Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.532
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
neaktivan
offline
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

mislim da bi bilo najbolje da se ovo nazove jedinstvena tema Windows posto dolaze novi windows 9 a i ovde se pretezno prica o windowsima kao jedinstvenom operacijskom sustavu pa da svi windowsi budu u jednoj temi mislim ovo je samo prijedlog nije obaveza tek tolko da se pojednostavi i da se svaki put kad izadju novi windowsi ne otvara nova tema .....

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
geek_boy kaže...

mislim da bi bilo najbolje da se ovo nazove jedinstvena tema Windows posto dolaze novi windows 9 a i ovde se pretezno prica o windowsima kao jedinstvenom operacijskom sustavu pa da svi windowsi budu u jednoj temi mislim ovo je samo prijedlog nije obaveza tek tolko da se pojednostavi i da se svaki put kad izadju novi windowsi ne otvara nova tema .....

Ima previše verzija Windowsa.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
geek_boy kaže...

mislim da bi bilo najbolje da se ovo nazove jedinstvena tema Windows posto dolaze novi windows 9 a i ovde se pretezno prica o windowsima kao jedinstvenom operacijskom sustavu pa da svi windowsi budu u jednoj temi mislim ovo je samo prijedlog nije obaveza tek tolko da se pojednostavi i da se svaki put kad izadju novi windowsi ne otvara nova tema .....

Bilo bi previše zbrke i teško bi se moglo pratiti komentari. Još pogotovo oni koji ne citiraju nego samo odg.

 

Zamisli sad ja pitam Di se nalazi control panel u win 9

Ispod mene netko napiše pomozite hitno mi treba nemogu naći driver za win xp

Onda netko odg pa upiši u search bez da je citirao.

Poslije njega dođe kilometarski komentar na neko njegovo viđenje.

Pa ja bi poludio. Tema za svaki windows posebna je bolja ideja. ;)

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Ovako imam laptop na kojemu je win 8.1, pregorio je jedan dio maticne i ne radi mi unutarnji ekran, spojio sam bio vanjski i radi ali ne radi u biosu i bootu. Jucer mi je crka hdd, zamijenio ga i krenio instalirat windowse kopirali su se sa cd-a na hdd i onda se restartiralo i krenilo sa onim set-upom, ali ja to ne vidim na monitoru, prebacio sam hdd na drugi komp samo da dovrsim taj setup i isao vratiti hdd nazad u laptop i opet mi se vratilo u taj setup, nista ne vidim na monitoru, jel se moze ikako sve obavit na drugom kompu pa samo da vratim hdd nazad u laptop jer ne vidim nista na ekranu do lock screena

Update: uspio sam preko narratora ulogirat se i kad klikcem win+p kombinaciju kaze mi da driveri ne podrzavaju, spojen je na internet, ocu li ostavit ga na miru pa da on sam automatski skine drivere koji su mu potrebni ili moran to sam ??

Update 2: nakon 10 min dok je stao spojen na internet, sam je skinio drivere i prikazao sliku na ekranu, sad napokon mogu normalno sve {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 12:55 (alias_noname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Ovako imam pitanje, imam original key za Windows 8/8.1 ali hrvatsku verziju, sad me zanima da li ja tu licencu mogu koristit i na engleskoj verziji ili moram skinut image na Hrvatskom? Normalnu (englesku) licencu koristim na laptopu, e sad bi htio i na PC instalirat pa eto ako mi netko može odgovorit. Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
PlayMaker10 kaže...

Ovako imam pitanje, imam original key za Windows 8/8.1 ali hrvatsku verziju, sad me zanima da li ja tu licencu mogu koristit i na engleskoj verziji ili moram skinut image na Hrvatskom? Normalnu (englesku) licencu koristim na laptopu, e sad bi htio i na PC instalirat pa eto ako mi netko može odgovorit. Hvala unaprijed!

 

Nemogu ti sa sigurnoscu tvrdit al posto sam ja kljuc od win 8 koji su bili na njemackom uredno iskoristija na engleskoj verziji ( na istom compu razumi se) ne vidim zasto i tebi nebi proslo.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...
PlayMaker10 kaže...

Ovako imam pitanje, imam original key za Windows 8/8.1 ali hrvatsku verziju, sad me zanima da li ja tu licencu mogu koristit i na engleskoj verziji ili moram skinut image na Hrvatskom? Normalnu (englesku) licencu koristim na laptopu, e sad bi htio i na PC instalirat pa eto ako mi netko može odgovorit. Hvala unaprijed!

 

Nemogu ti sa sigurnoscu tvrdit al posto sam ja kljuc od win 8 koji su bili na njemackom uredno iskoristija na engleskoj verziji ( na istom compu razumi se) ne vidim zasto i tebi nebi proslo.

E hvala ti puno, vjerovatno će onda radit. Baš mi se i ne koristi Windowse na hrvatskom jeziku ali ovu licencu sam dobio tako da se ne mogu previše žalit :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Pozdrav vidio sam na jednoj stranici da se prodaje original kljuc windows 8.1, oko 15 eura, pa me zanima ako ga kupim šta radim s njime? da li trebam prvo piratski instalirat ili kako?

Siky1234
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

skines windowse s torrenta (ako zelis) i prilikom instalacije upisi taj kljuc. par stanica prije su decki pricali kako se s microsoft installerom moze napravit slika (?).

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Jel netko zna šta znači BDOS 0x0000001 i kako ga riješiti? Tražio sam po netu al nigdje nema kako ga popravit... Barem koliko sam ja vidio.
Inače mi se to većinom javlja kada želim vidjeti nešto na Youtubeu
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Jel netko zna šta znači BDOS 0x0000001 i kako ga riješiti? Tražio sam po netu al nigdje nema kako ga popravit... Barem koliko sam ja vidio.
Inače mi se to većinom javlja kada želim vidjeti nešto na Youtubeu

Ne ,ne zna. Otvori folder C:\Windows\Minidump i vidi imaš li kakvih .dmp fileova u njemu.

 

Ako ima uzipaj ih ,stavi na neki file share i stavi linkove u ovu temu. Onda možemo dalje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Instalirao sam windows 8.1 pro na ssd i prilikom instalacije na starom hardu sam formatirao particiju na kojem je bio windows 7. Sad kad palim komp stavlja mi na odabir prije nego dođe do desktopa da biram između windowsa 8 i 7, a sedmicu sam izbrisao. Jel zna ko u čemu je problem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
luka1991 kaže...

Instalirao sam windows 8.1 pro na ssd i prilikom instalacije na starom hardu sam formatirao particiju na kojem je bio windows 7.

Sad kad palim komp stavlja mi na odabir prije nego dođe do desktopa da biram između windowsa 8 i 7, a sedmicu sam izbrisao. Jel zna ko u čemu je problem? 

Najvjerojatnije nisi obrisao boot particiju na Sedmici i bootloader i ostali boot i repair fileovi su sada instalirani tamo.

Provjeri U Disk Managementu imaš li 100 mb boot particiju na početku diska.

 

Najbolje bi bilo da isključiš stari hdd ,ponoviš instalaciju s tim da prvo potpuno obrišeš ssd i počneš iznova.

Tako će ti se sve instalirati samo na ssd.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 0:07 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
Dex.pwn kaže...
Jel netko zna šta znači BDOS 0x0000001 i kako ga riješiti? Tražio sam po netu al nigdje nema kako ga popravit... Barem koliko sam ja vidio.
Inače mi se to većinom javlja kada želim vidjeti nešto na Youtubeu

Ne ,ne zna. Otvori folder C:\Windows\Minidump i vidi imaš li kakvih .dmp fileova u njemu.

 

Ako ima uzipaj ih ,stavi na neki file share i stavi linkove u ovu temu. Onda možemo dalje.

 

Evo ima fajlova, evo linka: http://www.2shared.com/file/moALXQGR/Files.html Šifra je 6969

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Evo ima fajlova, evo linka: http://www.2shared.com/file/moALXQGR/Files.html Šifra je 6969

Prebaci se ovdje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

kako da namjestim zvuk na win 8.1 ako su mi ugašeni zvučnici da automatski svira na sluškama, prije na Win7 je oboje radilo u isto vrijeme

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Evo ovako, imam jedno pitanje i hitno trebam odgovor... Zanima me dali OneDrive podržava .mp3 Stream(nešto kao što kiwi6 radi), dali OD ima neograničen propust za download i kako da naredim da mi pušta stream .mp3a(riječ je o SAMP serveru), u koji to folder moram stavit? Hvala svima na pomoći :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pitanje? particija od windowsa mi se povecala i imam jos 3 gb slobodno dali postoji program da se toj particiji doda prostora sa ostalih a da se nemora raditi format?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
brkan83 kaže...

Pitanje? particija od windowsa mi se povecala i imam jos 3 gb slobodno dali postoji program da se toj particiji doda prostora sa ostalih a da se nemora raditi format?

Moze s windowsovim alatom Disk Managment ili mozes s Easeus programom -http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/EASEUS-Partition-Manager.shtml

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Imaš isto i Mini Particion Wizard Home Edition
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Niti jedan od tih programa ne pomaze Disk Managment neda opciju extend na c: particiju sa ostalim programima sam probao napravit bootabilni cd ali nece ni tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Prvo od druge particije izuzmi vec koliko oces memorije i onda tek dodaj c particiji
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
GeneralPag1997 kaže...
Prvo od druge particije izuzmi vec koliko oces memorije i onda tek dodaj c particiji

Probao sam uzeo sam se e: i nemogu dodati na c: citao sam da se moze dodavati samo sa desna na ljevo a posto je c: zadnja neda mi opciju, programi izbacuju ovu gresku

WinPE for Windows 8.1 da fali neznam o cemu se radi.
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Moras skinuti s D particije.

 

Btw: mozes si pogledat s programom Windirstat (https://windirstat.info) sta ti uzima puno prostora na C pa bi mozda tamo mogao malo oslobodit prostora.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 16:12 (djigibao).
9 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

pozz, imam jedno pitanje, ovako korisim google chrome ( 64x ) na windows 8.1 ali mi ne zeli pustiti javu na odredenim stranicama, pise kao install plugin and reaload page, ja to uradim i opet isto. kako to rijesiti ? hvala.

mpetr01
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...

pozz, imam jedno pitanje, ovako korisim google chrome ( 64x ) na windows 8.1 ali mi ne zeli pustiti javu na odredenim stranicama, pise kao install plugin and reaload page, ja to uradim i opet isto. kako to rijesiti ? hvala.

jesi pokušao OVO

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
RealMadrid4Ever kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozz, imam jedno pitanje, ovako korisim google chrome ( 64x ) na windows 8.1 ali mi ne zeli pustiti javu na odredenim stranicama, pise kao install plugin and reaload page, ja to uradim i opet isto. kako to rijesiti ? hvala.

jesi pokušao OVO

jesam, nista.

mpetr01
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
siick_bubble_gumm kaže...
RealMadrid4Ever kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

pozz, imam jedno pitanje, ovako korisim google chrome ( 64x ) na windows 8.1 ali mi ne zeli pustiti javu na odredenim stranicama, pise kao install plugin and reaload page, ja to uradim i opet isto. kako to rijesiti ? hvala.

jesi pokušao OVO

jesam, nista.

Pokusaj ovo klikni na Add i dodaj odredenu domenu npr http://www.bug.hr/

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 16:56 (RealMadrid4Ever).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice