Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

poruka: 167
|
čitano: 62.486
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj".
16 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Super, prodam nešto za 3$ a pay pal mi uzme 5$ provizije???????????????

Poslije jebanja nema kajanja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Pa pise da ne vrijedi za Visa kartice a u BUG vijesti pise da mozemo koristit iskljcivo visu...
1001010 1100001 100000 1110011 1100001 1101101 100000 1101011 1110010 1100001 1101100 1101010 100000 100001 100000 1101 1010 1101 1010
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Tih 5 dolara naplacuju samo ako povlacis lovu na Visu. Ako ostavljas na paypal balansu onda ne.

A i trebas bit poseban specijalac da male svote povlacis sa paypala.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
kovaos kaže...

Super, prodam nešto za 3$ a pay pal mi uzme 5$ provizije???????????????

  Meni se čini da je inteligencija naroda stvarno mala čim ovakve izjave bacate...

 

 

A da malo pročitate? Znate ima mozda 3 minute čitanja.... MOŽDA...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Mitch, daj pazljivije citajte. Ne vrijedi za US viza kartice.

Ljudi, dajte zbilja pazljivo citajte tekstove. Bolje cete u zivotu proci.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

A kako se porez plaća na zaradu iz inozemstva? Recimo da mi netko uplati 1000$ na paypal i ja ih podignem kod nas na bankomatu. Kako i koliko platiti poreza?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Danny_HR kaže...
Mitch, daj pazljivije citajte. Ne vrijedi za US viza kartice.

Ljudi, dajte zbilja pazljivo citajte tekstove. Bolje cete u zivotu proci.

fino pise US bank cards and Visa cards, nigdje ne pise US visa cards, al nmvz vjerojatno si u pravu.

 

1001010 1100001 100000 1110011 1100001 1101101 100000 1101011 1110010 1100001 1101100 1101010 100000 100001 100000 1101 1010 1101 1010
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Don Salvatore kaže...

A kako se porez plaća na zaradu iz inozemstva? Recimo da mi netko uplati 1000$ na paypal i ja ih podignem kod nas na bankomatu. Kako i koliko platiti poreza?

  Dok ne prijaviš ništa ne plaćaš...

 

Problem ti je s obzirom na danasnju poreznu politiku koja je malo restriktivnija od OIB-a da će banka VRLO VJEROJATNO dostaviti svu dokumentaciju poreznoj...

 

A onda na kraju godine to prijaviš kao honorarnu zaradu i gotovo (tako ja radim barem)...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
online
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Mitch kaže...
Danny_HR kaže...
Mitch, daj pazljivije citajte. Ne vrijedi za US viza kartice.

Ljudi, dajte zbilja pazljivo citajte tekstove. Bolje cete u zivotu proci.

fino pise US bank cards and Visa cards, nigdje ne pise US visa cards, al nmvz vjerojatno si u pravu.

 

Ja sam isto shvatio da automatski transfer 1. u mjesecu na VISA kartice ne naplaćuju. Odnosno, da ne možeš imati pare na PP računu duže od mjesec dana - što je malo čudno.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ovo za porez, moj prijatelj igra poker i na balanceu ima oko 8500$ a sad to nemoze podic sve od jednom jer bi se u recordsima od paypala i od banke vidjelo da nema nigdje navoda o tome od kud si dobio novac, pa tako moze podici po oko 400$ mj.
1001010 1100001 100000 1110011 1100001 1101101 100000 1101011 1110010 1100001 1101100 1101010 100000 100001 100000 1101 1010 1101 1010
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
EnlightenedPhoenix kaže...
Don Salvatore kaže...

A kako se porez plaća na zaradu iz inozemstva? Recimo da mi netko uplati 1000$ na paypal i ja ih podignem kod nas na bankomatu. Kako i koliko platiti poreza?

  Dok ne prijaviš ništa ne plaćaš...

 

Problem ti je s obzirom na danasnju poreznu politiku koja je malo restriktivnija od OIB-a da će banka VRLO VJEROJATNO dostaviti svu dokumentaciju poreznoj...

 

A onda na kraju godine to prijaviš kao honorarnu zaradu i gotovo (tako ja radim barem)...

Heh.. znam ja da ništa ne plaćam dok ne prijavim {#} ali pokušavam otvoriti biznis pa želim to riješiti legalno.

 

A kako misliš to "honorarna zarada"? Koje poreze/doprinose plaćaš? 

13 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

odlicno, sad ako tko zna kako prebaciti account sa slovenije na hrvatsku? sad sam pokusao editirati adresu, no drzavu nemogu promjeniti i ostaje slovenija...

jel tko to uspio promjeniti? moram li negdje drugdje mjenjati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Mitch kaže...
Ovo za porez, moj prijatelj igra poker i na balanceu ima oko 8500$ a sad to nemoze podic sve od jednom jer bi se u recordsima od paypala i od banke vidjelo da nema nigdje navoda o tome od kud si dobio novac, pa tako moze podici po oko 400$ mj.

Zato meni treba bolje rješenje. Za cifre tipa 20 000$ 

16 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

PayPal ne daje informacije o izvoru novca. Za prodavatelja, PayPal kupac je PayPal kupac, dakle strana valuta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Z3k0 kaže...

Ma da, super ... osim šta nas očito tretiraju kao banana državu u rangu Nigerije. Je li itko od vas pogledao kako se primaju uplate ? Znači, svaka uplata koju primite ide na "pending balance" i stoji tamo ~30 dana u kojem periodu se ne može koristiti - dakle oni drže novce, a ti ne možeš do njih. Nakon toga ide u available balance i može se povuć na karticu - i TEK ONDA se ti novci mogu koristiti. Naravno svako povlačenje košta US$5. Ovaj problem sa nemogućnošću korištenja novaca direktno sa balance-a je povezan za našim Zakonom o platnom prometu, koji još uvijek nije usklađen sa EU propisima, ali ovo zadržavanje novaca definitivno nije, nego je povezano sa statusom države {#}

Ja imam otvorene PP accounte u Sloveniji i Italiji i ni na jednom nisam imao nikakav "pending balance", od prvog dana sam mogao raspolagat svim sredstvima čim bi mi bila uplaćena ... Kao kad se pokažem kao "uspješan prodavatelj", onda će mi ukinut to ograničenje ("After you have a successful selling history with us, payments you receive go directly into your available balance.") ... yeah, right ... Obzirom u kakvoj državi živimo, bolje išta nego ništa ...

Ovdje si poprilično u krivu...

Za svaki novo otvoreni PP, ili PP koji je imao jednu, nijednu ili našto sitno pravih prodaja od pred par mjeseci još su počeli sa tim 30 dnevnim zadržavanjem novaca.

Dakle i za UK acc i za SLO acc i za sve druge (jedino za USA ne znam).

Dakle kada nešto prodaš (ali prodaš i tako prijaviš PP-u) dobiješ fino na mail obavijest da će lova bit kod njih i nek pošalješ tracking number itema i kad se vidi da je stvar stigla onda puste lovu, ili ako je to nešto digitalno ili iz nekog razloga nema tracking numbera onda zahtjevaju da im se kupac javi kad primi to nešto itd...Uglavnom sve je isto kao i prije samo su si sad uštedjeli refund. Zato jer i prije ako kupac nije bio zadovoljan iz bilo kojeg razloga PP je odmah vraćao novce kupcu i vama oduzimao lovu sa računa. Samo sada se PP osigurao da nebi vi neš prodali i brzo povukli novce a kupac kad dobije šrot vas prijavi, njemu PP vraća novce a vaš račun ide u minus i PP je onda u gubitku.

 

Dakle ne osuđuj tek tako kada, očito, u ovom slučaju ne znaš kako to ide sa drugim PP računima, dakle isto tako.

 

I to nije za sve uplate, nego samo za uplate koje pošiljatelj novca naznači kao plaćanje za "goods" tj baš prodaja nekog itema, ili bilo čega ostaloga.

osim toga transakcije mogu biti i "services" i kod njih nema čekanja sa novcima, a u nekim zemljama ima i neki drugih izbora, poput troškova života, školarina, vraćanje dugovanja itd itd...

 

RuskeGTT kaže...

odlicno, sad ako tko zna kako prebaciti account sa slovenije na hrvatsku? sad sam pokusao editirati adresu, no drzavu nemogu promjeniti i ostaje slovenija...

jel tko to uspio promjeniti? moram li negdje drugdje mjenjati?

Nemoguće.

moraš napraviti novi. jer ionako ti je taj SLO po PP pravilima ilegalan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 13:07 (miki1981).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Don Salvatore kaže...

 

A kako misliš to "honorarna zarada"? Koje poreze/doprinose plaćaš?

  Znači preko tvrtke???

 

To ti je izuzetno jednostavno, radi isto što i mi... jednostavno računaš to u tekuću zaradu i oporezujes normalno...

 

Normalno u slucaju nekih drzava plaćat ćeš i njihov VAT...

 

 

Glavno... Ako te zanimaju pojedinosti to ćeš pak morati kod poreznog savjetnika (posaljem ti ja ako hoćeš broj svojega za nekoliko dana, nije preskup ako te zanima za savjetovanje)

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
online
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Ajde neka više. Stvaljam pay pal kao opciju plaćanja na site.. Više načina za uplatu a para nigdi :) Rijetki su ti koji imaju danas platit za web stranicu ali nađe se, samo se treba dobro slomit za nać!

MIKROBLOG: Nanovo sam instalira cod4 a obrisa mw2
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
weedos kaže...

Dobra vijest, međutim nije mi jasno cemu toliko oduševljenje kod ljudi ovdje... Kao da im do sada uspješan biznis kočila nemogućnost uplate na njihov PayPal u Hrvatskoj... C'mon {#}

 

pa čuj, ako se bavis nekim online biznisom mogućnost uplate na paypal otvara mnoga vrata, budući da je to najkorišteniji i najlakši način plaćanja vani

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
EnlightenedPhoenix kaže...
Don Salvatore kaže...

 

A kako misliš to "honorarna zarada"? Koje poreze/doprinose plaćaš?

  Znači preko tvrtke???

 

To ti je izuzetno jednostavno, radi isto što i mi... jednostavno računaš to u tekuću zaradu i oporezujes normalno...

 

Normalno u slucaju nekih drzava plaćat ćeš i njihov VAT...

 

 

Glavno... Ako te zanimaju pojedinosti to ćeš pak morati kod poreznog savjetnika (posaljem ti ja ako hoćeš broj svojega za nekoliko dana, nije preskup ako te zanima za savjetovanje)

Za sada prodajem i držim lovu kod (američkog) posrednika a kada se odlučim isplatiti svakako ću morati do poreznog savjetnika. No još nije vrijeme. Tek kad se cifra još malo poveća {#}

 

Svejedno, hvala.

15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
tnakir kaže...
Mitch kaže...
Pa plaćat će vjerojatno i u deviznim valutama.

Nemere. Hrvati nemogu placati u devizama. Kune jedine dolazu u obzir ako poslujes legalno. Nemozes doci u ducan i platiti u eurima.

kad platiš visa karticom ili bilo kojom karticom, banka ti automatski preračuna valute

Znači ti imaš na visa kartici US$ i eure i platiš 1000 kuna

banka ti automatski preračuna tvoje eure i US$ i meni plati u kunama

15 godina
odjavljen
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Po novom zakonu moguće je otvoriti račun vani. Je li tko otvarao račun u američkim bankama i ima li iskustva s time? Zvuči bolje od ovoga preko Vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Tonči kaže...

Po novom zakonu moguće je otvoriti račun vani. Je li tko otvarao račun u američkim bankama i ima li iskustva s time? Zvuči bolje od ovoga preko Vise.

  Hahahah...

 

Ti znaš sto sve trebaš da otvoriš račun u SAD-u???

 

 

Preko par tisuća dolara + put tamo + LLC (http://valisinternational.com/) + prebivalište na bar   6 mjeseci da dobijes sve potvrde...

 

PUNO PREVIŠE...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
miki1981 kaže...
RuskeGTT kaže...

odlicno, sad ako tko zna kako prebaciti account sa slovenije na hrvatsku? sad sam pokusao editirati adresu, no drzavu nemogu promjeniti i ostaje slovenija...

jel tko to uspio promjeniti? moram li negdje drugdje mjenjati?

Nemoguće.

moraš napraviti novi. jer ionako ti je taj SLO po PP pravilima ilegalan.

hvala,  jel mogu na istu karticu (visa el.) novi napravit :(?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Nisam se nikad interesirao za to, ali imam sam dojam da se to promijenilo promjenom zakona (koji još nisam čitao), jer je navodno dozvoljeno otvaranje računa u inozemstvu, što bi logički isključilo tih 6 mjeseci i prebivalište u SAD-u. Po tome tvome i dalje je jednostavnije poslovati s off-shore firmom u Wyomingu, nego otvoriti bankovni račun direktno.

15 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

a jos se sjecam kad je prije par mjeseci ovo bilo aktivno

da paypal dode u nas, pa je jedan forumas cak upitao

sluzbeno od paypal i dobia odg, da tako skoro nece

kod nas, bar po necemu napredujemo...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Danny_HR kaže...
Tih 5 dolara naplacuju samo ako povlacis lovu na Visu. Ako ostavljas na paypal balansu onda ne.

A i trebas bit poseban specijalac da male svote povlacis sa paypala.

NE MOŽEŠ ostavit pare na balance-u, NE MOŽEŠ s njima plaćat dok ih ne povučeš, pročitaj malo pažljivije uvjete ...

--

Using your available balance

You can't make purchases or send payments with your available balance. To use it, you must withdraw it or let withdrawals happen automatically.

--

miki1981 kaže...

Ovdje si poprilično u krivu...

Za svaki novo otvoreni PP, ili PP koji je imao jednu, nijednu ili našto sitno pravih prodaja od pred par mjeseci još su počeli sa tim 30 dnevnim zadržavanjem novaca.

Dakle i za UK acc i za SLO acc i za sve druge (jedino za USA ne znam).

Dakle kada nešto prodaš (ali prodaš i tako prijaviš PP-u) dobiješ fino na mail obavijest da će lova bit kod njih i nek pošalješ tracking number itema i kad se vidi da je stvar stigla onda puste lovu, ili ako je to nešto digitalno ili iz nekog razloga nema tracking numbera onda zahtjevaju da im se kupac javi kad primi to nešto itd...Uglavnom sve je isto kao i prije samo su si sad uštedjeli refund. Zato jer i prije ako kupac nije bio zadovoljan iz bilo kojeg razloga PP je odmah vraćao novce kupcu i vama oduzimao lovu sa računa. Samo sada se PP osigurao da nebi vi neš prodali i brzo povukli novce a kupac kad dobije šrot vas prijavi, njemu PP vraća novce a vaš račun ide u minus i PP je onda u gubitku.

 

Dakle ne osuđuj tek tako kada, očito, u ovom slučaju ne znaš kako to ide sa drugim PP računima, dakle isto tako.

 

I to nije za sve uplate, nego samo za uplate koje pošiljatelj novca naznači kao plaćanje za "goods" tj baš prodaja nekog itema, ili bilo čega ostaloga.

osim toga transakcije mogu biti i "services" i kod njih nema čekanja sa novcima, a u nekim zemljama ima i neki drugih izbora, poput troškova života, školarina, vraćanje dugovanja itd itd...

Hmm, OK, ako si ti otvarao account u zadnjih par mjeseci, pretpostavljam da bolje znaš, ja sam svoje otvorio još prije godinu-dvije i toga nije bilo. Dozvoljavam da su to promijenili.

Za ovaj drugi dio mislim da ti nisi u pravu, upravo sam poslao sebi par dolara kao "Gift payment" i otišlo mi je u pending balance i kaže da će tamo bit oko 30 dana ... tako da mislim da SVE uplate idu u pending, čak i ako nisu označene kao GOODS.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Tonči kaže...

Nisam se nikad interesirao za to, ali imam sam dojam da se to promijenilo promjenom zakona (koji još nisam čitao), jer je navodno dozvoljeno otvaranje računa u inozemstvu, što bi logički isključilo tih 6 mjeseci i prebivalište u SAD-u. Po tome tvome i dalje je jednostavnije poslovati s off-shore firmom u Wyomingu, nego otvoriti bankovni račun direktno.

  Naš zakon se je promjenio, ali ne i zakon SAD-a...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Cista dezinformacija!

 

Fizicka osoba moze otvorit racun u bankama SAD-a i to bez velikih peripetija!

Razlika je medju pojedinim bankama kako ce rijesiti SSN, no vecina umjesto vaseg "americkog maticnog broja" upise NULE i stvar je rijesena.

 

Isprobano prosle godine u Bank of America (San Diego)!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ja ti kazim račun za poslovanje...

Možeš ti otvoriti račun u SAD-u pa ga probaj povezati na paypal preko prebivališta u HRV...
i poslovati preko istoga (OVDJE SE O TOME RADI)...

Malo čitaj...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
moderator
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Tonči kaže...

Po novom zakonu moguće je otvoriti račun vani. Je li tko otvarao račun u američkim bankama i ima li iskustva s time? Zvuči bolje od ovoga preko Vise.

Navodno ih je Sanader otvorio preko nekoliko... ;-)

drpetric
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice