Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

poruka: 167
|
čitano: 62.473
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
drpetric kaže...
Tonči kaže...

Po novom zakonu moguće je otvoriti račun vani. Je li tko otvarao račun u američkim bankama i ima li iskustva s time? Zvuči bolje od ovoga preko Vise.

Navodno ih je Sanader otvorio preko nekoliko... ;-)

  I prije izmjene zakona...

 

Ali mislim da je on imao nešto s Austrijanskim državljanstvom :)

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

5$ ? {#}

 

bokca ti, i ja bi tako posloval...

 

ne dobim paket od cca 10 baksa vrijednosti i sad budem trazil refund ? :S

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

aaa kako ne citate... lepo pise

 

 

Your pending balance

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, as long as your customer hasn't reported any problems with the purchase.

After you have a successful selling history with us, payments you receive go directly into your available balance.

 

i onda

 


What is a successful selling history?

A successful selling history helps make your customers confident about doing business with you. Below are some of the many factors we use to determine whether you have a successful selling history:
The number of chargebacks, disputes, and reversals you have had.
Selling and withdrawal patterns in your account.
How long you've had your PayPal account.
The type of goods and services you sell.

 

 

 

Onda dalje... Svakog prvog u mesecu automatski se lova prebacuje na karticu i besplatno je...a ako hoces pre tog roka onda se placa 5$ po transakciji

K'eni pa te vat' ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 14:06 (BugSU).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Pa to i govorim...

Inteligencija naroda vamo je stvarno niska (bez uvrede ikome...)

Piše lijepo to što piše i prilično je dobro objašnjeno...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Jel postoji iakakv nacin za zaradu online,barem 1 dolar ak nis drugo hahaha

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Mene sad zanima ovako, imam paypal i na njega imam vezan mastercard, a vidim da novce isplačuju na vizu. Što mi je bolje u banci dati zahtjev za vizu ili napraviti onaj racun koji paypal nudi u USA. I kako se sa tog računa prebacuju pare na naš?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Visu napravi, praktičnije i brže je.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
berecni kaže...

Mene sad zanima ovako, imam paypal i na njega imam vezan mastercard, a vidim da novce isplačuju na vizu. Što mi je bolje u banci dati zahtjev za vizu ili napraviti onaj racun koji paypal nudi u USA. I kako se sa tog računa prebacuju pare na naš?

 

Pa za napraviti racun u USA moras otici u USA.

Mislim da nema USA banke koja bi dozvolila otvaranje nerezidentnog racuna online :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 14:59 (Wespen).
16 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Poslao sam upit PayPalu može li se na neki način izbjeći automatsko prebacivanje love na račun, odnosno da svu svotu možemo zadržati na PP balansu ako to želimo.

Javim odgovor.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Blago Hrvatskoj, da hoćemo i mi u Bosni dobiti :D

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Danny_HR kaže...

Poslao sam upit PayPalu može li se na neki način izbjeći automatsko prebacivanje love na račun, odnosno da svu svotu možemo zadržati na PP balansu ako to želimo.

Javim odgovor.

To bi bilo odlično da se može zadržati na balansu, pa onda polje prebaciti na karticu, očekujm pozitivan odgovor {#}

16 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Ja letimicno procitao, tocnije procitao samo to kolko bi se naplacivalo :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Garamel kaže...

Blago Hrvatskoj, da hoćemo i mi u Bosni dobiti :D

Prije ce po zemlji da prohoda novi Isus .

16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
EnlightenedPhoenix kaže...
Don Salvatore kaže...

A kako se porez plaća na zaradu iz inozemstva? Recimo da mi netko uplati 1000$ na paypal i ja ih podignem kod nas na bankomatu. Kako i koliko platiti poreza?

  Dok ne prijaviš ništa ne plaćaš...

 

Problem ti je s obzirom na danasnju poreznu politiku koja je malo restriktivnija od OIB-a da će banka VRLO VJEROJATNO dostaviti svu dokumentaciju poreznoj...

 

A onda na kraju godine to prijaviš kao honorarnu zaradu i gotovo (tako ja radim barem)...

 

Ne vrlo vjerojatno nego SIGURNO. PayPal je zato i dosao tek sada jer postoji mehanizam za kontrolu poreza od nove godine jer je dosao novi zakon.

 

Sva zarada preko paypala se tretira kao samostalni dohodak i na njega idu 4 kategorije poreza; 15%, 25%, 35% i 45% - kao za obrte. Cifre moram provjeriti kod knjigovodje no za prvu znam sigurno da je do 16.000 kn.  Znaci ako u godinu dana "zaradite" 20.000 kn preko PayPala, drzava ce vam uzeti 5.000 kn (25%). Sto je veca cifra, to je veci porez.

 

To morate sve prijaviti do veljace za prethodnu godinu. Ako to ne napravite, porezna uprava ce vam svejedno sama pogledati koji ste iznos imali, izracunati ce vam porez na dohodak i uz tu uplatnicu, poslati i uplatnicu za kaznu (u studenom).

15 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Što nije Visa Electron debitna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
dado kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Don Salvatore kaže...

A kako se porez plaća na zaradu iz inozemstva? Recimo da mi netko uplati 1000$ na paypal i ja ih podignem kod nas na bankomatu. Kako i koliko platiti poreza?

  Dok ne prijaviš ništa ne plaćaš...

 

Problem ti je s obzirom na danasnju poreznu politiku koja je malo restriktivnija od OIB-a da će banka VRLO VJEROJATNO dostaviti svu dokumentaciju poreznoj...

 

A onda na kraju godine to prijaviš kao honorarnu zaradu i gotovo (tako ja radim barem)...

 

Ne vrlo vjerojatno nego SIGURNO. PayPal je zato i dosao tek sada jer postoji mehanizam za kontrolu poreza od nove godine jer je dosao novi zakon.

 

Sva zarada preko paypala se tretira kao samostalni dohodak i na njega idu 4 kategorije poreza; 15%, 25%, 35% i 45% - kao za obrte. Cifre moram provjeriti kod knjigovodje no za prvu znam sigurno da je do 16.000 kn.  Znaci ako u godinu dana "zaradite" 20.000 kn preko PayPala, drzava ce vam uzeti 5.000 kn (25%). Sto je veca cifra, to je veci porez.

 

To morate sve prijaviti do veljace za prethodnu godinu. Ako to ne napravite, porezna uprava ce vam svejedno sama pogledati koji ste iznos imali, izracunati ce vam porez na dohodak i uz tu uplatnicu, poslati i uplatnicu za kaznu (u studenom).

Stope su 12, 25 i 40%, a mislim da je osobni odbitak 21,600 kn (12 * 1800kn), znači da za 20,000kn zarade, država ne bi trebala ništa uzeti.

Samo nagađam, ne znam da li treba plaćati nešto u mirovinsko, zdravstveno...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Ne baš... 20 000 kn ako sam živiš, a pošto danas gotovo nitko nije na prebivalištu sam...


Onda ti se lijepo sve zivo oporezuje...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Sasoon kaže...

Stope su 12, 25 i 40%, a mislim da je osobni odbitak 21,600 kn (12 * 1800kn), znači da za 20,000kn zarade, država ne bi trebala ništa uzeti.

Samo nagađam, ne znam da li treba plaćati nešto u mirovinsko, zdravstveno...

 

To bi se trebali raspitati kako to ide za privatne osobe. Ja znam za sebe za firmu. A posto firme mogu staviti svoju biznis VISA-u pa im onda to ide u redoviti prihod. A firme mogu napraviti pravdani rashod... Pa i ako ne naprave, opet placaju 20% poreza na dobit na bilo koji iznos.

 

No u svakom slucaju, prihod preko PayPala se mora prijaviti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Znaci svaki veći prihod preko paypala prijavljujte ljudi... eto došli smo do nečega konstruktivnoga...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
dado kaže...

To morate sve prijaviti do veljace za prethodnu godinu. Ako to ne napravite, porezna uprava ce vam svejedno sama pogledati koji ste iznos imali, izracunati ce vam porez na dohodak i uz tu uplatnicu, poslati i uplatnicu za kaznu (u studenom).

Odnosi li se ovo na novac koji stigne na PayPal i gore "stoji", ili samo na novac koji se povuče sa PayPala na Visu?

 

Recimo da mi stigne 100$ na PayPal, a iste ne želim povući na karticu, nego želim da gore stoje i da ih primjerice potrošim na nešto na eBayu.

13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

zavidi vam susjed iz BIH :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Jel' netko uspio vezat Visu Electron, Zaba uz PayPal withdrawal? Probao sam tri razlicita devizna racuna (jedan ziro), ali sam dobio "..contact your bank..." error. Account Type: Premier

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Z3k0 kaže...

NE MOŽEŠ ostavit pare na balance-u, NE MOŽEŠ s njima plaćat dok ih ne povučeš, pročitaj malo pažljivije uvjete ...

--

Using your available balance

You can't make purchases or send payments with your available balance. To use it, you must withdraw it or let withdrawals happen automatically.

--

miki1981 kaže...

Ov...

 

 

nije za sve uplate, nego samo za uplate koje pošiljatelj novca naznači kao plaćanje za "goods" tj baš prodaja nekog itema, ili bilo čega ostaloga.

osim toga transakcije mogu biti i "services" i kod njih nema čekanja sa novcima, a u nekim zemljama ima i neki drugih izbora, poput troškova života, školarina, vraćanje dugovanja itd itd...

Hmm, OK, ako si ti otvarao account u zadnjih par mjeseci, pretpostavljam da bolje znaš, ja sam svoje otvorio još prije godinu-dvije i toga nije bilo. Dozvoljavam da su to promijenili.

Za ovaj drugi dio mislim da ti nisi u pravu, upravo sam poslao sebi par dolara kao "Gift payment" i otišlo mi je u pending balance i kaže da će tamo bit oko 30 dana ... tako da mislim da SVE uplate idu u pending, čak i ako nisu označene kao GOODS.

 

Za ovo prvo...jep, izgleda da imaju još neke dodatne restrikcije, možda se s vremenom izgube.

A za ovaj odgovor na moj post:

Prvi PP sam otvorio pred dosta godina, a zadnjih nekoliko mjeseci , ne ja, ali jedan moj dobar prijatelj {#}, ih otvara u prosjeku 3 mjesečno, zbog limita...

Što se tiče ovoga do toga nije bilo prije-nije, ali i na stare accounte ako preko njih nisi vršio puno prodaja je došla ista obavijest. Dakle ako si otvorio acc pred 5 godina, ali do npr danas nisi niš prodavao onda ćeš imat isti taj 30 dana stand by. Dok god ti oni ne utvrde da si trustworthy seller.

Ali ako si otvorio pred godinu dana i odmah počeo prodavat, te si npr imao 15ak -20 prodaja bez problema e onda pred par mjeseci kad su počeli sa tim 30 dana pravilom nisi dobio obavijest jer si već po njima postao trustworthy seller.

 

A ovo da HR zadržavaju svu lovu, neovisno o vrsti transkacije to je stvarno pokvareno, ali i razumljivo, štite se ko da su bjeloglavi sup, valjda je i njima netko objasnio da je ovo balkan.

 

Toga npr kod slo acc nije bilo, ni kod UK, barem ne prošli tjedan, ni na indijskom, ni na masu drugih...rekao mi taj frend što ima baš masu masu otvorenih acc.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 18:58 (miki1981).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
mcf kaže...

Jel' netko uspio vezat Visu Electron, Zaba uz PayPal withdrawal? Probao sam tri razlicita devizna racuna (jedan ziro), ali sam dobio "..contact your bank..." error. Account Type: Premier

  ZABA se ne moze vezati...

 

ponovljeno xyz puta...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

Jel se može vezat Visu Electron, Splitska banka uz PayPal withdrawal? (Devizna kartica u eurima)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

sad ce spektakl,a ima i biblijski prvi post...moze li se vezat kartica od konzuma.

 
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Liverpool1892 kaže...

Jel se može  vezat Visu Electron, Splitska banka uz PayPal withdrawal? (Devizna kartica u eurima)

  Možeš vezati i MultiPlus i pika kartice merkatora...

 

 

Inače za pika kartice merkatora 1 bod = 0.25 eura...

 

Također dm kartice, samo je malo lošiji omjer bodova... 1 bod = 0.05 eura...

 

 

 

 

...

 

Treba li ovo dalje komentirati?

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj

jel mogu sam sebi poslat nešto na paypal, pa da mi nebude ono 0 baksa?

pokušao sam sa Send money al piše da ne mogu sam sebi poslat novce.

I sad mene zanima da ja npr imam paypal balance 10 dolara, a nešto kupim od 15 dolara. Dal ćemi skinut tih 10 s pp i 5 s kartice , ili svih 15 s kartice, il uopće neće htjeti kupiti?

Goconja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
sad znam da ništa ne znam
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon i PayPal uplate u Hrvatskoj
Tako se i prolazi kad se radi o goodsevima...

Namjeravam trgovati serviceom pa ne bi trebalo biti ovog problema...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice