Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

poruka: 167
|
čitano: 62.497
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj".
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Ima li za BiH ikakvih novosti , ili za nas još misle da smo zemlja puna terorista? {#}

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
EnlightenedPhoenix kaže...
mcf kaže...

Jel' netko uspio vezat Visu Electron, Zaba uz PayPal withdrawal? Probao sam tri razlicita devizna racuna (jedan ziro), ali sam dobio "..contact your bank..." error. Account Type: Premier

  ZABA se ne moze vezati...

 

ponovljeno xyz puta...

 

Prilicno dobro i brzo citam, i ne, nisam nigdje vidio informaciju da se Zabin elektron ne moze vezati uz withdrawl. Vidio sam samo (polu) informacije vezane uz dodavanje Zabinih kartica kao sredstvo placanja. Zasto polu informacija? Zato sto Zabin mastercard radi bez problema, a za par transakcija sam svojedobno, nakon posjeta banci, koristio i Zabin elektron. Ali svejedno, hvala na konstruktivnom odgovoru :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
scenesports kaže...

Ima li za BiH ikakvih novosti , ili za nas još misle da smo zemlja puna terorista? {#}

  BiH još nema ni priblizno toliko uređenu financijsku politiku kao HRV (a naša je užasna :) )... tako da nećete skoro...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
mcf kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
mcf kaže...

Jel' netko uspio vezat Visu Electron, Zaba uz PayPal withdrawal? Probao sam tri razlicita devizna racuna (jedan ziro), ali sam dobio "..contact your bank..." error. Account Type: Premier

  ZABA se ne moze vezati...

 

ponovljeno xyz puta...

 

Prilicno dobro i brzo citam, i ne, nisam nigdje vidio informaciju da se Zabin elektron ne moze vezati uz withdrawl. Vidio sam samo (polu) informacije vezane uz dodavanje Zabinih kartica kao sredstvo placanja. Zasto polu informacija? Zato sto Zabin mastercard radi bez problema, a za par transakcija sam svojedobno, nakon posjeta banci, koristio i Zabin elektron. Ali svejedno, hvala na konstruktivnom odgovoru :)

  Ako se ne moze vezati za plaćanje ne može ni za withdrawal...

 

AJME... LOGIKO DI SI...

 

Mastercard je drugo, visa electron (i mastercard electron) treće... rabe različite pristupe i gatewaye...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

  Ako se ne moze vezati za plaćanje ne može ni za withdrawal...

 

AJME... LOGIKO DI SI...

 

Mastercard je drugo, visa electron (i mastercard electron) treće... rabe različite pristupe i gatewaye...

Ovo nije mjesto ni vrijeme za flejm, stoga zadnje od mene na tvoju temu - procitaj moj post jos jednom. Zabin mastercard radi za uplate bez problema, i koristio sam Zabinu Visu Electron za placanje. Ne vidim zasto bi mi iz toga trebalo biti logicno da ne mogu povlacit novce na istu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ti si koristio zabinu seriju JEDNU JEDINU koja ima grešku iz zabe (ima je i moj otac)

I ne... nece se moci povezati...

otvori u erste, pbz, otp, splitskoj ili inoj banci jedan devizni i to je to...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
dado kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Don Salvatore kaže...

A kako se porez plaća na zaradu iz inozemstva? Recimo da mi netko uplati 1000$ na paypal i ja ih podignem kod nas na bankomatu. Kako i koliko platiti poreza?

  Dok ne prijaviš ništa ne plaćaš...

 

Problem ti je s obzirom na danasnju poreznu politiku koja je malo restriktivnija od OIB-a da će banka VRLO VJEROJATNO dostaviti svu dokumentaciju poreznoj...

 

A onda na kraju godine to prijaviš kao honorarnu zaradu i gotovo (tako ja radim barem)...

 

Ne vrlo vjerojatno nego SIGURNO. PayPal je zato i dosao tek sada jer postoji mehanizam za kontrolu poreza od nove godine jer je dosao novi zakon.

 

Sva zarada preko paypala se tretira kao samostalni dohodak i na njega idu 4 kategorije poreza; 15%, 25%, 35% i 45% - kao za obrte. Cifre moram provjeriti kod knjigovodje no za prvu znam sigurno da je do 16.000 kn.  Znaci ako u godinu dana "zaradite" 20.000 kn preko PayPala, drzava ce vam uzeti 5.000 kn (25%). Sto je veca cifra, to je veci porez.

 

To morate sve prijaviti do veljace za prethodnu godinu. Ako to ne napravite, porezna uprava ce vam svejedno sama pogledati koji ste iznos imali, izracunati ce vam porez na dohodak i uz tu uplatnicu, poslati i uplatnicu za kaznu (u studenom).

Pretpostavimo da je paypal vezan na devizni tekuci racun.

U tom slucaju korisnik racuna je obavezan prijaviti dohodak OD HONORARA, te na njega platiti zdravstveno, mirovinsko i porez na dohodak, sto iznosi sve skupa oko 45%. To tocno znam jer sam zvao poreznu upravu prije mjesec dana. Ako uplata na devizni racun nije honorar, nego npr. od igre na srecu (kladionice), ne mora se prijavljivati dohodak, te ako je pomoc u novcu, mislim da je ogranicenje 300$ koje se moze primiti iz inozemstva bez pitanja. 

Nejasno mi je jedino sto ako ja na paypal primim npr. 100$ sa kladionice, 100$ od neke zarade, 100$kao poklon od strica i sve zajedno povucem na devizni racun kao 300$...jer po zakonu obvezan sam prijaviti porez na onih 100$ od honorara. 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Mitch kaže...
tnakir kaže...
Mitch kaže...
Pa plaćat će vjerojatno i u deviznim valutama.

Nemere. Hrvati nemogu placati u devizama. Kune jedine dolazu u obzir ako poslujes legalno. Nemozes doci u ducan i platiti u eurima.

bold - u inozemnim dućanima se može, a paypal je inozemna tvrtka

 

visa je kolko znam devizna kartica, a da žele da se uplaćuje u HRK onda bi stavili neke druge kartice tipa diners

a ja legalno placam devizom na vise siteva (swimshop, dealextreme) i sve je legalno po narodnim novinama.

Khm malo morgen, ti si previše toga u celofan zamotao i pokazao potpuno nepozanvanje hmmm puno toga i pobrkao lončiće. Ja posjedujem VISA karticu za kune (i nisam jedini), dakle VISA nije isključivo devizna kartica, dalje, devizom plaćaš na više 'siteva' (šta god to bilo) i pritom si naveo strane web shopove, nadasve zanimljivo. Pa normalno da ćeš strancima plaćat devizama, a ne kunama.

 

Međutim HR zakon po pitanju tuzemnog plaćanja (HR građanin/tvrtka prema HR građaninu/tvrtci) je vrlo jasan i nedvosmislen i kao jedino legalno sredstvo plaćanja za robu i usluge na području HR jest samo i isključivo kuna.

 

PayPal jest inozemna tvrtka ali oni nisu prodavač i tu prestaje sva smislena diskusija vezano za tvoje poimanje poslovnih odnosa.

 

Dakle čovjek gore iznad možda nije bio dovoljno precizan kada je spomenuo da ne možeš doći u dućan i platiti eurima. Trebao je naglasiti: ne možeš u HR doći u HR dućan i platiti eurima. Čak ni stranoj tvrtci ako posluje (prodaje uslugu ili robu) u HR to nije moguće tako da i tvoj nebulozan pokušaj svrstavanja PayPala kao inozemne tvrtke (ali maštovito tumačenje moram priznati haha)  pada u vodu.

15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Jazzer kaže...

Khm malo morgen, ti si previše toga u celofan zamotao i pokazao potpuno nepozanvanje hmmm puno toga i pobrkao lončiće. Ja posjedujem VISA karticu za kune (i nisam jedini), dakle VISA nije isključivo devizna kartica, dalje, devizom plaćaš na više 'siteva' (šta god to bilo) i pritom si naveo strane web shopove, nadasve zanimljivo. Pa normalno da ćeš strancima plaćat devizama, a ne kunama.

 

Međutim HR zakon po pitanju tuzemnog plaćanja (HR građanin/tvrtka prema HR građaninu/tvrtci) je vrlo jasan i nedvosmislen i kao jedino legalno sredstvo plaćanja za robu i usluge na području HR jest samo i isključivo kuna.

 

PayPal jest inozemna tvrtka ali oni nisu prodavač i tu prestaje sva smislena diskusija vezano za tvoje poimanje poslovnih odnosa.

 

Dakle čovjek gore iznad možda nije bio dovoljno precizan kada je spomenuo da ne možeš doći u dućan i platiti eurima. Trebao je naglasiti: ne možeš u HR doći u HR dućan i platiti eurima. Čak ni stranoj tvrtci ako posluje (prodaje uslugu ili robu) u HR to nije moguće tako da i tvoj nebulozan pokušaj svrstavanja PayPala kao inozemne tvrtke (ali maštovito tumačenje moram priznati haha)  pada u vodu.

Ma banka ti sama preračuna valute po potrebi automatski

nema veze koju valutu imaš na računu i sa kojom plačaš

kad iz HR kupuješ nešto u USA, platiš karticom na webu i banka ti automatski preračuna US$ u kune i tereti tvoj račun

kad budeš dobio novac sa paypala dobiješ eure, koje da bi mogao potrošiti u HR opet banka preračuna u kune sama ili u koju valutu treba

 

zaključak

tebe uopće nije briga koju valutu imaš na računu, već je samo bitno da imaš dovoljno novaca, sustav automatski hendla valute.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Jazzer, ali kada netko plaća PayPalom, apsolutno je svejedno odakle je. Ti ne vidiš odakle je PayPal koji ti je nešto platio niti je PayPal dužan tebi to reći. Što se tebe tiče, kao prodavatelja u Hrvatskoj, ti primaš od stranca. Kad ja stavim PayPal na svoj web, ja cijenu PayPalovim korisnicima naplaćujem u euru ili dolaru i dobivam ih takve na račun. Meni je platio PayPal, dakle stranac. Ja izvozim.

13 godina
protjeran
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Hvala Gospi vise -.- !!!! :DDDDDDDD
MasterOdisasteR
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
CalvinRi kaže...

U tom slucaju korisnik racuna je obavezan prijaviti dohodak OD HONORARA, te na njega platiti zdravstveno, mirovinsko i porez na dohodak, sto iznosi sve skupa oko 45%. To tocno znam jer sam zvao poreznu upravu prije mjesec dana. Ako uplata na devizni racun nije honorar, nego npr. od igre na srecu (kladionice), ne mora se prijavljivati dohodak, te ako je pomoc u novcu, mislim da je ogranicenje 300$ koje se moze primiti iz inozemstva bez pitanja. 

Nejasno mi je jedino sto ako ja na paypal primim npr. 100$ sa kladionice, 100$ od neke zarade, 100$kao poklon od strica i sve zajedno povucem na devizni racun kao 300$...jer po zakonu obvezan sam prijaviti porez na onih 100$ od honorara. 

 

 

 

 

Kaj se tiče ovoga, to je 300$ mjesečno (ograničenje bez oporezovanja), godišnje, ili?

 

Isto tak, prepostavljam da banka (ili porezna) u tom slučaju zahtjevaju neku potvrdu od osobe koja ti je poslala pomoć ili kladionice koja ti je poslala novce.

14 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
ako ja nešto prodam npr. preko ebaya i kupac plati paypalom i meni su ti novci onda kod paypala u pending stanju 30 dana. što u slučaju da kupac nije zadovoljan i traži refund?
jel paypal zato drži te novce u pending stanju? pa ih vrati kupcu ako nije zadovoljan ili se prvo čeka da kupac vrati proizvod pa ja potvrdim i tek onda se kupcu isplati refund?
a ako ja odma uz fee od 5$ povućem novce na karticu kako u tom slučaju paypal uzima novce u slučaju refunda? odem u minus na paypal accountu?
http://kasperskyme.bloger.hr/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
KASA kaže...
ako ja nešto prodam npr. preko ebaya i kupac plati paypalom i meni su ti novci onda kod paypala u pending stanju 30 dana. što u slučaju da kupac nije zadovoljan i traži refund?
jel paypal zato drži te novce u pending stanju? pa ih vrati kupcu ako nije zadovoljan ili se prvo čeka da kupac vrati proizvod pa ja potvrdim i tek onda se kupcu isplati refund?
a ako ja odma uz fee od 5$ povućem novce na karticu kako u tom slučaju paypal uzima novce u slučaju refunda? odem u minus na paypal accountu?

Da. I da dobiju kamate na tvoj novac, naravno.

Da.

16 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Ok ovo me sve zbunilo. Znači na PayPal računu mogu imat koliko god hoću, i sa balancea plaćati dalje blabla i država nema ništa s tim sve dok to ne povučem na banku.

E sad, koji je maksimalni iznos koji mogu s PayPala povući na banku bez da porezna zeza?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Jopa123 kaže...

Ok ovo me sve zbunilo. Znači na PayPal računu mogu imat koliko god hoću, i sa balancea plaćati dalje blabla i država nema ništa s tim sve dok to ne povučem na banku.

E sad, koji je maksimalni iznos koji mogu s PayPala povući na banku bez da porezna zeza?

Očito nisi shvatio...ne možeš samo držati novce na PP, jer koliko sam ja shvati opovlačenje novaca sa PP na banku ide automatski svakog prvog u mjesecu. Znači novci nNE MOGU ostati na PP. Isto tako, ako sam dobro shvatio, ti ih čak ne možeš ni trošiti dok ih sam (5USD provizije) ne povučeš na karticu, ili ti se povuku automatski (besplatno) svakog prvog u mjesecu. I tek kad su povučeni na karticu e tek onda možeš preko PP plaćati dalje sa te kartice naravno.

Tako sam ja to shvatio da su pravila za Lijepu Našu

16 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Jest da je to Lijepa Naša, al ne vjerujem da je toliko loše riješeno. Mislim da kada se novac primi, ne može ga se koristit 30 dana. Nakon isteka 30 dana, on se dodaje u main balance i moze se koristiti za daljnje placanje ili povlacenje na banku

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Ako hoću poslovati legalno preko firme, znači li to da mogu uzeti Visu Business Electron od PBZ-a (jer njihova Visa Electron prolazi) vezanu za račun firme u PBZ-u i to je to?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Danny_HR je poslao upit: može li se na neki način izbjeći automatsko prebacivanje love na račun, odnosno da svu svotu možemo zadržati na PP balansu ako to želimo.

Više ćemo tnati kad mu odgovore, dali može ili ne, iako tamo piše da se ne može. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 23:58 (Liverpool1892).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Ma sve je manje više jasno..samo je jedna stvar još(barem meni) nejasna..

Koliki je maximalni iznos novca kojeg povučemo a da ne moramo prijavljivati porez(godišnje)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Crojumper kaže...

Ma sve je manje više jasno..samo je jedna stvar još(barem meni) nejasna..

Koliki je maximalni iznos novca kojeg povučemo a da ne moramo prijavljivati porez(godišnje)?

Ne MORAMO - ne moramo prijaviti porez uopće, bez obzira na iznose...ali što kaže zakon, od koliko pa na gore je kažnjivo...e to je nažalost druga priča...:-)

Ne znam, treba malo vidjeti sa nekim knjigovođama.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
MORAŠ i sad ti ponavljam MORAŠ prijaviti sav prihod ostvaren preko paypala (jer banke će definitivno dostaviti poreznoj upravi ako je nesto veci iznos....), čisto jer imaš osnovicu od 20 000 kn koja je neoporeziva po osobi.... Znači pri prijavi poreza prihod ostvaren preko paypala bi po svakom zakonu RH TREBAO I MORAO PISATI...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
online
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Prihod ostvaren od biločega je potrebno prijaviti.

Tekući, devizni, PP, žiro... nebitno je :) Osim što žiro i, potencijalno iako nepotvrđeno, PP porezna može provjeriti.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Thank you for contacting PayPal regarding the possibility to hold the
funds you receive in your PayPal balance. I am very pleased to take this
opportunity to assist you today.

Mr. Lučić, at the moment customers in Croatia cannot hold funds in the
PayPal balance. Please note that we are working in expanding our
services in Croatia, however I cannot give an exact date for you to be
able to hold funds in your balance.


We appreciate your patience and understanding regarding this matter, and
wish you continued success on PayPal.

Yours sincerely,
Itxaso
PayPal

 

Evo i odgovora, znači za sada nikako ne možemo zadržavati lovu na balansu.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Pozdrav svima!

 

Tako sam se razveselila s ovom viješću, a onda - ništa.

 

Visa elektron tekući račun (OTP banke) - neće.

Visa elektron žiro račun (Privredne) - neće.

Visa elektron žiro račun (Zagrebačka) - neće.

Visa elektron devizni (Zagrebačka) - neće.

 

 

Na nekima je bilo nešto sitno novaca, a na nekima konkretno novaca...

Ništa nije upalilo...

 

Zašto? :( 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

zanima me da li ovo znaci da sada mogu primati novac na pay pal i saonih PTC stranica?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ankich kaže...

Pozdrav svima!

 

Tako sam se razveselila s ovom viješću, a onda - ništa.

 

Visa elektron tekući račun (OTP banke) - neće.

Visa elektron žiro račun (Privredne) - neće.

Visa elektron žiro račun (Zagrebačka) - neće.

Visa elektron devizni (Zagrebačka) - neće.

 

 

Na nekima je bilo nešto sitno novaca, a na nekima konkretno novaca...

Ništa nije upalilo...

 

Zašto? :( 

 

Ne znam zašto ti ne radi sa tim karticama, ali moram primjetiti da imaš valjda sve Visa Electron kartice koje postoje osim one koja provjereno radi: one od deviznog računa u privrednoj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Provjereno rade (i linkane su na mom računu)

Devizni Erste, devizni pbz, žiro pbz...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
EnlightenedPhoenix kaže...
Provjereno rade (i linkane su na mom računu)

 žiro pbz...

Koja bi mogla biti razlika između moje i tvoje?
Da li bi trebalo biti nešto više novaca na njoj? Kad si dodao tu karticu?

 

Ja na toj kartici imam ful malo novaca (tipa 20kn, tek toliko da mi mogu uzeti ona 2 dolara)... pa je zbog toga možda?? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ja na toj pbz žiro imam nešto više od 9000 kuna...


I uvijek treba imati oko 200 kn (moje iskustvo iako nekada prodje i manje) za takve stvari...

Čisto da se nađe...

Kažu ljudi da im radi i s takvim malim ciframa... ali meni nikada... uvijek sam moramo imati više od 25 eura na svakoj svojoj kartici (30 eura na erste)...

Ne znam zasto, kod svakog ili kod nekih serija je očito drugačije...


Najbolje bi ti bilo nazvati banku u slučaju da ne uspije ako staviš još nešto novaca...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice