Inovativne ideje...

poruka: 195
|
čitano: 60.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

@katana: Cek zake koristit PIC kad se to moze napravit s par cipova (555, neki op-ampovi, schmitt trigger, inverter...)

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Inovativne ideje...

U početku smo mislili koristiti dva međusobno povezana mikrokontrolera. Jednog u pušci koji bi očitavao optička vrata, upravljao stepperom, slao informacije o prekidačima u glavni mikrokontroler u torbi koji bi punio kondenzatore i okidao igbt-ove.

Razlozi korištenja mikrokontrolera su bili ti što naši profesori (a i mi sami) nismo imali puno znanja o analognim sklopovima. Tada smo se više orijentirali na sam dizajn puške nego na njenu elektroniku.

Stvar je u tome što upravljački kod u mikrokontrolerima lagano možemo mijenjati i reflashati te su puno manji i jeftiniji nego svi tajmeri, okidni sklopovi i kojekakvi oscilatori.

Iskreno, naše znanje o elektronici je malo, a znanje naših profesora još manje.  Umijesto da mi bježimo sa sata, profesori bježe. Cijele ove školske godine nismo ništa učili ili radili iz tehničkih predmeta. Tužno.

 

Ali dobro...snači ćemo se. sama puška ne mora opaliti i raditi. Ponijet ću je na faks i tamo završiti (nadam se).

U sam akcelerator integrirana su četiri optička vrata tako da, ako ne uspijemo s mikrokontrolerom idemo na 555 + optiku.

Puška ne mora opaliti i raditi da prođemo razred ali ću je zato ja ponijet ću je na faks i tamo završiti (nadam se).

 

 

 

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
15 godina
neaktivan
offline
Re: Inovativne ideje...
Katana kaže...

U početku smo mislili koristiti dva međusobno povezana mikrokontrolera. Jednog u pušci koji bi očitavao optička vrata, upravljao stepperom, slao informacije o prekidačima u glavni mikrokontroler u torbi koji bi punio kondenzatore i okidao igbt-ove.

Razlozi korištenja mikrokontrolera su bili ti što naši profesori (a i mi sami) nismo imali puno znanja o analognim sklopovima. Tada smo se više orijentirali na sam dizajn puške nego na njenu elektroniku.

Stvar je u tome što upravljački kod u mikrokontrolerima lagano možemo mijenjati i reflashati te su puno manji i jeftiniji nego svi tajmeri, okidni sklopovi i kojekakvi oscilatori.

Iskreno, naše znanje o elektronici je malo, a znanje naših profesora još manje.  Umijesto da mi bježimo sa sata, profesori bježe. Cijele ove školske godine nismo ništa učili ili radili iz tehničkih predmeta. Tužno.

 

Ali dobro...snači ćemo se. sama puška ne mora opaliti i raditi. Ponijet ću je na faks i tamo završiti (nadam se).

U sam akcelerator integrirana su četiri optička vrata tako da, ako ne uspijemo s mikrokontrolerom idemo na 555 + optiku.

Puška ne mora opaliti i raditi da prođemo razred ali ću je zato ja ponijet ću je na faks i tamo završiti (nadam se).

 

 

 

TU i HVALA za trud, nego u koju srednju ides? zvuči kao nešto jadno :(

nadam se da će vam ovo proraditi, jer je super što se trudite napraviti nešto (za razliku od 90% ljudi vaših godina)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
15 godina
offline
Re: Inovativne ideje...

Idem u Pazin, tehničar za elektroniku.

Nisam baš zadovoljan kako se ti profesori odnose prema nama. iako, moram priznati, ni mi se bolje ne odnosimo prema njima.

Za sve ti trebaš preuzeti inicijativu. Ništa se od nas ne očekuje, a profesori isčekuju zvono više nego mi.

Zadaće nismo imali od prvog kvartala prve godine, lektiru od drugog razreda, knjige sam prestao nositi prošle, a bilježnice ove godine.

Ne znam šta znače kratice za neke predmete poput VFS, EI, RTS i sl. jer ne dolazimo više na te sate. ne zato jer nećemo nego zato što profesori ne dolaze na sate.

Da, dobro si (ste) pročitali, u prvom polugodištu smo još i dolazili na sate i igrali briškulu ili trešete ali više ne. Visimo u kafiću kraj škole, smrdljivom prljavom kafiću.

Knjižnica većinu vremena ne radi, ali dobra stvar je to što smo s backtrack linuxom provalili šifru wifija kabineta matematike pa visimo na feju/jutubu/forumu :D

Što se tiče maturalnog rada, ideju sam dobio još u sedmom razredu, frend je profesoru iz kabineta ukrao zavojnicu, igrao se njom i na kraju dao meni.

U to vrijeme kuća mi se renovirala te je moj djed odlučio napraviti radionu. U njoj sam počeo eksperimentirati sa zavojnicama.

Spojio sam tu zavojnicu na akumulator i primjetio da je "usisala" vidu (šaraf) do sebe. Kasnije sam rastavljajući fotoaparat primjetio da ima kondenzator te sam tu istu zavojnicu spojio na njega i taj šaraf jeizletio par centimatara dalje. Skupio sam potom četiri jednokratna fotoaparata i spojio njihove kondenzatore seriski te sve to spojio na tu zavojnicu i (sad) čavao je izleti par metara. kasnije sam nadodao veće kondenzatore te nakon par pokusa uspio izbaciti čavao preko 10 metara. Bez ikakve elektronike, potpuno primitivnim okidanjem. I to je stajalo sve do prije godinu dana kada sam sastavio tim od nas petero iz razreda za ovaj projekt te uz blagoslov profesora krenuo raditi na njemu. Do sad smo preko 2000 kn uložili u to, povukli veze do Amerike za nabaviti dijelove. Potrošili sate i sate crtajući, vozeći se do tokara, trgovina i prijatelja da bi to sastavili. Trenutno je projekt po meni na oko 60%.

Hvala na lijepim željama ^^

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
13 godina
protjeran
offline
Inovativne ideje...

Evo moje ideje ... Hand cooler ... meni se znoje ruke na misu dok igram pa sam si odlucio napravit jednoga ukrasit s ledicama i to prilagodit vrtnju visinu i kut koji hladi ruku jos je u proizvodnji ali kad ga napravim slijede slike :) 

MasterOdisasteR
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

Haha meni je tokar 20 metara od stana :D, A moja trenutni projekt (iako nije inovativan) je mp3 player s grafičkim lcdom i tačskrinom. Modul s tačskrinom i glcdom je kupljen na hrelicu za 5kn ostalo je kostalo 500 kn naruceno iz farnela. CPLD je korišten za glcd kontroler a glavni mcu je atmega644 s kristalom od 10 mhz. Za sad smo uspjeli napravit da svira, da ako nitko ne tipka po ekranu beklajt se zgasi i jos par stvari......

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 9:10 (notebook).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Inovativne ideje...
Katana kaže...

Update:

Trenutno radimo na ruksaku, drugom dijelu maturalnog rada koji bi samu pušku trebao opskrbljivati poprilično masivnim pulsevima od oko jednog megavata.

 

LoL - mini krsko na ledjima :-D :-D :-D

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
15 godina
offline
Inovativne ideje...

Update:

Glavni dio nosača je završen. Stepper je ubačen u ležaj, te aluminijski nosač raržera je također završen.

Istog dana smo svratili do stolara koji nam je izradio dvije ručke, po modelu bušilice.

Nosač treba još doraditi jer ga je tokar radio na brzinu i od oka tako da nije ispao onako kako sam očekivao.

Ali dobro, poklonjeno se ne komentira.

EDIT:

Projektili su završeni ^^

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 19:33 (Katana).
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Inovativne ideje...

Mozes li mi reci zasto radis coligun sa tako visokim naponom.Kada recimo sa autokondenzatorom od 20 Farada(88$) na 16V mozes dobiti 2560 J.Te kondenzatori nisu veliki a i mozes ih puniti na manji akumulator.I sve to stavis u ruksak i rokas ljude.

 

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

Zato kaj coilgun radi na visoki napon :D

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Inovativne ideje...

Nije vazan napon nego energija,a energiju mozes isporuciti u razlicitim omjerima napona i kapaciteta kondenzatora.

Bože čuvaj nas gladi, kuge i Hrvata
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Inovativne ideje...

Ja imam ideju koju duuugo pokusavam prodati Mercedesu,BMW-u ili Daciji!{#}

 

Automatska duga svjetla!{#}

 

Mi vozaci dobro znamo kako je "patiti" se stalno prebacivati na kratka svjetla kada nam netko ide u susret ili kako vec..

Zar ne bi bilo fino napraviti duga svjetla koja bi se automatski palila ili gasila?

U Farove puknemo nekakav senzor na registriranje svjetla(auto koji ide u susret,osvjetljeno naselje.....)koji ce automatski prebaciti na kratka i time nas postediti manualnog prebacivanja!

Nista komplicirano,a opet-"oku drago"

 

Ako takvo vec nesta postoji-JBG!{#}

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Inovativne ideje...
Godfahter kaže...

Ja imam ideju koju duuugo pokusavam prodati Mercedesu,BMW-u ili Daciji!{#}

 

Automatska duga svjetla!{#}

 

Mi vozaci dobro znamo kako je "patiti" se stalno prebacivati na kratka svjetla kada nam netko ide u susret ili kako vec..

Zar ne bi bilo fino napraviti duga svjetla koja bi se automatski palila ili gasila?

U Farove puknemo nekakav senzor na registriranje svjetla(auto koji ide u susret,osvjetljeno naselje.....)koji ce automatski prebaciti na kratka i time nas postediti manualnog prebacivanja!

Nista komplicirano,a opet-"oku drago"

 

Ako takvo vec nesta postoji-JBG!{#}

Mercedes to ugrađuje u svoje "S" modele već 10ak godina...

Ali Daciji bi mogao prodati{#}

13 godina
protjeran
offline
Re: Inovativne ideje...
rooswelt1991 kaže...

Mercedes to ugrađuje u svoje "S" modele već 10ak godina...

Ali Daciji bi mogao prodati{#}

Eto vidis,toga sam se sjetio jos u srednjoskolskim danima i KRETENCINA JA nisam patentirao!

Zato danas moram gledati u lopatu i mjesalicu!

A mogao sam sada fino se brckati u svome bazenu sa Monikom Belluci!

 

........Zeno dobra si ti,ali Monika je Monika!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
15 godina
offline
Inovativne ideje...

Imam i ja jednu ideju{#}

 

http://www.bug.hr/bugvideo/punjenje-baterija-bez-zica/2275.aspx

 

zamislite ugraditi ovo u ženske torbice, pa mislim da bi se prodavale kao "politika u hrvatskoj"{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice