Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

poruka: 167
|
čitano: 62.474
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj".
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
EnlightenedPhoenix kaže...
MORAŠ i sad ti ponavljam MORAŠ prijaviti sav prihod ostvaren preko paypala (jer banke će definitivno dostaviti poreznoj upravi ako je nesto veci iznos....), čisto jer imaš osnovicu od 20 000 kn koja je neoporeziva po osobi.... Znači pri prijavi poreza prihod ostvaren preko paypala bi po svakom zakonu RH TREBAO I MORAO PISATI...

 

ajd sad reci gdje to PIŠE da banka dostavlja poreznoj upravi podatke o iznosima ?

 

i gdje piše da MORAŠ prijaviti sav prihod ostvaren preko paypala ?

jasno stoji u zakonu šta se MORA i NE MORA prijavljivati, sve ovisi za čega si ti taj novac dobio, nebitno je li preko paypal-a ili ne

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 14:08 (PaleRider).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
PaleRider kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
MORAŠ i sad ti ponavljam MORAŠ prijaviti sav prihod ostvaren preko paypala (jer banke će definitivno dostaviti poreznoj upravi ako je nesto veci iznos....), čisto jer imaš osnovicu od 20 000 kn koja je neoporeziva po osobi.... Znači pri prijavi poreza prihod ostvaren preko paypala bi po svakom zakonu RH TREBAO I MORAO PISATI...

 

ajd sad reci gdje to PIŠE da banka dostavlja poreznoj upravi podatke o iznosima ?

  Malo pogledaj zakon... ja iskreno ne znam koji članak niti me zanima, znam što mi savjetnici u firmi govore...

 

 

A vi ako hoćete riskirati (više od 90% ne ulove) samo naprijed... samo morate jasno znati da time svjesno kršite zakon RH i da su kazne... Pa nemale...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Postoji šema: http://ipayoneer.com/payoneer-virtual-us-bank-account-what-is-it.php

 

Napravi virtualni US Bank account, koji ne može plaćati, već samo primati novce. Payoneer ti pošalje kući debitnu MasterCard karticu, koju možeš bez problema koristiti svugdje gdje primaju MasterCard (konzum, bankomat itd.). Čitao sam još prije na netu da su uspjevali povezati taj virtualni US acc na paypal. Tako da ti paypal isplati pare na taj virtualni acc, a pare onda trošiš preko Payoneerovog MasterCarda koji si dobio. Jedino je bio problem što se kod nas nije ni moglo dobiti pare na paypal. Sad kako je to riješeno mislim da je ovo dosta dobar nacin za primanje para.

 

Jedino što košta $90 godišnje, i program je još u pilot stadiju...

 

 

13 godina
protjeran
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

sad kad prebacim na paypal novac dali mogu kupit s deal extreme bez VISE ? ili neke druge kartice... ???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
GamerFromBiH kaže...

sad kad prebacim na paypal novac dali mogu kupit s deal extreme bez VISE ? ili neke druge kartice... ???

Čitaj postove, ne možeš...

moraš imat Visu jer novce ne možeš držat na PP zauvijek, a isto tako ne možeš nište ni plaćat dok novce ne povučeš na Visu, tek onda možeš te novce sa Vise koristit.

Dakle Visa ti ne treba za samo plaćanje, zato postoji PP, ali ti treba da bi uopće mogao korisit PP u HR.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 17:09 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
pipidugacarapa kaže...

Postoji šema: http://ipayoneer.com/payoneer-virtual-us-bank-account-what-is-it.php

 

Napravi virtualni US Bank account, koji ne može plaćati, već samo primati novce. Payoneer ti pošalje kući debitnu MasterCard karticu, koju možeš bez problema koristiti svugdje gdje primaju MasterCard (konzum, bankomat itd.). Čitao sam još prije na netu da su uspjevali povezati taj virtualni US acc na paypal. Tako da ti paypal isplati pare na taj virtualni acc, a pare onda trošiš preko Payoneerovog MasterCarda koji si dobio. Jedino je bio problem što se kod nas nije ni moglo dobiti pare na paypal. Sad kako je to riješeno mislim da je ovo dosta dobar nacin za primanje para.

 

Jedino što košta $90 godišnje, i program je još u pilot stadiju...

 

 

Nema tu nikakve sheme. Ja sam ih već kontaktirao i pitao. Prvo, kartica je na tvoje ime i ima tvoje osobne podatke. Prvi put kad podigneš lovu s bankomata odmah si samog sebe sje*** jer se ta transakcija bilježi, pa i provjerava. Ipak je to MasterCard. Drugo, pri tome payoneer se obavezuje dati tvoje podatke državnim institucijama tipa FINA, i u roku par dana sve se otkrije, kao i to da trošiš lovu na koju nisi platio porez.

 

Smrti i porezu nema bijega... Mene samo zanima koliko se na kraju plaća? Da li onih 45% (drugi dohodak) ili je po onim postotcima 15,25 itd.

 

Aj ako netko ima knjigovođu neka nam svima napravi uslugu pa neka konačno dozna i opiše kako to ide i kako se plaća. Vjerujem da bi to svima koristilo!

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 0:07 (Don Salvatore).
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Don Salvatore kaže...

Smrti i porezu nema bijega... Mene samo zanima koliko se na kraju plaća? Da li onih 45% (drugi dohodak) ili je po onim postotcima 15,25 itd.

 

Aj ako netko ima knjigovođu neka nam svima napravi uslugu pa neka konačno dozna i opiše kako to ide i kako se plaća. Vjerujem da bi to svima koristilo!

 

nigdje ne plaćaš 45%,

plaćaš ili porez na dobit (ako imaš firmu) ili porez na dohodak, ili ne plaćaš ništa u određenim slučajevima.

ako se radi o tzv. drugom dohotku (u što vjerujem spada zarada preko adsense-a i slično), onda plaćaš predujam poreza na dohodak, fiksnih 25% i to kod svake uplate, a onda na kraju godine radiš godišnju prijavu poreza, i tu računaš po postocima:

1. (12%) ide do visine dvostrukog iznosa osnovnog osobnog odbitka
2. (25%) ide do visine šesterostrukog  iznosa osnovnog osobnog odbitka
3. (40%) iznad toga

 

i onda uplaćuješ što nisi pokrio predujmom, ili dobivaš povrat poreza ako si preplatio tim predujmom

 

(mislim da ovdje osim osobnog odbitka možeš uračunati i izdatke, odnosno novac potrošen u svrhu zarade)

 

NAPOMENA: nisam knjigovođa ali sam proučavao te zakone u zadnje vrijeme

16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Pitao si i ovi u Payoneeru su rekli kako se tvoji podaci dostavljaju institucijama u RH prililom dizanja love s bankomata? A sta ako dignem lovu recimo u Bosni?
14 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Jeli neko koristi  PP  za deal extreme?Ako ne budem zadovoljan sto kupim hoce li se vratiti novac na moj PP racun?

http://www.neobux.com/forum/?frmid=3&tpcid=188360&rh=70726F6661
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
PaleRider kaže...
Don Salvatore kaže...

Smrti i porezu nema bijega... Mene samo zanima koliko se na kraju plaća? Da li onih 45% (drugi dohodak) ili je po onim postotcima 15,25 itd.

 

Aj ako netko ima knjigovođu neka nam svima napravi uslugu pa neka konačno dozna i opiše kako to ide i kako se plaća. Vjerujem da bi to svima koristilo!

 

nigdje ne plaćaš 45%,

plaćaš ili porez na dobit (ako imaš firmu) ili porez na dohodak, ili ne plaćaš ništa u određenim slučajevima.

ako se radi o tzv. drugom dohotku (u što vjerujem spada zarada preko adsense-a i slično), onda plaćaš predujam poreza na dohodak, fiksnih 25% i to kod svake uplate, a onda na kraju godine radiš godišnju prijavu poreza, i tu računaš po postocima:

1. (12%) ide do visine dvostrukog iznosa osnovnog osobnog odbitka
2. (25%) ide do visine šesterostrukog  iznosa osnovnog osobnog odbitka
3. (40%) iznad toga

 

i onda uplaćuješ što nisi pokrio predujmom, ili dobivaš povrat poreza ako si preplatio tim predujmom

 

(mislim da ovdje osim osobnog odbitka možeš uračunati i izdatke, odnosno novac potrošen u svrhu zarade)

 

NAPOMENA: nisam knjigovođa ali sam proučavao te zakone u zadnje vrijeme

Može kakav primjer računice svega toga? Npr. kako bi to izgledalo da želiš platiti porez na 1000$.

 

Jopa123 kaže...
Pitao si i ovi u Payoneeru su rekli kako se tvoji podaci dostavljaju institucijama u RH prililom dizanja love s bankomata? A sta ako dignem lovu recimo u Bosni?

Svejedno je gdje si digao lovu jer ti si rezident RH i moraš kao takav platiti porez na dohodak. Oni bilježe sve tvoje transakcije i na zahtjev institucija ih šalju, a pogotovo sad nakon uvođenja OIB-a ne bih nikome preporučio da bude wiseguy i pokušava skrivati.

16 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Nije valjda da je dotle došlo, da više ni od poreza ne možeš pobjeć osim ako si političar

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Jopa123 kaže...

Nije valjda da je dotle došlo, da više ni od poreza ne možeš pobjeć osim ako si političar

čuj, ameri ti mogu oprostiti sve osim dvije stvari:

  • izbjegavanje plaćanja poreza
  • falsificanje novca

za sve ostalo uvijek postoji način da se dogovoriš sa njima

PS.eto nedavno je Wesly Snipes dobio po prstima jer je zaboravio platiti porez

A sad su se i sanadera sjetili, dakle, nije se baš za igrati, osim toga pripazi, porezna uvijek brzo i efikanso hvata "male prevarante", znači ako nisi krupna riba, imaš velike šanse da te uhvate sa prstima u pekmezu

13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Available PayPal balance Bank account

Choose a bank account in the U.S. to link to your PayPal account. We’ll send your withdrawals to this bank account. We don’t charge any fees for withdrawals to your bank account in the U.S.



1. Dali znate provjereno u kojoj US banci se može online otvoriti račun i kako se kasnije prima novac?

2. Koja VISA osim kreditne provjereno radi kod paypala?
Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Online ne mozes nigdje otvoriti... moraš otići u SAD (znači vizu uzeti) te usetati u bilo koju banku...


Niti jedna druga osim vise (electron) kartice ne moze primati novce u HR...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Z3k0 kaže...

Ovaj problem sa nemogućnošću korištenja novaca direktno sa balance-a je povezan za našim Zakonom o platnom prometu, koji još uvijek nije usklađen sa EU propisima, ali ovo zadržavanje novaca definitivno nije, nego je povezano sa statusom države {#}

Mislim da nije povezano s našim zakonom. Ja sa Moneybookersa povučem pare isti dan, a za knjiženje je Zabi trebalo tri radna dana.

Čovjek koji mi je plaćao je platio 2% naknade, meni je za povlačenje uzeo svojih automatskih 1,80 eura, a banka je transakciju naplatila 7,5 kuna, odnosno 1,02 eura. Dakle, na uplatu 100 eura sveukupno su uzeli 4,82, a od toga dio i naša banka koja će i u slučaju PayPal-a uzeti svoj harač na spomenutih 5 dolara

Čvarci su bomboni od svinje
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
majka kaže...

Jeli neko koristi  PP  za deal extreme?Ako ne budem zadovoljan sto kupim hoce li se vratiti novac na moj PP racun?

Dosad nisam vraćao, ali plaćanje je super brzo i još ti je priznanica izražena u kunama ako dođe do potrebe za raspravom sa carinicima.

Usput, ne znam što bi trebao kupiti da ti se isplati vraćati u Kinu kad već pakiranje i dostavu čekaš po mjesec dana...

Čvarci su bomboni od svinje
14 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Znaci sa Visom Electron iz ZABE se nemogu novci prebaciti na PP i biti vezani samo za PP?

Pa neznam u cemu je prednost placanjem s PP-om onda...

I don't ask why people lie, I just assume they all do.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Zaba ima svoju politiku...

S vecinom ostalih banaka u HRV mozes...

Zaba ne voli rabiti standard chartered bank za medjunarodne transakcije i zato ne ide (koliko ja znam)
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Evo samo da javim da sam uspjela :)

Dodala sam još 200 kunića na račun i prošla mi je Visa žiro-računa od PBZ-a. Yupi!! 

Hvala svima na savjetima. 

 

Sad ću razmišljati kako prodati svoj proizvod i što ću s porezom. :D 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ankich kaže...

Evo samo da javim da sam uspjela :)

Dodala sam još 200 kunića na račun i prošla mi je Visa žiro-računa od PBZ-a. Yupi!! 

Hvala svima na savjetima. 

 

Sad ću razmišljati kako prodati svoj proizvod i što ću s porezom. :D 

Marihuanu nemozes prodavati preko ebaya :)

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Evo poslao sam email u zabu da pitam ljude koji se bave visa karticom.Danas je 16.3.2011., odmah su mi odgovorili:

 

"Poštovani, 

debitne VISA kartice izdanja Zagrebačke banke d.d. (Visa electron kartica deviznog računa i Visa electron kartica žiro kunskog računa) za sada se ne mogu koristiti na internetu, pa samim tim niti za uslugu PayPal. U tijeku je implementacija omogućavanja rada ovim karticama putem interneta, ali u u prvoj fazi će se moći koristiti samo za plaćanje (ali ne i za primanje uplata).

Srdačan pozdrav
Poslovnica reklamacija"

 

 

Ja ću otvoriti žiro u PBZ-u i staviti gore 100 kn da dobijem karticu jer neki su uspjeli baš s visom iz PBZa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2011 20:52 (noxit).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Iceflower kaže...

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Devizna kartica Visa electron (splitska banka)

14 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Liverpool1892 kaže...
Iceflower kaže...

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Devizna kartica Visa electron (splitska banka)

  A može li kunska debitna visa electron od splitske banke?

15 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
TiMi79 kaže...
Liverpool1892 kaže...
Iceflower kaže...

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Devizna kartica Visa electron (splitska banka)

  A može li kunska debitna visa electron od splitske banke?

A mozes li procitati par postova prije jer su sva ova vasa pitanja obradjena 5x po stranici.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
TiMi79 kaže...
Liverpool1892 kaže...
Iceflower kaže...

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Devizna kartica Visa electron (splitska banka)

  A može li kunska debitna visa electron od splitske banke?

E to neznam, moja je u eurima i radi bez problema.
Neko će ti javiti jel može kunska, ako može ja ju preporučam jer na devizni račun u drugim valutam ne može ti nitko uplatiti, da ti njemu daš broj računa, o možeš na kunskom.

Jedino mi to problem što neko frugi ne može uplatiti na njega već samo vlasnik ili onaj tko ima punomoć 

14 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
tnakir kaže...
TiMi79 kaže...
Liverpool1892 kaže...
Iceflower kaže...

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Devizna kartica Visa electron (splitska banka)

  A može li kunska debitna visa electron od splitske banke?

A mozes li procitati par postova prije jer su sva ova vasa pitanja obradjena 5x po stranici.

  A možeš li ti ne trošiti toliko energije na tako dugačak odgovor i jednostavno napisati da ili ne?

15 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Postoji li mogućnost da se sa Maestrom od Zagrebačke banke uskladi sa PayPal-om.... Ako je moguće recite kako....

My web site ( <3 ): http://midzan21.com TorrentHR.Org User ==> TorrentHR.OrG Power User :D THR in <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
TiMi79 kaže...
tnakir kaže...
TiMi79 kaže...
Liverpool1892 kaže...
Iceflower kaže...

 

Zanima me koje se sve debitne kartice provjereno mogu koristiti za primanje uplata na PayPal račun. Hvala! :-)

Devizna kartica Visa electron (splitska banka)

  A može li kunska debitna visa electron od splitske banke?

A mozes li procitati par postova prije jer su sva ova vasa pitanja obradjena 5x po stranici.

  A možeš li ti ne trošiti toliko energije na tako dugačak odgovor i jednostavno napisati da ili ne?

Pa koji si ti lik!
Zašto samo da ili ne? Ljepo sam napisao ono što bi trebao znati! 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
noxit kaže...

Evo poslao sam email u zabu da pitam ljude koji se bave visa karticom.Danas je 16.3.2011., odmah su mi odgovorili:

 

"Poštovani, 

debitne VISA kartice izdanja Zagrebačke banke d.d. (Visa electron kartica deviznog računa i Visa electron kartica žiro kunskog računa) za sada se ne mogu koristiti na internetu, pa samim tim niti za uslugu PayPal. U tijeku je implementacija omogućavanja rada ovim karticama putem interneta, ali u u prvoj fazi će se moći koristiti samo za plaćanje (ali ne i za primanje uplata).

Srdačan pozdrav
Poslovnica reklamacija"

 

 

Ja ću otvoriti žiro u PBZ-u i staviti gore 100 kn da dobijem karticu jer neki su uspjeli baš s visom iz PBZa.

Ja imam visu debtinu karticu u dolarima  PBZ banke pa mogu plaćati preko pay pal-a.

Life's a wheel of fortune and it's my chance to spin it. 2pac
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice