AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Shockwave kaže...
mislioc kaže...

https://www.amd.com/en/product/8451 sada je 3200mhz standard za Ryzena što se memorije tiče. L3 32mb .

 Udahni duboko....

 I dalje se zna tko je kralj gaminga ovo je samo AMD prezentacija, a znamo da će u na testovima to biti gain ravan 0. Razbit će to deveta generacija Intela u gamingu kao beba zvečku. Ostaje vam Cinebench kao i do sada.

 Imas li ti tog kralja gaminga? Svi ste jaki samo na rijecima i besplatnom reklamiranju Intela...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
mislioc kaže...
Shockwave kaže...
mislioc kaže...

https://www.amd.com/en/product/8451 sada je 3200mhz standard za Ryzena što se memorije tiče. L3 32mb .

 Udahni duboko....

 I dalje se zna tko je kralj gaminga ovo je samo AMD prezentacija, a znamo da će u na testovima to biti gain ravan 0. Razbit će to deveta generacija Intela u gamingu kao beba zvečku. Ostaje vam Cinebench kao i do sada.

 Imas li ti tog kralja gaminga? Svi ste jaki samo na rijecima i besplatnom reklamiranju Intela...

 Ima i3, koji ce uskoro sluzit kao privjesak  9 generacija intela je vec odavno vani, o cem pricamo ? Ak je R5 2600 na razini i5 8400/9400f, mogu si tek mislit na cem ce tek bit 3600 sa 15% vecim ipcem i klokom  btw, pusti lika... Jedan post mu je da je amd best buy, drugi post mu je da intelu nema ravnog, klasican intelas 

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto se MSI tice, vjerojatno ce ponuditi "beta" bios i tako se ograditi od mogucih problema/padobranaca. Pa tko zeli...

Sto se AMD-a tice, sve ovisi o tome tko je sto ocekivao. Na kraju krajeva i prva generacija je jos uvijek dovoljna za 99.9% korisnika.

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Jedan post mu je da je amd best buy, drugi post mu je da intelu nema ravnog, klasican intelas 

Sve ovisi tko se koji dan ulogira na taj account

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Ima i3, koji ce uskoro sluzit kao privjesak  9 generacija intela je vec odavno vani, o cem pricamo ? Ak je R5 2600 na razini i5 8400/9400f, mogu si tek mislit na cem ce tek bit 3600 sa 15% vecim ipcem i klokom  btw, pusti lika... Jedan post mu je da je amd best buy, drugi post mu je da intelu nema ravnog, klasican intelas 

 Daj si nadogradi na novijeg Ryzena na toj ploči.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ima i3, koji ce uskoro sluzit kao privjesak  9 generacija intela je vec odavno vani, o cem pricamo ? Ak je R5 2600 na razini i5 8400/9400f, mogu si tek mislit na cem ce tek bit 3600 sa 15% vecim ipcem i klokom  btw, pusti lika... Jedan post mu je da je amd best buy, drugi post mu je da intelu nema ravnog, klasican intelas 

 Daj si nadogradi na novijeg Ryzena na toj ploči.

 Bez problema. Ploca ima solidan vrm i na njoj ce R5 3600 radit bez beda, ti ces za razliku morat kupovat novu maticnu jer ipak svaki novi intel je novi socket.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...

 Ima i3, koji ce uskoro sluzit kao privjesak  9 generacija intela je vec odavno vani, o cem pricamo ? Ak je R5 2600 na razini i5 8400/9400f, mogu si tek mislit na cem ce tek bit 3600 sa 15% vecim ipcem i klokom  btw, pusti lika... Jedan post mu je da je amd best buy, drugi post mu je da intelu nema ravnog, klasican intelas 

 Daj si nadogradi na novijeg Ryzena na toj ploči.

 ti ces za razliku morat kupovat novu maticnu jer ipak svaki novi intel je novi socket.

It's time to burn, spalilo ga.

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislioc opet ti postove piše ware?

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Za ploče se slažem, ali ne možeš mi reći da se B350/X370 ne može full dobro nositi čak i s clockanim Ryzenom 3 nove serije, pa čak i Ryzenom 5...A MSI je onemogućio korištenje svih procesora nove serije. Ne znam kako definiraš prosječnog korisnika, ali za mene prosječan korisnik definitivno neće overclockati.

 

A i općenito se veoma pretjeruje oko VRM-a, Stevo iz HardwareUnboxed-a se posrao po mojoj trenutnoj ploči kaj se tog tiče. Lupio je neki torture test preko noći sa 2700X gore i temperatura je otišla preko 100 stupnjeva, a doslovno nitko neće na taj način "koristiti" računalo. Ja još nisam vidio da je kod mene temperatura otišla preko 55-60 stupnjeva.

Koriste svi koji renderaju, meni ode VRM preko 80C sad kad je postalo toplije, a vent "dere" direkt po njemu i ima samo 1.22V napona jezgre...

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

datum prodaje 7. 7., moj rođendan 

i sad ti izdrži 

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni je u cijeloj ovoj priči fascinantno što je sve intel uspio izvući iz 14nm procesa i koliko je to ispeglao, amd u tsmcu ne može doseći 5ghz (iako sumnjam da je to brzinski peak, mislim da amd drži asa u rukavu) ni u duplo manjem proizvodnom procesu... kad intel jednom apgrejda tvornicu to će biti bolest... inače zna li se koliko postojeći silicij može kucati odnosno kakva su mu fizička ograničenja?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 13:28 (Louis Pluto).
 
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

meni je u cijeloj ovoj priči fascinantno što je sve intel uspio izvući iz 14nm procesa i koliko je to ispeglao, amd u tsmcu ne može doseći 5ghz (iako sumnjam da je to brzinski peak, mislim da amd drži asa u rukavu) ni u duplo manjem proizvodnom procesu... kad intel jednom apgrejda tvornicu to će biti bolest... inače zna li se koliko postojeći silicij može kucati odnosno kakva su mu fizička ograničenja?

Takt proca više dirigira arhitektura nego finoća proizvodnog procesa. Sjeti se samo FX na 32nm https://valid.x86.fr/records.php

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

meni je u cijeloj ovoj priči fascinantno što je sve intel uspio izvući iz 14nm procesa i koliko je to ispeglao, amd u tsmcu ne može doseći 5ghz (iako sumnjam da je to brzinski peak, mislim da amd drži asa u rukavu) ni u duplo manjem proizvodnom procesu... kad intel jednom apgrejda tvornicu to će biti bolest... inače zna li se koliko postojeći silicij može kucati odnosno kakva su mu fizička ograničenja?

 Nisam siguran da je proizvodni proces fizički duplo manji, te marketinške fore o veličini ne treba uzimati zdravo za gotovo. Možda netko više zna o ovom....

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Mislioc opet ti postove piše ware?

 Dobit ce i mislioc uskoro ban pa da se rjesimo zadnjeg iz te grupe trollova.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 13:38 (Shockwave).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže... 

Koriste svi koji renderaju, meni ode VRM preko 80C sad kad je postalo toplije, a vent "dere" direkt po njemu i ima samo 1.22V napona jezgre...

A koliko je takvih? Misliš da ih je puno? I ovi koji rendaju nisu prosječni korisnici i vjerujem da se ipak razumiju. 99% nas tu se igra na kompu i surfa (isto je i sa "prosječnim korisnicima"), a kod takve uporabe VRM većine ploča je sasvim OK i za clockane procesore. 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto to je onaj nedavno spomenuti Ryzen 3000 16/32 verzija.Trenutno nije potreban, nek stoji u ormaru i spava tak je najbolje fučkaj ga sad.

 

Testirano na W8 ali mogli su i na W7, procovi s time nemaju nikakvih problema pogotovo ne na ovakvim testnim matičnim pločama.Ryzen bez frke šljaka na W7, pa ako se hočeš malo potrudit+nisi gejmer eto ti Ryzena na Windows 7. 

 

https://imgur.com/a/aHsWi4u#uRYzBqy

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=350&jumpto=5909379&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 14:02 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stari Cinebebch (R15) ne prepoznaje ispravno Windows 10 (zato piše Windows 8).

I da, dosadašnji R7 odlično rade i na Windowsima 7 (uz malo kemijanja sa instalacijom).

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
ansha kaže... 

Koriste svi koji renderaju, meni ode VRM preko 80C sad kad je postalo toplije, a vent "dere" direkt po njemu i ima samo 1.22V napona jezgre...

A koliko je takvih? Misliš da ih je puno? I ovi koji rendaju nisu prosječni korisnici i vjerujem da se ipak razumiju. 99% nas tu se igra na kompu i surfa (isto je i sa "prosječnim korisnicima"), a kod takve uporabe VRM većine ploča je sasvim OK i za clockane procesore. 

Koliko ih je? Pa vidis da guraju procesore za rendanje na mainstream platformu, bit ce ih dosta... 

 

Kod ove uporabe koju spominjes, neces ici na 12/24 procesor jer je bacanje novaca...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 14:36 (ansha).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Promster kaže...
ansha kaže... 

Koriste svi koji renderaju, meni ode VRM preko 80C sad kad je postalo toplije, a vent "dere" direkt po njemu i ima samo 1.22V napona jezgre...

A koliko je takvih? Misliš da ih je puno? I ovi koji rendaju nisu prosječni korisnici i vjerujem da se ipak razumiju. 99% nas tu se igra na kompu i surfa (isto je i sa "prosječnim korisnicima"), a kod takve uporabe VRM većine ploča je sasvim OK i za clockane procesore. 

Koliko ih je? Pa vidis da guraju procesore za rendanje na mainstream platformu, bit ce ih dosta... 

 

Kod ove uporabe koju spominjes, neces ici na 12/24 procesor jer je bacanje novaca...

Lisa Su se i ovaj put obratila "content creatorima" ... a i ne radi se tu samo o 3D renderingu nego o svim poslovima koji se mogu paralelizirati, razne simulacije, proračuni ili jednostavno, obrada velikih količina podataka, pa ako se tome dodaju i promjene u mobilnosti obavljanja poslova (više freelancera, manje ugovora na stalno), sve skupa itekako ima smisla.

Čak i običan poslovni softver tipa skladišta, odnosno praćenja i analize zaliha se može napisati kao multithread aplikacija jer često artikli ili njihovi dobavljači nemaju veze jedno s drugim.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 15:08 (Mladen).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Promster kaže...

A koliko je takvih? Misliš da ih je puno? I ovi koji rendaju nisu prosječni korisnici i vjerujem da se ipak razumiju. 99% nas tu se igra na kompu i surfa (isto je i sa "prosječnim korisnicima"), a kod takve uporabe VRM većine ploča je sasvim OK i za clockane procesore. 

Koliko ih je? Pa vidis da guraju procesore za rendanje na mainstream platformu, bit ce ih dosta... 

 

Kod ove uporabe koju spominjes, neces ici na 12/24 procesor jer je bacanje novaca...

Pa procesora koji su podobni za render će biti sve više, ali to ne znači da će sad sve više ljudi rendati.

 

Ma ja sam samo htio reći da se zna pretjerivati sam metodama testiranja ploča koje se gotovo sigurno neće koristiti na taj način, jer nije realno da netko tko kupi B450 ploču renda nešto 24h. Većinom se ljudi igraju, a tad možeš imati i 12/24 proc na B450 ploči bez beda.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
Louis Pluto kaže...

meni je u cijeloj ovoj priči fascinantno što je sve intel uspio izvući iz 14nm procesa i koliko je to ispeglao, amd u tsmcu ne može doseći 5ghz (iako sumnjam da je to brzinski peak, mislim da amd drži asa u rukavu) ni u duplo manjem proizvodnom procesu... kad intel jednom apgrejda tvornicu to će biti bolest... inače zna li se koliko postojeći silicij može kucati odnosno kakva su mu fizička ograničenja?

 Nisam siguran da je proizvodni proces fizički duplo manji, te marketinške fore o veličini ne treba uzimati zdravo za gotovo. Možda netko više zna o ovom....

ako je 7 NM litografija neznaci da su sve komponente u procesoru sada velicine 7NM...proces je fizicki manje pa stanu i vise chipova na samu wafer plocu prilikom proizvodnje...

mislim da je to udaljenost izmedju tranzistora, sto manja udaljenost to elektroni mogu brze i lakse putovati...iako su sigurno i sami tranzistori mozda nesto manji od 12 NM oduta i manja potrosnja jel sto je tranzistor manji to je njegova efikasnost veca jel se manje zagrijava..

ali jeste nesto fizicki manji jel kako bi nabacali duplo vise cashe memorije nego sa predhodnicima,ipak kad usporedis 12 NM ima veci die od 7(samo se nadam da onaj 12NM I/O nece stvarati latencije buduci da su ga makli van) amd nije vise SOC vec sada SIP...ali vise je to marketinski isto..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 15:44 (HCgamingCRO).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozdrav svima,

imam i5 2500K i RX 470 - s čime zamijeniti komp? Mislim na sve osim grafičke.
Da li pričekati još koji mjesec i uzeti novi procesor ili sada kupiti nešto? Volio bih biti slijedećih 5 godina miran što se tiče procesora.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Ma ja sam samo htio reći da se zna pretjerivati sam metodama testiranja ploča koje se gotovo sigurno neće koristiti na taj način, jer nije realno da netko tko kupi B450 ploču renda nešto 24h. Većinom se ljudi igraju, a tad možeš imati i 12/24 proc na B450 ploči bez beda.

Zasto nije? Pa ljudi gledaju slozit best bang for buck strojeve za tu namjenu, tzv. render slaveove. Naravno da za takvu namjenu neces uzimat nabrijanu maticnu punu nepotrebnih featurea. 

Al vratimo se na pocetak, sve osim najjeftinijih ploca su dovoljne za sve Ryzene na stocku a i za clockat sve ispod 8 jezgri. Sumnjam da ce MSI onemogucit nove procesore na starijim plocama ako drugi proizvodjaci nece napravut isto..

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bgang kaže...
Pozdrav svima,

imam i5 2500K i RX 470 - s čime zamijeniti komp? Mislim na sve osim grafičke.
Da li pričekati još koji mjesec i uzeti novi procesor ili sada kupiti nešto? Volio bih biti slijedećih 5 godina miran što se tiče procesora.

 Pričekaj sredinu - kraj 7. mjeseca za 3700X i miran si za sljedeće razdoblje

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Promster kaže...

Ma ja sam samo htio reći da se zna pretjerivati sam metodama testiranja ploča koje se gotovo sigurno neće koristiti na taj način, jer nije realno da netko tko kupi B450 ploču renda nešto 24h. Većinom se ljudi igraju, a tad možeš imati i 12/24 proc na B450 ploči bez beda.

Zasto nije? Pa ljudi gledaju slozit best bang for buck strojeve za tu namjenu, tzv. render slaveove. Naravno da za takvu namjenu neces uzimat nabrijanu maticnu punu nepotrebnih featurea. 

Al vratimo se na pocetak, sve osim najjeftinijih ploca su dovoljne za sve Ryzene na stocku a i za clockat sve ispod 8 jezgri. Sumnjam da ce MSI onemogucit nove procesore na starijim plocama ako drugi proizvodjaci nece napravut isto..

 

 pa zasto bi onemogucili ako imaju vec update nr.2 za nadolazece chipove?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 15:54 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bgang kaže...
Pozdrav svima,

imam i5 2500K i RX 470 - s čime zamijeniti komp? Mislim na sve osim grafičke.
Da li pričekati još koji mjesec i uzeti novi procesor ili sada kupiti nešto? Volio bih biti slijedećih 5 godina miran što se tiče procesora.

 https://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
mislioc kaže...

https://www.amd.com/en/product/8451 sada je 3200mhz standard za Ryzena što se memorije tiče. L3 32mb .

 Udahni duboko....

 a izdahni naglo xD

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Zasto nije? Pa ljudi gledaju slozit best bang for buck strojeve za tu namjenu, tzv. render slaveove. Naravno da za takvu namjenu neces uzimat nabrijanu maticnu punu nepotrebnih featurea. 

Al vratimo se na pocetak, sve osim najjeftinijih ploca su dovoljne za sve Ryzene na stocku a i za clockat sve ispod 8 jezgri. Sumnjam da ce MSI onemogucit nove procesore na starijim plocama ako drugi proizvodjaci nece napravut isto..

 

Pa možda se 2 od 100 B450 ploča proda za tu namijenu, ali ja govorim da velika večina tih ploča ide za casual korištenje i sasvim su OK i za 8/16 clockane procesore.

 

Vidjet ćemo, Linus je rekao što su mu rekli direktno iz MSI-a, a i prije par tjedana je bilo ona vijest gdje je isto ispalo da MSI neće podržati nove procesore na starim pločama. I meni je čudno da se ne priča o tome nigdje, pošto je ovaj to čuo od samog MSI-a, ne znam...Sumnjam da je ispao baš takav nesporazum između njih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 16:53 (Promster).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne vidim poantu da ne podržava osim softwareski. nije da je magično tdp porasao sa 65 ,95 i 105W, na neke veće vrijednosti. ali ako je Msi nesiguran u svoje matične to je njihova politika. znaju da si pucaju tako u nogu, ali ako baš tako žele neka.

 

moram samo vidjet hoće li i 4000G model odjebat sa liste. inače nemogu server nadogradit. nego samo sa 3000G serijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa ni ja ali opet vidi intelova svaka gen treba novu platformu a nemijenjaju nis special na chipu..a amd je u ovom chipu uspio iz die-a izbaciti I/o za kojekakve kontrolere pa mi tu nes smrdi,neznam kako se softwerski ni hardwerski odnosi to,latencije ovo ono...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice