Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zraka

poruka: 6
|
čitano: 3.513
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zraka".
16 godina
offline
Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zraka

čovječanstvo na ovom stupnju razvoja nije u stanju obuzdati malo jači šumski požar, a fantaziraju o vladanju energijama crne rupe... ovo je na razini znanstvene fantastike barem još 10.000 godina

Moj PC  
14 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zra

Ovo je u stvari netko i financirao, nekome je očito potrebna teorija o izvlačenju energije iz crne rupe. Da se zapitaš ima li taj netko pristup crnoj rupi iz koje vadi energiju, ali jelte neučinkovito pa mu je potrebna teorija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 17:42 (gpd).
15 godina
offline
Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zraka

idem si odmah kupiti jednu crnu rupu za bateriju i hrpu zraka za čupanje vode. jupi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 10:57 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zra
Te crne rupe su genijalna stvar. Einstein isto tako kaze da bi vrijeme na obzoru dogadjaja trebalo gotovo stati ( tezi k tome) u odnosu na udaljenog promatraca. Dakle mi kao udaljeni promatrac trebali bi vidjeti kako objekt vjecito upada u crnu rupu ali nikad ne upadne. Pa zasto onda tvrdimo da vidimo kako crne rupe gutaju objekte oko sebe? Malo sam pojednostavio pricu jer neke crne rupe rotiraju,ali ne mijenja bit.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zra
Hoggy kaže...
Te crne rupe su genijalna stvar. Einstein isto tako kaze da bi vrijeme na obzoru dogadjaja trebalo gotovo stati ( tezi k tome) u odnosu na udaljenog promatraca. Dakle mi kao udaljeni promatrac trebali bi vidjeti kako objekt vjecito upada u crnu rupu ali nikad ne upadne. Pa zasto onda tvrdimo da vidimo kako crne rupe gutaju objekte oko sebe? Malo sam pojednostavio pricu jer neke crne rupe rotiraju,ali ne mijenja bit.

 evo možda ja kao laik ti mogu natuknuti o čemu se tu radi...

 

1. S perspektive promatrača objekti nikad ne upadnu u crnu rupu, u nekoj beskonačnosti vremena završe na "horizontu događaja"

2. Kažemo da upadnu jer kako se približavaju horizontu događaja, svjetlo koje emitiraju postaje sve više izduženo zbog "red shift" efekta i postaju "nevidljivi"

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 17:42 (Aldo).
6 godina
offline
Re: Crne rupe kao baterije i dobivanje vode iz zra
Aldo kaže...
Hoggy kaže...
Te crne rupe su genijalna stvar. Einstein isto tako kaze da bi vrijeme na obzoru dogadjaja trebalo gotovo stati ( tezi k tome) u odnosu na udaljenog promatraca. Dakle mi kao udaljeni promatrac trebali bi vidjeti kako objekt vjecito upada u crnu rupu ali nikad ne upadne. Pa zasto onda tvrdimo da vidimo kako crne rupe gutaju objekte oko sebe? Malo sam pojednostavio pricu jer neke crne rupe rotiraju,ali ne mijenja bit.

 evo možda ja kao laik ti mogu natuknuti o čemu se tu radi...

 

1. S perspektive promatrača objekti nikad ne upadnu u crnu rupu, u nekoj beskonačnosti vremena završe na "horizontu događaja"

2. Kažemo da upadnu jer kako se približavaju horizontu događaja, svjetlo koje emitiraju postaje sve više izduženo zbog "red shift" efekta i postaju "nevidljivi"

 Naravno. Pitanje je tu bilo(vise retoricki) ne zbog red shifta vec kako oni onda misle ubrizgati bilo sto u crnu rupu u nasem vremenu?

Kako smo krenuli ocekujem da mediji mrtvo hladno uskoro prenesu vijest kako je izmisljen perpetuum mobile ( vrijeme i energija cine Heisenbergov par). E moj baže...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 23:14 (Hoggy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice