Francuzi đonom na piratstvo

poruka: 550
|
čitano: 255.493
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuzi đonom na piratstvo".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Francuski zakon na udaru
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
igy kaže...
pa "upadač" bi trebao biti kažnjen u svakom slučaju, osoba koja čini kazeno djelo treba odgovarati, samo u slucaju nezasticenog sustava vlasnik ima veci teret dokazivanja
 -tu se slažem (bez semantike...) no trenutno zakon predviđa zaštitu, nevažno koju - ne 'neprobojnu'. A ISP bi trebao po logici osigurati i davati podršku, bar iniciajlno imati aktivnu zaštitu upaljenu, ovako je korisnik dužan dokazivati nešto ... -nevinost. Obrnuta logika zakona.
Proširi to na vlasnik (uređaja) je u nekim slučajevima ISP, vlasnik linije je ISP, vlasnik firmwarea je ISP... i zarađuje na tom. -nek bude odgovoran. Možda je dovoljno na sudu reči, nisam ja vlasnik nego ISP? -pa nek oni objašnjavaju Sarkozyju.... (auto iz rent-a-cara? nema registraciju..) korisnik samo koristi uslugu, vlasnik je ISP, on određuje pravila, uvijete.
npr. (neimenovanafirma) ima opciju ''my server req.auth....'' koji drugi ISPovi nemaju, na taj način isključivo registriran korisnik može poslati mail preko njihovog servera. To nije zadiranje u moje slobode/ograničenja, dobra odluka ako imalo pomaže.
Kao da sad nekom klincu od 15 kg, odrasla osoba na ulici uzme mobitel... bez svjedoka, policije itd. .. djete može samo plakati, nemoćno. Jer u čitaovoj ovoj priči nema nekog relevantnog suda, neovisnog.
Dodajmo to u naš kontekst loših usluga, npr žališ se na obračun računa, ISP ti idući dan isključi liniju (po Sarkozyju) i moraš plačati i šutjeti, nema žalbe, dokaza itd. ISPovi reklamiraju ADSL, TV itd.. ali nestižu u zakonskom/razumnom roku isporučiti uslugu/kvalitetu/brzinu, isključe te, opet... -a plačati moraš, promjeniti operatera -nemožeš itd.
Kome koristi ovaj/ovakav zakon? kome šteti? ko je ciljana skupina... kad se toliko prašine digne oko nečeg onda je to mutno, kao golf igrališta, zbog turističke ponude a usput se bez građevinske dozvole mogu/rade stanovi...
Tako mi izgleda i ovo, antipiratski i antipedofilski, nevidim kako će ih to imalo omesti...
A opet, oni koji predlažu zakon, imaju vojsku savjetnika, pravnika, gurua ... zar oni nisu to vidjeli, vjerojano jesu. Ili samo treba viknuti 'car je gol!'
-
edit: @nexeem: - pristup informacijama je osnovna životna potreba, automobil, mobitel itd. također.
btw. sad studenti imaju online rezultate, rokove itd.
-Zatim ljudski gledano, kad bi neka osoba/klinac u dućanu ukrao: a)-sendvić, b)-prašak za veš, c)-čokoladu
-:-što bi trebali zaključiti? Kako reagirati?
a) je opravdano/neophodno, b-potrebno, c-luksuz ... -klinac će uzeti čokoladu svaki put. -zar ne?, isto tako će uzeti igru na netu, mp3 itd.. i biti kažnjen. Tj, roditelji... mada ga reklame bombardiraju mobitelima, čokoladama i Simonićinim gaćama... pa ih on mora imati.
-Ja nevolim 'ljudske' zakone, jer su nejasni-rastezljivi, ali razumijemo se? samo stojeći u redu iza klinca, kad vidim da prebire novčiće, klimnem blagajnici da ću ja platiti... (to je prevencija i moralnije nego okrenuti glavu)
Vrhunac rasprave, da je vlasnik (korisnik linije) dužan zaštititi je (sebe), zbog tog da netko drugi nebi nekom trećem (izdavaću) ukrao/downloadao neki zaštićeni sadržaj, onda postavljam ovako, -proizvođač je dužan sam zaštiti svoj proizvod, svoj interes, postoji CCS, hash itd. nek se time štiti i lovi pirate bez da nameće obvezu korisniku na zaštitu koja to nije, na keylogere koji su u osnovi protuzakoniti itd.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 17:41 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Idu ti žice na živce"

vjerovatno je budućnost u žici, tko će se zezati i trošiti vrijeme na odvjetnike, sudstvo....Što možeš, tko je jači taj tlači! Najzanimljivje je da sami biramo političare, stoga nam je onako kako izaberemo.

Spayware sigurno neću instalirati,otkazati ću net,a na internet ću s mobitela.

Ako mi bude do piratije, uvijek će se naći lokalni diler piratije

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Jednom davno, davno, bila jedna zemlja zvana SSSR. U toj zemlji je carovao jedan zli patuljak zvani Staljin. Staljin nije bio oduvek zao, on je postao zao od kada su neki ljudi poceli da pripisuju njemu ideje jednog heroja zvanog Lenjin. Morao je da postane zao jer je mislio da ce na taj nacin zastititi sebe stida da neko ne otkrije kakva je neznalica i kukavica on bio.

Tako je zli patuljak poceo da kova planove kako da se resi svih onih koji ne misle kao on. Prvo je poceo da prica kako neprijatelju ne treba dugo da se reorganizuje i da napadne zemlju SSSR. Poceo je da siri propagandu kako je neprijatelj cak megju obicne ljude te zemlje. Propaganda je toliko uzela maha da je patuljak dobijao sve vecu zelju da dokaze ljudima da je on u pravu. Da bi dokazao prvo je poceo da salje na dugo zimovanje u Sibir prvo neko od ucenih ljudi u njegovoj zemlji a onda cak i svoje najblize oficere. Svakog! Svakog bi ko ne misli kao on.

Da bi sve to imalo malo vise smisla patuljak je ubedio narod zemlje SSSR da treba i oni da preuzmu inicijativu i da i oni treba da traze neprijatelje megju njih. Tako je narod otvorio jedno oko budno po noci i poceo da spijunira svako svakoga.

Sibir je ubrzo postao "boom town" za sve one poslate na dugo zimovanje a cak i groblja okoln crkava su dobile znacajno prosirenje... Svako je svakoga u ime naroda i slobode od neprijatelja, (ko god da je to bio u glavi malog zlog patuljka)...

 

Da ne bih duzio pricu, reci cu samo da je ona na kraju ispala jaaako tuzna i imala jaaaako duboke posledice od paranoje i lova na vestica... Toliko stete je bilo da do dana danasnjeg neke bake zale za zlim patuljkom tvrdeci da je dok je on bio ziv sve bilo podmazano ko po loju.

 

Tip: u pozoristu/filmu postoji jedan mali trik, kada je neka prica jako dobra i kada se plot moze eksloatirati i dalje, prosto se samo zamene imena protagonista i poneki detalj; kao recimo - patuljka mozemo u novijoj verziji zvati Sarkozi ili mozda RIAA, dok zli neprijatelj koji se sunja medju nama i nikada ne spava, mozemo zvati Pirat ili Pedofil. Glupi narod ce se zvatiiiii..... hmmm.... Glupi Narod, a borba ce svakako ostati Borba u Ime Naroda.

 

Sloboda!? Sta ce ti sloboda kad se osecas sigurnijim sa jednim takvim junakom koji ne preza da pokaze prstom cak ni na neprijatelja medju nama!

 

Edit: A sta ce se dogoditi u nasoj prici o lovu u mutnom i dali ce zli carobnjak pobediti neman pirata - videcemo u sledecoj epizodi sapunske opere "Francuska revolucija" kada ce beskicmeni talijanski inspektor pokazati kako to treba. (Mozda!)

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 20:43 (Solo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

@ihush:
Ne, nikakav pristup informacijama... nemoj mi te floskule. Pristup Internetu je luksuz. Točka. Ne spada u osnovne ljudske potrebe. Točka.
 

Ne zanimaju me opravdanja zašto je tko nešto ukrao. Ukrao je? Ako nije kruh za jesti, nek ide u zatvor.
 

Zaštitu wirelessa ti nitko ne nameće, ali ako je ne želiš, izvoli snositi posljedice zlouporabe bilo čije: piratstvo, ogromni računi... svejedno. Što potrošiš/potrošite, tebi stiže na naplatu kao nositelju računa, jer bi se u suprotnom svi mogli zakačiti susjedu na wireless i surfati besplatno na njegov račun jer ionako neće on platiti ništa jer "ne može dokazati da mu se netko spojio".
Gluposti.

16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
igy kaže...
naxeem kaže...

Ja nisam nigdje rekao da upad u mrežu nije kažnjiv. :)

 nisam ja tebe ispravljao, samo sam na tvoj komentar dodao svoj
Ma da, ali prpoblem je u tome što se preokrenula ona stvar koju sam pričao pred par strana, a i Verbatim ovdje prenosi - ne korisniku IP-a je da dokazuje nevinost, što je suludo. Ako tebi ukradu auto, imao si mogućnost osiguranja prootiv krađe. Ali 'paralalniji' primjer bi bio - što ako ti ukradu auto i s tvojim autom opljačkaju banku? Mogu te pronaći prema tablicama i ti ćeš (vjerojatno) moći predočiti nekakav alibi... No, kako to dokazati za puno profinjeniju stvar (netko mi je 'upao' u router)?
A ovo što pričaš o sigurnosnim standardima - nije to baš tako jednostavno. Prosječan router danas ima nekoliko tehnologija zaštite. Nakon nekog vremena WPA će biti lako probiti i na scenu će stupiti neka nova zaštita. Obzirom na ovaj zakon - hoću li morati mijenjati router? Koliko često ću to morati raditi? Je li uopće na meni da pratim svijet tehnologije?
Ne pričam bezveze, govorim o sustavu odgovornosti. Ako je na meni da se osiguram i ja to znam, sve će biti u redu. Ali ako ne znam, lako je moguće da ću imati problema. Zapravo, čak ako se i osiguram, ali imam peh da budem prvi kojem su razbili zaštitu, što onda? Imaš i još paralela - ako ti ukradu karticu i ti to prijaviš, neće ti biti naplaćen eventualni generirani trošak.
Pazi, gledam te!
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...

ihush, zašto upadač nebi bio kažnjen (ako ga itko ikada uhvati)? Bez obzira na to, vlasnik je odgovoran zaštititi bežičnu mrežu. Ako nije sposoban, neka je ne koristi. Kako se ono kaže: nije žvaka za seljaka.

Korištenje wirelessa nije osnovna životna potreba (kao ni pristup Internetu uostalom) pa je sasvim svejedno hoćeš/nećeš wireless i koristiti.

OK, ali što u onom slučaju kada je vlasnik routera B.net, a ja sam u najmu? Hoće li ISP kazniti samog sebe, a meni dati novi router?
Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Veliki Brat kaže...
naxeem kaže...

ihush, zašto upadač nebi bio kažnjen (ako ga itko ikada uhvati)? Bez obzira na to, vlasnik je odgovoran zaštititi bežičnu mrežu. Ako nije sposoban, neka je ne koristi. Kako se ono kaže: nije žvaka za seljaka.

Korištenje wirelessa nije osnovna životna potreba (kao ni pristup Internetu uostalom) pa je sasvim svejedno hoćeš/nećeš wireless i koristiti.

OK, ali što u onom slučaju kada je vlasnik routera B.net, a ja sam u najmu? Hoće li ISP kazniti samog sebe, a meni dati novi router?
  Nema veze tko je vlasnik modema, bitno je tko je korisnik. Budući da unajmljuješ modem ti si njegov "privremeni vlasnik" i korisnik i odgovoran si za njegovo korištenje. 
Kada unajmiš auto u rent-a-caru na nekoliko dana, pa pregaziš pijan, vozeći 120 km na sat pješaka na pješačkom prijelazu, neće u zatvor ići vlasnik rent-a-cara, nego ti.
Eventualno bi mogao izbjeći odgovornost za zloupotrebu interneta ukoliko bi uspio nedvosmisleno dokazati da ga je netko drugi koristio na način da ga ti u tome nisi mogao spriječiti. Recimo kada je ekipa provaljivala u razvodne telefonske ormariće u zgradama i s tuđih brojeva nabijala 060 račune, korisnici čije su telefonske linije zloupotrebljene nisu morali platiti te račune. Naravno, tu je bilo puno lakše dokazati da je netko drugi koristio telefonsku liniju, nego što bi to bilo kod bežičnog spajanja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 21:57 (klimama).
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...

@ihush:
Ne, nikakav pristup informacijama... nemoj mi te floskule. Pristup Internetu je luksuz. Točka. Ne spada u osnovne ljudske potrebe. Točka.

Ne zanimaju me opravdanja zašto je tko nešto ukrao. Ukrao je? Ako nije kruh za jesti, nek ide u zatvor.

Zaštitu wirelessa ti nitko ne nameće, ali ako je ne želiš, izvoli snositi posljedice zlouporabe bilo čije: piratstvo, ogromni računi... svejedno. Što potrošiš/potrošite, tebi stiže na naplatu kao nositelju računa, jer bi se u suprotnom svi mogli zakačiti susjedu na wireless i surfati besplatno na njegov račun jer ionako neće on platiti ništa jer "ne može dokazati da mu se netko spojio".
Gluposti.

Zašto si tako odrješit? Ovo s točkama... Kako možeš biti tako odrješit kada čitavo civilizirano društvo predstavlja pristup informacijama kao osnovno ljudsko pravo, a EU pristup Internetu kao dio tog prava? I kako to misliš, u jednom demokratskom društvu, luksuz je biti informiran? Možda iz naše lokalne perspektive pristup Internetu i nije nešto naročito bitno, ali vani ljudi i glasaju putem neta, sva službena komunikacija je apsolutno moguća preko nekog od servisa dostupnih na Internetu. Ovim tvrdokornim stavom svjesno stavljaš ljudska prava u drugi plan, iza zaštite privatnih interesa, a to nemože biti dobra stvar. Previše je upitnika, previše nedosljednosti i stvar se previše izvrće da bi bila u redu.
Treba postaviti neke osnovne premise i držati ih se - nitko ne brani državi da zaposli čovjeka koji 'kupuje' pirateriju i na taj način lovi pirate, nudi pedofilske sadržaje i lovi istomišljenike. Nitko joj ne brani da se koncentrira na one koje treba sankcionirati. Ali pretpostaviti da su svi krivci i forsirati Ustav i zdrav razum je jednostavno... previše.
Slažem se sa stavom da sam odgovoran za svoj korisnički račun, ali onda mi pruži način da budem siguran. Ako si već donio zakon prema kojemu sam odgovoran za protok podataka preko moje veze, onda mi daj zaštićeni router i točka. To bi trebala biti obaveza ISP-a. Ako sam ja isključio zaštitu, moj problem. Ali ako nisam, nego su mi probili tvoju zaštitu, kako mogu biti odgovoran? No to nas opet dovodi do pitanja - što je adekvatna zaštita? Tko ju propisuje? Tko ju kontrolira? Koliko često (obzirom na brzi razvoj tehnologije)? Ako se mene želi držati odgovornim, neka mi se pruži sustav unutar kojeg ću naći svoje mjesto, a ne ostaviti tonu rupa i reći - plaćaš uslugu, ali to nije moj problem...
Pazi, gledam te!
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
klimama kaže...
Veliki Brat kaže...
naxeem kaže...

ihush, zašto upadač nebi bio kažnjen (ako ga itko ikada uhvati)? Bez obzira na to, vlasnik je odgovoran zaštititi bežičnu mrežu. Ako nije sposoban, neka je ne koristi. Kako se ono kaže: nije žvaka za seljaka.

Korištenje wirelessa nije osnovna životna potreba (kao ni pristup Internetu uostalom) pa je sasvim svejedno hoćeš/nećeš wireless i koristiti.

OK, ali što u onom slučaju kada je vlasnik routera B.net, a ja sam u najmu? Hoće li ISP kazniti samog sebe, a meni dati novi router?
  Nema veze tko je vlasnik modema, bitno je tko je korisnik. Budući da unajmljuješ modem ti si njegov "privremeni vlasnik" i korisnik i odgovoran si za njegovo korištenje.
Kada unajmiš auto u rent-a-caru na nekoliko dana, pa pregaziš pijan, vozeći 120 km na sat pješaka na pješačkom prijelazu, neće u zatvor ići vlasnik automobila (netko iz rent-a-cara). 
Ma naravno, nitko ne drži ISP odgovornim niti ako routerom razbijem glavu nekome...
Ali to nije paralela - ako su automobilu otkazale kočnice, pa sam pregazio dijete na cesti, jesam li kriv ja ili netko u lancu iza mene (nije bitno tko - iznajmljivač, tehničar koji je izdao uvjerenje o tehnički ispravnom proizvodu, meni kao korisniku potpuno nebitno). Zapravo, ako kočnice postoje, ali nisu spojene na hidrauliku koja ih aktivira kada se pritisne papučica... Jer, to je ekvivalent WAP zaštite koju router omogućava, ali ju ti sam moraš uključiti.
Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Veliki Brat kaže...
Ma naravno, nitko ne drži ISP odgovornim niti ako routerom razbijem glavu nekome...
Ali to nije paralela - ako su automobilu otkazale kočnice, pa sam pregazio dijete na cesti, jesam li kriv ja ili netko u lancu iza mene (nije bitno tko - iznajmljivač, tehničar koji je izdao uvjerenje o tehnički ispravnom proizvodu, meni kao korisniku potpuno nebitno). Zapravo, ako kočnice postoje, ali nisu spojene na hidrauliku koja ih aktivira kada se pritisne papučica... Jer, to je ekvivalent WAP zaštite koju router omogućava, ali ju ti sam moraš uključiti.
Po meni ekvivalent s pokvarenim kočnicama bi prije bio pokvaren ruter na kojemu enkripcija, odnosno zaštita ne bi radila ispravno niti kada je namjestiš po svim pravilima koja omogućuju najvišu razinu sigurnosti, a neuključivanje zaštite bi bilo kao kada bi ti zaboravio ili ne bi znao da pri zaustavljanju trebaš stisnuti kočnice.
Ja sam na Iskonu, modem je isto u najmu i dolazi s upaljenim wirelessom, a kao enkripcija je namješten WEP. Na takvo stanje se vrati i nakon što poslije resetiranja pokupi postavke od Iskona. Sad sam gledao uputsttva koja sam dobio uz njega od Iskona i ima poglavlje koje je posvećeno zaštiti bežične mreže. U uputstvu je prikazano da se koristi WEP,a pri kraju je napisano da WAP nudi najvišu razinu zaštite., Piše upozorenje da ukoliko se pogrešno namjeste postavke za sigurnost da pristup internetu može biti u potpunosti blokiran (to mi zvuči kao: ne pretjerujte sa zaštitom).
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2009 22:22 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

U potpunosti podupirem naxeema, vlasnik IP je odgovoran za IP adresu.
XY Agencija ne može biti sigurna da ja nisam ovlastio/dopustio nekom da je koristi, niti to može dokazati.Oni polaze od toga da si ti vlasnik te IP adrese. Dakle, žica. Žica je rješenje.
Nikako nije prihvatljivo da ja dokazujem nevinost, ali oni su jači, oni kontroliraju situaciju.U routeru ostaje zapis MAC adrese mrežnog adaptera i naziv računala, ali jgb. ti podaci se fejkaju. Vjerojatno će Vlada subvencionirati neke uređaje ili tome sl., kad već žele kontrolu nad svim.

Više me brine, ovaj spyware.Sigurno neće biti selektivan u snimanju stanja na hdd.

Ako korisnik ima neku ilegalnu mp3,avi,mkv,crack,patch, fake serial.... ode ti braco down. U nekom logu si označen najblaže kao korisnik piratskih usluga. Tko zna što sve mogu poduzeti!?! Što ako su mi neke mape zaključane s šifrom. Moram li im dati šifru!?! Smijem li kriptirati podatke na hdd-u?

Pitanje je što s osobnim dokumentima, snimki....zapravo osobnim stvarima na hdd.
Pitanje što ako koristim LIVE CD za izlazak na net kako će mi onda instalirati spyware unatoč mojoj dobroj volji.
Mogu li me prisiliti da ne koristim Live CD, tj da li moram koristiti specifičan OS. Ako moram, hoće li mi ga pokloniti, nevjerujem.Nebi ni ga uzeo. Što će mi ADSL2 100/100 MB/s ako budem morao koristiti proxy da bi zaštito svoju IP adresu.

Srećom, Francuzi su pokusni kunići, ukoliko ovaj zakon stvarno bude rigidan,goriti će Pariz.
Hm,...pratiti ćemo situaciju, moglo bi biti iznimno zanimljivo!

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
klimama kaže...
Veliki Brat kaže...
Ma naravno, nitko ne drži ISP odgovornim niti ako routerom razbijem glavu nekome...
Ali to nije paralela - ako su automobilu otkazale kočnice, pa sam pregazio dijete na cesti, jesam li kriv ja ili netko u lancu iza mene (nije bitno tko - iznajmljivač, tehničar koji je izdao uvjerenje o tehnički ispravnom proizvodu, meni kao korisniku potpuno nebitno). Zapravo, ako kočnice postoje, ali nisu spojene na hidrauliku koja ih aktivira kada se pritisne papučica... Jer, to je ekvivalent WAP zaštite koju router omogućava, ali ju ti sam moraš uključiti.
Po meni ekvivalent s pokvarenim kočnicama bi prije bio pokvaren ruter na kojemu enkripcija, odnosno zaštita ne bi radila ispravno niti kada je namjestiš po svim pravilima koja omogućuju najvišu razinu sigurnosti, a neuključivanje zaštite bi bilo kao kada bi ti zaboravio ili ne bi znao da pri zaustavljanju trebaš stisnuti kočnice.
Ja sam na Iskonu, modem je isto u najmu i dolazi s upaljenim wirelessom, a kao enkripcija je namješten WEP. Na takvo stanje se vrati i nakon što poslije resetiranja pokupi postavke od Iskona. Sad sam gledao uputsttva koja sam dobio uz njega od Iskona i ima poglavlje koje je posvećeno zaštiti bežične mreže. U uputstvu je prikazano da se koristi WEP,a pri kraju je napisano da WAP nudi najvišu razinu zaštite., Piše upozorenje da ukoliko se pogrešno namjeste postavke za sigurnost da pristup internetu može biti u potpunosti blokiran (to mi zvuči kao: ne pretjerujte sa zaštitom).
Da, na to i mislim - neka ISP postavi adekvatnu razinu zaštite i onda te drže odgovornim. Zašto naglašavam adekvatnu - zato što koroisnik ne mora znati što je adekvatno, a što nije. Korisnik samo mora slijediti upute ISP-a i dokle god to radi, može se smatrati zaštićenim i pruzeti odgovornost na sebe. Čim počne nešto mijenjati, ISP više nema odgovornosti. A sljedeći problem u nizu je što nakon nekog vremena adekvatna zaštita prestaje to biti - zaštite se probijaju, nadograđuju i izmišljaju. O održavanju razine zaštite bi se onda dalje trebao brinuti ISP, da bi korisnika mogao smatrati u potpunosti odgovornim za protok podataka.
A što se tiče ove ekvivalencije, mislio sam na kočioni sustav koji postoji, ali je korisniku da ga 'pusti u pogon'. To mi se ne čini kao dobra pretpostavka za kvalitetnu zaštitu.
Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Ja nemam namjeru instalirati ništa na računalo. To su gluposti, vlada te na to ne smije moći prisiliti, tako da sumnjam da će zakon do nas, a niti u Francusku dugo.

16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

 

Nemam ni ja, Live CD je moj izbor ili cut off

 

http://www.betanews.com/article/French-Socialists-mount-constitutional-challenge-to-three-strikes-net-access-bill/1242951345

 

EDIT:

 

More clearly, says April, the aim is to install a cookie filtering on computers of all users who are afraid of being accused by the HADOPI, either because they are unable to secure their Wi - fi, or simply because they are aware that the IP address is not a given that they can secure. "

 

Cijeli text:

 

http://72.14.221.132/translate_c?hl=fr&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en&u=http://www.numerama.com/magazine/12221-Big-Brother-Albanel-confirme-le-spyware-de-l-Hadopi.html&rurl=translate.google.fr&usg=ALkJrhho-CfqxK-vfORYHTx-Q_LsfE44qA

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 1:52 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Francuzi đonom na piratstvo

-Verbatimovo rješenje žicom ima smisla, ali preskače činjenicu da će po sadašnjem planu/ideju ipak imati keyloger na kompjuteru, nema veze wlan..  keyloger (već imamo neke od mnogih) će nam država u našem interesu staviti...

Što onda s hotspotovima, aerodromi, hoteli... Taj žičani kućni dio bi samo eliminirao nekog susjeda.

LiveCD će vjerojatno biti proglašen kao alat za 'ilegalni pristup' -automatski podležan sankicjama.

A smisao zakona je rješiti se pirata i pedofila? sumnjam.

 

Dok za nexeema nema sumnje, nejasnoća, kontradiktornosti.... (hmmmm?)

 

naxeem kaže...
Nisam rekao "kako radi", nego "koristiti kako treba" tj. korisiti ispravno, a u ispravno korištenje wirelessa spada znanje o zaštiti.
 Hmmm. Ne. Moja prijateljica je sebi kupila wireless a nema pojma ni da treba da zastiti, jer ona misli da je AV dovoljan za sve. Sta sad?! U prodavnici joj nista nisu objasnili. Ona je samo imala potrebu da se resi kabla preko cele sobe.
Neka ih tuži jer je nisu upozorili. 
Verbatim kaže...

Iz T-com upustva:


Napomena: Poželjno je da uključite dostupne mehanizme zaštite(enkripcije) bežične mreže.
T-com ne daje podršku za zaštitu bežične (WLAN) mreže.

Neka obitelj je svom školarcu kupila konfigurirano računalo.
Sve radi, a jedan dan cut off internet.
Možemo mi filozofirati koliko hoćemo, komp freakovi će se snaći
a za ostale nisam siguran.

Mislim da će jesen pokazati svoje!

A sve piše u tome što si citirao. Iako mislim da T-Com MORA davati podršku ili preporučiti kooperanta.
 ... A sve piše u tome što si citirao. Iako mislim da T-Com MORA davati podršku ili preporučiti kooperanta.  -nije jako uvjerljivo.
- znam, fali ona ''.'' - Točka. Kad bi taj odgovor bio: ''T-com MORA. i Točka.'' - onda bi to još samo trebalo staviti u zakon...
-na to još klimama dodaje da Iskon isporučuje router s nižim stupnjem zaštite WEP, navodeći samo da je WPA jači.
Znači ISP nedaje/nemora davari podršku  (jer je to trenutno stanje-činjenica), mada bi bilo logično suprotno.
Kako sve licence za software daje korisničko ograničeno pravo, tako i podešavanje routera nije izbor korisnika, pogotovo ako je ISP vlasnik, kao u slučaju Bneta. Isti Bnet emitira TV program, ovisno o paketu imaš neke programe, pošto promotivno ponekad puste npr HBO paket svima -ne samo pretplatnicima na HBO, -reklama/vikend. Dali su u tom trenutku korisnici lopovi? -nisu, a gledaju paket koji nisu naručili/platili. Korisnik koji nešto nađe na netu (googlajući) skine to (recimo besplatno) dali radi išta drugačije od gledanja TVa? On nezna/nemora znati dali je stranica piratska/legalna, zašto je tamo mp3ca besplatna... (to je inače poveznica s Vip-om...) može biti bilo koji legalan razlog. npr reklama. Drugi primjer je lažni 'original', nazovimo ga xTunes, gdje korisnik misleći da kupuje legalno od Applea,  -plaća muziku, a zapravo mu to prodaje pirat. A već idući dan može ostati bez žice ... vrlo logično stiže BSA, državni inspektor i kazna, pregled kompijutera -tu se nalazi i skinuta pjesma, zajedno s onom Vipovom... -KRIV JE!
Ne govorim o skidanju softwarea kao Windows/Office/ACAD/Photoshop jer zakon nije za zaštitu samo toga, nego protiv 'ilegalnog' downloada, pirata, pedofila.... znači: slike, muzika, filmovi, igre, programi -sve! Čak i gledanje na youtubeu, jer nisi platio film, pa naravno da nemaš pravo gledati ga.
ISP nije nevin/dobrotvor/naivan...

 

naxeem kaže...

Ja nemam namjeru instalirati ništa na računalo. To su gluposti, vlada te na to ne smije moći prisiliti, tako da sumnjam da će zakon do nas, a niti u Francusku dugo.

 -hmmm opet fali sigurnost/čvrstoča u izjavi . (-točka), samo sumnja... koja nažalost nije opravdana, jer vlada te može prisiliti.
Tako nešto Solo komentira, ali previše floskula, sloboda i prava kvari ljude. Bolji su kad imaju vladu koja vlada...
Pristup internetu je luksuz (točka!) .... -ja bi stavio upitnik ? -ne, dodao bi ne kao prefix -nije.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
ihush kaže...
Pristup internetu je luksuz (točka!) .... -ja bi stavio upitnik ? -ne, dodao bi ne kao prefix -nije.
 Samo malo oko dileme koje neki ljudi imaju "nije-jeste"...
Internet je MREZA. Internet nije televizija niti radio a mozda niti oblik, (kao sto mladi "sminkeri" vole da kazu), multimedije. To sto se neko dosetio/pronasao/smislio resenje, da internetom mogu da kruze slike/snimke i sto li vec drugo je samo jedan od nacina da se ta mreza iskoristi/osmisli/poboljsa.
.
Banka ima posebni tab na web strani gde mogu da platim sve online. Novine kupujem jaaaako retko jer online imam vise informacija i cesto u "realtime". Pisma saljem jos redje nego ranije jer koristim mail za sve sto se tice korespondencije...
Internet nije TV pa da bude luksuz. TV je odavno izasao iz vode luksuza ali ipak mogu da ga svrstam tamo. Dok internet jos u samom pocetku nije bio osmisljen da bude luksuz vec mreza za razmena informacija.
.
To sto kuce/developeri/ustaneove koje se bave, (uglavnom), zabavom misle da internet postoji radi njih i propagira takav stav to je druga prica i protiv toga naime treba da se "borimo" svesno. Internet je zadnja anarhija gde se moze naci po neka "originalna ideja". Ako internet padne u ruke ljubiteljima kontrole, onda znaci da je stvarno strah od slobode velik.
.
Na kraju... mozda je u genima ljudi da budu kontrolirani, usmeravani, manipulirani...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Malo sam bio fašistički raspoložen gore s onim Točkama. :)

Internet je zamišljen kao vojna mreža, ne civilna i ne javna. Ako ne smatraš Internet luksuzom, zašto TV?

 

Ja se slažem s tobom da je Internet vjerojatno najslobodnija zemlja na svijetu i tako treba ostati. Na moje računalo nikada neće doći vladini keyloggeri, a ako bude mogućnosti prisile, odo ja na vlastitu distru Linuxa i kernel koji ću izmijeniti na način da će teško na njega nešto instalirati i da im dopustim.

 

Ali u slobode krađa jednostavno ne spada. Tu nema puno filozofije.

15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
..

 

Ali u slobode krađa jednostavno ne spada. Tu nema puno filozofije.

 - Da, nisam niti primjetio da netko tvrdi drugačije... (GoranB samo kao fizički neograničeno -znanje ....).
-Ovakve kratke/čiste/precizne rečenice su Vam vrlina. Samo ih treba malo pravednije rasporediti jer krivica je i u ostatku hranidbenog lanca, ljudi su samo ovce, koje je najlakše napasti.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Ukoliko su informacije koje se "vrte" po netu točne, onda je ovaj Zakon totalno shizofreničan.
Nemam pojma kako ga misle implementirati, ima tu puno nejasnoća.
Zapravo, ovo nije Zakon već diktat.

Gdje li je Sarkozy pronašao tim pravnika i IT stručnjaka koji su ovo osmislili.

Mogao bi Sarkozy dobiti nadimak "Otrovni Patuljak".

http://www.zimbio.com/member/blank/articles/6195757/Hadopi+Law+Spyware+Provisions+TF1+Sacking

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Hm, palo mi na pamet kad je netko spomenuo enkripciju. Idem nekom logikom:

nitko mi ne brani da drzim na HDD-u podatke, odnosno skupove byteova u kojim god uzorcima oni bili. Dokle god ti uzorci u nekom vecem razmjeru ne odgovaraju nekom copyrighteanom materijalu.

Zelim reci, enkriptirati cijelu particiju osim boot-a se cini sasvim normalan potez i ako me netko pita da li je to enkriptirano mogu reci da nije, nego da sam samo random-fillao HDD.

 

Pa nek dokazu da nisam, nego da su to podaci. PGP, 1024 bita kljuc... vidimo se, ukoliko nemaju kvantni komp.

 

Apropos AP securitya:

na 90% novoinstaliranih mreza nazalost jos uvijek radi user/admin i 0000 ili nesto slicno.

Neka ima router i ugasen wireless, lako cu si ga upalit ja sam.

 

@naxeem,

cisto sumnjam da ce ti se dozvoliti internet pristup sa customiziranim kernelom, kako su stvari krenule. Analogija je da mozes registrirati auto koji si sam u radioni napravio i normalno ga voziti po cesti.

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 9:00 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Mi smo s filtracije piratskog sadržaja (što podržavam) došli na apsolutnu kontrolu i nadzor, što apsolutno ne podržavam. :)

 

U Americi možeš registrirati i voziti auto koje sam sagradiš. Divna zemlja! (Da ne moram opet reply ako bude čuđenja: http://www.dmv.org/ca-california/custom-built-cars.php ).

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 9:45 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Pa ako prođe na tehničkom, zakaj ne ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Kores kaže...

Pa ako prođe na tehničkom, zakaj ne ;)

 -zato jer postoji ono nešto za nešto.. (homolog... kako li se piše - porez) :))
naxeem kaže...

Mi smo s filtracije piratskog sadržaja (što podržavam) došli na apsolutnu kontrolu i nadzor, što apsolutno ne podržavam. :)

 

 - teško je odrediti granice. Čak imaš krivo, zakon, nije filtracija, nego kazne za download, jer da oni (ISP) imaju filtraciju kao npr CARNET, nebi bilo ovog dijela-downloadanja, još lakše, uploada. Kao da to (piratiziranje i ostale nepoćudne radnje) nije cilj zakona nego kažnjavanje. Još ono što 'tupim' - i za moguće legalne sadržaje.
Usporedi razliku out of box windowsa Home/pro/Server.. prvi su 'otvoreni', server je zatvoren (ie dok admin ne dozvoli)
Kad to proširiš na routere -AP i obvezu zaštite, onda OEM kupljeno računao (Home) s defautno postavljenim APom krivicu (pravno) prebacuje na MS i trgovca.... Mi koji se bavimo komp. često nevidimo sitnice kao koji CPU/MBO imamo (NoX-bit?, Xeon ili neki stari celeron), koliko znamo o zaštiti itd. -običan korisnik nema pojma.
Deusovo razmišljane, o enkripciji ima manu, automatski prejudicira skrivanje/razlog za skrivanje, a u slučaju kontrole dužan si 'otvoriti' ovlaštenoj osobi kao gepek auta. Ali pirat lako ima externi HDD, linux itd... ili će spec.jedinice upadati iznenada, da korisnik nemože 'pospremiti' inkriminirajući sadržaj. -Opravdano, jer štite krađu (i tu se slažem, krađa je krađa), za koji sam MS (vjerojatno najpiratiziraniji software) radije tolerira ilegalne korisnike jer su ipak korisnici, ne-konkurenti.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...

Mi smo s filtracije piratskog sadržaja (što podržavam) došli na apsolutnu kontrolu i nadzor, što apsolutno ne podržavam. :)

 

U Americi možeš registrirati i voziti auto koje sam sagradiš. Divna zemlja! (Da ne moram opet reply ako bude čuđenja: http://www.dmv.org/ca-california/custom-built-cars.php ).

Opet, nisam siguran, ali mislim da možeš i kod nas, samo vozilo treba proći postupak homologacije?
EDIT: evo, stigao do ihushevog posta - mislim da je upravo to u pitanju...
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 12:24 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

U Irskoj (http://www.ifpi.org/content/section_news/20090129a.html), Švedskoj, Islandu kooperatvni ISP pod pritiskom MPAA/RIAA odlučili su uvesti "Light" verziju Sarkozy Zakona.
Dakle, filtrirali su P2P promet, 2 upozorenja, a 3.put si Out.
Nakon primjene pravila o filtriranju, promet se u prvih sedam dana smanjio za 50%.
Međutim, osmi dan sve se vratilo u "normalu". ISP su pregledali promet, i uvidjeli da je 50% prometa kriptirano.
Naime, korisnici su iznajmili VPN service za 5 € mjesečno i nastavili s P2P praksom.
Čak su se otvoreno sprdali s ISP i MPAA/RIAA.

http://www.tomsguide.com/us/Pirate-Bay-VPN,news-3705.html

http://www.computing.net/answers/thelounge/isps-assist-in-cutting-off-filesharing-users/234.html

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=58802979#post58802979

So, where is point ? Scaring the public is what they do indeed, since it’s much cheaper (and effective) than suing people.


Ovo će se pretvorit u Rat Tehnologije i izbjegavanje pravosuđa.





mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

@ihush, zakon jesu kazne i uvjeti za njihovo stjecanje i to je OK. CARNET ti ne onemogućava download (barem ne zaposlenima na faksu), ali uredno dođe opomena za skidanje ilegalnog sadržaja s točnim nazivima datoteka koje su skinute, a ilegalne.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Izgleda da nije Carnet jedini koji njuška:

 

iskone moj, sto je na 89.164.99.xx subnetu ?

15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

-mislio sam (a znamo izreku, misliti...) da CARNET filtrira određene sadržaje, pristup stranicama, dezinformacije. -moj bad. To bi bilo prihvatljivo po mom mišljenju.

Samo onaj 'naziv datoteke' nemože biti ilegalan, evo ja ti sad pošaljem prazan ''Photoshop.txt'' renejman u .exe, zipiranog (tu dolaze oni hashevi, pa je ime nevažno), znamo što je pisac želio reči / malo ću opet izvrtati..., no to zna i druga strana, pa Photoshop.exe postane neki.program.bat.nfo/zip/rar/7z/tar uz info ili batch za renejmanje (naravno može i kriptirano.) Da ovo nebi postao Pirate's-for-doomies ali uz osvrt na Verbatimove (-kako li samo iskopa sve..)  :))

Usporedio bi lovljenje pirata po imenu datoteke kao da na oglasnu ploču izvjesimo proglas kojim se zabranjuje svako kršenje zakona, piratluk.. -bit će sankcionirano! (.) s par pečata/žigova/štambilja i parafirano od Czara Nikolasa. Samo pirati to nefremaju.

 

edit: (nexeem, neželim te živcirati samo blebećem...) -korekcija se odnosi na podcrtano, s naglaskom na zadnji dio -izvrtati. A ime/naziv bilo čega je osnovno sredstvo identifikacije, samo ga ID precizira. Pred sudcem, bi bio predmet s nazivom, jer se inače nemože utvrditi počinjenje djela (kao: ukrao si samo neznamo što) jer je to preduvjet, moguće je da je sadržaj legalan/ilegalan, sam navodiš: ..'sadržaja s točnim nazivima datoteka koje su skinute'.., jer bi to upozorenje s krivim nazivom bilo besmisleno. (mada već prejudicirano, ispred i iza, riječ ilegalno -to tek treba dokazati -jer može biti i legalno.) ---btw neobično ali ponekad samo razmak (space) iligalno / i legalno mijenjaju sve. - ovom formom, post ispod, je moj odgovor 'iznad' nexeemovog  ;-)  -dosegnuti ideal.

 

Ako se odmaknemo od naslova (slažem se, razumijem ... samo čačkam pitajući)... -pošto je naslov sporedan, sadržaj je važan, to znači da 'kontrolor' ulazi u sadržaj poruka/datoteka, 'čita' ih. -a to je već opasnije. Jer ni izvor -torrenti npr neznači da je ilegalno. Pa kako onda, po kojoj logici se pokreče 'trigger' -sumnjivo/ilegalno/zabrana/kazna? -Ponovo osvrt na Verbatima... -izgleda da se raja snašla. Samo će sad plaćati članarnu 'lokalnom piratu u Kineskim Alpama' za mjesećni download.

(da se radi o mnemonicima, C ili select from*, vjerojatno bi me uvjerio u bolji/brži algoritam za par sekundi, ovo je malo fluidnije)

 

-isprika na ubijanju temom po ovoj sparini, ali ako se slažete, korisno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 16:11 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo

Svašta... ako ćemo ovako, ja stvarno nemam volju raspravljati.
Dakle, da ti pojasnim nešto: nisam spominjao "ime datoteke" kao identifikaciju bilo čega. Već sam nekoliko puta objasnio o čemu se radi, a ti opet po svoju. Kakvo ime datoteke zaboga? Mijenjanje imena datoteke ne mijenja apsolutno ništa i ni idiota ne može zavarati niti se uopće provjerava.
Spomenuo sam to samo kao dio izvještaja koji dobiješ kao popis ilegalnog sadržaja, svejedno zvalo se to "ihush.jpg" ili "photoshop.zip".

16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Izgleda, da je edukacijsko-rehabilitacijska skupina "Izgubljen-Pronađen" poražena u sukobu s zdravim razumom.
No, pričekajmo još malo.

Dopustili su "Duhu" da izađe iz boce, Duh je mutirao. Sad ga jedino Nuklearna sila može uništiti.

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Francuski zakon na udaru
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice