Samsung LE32D550

poruka: 263
|
čitano: 107.256
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Super, sutra cu to isprobati, sad sam koma. Nisam nista spavao sinoc, bebe su bile budne cijelu noc te papile i plakale tako do jutra, do mog posla {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
pjano kaže...

Za PIP hvala, nisam znao da tako radi ... mislio sam da dok gledam TV mogu videti nesto sa drugog uredjaja u uglu TV-a ... probacu ovo.

AllShare mi nije radio jer je ESET Smart Security blokirao ulaz od spolja svojim firewall-om, iskljucio sam ga i radi, cini mi se samo da preko LAN-a preko All Share-a kvalitet nije kao kad se direktno poveze USB HDD, osim toga onda ne rade tasteri za premotavanje ... vo kuckam odmah, nisam se nesto igrao, probacu kasnije.

Export je fenomenalan, uradio sam export i onda se igrao opcijom plug & play ... ukucam KOD: 0000 i on kao krene, ja vidim da mi ne treba ponovno trazenje, izadjem kad nema ni jednog kanala :) Srecom postojao je backup pa vratih sve istog minuta :) Spasio me visesatnog ukucavanja imena, taman bih se ubio da sam morao ponovo :)

Ulaskom u SERVISNI MENI - TV u Standby (ugasen) i klikom na {INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}procitao sam da je TYPE: 32A6AFOC  sto bi trebalo da je Samsungov panel. koji je kod tebe ?

I kod mene je TYPE: 32A6AFOC, a koliko sam upucen, to je Samsungov panel. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Kod gledanja analognih kanala cini mi se da je slika malo tamna i boje nekako neprirodne ... da li postoji neko uputstvo o podesavanju boja, osvetljenja ... klasicno Standard, Movie, Natural .. ne pomaze

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
pjano kaže...

Kod gledanja analognih kanala cini mi se da je slika malo tamna i boje nekako neprirodne ... da li postoji neko uputstvo o podesavanju boja, osvetljenja ... klasicno Standard, Movie, Natural .. ne pomaze

Kao i kod svega, stvar je ukusa.

Zasad nisam nasao za ovaj model neko kalibriranje/podesavanje. Ipak je TV nedavno izasao pa jos nema nekih uputa.

Neki koriste kalibraciju od starijeg modela C530.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
Virty kaže...
pjano kaže...

Za PIP hvala, nisam znao da tako radi ... mislio sam da dok gledam TV mogu videti nesto sa drugog uredjaja u uglu TV-a ... probacu ovo.

AllShare mi nije radio jer je ESET Smart Security blokirao ulaz od spolja svojim firewall-om, iskljucio sam ga i radi, cini mi se samo da preko LAN-a preko All Share-a kvalitet nije kao kad se direktno poveze USB HDD, osim toga onda ne rade tasteri za premotavanje ... vo kuckam odmah, nisam se nesto igrao, probacu kasnije.

Export je fenomenalan, uradio sam export i onda se igrao opcijom plug & play ... ukucam KOD: 0000 i on kao krene, ja vidim da mi ne treba ponovno trazenje, izadjem kad nema ni jednog kanala :) Srecom postojao je backup pa vratih sve istog minuta :) Spasio me visesatnog ukucavanja imena, taman bih se ubio da sam morao ponovo :)

Ulaskom u SERVISNI MENI - TV u Standby (ugasen) i klikom na {INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}procitao sam da je TYPE: 32A6AFOC  sto bi trebalo da je Samsungov panel. koji je kod tebe ?

I kod mene je TYPE: 32A6AFOC, a koliko sam upucen, to je Samsungov panel. {#}

 

Kod mene nije isto kao kod vas{#}

Kod mene pise 32D6AFOC-znaci vama je A,a meni D...

Sta bi to znacilo, ciji je to panel??

 

Eh da, ono zujanje sta me mucilo, rekli su mi da je to normalno-makar meni nije, pa sam probala u postavkama prckat i pozadinsko osvjetljenje smanjila sam na 8 i onda ne zuji!!Al kad prebacujem program-tj. kad je crna slika onda zuji...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...
Virty kaže...
pjano kaže...

Za PIP hvala, nisam znao da tako radi ... mislio sam da dok gledam TV mogu videti nesto sa drugog uredjaja u uglu TV-a ... probacu ovo.

AllShare mi nije radio jer je ESET Smart Security blokirao ulaz od spolja svojim firewall-om, iskljucio sam ga i radi, cini mi se samo da preko LAN-a preko All Share-a kvalitet nije kao kad se direktno poveze USB HDD, osim toga onda ne rade tasteri za premotavanje ... vo kuckam odmah, nisam se nesto igrao, probacu kasnije.

Export je fenomenalan, uradio sam export i onda se igrao opcijom plug & play ... ukucam KOD: 0000 i on kao krene, ja vidim da mi ne treba ponovno trazenje, izadjem kad nema ni jednog kanala :) Srecom postojao je backup pa vratih sve istog minuta :) Spasio me visesatnog ukucavanja imena, taman bih se ubio da sam morao ponovo :)

Ulaskom u SERVISNI MENI - TV u Standby (ugasen) i klikom na {INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}procitao sam da je TYPE: 32A6AFOC  sto bi trebalo da je Samsungov panel. koji je kod tebe ?

I kod mene je TYPE: 32A6AFOC, a koliko sam upucen, to je Samsungov panel. {#}

 

Kod mene nije isto kao kod vas{#}

Kod mene pise 32D6AFOC-znaci vama je A,a meni D...

Sta bi to znacilo, ciji je to panel??

 

Eh da, ono zujanje sta me mucilo, rekli su mi da je to normalno-makar meni nije, pa sam probala u postavkama prckat i pozadinsko osvjetljenje smanjila sam na 8 i onda ne zuji!!Al kad prebacujem program-tj. kad je crna slika onda zuji...

 

 

 

A - panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 - frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U - panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F - resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 - 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C - backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

32D6AFOC => 32 inca, CMO panel, 50/60Hz, AntiGlare, Full HD, 1. pamel, CCFL

Chi Mei Optoelectronics = (CMO)

 

A za ovo "Eh da, ono zujanje sta me mucilo, rekli su mi da je to normalno-makar meni nije, pa sam probala u postavkama prckat i pozadinsko osvjetljenje smanjila sam na 8 i onda ne zuji!!Al kad prebacujem program-tj. kad je crna slika onda zuji..." ... ne znam, verovatno je losiji neki trafo, ne znam sta bi zujalo, ako ti smeta insistiraj da vidis drugi monitor i cujes i uporedis pa trazi da ti zamene. Najgore je sto se kupovina obavlja na brzinu, kupuje se bez ikakve provere, retko koji prodavac ce ukljuciti tv i dozvoliti da se proba. Tako sam i ja moj kupio, neraspakovanu kutiju pa sta bog da. Garancija postoji ....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 0:03 (pjano).
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Preduhitrio me pjano, bas sam mislio napisat ovo sta i on o panelima {#}

Zujanja kod plazmi spada pod "normalno" tj. dosta su cesta.

Zasad sam imao 3 LCD TVa i na nijednom nisam imao zujanje dok na Panasonic plazmi imam zujanje koje je uocljivije na programima di ima vise svijetle boje.

Prvih 10 dana me to izludjivalo, na kraju se naviknes {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 8:25 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Hvala za ovo o panelima...

Mozda je zujanje na plazmi normalno, ali ovdje se radi o lcd televizoru, sigurna sam da zujanje nije normalno, tj. da se nije culo na mom prethodnom istom modelu televizora(onaj koji je imao isto gresku-linije na displayu),, tako da sam sigurna da nije normalno...

Radije cu ga izbacit iz sobe, nego da me zivcira...

Zamislite sebe u mojoj poziciji, cijeli dan ste vani, navecer dodete doma, legnete, upalite svoj novi lcd-upalite prvi program, htv Dnevnik, i umjesto da cujete Jacu kako simbolicno baca kamen temeljac, vii cujete zujanje tv-a...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Hvala za ovo o panelima...

Mozda je zujanje na plazmi normalno, ali ovdje se radi o lcd televizoru, sigurna sam da zujanje nije normalno, tj. da se nije culo na mom prethodnom istom modelu televizora(onaj koji je imao isto gresku-linije na displayu),, tako da sam sigurna da nije normalno...

Radije cu ga izbacit iz sobe, nego da me zivcira...

Zamislite sebe u mojoj poziciji, cijeli dan ste vani, navecer dodete doma, legnete, upalite svoj novi lcd-upalite prvi program, htv Dnevnik, i umjesto da cujete Jacu kako simbolicno baca kamen temeljac, vii cujete zujanje tv-a...{#}

Ionako Jaca samo zuji {#}

U svakom slucaju, zamolit prodavaca da zamijeni TV.

Po mogucnosti isprobat u ducanu TV.

Ionako imas pravo na zamjenu uredjaja u prvih 7-8 dana, ako vec taj rok nije prosao.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

To s Jacom je bila samo mala usporedba{#}

Rok nije prosao..

Zvala sam danas, trebao bi tv prije u servis, da oni konstatiraju da tv zuji, tj. da ja to imam napismeno i onda mi se moze odobriti zamjena...

Ma vec mi tako ide na živce, da bi ga najradije poklonila šefu dućana gdje je kupljen, pa nek ga on gleda{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

To s Jacom je bila samo mala usporedba{#}

Rok nije prosao..

Zvala sam danas, trebao bi tv prije u servis, da oni konstatiraju da tv zuji, tj. da ja to imam napismeno i onda mi se moze odobriti zamjena...

Ma vec mi tako ide na živce, da bi ga najradije poklonila šefu dućana gdje je kupljen, pa nek ga on gleda{#}

Znam da je usporedba, shvatio sam :)

Nego, po zakonu imas pravo vratit kupljenu stvar u roku 7-8 dana (neznam tocno) bila ona ispravna ili ne i trazit nesto drugo.

Ne treba to ici na servis, jednostavno mozes reci da ti se ne svidja i trazit drugi model ili nesto trece.

Uvjet je da imas ambalazu i sve sta si dobila s TVom.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Tako je u zakonu, u stvarnosti nije...

Vec sam mijenjala jednom tv-onaj sto je imao crte...i sad sam dobila ovoga sto zuji...

Prvi puta su zamijenili bez problema, a sad hoce provjeru servisa da je neispravan...

Ici cu u servis, pa covjece ne mogu gledat tv u miru, dode mi da ga bacim kroz prozor...

Jucer gledam rtl-Mentalist, i kako se scene izmjenjuju, tako on zuji, jedna scena-zuji, druga-prestane...i tako naizmjence....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Tako je u zakonu, u stvarnosti nije...

Vec sam mijenjala jednom tv-onaj sto je imao crte...i sad sam dobila ovoga sto zuji...

Prvi puta su zamijenili bez problema, a sad hoce provjeru servisa da je neispravan...

Ici cu u servis, pa covjece ne mogu gledat tv u miru, dode mi da ga bacim kroz prozor...

Jucer gledam rtl-Mentalist, i kako se scene izmjenjuju, tako on zuji, jedna scena-zuji, druga-prestane...i tako naizmjence....

 

Nemas srece :(

Ionako je Patrick Jane prepametan za sve ostale, nek se izgubi u tvom zujanju TVa :)

A nema ti druge nego borit se sa servisom te inzistirati na novom TVu.

Crte, zujanje, panel od drugog proizvodjaca... bas te ne ide...

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Jesi vidio...

Danas za kupit tv izgleda osim novaca moras imati i srece, sto je zalosno....

Platim tv isto koliko i ti, u istom ducanu, i onda dobijem kineski poluproizvod koji zuji...

Danas idem u servis vidjet sta ce reci, makar ne bih se cudila da kazu da je to normalno, ili da uopce ne cuju zujanje-kao sto nisu vidjeli ni crte po ekranu-pa kad sam se vratila u servis(ne zivim preko puta-trosim vrijeme i benzin), kad sam pokazala prstom u crte onda su ih tek skuzili...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Jesi vidio...

Danas za kupit tv izgleda osim novaca moras imati i srece, sto je zalosno....

Platim tv isto koliko i ti, u istom ducanu, i onda dobijem kineski poluproizvod koji zuji...

Danas idem u servis vidjet sta ce reci, makar ne bih se cudila da kazu da je to normalno, ili da uopce ne cuju zujanje-kao sto nisu vidjeli ni crte po ekranu-pa kad sam se vratila u servis(ne zivim preko puta-trosim vrijeme i benzin), kad sam pokazala prstom u crte onda su ih tek skuzili...

Kupila si u Ronisu?

Stvarno za nevjerovat :(

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Da...

Ma vec vidim da od toga nece biti nista...

Zujanje u servisu sigurno nece cuti...

Za kineski panel se mogu hebat i to je to...

Izgleda da je to sve škart roba...

Evo sad kupila kucnu antenu, donesem ju-ne radi...sad opet trosi benzin i odi ju mijenjaj...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Da...

Ma vec vidim da od toga nece biti nista...

Zujanje u servisu sigurno nece cuti...

Za kineski panel se mogu hebat i to je to...

Izgleda da je to sve škart roba...

Evo sad kupila kucnu antenu, donesem ju-ne radi...sad opet trosi benzin i odi ju mijenjaj...

 

Ne ide te ovaj tjedan, suzdrzi se od daljne kupovine, cekaj ponedjeljak {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Može li pitanje, gdje da vidim jakost DVB signala na ovom TV-u, ja to ne nađem nigdje...

12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Jel zna neko kako namestiti PREVOD ZA FILM, kad se reprodukuje preko all share?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
DuSaN_89 kaže...

Jel zna neko kako namestiti PREVOD ZA FILM, kad se reprodukuje preko all share?

Mislim da preko Allsharea zasad ne idu titlovi dok preko USBa ide sve perfektno :(

Valjda ce u novoj verziju ukljuciti podrsku za titlove... barem je ja nisam nasao.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Malopre sam probao program MEZZMO

http://www.conceiva.com/products/mezzmo/default.asp

 

zamena za Samsung ALLShare

 

titolovi rade i na taj nacin ....

 

Postavite da film i titl imaju isti naziv !!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 22:35 (pjano).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
pjano kaže...

Malopre sam probao program MEZZMO

http://www.conceiva.com/products/mezzmo/default.asp

 

zamena za Samsung ALLShare

 

titolovi rade i na taj nacin ....

 

Postavite da film i titl imaju isti naziv !!!

Super, dobro je znati.

Iako ne korsitim previse Allshare jer mi je USB vise nego dovoljan {#}

14 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550
Pozzz...i ja zelim uzet ovaj tv..nema ga u s.brodu...ali cu ga naruciti online...zanima me par stvari... --- koliko je vrijeme odaziva?? --- kakav je kontrast?? --- kake veze ima taj LAN...jel ja mogu ici snjim na google ili?? --- jel dobijem od njih wifi adaptor?? hvala puno
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
goran___1992 kaže...
Pozzz...i ja zelim uzet ovaj tv..nema ga u s.brodu...ali cu ga naruciti online...zanima me par stvari... --- koliko je vrijeme odaziva?? --- kakav je kontrast?? --- kake veze ima taj LAN...jel ja mogu ici snjim na google ili?? --- jel dobijem od njih wifi adaptor?? hvala puno

Pod vrijeme odziva mislis na input lag? Ako da, neznam tocno ali je prethodnik imao 14ms input lag pa pretpostavljam da ovaj ima jednak ili jos manji input lag.

Glede igara to je vrlo dobro, igram Xbox 360 na njemu i nigdje nisam primjetio lag ili nesto slicno tome.

LAN je cisto da mozes "umrezit/sherat" TV sa ostalim racunalima u kuci te preko mreze pustat video, slike i audio na TVu (sta je odlicno). Mozes preko LANa nadograditi postojecu verziju softvera kojeg TV ima. Nije za surfanje niti izlaz na net.

Wifi adapter ne dobijes, on se kupuje zasebno.

Za kontrast neznam tocno, niti me previse briga za to. Namjestim sebi kako mi pase izgled slike i to je to :)

14 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

hvala na odgovoru...mene jako zanima vrijeme odaziva...tako se to zove na ostalim tv.....a sad kako se na samsungu zove..neznam..ali znam da je optimalan 5 ms....i to sto je input lag 14..jel to dobro ili lose...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
goran___1992 kaže...

hvala na odgovoru...mene jako zanima vrijeme odaziva...tako se to zove na ostalim tv.....a sad kako se na samsungu zove..neznam..ali znam da je optimalan 5 ms....i to sto je input lag 14..jel to dobro ili lose...

 

Response time je 5ms a input lag je vjerojatno manji od 14ms.

Input lag je bitan kod igara, a ovaj TV ima mali input lag te nema ghostanja ili laga.

Svaki TV ima jedno i drugo, za vise informacija malo proguglaj.

 

12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Bok. Evo i ja sam u procesu kupnje novog TV-a i SAMSUNG LE32D550 mi je favorit...

No prva stvar koja me zbunila bila je LAN...Na specifikacija u nekim dućanima je bilo da ima LAN priključak, na nekim da nema...

Kad sam nazvao SVIJET MEDIJA (na njihovim stranicama je pisalo da ima) tip mi je oprvo odgovorio da nije siguran i da mora kontaktirati dobavljača, da bi me za 5min nazvao i rekao da NEMA, da je to tiskarska greška...

Sad vi koji imate taj tV pišete da ima...

Zanima me ako mi možete reći...kad ga prikopčate na PC, možete li preko njegovog daljinskog prolaziti po sheranim folderima sa PC-a? Ili postoji samo mogućnost da film sa PC-a pustim na TV...

Ispričavam se ako sam dosadan, no novi sam u ovome. Ograničen sam budžetom, no htio bih kupiti najbolji TV što mogu za nekih 3000kn. Stoga me zaintigrirao ovaj model al su me zbunile te priče oko LAN-a, ima-nema...

Zato molim još samo kratko objašnjenje oko toga. unaprijed zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Celtics 33 kaže...

Bok. Evo i ja sam u procesu kupnje novog TV-a i SAMSUNG LE32D550 mi je favorit...

No prva stvar koja me zbunila bila je LAN...Na specifikacija u nekim dućanima je bilo da ima LAN priključak, na nekim da nema...

Kad sam nazvao SVIJET MEDIJA (na njihovim stranicama je pisalo da ima) tip mi je oprvo odgovorio da nije siguran i da mora kontaktirati dobavljača, da bi me za 5min nazvao i rekao da NEMA, da je to tiskarska greška...

Sad vi koji imate taj tV pišete da ima...

Zanima me ako mi možete reći...kad ga prikopčate na PC, možete li preko njegovog daljinskog prolaziti po sheranim folderima sa PC-a? Ili postoji samo mogućnost da film sa PC-a pustim na TV...

Ispričavam se ako sam dosadan, no novi sam u ovome. Ograničen sam budžetom, no htio bih kupiti najbolji TV što mogu za nekih 3000kn. Stoga me zaintigrirao ovaj model al su me zbunile te priče oko LAN-a, ima-nema...

Zato molim još samo kratko objašnjenje oko toga. unaprijed zahvaljujem

Ne boj se, izgleda da je prodavac "tiskarska greska" {#}, TV ima LAN kao sta mozes vidjeti i na sluzbenim Samsungovim stranicama.

Mozes preko daljinskog "surfati" po sheranim folderima svog PCa. PC ne treba biti spojen LAN kabelom sa TVom, moze i preko routera, tako ti TV moze imat vise računala na dohvatu.

Ovo se obavlja sa programom Samsung Allshare http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/ koji je integriran u ovom TVu a kako ljudi pisu rade i drugi programi tipa: Serviio, MEZZMO...

Naravno, uvijek mozes koristiti USB stickove/HDD te s njih pokrenut video, slike ili mjuzu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

E puno ti hvala. Znači ne mogu pogriješiti s ovim tv-om.

16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Celtics 33 kaže...

E puno ti hvala. Znači ne mogu pogriješiti s ovim tv-om.

Do 3000kn best buy. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice