Samsung LE32D550

poruka: 263
|
čitano: 107.253
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Evo danas ga platio...trebao bi stići sutra.

Preko toming-ovog web shopa 2692kn...

12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550
Dizel kaže...

Može li pitanje, gdje da vidim jakost DVB signala na ovom TV-u, ja to ne nađem nigdje...

 na daljincu drži info tipku stisnutu oko 4-5 sekundi. Bar je tako na plazmi C450

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Bok.

Imam mali problem s automatskim pronalaženjem kanala...koristim sobnu antenu koja nema svoje napajanje...na starom tv-u bila je uključena u digitalni reciever i preko njega je dobila napajanje. Sad mi je kao mrtva i tv ne pronalazi kanale...postoji li na tv-u opcija da se uključi napajanje antene ili moram kupiti antenu sa vlastitim napajanjem.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

molio bih vas dojmove o slici kada gledate sportski program,pogotovo nogomet,formulu i slične žešće sportove.

da li ima zamučenja,nazubljenosti,sjena,nejasnih obrisa i sličnih prikaza.

ako je netko imao priliku usporediti sa nekom plasmom glede sporta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Ako moze jedno pitanje... izmedju ostalog razmisljam da kupim ovaj TV pogotovo nakon tvog dobrog opisa ...  zanima me kolika je prednost LED u odnosu na LCD , tj konkretnoje da li uzeti LED HD ready 50 Hz ili LCD Full HD 100 HZ ... vidim da ti imas iskustva pa ako moze misljenje... takodje onaj LG 32LK530 ne deluje lose ... Hvala


15 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Upravo mi je stigao ovaj TV.

Loša (ako se tako može reći) vijest je da mi je panel D, znači nije original Samsung.

Kod razgovora sa trgovcem isti mi je mailom potvrdio da je panel original Samsung (izgleda da je on tu informaciju dobio od svog dobavljača bez da se uvjeri u ispravnost informacije).

Uključenjem samog TV sve radi, nema nikakvog zujanja (za sada).

Kontaktirao sam trgovca i rečeno mi je da TV mogu vratiti, ali da sam   snosim trošak transporta. Moram provjeriti, da s obzirom da mi nisu poslali proizvod koji su potvrdili, tko u ovakvom slučaju snosi trošak transporta.

 

Zanima me od onih koji ga imaju kako doći do funkcije "export"? (našao)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 12:46 (stoop).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
stoop kaže...

Upravo mi je stigao ovaj TV.

Loša (ako se tako može reći) vijest je da mi je panel D, znači nije original Samsung.

Kod razgovora sa trgovcem isti mi je mailom potvrdio da je panel original Samsung (izgleda da je on tu informaciju dobio od svog dobavljača bez da se uvjeri u ispravnost informacije).

Uključenjem samog TV sve radi, nema nikakvog zujanja (za sada).

Kontaktirao sam trgovca i rečeno mi je da TV mogu vratiti, ali da sam   snosim trošak transporta. Moram provjeriti, da s obzirom da mi nisu poslali proizvod koji su potvrdili, tko u ovakvom slučaju snosi trošak transporta.

 

Zanima me od onih koji ga imaju kako doći do funkcije "export"? (našao)

Ocito imas CMO panel: A = Samsun, D = CM, L = AU, I = CPT.

Navodno se moze saznati koji je panel tako da se zada ili sa strane TVa nadje "version" naljepnica na kojoj moze pisati:

 

Version "A" panels: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04 and BA01 all come from AU Optronics.
Version "S" panels: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04 and SX03 are made by Samsung.
Version "C" panels: CN01, CN02, BN01 and BN02 stand for CMO.
Version "H" panels: H305, H306, H308, unclear what these are, but so far they seem to be made by Samsung (data pending).

 

Ako je ovo tocno (provjerit cu bas kad dodjem doma s posla) tad se moze upitat prodavaca ili se sam uvjeriti u ducanu ciji je panel u TVu.

15 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Stvar je u tome što je TV kupljen preko interneta, tako da nisam mogao ništa provjeriti, osim što sam od trgovca dobio odgovor da je panel Samsungov, a nije.

E sad, dilema je da li ga vratiti pa uzeti na isti način drugi i opet biti te sreće pa dobiti "D"panel, ili ga ostaviti pa se nadati da će služiti dobro. Cijena je bila povoljna 2.650kn + prevoz 75kn. U odnosu na trgovine to je povoljnije 300-njak kuna, ali ,imus je što ne možeš provjeriti panel, a vidim da neki ni u trgovini to ne mogu .

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
stoop kaže...

Stvar je u tome što je TV kupljen preko interneta, tako da nisam mogao ništa provjeriti, osim što sam od trgovca dobio odgovor da je panel Samsungov, a nije.

E sad, dilema je da li ga vratiti pa uzeti na isti način drugi i opet biti te sreće pa dobiti "D"panel, ili ga ostaviti pa se nadati da će služiti dobro. Cijena je bila povoljna 2.650kn + prevoz 75kn. U odnosu na trgovine to je povoljnije 300-njak kuna, ali ,imus je što ne možeš provjeriti panel, a vidim da neki ni u trgovini to ne mogu .

Ako imaju volju otvorit kartonsku kutiju, mogu provjerit version naljepnicu pa ti javit sta pise na njoj.

Svi TVi bi je trebali imat (barem Samsung Tvi).

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Koliko ja znam Samsung vise na kutije i na tv-e ne stavlja naljepnicu s oznakom panela...

Tako da tek ako udes u servisni menu, znas o kojem je panelu rijec.

Takoder ducani ne mijenjaju tv-e ako se zalis na d-panel...

Tako da je fer od ducana da su ti ponudili da ga vratis, na tebi je dal ces ga vratiti ili ne...

Takoder, ako kupis negdje drugdje, opet je velika vjerojatnost da ces dobiti D panel...

Evo Virty, jos jedan decko s foruma i ja smo kupili tv u istom ducanu, oni dvoje imaju A panel, a ja sam imala D...

Zato sam ja sad lijepo kupila rabljeni lcd Sony, i bas me briga koji je panel, tv nista ne zuji za razliku od novog Samsunga, i ako krepa, nece mi biti zao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Koliko ja znam Samsung vise na kutije i na tv-e ne stavlja naljepnicu s oznakom panela...

Tako da tek ako udes u servisni menu, znas o kojem je panelu rijec.

Takoder ducani ne mijenjaju tv-e ako se zalis na d-panel...

Tako da je fer od ducana da su ti ponudili da ga vratis, na tebi je dal ces ga vratiti ili ne...

Takoder, ako kupis negdje drugdje, opet je velika vjerojatnost da ces dobiti D panel...

Evo Virty, jos jedan decko s foruma i ja smo kupili tv u istom ducanu, oni dvoje imaju A panel, a ja sam imala D...

Zato sam ja sad lijepo kupila rabljeni lcd Sony, i bas me briga koji je panel, tv nista ne zuji za razliku od novog Samsunga, i ako krepa, nece mi biti zao...

Moze bit da vise ne stavljaju na TVe naljepnice, nisam provjerio.

Ako si kupila Sony LCD iz 2008 ili 2009 pripazi na njega jer su neki skloni samozapaljenju :)

Sony je nedavno povukao oko 1.5 milijun takvih TVa.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Ma pitaj Boga koliko je star...

Ne mogu nigdje naci...

A valjda mu nece nista biti...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Takoder ducani ne mijenjaju tv-e ako se zalis na d-panel...

Tako da je fer od ducana da su ti ponudili da ga vratis, na tebi je dal ces ga vratiti ili ne...

Takoder, ako kupis negdje drugdje, opet je velika vjerojatnost da ces dobiti D panel...

Evo Virty, jos jedan decko s foruma i ja smo kupili tv u istom ducanu, oni dvoje imaju A panel, a ja sam imala D...

 Pa možda je fer, ali već prije sam napomenuo da sam prije kupovine tog istog trgovca pitao koji je panel u TV i mailom sam dobio odgovor da je original Samsung. Kad sam ga dobio i provjerio ispalo je drukčije od navedenog.

Zato mislim, s obzirom da su mi prije kupnje dali krivu pismenu informaciju da je i u redu da ga prime nazad i (iako nisam još provjerio) da bi oni trebali snositi troškove povrata s obzirom da su me krivo informirali.

Ipak još uvijek ostaje dilema da li ga vratiti ili ne!?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 17:53 (stoop).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Vjerojatno su ti jedino iz tog razloga ponudili zamjenu, jer su ti rekli krivu informaciju...

Da si negdje drugdje kupio, zamjene ne bi blo, jer tv je ispravan...meni su jedvo vratili novce za neispravan tv...

Vjerojatno ce te uvijek kopkat sto ti je D panel , a ne A {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

E hvala ti Virty sto si me prestrasio s ovim za samozapaljenje{#}

Sad ga sam opipavam i mirisim dal smrdi{#}

I jos sam se cudila kak sam povoljno kupila lcd za 700kn{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

E hvala ti Virty sto si me prestrasio s ovim za samozapaljenje{#}

Sad ga sam opipavam i mirisim dal smrdi{#}

I jos sam se cudila kak sam povoljno kupila lcd za 700kn{#}

Uh, nisam te htio ureci ili uplasiti :(

Na ovom linku imas par crtica o toj temi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

Vjerojatno su ti jedino iz tog razloga ponudili zamjenu, jer su ti rekli krivu informaciju...

Da si negdje drugdje kupio, zamjene ne bi blo, jer tv je ispravan...meni su jedvo vratili novce za neispravan tv...

Vjerojatno ce te uvijek kopkat sto ti je D panel , a ne A  {#}

  Manje je bitno što će me kopkati, bitnije je da zbog tog panela nemam problema.

Rano je za utiske, ali za sada ne zuji i sve odrađuje u najboljem redu, a žena kaže da ga ne mjenjam, pa pošto će ga ona više "korisititi", onda ga ne vraćam, pa što bude{#}

16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
stoop kaže...
huskybucka kaže...

Vjerojatno su ti jedino iz tog razloga ponudili zamjenu, jer su ti rekli krivu informaciju...

Da si negdje drugdje kupio, zamjene ne bi blo, jer tv je ispravan...meni su jedvo vratili novce za neispravan tv...

Vjerojatno ce te uvijek kopkat sto ti je D panel , a ne A {#}

  Manje je bitno što će me kopkati, bitnije je da zbog tog panela nemam problema.

Rano je za utiske, ali za sada ne zuji i sve odrađuje u najboljem redu, a žena kaže da ga ne mjenjam, pa pošto će ga ona više "korisititi", onda ga ne vraćam, pa što bude{#}

Slusaj zenu i tocka!

Moja ne bi primjetila da je Ž panel u pitanju, njoj je svaki TV dobar :)

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Imam problem s ovim televizorom, prije jedno 2 tjedna primijetio sam da mi je na MUX A DTV-a(HTV1, HTV2, NOVA, RTL) počelo scrambliranje slike, na MUX B(DOMA, RTL2... ) toga nema. Signal je preko 80 % i na jednom i na drugome, a ova prva 4 kanala gotovo su negledljiva, Bude dobra slika jedno par sec i onda se sva "zakockasti", onih low bit errora ima preko 200 u opcijama signala. Gledam preko odašiljača Kapavac u Orahovici (Slavonija) i udaljen sam od njega zračnom linijom možda 10km, ako i toliko. Nekad bude i dobra slika, ali čim prebacim kanal, odmah se sve zabrlja i gotovo je negledljiv program. Mislio sam da je možda do antene, ali onda ne bi nekad valjao signal, a nekad ne.

 

Drugo pitanje je, kako ući u taj servisni meni, stisnuti sve 4 tipke odjednom ili jednu po jednu?

 

 

Hvala, živjeli.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Dizel kaže...

Drugo pitanje je, kako ući u taj servisni meni, stisnuti sve 4 tipke odjednom ili jednu po jednu?

 

 

Hvala, živjeli.

TV mora biti ugasen te stisni tipku po tipku ali bez velikog vremenskog razmaka.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Fala drugar, jedino ne kontam u čemu je problem s ovim prvim dijelom mog pitanja, jeli problem u TV-u ili anteni? Nekako mi je čudno da mi je MUX B sasma okej, ali MUX A je totalno u komi...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550
Virty kaže...
stoop kaže...

Slusaj zenu i tocka!

Moja ne bi primjetila da je Ž panel u pitanju, njoj je svaki TV dobar :)

 ...samo joj je bitno da lijepo izgleda...{#}

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Hvala svima na iscrpnim informacijama o ovom TV. Obzirom da imam potrebu kupiti TV za razumljivu cijenu, zanima me da li ovaj model podržava mpeg4, mkv, divx itd.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
iivnat kaže...

Hvala svima na iscrpnim informacijama o ovom TV. Obzirom da imam potrebu kupiti TV za razumljivu cijenu, zanima me da li ovaj model podržava mpeg4, mkv, divx itd.

Hvala.

Podrzaje! {#}

14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
huskybucka kaže...

E hvala ti Virty sto si me prestrasio s ovim za samozapaljenje{#}

Sad ga sam opipavam i mirisim dal smrdi{#}

I jos sam se cudila kak sam povoljno kupila lcd za 700kn{#}

 

Pa ako Sony povlaci te modele, ne oduzima ih korisnicima, vec iz mijenja za nove.

 

To znaci da za 700kn mozes dobiti novi TV. {#}

 

Da nebudemo OT, isao sam provjeriti svoj TV (danas instaliran, kupljen prije tjedan dana)

Model: 32A6AF0C  :)

Date: 2011-07-28

 

Jel' ima netko informaciju oko WiFi adaptera? Jel mora biti bas neki odredjeni ili bilo koji usb wifi?

http://4find.us
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 18:17 (NenadX).
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
NenadX kaže...
huskybucka kaže...

E hvala ti Virty sto si me prestrasio s ovim za samozapaljenje{#}

Sad ga sam opipavam i mirisim dal smrdi{#}

I jos sam se cudila kak sam povoljno kupila lcd za 700kn{#}

 

Pa ako Sony povlaci te modele, ne oduzima ih korisnicima, vec iz mijenja za nove.

 

To znaci da za 700kn mozes dobiti novi TV. {#}

 

Da nebudemo OT, isao sam provjeriti svoj TV (danas instaliran, kupljen prije tjedan dana)

Model: 32A6AF0C  :)

Date: 2011-07-28

 

Jel' ima netko informaciju oko WiFi adaptera? Jel mora biti bas neki odredjeni ili bilo koji usb wifi?

Vazno je da WiFi adapter ne treba drivere da bi radio, a provjereno radi LinkStick Wireless USB Adapter.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
iivnat kaže...

Hvala svima na iscrpnim informacijama o ovom TV. Obzirom da imam potrebu kupiti TV za razumljivu cijenu, zanima me da li ovaj model podržava mpeg4, mkv, divx itd.

Hvala.

 

 

Radi sve, imaš čak i opcije za štelanje kašnjeja titlova, veličinu titla itd itd. Titl mora biti identičnog naziva kao i .avi file i onda besprijekorno radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 14:46 (Dizel).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Moj Sony izgleda da ne spada medu te sretne samozapaljujuce....Koliko sam procitala to su modeli od 40"..a moj je 66cm...

 

Nego, evo vidjela u katalogu od Konzuma Samsung Le32D550 je 2599kn, pa ko voli{#}

12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Pozdrav svima,

 

upravo sam kupio ovaj tv, veoma sam zadovoljan, samo imam jedno pitanje. U uputstvu pise da se ne preporucuje gledanje tv-a u formatima koji ne prekrivaju ceo ekran (npr 4:3) zbog mogucnosti screen-burnout, tj, pojavljivanja "duhova" (u slucaju gledanja u 4:3 formatu, linija duz granica 4:3 slike). Znam da su stariji modeli stvarno imali problem sa tim, npr zbog logo-a televizija. Interesuje me koliko je ovaj problem i dalje aktuelan, koliko ozbiljno ovo da shvatim, da li stvarno da izbegavam formate koji ne prekrivaju ceo ekran? Zbog velicini sobe i rasporeda, tv gledam sa 2.5 metra i zbog slabijeg kvaliteta i analognog signala vecina domacih kanala ne izgleda bas sjajno, pa ih radije gledam u 4:3 formatu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Gledaj, dugo držanje bilo kakvog statičnog materijala se ne preporučava ni na plazma ni na LCD ekranima. Zato se svaki proizvođač unaprijed ograđuje od problema koji bi mogli proizaći iz takvog načina uporabe. Ipak, plazma je po tom pitanju daleko osjetljivija od LCD-a. Ne sjećam se kada sam zadnji put, odnosno jesam li ikad pročitao da je netko imao trajniji IR na LCD panelu, o burn inu da ne pričam. S druge strane, to se na plazmama događa i dan danas, nakon što je tehnologija navodno uznapredovala do te mjere da se to više "ne može dogoditi". Problemi LCD-a su vezani uz probijanje pozadinskog svjetla (tzv. (ne)uniformnost ekrana) i uz lošu pokretnu rezoluciju, odnosno "muljanje" slike pri brzim pokretima. Od ovog drugog, doduše, nisu imune ni Panasonicove plazme na kojima postoji problem u prikazu 50Hz materijala, što je u Europi praktički sav materijal koji se emitira na TV-u i štampa na DVD-ima.

 

Nisam imao LCD, ali iz svega što sam do sada pročitao mislim da to gledanje slike u 4:3 formatu ne bi trebalo predstavljati veliki problem, osim ako ga stalno držiš u tom formatu. U tom slučaju je za očekivati da se panel neće ravnomjerno trošiti, odnosno da se jedan dio neće trošiti uopće, i da će se to s vremenom primijetiti.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice