Inovativne ideje...

poruka: 195
|
čitano: 60.645
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
1337Code_breaker kaže...

moji projekti/patenti:

°Hidrooksidni pogon, uđe voda, izađe voda, auto radi... toliko jednostavno, mada je aparatura vrlo slozena...

°elektro-frekvencionalni protuzracni raketni sustav- umijesto da avion unistis eksplozijom, posaljes veliku raketu koja moze stotine, pa i tisuće aviona unistiti odjednom, a moze se koristiti koliko god puta zelite, prosjecna ground to air raketa kosta +100 000$

°staticko-magnetski sustav stitova- zamislite sateltkoji oko sebe ima stit koji odbija solarni vijetar i mrvi metalne asteroide u prasinu sve do razine molekula...

°elektro magnetska automatska artiljerija/protuzracni top- pad prvu varjantu, zamislite top dug desetak metara koji ispucava projektile duge 50cm, teske nekoliko kilograma, koji putuju brzinom od 2000m/s i svaki od njih moze udarom srusiti empire stare building, projektili mogu letjeti do 200 km, znaci u slucaju npr agresije kine i sjeverne koreje na juznu koreju, ameri postave 5-6 ovakvih blizu seula, 5min bombardiraju strateske pozicije u sjevernoj koreji i uzrokuju nezamislive gubitke komunistima, isti bi se mogli koristiti za rusenje podzemnih tunela koima arapi dopremaju oruzje za teroristicke napade na izrael, istima bi se konacno mogle bombardirati strateske pobunjenicke baze u sredisnjoj africi i konacno intervenirati i uvesti mir u tu regiju, gdije rat bijesni vec 40g neprekidno...

u teoriji, mogao bi se ispaliti snajperski metak napunjen smanjenim sadrzajem atomske bomba i na udaljenosti od +1000km unistiti povrsima od dvadesetak kvadratnih kilometara...

taj i prvi na listi su mi najambiciozniji, a prati ih broj 2 

koga nesto zanima samo neka tu napise

 

Igraš previše videoigre...

Fali ti jošChrono legionnar iz RA2 koji može izbrisati ljude i objekte iz prošlosti, dakle, kao da nešto nije niti postojao. A naravno, ni to nije sve-on se može teleportirati bilo gdje na svijetu...

 

Mislim da je netko frentao fiziku u školi... :/

Can't find a better Jam!
15 godina
odjavljen
offline
Inovativne ideje...

Tenk pogonjen nuklearnim reaktorom. Da vidim tu facu koja bi se odlučila uništiti taj tenk na svom teritoriju :-P

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
8 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Inovativne ideje...
1337Code_breaker kaže...

moji projekti/patenti:

°Hidrooksidni pogon, uđe voda, izađe voda, auto radi... toliko jednostavno, mada je aparatura vrlo slozena...

Odi u Bjelovar. Onaj čiča kaj ima Renault 19 i radi na vodu. Sve kaj treba je generatorčić od 500 eura za hidrolizu vode. Od 1 decilitra vode dobije 190l plina. Pogon je jednako učinkovit ko plin, benzin ili dizel. Nikakva filozofija, sam ide drito u usisnu granu isto ko i plin kaj se ugrađuje u benzince. Vodik je eksplozivan ko benzin i ostali, daje odličnu mješavinu i auto ide bez problema. Jednostavno za ugradit i napravit.

Kladionicarski tipovi na http://betsandtips.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
RE: Inovativne ideje...
doxy kaže...

Odi u Bjelovar. Onaj čiča kaj ima Renault 19 i radi na vodu. Sve kaj treba je generatorčić od 500 eura za hidrolizu vode. Od 1 decilitra vode dobije 190l plina. Pogon je jednako učinkovit ko plin, benzin ili dizel. Nikakva filozofija, sam ide drito u usisnu granu isto ko i plin kaj se ugrađuje u benzince. Vodik je eksplozivan ko benzin i ostali, daje odličnu mješavinu i auto ide bez problema. Jednostavno za ugradit i napravit.

Podatak koji tu nedostaje je zapravo ključni podatak: koliko struje potroši za proizvesti onu količinu plina koja u radu preda motoru jednaku energiju kao litra benzina.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
Dropper kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Evo jedne ideje. Zašto ostpad koji teško zbrinjavamo(nuklearni otpad itd., plastika) ne pošaljemo u svemir. Npr. ostavimo to na mjesecu pa kad nam zatreba dođemo po to!

 

Svemir se ne smije zagađivati.

Mislim da ima i neka konvencija u UNu o tome.

pošalješ ga prema suncu i nema štete

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
protjeran
offline
RE: Inovativne ideje...
MrBlc kaže...
doxy kaže...

Odi u Bjelovar. Onaj čiča kaj ima Renault 19 i radi na vodu. Sve kaj treba je generatorčić od 500 eura za hidrolizu vode. Od 1 decilitra vode dobije 190l plina. Pogon je jednako učinkovit ko plin, benzin ili dizel. Nikakva filozofija, sam ide drito u usisnu granu isto ko i plin kaj se ugrađuje u benzince. Vodik je eksplozivan ko benzin i ostali, daje odličnu mješavinu i auto ide bez problema. Jednostavno za ugradit i napravit.

Podatak koji tu nedostaje je zapravo ključni podatak: koliko struje potroši za proizvesti onu količinu plina koja u radu preda motoru jednaku energiju kao litra benzina.

Struju potrebnu za hidrolizu vuče iz akumulatora, nikaj ekstra, novo ni posebno. Tak da...a akumulator se puni dok je vozilo u pokretu. To nije teorija...to je praksa...čovjek se vozi godinama tak, čak ni akumulator nije mijenjal, ljudima ugrađuje i nitko se nije žalio, ja isto planiram otić na ugradnju.

Kladionicarski tipovi na http://betsandtips.blogspot.com/
14 godina
protjeran
offline
RE: Inovativne ideje...
damircazin kaže...
SUPER :) kaže...

Ja i moj frend smo izmislili novi sport(hahahahahaha...ali stvarno) samo on ne zeli da iko zna za to.

Uglavnom to je sport za one koli ne vole puno trcati,a ja mislim da tih ima dosta...ali, necemo u detalje.Cool

I sve jedno su pravila su komplicirana da ih ja nebi znao objasniti pismeno.

da ti nisi gey ?

Da ti nisi glup?

★★★★★ Super moderator.I live to die another day
15 godina
odjavljen
offline
RE: Inovativne ideje...
doxy kaže...

Struju potrebnu za hidrolizu vuče iz akumulatora, nikaj ekstra, novo ni posebno. Tak da...a akumulator se puni dok je vozilo u pokretu. To nije teorija...to je praksa...čovjek se vozi godinama tak, čak ni akumulator nije mijenjal, ljudima ugrađuje i nitko se nije žalio, ja isto planiram otić na ugradnju.

Perpetuum mobile. Da ne duljim, McTawish  je već rekao:

 

captain_soap_McTawish kaže...

Takvo kruženje energije nije moguće! Energija se stalno gubi i ona ne kruži   već ona protječe. Ne znam koliko bi ti biciklo izdržalo tako no sumnjam da bi dugo.

 

Inače ja takvih ideja gdje energija kruži imao na stotine. Imao sam tako ideja sa vodom da voda pada i pokreće turbine pa se onda opet vraća gore pa pokreće turbine. Te dosta toga takvog tipa sa elektromotorom. Posebno na taj tvoj princip sa akulumatorom. No te su mi ideje nažalost padale samo kad sam bio u vrtići i prva dva razreda osnovne kada nisam znao išta o prijenosu energije. Što sam stariji imam sve manje takvih ideja!

 

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 12:53 (MrBlc).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
lol ne obican snajperski metak, samo izgledom i velicinom slican, a kako bi se nuklearna reakcija napravila. pa samisli taj "metak" koji leti brzinom od 3500m/s odnosno 12 600km/h, i sva se ta sila generira u malom prednjem "spicu, zamisli taj tlak, koliku bi to ekspolziju izazvalo.... stolika sila je vise nago dovoljna da izazove reakciju vjeruj mi...
nebi to morali biti samo takvi topovi... npr mogli bi se (manji modeli) stavito kao glavni topovi na tenkove, mogli bi se montirati na "ruke" kakvog vojnog egzoskeleta...
50Niggas
15 godina
online
RE: Inovativne ideje...
Dropper kaže...

 

Svemir se ne smije zagađivati.

Mislim da ima i neka konvencija u UNu o tome.

Majku im UN-sku,kako su donijeli konvenciju o zabrani zagađivanja svemira,a o majčici zemlji nitko ne brine:(

Mislim,ono...svemir se ne smije a jedino mjesto koje imamo na raspolaganju za život

(za sad poznato)....smije..... i to nije nikakav bad....WTF

bubamara...hehehehehe:)))
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
mislim da to nekako ovako zvuci (sazeto)
°nijedna zemlja nesmije prisvajati svemir (amerika il kina npr nesmiju prisvojiti mars ili mjesec...)
°svemir se nesmije zagađivati (totalna glupost, u orbiti imamo stotine, aki ne i tisuđe mrtvih satelita....) ovo se pravilo po mom misljenju nikad nece ispuniti
50Niggas
15 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

Zemlja bi lako mogla postati raj zahvaljujući izumima, ALI nažalost politika je takva da koči svaki izum od koga nema zarade. Samo sad dajem primjer, npr. izvor energije su trenutno fosilna goriva, posljednjih nekoliko desetljeća se radi na istraživanju alternativnih izvora energije, gledo sam dosta dokumentaraca, MNOGO toga se pronašlo, ALI naravno tesko bi bilo s tim pljačkat ljude, kao sa naftom i sličnim.....

Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
doxy: znam, to je slicno ko moje ali opasnije, s manjom ucinkovitoscu i radi samo kao motor na unutarnje izgaranje, u ovom mom rastavis vodu, posebnim postupkom spremis nusprodukte i ______________ (nisam jos patentiro, da mi netko ideju ne ukrade :))
na kraju putnicki avion npr moze nekoliko puta obici planet da nemora sletjeti po jos goriva
zanjimljivo, zar ne :)
50Niggas
14 godina
odjavljen
offline
RE: Inovativne ideje...
1337Code_breaker kaže...
lol ne obican snajperski metak, samo izgledom i velicinom slican, a kako bi se nuklearna reakcija napravila. pa samisli taj "metak" koji leti brzinom od 3500m/s odnosno 12 600km/h, i sva se ta sila generira u malom prednjem "spicu, zamisli taj tlak, koliku bi to ekspolziju izazvalo.... stolika sila je vise nago dovoljna da izazove reakciju vjeruj mi...
nebi to morali biti samo takvi topovi... npr mogli bi se (manji modeli) stavito kao glavni topovi na tenkove, mogli bi se montirati na "ruke" kakvog vojnog egzoskeleta...

Je, ajd ti meni reci iz čega bi ti to ispucao? Sa saturna V? A jesi pametan prvo onogući da se taj metak kreće 12500km/h pa onda u njega ugradi nukicu... A ne ovako ja cu nutra staviti uran i metak poslati  brzinom 10 macha i onda KA-BUUUM....

Pinky je zakon... I ♥ π
14 godina
offline
Inovativne ideje...
ja sam dulje vremena razmisljao o tome kako bih se mogao zamijeniti kisobran koji je ostao prakticki nepromijenjen odkad je napravljen i nepouzdan je(stiti od samo od kise koja dolazi okomito na nas i malim dijelom od kise koja dolazi koso).
pa sam dosao na ideju da bi najbolje bilo koristiti nekakvu silu koja odbija kapljice vode.. samo neznam kakvu :)
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
ja vec znam kako da taj metak ide tako brzo, taj je teoretski dio rijesen, sada doazi prakticni...
50Niggas
13 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
EZY-E kaže...
ja sam dulje vremena razmisljao o tome kako bih se mogao zamijeniti kisobran koji je ostao prakticki nepromijenjen odkad je napravljen i nepouzdan je(stiti od samo od kise koja dolazi okomito na nas i malim dijelom od kise koja dolazi koso).
pa sam dosao na ideju da bi najbolje bilo koristiti nekakvu silu koja odbija kapljice vode.. samo neznam kakvu :)

I ako je to moguce dobio bis to da bi ta sila brzim postupkom ubila covjeka kojeg treba stititititi (koliko "ti" ide ovdje? xD).

14 godina
odjavljen
offline
RE: Inovativne ideje...
1337Code_breaker kaže...
ja vec znam kako da taj metak ide tako brzo, taj je teoretski dio rijesen, sada doazi prakticni...

Ajde daj nam objasni? Zbrajanje brzina? Ispucati češ ga iz ogromnog railgun-a i onda na njemu aktivirati njegov pogon? Ajde daj nam objsani...

Pinky je zakon... I ♥ π
15 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
EZY-E kaže...
ja sam dulje vremena razmisljao o tome kako bih se mogao zamijeniti kisobran koji je ostao prakticki nepromijenjen odkad je napravljen i nepouzdan je(stiti od samo od kise koja dolazi okomito na nas i malim dijelom od kise koja dolazi koso).
pa sam dosao na ideju da bi najbolje bilo koristiti nekakvu silu koja odbija kapljice vode.. samo neznam kakvu :)

Evo ti ideje, lol

bubbleboy bubbleboy
Ako im baš jako smeta, ljudi obično obuku kabanicu ili "poncho" jel =)

---

 

Za snajperistu aka code breakera-jel ti znaš kakvu bi to izazvalo silu i trzaj prilikom ispaljivanja? Snajperistova glava bi završila na krovu zgrade. =)

Nadalje, jel znaš formulu za snagu? Masa je podjednako važna, ako ne čak i "važnija" od brzine.

Primjera li, jel bi tebe isto boljelo da ti padne uteg 5 kg s 5 metara visine na glavu-10m/s, ili da te netko pogodi papirićem iz "frulice" s 300 m/s?

 

Uff, imaš dosta grešaka i propusta, ali mi se neda više razglabati ^^

 

Prodaj ove ideje za neki SF film, ima potencijala. :)

Can't find a better Jam!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
malo izmjenjeni railgun (pojacan) sa mogucnoscu automatske paljbe.... pojednostavljeno
50Niggas
14 godina
offline
Inovativne ideje...
kabanica je dosta nespretna i opet te nemoze 100% stititi od kise. :)
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
EZY-E kaže...
ja sam dulje vremena razmisljao o tome kako bih se mogao zamijeniti kisobran koji je ostao prakticki nepromijenjen odkad je napravljen i nepouzdan je(stiti od samo od kise koja dolazi okomito na nas i malim dijelom od kise koja dolazi koso).
pa sam dosao na ideju da bi najbolje bilo koristiti nekakvu silu koja odbija kapljice vode.. samo neznam kakvu :)

možda nekakvu toplinsku energiju da kiša ispari prije nego stigne do tebe Smijeh

kakva god da je sila ne isplati se sam se ti drži kišobrana OsmijehNamigiva

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
loky4i4 kaže...
EZY-E kaže...
ja sam dulje vremena razmisljao o tome kako bih se mogao zamijeniti kisobran koji je ostao prakticki nepromijenjen odkad je napravljen i nepouzdan je(stiti od samo od kise koja dolazi okomito na nas i malim dijelom od kise koja dolazi koso).
pa sam dosao na ideju da bi najbolje bilo koristiti nekakvu silu koja odbija kapljice vode.. samo neznam kakvu :)

možda nekakvu toplinsku energiju da kiša ispari prije nego stigne do tebe Smijeh

kakva god da je sila ne isplati se sam se ti drži kišobrana OsmijehNamigiva

 

Pa kosooki su izmislili kišobran u obliku štapa koji raspušuje zrak tak da kiša ne pada oko tebe.

Nezz kak da točno objasnim.

Dobro je što ga poslje ugasiš i staviš ga natrag u torbu, dok kišobran bude mokar i moraš ga u ruci nosit sa sobom Viče

 

 

 

 

Imao sam ja izum koji je Intel izbacio nakon nekih 6-12mj.

Radi se o uređaju s kojim bi uslikao stranicu od knjiga, ili učitao knjigu u taj uređaj i onda bi ti on čitao sadržaj knjige!

Uređaj je namjenjen za sljepe osobe i dođe 5k $!

 

Šta je najbolje to sam pričao frendici u importaneu...

Trebao sam ga nekak zaštitit!

 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
Ideje se ne mogu zastiti :)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ideje se ne mogu zastiti :)

 

A da pošaljem mail Intelu, možda mi udjele 1% svojih dionica.

 

Ako ne, da mi barem pošalju i7 980x Smijeh

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
Hahaha...

A ja idem B. Gatesu poslati mail da mi posalje cek od 10 000$ i ovako je to nista za njega...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
offline
Inovativne ideje...

imao sam i ja ideju kad sam bio mlađi pomocu magneta napravit auto koji lebdi i onda samo nekakvu laganu silu iskoristit da ga pogura al još nije izumljen magnet koji bi to mogao napraviti barem pri normalnoj temp.

  tak da sam ja zaštitio svoju ideju Smijeh

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 20:54 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
pa zasto tako sto (magneti) kad je puno lakse isti efekt postici zrakom (lebdjelice)...

Cisto jer ima par nemogucnosti u toj tvojoj ideji... Magneti su u dosta ograničenoj dostupnosti (pogotovo oni od neodimija), cesta bi morala biti magnet isto (jer kako mislis da bi se auto odrzavao...

Treci... pa koliko bi tona imao taj auto??? :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
offline
Inovativne ideje...

Već postoji takav vlak. To je ogromna prednost u odnosu na normalne tračnice/ceste jer se automatski svede na minimum trenje, jedino ostaje otpor zraka al i to se smanji drugačijom aerodinamikom auta.

That's no reason to cry. One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and it makes me sad.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
lebdjelica bi bila prebucna, a nema tog magneta dosta jakog da ponisti i svoju masu i masu auta, trebao bi nekoliko nuklearnih elektrana uposliti da mu daju dosta struje, i jos staviti enorman broj navoja na zavojnici (elektromagnet)
50Niggas
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice