Francuzi đonom na piratstvo

poruka: 550
|
čitano: 255.510
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Francuzi đonom na piratstvo".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Francuski zakon na udaru
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Danny_HR kaže...

Ako si skidao piratski sadržaj da. Zašto ne.

 

U krajnjem slučaju taj ti isti ISP daje pristup internetu, on ti ga ima pravo i oduzeti.

A ne, ovakva izjava je opasna. Čim si korporacije počnu uzimati stvari u svoje ruke, znaš da neće biti dobro. A ISP ti ne daje pravo, oni ti prodaju uslugu. Pravo je tvoje bez obzira na ISP.
Pazi, gledam te!
15 godina
online
RE: Francuzi đonom na piratstvo

-nastavak (na VelikogBrata).

Svaki trgovac/davatelj suluge je obvezan, tj. nesmije ne-prodati/pružiti uslugu (zadnji primjer u slučaju spora oko npr. računa, nesmiju isključiti uslugu dok se spor ne riješi..). Za bilokoje ograničenje je isključivo nadležan sud.

Ljudi imaju neka prava. Punoljetnošću npr. na vozačku dozvolu, biti vani nakon 23h itd. -tko to smože/smije zabraniti? -Svakako ne ISP. Telefonska linija, internet, TV itd.. su dio ljudskih prava, sloboda, pravo na informiranje imaju i zatvorenici. (i to na naš trošak)

Još jednom za 'pravnike' .. ako je baka dovnloadala (to je jedna imaginarna osoba, postoji još i unuk, kćer, zet, deda, sused, tete s trećeg itd...), zašto ostali ukućani nemaju pravo pristupa? -Kazna se nesmije odnositi kolektivno, mora kazniti krivca -ne nevine. (jesam li dosadan?) -sorry.

Pirati, dileri, šverceri, itd. imaju pravo na suđenje, svatko tko prekrši zakon mora odgovarati ali uskraćivanje usluge nije kazna za download. (zato je EU protiv, s razlogom...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

Prava je retkost naci pametne ljude po forumima. Obicno su sve demagozi i "pravnici". Ali Veliki Brat, GoranB i ihish su me iznenadili danas. Zadovoljstvo je videti/cuti/procitati da jos uvek ima ljudi britkog uma. Bravo!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Solo kaže...

Prava je retkost naci pametne ljude po forumima. Obicno su sve demagozi i "pravnici". Ali Veliki Brat, GoranB i ihish su me iznenadili danas. Zadovoljstvo je videti/cuti/procitati da jos uvek ima ljudi britkog uma. Bravo!

 

Hvala, hvala. Ali, ja ne mislim da sam pametniji od onih koji u ovom slučaju očito nisu u pravu. Samo sam imao sreću formirati se u vrijeme kad nije bilo bombardiranja propagandom sa svih strana. I imao sam veliku sreću da sam imao nekoliko ljudi koji su me poticali razmišljati o svojim stavovima, razmišljati do krajnjih posljedica.

Jer, kao što Veliki Brat kaže, ovo je, na kraju krajeva, pitanje ideologije. Lijevo nasuprot desnog. Suradnja nasuprot sukoba. Stvaranje nasuprot razaranja. Ideologija života nasuprot ideologije smrti.

Dečki koji drugačije misle o ovoj temi nisu glupi. I vjerojatno većina nisu zadrti desničarsko-divlje-liberalni kapitalisti. Samo nikad nisu imali priliku vidjeti što znači analizirati ideju do njenih osnova. Ići do kraja i vidjeti što slijedi iz nekog stava. Vratiti se na početak i vidjeti odakle dolazi neki stav.

U današnje vrijeme argumenti za koje treba desetak stranica teksta da ih se samo pripremi nisu popularni. Ne stanu u dvije minute razgovora na CNNu. Nisu zgodni za destilirati u sound-byteove. I normalno da nema ozbiljne rasprave, sve je kozmetika.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
GoranB kaže...
Samo sam imao sreću formirati se u vrijeme kad nije bilo bombardiranja propagandom sa svih strana. I imao sam veliku sreću da sam imao nekoliko ljudi koji su me poticali razmišljati o svojim stavovima, razmišljati do krajnjih posljedica.

Jer, kao što Veliki Brat kaže, ovo je, na kraju krajeva, pitanje ideologije. Lijevo nasuprot desnog. Suradnja nasuprot sukoba. Stvaranje nasuprot razaranja. Ideologija života nasuprot ideologije smrti.

Dečki koji drugačije misle o ovoj temi nisu glupi. I vjerojatno većina nisu zadrti desničarsko-divlje-liberalni kapitalisti. Samo nikad nisu imali priliku vidjeti što znači analizirati ideju do njenih osnova. Ići do kraja i vidjeti što slijedi iz nekog stava. Vratiti se na početak i vidjeti odakle dolazi neki stav.

 

Potpuno se slazem. Nisam ni ja posebno referirao da je neko glup ili pametan, vec sam vise mislio na to da se tako olako daju komentari da je to cudo jedno. Svako ima komentar na sve danas, posebno na forumu sakrivenog iza nekog nicka. Iako i tada je lako "procitati" kakav se karakter krije iza.

Zato sam se prosto obradovao, ako mogu da kazem tako, kada sam procitao vase komentare.

 

Propaganda je svugde. Pa tako i u ovoj grani. I ja sam rastao u jednom drugom vremenu a i u jednoj veoma analitickoj profesiji pa razumem u potpunosti sta mislite.

 

Kod ovakvih tema mi posebno smeta kad se lako prilepi etiketa o necemu koje je toliko kompleksno da se da napisati hiljade stranica. To sto Sarkozijeva kamarila hoce da provuce to je zasto sto je Sarkozi odavno prodana dusa. Njega je lako "navuci" da laje oko necega sto ne razume. Sto novcem, a sto napuhanom glavom. Ovo govorim jer je sama ideja duboko politicka nego sto se tako cini na povrsini. A ukratko, radi se bas o tome - rezanje slobode i kontrola nad narodom.

 

Jedan banalan primer: Cak i toliko polemizirana zastita kao sto je novi securom i online activacija za igre je samo jedan od pokusaja kontrole. Neki to vide kao zgodna stvar i po njima je u redu to sto imaju jako limitiran broj aktivacija i ne vide "ucenu". Drugi su jako skepticni i ne vole da im neko ogranicava i kontrolira ono za sta su platili PRAVIM novcem. Ja sam na strani ovih drugih; meni uzasno smeta cak i kad moj antivirus ide na update bez pitanja.

 

Svi ovi problemi se ne daju objasniti tako lako i ne na forumu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Solo kaže...

Prava je retkost naci pametne ljude po forumima. Obicno su sve demagozi i "pravnici". Ali Veliki Brat, GoranB i ihish su me iznenadili danas. Zadovoljstvo je videti/cuti/procitati da jos uvek ima ljudi britkog uma. Bravo!

 
GoranB kaže...
Solo kaže...

Prava je retkost naci pametne ljude po forumima. Obicno su sve demagozi i "pravnici". Ali Veliki Brat, GoranB i ihish su me iznenadili danas. Zadovoljstvo je videti/cuti/procitati da jos uvek ima ljudi britkog uma. Bravo!

 

Hvala, hvala. Ali, ja ne mislim da sam pametniji od onih koji u ovom slučaju očito nisu u pravu. Samo sam imao sreću formirati se u vrijeme kad nije bilo bombardiranja propagandom sa svih strana. I imao sam veliku sreću da sam imao nekoliko ljudi koji su me poticali razmišljati o svojim stavovima, razmišljati do krajnjih posljedica.

Jer, kao što Veliki Brat kaže, ovo je, na kraju krajeva, pitanje ideologije. Lijevo nasuprot desnog. Suradnja nasuprot sukoba. Stvaranje nasuprot razaranja. Ideologija života nasuprot ideologije smrti.

Dečki koji drugačije misle o ovoj temi nisu glupi. I vjerojatno većina nisu zadrti desničarsko-divlje-liberalni kapitalisti. Samo nikad nisu imali priliku vidjeti što znači analizirati ideju do njenih osnova. Ići do kraja i vidjeti što slijedi iz nekog stava. Vratiti se na početak i vidjeti odakle dolazi neki stav.

U današnje vrijeme argumenti za koje treba desetak stranica teksta da ih se samo pripremi nisu popularni. Ne stanu u dvije minute razgovora na CNNu. Nisu zgodni za destilirati u sound-byteove. I normalno da nema ozbiljne rasprave, sve je kozmetika.
  Pretpostavljam da vam je ovo omiljeno cvijeće:
Narcissus papyraceus Narcissus papyraceus
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
klimama kaže...
Pretpostavljam da vam je ovo omiljeno cvijeće:
OK, ako smo već krenuli u takve vode...
U današnje vrijeme usavršavanja i specijalizacije lako je postati fah idiotom. Sa suprotne strane stoji pojam renesansnog čovjeka (koji se pak puno razlikuje od šarlatana, odn. meni dražeg i preciznijeg stranog pojma 'jack of all trades'). Tipičan renesansni čovjek zaista razumije struku, ali i društvo, on može u isto vrijeme biti inženjer, humanist i političar.

Moram priznati da mi nije nimalo čudno kada stručnjaci u svojim područjima danas nisu zainteresirani za bilo što drugo osim onoga što im donosi novac i omogućava egzistenciju, čime efektivno postaju fah idioti i to ih nimalo ne brine. Jedini problem je to što u jednom demokratskom društvu mjesta za fah idiote ne bi smjelo biti. Jer nema šanse da će osoba koja nimalo ne razumiije društvo i nije u stanju promatrati stvari u nekoj perspektini kvalitetno sudjelovati u razvoju tog istig društva. S druge strane, kao što je GoranB već napisao, fašističko društvo to voli, prihvaća i iskorištava.

Nitko ovdje ne zagovara društvo bez zakona, već društvo odgovornosti. Zakoni bi trebali biti u funkciji razvitka društva, a ne pojedinih interesnih skupina. Zato mi danas živimo i toleriramo fašizam, ma koliko to bilo nezgodno priznati samima sebi. I sada će se vjerojatno opet naći netko tko ne razumije čitavu stvar i reći: ovo je informatički forum, nas ovdje to ne zanima. E, pa krivo!
Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Danny_HR kaže...
GoranB kaže...
osim ako si navikao na građanske slobode i civilizirano društvo.
 Sa stavom kao što je tvoj, u kojem očito podržavaš piratstvo usuđuješ se pričati o civiliziranom društvu. Hah!

Stari moj, nisam korporativni dron, niti mi je ispran mozak, samo mi nije jasno o kakvom jeb*nom građanskom pravu pričate? O tom gdje je dozvoljeno krasti i tomu slično?

Oprosti, ali to bi sve trebalo srezati u korjenu, puno radikalnije od jednostavnog isključivanja pristupa internetu.

Gledaj, da ne budem licemjeran, i sam imam nešto piratskog softvera doma, naravno, ali bar ne kakam okolo po forumima kako je nepošteno da zbog toga postoje posljedice, po mene ili bilo koga.

Da mi iskopčaju internet jer imam piratski softver nebi se bunio, nego bi se sakrio u mišju rupu a ne plakao kako su prekršili moja prava.

 Normalno da ti nije ispran mozak kad umjesto njega očito imaš kašu među ušima.

Da ti odsjeku ruku jer si ukrao šnitu kruha sigurno se ne bi bunio i plakao kako su prekršili tvoja prava, nego bi se sakrio u mišju rupu, jelda?

No to je tvoja stvar i nemam ti pravo na to prigovarati.
Ovo je slobodna država i svatko u njoj ima pravo da bude idiot.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Bukva kaže...

Evo, uzmi moju poziciju. Student sam i pokušavam učiti o alatima što više mogu. Koje god alate mogu imati orginalne imam ih (MSDNAA), za koje god postoji alternativa (open source) - imam ju.
Evo ti Photoshop (da, imam i GIMP, ali nakon mjesec dana rada uvidio sam da jednostavno nije dorastao CS4:PSu). Ako ja želim naučiti raditi u njemu, ja ga jednostavno moram imati. Mogu ja po cijele dane visit na tutorialima i pri knjizi, ako ja ne otvorim taj program, je isto kao da čitam o vožnji auta, ali ga nikada ne vozim. Kako rekoh, student sam - ja si jednostavno ne mogu priuštiti Photoshop. Najradije bih imao sve žive programe orginalne, ali ne mogu (pa dovraga, i meni bi bila daleko jednostavnije učiti).
Školovanje košta. Jasno? Ako ga želiš besplatno, natjeraj državu da ti ga pokloni.
Ne moraš ti znati raditi s Photoshopom, a ako baš "moraš", možeš fino koristiti trial i reinstalirati svakih 30 dana vrlo bezbolno. Postoje i studentske licence za veći dio Adobe softvera.
Ako želiš naučiti voziti auto, "da ti se kasnije ne dogodi da ne znaš kada treba voziti", platiš li najam instruktora i auto u školi ili ukradeš (posudiš) auto i voziš se?
Ne drži ti vodu to baš...
Veliki Brat kaže...
Svi mi možemo se odlučiti u kakvom društvu želimo živjeti - onom gdje je znanje roba kojom se trguje i koristi samo nekima ili onom gdje je znanje opće dobro, koje se koristi za napredak svih (sviju?). No, to je zapravo fundamentalna razlika između kapitalizma i socijalizma, desničarski i ljevičarski pogled na svijet.

Osobno težim ovom socijalističkom principu, prventveno zato što ne mogu razumjeti kako je moguće da osoba koja se školuje učeći znanja kao što su govor, čitanje, pisanje, matematika, fizika, filozofija... Znanje milijardi ljudi, skupljano tisućama godina su u temeljima svega što bilo tko od nas izmisli. Kako naplatiti znanje izgrađeno na temelju nečega što ti je netko dao? Moram priznati da to ne mogu razumjeti.
Ne vidim zašto bi itko tebi poklonio svoj trud, znanje i rad kojim je do znanja i softvera došao, kada meni nitko ne želi pokloniti kruh, gavrilovićku, ementaler, patike, majicu...
Ne kužim? Znanje i softver bi trebali biti besplatni, a hrana o odjeća ne? - ROFL. 
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
Školovanje košta. Jasno? Ako ga želiš besplatno, natjeraj državu da ti ga pokloni.
Ne moraš ti znati raditi s Photoshopom, a ako baš "moraš", možeš fino koristiti trial i reinstalirati svakih 30 dana vrlo bezbolno. Postoje i studentske licence za veći dio Adobe softvera.
Ako želiš naučiti voziti auto, "da ti se kasnije ne dogodi da ne znaš kada treba voziti", platiš li najam instruktora i auto u školi ili ukradeš (posudiš) auto i voziš se?
Ne drži ti vodu to baš...
 To što sam napisao je bila replika na repliku jednog mog prijašnjeg posta... Kada sam to pisao, točno sam tebe imao u glavi i predpostavljao sam da, ukoliko se uključiš u temu, da ćeš reagirati.
Ugl, koliko te pratim po forumu, imamo ista mišljenja što se tiče piratstva, tako da... Da, slažem se u potpunosti s tobom.


Međutim, za razliku od naxeema, kada čitam neke druge autore, dođe mi da na neku vrijeme lupam glavom o zid...

GoranB kaže...
 A kad smo kod zakona, pitanje je što kupuješ kad kupuješ glazbu, film, knjigu. Što plaćaš, što si dobio. Sadašnji zakon to ne razunije. Sadašnji zakoni su pisani u duhu 19. stoljeća - materijalnih dobara i rijetkih resursa.

Ajd se spusti na zemlju...
Kada ja kupujem film - ja kupujem film. Mene, kao krajnjeg konzumenta, tako boli briga što i kako je utrošeno na nastajanje tog filma. Proizvođač je dao cijenu, ja sa ju prihvatio (očito, ako posjedujem taj film) i gledam film - ne razmišljam koliko se glavni glumac školovo niti koliko je redatelj gladovao u mladosti niti s koliko je producenata ona tamo statistica spavala da dobije ulogu u filmu. Mene to ne znanima. Ja kupujem film po određenoj cijeni i to je to.
Kada kupuješ cvijeće djevojci / ženi / kome već, jel ti razmišljaš - "hmmmm, koliko je znanja i truda uloženo u taj cvijet da je ovako prekrasno izrastao?" Ne! Ti gledaš - "Ok, ovaj je ljepši, uzet ću taj!" Tebe nije briga kako je taj cvijet rastao.
Isto je tako i sa softwareom - krajnjeg korisnika boli đon koliko je znanja uklesano u taj program. On hoće to, ti mu to nudiš i basta... Kakvo sada filozofiranje šta sam dobio? Kakvo je nebo boje? Voli me - ne voli me? Ti hoćeš tu aplikaciju i tu platiš. Što predstavlja cijena? Zbroj svih inputa + dobit proizvođača za koju isti smatra da je dovoljno velika da ostvari ciljanu zaradu, a opet dovoljno niska da je proizvod konkurentan na tržištu.

Solo kaže...
  Kod ovakvih tema mi posebno smeta kad se lako prilepi etiketa o necemu koje je toliko kompleksno da se da napisati hiljade stranica.
Pa to upravo vi radite. Od nečega izrazito kompleksnog, kao što je razvnojni ciklus softwarea, banalizirate...
Kao prvo software NIJE SAMO znanje potrebno za njegovu izradu. Znaš što ti plaćaš kada kupuješ, recimo Windowse?
Prvo platiš programere, koji, gle čuda, moraju jesti i plaćati režije ko i mi svi ostali.
Onda platiš i računalo na kojem je on radio (amortizacija), te struju potrebnu za rad.
Toliko to god smješno zvučalo, al platiš i WC papir koji mu je na raspolaganju kada je u firmi.
Platiš i njegov gablec.
Platiš i reklamu za taj OS, platiš i distribuciju, platiš i prijevoz i još mali milijon stvari.

Što vi mislite da softwareske firme štampaju novac? Pa sve košta. Prodajom tog programčića treba se platiti i zgrada u kojoj je nastao. Treba se platiti i čistačica koja nakon što svi odu doma, pere podove. Treba se platiti i sredstvo za čišćenje WCa. Tko to sve plaća? Indirekno, mi, kada kupimo taj software.

Vi govorite da i sami radite u firmama koje se bave proizvodnjom softwarea. Pa malo se osvrnite i pogledajte na što sve vaši poslodavci troše novac. I tko to sve omogućuje? Vaši klijenti. Ne plaćaju oni samo vaše znanje. Plaćaju oni daleko i puno više.

I samo još nešto... Kada govorite da software ne vrijedi ništa i da se on ne može ukrasti. Dragi moji, i open source software, koji je besplatan se može ukrasti. I on je zaštićen licencama. I autorska prava se odnose i na njega.
Vi isto tako omalovažavate i banalizirate jednu cijelu pravnu granu koja se bavi intelektualnim vlasništvom.

Isto što mi nikako nejde u glavu. Znači ok je kada se auto naplati, a gle, opet, čuda, u proizvodnom procesu tog auta korišten je software (čak, nerijetko, u neke automobile, i ugrađen), i samom kupnjom auta platite i korištenje tog software u procesu proizvodnje i to je ok. Al kada taj proizvođač kupuje software, onda nije ok naplatit ga. Pa, di je tu vražja logika????

I ovaj gore post Velikog brata o fah idiotima... Ajd, daj, barem, prije nego počneš upotrebljavati pojmove poput renesansnog čovjeka / fašizma / specijalizaciju / razvitak (kao razvoj društva temeljen na znanju) / fašizam googlaj za boga miloga... Razbacuješ se pojmovima koji zvuče cool, a ne mogu se oduprijeti dojmu da pojma nemaš što te stvari znače.
Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Bukva kaže...
Međutim, za razliku od naxeema, kada čitam neke druge autore, dođe mi da na neku vrijeme lupam glavom o zid...

Obrati pažnju na moj avatar... :)
Bukva kaže...
Solo kaže...
  Kod ovakvih tema mi posebno smeta kad se lako prilepi etiketa o necemu koje je toliko kompleksno da se da napisati hiljade stranica.
Pa to upravo vi radite. Od nečega izrazito kompleksnog, kao što je razvnojni ciklus softwarea, banalizirate...
...
Vi govorite da i sami radite u firmama koje se bave proizvodnjom softwarea. Pa malo se osvrnite i pogledajte na što sve vaši poslodavci troše novac. I tko to sve omogućuje? Vaši klijenti. Ne plaćaju oni samo vaše znanje. Plaćaju oni daleko i puno više.
Znaš li koja je jedna od teorija zašto je Reiser ubio suprugu? - Rekla mu je da je to njegovo programiranje samo neko bezvezno sjedenje i tipkanje.
A to da "oni neki rade u softverskim firmama" je vrlo vjerojatno laž. Kladim se da su ili nezaposleni ili rade neki fizički posao, jer očito je, samo to razumiju kao posao.
 
Ja bih isto da socijalizam ili komunizam uspiju, ali to je apsolutno nemoguće u ljudskom društvu, jer su ljudi pohlepni i sebični. Iz tog razloga je kapitalizam jedini model koji može preživjeti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 19:22 (naxeem).
15 godina
online
Francuzi đonom na piratstvo

OT?

-Znanje je besplatno. Čak se carina ne naplaćuje na software -samo na medij (mada taj primjer nije za naše carinike..)

-evo malo besplatnog: 2+2=4 ... E=m*c2 ... pi=3.14
-to svi uče u školi, osnova je za sva ostala znanja, itd. itd.... -nitko nema pravo to licencirati. (Samo znanje)

Pošto je to osnova, sve više formule (lijekovi, software, itd.. imaju upitnu licencnu klauzulu.)

-Kopiranje i kršenje autorskih prava je jedna stvar. (Slika, novac, levisice...) -Falsifikator nam prodaje lažnjak.

-kao što se nexeem se stavlja u ulogu vlasnika, koji štiti svoja prava. -Razumijem, ali to nema veze s downloadanjem i Sarkozyjevim zakonom!

Koliko ljudi pokupi neki malware, koliko ih nema pojima što su kliknuli? - i dali će moja ''baka™©®'' iz priče o Ivici i Marici (bez Ivice) ostati bez neta?

Proširimo to: -Dali proizvođač softwarea ima pravo u svoj proizvod ugraditi dio malicioznog koda? rootkit -sony/MS??

Dali to po logici može osloboditi korisnika odgovornosti? Automobil sa serijski-neispravnim kočnicama/volanom izazove sudar?

Američki primjeri da ljudi proliju vruću kavu za vrijeme vožnje -dobiju odštetu.

Sam čin downlodanja nije nezakonit, jer može biti i legalan kao trail verzija, demo ili free. Ako je netko stavio neki software na net za download, onda on krši zakon, ne 'baka'. Nadalje, ZAMP nam je 'legalizirao' sve medije svojim nametom. Tako da je backup kopija
 legalna. Dali ja možda držim svoj software na npr. gmailu? Možda svoj foto album. Jer je čak sigurniji od lokalnog HDDa a dostupan je svugdje. ISP znači (po sarkozyju) treba: pružati uslugu, naplaćivati je, kontrolirati sadržaj-promet(?), kažnjavati(?) ukidanjem usluge itd... i plačati porez. -Kriminalci se nesmiju prisluškivati bez sudskog naloga! -znači, ukoliko 'moja baka' nije već okorjeli downloadaš, uveden u ISPovske crne knjige, nemaju nikakvih zakonskih osnova 'čitati' njen download.

Protiv sam, pirata, kršenja zakona (autorskih i inih prava) ali i protiv kršenja ustavnih-ljudskih prava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 19:31 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
ihush kaže...

OT?

-Znanje je besplatno.

 Znači, ne budeš imao ništa protiv da slijedeći puta kada budem trebao platiti školarinu ili kupiti knjige za kolegij, tebi pošaljem račun? Mislim, besplatno je, jel...

naxeem kaže...
Ja bih isto da socijalizam ili komunizam uspiju, ali to je apsolutno nemoguće u ljudskom društvu, jer su ljudi pohlepni i sebični. Iz tog razloga je kapitalizam jedini model koji može preživjeti.
Svi znamo kako završava najpoznatije Moreovo djelo... :]
Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 19:42 (Bukva).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Bukva kaže...
Ajd se spusti na zemlju...
Kada ja kupujem film - ja kupujem film. Mene, kao krajnjeg konzumenta, tako boli briga što i kako je utrošeno na nastajanje tog filma.
 
A zbilja se moram spustiti na zemlju. Mislio sam da pričam s pametnim ljudima.
"Kada ja kupujem film - ja kupujem film". Nevjerojatno. Što kupuješ? Cijeli film? Pravo da ga jednom gledaš? Dva puta? Pravo da raspolažeš tim medijem. Što? Ne mogu vjerovati da se može biti toliko ograničen da se to ne shvaća, a ne mogu vjerovati ni da si tako sofisticiran trol.

A dalje trabunjaš o stvarima o kojima nemaš nikakvog iskustva. O "razvojnom ciklusu". A onda počneš o WC papiru. Ne razumiješ da ja kad kupim Windowse ne plaćam ništa od toga. To treba platiti MS. Ja plaćam ono što sam kupio. Brkaš osnovne stvari.

"Kakvo sada filozofiranje šta sam dobio?"
Što sam kupio? Što ti znači "filozofiranje"? Zašto je "filozofiranje" (predmnijevam da misliš isprazno teoretiziranje, mada filozofirati pametnima znači nešto drugo) kada pitam što sam dobio za svoj novac? Pa to je bar u tvom smjeru razmišljanja. Vidim da voliš banalizirati. Da ne odgovaraš na pitanja nego samo trabunjaš "Lopov! Moje! Košta! Vrati! Novac! Lopov!" Da ne razumiješ da poslovni modeli izlaze iz stvarnosti, a ne obrnuto.


"Vi govorite da i sami radite u firmama koje se bave proizvodnjom softwarea. Pa malo se osvrnite i pogledajte na što sve vaši poslodavci troše novac. I tko to sve omogućuje? Vaši klijenti. Ne plaćaju oni samo vaše znanje. Plaćaju oni daleko i puno više."
Što? Da vidim, baš me zanima neukog.


"Vi isto tako omalovažavate i banalizirate jednu cijelu pravnu granu koja se bavi intelektualnim vlasništvom."
Što je "intelektualno vlasništvo"? Što znači "omalovažavate i banalizirate"? Kako mi to radimo? Zar se to ne radi vikanjem da su svi lopovi? Ne razmišljanjem o uzrocima, posljedicama, nijansama?

E da, baš me zanima. Što je fašizam?

Da vidim znaš li odgovarati na pitanja. I na koliko ćeš ih odgovoriti. Imaš li hrabrosti zbilja raspravljati. Ili si zbilja na nivou trolčine koja samo galami.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 20:49 (GoranB).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
A to da "oni neki rade u softverskim firmama" je vrlo vjerojatno laž. Kladim se da su ili nezaposleni ili rade neki fizički posao, jer očito je, samo to razumiju kao posao.
 Je li moguće da i sam osjećaš koliko su ti slabi argumenti, pa ideš ad hominem?

Jer, nisam vidio niti jedan tvoj odgovor na neko pitanje koje sam postavio. I sad, zanima me, što se krije iz arogantne fašističko kapitalističke fasade. Anybody home?

I zato - jednostavna stvar (nazovi to izazovom ako se pališ na takve stvari). Odgovori na moja pitanja. Ako se usudiš. Ako ti je problem čitati postove, mogu ih ponoviti.
Ako ne želiš odgovoriti, onda svi znamo na čemu smo. I ne treba više nikakva rasprava ni argumenti s moje strane.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
ihush kaže...

OT?

-Znanje je besplatno. Čak se carina ne naplaćuje na software -samo na medij (mada taj primjer nije za naše carinike..)

 

Naravno da nije.


-to svi uče u školi, osnova je za sva ostala znanja, itd. itd.... -nitko nema pravo to licencirati. (Samo znanje)

 

Osnovno znanje ti financira država, nije besplatno.

 

Razumijem, ali to nema veze s downloadanjem i Sarkozyjevim zakonom!

 

Naravno da ima. Skidanjem softvera koji nisi platio, kradeš, tj. dolaziš do vrijednosti koju ti vlasnik nije dozvolio da uzmeš.

 

i dali će moja ''baka™©®'' iz priče o Ivici i Marici (bez Ivice) ostati bez neta?

 

Ako tvoja baka downloada softver, hoće. Ne sjećam se kada je posjedovanje virusa bilo proglašeno piratstvom.

 

Proširimo to: -Dali proizvođač softwarea ima pravo u svoj proizvod ugraditi dio malicioznog koda? rootkit -sony/MS??

 

Naravno, drastične situacije traže drastične poteze.

 

Sam čin downlodanja nije nezakonit

 

Nitko to nije ni rekao.

 

Ako je netko stavio neki software na net za download, onda on krši zakon, ne 'baka'.

 

To baš i nije tako. Ako negdje stoji ukradena stvar i ti je svjesno uzmeš, sudionik si u krađi. Čak te ni neznanje ne oslobađa pravne odgovornosti u niti jednom zakonu.

 

-Kriminalci se nesmiju prisluškivati bez sudskog naloga!

 

Naravno da smiju. Teroristi se prisluškuju bez problema, a nalog će za pirata svatko dobiti. Uostalom, ISP ne mora tebe prisluškivati, dovoljno je da filtrira promet na svojim serverima i identificira ilegalni sadržaj. CARNET već poprilično vremena skenira promet na fakultetima, a neki su ostali bez studentskih pristupnih računa zbog toga.

 

Protiv sam, pirata, kršenja zakona (autorskih i inih prava) ali i protiv kršenja ustavnih-ljudskih prava.

 

Ustavno pravo na krađu ne postoji.

 
GoranB kaže...
Bukva kaže...
Ajd se spusti na zemlju...
Kada ja kupujem film - ja kupujem film. Mene, kao krajnjeg konzumenta, tako boli briga što i kako je utrošeno na nastajanje tog filma.
 
A zbilja se moram spustiti na zemlju. Mislio sam da pričam s pametnim ljudima.
"Kada ja kupujem film - ja kupujem film". Nevjerojatno. Što kupuješ? Cijeli film? Pravo da ga jednom gledaš? Dva puta? Pravo da raspolažeš tim medijem. Što? Ne mogu vjerovati da se može biti toliko ograničen da se to ne shvaća, a ne mogu vjerovati ni da si tako sofisticiran trol.
Kupuješ ono što kupuješ temeljem ugovora.

A dalje trabunjaš o stvarima o kojima nemaš nikakvog iskustva. O "razvojnom ciklusu". A onda počneš o WC papiru. Ne razumiješ da ja kad kupim Windowse ne plaćam ništa od toga. To treba platiti MS. Ja plaćam ono što sam kupio. Brkaš osnovne stvari.
Naravno da plaćaš, ali očito ne možeš percipirati ništa kompleksnije od dva nivoa dubine.
 
GoranB kaže...
naxeem kaže...
A to da "oni neki rade u softverskim firmama" je vrlo vjerojatno laž. Kladim se da su ili nezaposleni ili rade neki fizički posao, jer očito je, samo to razumiju kao posao.
 Je li moguće da i sam osjećaš koliko su ti slabi argumenti, pa ideš ad hominem?

Jer, nisam vidio niti jedan tvoj odgovor na neko pitanje koje sam postavio. I sad, zanima me, što se krije iz arogantne fašističko kapitalističke fasade. Anybody home?
Bolje bi bilo da se umjesto djetinjastog furanja na Chea pozabaviš vlastitom edukacijom, potom odrasteš i uključiš se u stvarni svijet.

I zato - jednostavna stvar (nazovi to izazovom ako se pališ na takve stvari). Odgovori na moja pitanja. Ako se usudiš. Ako ti je problem čitati postove, mogu ih ponoviti.
Ako ne želiš odgovoriti, onda svi znamo na čemu smo. I ne treba više nikakva rasprava ni argumenti s moje strane.
Slobodno postavi pitanje, ali ja osim naivnog trabunjanja i floskula o slobodi u službi maskiranja lopovluka, ne vidim ništa suvislo. 
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Zdenko kaže...
Normalno da ti nije ispran mozak kad umjesto njega očito imaš kašu među ušima.

Da ti odsjeku ruku jer si ukrao šnitu kruha sigurno se ne bi bunio i plakao kako su prekršili tvoja prava, nego bi se sakrio u mišju rupu, jelda?

No to je tvoja stvar i nemam ti pravo na to prigovarati.
Ovo je slobodna država i svatko u njoj ima pravo da bude idiot.
 U manjku nekakvih konstruktivnih argumenata okrećemo se odgovorima toliko tipičnim za naše podneblje ha? No dobro, nije ni bitno.

Imam kašu u glavi i idiot sam, ali to ne umanjuje činjenicu da si ti u krivu. :)

Ničime od ovoga šta je napisano nitko od vas nije umanjio činjenicu da si skidanjem softvera koji se naplaćuje a koji ti nisi platio nešto ukrao, ne možeš uvjeriti mene u to, a u krajnjem slučaju i sami znate da je tako, samo sebe želite očistiti od toga raznim maskiranjima kako je Naxeem rekao.

Samo naprijed... Shvatit ćeš koliko si u krivu kada jednog dana budeš proljevao znoj za nešto mjesecima i kada ti to netko samo tako uzme i još kaže otvoreno da je uzeo ali da to ne znači da je ukrao.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 21:15 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...

Proširimo to: -Dali proizvođač softwarea ima pravo u svoj proizvod ugraditi dio malicioznog koda? rootkit -sony/MS??

Naravno, drastične situacije traže drastične poteze.

 

-Kriminalci se nesmiju prisluškivati bez sudskog naloga!

Naravno da smiju. Teroristi se prisluškuju bez problema, a nalog će za pirata svatko dobiti. Uostalom, ISP ne mora tebe prisluškivati, dovoljno je da filtrira promet na svojim serverima i identificira ilegalni sadržaj. CARNET već poprilično vremena skenira promet na fakultetima, a neki su ostali bez studentskih pristupnih računa zbog toga.

GoranB kaže...
 
A zbilja se moram spustiti na zemlju. Mislio sam da pričam s pametnim ljudima.
"Kada ja kupujem film - ja kupujem film". Nevjerojatno. Što kupuješ? Cijeli film? Pravo da ga jednom gledaš? Dva puta? Pravo da raspolažeš tim medijem. Što? Ne mogu vjerovati da se može biti toliko ograničen da se to ne shvaća, a ne mogu vjerovati ni da si tako sofisticiran trol.
Kupuješ ono što kupuješ temeljem ugovora.

A dalje trabunjaš o stvarima o kojima nemaš nikakvog iskustva. O "razvojnom ciklusu". A onda počneš o WC papiru. Ne razumiješ da ja kad kupim Windowse ne plaćam ništa od toga. To treba platiti MS. Ja plaćam ono što sam kupio. Brkaš osnovne stvari.
Naravno da plaćaš, ali očito ne možeš percipirati ništa kompleksnije od dva nivoa dubine.
GoranB kaže...
naxeem kaže...
A to da "oni neki rade u softverskim firmama" je vrlo vjerojatno laž. Kladim se da su ili nezaposleni ili rade neki fizički posao, jer očito je, samo to razumiju kao posao.
 Je li moguće da i sam osjećaš koliko su ti slabi argumenti, pa ideš ad hominem?

Jer, nisam vidio niti jedan tvoj odgovor na neko pitanje koje sam postavio. I sad, zanima me, što se krije iz arogantne fašističko kapitalističke fasade. Anybody home?
Bolje bi bilo da se umjesto djetinjastog furanja na Chea pozabaviš vlastitom edukacijom, potom odrasteš i uključiš se u stvarni svijet.
 
Prva dva odgovora su makijavelističko-fašističko razmišljanje. Cilj opravdava sredstvo? Netko može slušati moj telefon, čitati moj mail? Da mi postavi kamere u kuću, da slučajno nisam terorist koji skida mp3ice?

Kupuješ ono što kupuješ temeljem ugovora.
Super. Pitanja:
Kad u uđem u trgovinu i kupim DVD s igrom koji ugovor sam potpisao?
Kad u uđem u trgovinu i kupim glazbeni CD koji ugovor sam potpisao?
Kad u uđem u trgovinu i kupim knjigu koji ugovor sam potpisao?
Kad u uđem u trgovinu i kupim kruh koji ugovor sam potpisao?
Kad u uđem u trgovinu i kupim cipele koji ugovor sam potpisao?

Naravno da plaćaš, ali očito ne možeš percipirati ništa kompleksnije od dva nivoa dubine.
Nema tu nikakve dubine. Boli mene briga za poslovni model pekare - kad kupujem kruh ja plaćam njegovu hranjivu vrijednot i njegov okus. Plaćam to što ga mogu pojesti.

Bolje bi bilo da se umjesto djetinjastog furanja na Chea pozabaviš vlastitom edukacijom, potom odrasteš i uključiš se u stvarni svijet.
Pa ti se zbilja ne možeš otkačiti ad hominema. Samo potvrđuješ ono što sam rekao. Ili ne znaš drugačije komunicirati?

Uh, oprosti. Možda ne znaš što znači ad hominem. Sorry. No, nema veze. Baš me zanimaju odgovri na moja pitanja iz ovog maila, a usput me slobodno nazivaj djetetom, glupanom, neznalicom, ili bilo čime drugim što ti draži primozak. Baš si super.

16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
Ne vidim zašto bi itko tebi poklonio svoj trud, znanje i rad kojim je do znanja i softvera došao, kada meni nitko ne želi pokloniti kruh, gavrilovićku, ementaler, patike, majicu...
Ne kužim? Znanje i softver bi trebali biti besplatni, a hrana o odjeća ne? - ROFL. 
Tko uopće priča o besplatnom softveru? Žao mi je što vas moram obavijestiti, ali poanta ove priče nije besplatni softver, nego copyright i opravdanost istog. U tom smislu je i došlo do zakona (tj. trebalo bi doći) u Francuskoj, zbog čega je pak nastao članak kojeg sada svi komentiramo. O čemu ti pak pričaš, nemam pojma!?
Pazi, gledam te!
15 godina
online
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Bukva kaže...
ihush kaže...

OT?

-Znanje je besplatno.

 Znači, ne budeš imao ništa protiv da slijedeći puta kada budem trebao platiti školarinu ili kupiti knjige za kolegij, tebi pošaljem račun? Mislim, besplatno je, jel...
 .. ja sam plaćao svoje knjige (u ono vrijeme kad je po logici moglo biti besplatno) pa nevidim razlog da bi tebi kupovao.
Istina, tu si zapravo (slučajno) u pravu. -ništa nije besplatno. -Život košta.
Dali ja zagovaram nešto drugo? Za Pirate? -Tema je 'francuski đon'. -Zakon/logika po kojem je donešen. -samo smo malo offtopicili.
btw. kad 'kupiš film', nisi kupio film (objasnit će ti netko razliku) nego pravo na korištenje/gledanje pod određenim uvijetima.
(nadam se da nije preosobno/uvredljivo, isprika, jer mislim da si jedan od pozitivnih likova na forumu)
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Bukva kaže...
I ovaj gore post Velikog brata o fah idiotima... Ajd, daj, barem, prije nego počneš upotrebljavati pojmove poput renesansnog čovjeka / fašizma / specijalizaciju / razvitak (kao razvoj društva temeljen na znanju) / fašizam googlaj za boga miloga... Razbacuješ se pojmovima koji zvuče cool, a ne mogu se oduprijeti dojmu da pojma nemaš što te stvari znače.
Pa, morati ćeš se naučiti odupirati prvim dojmovima. U međuvremenu mi objasni gdje sam pogriješio. Molim te.
Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Veliki Brat kaže...
Tko uopće priča o besplatnom softveru? Žao mi je što vas moram obavijestiti, ali poanta ove priče nije besplatni softver, nego copyright i opravdanost istog. U tom smislu je i došlo do zakona (tj. trebalo bi doći) u Francuskoj, zbog čega je pak nastao članak kojeg sada svi komentiramo. O čemu ti pak pričaš, nemam pojma!?
 
Vidiš da ne ide. Vidiš da je to zid. Jednostavno ne žele razmišljati korak dalje. Dovoljna je prva lopta, ono što stane u dvije jednostavne rečenice na vijestima, spot od 30 sekundi, ili u podnaslov u 24 sata. Najbolje mi je to da su im puna usta novca, pohlepe, IPa, prava na ovo i ono, a cijeli njihov svijet nebi postojao da se društvo nije ponašalo upravo suprotno. Ali što svijet zna, što znaju oni koji samo "filozofiraju", pa ipak naši pajdaši upravo završavaju fakultet, znaju sve o životu, "ciklusima", a da im kažem 42, i na to bi imali pravo pitanje.
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
Ja bih isto da socijalizam ili komunizam uspiju, ali to je apsolutno nemoguće u ljudskom društvu, jer su ljudi pohlepni i sebični. Iz tog razloga je kapitalizam jedini model koji može preživjeti.
Da su ljudi toliko pohlepni i sebični, ne bi bilo zakona, ne bi bilo policije, ne bi bilo masovnog revolta studenata za besplatno obrazovanje budućih generacija.
Pazi, gledam te!
15 godina
online
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Veliki Brat kaže...
naxeem kaže...
Ne vidim zašto bi itko tebi poklonio svoj trud, znanje i rad kojim je do znanja i softvera došao, kada meni nitko ne želi pokloniti kruh, gavrilovićku, ementaler, patike, majicu...
Ne kužim? Znanje i softver bi trebali biti besplatni, a hrana o odjeća ne? - ROFL. 
Tko uopće priča o besplatnom softveru? Žao mi je što vas moram obavijestiti, ali poanta ove priče nije besplatni softver, nego copyright i opravdanost istog. U tom smislu je i došlo do zakona (tj. trebalo bi doći) u Francuskoj, zbog čega je pak nastao članak kojeg sada svi komentiramo. O čemu ti pak pričaš, nemam pojma!?
 - kako rasprava poprimi neki ćudan tok. nexeem je izgleda upao s 'modovskih' visina, pa nevidi-nečuje, da bar i šuti. (ne, bilo bi dosadno)
Nitko (ok, možda netko, negdje) ne govori o dozvoli ZA pitarizaciju, nego o pravu-zakonu, logici ili odsustvu iste u donošenju istog. -Da, u suprotnosti s EU, dali to nešto govori?
Po zakonu, manje-više internacionalni standard, nema kolektivne odgovornosti, traži se pojedinac-osoba. Ovim načinom kažnjavanja, svodi se na odmazdu, za jednog arijevca streljati stotinu 'domestikusa'. - jer ni ostali ukućani nemaju pristup.
CARNET -fakulteti? Mješamo lonćiće. Svaka firma, osoba itd. ima pravo na svom vasništvu ograničiti upotrebu... Zašto bi studenti imali pravo surfati bez kontrole ili downloadati piratice? -Naravno da to ustanova/firma treba onemogućiti.
Teroristi bez zakona??? - NE nexeem! Nije to bez, nego UZ zakonske ovlasti (posebne antiterorističke zakone) -dakle UZ (bjanko) sudski nalog, jer logično, nemože antiteroristička jedinica čekati dok sudac dođe napisati nalog... ali ne za obične građane.
-Ništa nije ili nemora biti besplatno, ali nije posao ISPa sankcioniranje. Kao što bankari ne trče po ulici za lopovom držeći kalašnjikov....
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
ihush kaže...

-to svi uče u školi, osnova je za sva ostala znanja, itd. itd.... -nitko nema pravo to licencirati. (Samo znanje)

 

Osnovno znanje ti financira država, nije besplatno.

Ma konačno! Nitko ne poriče vrijednost znanja, samo pravo određenih grupacija da ga privatiziraju. I opet se vraćamo na Stallmana i onu famoznu 'think free as in free speech, not as in free beer'.

naxeem kaže...
GoranB kaže...
Jer, nisam vidio niti jedan tvoj odgovor na neko pitanje koje sam postavio. I sad, zanima me, što se krije iz arogantne fašističko kapitalističke fasade. Anybody home?
Bolje bi bilo da se umjesto djetinjastog furanja na Chea pozabaviš vlastitom edukacijom, potom odrasteš i uključiš se u stvarni svijet.
Ma bravo, taj famozni stvarni svijet! E, stari moj, nekad je stvarni svijet bio robovlasnički, zatim feudalni, pa monarhistički, trenutno je kapitalistički... Zato i pričamo ovdje, da vidimo kako promiijeniti 'stvarni svijet' da bude bolji. A što ti misliš, tko daje novce političarima koji se nalaze na izbornim listama, koje biraju građani da bi donosili zakone? Pa ne misliš valjda da će zakoni na tim temeljima odražavati javne interese? U stvarnom svijetu?

Ideje mladih anarhista idu izuzetno daleko, toliko da to zapravo ne možeš niti pojmiti! Sada riskiram odlazak u debeli offtopic, ali nije niti svaki anarhizam destruktivan kao što to propovijeda Mikhail Bakunin. Zapravo, glavni stav anarhista je sadržan u samoj riječi - anarhija = bez vlasti. No, to ne znači nedostatak odgovornosti, već upravo ono za što se anarhizam zalaže - slobodu ljudi od vlasničkih struktura. Ali, ovako nešto je izuzetno teško shvatiti nekome tko je odrastao na tipičnoj kapitalističkoj neoliberalnoj propagandi.

Jer, kada sve vidiš kroz prizmu posjedovanja i vlasništva, onda ti se slobodoumne ideje čine izuzetno čudne i zastrašujuće. Kada si tipičan kapitalist uzima za pravo shvaćati vlastito dijete kao robu na koju polaže pravo, kako se od njega uopće može očekivati da će ostali svijet gladati s poštovanjem?
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 23:06 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
Francuzi đonom na piratstvo

seedbox+ftp ssh (22)

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
GoranB kaže...
Prva dva odgovora su makijavelističko-fašističko razmišljanje. Cilj opravdava sredstvo? Netko može slušati moj telefon, čitati moj mail? Da mi postavi kamere u kuću, da slučajno nisam terorist koji skida mp3ice?
Naravno da nije. Ja ti samo govorim o stvarnosti u kojoj se nalaziš, a voajerizam me ne interesira puno.

Kupuješ ono što kupuješ temeljem ugovora.
Super. Pitanja:
Kad u uđem u trgovinu i kupim DVD s igrom koji ugovor sam potpisao?
Potpisao si ugovor na korištenje i možeš ga pročitati, a zove se najčešće EULA.
Naravno da plaćaš, ali očito ne možeš percipirati ništa kompleksnije od dva nivoa dubine.
Nema tu nikakve dubine. Boli mene briga za poslovni model pekare - kad kupujem kruh ja plaćam njegovu hranjivu vrijednot i njegov okus. Plaćam to što ga mogu pojesti.
Ma da? I u čemu je problem? Kupnjom softvera plaćaš njegovu uporabnu vrijednost za određenu namjenu. I u čemu je tu problem? Ako ti je napeto, pojedi i softver ili s njim čini što ti već pričinja zadovoljstvo.

Bolje bi bilo da se umjesto djetinjastog furanja na Chea pozabaviš vlastitom edukacijom, potom odrasteš i uključiš se u stvarni svijet.
Pa ti se zbilja ne možeš otkačiti ad hominema. Samo potvrđuješ ono što sam rekao. Ili ne znaš drugačije komunicirati?

Uh, oprosti. Možda ne znaš što znači ad hominem. Sorry. No, nema veze. Baš me zanimaju odgovri na moja pitanja iz ovog maila, a usput me slobodno nazivaj djetetom, glupanom, neznalicom, ili bilo čime drugim što ti draži primozak. Baš si super.
Vjeruj, znam, ali ad hominem komentarima si ti sam već počeo sa "ja pojedem, ja platim, moja prava" itd. Ako želiš promatračku debatu (to se tako zove), isključi se iz rasprave.

 
Veliki Brat kaže...
naxeem kaže...
Ne vidim zašto bi itko tebi poklonio svoj trud, znanje i rad kojim je do znanja i softvera došao, kada meni nitko ne želi pokloniti kruh, gavrilovićku, ementaler, patike, majicu...
Ne kužim? Znanje i softver bi trebali biti besplatni, a hrana o odjeća ne? - ROFL. 
Tko uopće priča o besplatnom softveru? Žao mi je što vas moram obavijestiti, ali poanta ove priče nije besplatni softver, nego copyright i opravdanost istog. U tom smislu je i došlo do zakona (tj. trebalo bi doći) u Francuskoj, zbog čega je pak nastao članak kojeg sada svi komentiramo. O čemu ti pak pričaš, nemam pojma!?
Upravo tako. Ako ne podržavaš prava na copyright (što je meni nezamislivo glupo), znači da tražiš da softver bude besplatan. Daj mi pojasni, gdje ćeš naći te kretene koji će ti besplatno raditi softver? Koliko mi je poznato, programeri su većinom pametni ljudi, pa mi se čini da ti neće proći baš ta ideja.
 
ihush kaže...
Bukva kaže...
ihush kaže...

OT?

-Znanje je besplatno.

 Znači, ne budeš imao ništa protiv da slijedeći puta kada budem trebao platiti školarinu ili kupiti knjige za kolegij, tebi pošaljem račun? Mislim, besplatno je, jel...
 .. ja sam plaćao svoje knjige (u ono vrijeme kad je po logici moglo biti besplatno) pa nevidim razlog da bi tebi kupovao.
Istina, tu si zapravo (slučajno) u pravu. -ništa nije besplatno. -Život košta.
Dali ja zagovaram nešto drugo? Za Pirate? -Tema je 'francuski đon'. -Zakon/logika po kojem je donešen. -samo smo malo offtopicili.
btw. kad 'kupiš film', nisi kupio film (objasnit će ti netko razliku) nego pravo na korištenje/gledanje pod određenim uvijetima.
(nadam se da nije preosobno/uvredljivo, isprika, jer mislim da si jedan od pozitivnih likova na forumu)
Život košta, da i onima koji razvijaju softver, koji opet, neki kradu s mjesta gdje se ilegalno distribuira. Korištenje takvog softvera je samo po sebi krađa.  
ihush kaže...
Veliki Brat kaže...
naxeem kaže...
Ne vidim zašto bi itko tebi poklonio svoj trud, znanje i rad kojim je do znanja i softvera došao, kada meni nitko ne želi pokloniti kruh, gavrilovićku, ementaler, patike, majicu...
Ne kužim? Znanje i softver bi trebali biti besplatni, a hrana o odjeća ne? - ROFL. 
Tko uopće priča o besplatnom softveru? Žao mi je što vas moram obavijestiti, ali poanta ove priče nije besplatni softver, nego copyright i opravdanost istog. U tom smislu je i došlo do zakona (tj. trebalo bi doći) u Francuskoj, zbog čega je pak nastao članak kojeg sada svi komentiramo. O čemu ti pak pričaš, nemam pojma!?
 - kako rasprava poprimi neki ćudan tok. nexeem je izgleda upao s 'modovskih' visina, pa nevidi-nečuje, da bar i šuti. (ne, bilo bi dosadno)
Nitko (ok, možda netko, negdje) ne govori o dozvoli ZA pitarizaciju, nego o pravu-zakonu, logici ili odsustvu iste u donošenju istog. -Da, u suprotnosti s EU, dali to nešto govori?
Po zakonu, manje-više internacionalni standard, nema kolektivne odgovornosti, traži se pojedinac-osoba. Ovim načinom kažnjavanja, svodi se na odmazdu, za jednog arijevca streljati stotinu 'domestikusa'. - jer ni ostali ukućani nemaju pristup.
CARNET -fakulteti? Mješamo lonćiće. Svaka firma, osoba itd. ima pravo na svom vasništvu ograničiti upotrebu... Zašto bi studenti imali pravo surfati bez kontrole ili downloadati piratice? -Naravno da to ustanova/firma treba onemogućiti.
Teroristi bez zakona??? - NE nexeem! Nije to bez, nego UZ zakonske ovlasti (posebne antiterorističke zakone) -dakle UZ (bjanko) sudski nalog, jer logično, nemože antiteroristička jedinica čekati dok sudac dođe napisati nalog... ali ne za obične građane.
-Ništa nije ili nemora biti besplatno, ali nije posao ISPa sankcioniranje. Kao što bankari ne trče po ulici za lopovom držeći kalašnjikov....
Isto tako i ISP ima pravo ograničiti zloupotrebu svojih resursa. ISP-ovi nisu javno dobro niti moje i tvoje vlasništvo. ISP-ovi sankcioniraju jer je to njihovo vlasništvo, kao što bankar ima zaštitare koji će pucati u tebe ako pokušaš banku i opljačkati (tamo gdje su dovoljno plaćeni).
 
Ako ti na ovom forumu dobiješ ban, pa se vratiš, pa dobiješ ban, pa se vratiš, rezultat je pismena opomena, pa isključenje tvog pristupa Internetu. Ako ti na njuzima pišeš gluposti (dovoljno je čak i da pogriješiš temu (!)), dobiješ opomenu i može ti se ukinuti pristup svim njuz grupama, a uz opetovano kršenje opet ćeš ostati bez priključka najmanje kod tog ISP-a.
 
I onda bi se ti pitao: "A kako oni meni imaju pravo?! A nisam ja znao da se ne smije!", a odgovor bi bio (para-citiram iz jednog podužeg maila) ovakav:
 
"Poštovani, u svezi s blokiranjem Vašeg korisničkog računa, moramo Vas obavijestiti da Vaša odgovornost pri korištenju naših usluga ne prestaje tamo gdje prestaje Vaša informiranost o općim i specifičnim uvjetima korištenja (....), pa tako bez obzira na tvrdnju da niste znali kako pravilno koristiti uslugu, niste oslobođeni odgovornosti za zlouporabu usluge za čiju ste upotrebu i osiguranje (...) (misli se na zaštitu wirelessa op.) u potpunosti i samostalno odgovorni."
 
Dakle, ako je Francuska odlučila kontrolirati piratstvo, a da pritom ne špijunira sav sadržaj (što je tehnički izvedivo za npr. svaki torrent za koji je sigurno utvrđeno da upućuje na ilegalan sadržaj), ne vidim nikakvu razliku od bilo kakvog drugog kriminala.
 
Uostalom, pregledaju li te na aerodromu? Itekako, skeniraju rendgenom svaku sitnicu u tvojim torbama, skeniraju tebe na biološke i kemijske agense i sl. Ne vidim zašto te nebi skenirali i za piratski sadržaj.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 23:21 (naxeem).
15 godina
protjeran
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
.....
.....
Ja bih isto da socijalizam ili komunizam uspiju, ali to je apsolutno nemoguće u ljudskom društvu, jer su ljudi pohlepni i sebični. Iz tog razloga je kapitalizam jedini model koji može preživjeti.
 
         Nije prvi problem pohlepa ili sebičnost, nego lijenost. Ljudi žele uzimati ono što nije njihovo i ono što im ne pripada. Onaj tko ne radi, ne treba ni jesti. Lijenost je majka i početak svih ostalih grijeha.
...baš je dobro vidjeti ti Vas opet..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
Verbatim kaže...

seedbox+ftp ssh (22)

 SmijehSmijehSmijeh

A mi zatupili o dubokim temama.
16 godina
offline
RE: Francuzi đonom na piratstvo
naxeem kaže...
Veliki Brat kaže...
naxeem kaže...
Ne vidim zašto bi itko tebi poklonio svoj trud, znanje i rad kojim je do znanja i softvera došao, kada meni nitko ne želi pokloniti kruh, gavrilovićku, ementaler, patike, majicu...
Ne kužim? Znanje i softver bi trebali biti besplatni, a hrana o odjeća ne? - ROFL. 
Tko uopće priča o besplatnom softveru? Žao mi je što vas moram obavijestiti, ali poanta ove priče nije besplatni softver, nego copyright i opravdanost istog. U tom smislu je i došlo do zakona (tj. trebalo bi doći) u Francuskoj, zbog čega je pak nastao članak kojeg sada svi komentiramo. O čemu ti pak pričaš, nemam pojma!?

Upravo tako. Ako ne podržavaš prava na copyright (što je meni nezamislivo glupo), znači da tražiš da softver bude besplatan. Daj mi pojasni, gdje ćeš naći te kretene koji će ti besplatno raditi softver? Koliko mi je poznato, programeri su većinom pametni ljudi, pa mi se čini da ti neće proći baš ta ideja.
Evo, da ti pojasnim, kada već tražiš - u Googleu. Ili Mozilli. I iako ne živimo u komunizmu, nekim čudom ove kompanije uspijevaju preživjeti i zaposliti ljude. Kako? Nemam pojma, predlažem ti da odeš tamo i pitaš ih. Ali pretpostavljam da ima veze s nečim što je GoranB ranije pričao o scarce/abundant resursima. Samo pretpostavka, ništa više.

A što se tiče prava na copyright, kopipejstaću ti dio iz jednog gornjeg posta kojeg nisi našao za shodno komentirati:
"Ma bravo, taj famozni stvarni svijet! E, stari moj, nekad je stvarni svijet bio robovlasnički, zatim feudalni, pa monarhistički, trenutno je kapitalistički... Zato i pričamo ovdje, da vidimo kako promiijeniti 'stvarni svijet' da bude bolji. A što ti misliš, tko daje novce političarima koji se nalaze na izbornim listama, koje biraju građani da bi donosili zakone? Pa ne misliš valjda da će zakoni na tim temeljima odražavati javne interese? U stvarnom svijetu?"
No, kao što si i sam rekao - tebi je to nezamislivo glupo.
Pazi, gledam te!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Francuski zakon na udaru
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice