AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Koliko je Ryzen 5 2500X lošiji od 2600 (ili pak nije)? 30% je jeftiniji i 4/8 je za razliku od 6/12 kod 2600. Ima i duplo manje cachea (8 umjesto 16).

Gledao sam neke testove (pitanje je i koliko su relevantni) i u nekima čak ima više frejmova u igrama od 2600.

 R5 2600 je bolji, nije za puno fpsa ali je bolji. Pogotovo ces vidjet u igrama koje traze vise jezgara (battlefield i sl.).

 Uglavnom, osobno nisam nikog vidio da je uzeo ovdje sa foruma 2500x jer je on najjeftiniji 950kn, dok je r5 2600 1250kn.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Rhodin kaže...

Ansha ti stalno spominješ te "ogromne količine" prodanih i9 - koje su to "ogromne količine"? On se ni ne proizvodi u "ogromnim količinama", već u razini statističke pogreške u usporedbi sa ostalim procesorima, a dobar dio te "ogromne količine" završi ko škart i prodaje se kao i7...

 

Ajde malo...

 

Jači je, istina, ali je skup ko vrag i nisam siguran čemu ga spominjat sa takvim pretjerivanjima... Te "ogromne količine" vjerojatno nisu u razini 2% prodanih intel desktop procesora ove godine, a kamo li opčenito...

Pa 3. najprodavaniji cpu na Amazonu i najprodavaniji intelov cpu kod njih trenutno, to ti je statisticka pogreska? Sta reci?

Znači vrtimo se u krug sa onim "prvi najprodavaniji" sa 3 reviewa, naspram onih od nekoliko stotina ili tisuća od prije mjesec dana?

OK...

 

konkretne brojke nemaš, ali statistika je ispravna!

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
ansha kaže...
Rhodin kaže...

Ansha ti stalno spominješ te "ogromne količine" prodanih i9 - koje su to "ogromne količine"? On se ni ne proizvodi u "ogromnim količinama", već u razini statističke pogreške u usporedbi sa ostalim procesorima, a dobar dio te "ogromne količine" završi ko škart i prodaje se kao i7...

 

Ajde malo...

 

Jači je, istina, ali je skup ko vrag i nisam siguran čemu ga spominjat sa takvim pretjerivanjima... Te "ogromne količine" vjerojatno nisu u razini 2% prodanih intel desktop procesora ove godine, a kamo li opčenito...

Pa 3. najprodavaniji cpu na Amazonu i najprodavaniji intelov cpu kod njih trenutno, to ti je statisticka pogreska? Sta reci?

Znači vrtimo se u krug sa onim "prvi najprodavaniji" sa 3 reviewa, naspram onih od nekoliko stotina ili tisuća od prije mjesec dana?

OK...

 

konkretne brojke nemaš, ali statistika je ispravna!

Majko mila   Otvori na amazon.com cpu bestsellers listu  Sve ti crtat treba 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanjce za linux zajednicu.

Kako vam se doima Ryzen sistem, od instalacije do rada na programima, kao i preporuka koji linux se bolje nosi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

 ali mogu reci da s tim procesorom stvar radi i vise nego dobro.

 Na koji način? Ne znam baš da će kodirat i arhivirat brže negona win7.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ansha jbte nikad više neću uzet Giginu ploču (čitaj: nasjeo sam na VRM marketing).

 

Toliko muke ok bazičnog oc-a nisam u životu imao.

 

Memoriju OC-at  na Giginom biosu je nuklearna fizika. Pazi, sad mi radi na 15-15-15-34 3600 1T, a prije toga jedno 2 sata nisam mogao natjerat obični XMP 3200 (novi Bios).

 

U biti kao da imam Rižu. 

 

Oprosti mi Asuse, više nikad neću pogledat drugog proizvođača.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

ansha jbte nikad više neću uzet Giginu ploču (čitaj: nasjeo sam na VRM marketing).

 

Toliko muke ok bazičnog oc-a nisam u životu imao.

 

Memoriju OC-at  na Giginom biosu je nuklearna fizika. Pazi, sad mi radi na 15-15-15-34 3600 1T, a prije toga jedno 2 sata nisam mogao natjerat obični XMP 3200 (novi Bios).

 

U biti kao da imam Rižu. 

 

Oprosti mi Asuse, više nikad neću pogledat drugog proizvođača.

 Pa nije asus jedini dobar, MSI i asrock imaju ok bios (msi nešto bolji po meni).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mate brate kaže...
Damir22 kaže...

 ali mogu reci da s tim procesorom stvar radi i vise nego dobro.

 Na koji način? Ne znam baš da će kodirat i arhivirat brže negona win7.

 

Neznam, sve sto ja radim radi odlicno, iako kazem, ni ja prvi ne volim win10, 7 je daleko (meni) bolja, brza i manje gnjavi, ali sto je tu je.

 

Ako imas gigabyte plocu, navodno postoji neki njihov utility koji slipstreama sve sto treba da se moze instalirati na w7, ali nisam isprobavao.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

ansha jbte nikad više neću uzet Giginu ploču (čitaj: nasjeo sam na VRM marketing).

 

Toliko muke ok bazičnog oc-a nisam u životu imao.

 

Memoriju OC-at  na Giginom biosu je nuklearna fizika. Pazi, sad mi radi na 15-15-15-34 3600 1T, a prije toga jedno 2 sata nisam mogao natjerat obični XMP 3200 (novi Bios).

 

U biti kao da imam Rižu. 

 

Oprosti mi Asuse, više nikad neću pogledat drugog proizvođača.

 Pa nije asus jedini dobar, MSI i asrock imaju ok bios (msi nešto bolji po meni).

 Pazi, imaju utility program za flashanje iz winsa koji ne radi...Nikome.  U novom F9 biosu kod memorije imaš manual oc i pazi sad - NEMAŠ više frekvenciju NEGO PROFILE i onda kad selektiraš tipa DDR 3400 on ti sam počne šaltat tajminge bez obzira što si forsao svoje manualno i isključio enchanced sranja.

Forumaši su mi rekli na to - "To ti je Giga. Super HW al najveći šit od sofwarea."  

Također jbo VRM kad dobiješ mućak od proca. 

Asrock je vidim isto na dobrom glasu s podrškom. 

E jedva čekam da se rješim ovoga. Netko tko hoće oob setup, bez ocanja, super preporuka, al za OC muka živa.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?

 Deda ti si prekaljeni informatičar ti ne spadaš u skupinu ne radi nikome.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?

 

To je zaista rizično.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Danas se sve nadograđuje preko OS-a od televizora, konzole, telefona...pa zašto ne i jedna matična ploča koja je daleko jeftinija od svega nevadenog...nismo više u devedesitma.

Zato postoje dual biosi a struja mi nije nestala od ne znam kada...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 14:36 (XXX).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?

 Deda, ti tu svoju b360 moš flešat preko daljinskog upravljača i gradi za rakiju. Ovo je ipak noviji chipset, tako da im treba jedno 124 godine da proradi.

 

https://www.google.com/search?q=gigabyte+app+center+doesn%27t+work&oq=gigabyte+app+center+dosn%27t+w&aqs=chrome.1.69i57j0.9223j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

mislioc kaže...
XXX kaže...
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?

 Deda ti si prekaljeni informatičar ti ne spadaš u skupinu ne radi nikome.

 Njemu je i PC konzola. Toliko je dobar. Mi obični smrtnici nikad nećemo bit na tom nivou.


Evo polla : Bios flešam

 

 

 

14 Old School devedesete i QFLASH
5 Kao pro Deda iz Winsa
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 16:02 (DarthMarkus).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E da

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...
XXX kaže...
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?

 

To je zaista rizično.

 je rizicno u pm..

pogotovo kada postoje u danasnje vrijeme autorecover bios ploce.

ak se ne varam svaka nova ploca to posjeduje.. tzv dual bios..

gigabyte sigurno ima na svakoj ploci...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 16:27 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
NiramX kaže...
XXX kaže...
Ja svoju flešam iz windowsa bez problema a biosi izlaze svako malo. Kak ne radi nikome?

 

To je zaista rizično.

 je rizicno u pm..

pogotovo kada postoje u danasnje vrijeme autorecover bios ploce.

ak se ne varam svaka nova ploca to posjeduje.. tzv dual bios..

gigabyte sigurno ima na svakoj ploci...

 

 

Istina, ali bilo je slučajeva, iako rijetkih, u kojima i recovery opcija nije pomogla.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napisao si da ne radi nikome, znači pričaš gluposti.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

Deda nemoj shvaćat sve doslovno. 

 

Nadam se da jednog dana budemo na tvom nivou i da nam sve radi kao na konzoli.

 

P.S. Oprosti, oprosti, oprosti mi

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

 

Deda nemoj shvaćat sve doslovno. 

 

Nadam se da jednog dana budemo na tvom nivou i da nam sve radi kao na konzoli.

 

P.S. Oprosti, oprosti, oprosti mi

 Zasrao si motku, posipao se pepelom...ajde oprošteno. Drugi puta pamet u glavu my young padawan.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Više nikada neću reći "nikome".

 

Ode za kaznu klokat memoriju još jednom i čekat da mi se boota od 235 put.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne kužim samo zakaj o svemu tome u Ryzen temi...Si kupio Ryzena ili je ispalo kako sam rekao da ga nikada nebuš kupio pa ni tada

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato što je Gigna memorijska podrška na Intelu ekvivalent Rižinoj.

 

Btw, ako novi Ryzen bude imalo onome što mu se predviđa, ode 9700 na panj u 3 sek. I to s guštom.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 19:09 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolega, imaš brutalan komp, zašto jednostavno ne uživaš?!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoguća misija. Davno je uživanje prešlo u sadomazohizam.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
za uživanje ne treba puno 😊
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo, 3 posta i već na konzoli.

 

NIKADA

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Evo, 3 posta i već na konzoli.

 

NIKADA

Nemoj zezat da nemas bar Playstation2?

 

Ako se gaming PC trziste ne stalozi, ja bi lako moga na PS5 ili neki XBox...

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
DarthMarkus kaže...

Evo, 3 posta i već na konzoli.

 

NIKADA

Nemoj zezat da nemas bar Playstation2?

 

Ako se gaming PC trziste ne stalozi, ja bi lako moga na PS5 ili neki XBox...

 

 Zadnja konzola kod mene je bila Sega MegaDrive i iznajmljivani PS1. Od tada samo PC, bajo moj.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kul kul, ti si cistokrvni kompjuteras.

Tako se i ja osjecam, ali zasto ne imati alternativni HW, makar inferioran..?

 

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice