Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

poruka: 1.242
|
čitano: 246.514
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ja sam ga na kraju naručio s merimobiles, mislim da je tamo najjeftinije, trenutno je na daily deal + kupon koji sam dobio čim sam se ulogirao = 180$.

To plus PDV i nije loša cijena.

Mob je crni, gledao sam i na minidealu, potvrdili mi da je isto crni iako im u opisu piše sivi. Sivi mi je malo ljepša boja, ali nema veze, ionako razmišljam staviti neki case. Uzeo sam dodatno za 8$ još i bržu poštu pa ćemo sad vidjeti koliko bude sreće da izađe iz kine prije njihove nove godine jer inače će biti čekanja :)

Što se tiče case-a, jel netko nabavljao i koji?

Gledam po ebayu ali nije baš neki izbor, ali zato na aliexpress ima na tone. Ovi na gore spomenutim shopovima imaju samo slikonske što mi se ne sviđa, to je ko kondom da imam na mobu. Obično da ju u kompletu i screen protector. Znam da mobač ima GG, ali imao je to i moj stari HTC i ne znam kako, ali ipak sam uspio izgrebati staklo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Nema crnog, bar što se tiče originala,samo sivi, pa onda ove ostale boje bijela crvena...{#}

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
boban357 kaže...

Nema crnog, bar što se tiče originala,samo sivi, pa onda ove ostale boje bijela crvena...{#}

Zanimljivo, čak i ovdje navode obje boje:

http://www.xiaomishop.com/54-xiaomi-hongmi-15ghz-1gb-ram-4gb-rom-47-inch-ips-8mp-camera-dual-sim-smartphone.html

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Ja sam isto imao izbor crni ili sivi,naručio crni a dobio metalik sivi,odgovorili su mi da je greška, da samo imaju sivi.Provijerio sam malo na official stranicama od Xiaomi i stvarno nema čisto crnih,nego je on crno siv,prednja strana je crna a zadnja siva.A i pripazi ima jako puno kopija na tržištu čak i poznate stranice za prodaju uvaljuju kopije,za nešto manje novce originala nemaš nigdje ispod 200$.Inače mob je super ekran je jedan od boljih koi sam imao, čak je svijetliji od zopa c2 platinum koi ima ogs i FHD.Pozz!
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Zna li netko od vas ko ima Xiaomi Hongmi,kako prebaciti s app 2 sd pro, aplikacije na sd karticu.Kad u app 2 sd pro. odaberem aplikacije koje se mogu prebaciti na sd. on mi prebaci na tu aplikaciju i daje mi mogućnost samo da je deinstaliram,nema nigdje opcija prebaci na sd ? na normalnom android os-u, 4.- pa nadalje, normalno daje tu mogučnost,ovdje je nema,ili ja neznam kako to odradit,ako netko zna nek javi !
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Evo da javim, stigao je Xiaomi, trebalo je 11 dana iz Njemačke. Mob je stvarno pila kako ga je opisao kolega majdo. Ono što mi je posebno zapelo za oko, je brzina otvaranja web stranica, dosad nisam vidio da mi je i jedan mobitel tako brzo otvarao stranice, impresivno!

No, pošto mi se promijenila situacija, tj. preuzimam u firmi službeni mob, Xiaomi će ići na prodaju, šteta da ga se ne koristi. Ako netko želi kupiti, neka se javi na pp, prije nego ga stavim u oglas. Naručena je zaštitna maska i folija, pa kad dođe, kupac dobija i to. {#}

 

EDIT: Prodan Xiaomi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 15:39 (pugy).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Kolika je sad cijena u AndroidFiguren?  mislim na registrirane korisnike, malo više su poskupili ccc jel bude kakvih popusta?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2014 0:22 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Upravo gledam, cak su i na dostavu dodali jo 9€ vise.. A od popusta ni p, koliko ja znam, koliko ih pratim..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Dopisivao sam se s Marcusom vezano za poštarinu i općenito za poskupljenje tog modela pa je rekao sljedeće:

"The explanation for the rising of our prices is simple.
The price on the market in China raised up enormly, so we also have to adapt our prices to the prices  we get it.
Concerning the shipment costs. The 20 Euros are for shipment with GLS. GLS only needs about 2 days for delivery. The 10,43 were the price for DHL which needs about 5 up to 8 days for delivery. If you prefer the slower method, you can advise me and I will give you the price for 10,43 for shipment.
So we can offer you a lower price (not free delivery) but the slower methode.
Best regards"
Znači dostava može biti oko 10ak eura kako je bilo i ranije..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Pozdrav,

imaš na http://www.ibuygou.com/ Xiaomi original dodatnu opremu.

Ja kupio masku i slušalice i mogu ti reći da je roba jako kvalitetna... malo je skuplje nego ebay.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
strong8472 kaže...

Dopisivao sam se s Marcusom vezano za poštarinu i općenito za poskupljenje tog modela pa je rekao sljedeće:

"The explanation for the rising of our prices is simple.
The price on the market in China raised up enormly, so we also have to adapt our prices to the prices  we get it.
Concerning the shipment costs. The 20 Euros are for shipment with GLS. GLS only needs about 2 days for delivery. The 10,43 were the price for DHL which needs about 5 up to 8 days for delivery. If you prefer the slower method, you can advise me and I will give you the price for 10,43 for shipment.
So we can offer you a lower price (not free delivery) but the slower methode.
Best regards"
Znači dostava može biti oko 10ak eura kako je bilo i ranije..

 

Mobitel nije poskupio apsolutno nista za razliku od stare cijene, jedina razlika je to sto se prije odbijao njemacki VAT u iznosu od 19% jer je na popisu stajalo non-EU contry za HRV, a sada toga vise nema.. 

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 13:32 (majdo).
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Cijena mobitel ja skočila sa 198,86 eura (sa uključenim VATom) na 209.89 eura

 

http://imageshack.com/scaled/medium/826/tdhk.jpg

http://imageshack.com/scaled/medium/845/ebzy.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2014 14:05 (strong8472).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Zanemariv iznos uzme li se u obzir ovih 19% VAT-a.. 

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Pozdrav,

 

Meni je hongmi stigao prošli tjedan i sve prethodno napisano stoji, mobitel je odličan.

Međutim ima jedan veliki problem.

S obzirom da ga se ga do jučer nismo nosili iz kuće na wifi je sve bilo savršeno, ali čim se trebao spojiti na 2g/3g problemi. Spoji se, sve je uključeno ali ne radi. nikakvi podaci ne prolaze, nema mailova, nema interneta, nicega.

 

Da li je netko imao ovakav problem ?

 

Bilo kakak savjet i pomoć su dobrodošli.

 

Gec

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Ja sam svoj kupio prije cca 30 dana,nisam imao takvih problema sve radi savršeno,čak otvara stranice brutalno brzo,jesi ga nadogradio na zadnji stabilni rom miui V5. ? ako nisi nadogradi ga!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Dr.Gec kaže...

Pozdrav,

 

Meni je hongmi stigao prošli tjedan i sve prethodno napisano stoji, mobitel je odličan.

Međutim ima jedan veliki problem.

S obzirom da ga se ga do jučer nismo nosili iz kuće na wifi je sve bilo savršeno, ali čim se trebao spojiti na 2g/3g problemi. Spoji se, sve je uključeno ali ne radi. nikakvi podaci ne prolaze, nema mailova, nema interneta, nicega.

 

Da li je netko imao ovakav problem ?

 

Bilo kakak savjet i pomoć su dobrodošli.

 

Gec

Vjerojatno mu samo trebaš kreirati APN u postavkama mobilne mreže. Kojeg operatera koristiš?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Dr.Gec

Da li je netko imao ovakav problem ?

 

Bilo kakak savjet i pomoć su dobrodošli.

 

Gec

 Da bi koristio mobilne podatke, trebaš imati instalirane postavke za svoj mobitel. U postavkama pod nazivi pristupni točaka (APN) unosiš ručne postavke koje dobiješ od operatera. Obzirom da uređaj inače nije u ponudu u RH pretpostavljam da nemaju automatske postavke (dobiješ ih SMSom pa samo instaliraš)

- HTC 8S -
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ja osobno sam rucno morao unjeti sve podatke, mozda ti ovo pomogne ako se ne snalazis, ovo su postavke za T-mobile.. 

MMS MMS
MMS MMS
GPRS GPRS
GPRS GPRS
Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 13:17 (majdo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Iskreno, nije mi to palo na pamet. Do sad su se na svim mobitelima koje sam imao te postavke same instalirale. Provjerit ću čim dođem doma kakve su postavke pa ih ručno upisati.

Zahvaljujem na savjetima i javim da li je to rješilo problem ili ne.

 

O nadogradnji na V5 razmišljam ali s obzirom da ga koristi moja žena i prezadovoljna je ne da mi se previše prtljati s obzirom da se ona niti zamara niti će nešto profitirati od možebitnih poboljšanja u romu.

 

Kada moj stigne definitivno i root i nadogradnja.

 

Jedino ako ručno podešavanje apn-a ne pomogne, onda ću definitivno upgreadat.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 13:52 (Dr.Gec).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Zna li netko ručne postavke za tele 2 mms i internet, a imam jedan problem s xiaomi hongmi, naime aplikacija 3d weather kad se postavi na ekran, sat koji je na njoj uvijek kasni za satom koji je na mobu.tek kad ju dodirnem onda se sat poravna s mob. satom.Zašto se to dešava, dali se treba što uključit, da bi se to sinhroniziralo vrijeme?
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Tele 2 stranica kaže ovako:

 

Za instalaciju prijenosa podataka (usluga mobilnog surfanja)

 

Naziv profila: Tele2 Internet

Početna stranica: http://wap.tele2.hr

APN: internet.tele2.hr

Proxy: isključeno

 

Za instalaciju MMS poruka

 

Naziv profila: Tele2 MMS

Server poruka: http://mmsc.tele2.hr

APN: internet.tele2.hr

Proxy: 193.012.040.066

Port: 8080

Što se tiće vremena, ne znam, nisam primjetio takvo nešto na svome :/

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Jesi radio root na svom,ja jesam , s vroot alatom.? koju nadogradnju imaš,moj je na zadnjoj 5.0 ?(zahvaljujem na postavkama)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 15:50 (boban357).
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Zahvaljujem na pomoći, upisao vip postavke i mobile data radi savršeno :)

 

Što se tiće rootanja nisam i ne namjeravam. Ima gore v4, žena ga koristi i njoj je savršen tako da neću ništa niti pokušavati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
boban357 kaže...
Zna li netko ručne postavke za tele 2 mms i internet, a imam jedan problem s xiaomi hongmi, naime aplikacija 3d weather kad se postavi na ekran, sat koji je na njoj uvijek kasni za satom koji je na mobu.tek kad ju dodirnem onda se sat poravna s mob. satom.Zašto se to dešava, dali se treba što uključit, da bi se to sinhroniziralo vrijeme?

ukoliko imas na mobu neku app koja ti "oslobadja" rame...ona ti zna pauzirati tu weather app pa ako je moguce da taj servis stavis u exclude list tog ram managera...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Budem probao pa javim,imam ih najmanje dvije app što čiste ram,jedna je njegova sistemska,drugu sam ja stavio.Baš ću pogledat to,THX !

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 14:59 (boban357).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Onda izbrisi tu koju si sam stavio jer task killer, osim ako nije integeriran u sam sustav, nema nikakve svrhe, samo stetu pravi.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
boban357 kaže...

Budem probao pa javim,imam ih najmanje dvije app što čiste ram,jedna je njegova sistemska,drugu sam ja stavio.Baš ću pogledat to,THX !

 

Nepotrebno je koristiti vise ram manager app, jer ti i oni koriste dodatne resurse. MIUI ima vec built-in manager...FYI inace ti ram manageri neoslobadjaju memoriju na mob, nego samo posloze "neke stvari" tj. postavljaju app za kandidate garbage collectoru koji ce "unistiti" app samo onda kad OS bude bilo potrebe za dodatne resurse tek ce ti onda "maknuti" app iz ram memorije da bi mogao pokrenuti novu app...garbage collector ti je ugradjen u OS i samo on moze ocistiti ram. 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Svaka čast brko,evo radi sad,odobrio proces u ram manageru i sad radi kao urica ! Ko bi rekao da ga je to kočilo,na drugim mob.nisam imao takvih problema a bila je slična situacija.Mora da je sustav MIUI malo kompleksniji,prvi put se sad susrećem s istim.Mogu reć ovako na prvu, da je puno bolji od klasičnog androida,dosta nepotrebnih stvari je skinuto, olakšan je sam sustav,zato i mob.tako leti !
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

naravno nemoj zaboraviti svaki petak imas novi update za MIUI!!!!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
dakle, vise nema narucivanja bez poreza sa ove njemacke stranice?
sad su prilicno skuplji od koneskih shopova,ali me zanima vase misljenje, isplati li se to zbog garancije!?
naime, osobno nikada nisam imao problem niti sa jednim uredjajem....nikada nisam nosio mobitel na servis zbog garancije
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice