AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.089.187
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

"WCCFTech adds"

 

izvor im je njesra

 

 

mrki_tua kaže...

 Znači tko je kupio am4 u 2017., to ipak nije bilo futureproof. 😂

 

kako si dosao do tog zakljucka? ostaje AM4 socket

 

Pa zbrojio sam 2 i 2, dobio 4. Cinično sam rekao, naravno da je futureproof.

Festina lente
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogotovo kad na jeftiniju B350 plocu stavis 16 jezgrasa pa se pocnes pitat otkud miris zapaljene plastike...

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po mojoj procjeni neće sigurno biti 16 jezgri, 12 možda, ali jako možda. Mislim da će ostati na 4+4 modulima. Ionako je 8 jakih jezgri više nego dovoljno za mainstream, za sve ostalo tu je HEDT a tu amd ima lufta dizati sa 16 na 32 jezgre.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Pogotovo kad na jeftiniju B350 plocu stavis 16 jezgrasa pa se pocnes pitat otkud miris zapaljene plastike...

 

bit ce dovoljno staviti nekog 6c/6t sa integriranom vegom :)

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a šta im sada ccx moduli ostaju na 4 jezgre ili rade na zen2 pomak na 8 jezgri po ccx, u suprotnom dvo kanalni ddr4 neće moć napojit 4 x 4 ccx.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kratko pitanjce...slažem novu konfiguraciju, Ryzen 5 za moje potrebe nije potreban a matična mi se dopada zbog display porta.

 

AMD Ryzen 3 2200G Socket AM4

MSI B350M Mortar, s.AM4, 7A37-002R

DDR4 16GB 2x8GB PC4-25600U 3200MHz CL16 G.Skill RipJaws , F4-3200C16D-16GVKB

 

Da li je navedena kombinacija konponenti ok? Može li nešto bolje za tu cijenu?

Od prije imam SSD Samsung EVO i napajanje 430W.

Hvala na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Po mojoj procjeni neće sigurno biti 16 jezgri, 12 možda, ali jako možda. Mislim da će ostati na 4+4 modulima. Ionako je 8 jakih jezgri više nego dovoljno za mainstream, za sve ostalo tu je HEDT a tu amd ima lufta dizati sa 16 na 32 jezgre.

mogli bi stavit i 6 + 6 module :)

 

anyway izgleda da su počeli "core wars"

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanMi kaže...

Kratko pitanjce...slažem novu konfiguraciju, Ryzen 5 za moje potrebe nije potreban a matična mi se dopada zbog display porta.

 

AMD Ryzen 3 2200G Socket AM4

MSI B350M Mortar, s.AM4, 7A37-002R

DDR4 16GB 2x8GB PC4-25600U 3200MHz CL16 G.Skill RipJaws , F4-3200C16D-16GVKB

 

Da li je navedena kombinacija konponenti ok? Može li nešto bolje za tu cijenu?

Od prije imam SSD Samsung EVO i napajanje 430W.

Hvala na odgovorima.

 

On ti nije potreban ali 16gb rama je ?

Ideš na 16gb zbog integrirane grafe i misliš gejmat sa njom ?

430w je dovoljno, no ima napajanja koja su deklarirana na 400w a ne mogu isporučit ni 200w, stoga reci o kojem se točno napajanju radi.

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanMi kaže...

Kratko pitanjce..

Da li imaš potrebe za 16 GB RAMa?

6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Komp ne bi uopće služio za igranje igrica.

Koristio bi se za surfanje, multimediju, Photoshop, 3D crtanje, te ponekad za FEM proračune.

Za sve ovo mi ne treba neka brutalna grafika pa mi je APU super izbor sve dok mi može isporučiti 2560x1440@75 Hz, na ovoj rezoluciji HDMI 1.4 ide samo do 60 Hz a DP do 75 Hz (isprobano) Ok, 60 - 75 Hz nije neka razlika...

Četiri fizičke jezgre su mi sasvim dovoljne jer dosta od ovoga što koristim niti "ne vidi" više od toga pa mi Ryzen 5 realno ne treba a skoro pa je duplo skuplji, ispravite me ako nisam u pravu.

16 GB je možda puno ali bojim se da će mi FEM proračuni ponekad pucati sa samo 8 GB RAM-a.

Jedino šta bih možda mogao je da kupim sad 2x po 4 GB a onda ako ne bude dosta, kupim još toliko pošto MBO ima četiri slota za RAM. No, mislim da mi to onda na kraju dođe skuplje.

E da, napajanje...Corsair 430 W

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 17:10 (IvanMi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jednostavno moras biti dobro upucen u tematiku kako ne bi preplatio nesto. Zato uvik lagano pratim situaciju i pomazem frendovima kad kupuju. 

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Jednostavno moras biti dobro upucen u tematiku kako ne bi preplatio nesto. Zato uvik lagano pratim situaciju i pomazem frendovima kad kupuju. 

 

Ali to nije razlog zašto su takve cijene, razlog je taj šta oni imaju na lageru određen broj procesora 1 serije i kad netko neupućen dođe kupovati (da, ima i takvih) procesor, trgovac će reći kako je upravo taj best buy, itd. Trgovac je trgovac. 

Festina lente
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slažem se brate, ali ovaj Instar je baš gadost. I onda se čude što ljudi nisu zadovoljni, želim kupiti u HR, ali nekad me tjeraju na pravu potragu.

 

Srećom kužim što kupujem, i znam neke trgovce pa se snađem, al žao mi bude nekih ljudi u toj priči.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Slažem se brate, ali ovaj Instar je baš gadost. I onda se čude što ljudi nisu zadovoljni, želim kupiti u HR, ali nekad me tjeraju na pravu potragu.

 

Srećom kužim što kupujem, i znam neke trgovce pa se snađem, al žao mi bude nekih ljudi u toj priči.

 

Ne kupujem više ništa ovdje, osim nekih prčukarija koje mi se ne da čekat tipa termalna pasta, kabel, itd. pa skoknem do chipoteke, hgspota, links, šta mi je bliže/povoljnije...

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 12:32 (mrki_tua).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj Ryzen je iz linksa, a sve komponente zapravo. Osim grafe, ona je strankinja. :)

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 :)

 

 
 
 

 

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 15:04 (hrvooje).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 :)

 

   

 

To su očekivanje tehnikalije, prostora za nabit još 16 CPU jezgri je bilo od samog početka prvih Thredripanera.Ali nisi odradil posel do kraja(Googlati), jer da jesi onda bi okačio i video ili novi AMD CPU hladnjak za Threadripaner procove.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napravio sam si upgrade na r5 2600 i uzeo aftermarket cooler.

Možda veceras stignem to upregnut, čisto me zanima hoce li se memorija jednako ponašati kao i na r5 1600..

sto se tice samih performansi ulog je bio kada prodam r5 1600 cca 600 kn, vjerujem da cu ga imat na nekih 4.1ghz - 4.2ghz vs trenutnih 3.7ghz

 

razmisljao sam o intelu ali i5 8400 koji mi paše u budget mi nije bilo opcija neg samo 8600k tj 8700k sto mi je vec bez zamjene ploca dosta novaca.

Tesko da bih se kod Intela zadovolji nekom low end plocom prije svega zbog VRM-ova i visokih taktova.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 12:15 (toxic).
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Napravio sam si upgrade na r5 2600 i uzeo aftermarket cooler.

Možda veceras stignem to upregnut, čisto me zanima hoce li se memorija jednako ponašati kao i na r5 1600..

sto se tice samih performansi ulog je bio kada prodam r5 1600 cca 600 kn, vjerujem da cu ga imat na nekih 4.1ghz - 4.2ghz vs trenutnih 3.7ghz

 

razmisljao sam o intelu ali i5 8400 koji mi paše u budget mi nije bilo opcija neg samo 8600k tj 8700k sto mi je vec bez zamjene ploca dosta novaca.

Tesko da bih se kod Intela zadovolji nekom low end plocom prije svega zbog VRM-ova i visokih taktova.

 baš sam se prisjetio ovog tvog posta od nekidan

nadam se da ga nećeš ponavljati 

 

toxic kaže...

 Ja sam se zahebo, htio sam ustedit par sto kuna...

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Napravio sam si upgrade na r5 2600 i uzeo aftermarket cooler.

Možda veceras stignem to upregnut, čisto me zanima hoce li se memorija jednako ponašati kao i na r5 1600..

sto se tice samih performansi ulog je bio kada prodam r5 1600 cca 600 kn, vjerujem da cu ga imat na nekih 4.1ghz - 4.2ghz vs trenutnih 3.7ghz

 

razmisljao sam o intelu ali i5 8400 koji mi paše u budget mi nije bilo opcija neg samo 8600k tj 8700k sto mi je vec bez zamjene ploca dosta novaca.

Tesko da bih se kod Intela zadovolji nekom low end plocom prije svega zbog VRM-ova i visokih taktova.

 

 Memorija bi ti bez greske trebala raditi na deklariranim brzinama posto ryzen+ ima bolji memory kontroler tako da ces na kraju dobiti solidan boost od memorije + veceg oc-a, a i same cinjenice da ryzen+ ima bolje cache latencije.

 

Nadam se da me nece sada bakljama napasti ovdje, ali cak i najjeftinije z370 ploce nemaju problema sa vrm-om, objasnio profesor der8auer na 10:00. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

Napravio sam si upgrade na r5 2600 i uzeo aftermarket cooler.

Možda veceras stignem to upregnut, čisto me zanima hoce li se memorija jednako ponašati kao i na r5 1600..

sto se tice samih performansi ulog je bio kada prodam r5 1600 cca 600 kn, vjerujem da cu ga imat na nekih 4.1ghz - 4.2ghz vs trenutnih 3.7ghz

 

razmisljao sam o intelu ali i5 8400 koji mi paše u budget mi nije bilo opcija neg samo 8600k tj 8700k sto mi je vec bez zamjene ploca dosta novaca.

Tesko da bih se kod Intela zadovolji nekom low end plocom prije svega zbog VRM-ova i visokih taktova.

 baš sam se prisjetio ovog tvog posta od nekidan

nadam se da ga nećeš ponavljati 

 

toxic kaže...

 Ja sam se zahebo, htio sam ustedit par sto kuna...

 

 Da :)

iskreno strah me bilo ici u ovo, vec sam to prije mislio napraviti ali me jos uvijek strah..

ulog je 600kn (bez obzira na memoriju) ovaj veci takt mozda vrijedi? Mislim samo se tjesim :)

ok ulozio sam dodatnih para za 212x cooler ali to sam ionako mislio i na ovog stavit na kraju krajeva ostat ce za slijedeci proc.

 

Meni je pomisao imati i5 8400 još više strasi - ne bih u rasprave jer ce se naci dezurni koji ce reci da je to bolje.. ali...

 

No ulog u i5 8600k tj u mojem slucaju bi to bilo i7 8700k nije bas mali

Dakle dodatnih 1200 kn u proc i isto tolko u maticnu i jos na to cpu cooler koji tada ne bi bio ovaj jadnicak vec bih morao ici na vodu a to se prkosi mojoj odluci da vise voda u moj pc nece pa bi morao uzeti noctua za 500-600kn a kad to sve zbrojis nije mi bas lijepo.

Realno za proc mozda izvucem oko 1000 kn a za plocu bi dobio cca 400kn

 

Zapitas se :)

Suma

r5 2600 1600kn + cooler 250 kn

i7 8700k 2800 kn + cooler 550 kn + ploca ajmo neku jeftiniju za 1000 kn 

 

ovih ajmo reci 1400kn oduzmem

za intela dodatno izdvajanje je minimalno 2400kn

a ovo me kostalo 600 kn tj 850 kn s coolerom

Razlika 1550 kn otprilike

 

da je to i5 8600k razlika bi bila dodatno nekih 600-700kn a poprilicno sigurno bi morao imati vodu unutra pa mozda koja stotka gore.

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne treba nikakva voda za 8600k, dovoljan je neki malo jaci air cooler, a takvih vec imas za 400k...

 

EDIT: Tj ima i za 330kn kolko dode Fortron Windale npr.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 12:50 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Ne treba nikakva voda za 8600k, dovoljan je neki malo jaci air cooler, a takvih vec imas za 400k...

 

EDIT: Tj ima i za 330kn kolko dode Fortron Windale npr.

ma okey ali ovisi koji takt zar ne ?

Uglavnom da ne idemo u rasprave bilo koja druga kombinacija bi bila vise love i to je to.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Velis bilo koja a izaberes 8700k vs ryzen 1600/2600 lol i cudis se razlici.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
war3_tft kaže...

Ne treba nikakva voda za 8600k, dovoljan je neki malo jaci air cooler, a takvih vec imas za 400k...

 

EDIT: Tj ima i za 330kn kolko dode Fortron Windale npr.

ma okey ali ovisi koji takt zar ne ?

Uglavnom da ne idemo u rasprave bilo koja druga kombinacija bi bila vise love i to je to.

Otrove,

 

držim fige da to sve proradi kako spada i da dobiješ max potencijal od te memorije, eto da smo napokon i na forumu dobili ryzen refresh 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Velis bilo koja a izaberes 8700k vs ryzen 1600/2600 lol i cudis se razlici.lp

 jel ti citas?

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

moze brisanje poruke

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 11:43 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

BTW, jel' netko primjetio A320/B350 ploče sa updejtanim BIOSom za nove proceve u dućanima? Ili se još prazni stari lager pa ih moraš cimat da ti preflešaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mad Ant kaže...

BTW, jel' netko primjetio A320/B350 ploče sa updejtanim BIOSom za nove proceve u dućanima? Ili se još prazni stari lager pa ih moraš cimat da ti preflešaju?

 

one koje imaju updejtani bios bi trebale imati naljepnicu na pakovanju na kojoj to pise (ryzen 2xxx support, sta li vec)

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice