam testirao famozni bf1 conquest kad je hrpa igraca i nisam naletio na stutter, a primjetim takve stvari.

Doduse taj bf1 i ac origins su jedine dvije igre gje je cpu lupao do 100%, s tim da je ac bio krekan pa je zbog one neke cheat zastite cpu cak i u meniju na 100% bio...

Moram probati crysis lol.
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
:)

Bio sam testirao famozni bf1 conquest kad je hrpa igraca i nisam naletio na stutter, a primjetim takve stvari.

Doduse taj bf1 i ac origins su jedine dvije igre gje je cpu lupao do 100%, s tim da je ac bio krekan pa je zbog one neke cheat zastite cpu cak i u meniju na 100% bio...

Moram probati crysis lol.

 Nije fora kad je 100% a nista se ne vrti u pozadini bar neki team speak itd..

A pitanje je koliko je to zapravo sigurnih 100% ne bih rekao da su ta OSD sranja 100% precizna

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Cak i sa starim 6600k nije bilo problema, bas sam radi iste rasprave isao igrati (doduse ne bf1 jer nije bilo ovog free triala) dok su u pozadini bili upaljeni discord, neki twitch stream, youtube i ne znam kolko tabova i problema nije bilo.

Ja mislim da to mora biti neka malo jaca aplikacija da bi pored igre malo jace opteretila cpu.
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 

Spolier: GTX 1080 cak 8% jaca na 1440p u prosjeku od 27 igara.

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

I trenutno cca 30% jeftiniji.

 

Već smo flop diskretne Vege obradili.

 

Malo gaming, pa ne ide, pa malo mining, pa ne ide, pa ne kraju konzole = spas.


Fakat trebaju Ryzen kartu odigrat i gpu segmentu, ako misle ostat kompetitivni. Kad Intel još tu dođe...eh

 

Jakovu hvala na TD unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 11:05 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ma ovo je vise da se vidi cista usporedba koja kartica je brza, jer kad sam rekao da AMD trenutno nema postene kartice za svoje high rr 1440p freesync monitore i da im je najjaca kartica u rangu sa GTX 1070ti neki su me popljuvali ovdje...

 

Ovih 8% djeluje malo, ali kad se pogleda ovaj graf vidi se koliko je gtx 1080 superiornija i brza.

 

 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Al ovaj put nema ni onoga uloženo/dobiveno = Vega.

 

Pri izlasku 2xxx serije još više bude besmislena.

11 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

znači skoro godinu dana kasnije i rezultati skoro isti

hm, a gdje je nestao famozni upgrejd od 20+ posto kroz drivere tijekom vremena, koji se uvijek uzima kao siguran plus 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Fine wine ipak ide u kvasinu ovaj put.

 

Jedino što ima se mora skinit kapa budući da vode rat na dva/tri fronta, sa kompanijama koje imaju višestruki buđet i koje su specijalizirane na svoje usko područje.

 

 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Onaj osjecaj kada znaš da si dao preko 1000 eura za monitor i imas srece sto skoro pa nema mane.

krv te mazo kako se ljudi zale na Acer Predatore x34 od starijih modela preko 34a (kojeg ja imam) pa sve do 34p i Z itd..

mwuahaha krv te koja spaljevina od firme..

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/search?q=X34&s=90&sec=discussions

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...

Fine wine ipak ide u kvasinu ovaj put.

 ništa bolje nije niti kod niže klase i kroz duži period - link

nevidija čak i bolja u napretku kroz drivere, makar je sve to drek na šibici obzirom na protek vremena

 

sjećam se da je vječni argument kod prepucavanja rx 480 vs gtx 1060 bio taj famozni dobitak kroz drivere, kad ono - šipak

jbga, to je kad ljudi misle da je nešto sigurica samo zato jer je tako bilo prije

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice