Iskon povecava brzine

poruka: 91
|
čitano: 31.287
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

Znali netko dali i Bnet ove godine (obično krajem 4 i početkom 5 mjeseca) povećava brzine?{#}

Ja sam ih zvao pa su rekli da nemaju informaciju o tome. {#}

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskon povecava brzine

A mene zanima,je li se može povećati brzina preuzimanja stvari s interneta? Recimo ako je 50 kB/s da dignemo nekako na 100 kB/s a da to nije način da ugasimo youtube,ili google chrom,recimo da je sve pogašeno. 

Nadam se da razumijete što hoću reći.

Ili to ovi kod iskona povećavaju s vremena na vrijeme? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

Možeš na način koji si opisao!

Optima je imala ili još uvijek ima 'crveni gumb' tj. na njihovoj stranici možeš aktivirati opciju da na sat vremena dobiješ najveću moguću brzinu i za to platiš 5 kn. Ili je barem tako bilo.

 

Ali u svakom slučaju možeš zatražiti paket sa većom brzinom ili kontaktirati SZK ako ti brzina nije onolika za koliko plačaš!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine

Da ne otvaram novu temu imam iskonov paket duo hr smart i sad me zanima dali je moguce povecati brzinu i gdje mogu povecati? Posto bih zelio online ju povecati a na njihovim stranicama i na moj iskon nemogu nigdje pronaci tu opciju :) Hvala unaprijed

nisam pio 9 mjeseci, a onda sam se rodio
12 godina
protjeran
offline
Iskon povecava brzine

ISKON akcija Vivax TPC-7151 Tablet

 

Cijena je veća za manji paket a manja za veći.

 

Akcija traje od 19.10. do 18.12. ili do isteka zaliha. Vrijedi za privatne korisnike, male tvrtke i obrte.

 

I da ih pohvalim.

 

Imam paket Trio start sa dva TV-a, i kad je jedan TV isključen, podatke skida i do 7 Mbps.

 

Za 266 kn mjesečno s 60 min besplatnog fiksnog telefoniranja (ni ne treba mi više) prema svim tel. operaterima najbolja su opcija za usere koji se spajaju preko "bakra".

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2013 9:40 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon povecava brzine

Iskon je u tešim problemima a neće priznat već napišu "radimo na otklanjanju teškoća"

 

Danas je šesti dan kako imam dropan link ispod specifikacija i ne trude se naći usrani kvar i otkloniti ga.

 

Ako je TV Box isključen dobivam 8Mbit, ako je uključen 5Mbit... moja brzina prijenosa je od sinoć

"Vaša trenutna brzina prijenosa podataka od CARNetove mreže iznosi: 931.82 kb/s"

Prosječna brzina u ovih 6 dana je 1.6 - 2.3 Mbit/s (umjesto 8Mbit)

 

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Iskon povecava brzine
Ziga kaže...

Iskon je u tešim problemima a neće priznat već napišu "radimo na otklanjanju teškoća"

 

Danas je šesti dan kako imam dropan link ispod specifikacija i ne trude se naći usrani kvar i otkloniti ga.

 

Ako je TV Box isključen dobivam 8Mbit, ako je uključen 5Mbit... moja brzina prijenosa je od sinoć

"Vaša trenutna brzina prijenosa podataka od CARNetove mreže iznosi: 931.82 kb/s"

Prosječna brzina u ovih 6 dana je 1.6 - 2.3 Mbit/s (umjesto 8Mbit)

 

 

 

Ziga, nema potrebe za generaliziranjem to što tebi šteka ne značo da svima šteka; ja bi prije rekao da te linija zeza. {#} Sta kaze propusnost linije u sučelju od routera? Za 8Mbit ja ne bih talasao, da ne ostanes bez njih (mogu oni napraviti da ti je box ugasen, ali link je i dalje 5Mbit)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
Jovanka kaže...

 

Ziga, nema potrebe za generaliziranjem to što tebi šteka ne značo da svima šteka; ja bi prije rekao da te linija zeza. {#} Sta kaze propusnost linije u sučelju od routera? Za 8Mbit ja ne bih talasao, da ne ostanes bez njih (mogu oni napraviti da ti je box ugasen, ali link je i dalje 5Mbit)

Šteka i drugima, vidi se po komentarima na fejsu, problem ima dosta korisnika a ne samo ja.

Telefon i telka rade super, samo Internet ne.

 

Svi koji imaju Trio paket imaju 8Mbit link, 3Mbit uzima TVBox i ostaje deklariranih 5Mbit. Nemaju oni šta uzimati, niti me veže ugovorna obaveza za njih.

 

Maksimalna propusnost koliko se sjećam da podržava 24Mbit/s

12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine
Ziga kaže...
Šteka i drugima, vidi se po komentarima na fejsu, problem ima dosta korisnika a ne samo ja.

Telefon i telka rade super, samo Internet ne.

 

Svi koji imaju Trio paket imaju 8Mbit link, 3Mbit uzima TVBox i ostaje deklariranih 5Mbit. Nemaju oni šta uzimati, niti me veže ugovorna obaveza za njih.

 

Maksimalna propusnost koliko se sjećam da podržava 24Mbit/s

@Jovanka ti je lijepo rekla da nema potrebe za generaliziranjem.

 

Maksimalna propusnost ovisi o liniji, stanju bakrenih žica itd.

 

Meni je maks. propusnost nekih 18Mbit, a nemam nikakvih problema s vezom (ne radi mi nitko u Iskonu da ih hvalim).

 

I u kakvim je to Iskon "problemima" ?

 

Može li link.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
16 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
Budokai kaže...

 

I u kakvim je to Iskon "problemima" ?

 

Može li link.

 

Odi na fejs i provjeri njihovu korisničku stranicu, svi se žale danima da je veza spora i da sve učitava vječnost.

Potvrdili su da "rade" na tome da otklone poteškoće prije 4-5 dana i ništa...

 

ne morate čitati moja "generaliziranja" tko vas tjera na to?

 

Ako već šesti dan nisu riješili problem onda imaju teške probleme!

 

 

14 godina
online
Re: Iskon povecava brzine

Meni je normalna situacija, Split, 8Mbps, skoro, tj. brzina varira oko 1MB u sekundi. Baš sam jutros instalirao WoT za oko sat i po (5,7GB downloada).

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 11:08 (Punti).
11 godina
offline
Iskon povecava brzine

Hoće li biti povećanja i za paket Iskon.Duo Smart ( 5 mbit ) 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Iskon povecava brzine
Ziga kaže...

Šteka i drugima, vidi se po komentarima na fejsu, problem ima dosta korisnika a ne samo ja.

Telefon i telka rade super, samo Internet ne.

 

Svi koji imaju Trio paket imaju 8Mbit link, 3Mbit uzima TVBox i ostaje deklariranih 5Mbit. Nemaju oni šta uzimati, niti me veže ugovorna obaveza za njih.

 

Maksimalna propusnost koliko se sjećam da podržava 24Mbit/s

 

Dosta korisnika nisu svi korisnici.

 

Putem QoS-a, TV ima highest, Telefon High, a net normal priority.

Nemaju svi koji imaju Trio paket 8Mbit, neki od nas putem social engineeringa imaju 10 Mbit {#}Ali isto tako tih 10Mbit se moze ograniciti da je Internetu dostupno samo 6Mbit bez obzira na upaljenu telku ili ne.

 

Ne veže te ugovorna obveza, veže te ugovor; a sigurno u small footprintu stoji "...ukoliko dopuštaju tehnički uvjeti..." ; zato sam te i pitao u proslom postu sta ti kaze "DSL line" u routeru.

 

Maksimalna propusnost ADSL2+ je 24Mbit; ali valjda ako si max 100m od DSLAMa {#}

 

Ziga kaže...

 

ne morate čitati moja "generaliziranja" tko vas tjera na to?

 

Ako već šesti dan nisu riješili problem onda imaju teške probleme!

 

 

 

Razumijem da si ljut, ali stvarno nema potrebe za ovakvim nastupom.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

iskon ima problema, ali ocito svi osim mene. Frend mi prije mjesec dana imao konekciju 1 a trebao je imati 5. I nista, zovi iskon i kazu nam: Evo sad bi konekcija trebala biti u redu. "Zasto je konekcija bila spora?" Ne bih znala...

Zanimljivo...

Nema vise providera koji je posten i bez problema...

[img]http://ch-slike.com/images/2013/09/09/buyYn.png[/img]
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon povecava brzine

Iskon definitivno ima problema. Precesti su ti ispadi neta...

Tel i TV radi OK, samo im je TV software spor i koma. Prijašnji je bio bolji/brzi.

Net jednostavno trokira - radi radi pa uspori. Parice su ok, zgrada nova - sve provjereno.

U zadnje vrijeme sam primijetio veće download brzine, nisam cekirao upload.

Imam trio sa dva tv-a u Zg (zapad)

 

+
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

E da nisam rekao u proslom postu, meni zna past internet na 5 sekundi pa do 3 minute... Za pop!zdit... I to bas kad sam ja ingame... {#}

[img]http://ch-slike.com/images/2013/09/09/buyYn.png[/img]
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 14:34 (Svenos).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon povecava brzine

Link je u komi..a ja dobio sugestiju da promijenim telefonski kabel...

 

Status:Cable connectedLine mode:ADSL2+Maximum line rate:4148 kbps (downstream) / 316 kbps (upstream)Noise margin:5.9 dB (downstream) / 5.8 dB (upstream)Line attenuation:36.8 dB (downstream) / 41.4 dB (upstream)Output power:19.3 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Pod hitno mjenjaj kabel i sve spojeve, od uvoda do uticnice i novi kabel do rutera, jer margina ti je užas.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
PC - stručnjak kaže...
Pod hitno mjenjaj kabel i sve spojeve, od uvoda do uticnice i novi kabel do rutera, jer margina ti je užas.

Telefonski kabel i ovo je u kanalicama.

 

Net zeza 6 dana, telka je uredno radila do jučer navečer..Cijeli dan telka ne radi niti se može inicijalizirati

 

Resetirali su me, inicijalizacija opet, mijenjao kablove i opet ista stvar.

 

Ili je do njih ili je do routera....

 

proradilo....

 

10mbit link, ping je minimalan, prije je bilo 55-80ms

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 21:25 (Ziga).
12 godina
protjeran
offline
Iskon povecava brzine

Imao sam problema prije godinu dana no ispostavilo se da je kod mene 2kvar".

Downstream mi je polako padao i spustio se na 5 Mbit, tako da su mi i TV-i i internet bili u komi.

 

"Telefonski" tehničari su mi stalno govorili da promijenim kabel od routera do utičnice, no ništa nije pomagalo.

 

E, onda nakon pet-šest dana natezanja poslali su mladog pametnog tehničara koji je odmah skontao u čemu je problem.

 

Otišli smo na tavan gdje je glavna razvodna kutija za telefon.

Tamo su bakrene žice bile toliko oksidirane da nisi mogao prepoznati bakar. Sreća, bilo je viška kabla, pa je odrezao oksidirane dijelove, ponovno ufrkao žice, zatvorio kutiju i od tada ni P od problema s pucanjem veze ili sa smanjenjem brzine.

 

Eto, svašta se desi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Iskon povecava brzine

Pazi sad ovo:

 

Jučer me zove cura iz Iskona, s pitanjem hoću li potpisati ugovor, obzirom da mi je postojeći istekao već ima ohoho i počne mi priču o tabletima i popustu na prva tri mjeseca od 50%. Ja, pošto intenzivno pratim sve ponude, odbijem i jedno i drugo i još joj napomenem da za tablet trebam promijeniti paket. Ona prizna, i onda mi ponudi povećanje od 1Mbps koje nije nigdje službeno ponuđeno. Zanimljivo, počeli su sa individualnim pristupom. Srećom, i VIP/Bnet je dovukao kabel do vrata, pa nastavljam kalkulirati do Božića, a onda ćemo vidjeti tko ima bolju ponudu. Realno, odmah bi prešao na Bnet, ali oni nemaju BabyTV kanal u osnovnom paketu za kojim je moja malena luda, pa bih morao uzeti dječji paket.

 

Kako bilo, ako vas zovu i nude vam da potpišete ugovore, spomenite im i dodatnih 1Mbps. Neće im biti drago, ali bi vama moglo biti zanimljivo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
Punti kaže...

Pazi sad ovo:

 

Jučer me zove cura iz Iskona, s pitanjem hoću li potpisati ugovor, obzirom da mi je postojeći istekao već ima ohoho i počne mi priču o tabletima i popustu na prva tri mjeseca od 50%. Ja, pošto intenzivno pratim sve ponude, odbijem i jedno i drugo i još joj napomenem da za tablet trebam promijeniti paket. Ona prizna, i onda mi ponudi povećanje od 1Mbps koje nije nigdje službeno ponuđeno. Zanimljivo, počeli su sa individualnim pristupom. Srećom, i VIP/Bnet je dovukao kabel do vrata, pa nastavljam kalkulirati do Božića, a onda ćemo vidjeti tko ima bolju ponudu. Realno, odmah bi prešao na Bnet, ali oni nemaju BabyTV kanal u osnovnom paketu za kojim je moja malena luda, pa bih morao uzeti dječji paket.

 

Kako bilo, ako vas zovu i nude vam da potpišete ugovore, spomenite im i dodatnih 1Mbps. Neće im biti drago, ali bi vama moglo biti zanimljivo.

Ma da ja njima i tih 1 MB... trenutno im plaćam oko 300 kuna, uzeo sam Trio paket prije nekih tri godine, istekao mi je ugovor, kad sam uzimao, cijena je bila 270 kuna. Nije velika razlika, al nek se napravi par poziva prema mobitelima, hop, eto 320 kuna račun. Za te novce mogu od H1 dobiti SVE pakete osim premium, plus 20 Mb download, dakle, tri put više nego što sad imam. Imali su prezentaciju u Garden Mallu do prije koji mjesec pa sam sjeo i malo drndao po TVu, sučelje im leti naspram Iskonovog.
Da, znam da ih boli kuki za korisnike i da samo žele nekakve bonuse i dodatke. No prilično sam razočaran podrškom. 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
14 godina
online
Iskon povecava brzine

H1 - nisu mi ostavili dojam ozbiljne firme, a i nemaju mražnu snimalicu, koliko sam uspio shvatiti. A čitam ovuda i primjedbe korisnika... više mi se čini da su u raspadu.

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Iskon povecava brzine

Od Iskona (ako govorimo o vezi preko bakrene parice koje obuhvača skoro cijelu RH, trenutno nema jeftinijeg ponuđača ).

 

TRIO START:

 

  • telefon; 60 minuta prema svim mrežama (sasvim dovoljno pored svih tih mobitela)
  • internet do 5 Mbits ...512 kbps upload (Podatke skida do 7mbits kad je jedan TV isključen, bez ikakve nadoplate)
  •      DVA prijamnika odn. dva TV-a  

  • 17 čistih radio postaja, You tube (prikaz najgledanijih, tražilica You Tube), Facebook itd..

 

Sve to za 266,64 kn mj. uz ugovor na dvije godine.

 

EDIT;

 

@Father_Dougal

 

Da, sučelje je sporo, daljinski je katastrofa, (samo lijepo izgleda) tvrd je kao da su ga Sovjeti pravili 1968 godine. :D

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 20:01 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Punti kaže...

H1 - nisu mi ostavili dojam ozbiljne firme, a i nemaju mražnu snimalicu, koliko sam uspio shvatiti. A čitam ovuda i primjedbe korisnika... više mi se čini da su u raspadu.

Ja sam korsinik H1, i slazem se s tobom, ali caka je u tome da se treba dugo cekat, dok je barem meni usluga vrhunska , i SZK jedna od najboljih. Jednog kisovitog dana mene nije bilo doma i puko grom i pregorio adapter, prijavim kvar , kroz 2 dana doso tehnicar (u nedjelju) to rijesit, tako da s te strane same pohvale, dok samo ukljucivanje je dug i trnovit put.

12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine
Punti kaže...

Pazi sad ovo:

 

Jučer me zove cura iz Iskona, s pitanjem hoću li potpisati ugovor, obzirom da mi je postojeći istekao već ima ohoho i počne mi priču o tabletima i popustu na prva tri mjeseca od 50%.

 

Pazi samo da te ne isključe jer više nisi pod ugovorom.

To mogu učiniti svakog trena pa ostaneš na 10-15 dana i bez TV-a i bez interneta i bez fiksnog telefona.

 

Znam obitelj kojoj se to desilo.

 

 

Punti kaže...

Kako bilo, ako vas zovu i nude vam da potpišete ugovore, spomenite im i dodatnih 1Mbps. Neće im biti drago, ali bi vama moglo biti zanimljivo.

Ne kontam tih dodatnih 1 Mbps, jer u ugovoru ti piše da ti mogu isporučiti i manje od 5 Mbps. odn 2.5 Mbps. (garantirana minimalna brzina).

 

Jedino su ukakali s Tabletom.

Meni su isto preko telefona rekli da moram preći na veći paket da bih mogao uopće dobiti taj Vivax Tablet.

Rekao sam im da sam nakon prestanka ugovora (koji mi istječe 28.10 ~ Ugovor je bio na 24 mj.) ja OPET novi korisnik jer nisam pod ugovorom i ako hoću moram ponovno sklopiti novi, a oni kažu da nisam novi već "stari". !!??

 

Pa to ima samo u Rvackoj.

Budem ih sve tužil Bandiću.

 

Cijena od 169 kn za Tablet, je za nove korisnike koji uzmu bar Trio Start a nas "vjerne" korisnike tko y*** ??

 

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
16 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
Budokai kaže...

 

Pazi samo da te ne isključe jer više nisi pod ugovorom.

Ja sam platio 500Kn priključak bez ugovorne obaveze i imam i dalje tv, internet i telefon.. ne vidim zašto bi ikog isključivali dok god podmiruje mjesečne račune?

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine
Ziga kaže...
Ja sam platio 500Kn priključak bez ugovorne obaveze i imam i dalje tv, internet i telefon.. ne vidim zašto bi ikog isključivali dok god podmiruje mjesečne račune?

Oni za*ebavaju pretlatnike, a ti !?  Ti si za njih suho zlato.

Takve kao ti koji uzimaju pakete bez pretplate, čuvaju kao kap vode na dlanu. {#}

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
14 godina
offline
Iskon povecava brzine

Pa i nisi u pravu. {#}

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Iskon povecava brzine

Dobro onda {#}

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice